Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Izrael - 28. března 2023   20:45

Švýcarsko
Švýcarsko
39' Vargas (Freuler) • 47' Amdouni (Freuler) • 52' Widmer (Zakaria)
3:0
(1:0)
Izrael
Izrael
Švýcarsko
Sommer – Widmer, Akanji, Elvedi, Rodríguez (85. E. Fernandes) – Freuler, Xhaka (C), Zakaria (74. Rieder) – Amdouni (68. Steffen), Vargas (74. Fassnacht) – Itten (68. Okafor).
J. Frick, Omlin – M. Lang, Zesiger, Cömert, D. Schmid.
Dabanović – Todorović, Jovanović (MNE)
Stade de Genève (Ženeva)
Izrael
O. Glazer – Dasa (C), Shlomo, Vítor, Leidner – Jaber (54. Gloukh), Lavi, Do. Peretz (73. Kanichowsky) – Haziza (53. Jehezkel), Baribo (63. Weissman), Solomon.
Da. Peretz, Gerafi – D. Glazer, Natcho, Gropper, Gandelman, Kna'an, Rotman.

Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:8.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které domácí přidali další dvě branky. Nejprve se krátce po začátku druhého poločasu prosadil Mohamed Zeki Amdouni, čímž dal na kopačky Švýcarska potřebný klid. Za pět minut pak udal skóre konečný ráz Silvan Widmer. Hosté byli po většinu utkání jednoznačně horším týmem, takže si z dnešního kvalifikačního klání po zásluze neodnáší ani bod. To Švýcaři mohou slavit, protože do skupiny I vstoupili dvěma výhrami podle papírových předpokladů. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+3'
90+3'
Noah Okafor ještě běžel sám na brankáře, ovšem poslal míč nad branku.
90+2'
Izraelci ještě chvíli kombinovali na útočné polovině, ale opět o míč přišli.
90+1'
Hosté se ještě dostali na útočnou polovinu, kde však zahráli rukou, takže se hra obrací na druhou stranu.
90'
Silvan Widmer stáhl unikajícího Jehezkela, za což ještě vidí žlutou kartu.
90'
Fabian Rieder nacentroval do vápna od rohového praporku, nicméně našel pouze hlavu bránícího hráče.
89'
Na pravou stranu si nabíhal Silvan Widmer, leč přihrávka na něj byla příliš dlouhá, takže míč mizí v autu.
88'
Švýcarsko má míč na kopačkách a nepouští soupeře k žádnému ohrožení Sommerovy branky.
86'
Domácí se prokombinovali až do střelecké pozice Okafora, který však vůbec netrefil prostor vymezený třemi tyčemi.
85'
Noah Okafor střílel ze střední vzdálenosti. Branku sice trefil, ovšem stál v ní připravený brankář Glazer.
85'
Střídání v týmu Švýcarsko:
ze hřiště odchází Ricardo Rodríguez, přichází Edimilson Fernandes.
84'
Fabian Rieder vypustil střelu, se kterou si však Omri Glazer dokázal poradit.
83'
Christian Fassnacht vybojoval na pravé straně útočné poloviny autové vhazování.
82'
Widmer hledal prudkou přihrávkou v předbrankovém prostoru Steffena, který o kousek na míč nedosáhl.
82'
Zatím vše nasvědčuje tomu, že v závěru utkání nás nečeká nějaká spektakulární podívaná.
81'
Švýcaři mají míč znovu u nohou a kombinují na vlastní obranné polovině.
80'
Další kombinace, které se účastnil Xhaka, nebyla úspěšná, když přihrávkou nedokázal najít Okafora.
79'
Granit Xhaka poslal do vápna centr, na který si počíhal Omri Glazer a sevřel míč v rukavicích.
78'
Přihrávka doprava na Widmera nebyla špatná, ale zadákovi Mohuče se míč zamotal pod nohy a skončil v autu.
77'
Sagiv Jehezkel vcelku rozhýbal hru Izraele. Nyní se pokusil o střelu, kterou však zlikvidoval Sommer.
76'
Švýcaři mají utkání plně pod kontrolou a vypadá to, že z prvního kvalifikačního okna si odnesou plný počet bodů.
74'
Dvojité střídání Švýcarska. Hřiště opustili Vargas se Zakariou, které nahrazují Fassnacht s Riederem.
73'
Střídání v týmu Izrael:
ze hřiště odchází Dor Peretz, přichází Gavriel Kanichowsky.
73'
Renato Steffen si našel centr Rodrígueze z levé strany, ale netrefil prostor branky.
72'
Příliš dlouhý centr nedokázal zachytit Sagiv Jehezkel na hrací ploše, takže vykopává brankář Bayernu Mnichov.
71'
Hosté mají míč v držení v bezpečné vzdálenosti od branky Yanna Sommera.
70'
Izraelci se hrnuli do útoku, jenže nedokázali překonat početní převahu obránců Švýcarska.
