Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Srbsko : Maďarsko - 7. září 2023   20:45

1:2
(1:2)
Maďarsko
Maďarsko
34' B. Varga  (Sallai) • 36' Orbán  (Á. Lang)
Srbsko
V. Milinković-Savić – Pavlović, Gudelj, Veljković – Kostić (46. Mladenović), S. Milinković-Savić, Maksimović (65. Milenković), Radonjić (46. Živković) – Vlahović (87. Jović), Tadić (C) (87. Ilić) – Mitrović.
Rajković, Radunović – Babić, S. Eraković, Račić, Samardžić, Mitrović.
Munuera (ESP)
Stadion Rajko Mitić, Bělehrad (SRB)
Maďarsko
Dibusz – Orbán, A. Szalai, Á. Lang – Kerkez (70. Fiola), Styles, Á. Nagy (78. Kata), Négo – Sallai, Szoboszlai (C) – B. Varga (78. Ádám).
Demjén, Szappanos – Balogh, Csoboth, Kalmár, Mocsi, G. Szalai, Horváth, Szuhodovszki.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 9:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 5:15.
Je konec, druhá polovina námi sledovaného mače o první příčku ve skupině G už žádnou branku nepřinesla, tři body tak berou do své domoviny Maďaři. Ti předvedli dnes výtečný výkon především v defenzívě, kde svému soupeři nedali žádnou šanci a ten si vůbec nevěděl směrem vpřed rady.

Maďaři budou páté kolo hrát až 14. 10. a to opět proti Srbům (tentokráte však na domácím trávníku), Srby čeká v neděli zápas s Litvou. Oba zápasy samozřejmě jako vždy nabídneme a budete z nich moci sledovat plný onlajn.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top den všem evropským fotbalovým fanouškům.
90+7'
90+6'
Další dlouhý nákop sbírá Dibusz, je nejspíš dobojováno.
90+5'
Ve vápně byl i Vanja Milinković-Savić, ani tak se však nedostali hráči v rudých dresech k žádnému zakončení.
90+4'
V samotném závěru zápasu uvidíme ještě rohový kop pro Srbsko.
90+3'
Na druhé straně utekli dva Maďaři, prostor na přihrávku by se hledal těžko a tak musel Dominik Szoboszlai zakončit sám, jeho rána branku míjí.
90+3'
Centr Živkoviće poslal Sergej Milinković-Savić mimo branku.
90+2'
Domácí získávají ještě jednu nadějnou příležitost v podobě standardky z nějakých 27 metrů.
90+1'
Klíčovou šanci zápasu nejspíš právě spálil Nemanja Gudelj, jeho rána z poměrně velké dálky jde těsně mimo branky Dibusze.
89'
Žlutá karta pro tým Maďarsko (Attila Szalai).
87'
Střídání v týmu Srbsko:
ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Luka Jović,
ze hřiště odchází Dušan Tadić, přichází Ivan Ilić.
85'
Ani Miloš Veljković svým nákopem obranu maďarské reprezentace, která dnes funguje na výbornou, nedokázal zaskočit.
83'
Srbové, které už opravdu silně tlačí čas, ženou všechny své muže k brance Dénese Dibusze.
82'
Zajímavý centr zkoušel Tadić, bohužel pro domácí neúspěšně.
81'
Nyní jsou to naopak Maďaři, konkrétně Callum Styles, kdo odváží balón na druhou stranu hřiště.
80'
Srbové drží míč ve středu pole, žádné velké šance na vyrovnání se jim ale neotevírají.
78'
Střídání v týmu Maďarsko:
ze hřiště odchází Barnabás Varga, přichází Martin Ádám,
ze hřiště odchází Ádám Nagy, přichází Mihály Kata.
77'
Zdravotní potíže má Ádam Nagy.
76'
Mitrović byl připraven na nebezpečnou přihrávku od svého spoluhráče, její trajektorii však narušil zákrok maďarského gólmana.
74'
Loïc Négo se dostal do ofsajdové pozice a útok Maďarů je u konce.
73'
Srbský gólman se teď velmi výrazně vychýlil z ideální pozice, Maďaři však odkrytou branku zasáhnout nedokázali.
71'
Dušan Tadić s náběhem vpřed neuspěl a ještě srazil k zemi Williho Orbána.
70'
ze hřiště odchází Milos Kerkez, přichází Attila Fiola.
69'
Velká šance domácího týmu končí nevyužita, nadějný centr Filipa Mladenoviće nikdo do branky nedovedl usměrnit.
67'
Žlutá karta pro tým Maďarsko (Barnabás Varga).
67'
Srbové nedokáží projít přes kompaktní obranu soupeře, nevidíme ani žádná zakončení, hosté drží své soky ve velmi bezpečné vzdálenosti od branky.
66'
Akci Kerkeze zastavilo ofsajdové postavení.
65'
ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Nikola Milenković.
63'
Maďarský tým si přihrává na vlastní polovině, ofenzivních akcí je opět pomálu.
61'
Miloš Veljković svou hlavičkou prověřil gólmana hostí, ten se dokázal k zemi složit dostatečně rychle.
60'
Dlouhý nákop domácích do vápna dokázala maďarská obrana vytečovat na roh.
59'
Srbové kombinují na útočné polovině.
58'
Co se držení míče týče, dominují teď domácí jasně, prudkou ranou teď Vlahović prověřil Dibusze.
57'
Další bídná akce domácích, míč zdarma odevzdávají soupeři.
56'
Srbové kombinují ve vlastním vápně.
55'
Hra se přesouvá na útočnou polovinu Maďarů, Srbové ale drží míč.
53'
Míč je odražen za brankovou čáru, výkop má Dénes Dibusz.
51'
Situace končí rohovým kopem pro domácí.
50'
Standardka se nevyvedla, následně fauluje Szoboszlai a přímý kop mají naopak Srbové.
49'
Maďaři získali rohový kop.
48'
Míč končí odevzdán bez boje obraně hostujícího celku, následně vidíme faul Maksimoviće na Sallaie.
47'
Srbové kombinují na útočné polovině, zatím se jim dostat se přes maďarskou defenzívu nedaří.
46'
ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Andrija Živković,
ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Filip Mladenović.
46'
První poločas je u konce, zásluhou senzačního obratu jsou aktuálně blíže k vítězství ve skupině G hráči Maďarska. Ti po dobré úvodní desetiminutovce smolně inkasovali po vlastní brance Szalaie, duu Varga, Orbán se však během pouhých dvou minut podařilo skóre obrátit.

Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
45+2'
45+2'
Nastavený čas žádné velké vzrušení nenabízí, zohledníme-li počet gólů a senzační obrat, je tento mač překvapivě neatraktivní.
45'
Dušan Vlahović se tlačil ke hlavičce, jen těsně podskočil Mitrovićův centr.
45'
Standardní situace nepřináší vůbec nic, míč jde až ke golmanu Milinkovićovi-Savićovi.
44'
Loïc Négo tečoval centr domácího týmu na rohový kop.
43'
Srbové se opět pomalu rozehřívají, hodně aktivní směrem dopředu je teď Kostić.
42'
Miloš Veljković chvíli uvažoval o útočení, nakonec ale tradičně odevzdal míč soupeři.
41'
Další pouhé odevzdání míče Dénesi Dibuszovi.
39'
Jak první gól Srby výrazně nabudil, nyní naopak upadají k letargii a pouze odevzdali balón soupeři.
36'
Maďarsko právě vstřelilo branku!
Neskutečný obrat zařizuje v Bělehradu WILLI ORBÁN, který využil brilantní Langův centrovaný pas napříč vápnem po několik desítek vteřin trvajícím ofenzivním náporu hostí.

Asistence: Ádám Lang.
34'
Autorem vyrovnávací maďarské branky je BARNABÁS VARGA, který se prosazuje z dorážky do prázdné branky.

