Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Rumunsko : Švýcarsko - 21. listopadu 2023   20:45

Rumunsko
Rumunsko
50' Alibec (Moruțan)
1:0
(0:0)
Švýcarsko
Švýcarsko
Rumunsko
Moldovan – Rațiu, Drăgușin, Burcă, Bancu – Cicâldău (64. R. Marin), M. Marin – Moruțan (65. Hagi), Stanciu (C) (83. Olaru), F. Coman (72. Drăguş) – Alibec (83. Puşcaş).
Niță, Radu – Tanase, Racovițan, Screciu, Mogoş, Artean.
Massa (ITA) – Meli (ITA), Alassio (ITA)
Arena Naţională, Bukurešť
Švýcarsko
Mvogo – U. García (62. Ugrinić), Akanji, Elvedi, Rodríguez – Aebischer (84. Freuler), Xhaka (C), Ndoye – Shaqiri (62. Steffen), Okafor (62. Amdouni), Vargas (81. An. Zeqiri).
Racioppi, Sommer – Zakaria, Schär, Cömert, Benito, Zesiger.

Utkání je u konce a domácí Rumunsko jej dotáhlo k těsné výhře. Hráči ve žlutém měli výborný vstup do druhé půle a už v 50. minutě se po Stanciuově centru a Moruțanově sklepnutí trefil Denis Alibec. Na obou stranách pak bylo několik akcí, které mohly s výsledkem pohnout, jenže s přesností to už bylo horší. A když hostům nevyšel ani stupňující se tlak v závěru, skončil duel výsledkem 1:0. To znamená že Rumunsko je s 22 body vítězem skupiny I, Švýcarsko skončilo se 17 body na druhém místě.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 2:5. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:11.
90+7'
90+7'
Moldovan vytáhl ještě jeden zákrok proti střele z hranice vápna a zachránil tím svému celku těsnou výhru.
90+6'
Čistý zákrok proti Ndoyemu, ten se nevěřícně chytal za hlavu, byl si jistý, že vybojoval standardku.
90+5'
Aby toho nebylo málo, tak za další faul si žlutou kartu prohlédl domácí Nicusor Bancu.
90+4'
Domácí publikum by už chtělo konec zápasu, ale ještě si musí malou chvilku počkat.
90+3'
... i hostující Manuel Akanji.
90+2'
Tak ještě jedna žlutá karta na obou stranách, za vzájemné okopávání ji obdržel domácí Ianis Hagi...
90+1'
Začátek nastaveného času trávíme ošetřováním domácího Bancua.
89'
Mvogo zasahovat nemusel, proti centru od rohového praporku zakročila jeho obrana.
89'
Hra se přesunula na opačnou stranu, rozehrává se roh.
88'
Nedovolený zákrok hostů u vápna Rumunska, tohle domácím maximálně vyhovuje.
87'
Domácí toho směrem kupředu už moc nepředvádí, rozhodli se hlavně bránit svůj těsný náskok.
86'
Moldovan hlídal centr z levé strany, zasahovat ale nemusel. Míč dopadl na horní síť jeho branky.
85'
Rumunsko se snaží o nátlak na soupeřovu rozehrávku, hosté mají docela problém se vůbec dostat na útočnou polovinu.
84'
Střídání v týmu Švýcarsko:
ze hřiště odchází Michel Aebischer, přichází Remo Freuler.
84'
Už je po přímém kopu, míč je u Moldovana.
83'
Střídání v týmu Rumunsko:
ze hřiště odchází Denis Alibec, přichází George Puşcaş.
83'
ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Darius Olaru.
82'
Alibec se dostal do presu dvou hráčů, skončil na zemi a vybojoval pro svůj tým přímý kop.
81'
Hosté u míče, ale mají teď problém se dostat přes žlutý obranný val.
81'
ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Andi Zeqiri.
80'
Střídat se na hostující straně skutečně bude, ale Akanjiho se změna týkat nebude.
79'
No a dokonce to vypadá, že Akanji bude muset střídat. Hosté zatím hraji v deseti.
78'
Nepříjemný střet dvou hráčů, hostující Akanji leží na zemi a zatím se mu na nohy vůbec nechce.
76'
Od Alibeca se míč odrazil k Mvogovi, ten rychle hledá volné spoluhráče.
75'
Rumunsko to zkusilo levou stranou, k vápnu to sice nevyšlo, ale je tu vhazování.
74'
Je po krátkém náporu hostujícího celku, Moldovan teď s rozehrávkou nebude rozhodně pospíchat.
72'
ze hřiště odchází Florinel Coman, přichází Denis Drăguş.
70'
Roh hostů, na přetažený centr Moldovan nedosáhl, ale mohl si oddechnout, neboť míč se stočil do zámezí.
69'
Tohle bylo lepší. Ndoye nacentroval z pravé strany na vápno a ve skluzu sklepával Steffen. Těsně vedle!
69'
Pas do vápna Rumunska, obrana si ale poradila a tak to bylo bez střely na Moldovanovu branku.
67'
Vargas rozehrál rohový kop Švýcarska, Moldovan se ale i přes stísněný prostor dokázal po míči natáhnout a dostat jej mimo vápno.
65'
ze hřiště odchází Olimpiu Moruțan, přichází Ianis Hagi.
64'
ze hřiště odchází Alexandru Cicâldău, přichází Răzvan Marin.
64'
Střídat budou i domácí hráči, i zde to bude vícenásobná změna.
62'
ze hřiště odchází Noah Okafor, přichází Zeki Amdouni.
62'
ze hřiště odchází Ulisses García, přichází Filip Ugrinić.
62'
ze hřiště odchází Xherdan Shaqiri, přichází Renato Steffen.
61'
Další možnost hostů, když si na levou stranu naběhl Vargas, jeho střelu z první ale Moldovan vyrazil levou rukou!
61'
Už je po všem, Moldovan si situaci ve vápně pohlídal, míč skryl pod sebou.
60'
Aebischer vysunul za obranu Okafora, jeho střela po zemi šla kousek vedle. Bylo to ale se zákrokem brankáře, takže bude následovat roh.
59'
Na lavičce Švýcarska se chystá hned dvojí střídání, čeká se na přerušení hry.
58'
Rumuni v šanci, ve vápně se míč odrazil k Bancuovi, ten střílel těsně vedle pravé Mvogovy tyče.
57'
