To je z mé strany vše, někdy příště na počtenou!
Je dobojováno! Do druhého poločasu vstoupila o gól prohrávající Celta překvapivě poněkud zaskočeně a hráči v zelených dresech zcela bez problémů kontrolovali své těsné vedení. S přibývajícím časem ale tlak Vigských začínal sílit a nakonec vyústil v zasloužený vyrovnávací gól, o nějž se postaral střídající Pablo Hernández.
90+4
90+3
Álvaro Cejudo si nyní vynutil Cabralův faul, Betis tak bude mít v poslední nastavené minutě k dispozici ještě jeden přímý kop.
90+2
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Charly Musonda, přichází Francisco Portillo.
90+1
Sudí De Burgos nastavil nad rámec základní hrací doby tři minuty!
90
Střídající Iago Aspas se ve skluzu pokusil přiťuknout míč Guidettimu, což se mu nakonec podařilo, švédský útočník Celty se ale do zakončení neprobil.
89
O chviličku později se zbytečným faulem prezentoval Fabián Orellana, ani on tak z dnešního utkání nevyvázne bez karetního škraloupu.
88
Fotbalisté Betisu se díky aktivnímu Castrovi opět usadili na útočné polovině, Rubén Castro totiž na levé straně vybojoval autové vhazování.
87
Zápas už se definitivně chýlí ke svému konci a v posledních minutách jsou k vidění šance na obou stranách, ještě tak rozhodně není hotovo!
86
Nolito vrátil efektními nůžkami přetažený centr z pravé strany zpět do předbrankového prostoru, kde se k míči pokusil probít Iago Aspas, to se mu ale nepodařilo.
84
Tak teď při domácích stáli všichni svatí! Rubén Castro měl na kopačce druhý gól Betisu, jeho střelu do poloprázdné svatyně ale z brankové čáry vyhlavičkoval Gustavo Cabral!
83
Iago Aspas se příliš vehementně pokoušel dostat se přes svého strážce Martína Montoyu, který si celou situaci zkušeně pohlídal a ještě si vynutil Aspasův faul.
82
No a střídající Álvaro Cejudo nakonec za své počínání vyfasoval žlutou kartu.
81
To už se nám ve Vigu, městě nedaleko portugalských hranic, rozběhla závěrečná desetiminutovka. Hra je často přerušovaná, tentokrát se tak stalo po wrestlerském souboji Orellany s Cejudem.
80
Hra se po Hernándezově vyrovnávací trefě přesunula do středu hřiště. Domácí už tak vehementně neútočí a hosté už – zdá se – síly na ofenzívu mít nebudou.
78
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Domácí se nakonec přeci jen dočkali, máme vyrovnáno! Jonny Castro našel povedenou kolmicí PABLA HERNÁNDEZE, jenž po pouhých třech minutách na hřišti tvrdou ranou prostřelil bezmocného Adána!
77
Johnu Guidettimu dnes prostě není souzeno! Švédský snajpr Celty konečně dostal kulatý nesmysl do sítě, radost mu ale překazil zdvižený praporek pomezního sudího – ofsajd!
76
Kulatý nesmysl opět nebezpečně poskakoval v prostoru před Antoniem Adánem, kde se ale bleskově zorientoval Montoya a dostal míč do bezpečí!
75
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Nemanja Radoja, přichází Pablo Hernández.
74
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Xavi Torres.
74
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Bruno González, přichází Francisco Portillo.
73
Hráči ve světlemodrých dresech drží kulatý nesmysl na polovině hřiště, jejich kombinaci ale chybí nápad a moment překvapení. Tudy cesta za vyrovnáním nepovede...
72
Jonny Castro teď u postranní čáry nedovoleně zajel do svého jmenovce Rubéna Castra. Domácí zadák byl za své počínání "oceněn" žlutou kartou.
70
Do konce základní hrací doby v tuto chvíli zbývá už jen dvacet minut a po nadějné desetiminutovce tlak Celty opět polevil, v posledních minutách je hra plná osobních soubojů a hraje se prakticky bez šancí.
69
Gonzálezovi ale nakonec stačilo jen usušit ránu ručníkem, zdá se, že obránce Betisu je zcela v pořádku.