68'
Ze hry odstupují Itten s Amdounim, které nahrazují Okafor a hrdina zápasu v Bělorusku Steffen.
67'
Jehezkel centroval a opřel míč o Elvediho, takže byl k vidění rohový kop hostů, který nebyl vůbec nebezpečný.
66'
Yann Sommer v pohodě pokryl míč a uklidnil situaci v pokutovém území.
65'
Zakaria se snažil najít Ittena, ale toho předskočil obránce a nedovolil mu postupovat s míčem kupředu.
63'
ze hřiště odchází Tai Baribo, přichází Shon Zalman Weissman.
62'
Kombinace hostů neměla dlouhého trvání, takže se domácí opět dostanou do držení míče.
61'
Ukvapená střela Amdouniho z velké dálky nenadělala žádné vrásky na čele Omriho Glazera, protože letěla vysoko nad bránu.
60'
Hosté v posledních okamžicích ožili, přihrávku směrem k pokutovému území ale tentokrát zachytila obrana Švýcarska.
59'
Přeci jen se Izraelci zmohli na zakončení směrem na branku, ovšem Sommer chytá, navíc zřejmě šlo o ofsajd.
58'
Hosté zatím ve druhé půli nepředvedli zhola nic. Domácí pokračují v dominantním výkonu.
57'
Sagiv Jehezkel se uvedl nepěkným zákrokem na Rodrígueze, za který si prohlédl žlutou kartu.
56'
Centr do pokutového území vyslal Zakaria, ale míč skončil pouze v rukavicích Glazera.
54'
ze hřiště odchází Mahmoud Jaber, přichází Oscar Gloukh.
53'
ze hřiště odchází Dolev Haziza, přichází Sagiv Jehezkel.
52'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! Denis Zakaria si dobře všiml nabíhajícího SILVANA WIDMERA, jemuž adresoval centr na hraně ofsajdu a zadák Mohuče přesnou hlavičkou poslal míč do sítě. Branku ještě prověřoval videorozhodčí kvůli ofsajdu, ale nic závadného neobjevil.
52'
Nakonec se domácí několika přihrávkami dostali až k brankáři Sommerovi, odkud opět směřují kupředu.
51'
Domácí pokračují v kombinaci s míčem u kopaček na soupeřově polovině.
49'
V další akci se Amdouni nacházel v ofsajdovém postavení, takže se po jeho kontaktu s míčem přerušuje hra.
47'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! Vargas skvěle našel před brankou Freulera, jenž zakončoval patičkou, ale jeho pokus ještě dokázal Glazer vyrazit, jenže vyražený míč si doběhl MOHAMED ZEKI AMDOUNI a dopravil míč do sítě.
46'
V Ženevě odstartoval druhý poločas výkopem hostujícího celku, který se pokusí vyrovnat nepříznivý stav.
46'
Máme za sebou úvodních pětačtyřicet minut, ve kterých jsme sledovali poměrně dominantní výkon domácího Švýcarska, nicméně dlouho nebyla k vidění žádná šance. Dlouho byl nejvýraznějším momentem střelecký pokus Manuela Akanjiho z volného přímého kopu, který Glazer s potížemi vytěsnil. Ve 29. minutě rozhodčí odpískal pro domácí penaltu, která však byla po konzultaci a shlédnutí videa odvolána. Švýcaři se však nevzdali a vypracovali si příležitost, kterou Ruben Vargas povedenou střelou proměnil. Poté měl ještě slušnou příležitost Amdouni, ale nechal vyniknout brankáře Glazera. Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
45+2'
45+2'
Ruben Vargas zpracovával v pokutovém území přihrávku, nicméně míč se mu pořádně stáhnout nepodařilo.
45+1'
Domácí kombinují s míčem u kopaček a do útoku už se příliš nehrnou, spíše to vypadá, že se snaží dohrát poločas za současného stavu.
44'
S centrem do pokutového území si tentokrát dovedla poradit obrana Izraele na výbornou.
42'
Ve slušné pozici se po brejku domácích ocitl Mohamed Zeki Amdouni, ovšem napálil míč pouze do dobře postaveného brankáře Glazera.
41'
Dolev Haziza poslal centr do vápna, se kterým si poradil Yann Sommer a vyrazil do bezpečí.
41'
Manuel Akanji poslal k zemi Manora Solomona, takže uvidíme volný přímý kop hostů.
39'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! Aktivní Švýcaři se přeci jen dočkali branky v první půli. Nedůraz v izraelské obraně, která nechala hlavou prodloužit míč Freulera a následně nezachytila náběh RUBENA VARGASE, který poměrně jednoduše napálil míč pod břevno.
39'