Další zákrok na Comana, tentokrát se už pískal nedovolený zákrok od Ndoyeho.
56'
Rozhodčí šel zkontrolovat ležícího Comana, video už ale nějakou revizí ale neprošlo.
55'
Už se zase hrálo na opačné straně, ve vápně upadl Coman, ale sudí zůstal v klidu. Penalta se nepískala.
54'
Žlutá karta na straně Švýcarů, za přišlápnutí soupeře si ji prohlédl Granit Xhaka.
52'
Rázem mají Švýcaři co dohánět, jejich převaha je totiž zatím k ničemu nepřivedla.
50'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
Domácí jdou do vedení! Dostali se k pokutovému území, Stanciu nacentroval z levé strany na zadní tyč, odkud Moruțan sklepl na DENISE ALIBECA a ten zblízka dorazil do odkryté Mvogovy branky – 1:0.
48'
Za skluz na Garcíu obdržel žlutou kartu domácí Olimpiu Moruțan.
48'
První akce druhé půle byla vedena domácími, skončila ale ještě před hranicí pokutového území.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:51.
Je za námi první poločas, který přinesl aktivnější hru na straně švýcarského týmu. Ten se několikrát dostal na dostřel, ale Moldovana ohrozil jen Okafor svou ranou kousek od vápna. García pak ve skluzu těsně nedosáhl na míč a další pokusy si už pohlídala obrana. Ofenzíva Rumunska je zatím hodně za očekáváním a Mvogo musel zasahovat jen proti střelám z dálky. Gólu jsme se nedočkali, do kabin se odešlo za stavu 0:0.
45+1'
44'
Hostující Manuel Akanji kulhá, ale zatím nemíří k postranní čáře, aby se nechal ošetřit. Takže se bude pokračovat ve hře.
43'
Ndoye centroval z pravé strany, spoluhráče ale nenašel. Naopak Rațiu v pokliu sklepl na Moldovana.
42'
Krátký závar domácích v pokutovém území, hráči ve žlutém se ale nedokázali vypořádat s neposedným míčem a tak nezakončili.
40'
Nyní už musel Mvogo zasahovat, poměrně slabá Comanova rána z dálky mu ale mnoho problémů nenadělala.
39'
Alibec prostrčil oblouček do pokutového území, Bancu však z úhlu zakončil velký kus nad bránu Švýcarska.
38'
Alibec a zemi a ne vlastní vinou. Jeho spoluhráči už u sudího orodují, že by mohl začít za tyto fauly udělovat karty.
36'
García zpracoval těžký pas vzduchem a už chvátal kupředu. Domácí reklamovali, že si pomohl rukou, rozhodčí ale provinění nezaznamenal.
34'
Rozehrávku si vzal na starost Nicolae Stanciu, svou střelu ale poslal vysoko nad branku.
33'
Faul na Bancua a přímý kop pro Rumunsko. Mvogo si už staví zeď a zbytek spoluhráčů ve vápně.
31'
Zase se nám vše vrací do zaběhnutých kolejí, Švýcaři u míče a postupně se přibližují k brance.
29'
Dlouhý nákop domácích fotbalistů na útočnou polovinu. Bylo to moc prudké, Alibec míč nestihl, jako první u něj byl gólman Mvogo.
27'
Ve vápně tvrdě atakoval Marin Garcíu, tohle bylo docela hraniční, ale dle sudího v rámci pravidel.
26'
Tohle už vypadalo nadějně. Zprava se do šestnáctky prosmýkl Ndoye a po zemi poslal pas skrz malé vápno na Garcíu. Ten šel po míči skluzem a chyběl mu jen kousek ke sklepnutí.
24'
Zleva to zkoušel Okafor, jeho centr před Moldovana byl ale za zablokován. Míč se pak ocitl v zámezí, hosté vhazují.
24'
Švýcaři pokračují ve své územní převaze, jsou častěji u míče, ale většinu času dál od pokutového území.
22'
Další lehké zranění na straně Rumunska, chvíli si poležel Moruțan, ale už je zase připraven do hry.
20'
Zasahoval i Mvogo na opačné straně, ten ránu z poměrně velké dálky skryl ve své náruči.
19'
Následoval nepříliš povedený rohový kop, Rumuni se hravě ubránili a budou od svého brankáře rozehrávat.
18'
Moldovan má za sebou první vážnější zákrok, když vyrážel Okaforovu ránu na svou pravou tyč!
16'
Po ztrátě následoval protiútok, Shaqiriho centr byl následně sražen. Takže opět nic...
16'
Rumuni jdou velmi pozvolna kupředu, do obranné řady si pro míč dokonce seběhl Stanciu.
14'
Shaqiri posunul na Ndoyeho, ten si však míč ukopl od kopaček a ten tak skončil mimo hrací plochu.
12'
Další standardka pro švýcarskou reprezentaci, ale ani tohle nemělo potřebnou přesnost. Už se rozehrává od Moldovana.
10'
Faul na Garcíu, opět se provinil Marin, který by si už měl s podobnými zákroky dávat velký pozor.
9'
Drăgușin tak trochu na náhodu odkopával k půlce, jeho spoluhráči se chvíli udrželi u míče, ale už opět útočí Švýcarsko.
8'
Švýcaři začínají lehce přebírat iniciativu, usadili se na útočné polovině a hledají cestu k Moldovanovi.
7'
Nepřesný centr do pokutového území Rumunska, tohle pouze prolétlo prostorem.
6'
Máme tu pauzu, neboť domácí Cicâldău má problém s pravým kolenem a je potřeba jeho ošetření mimo hrací plochu.
5'
Po Rodríguezově přenesení hry na pravou stranu se o technické zakončení pokoušel Shaqiri, ale míč poslal přesně do Moldovanových rukavic.
4'
Úvod je zatím co se útočení týká, hodně opatrný, naopak se hned ze startu hraje docela od podlahy.
3'
Rozehrávka Švýcarska byla sudím hned dvakrát vrácena, ten naznačoval, že ještě nedal pokyn k zahájení hry.
2'
Hostující Okafor si to namířil středem, byl ale ve svém rozletu zastaven Mariusem Marinem. Tohle byl zákrok, za který se hned udělovala žlutá karta.
1'