68
Hostující zadák Bruno González byl odveden do zámezí, v jeho obličeji se totiž objevil krvavý šrám.
67
Tak tato situace zaváněla druhým gólem Betisu! Kulatý nesmysl neposedně poskakoval na úrovni brankové čáry, Rubén Blanco se ale zorientoval včas a doslova za minutu dvanáct zasáhl!
66
Iago Aspas utekl po pravém křídle, poté se ale ocitl proti dvojnásobné přesile zadáků Betisu, kteří domácího forvarda ke střele nepustili.
65
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Álvaro Cejudo.
64
Ze zmiňované standardní situace ale pro Antonia Adána žádné nebezpečí nepramenilo, Bruno González zkušeně odhlavičkoval balon do bezpečí.
63
Půlhodinu před koncem se hráči v bleděmodrých dresech konečně dostali k souvislejšímu tlaku, domácí budou nyní zahrávat rohový kop.
61
Iago Aspas se prokousal k odraženému míči a bez přípravy vypálil, jeho nepřesný pokus ale proletěl nad břevnem Adánovy svatyně. Tlak Celty v posledních minutách sílí!
60
Aktivní Fabián Orellana místo střely z hranice šestnáctky zvolil průnikový pas na rozběhnutého Nolita, ten se ale k míči nakonec vůbec nedostal.
59
Se žlutými kartami se roztrhl pytel, za faul na Musondu byl nyní napomenut Gustavo Cabral.
59
Právě Fabián Orellana to nyní vzal na sebe a tvrdě vypálil z pravé strany pokutového území, jeho projektil ale proletěl těsně vedle pravé tyče!
58
Orellanův přetažený centr ještě zachytil na hrací ploše Nolito a pokusil se vrátit balon zpět do ohně, defenzíva Betisu ale veškeré nebezpečí zažehnala.
56
Dani Ceballos si ve středu hřiště nedovoleně vyšlápl na Diaze Rojase a za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
55
Deset minut druhé půle je fuč a po změně stran jsme zatím nebyli svědky jediné příležitosti Celty. Pokud chtějí domácí pomýšlet na body, budou muset přidat.
54
Dalekonosný nákop na rozběhnutého Nolita byl příliš prudký a míč skončil až u Germána Pezzelly, který posléze vrátil kulatý nesmysl až k vlastnímu gólmanovi.
52
Charly Musonda včas přistoupil ke Cabralovi a domácího beka připravil o míč, Vigští však budou mít k dispozici alespoň autové vhazování.
51
Celta po změně stran vůbec není lepším týmem, ba naopak. Domácí mají s aktivně hrajícím sokem velké problémy a zřídkakdy se dostávají přes půlící čáru.
50
Rubén Castro měl nyní druhou šanci v krátkém časovém sledu! Hostující forvard prcl po pravém křídle, z ostrého úhlu si ale vylámal zuby na připraveném Blancovi!
49
Carles Planas si ukousl příliš velké sousto a ukličkoval sám sebe, poté se ale k míči ještě dostal Nolito, jenž si vynutil nedovolený zákrok Molinera.
47
Teď ale mohli hosté podruhé udeřit! Rubén Castro se vydal do samostatného úniku a vyběhnuvšího Blanca umně přeloboval, míč ale nakonec proletěl těsně vedle levé tyče!
46
Druhá pětačtyřicetiminutovka začala kombinací Betisu na vlastní polovině, dá se očekávat, že hosté ze Sevilly se po změně stran budou hlavně bránit.
46
To je pro první poločas vše. Z tribun se ozývá pískot, favorizovaná Celta totiž proti Betisu prohrává, ačkoliv byli domácí jednoznačně lepším týmem. Své šance ale nevyužili, zatímco Sevillští dokázali jednu ze svých dvou šancí využít – ve 24. minutě otevřel skóre N'Diaye. Co nabídne druhá půle? Počkejme si na to do 23:09.
45+3
45+2
Po dalším sporném rozhodnutí sudího už je Guidetti naprosto nepříčetný! Švédský útočník začal máchat rukama kolem sebe a z trávníku vykopal několik drnů.