Izraelci poslali míč na útočnou polovinu, kde se ho však znovu jednoduše ujali domácí.
38'
Eli Dasa je dnes prvním karetně potrestaným fotbalistou po faulu na Rubena Vargase, kterému hráč Dynama Moskva přišlápl nohu.
37'
Dasa našel vysokým centrem Hazizu, jehož sklepnutí na spoluhráče ale nebylo ideální.
35'
Rychlý útok domácího celku skončil nepřesnou přihrávkou Granita Xhaky.
34'
Mohamed Zeki Amdouni neměl nárok a míč mu mizí mimo hrací plochu, takže pokračujeme za bezbrankového stavu.
33'
Přihrávka do vápna na Dorona Leidnera nebyla dostatečně přesná, načež rozhodčí ukazuje odkop od branky, což se Leidnerovi nezdá, protože měl za to, že míč před ním odehrál soupeř.
31'
Z jednoho úhlu to vypadalo na jasnou penaltu, zatímco z jiného to vypadá, že o žádný faul nešlo, takže rozhodčí ruší penaltu!
30'
Celou situaci prověřuje rozhodčí u videa, protože šlo o poměrně nepřehledný zákrok.
29'
V pokutovém území končí na zemi Cédric Itten poté, co hosté udělali chybu a ve snaze zamezit Ittenovi ve střele zřejmě fauloval Neta Lavi.
28'
Na druhé straně hledal spoluhráče Ruben Vargas, leč záměr se mu vůbec realizovat nepodařilo.
27'
Hosté vybojovali výhodu rohového kopu. Haziza posla centr do vápna, kde se k hlavičce dostal vytáhlý Raz Shlomo, ovšem branku netrefil.
26'
Další akce Švýcarů končí nepřesnou přihrávkou, která mizí v zámezí, tudíž jde do akce sedmadvacetiletý rodák z Tel Avivu Glazer, jenž míč uvede zpět do hry.
25'
Přihrávky Švýcarů létají z kopačky na kopačku, ovšem zatím daleko od Glazerovy branky.
23'
Dor Peretz vypustil střelu z větší vzdálenosti, která neměla nejmenší naději na úspěch, protože letěla hodně nad branku.
22'
Izraelci zachytili nepřesnou rozehrávku brankáře Sommera, jenže následně z nadějné pozice vůbec nic zajímavého nevytěžili.
21'
Granit Xhaka si příliš předkopl míč, takže dal soupeři příležitost k obrannému zákroku.
20'
Pokus o útok v podání Izraele skončil poměrně rychle, takže Švýcaři opět zakládají novou akci.
19'
Rodríguez poslal do vápna centr od rohového praporku, který jednoruč vyboxoval zatím spolehlivý Omri Glazer.
18'
Těžká zpětná přihrávka na brankáře Glazera, který byl napadán Ittenem, ovšem zvládl odehrát včas.
16'
Exekuce volného přímého kopu se ujal Manuel Akanji. Jeho povedený přízemní pokus zvládl Glazer s obtížemi zastavit a před dobíhajícím soupeřem míč schoval ve své moci.
15'
Mahmoud Jaber si nepočínal v souladu s pravidly v souboji s Rubenem Vargasem, takže uvidíme volný přímý kop.
14'
Ve většině času zatím sledujeme hru Švýcarů s míčem u kopaček, zatímco Izraelci běhají bez míče.
12'
Příliš dlouhý míč na levou stranu nemohl zachytit ve hře Ruben Vargas, takže vykopává brankář Hapoelu Beer Ševa.
11'
Švýcarům se opět podařilo získat míč a již s ním znovu delší časový úsek kombinují.
10'
Centrovaný míč do pokutového území v podání hostů byl příliš krátký, takže obrana v pohodě odvrátila. Následně střílel kapitán Dasa velmi nepřesně.
9'
Hosté se vymanili z úvodního tlaku soupeře a momentálně se právě oni drží na útočné polovině.
8'
Manor Solomon skončil na trávníku a drží se za nohu po zákroku soupeře, takže se k míči dostávají na chvíli také Izraelci.
7'
Kombinace Švýcarů byla přerušena nepřesností, ke které došlo v blízkosti soupeřova pokutového území.
6'
Omri Glazer vyrazil na centr od praporku, ovšem nepředvedl nejjistější zákrok, nicméně Švýcarům se následně zakončit do odkryté branky nepovedlo.
6'
Ricardo Rodríguez dobře poslal míč před branku, kam nabíhal Amdouni, jehož střelecký pokus byl zblokován na roh.
5'
Švýcarsko se dostalo k centru do vápna, který byl okamžitě odpraven na autové vhazování.
4'
Pokračuje kombinace hráčů v červených dresech, ovšem zatím poměrně daleko od branky, kterou hájí Omri Glazer.
3'
Švýcaři hrající v červeném, drží míč na kopačkách a hledají si cestu k soupeřově brance.
2'
Doron Leidner si počínal nedovoleně, když fauloval soupeře, kterým byl Cédric Itten.
1'