Rumunsko: Moldovan – Rațiu, Drăgușin, Burcă, Bancu – Cicâldău, M. Marin – Moruțan, Stanciu (C), F. Coman – Alibec.
Náhradníci: Niță, Radu – R. Marin, Hagi, Tanase, Racovițan, Screciu, Olaru, Mogoş, Drăguş, Puşcaş, Artean.
Trenér: Eduard Iordănescu

Švýcarsko: Mvogo – U. García, Akanji, Elvedi, Rodríguez – Aebischer, Xhaka (C), Ndoye – Shaqiri, Okafor, Vargas.
Náhradníci: Racioppi, Sommer – Freuler, Zakaria, Schär, Amdouni, Ugrinić, Steffen, Cömert, Benito, An. Zeqiri, Zesiger.
Trenér: Murat Yakin

Rozhodčí: Massa (ITA) – Meli (ITA), Alassio (ITA).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Arena Naţională začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Davide Massa, kterému budou na pomezí asistovat Filippo Meli a Stefano Alassio. Čtvrtým rozhodčím byl pak nominován Matteo Marcenaro. Všichni pánové jsou z Itálie.
Rumunsko

Domácí tým dnes může hrát v naprostém klidu, neboť s 19 body jsou na prvním místě a mají jistý postup na šampionát. Naposledy se Rumunsko představilo na neutrální půdě proti Izraeli a povedlo se mu otočit nepříznivý stav. Hned v úvodu se totiž trefil Zahavi, ale za malou chvíli srovnal Puşcaş a po pauze dokonal obrat Hagi.

Švýcarsko

U hosté už mohou spřádat plány na finálový turnaj, neboť na druhém místě mají 17 bodů a nemůžou být předstiženi. V sobotu se Švýcaři představili doma proti Kosovu, vyhrát se jim ale nepodařilo. Vedli sice po gólu Vargase ze 47. minuty, v 82. minutě ale na konečných 1:1 srovnal Hyseni.
Dobrý večer u dalšího kvalifikačního utkání na EURO 2024. Společně se podíváme na duel skupiny I mezi Rumunskem a Švýcarskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.