45+1
Domácí příznivci teď pořádně spílají hlavnímu sudímu De Burgosovi! John Guidetti byl totiž v pokutovém území povalen k zemi Pezzellou, hra však plyne vesele dál!
45
Nad rámec prvního poločasu sudí nastavil hned tři minuty, ještě se tak máme na co těšit!
44
V samotném závěru první půle se Vigští usadili na útočné polovině a ke střele zpoza hranice šestnáctky se dostal střídající Marcelo Alfonso Diaz Rojas, jeho pokus byl ale zblokován.
43
Skutečně tomu tak je. Claudio Beauvue za doprovodu týmových lékařů odkulhal do zámezí, na jeho místo poté nastoupil Iago Aspas.
41
Další komplikace pro domácí. Claudio Beauvue zřejmě špatně došlápl a zůstal ležet v bolestech na trávníku, zdá se, že i pro něj utkání skončí předčasně.
40
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Marcelo Alfonso Diaz Rojas.
38
Dnes velmi aktivní John Guidetti zkusil štěstí ranou z voleje, jeho pokus z ostrého úhlu ale nebyl pro Antonia Adána tvrdým oříškem. Bývalý gólman Realu bez problémů zasáhl.
37
Možnost rohového kopu poté dostal i Betis, ale hráči v zelených dresech nic převratného nevymysleli a následovat bude pouze odkop od Blancovy svatyně.
36
Alfred N'Diaye se ve středu hřiště šikovnou otočkou zbavil svého strážce a poté vyslal na zteč Charlyho Musondu, jehož ale vracející se Planas nepustil k centru.
35
Z nařízeného rohového kopu domácí fotbalisté nic kloudného nevymysleli a Francisco Molinero posléze rázně odkopl balon až na útočnou polovinu.
33
Guidettiho nyní v pokutovém území hraničním způsobem zastavil Bruno González, hostujícímu zadákovi ale zákrok na švédského snajpra Celty nakonec prošel.
32
John Guidetti šikovně roztáhl hru na úplně volného Beauvueho, jenž našel přesným centrem Nolita, jehož hlavičku Adán vyrazil přímo k Fabiánu Orellanovi, který ale vypálil nad!
31
Právě nejlepší střelec Betisu Rubén Castro se o chvilku později prezentoval zbytečně ostrým skluzem, za nějž vyfasoval žlutou kartu.
29
Teď při Blancovi stáli všichni svatí! Joaquín si totiž navedl míč na osu hřiště a z hranice pokutového území napálil míč do tyče! Brankovou konstrukci orazítkovala i následná rozehrávka Rubéna Castra, ten byl ovšem v ofsajdu.
28
Hráče v zelených dresech vstřelená branka evidentně nabudila, domácí favorit má nyní problémy už i s přechodem přes půlící čáru.
26
Tu si budou moci Sevillští zopakovat, podobným zákrokem se totiž o chvilku později prezentoval srbský legionář Nemanja Radoja.
25
Hostující kapitán Joaquín to na pravé straně hřiště schytal od Beauvueho, fotbalisté Betisu tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
24
Real Betis právě vstřelil branku!
Tak tohle bylo nečekané, hosté se zničehonic dostávají do vedení! Po sérii odrazů se k míči dostal Martín Montoya, který z levé strany naservíroval do předbrankového prostoru milimetrově přesný pas ALFREDU N'DIAYEMU a ten už měl úlohu snadnou!
22
Charly Musonda se po souboji s Carlesem Planasem ocitl v bolestech na trávníku. Hosté tak budou zahrávat přímý kop, jehož exekuce se ujme kapitán Joaquín.
21
Dvacet minut hry je za námi a skóre je stále bezbrankové, nicméně v posledních minutách se hra přelévá ze strany na stranu.
20
O balon bojující Fabián Orellana si v pokutovém území počínal příliš agresivně proti Ceballosovi, z další nadějné akce Celty tak nakonec nic nepramenilo.
19
Fotbalisté Betisu se okamžitě poté vydali do rychlého protiútoku, nicméně Charly Musonda si zpracoval kulatý nesmysl až za autovou linií.
