Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko : Gruzie - 19. listopadu 2023   20:45

Španělsko
Španělsko
4' Le Normand (F. Torres) • 55' F. Torres (Gayà) • 72' Ločošvili(vl.)
3:1
(1:1)
Gruzie
Gruzie
10' Kvaracchelija  (Čakvetadze)
Španělsko
Simón – Carvajal, Le Normand, I. Martínez, Gayà – Gavi (26. Sancet), Rodri (86. Zubimendi), F. Ruiz – F. Torres (65. Yamal), Morata (C), Ni. Williams (86. Riquelme).
Raya, Remiro – García, David García, Grimaldo, Joselu, Merino, Navas.
Hategan – Grigoriu, Gheorghe
Estadio José Zorrilla, Valladolid
Gruzie
Mamardašvili – Kakabadze (89. Mamučašvili), Kvěrkvelija, Kašia (C), Ločošvili, Azarov (77. Gočolejšvili) – Čakvetadze (89. Altunašvili), Kvekveskiri (60. Mekvabišvili), Kočorašvili – Mikautadze (60. Davitašvili), Kvaracchelija.
Gugešašvili, Loria – Aburžania, Gelašvili, Kalandadze, Volkov, Zivzivadze.

Je tu konec dnešního utkání, ve kterém domácí Španělsko porazilo Gruzii 3:1. Domácí tak zakončili kvalifikaci na prvním místě s 21 body a spolu se Skotskem postupují na Euro. Gruzie je čtvrtá s osmi body, na postupové příčky nakonec ztrácí celých 9 bodů.

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 7:5. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:9.
90+5'
90+5'
Giorgi Kočorašvilimu střela z přímého kopu nesedla a letěla nad, to bylo také to poslední, co jsme dnes viděli.
90+4'
Žlutá karta pro tým Španělsko (Iñigo Martínez).
90+4'
Po dobré akci Zurika Davitašviliho zahrají hosté přímý kop hned z poza vápna.
90+3'
Gruzíncům je odpískán útočný faul.
90+2'
Lamine Yamal padá uvnitř pokutového území, sudí mu ale razantně ukazuje, že se o žádný přestupek nejednalo.
89'
Střídání v týmu Gruzie:
ze hřiště odchází Giorgi Čakvetadze, přichází Sandro Altunašvili,
ze hřiště odchází Otar Kakabadze, přichází Vladimer Mamučašvili.
87'
Chviča Kvaracchelija se zkoušel probít skrz obranu domácích, proti přesile ale neměl šanci a o míč přišel.
86'
Střídání v týmu Španělsko:
ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Rodrigo Riquelme,
ze hřiště odchází Rodri, přichází Martín Zubimendi.
83'
Žlutá karta pro tým Gruzie (Guram Kašia).
82'
Rodriho volej končí vysoko nad brankou hostí.
79'
Hosté vhazují na polovině soupeře, teď je jedna z možností, kdy by šlo ještě něco s nepříznivým stavem udělat.
77'
ze hřiště odchází Irakli Azarov, přichází Giorgij Gočolejšvili.
77'
Fabián Ruiz zkoušel vypálit z poza hranice vápna, jeho pokus se otřel o stopera hostí a zamířil mimo tři tyče. Následuje rohový kop Španělů.
75'
Žlutá karta pro hlavního trenéra Gruzie (W. Sagnol).
75'
Žlutá karta pro tým Gruzie (Chviča Kvaracchelija).
72'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Lamine Yamal odcentroval do vápna, kde hledal někoho ze svých spoluhráčů, jeho pokus ale nechtěně nasměroval do vlastní branky LUKA LOČOŠVILI.
69'
Giorgi Čakvetadze vedl brejk hostí. Bohužel pro něj mu ale klička proti obránci soupeře nevyšla a o míč přišel.
68'
Mladík Lamine Yamal vybojoval pro své barvy rohový kop.
65'
ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Lamine Yamal.
62'
Tuhle průnikovou přihrávku Dani Carvajal na hřišti nestihne, míč tak mizí v zámezí.
60'
ze hřiště odchází Georges Mikautadze, přichází Zuriko Davitašvili,
ze hřiště odchází Nika Kvekveskiri, přichází Anzor Mekvabišvili.
58'
K míči se postavil Chviča Kvaracchelija a rovnou se pokusil překonat brankáře soupeře. Jeho pokus letěl zhruba metr vedle levé tyče.
57'
Žlutá karta pro tým Španělsko (Rodri).
57'
Gruzie bude mít šanci odpovědět ze standardky, kterou rozehraje kousek za hranicí pokutového území.
55'
Domácí tak dlouho bušili do obrany Gruzie, až nakonec povolila. FERRÁN TORRES se na zadní tyči naběhl na centr a hlavou uklidil míč do branky. Asistence: José Gayà.
52'
Fabián Ruiz vyslal na branku razantní hlavičku od kraje vápna. Brankář Giorgi Mamardašvili měl co dělat, aby jeho pokus vyrazil.
49'
Álvaro Morata to přehnal při napadání s intenzitou a dopustil se útočného faulu. Po něm si ještě něco důrazně vysvětloval s faulovaným hráčem Gruzie, sudí však rychle situaci uklidnil.
47'
Španělé do druhého poločasu vstoupili aktivně, po krátké kombinaci pálil z poza vápna Rodri, jeho střela letěla přímo doprostřed brány, takže s ní neměl brankář výraznější problém.
46'
Je za námi atraktivním první poločas, ve kterém sice bylo lepší domácí Španělsko, na skore to ale vidět není. Ve 4. minutě se za domácí prosadil stoper Robin Le Normand, na jeho branku zvládl už v 10. minutě odpovědět Chviča Kvaracchelija. Celky tak jdou do kabin za nerozhodného stavu.
45+3'
45+1'
Nico Williams si nevedl míč na střed a z poza vápna vystřelil, gruzínský brankář zasahovat nakonec nemusel, jelikož šla střela asi o metr vedle pravé tyče.
43'
Španělé se rozhodli rozehrát roh na krátko a to se jim nevyplatilo, jelikož o míč přišli. Chviča Kvaracchelija se pokusil od půlící čáry překonat brankáře domácích, daleká střela mu ale nesedla.
42'
Ferrán Torres bude moct centrovat znovu, tentokrát po rohovém kopu.
41'
Centrovaný míč, který do vápna poslal Ferrán Torres, si našel pouze brankář Giorgi Čakvetadze.
38'
Útok domácích pokračuje rohovým kopem.
35'
Nico Williams sice pěkně obešel dva hráče hostí, k čemu to ale Španělům je, když pak doslova odevzdal míč zbrklou přihrávkou. Gruzie se na chvíli osvobozuje z tlaku.
32'
Po přesném přízemním centru Torrese se do tutové šance dostal Álvaro Morata. V souboji tváří v tvář ho ale skvěle vychytal Giorgi Mamardašvili.
30'
Kombinace domácích kolem vápna soupeře jsou na Gruzínce zatím krátké. Zhuštěná obrana hostí toho moc svému sokovi nedovoluje.
26'
ze hřiště odchází Gavi, přichází Oihan Sancet.
25'
Mladý talent Gavi bude muset být stažen ze hřiště, po jednom ze zákroků si stěžoval na kotník, po dalším si zase udělal cosi s kolenem.
24'
Gruzie nerozehrála svůj roh vůbec špatně,centrovaný míč totiž proletěl malým vápnem. Nikdo z hostí ho ale do branky nenasměroval.
22'
Tak Fabián Ruiz zvolil přesně opačný způsob rozehrání standardky, než jsem si myslel já. A dobře udělal, jeho střela z úhlu totiž pořádně prověřila připravenost brankáře Mamardašviliho, který míč vyrazil na roh.
20'
Luka Ločošvili fauluje Gaviho zhruba metr před vápnem. Je to docela z úhlu, tudíž očekávám centr, místo přímého ohrožení branky hostí.
18'
Nico Williams vybojoval rohový kop.
17'
Španělé se dopouštějí útočného faulu. S míčem pokračují ze své poloviny hosté.
15'
V hlavičkovém souboji na sebe narazili oba střelci dnešních branek. Hůře to odnesl Chviča Kvaracchelija, který dostal nějaký nezaviněný úder do zátylku.
13'
Hra pokračuje snažením domácích, Gruzie centr z levé strany zatím odvrátila.
10'
Gruzie právě vstřelila branku!
Parádní odpověď na rychlou branku domácích přivezl CHVIČA KVARACCHELIJA, který se prosazuje po rychlém brejku. Velký podíl na této brance má jeho spoluhráč Čakvetadze, který mu fantasticky přihrál. Asistence: Giorgi Čakvetadze.
8'
Gavi obdržel míč ve vápně a bez váhání vypálil. Jeho pokus skvělým zákrokem vyrazil Giorgi Mamardašvili.
7'
Španělé drží míč na svých kopačkách a dostávají hosty pod tlak. Je to jen otázkou času, kdy přijde nějaká průniková přihrávka či centr.
4'
Tak to bylo hodně rychlé, Torres rozehrál standardní situaci centrem na zadní tyč, kde operoval ROBIN LE NORMAND, který pak bez problému zakončil. Asistence: Ferrán Torres.
2'
Nico Williams faulován blízko vápna soupeře, Španělé tak budou mít dobrou možnost ohrozit branku.
1'