Asistence: Roland Sallai.
33'
Čistý zisk balónu zapisuje Strahinja Pavlović.
32'
Maďaři odebírají míč, ani jim se však nedaří narušit úmorné šachy poblíž půlící čáry.
31'
Srbové kombinují ve středu pole.
30'
Centr Szoboszlaie našel pouze hlavu srbského beka.
28'
Filip Kostić svou ranou zasáhl pouze boční síť.
27'
Wow, obrovská šance pro domácí, dlouhý nákop našel nohu srbského útočníka, Dibusz se štěstím drží naděje maďarské reprezentace.
25'
Hra je teď hodně statická, hráči obou týmů postrádají intenzivnější pohyb bez balónu.
24'
Dénes Dibusz předvedl výborný zákrok, když svým skokem zneškodnil prudký centr Maksimoviće.
23'
Attila Szalai poslal k zemi Vlahoviće, zákrok byl nedovolený.
22'
Srbská obrana si i přes vysokou kvalitu této standardní situace dokázala poradit.
21'
Balón vydržel na jejich kopečkách jen necelé dvě desítky vteřin, následně upaloval vpřed Kerkez, což musel Mitrović řešit faulem.
20'
Srbové získávají balón na vlastní třetině a chystají postupnou rozehrávku.
18'
Další nedovolený zákrok, míč se vrací Maďarům.
17'
Hra se na obou stranách přiostřuje, defenzivní zákrok Srbů byl čistý, kopanec Sallaie nikoliv.
15'
Spáchali ovšem nedovolený zákrok a k balónu se dostává Dénes Dibusz.
14'
Srbové pokračují v útočných ambicích, kontrolují aktuálně míč poblíž půlící čáry.
13'
Dušan Vlahović! Srbové se osmělují a tento snajpr právě jen těsně minul levou tyč.
11'
Je tu vlastní branka, neúmyslně se trefil ATTILA SZALAI. Skvělou práci ponejprv odvedl Tadić, který hned z první ofenzivní akce udělal chytrým potažením balónu akci gólovou. Následný pas vápnem, který posílal Vlahović, si Szalai srazil do vlastní branky.
11'
Standardka se nevydařila, balón získal na krátko Nemanja Radonjić, ale nakonec je z toho aut pro Maďary.
9'
Uvidíme první roh zápasu, Callum Styles svou ranou trefil blokujícího beka a Dominik Szoboszlai jde rozehrávat roh.
8'
Hosté kontrolují míč na vlastní polovině.
7'
Nego se snažil svým dlouhým pasem najít Barnabáše Vargu, bohužel pro hosty však neuspěl.
6'
Stále jsou výrazně aktivnější hosté, teď jim vyšel rychlý přechod do útoku dlouhým nákopem na Néga.
5'
Loïc Négo posílal lákavý pas vápnem soupeře, bohužel na něj však nikdo z domácích nedokázal dosáhnout.
4'
Těsným ofsajdem končí dlouhý maďarský nákop.
3'
Milos Kerkez fauloval soupeře, k balónu se dostávají Srbové.
2'
Utkání začíná v rozvážném tempu, balón kontrolují v bílém hrající Maďaři.
1'

Srbsko: V. Milinković-Savić – Pavlović, Gudelj, Veljković – Kostić, S. Milinković-Savić, Maksimović, Radonjić – Vlahović, Tadić (C) – Mitrović.
Náhradníci: Rajković, Radunović – Babić, S. Eraković, Ilić, Jović, Milenković, Mladenović, Račić, Samardžić, Živković, Mitrović.
Trenér: Dragan Stojkovič

Maďarsko: Dibusz – Orbán, A. Szalai, Á. Lang – Kerkez, Styles, Á. Nagy, Négo – Sallai, Szoboszlai (C) – B. Varga.
Náhradníci: Demjén, Szappanos – Balogh, Ádám, Csoboth, Fiola, Kalmár, Mocsi, G. Szalai, Horváth, Kata, Szuhodovszki.
Trenér: Marco Rossi

Rozhodčí: Munuera (ESP).
Hrát se bude před prázdnými tribunami, domácí jsou tak potrestáni za xenofobní urážky fanoušků soupeře v duelu s Černou Horou. Trest dostali také Černohorci, ti mají v nedělním zápase proti Bulharům povinnost nechat prázdnou část stadionu.
Koho sledovat?

Dušan Vlahović – ofenzivní star Juventusu
Aleksandar Mitrovic – 4 branky ve třech kolech si tento forvard připsal za Al-Hilal
Sergej Milinkovic Savic – aktuální klubový kolega Mitroviće přestoupil před sezónou z Lazia

X

Dominik Szoboszlai – čerstvá posila zálohy Liverpoolu
Willi Orbán – hvezdný bek RB Lipska
Peter Gulacsi – brankářská jednička Lipska se vrací po 11 měsíční pauze vynucené zraněním kolena
Čtvrté kolo kvalifikace na Mistrovství Evropy ve fotbale, které bude roku 2024 hostit Německo, svede ve čtvrtek večer proti sobě v přímém souboji o první místo ve skupině G týmy Srbska a Maďarska.

Oba celky jsou aktuálně na sedmi bodech, totožné mají také výhry nad Litvou (2:0), k tomu si Srbové připsali ještě tři body za triumf nad Černou Horou (opět 2:0), Maďaři dokázali poměrem 3:0 porazit Bulhary. Remízy pak domácí zaznamenali proti Bulharům (1:1) a hosté proti Černé Hoře (0:0)

Maďaři tak ještě ani jednou v celé kvalifikaci neinkasovali, za zády srbského gólmana Milinkoviče-Saviče se balón ocitl pouze jedinkrát. Znepříjemnit oběma celkům postup na šampionát se rozhodně bude ze třetí pozice snažit se čtyřmi body Černá Hora, kterou čeká otloukánek skupiny v podobě Litvy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.