Švýcarsko: Sommer – Widmer, Akanji, Elvedi, Rodríguez – Freuler, Xhaka (C), Zakaria – Amdouni, Vargas – Itten.
Náhradníci: J. Frick, Omlin – E. Fernandes, M. Lang, Steffen, Okafor, Zesiger, Fassnacht, Rieder, Cömert, D. Schmid.
Trenér: Murat Yakin

Izrael: O. Glazer – Dasa (C), Shlomo, Vítor, Leidner – Jaber, Lavi, Do. Peretz – Haziza, Baribo, Solomon.
Náhradníci: Da. Peretz, Gerafi – D. Glazer, Natcho, Weissman, Gloukh, Gropper, Kanichowsky, Gandelman, Jehezkel, Kna'an, Rotman.
Trenér: Alon Hazan

Rozhodčí: Dabanović – Todorović, Jovanović (MNE).
Izrael

Izraelci zažili mnohem méně povedený start do kvalifikace. Na domácí půdě se jim totiž nepodařilo porazit Kosovo, když si ve 36. minutě vstřelil vlastní branku Dasa, načež nebyla po rozhodnutí od videa uznána druhá branka Kosova, o kterou se postaral Milot Rašica, takže v 56. minutě mohl vyrovnat hráč Maccabi Tel Aviv Dor Peretz. I přesto, že Izraelci svého soupeře přestříleli 18:7, tak prostor mezi třemi tyčemi se jim příliš hledat nepodařilo, protože na střely na branku to bylo 3:3. Reputaci se pokusí napravit v Ženevě, ovšem rozhodně se nebude jednat o žádnou lehkou úlohu.
Švýcarsko

Švýcaři dle očekávání vstoupili do kvalifikace na evropský šampionát vítězstvím, když rozdrtili Bělorusko na jeho půdě 5:0. Ve 29. minutě utkání již byl stav 3:0 a o všechny branky svého celku se postaral současný hráč Lugana Renato Steffen, který se do vlasti vrátil po pěti sezónách strávených v německém Wolfsburgu. Ve druhé půli pak Švýcaři přidali dvě branky, když se trefili Xhaka a Amdouni. V podobném duchu by jistě Švýcarsko rádo pokračovalo i dále. Ostatně má za sebou relativní úspěch na mistrovství světa v podobě postupu do osmifinále, kde si však na Švýcarech smlslo Portugalsko, které soupeře rozdrtilo 6:1.
Kvalifikace na EURO 2024 odstartovala, týmy za sebou mají první zápasy a pokračuje se dále. Ve skupině I na sebe ve svých druhých utkáních narazí Švýcarsko a Izrael. Papírovým favoritem je účastník nedávno skončeného mistrovství světa – Švýcarsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.