18
Vigští založili další akci od zadáka Daniela Wasse. Po levém křídle se poté vydal dopředu Nolito, jenž se ale daleko neprokousal.
17
Úvod zápasu zastihl v lepší formě aktivně hrající Celtu, v posledních minutách se ale hra vyrovnala a hosté jsou čím dál častěji u míče.
15
Sevillští se snad poprvé v zápase dostali k souvislejší kombinaci na útočné polovině, aktivně napadající borci v bleděmodrých dresech je ale vytlačili zpět za půlící čáru.
14
Další roh už domácí rozehráli na krátko. Míče se posléze ujal Nemanja Radoja, jehož přetažený centr ale doletěl až do zámezí.
13
Vigští fotbalisté měli k dispozici svůj první rohový kop v tomto utkání, s touto možností ale naložili prachbídně a hosté se v pohodě ubránili.
12
Hráči v zelených dresech se zatím pouze brání, nutno však říct, že si v defenzívě počínají znamenitě. Kromě jedné šance Guidettiho se zatím Celta k ničemu nedostala.
10
Nolito po levé straně pronikl do pokutového území, míč se mu ale smolně dostal pod nohy a od paty domácího borce se odrazil do zámezí.
9
Přetažený centr Jonnyho Castra ještě zachytil na hrací ploše Fabián Orellana, Montoya ale domácího křídelníka dokázal o balon připravit.
8
Orellana byl posléze nedovoleným způsobem povalen k zemi, z nařízeného přímého kopu ale fotbalisté Celty nic kloudného nevymysleli.
7
John Guidetti zaimprovizoval a dostal se do zakončení z voleje, Antonio Adán ale předvedl reflexivní zákrok a udržel bezbrankové skóre!
4
Orellanův nákop z pravé strany defenzíva Betisu odvrátila až k půlící čáře, kam se pro míč vrací Sergi Gómez.
3
Domácí jsou v úvodu aktivnějším týmem, John Guidetti ale nyní uvízl v ofsajdové pasti. Antonio Adán tak bude mít dostatek času a klidu na rozehrávku.
2
Jonny Castro našel ideální kolmicí rozběhnutého Johna Guidettiho, jehož následný pas na Beauvueho ale tak povedený nebyl.
1

Real Club Celta de Vigo: Blanco – J. Castro, Sergi Gómez, Cabral, Planas – Radoja, Wass – Orellana, Beauvue, Nolito – Guidetti.
Náhradníci: S. Álvarez – Aspas, Diaz Rojas, Bongonda, P. Hernández, Señé, Dražić.

Real Betis: Adán – Molinero, Bruno González, Pezzella, Montoya – Petros, N'Diaye – Joaquín, D. Ceballos, Musonda – Rubén Castro.
Náhradníci: D. Giménez – Kadir, van Wolfswinkel, X. Torres, Westermann, Portillo, Cejudo.

Rozhodčí: De Burgos – García, De Francisco.
REAL BETIS

Hosté ze Sevilly už mají záchranu téměř zajištěnou, stoprocentní jistotu ale stále nemají. Vinou nedávné série tří proher v řadě se Betis přiblížil na rozdíl devíti bodů od sestupových vod. V minulém kole se ale zelenobílí zvedli a před vlastními fanoušky udolali poslední Vallecano 1:0, o což se postaral deset minut před koncem Rubén Castro.
REAL CLUB CELTA DE VIGO

Celta je jedním z příjemných překvapení probíhajícího ročníku La Ligy. Celek z města nedaleko portugalských hranic je momentálně na páté příčce, která zajišťuje účast v Evropské lize. Po březnovém výprasku 1:7 na Santiago Bernabeu se Vigští zvedli, od té doby už čtyři zápasy nepoznali hořkost porážky. Před týdnem si Celta poradila s o záchranu bojujícím Gijónem.
Příjemnou sobotu přeji všem příznivcům španělského fotbalu. Vítám vás u sledování utkání třiatřicátého kola tamní Primera División, v němž o evropské poháry bojující Real Club Celta de Vigo vyzve Real Betis. Výkop je naplánován na 22:05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:05.