Španělsko: Simón – Carvajal, Le Normand, I. Martínez, Gayà – Gavi (26. Sancet), Rodri, F. Ruiz – F. Torres, Morata (C), Ni. Williams.
Náhradníci: Raya, Remiro – García, David García, Grimaldo, Joselu, Merino, Navas, Riquelme, Yamal, Zubimendi.
Trenér: L. de la Fuente

Gruzie: Mamardašvili – Kakabadze, Kvěrkvelija, Kašia (C), Ločošvili, Azarov – Čakvetadze, Kvekveskiri, Kočorašvili – Mikautadze, Kvaracchelija.
Náhradníci: Gugešašvili, Loria – Aburžania, Altunašvili, Davitašvili, Gelašvili, Gočolejšvili, Kalandadze, Mamučašvili, Mekvabišvili, Volkov, Zivzivadze.
Trenér: W. Sagnol

Rozhodčí: Hategan – Grigoriu, Gheorghe.
Dobrý večer všem fanouškům kopané, v 10. kole kvalifikace na ME se proti sobě utkají týmy Španělsko a Gruzie. Naposled se spolu tato mužstva utkala v září v Gruzii. Tam ovšem dominovali hosté. Španělé během první půle nastříleli čtyři branky, ve druhé další tři. Domácí se zmohli pouze na jednu. Utkání tak skončilo vysokou výhrou 7:1. Dnes se bude hrát na Estadio José Zorrilla ve Valladolidu. Výkop utkání je ve 20:45.
Španělé si postup zajistili již před několika zápasy. Nacházejí se na samém čele tabulky bez ztráty jediného bodu. Naposled zvítězili na půdě Kypru 3:1, když se trefili Yamal, Oyarzabal a Joselu.

Gruzie už je bez šancí na postup. Aktuálně je na 4. pozici s 8 body. Naposled remizovala doma se Skotskem 2:2. Oba góly domácích vstřelila hvězda Neapole Kvaratskhelia.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.