La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : D. Alavés - 28. ledna 2018   20:45

Barcelona
72' L. Suárez (Iniesta) • 84' Messi
2:1
(0:1)
D. Alavés
23' Guidetti  (I. Gómez)
Barcelona
ter Stegen – Semedo (52. Roberto), Piqué, Umtiti, Digne (52. Alba) – Coutinho (66. Alcácer), Rakitić, Iniesta (C) – Paulinho – L. Suárez, Messi.
Cillessen – Busquets, Alcácer, Alba, Aleix Vidal, Roberto, Y. Mina.
D. Alavés
Pacheco (C) – Alexis, Laguardia, Maripán, R. Duarte (89. Demirović) – I. Gómez, Medrán, Wakaso, H. Pérez (63. Pedraza) – Guidetti (75. Munir), Sobrino.
Sivera – Vigaray, Pedraza, Diéguez, Demirović, Munir, Martín.

SESTŘIH LA LIGY: Barcelona - Alaves 2:1. Messi rozhodl z přímého kopu

Držení míče: 78 % : 22 %.
Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 5:1. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 6:18.
Je konec! Barcelona nakonec dokázal otočit nepříznivý výsledek z prvního poločasu a po dvou brankách se nakonec raduje z plného zisku bodů. S hostujícím celkem to dlouhou dobu vypadalo hodně dobře, nicméně závěrečná dvacetiminutovka byla katastrofální. Nejdříve se totiž trefil Suárez, následně fantastickým přímákem rozhodl o vítězství Messi.
90+3'
90+3'
Závěrečné slovo si opět mohl vzít Messi, který si naváděl balón do lepší pozice, jenomže poté zamířil bodlem pouze doprostřed.
90+2'
Hosté se sice drží s míčem na kopačkách, nicméně stále je to daleko od branky ter Stegena. Barcelona okamžitě napadá rozehrávku.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Rubén Duarte, přichází Ermedin Demirović.
88'
Hodně zajímavá situace v šestnáctce Barcelony. Alavés se totiž dožadoval odpískání pokutového kopu, píšťalka hlavního sudího ale zůstává němá.
87'
V nadcházejících dnech určitě prolétne španělským tiskem situace před druhou branku. Paco se totiž dle opakovaného záběru nacházel v ofsajdu.
86'
Messi se vydal napříč hostující obraně, která ho zcela očividně faulovala. Hlavní sudí ale nechal pokračovat ve hře a domácí mají k dispozici rohový kop.
85'
V tuto chvíli to budou mít hostující hráči hodně složité. Nejen, že prohrávají o jednu branku, navíc do konce zápasu nezbývá už moc času.
84'
Barcelona právě vstřelila branku!
A ta slaví úspěch! Odpovědnost na sebe vzal LIONEL MESSI, který neskutečně přesnou ránou zamířil přesně pod břevno. Nou Camp opěvuje svého hrdinu!
82'
Kousek před pokutovým územím byl faulován Paco, který se ale v té době nacházel v ofsajdu. Pomezní si toho zřejmě nevšiml a Barcelona bude mít k dispozici standardku ze slušné pozice.
81'
Časomíra se nám dostala do závěrečné desetiminutovky. Alavés je stále hodně daleko k bodovému zisku, v tuto chvíli by se určitě spokojil i s bodem.
80'
Rakitič dlouho vymýšlel, co uděla s míčem a nakonec udělal to nejhorší. Svojí prudkou přihrávku totiž poslal mimo Robertův dosah.
79'
V posledních minutách se ale hra trochu uklidnila a k vidění už není drtivý tlak domácích hráčů. Nyní se Pacheco staví k rozehrávce od své branky.
78'
Velká hrubice hostující defenzívy dostala do další vyložené šance Suáreze. Ten zřejmě ještě mohl přihrávat pod sebe, nicméně to neudělal a místo toho vypálil nad branku.
77'
Alba se neodvážil přihrát na levou stranu na Iniestu a místo ho raději poslal míč k Paulinhovi. Ten v obležení několika protihráčů uspěl v souboji o míč.
76'
Na scénu přišel Nou Campem "starý" známý Munir. Hostující forvard je právě v Alavésu na hostování a po sezóně by měl zamíři zpět do Katalánska.
75'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází John Guidetti, přichází Munir.
74'
Technicky velmi dobře vybavený Argentinec to zkoušel přímo na bránu, Pacheco si ale prostředek branky pokryl a míč chytil do rukavic.
73'
Střelec vyrovnávací branky skončil na zeleném pažitu, vyšlápl si totiž na něj Laguardia. Messi se již staví k rozehrávce standardní situace.
72'
Je vyrovnáno! Iniesta potáhl míč až k brankové čáře, odkud poslal centr na zadní tyči. Tam se do zakončení natlačil LUIS SUÁREZ, který z úhlu propálil úplně vše.
72'
Barcelona začíná výrazně stupňovat svůj nápor a v tuto chvíli sledujeme pouze jednu polovinu hrací plochy. Hosté naprosto zanevřeli na jakékoliv útočení.
71'
To jsou věci! Piquého kostrbatá přihrávka našla Paulinha, který ale nedokázal ideálně zalepit přihrávku a posléze ani nadvakrát nepřekonal Pacheca.
70'
A rázem ve velké šanci Suárez! Uruguayský kanonýr ale trefil pouze Pacheca, který zasáhl špičkou kopačky. Následovat bude rohový kop.
69'
Na druhé straně se Guidetti neodvážil ke střeleckému pokusu a místo toho byl jeho kolega Ibai zbaven míče. Hodně laciná ztráta, která by mohla mít fatální následky.
68'
Hostující obrana zřejmě prováhala moment, kdy mohla Iniestu obrat o balón, to ale nemuselo tolik vadit. Domácí kapitán totiž nenašel Messiho.
67'
Alba cpal zpětnou přihrávku na Suáreze, který ještě vyšperkoval střeleckou pozici pro Paulinha. Ten vypálil v pádu pouze doprostřed branky.
66'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Paco Alcácer.
65'
Nou Camp mohl opět utichnout! Sobrino se totiž zjevil za obranou, nicméně špatné zpracování ho vyhnalo ze střelecké pozice. Místo toho putovala přihrávka na Duarteho, který trefil pouze nohu protihráče.
64'
Nicméně kombinace netrvala vůbec dlouho, naopak se Barcelona vzorně vrátila a obrala Guidettiho o balón. Alavé se okamžitě zatáhl do obrany.
63'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Hernán Pérez, přichází Alfonso Pedraza.
62'
Pérez zkušeně podržel míč a následně ho poslal ke svým obranným kolegům. Ti sice zariskovali křižnou přihrávkou, Suárez se k ní ale nedostal.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry a stále platí, že domácí mají ke třem bodům hodně daleko. Naopak hosté i nadále spoléhají na pozornou obranu.
60'
Mohutný blok před pokutovým územím zatím odráží jeden útok za druhým. Další Robertova prudká přihrávka byla sražena k hostujícímu brankáři.
59'
Robertova nabídka sice měla logickou myšlenku, samotné provedení už o něco pokulhávalo. Centr se totiž snesl pouze k Pachecovi.
58'
Hodně aktivní Pérez se po zisku míče odhodlal k souboji jeden na jednoho proti Albovi, druhý jmenovaný nakonec stačil kopnout do míče, který se posléze svezl až do zámezí.
57'
Už pátý rohový kop v podání Barcelona směřoval směrem k Pachecovi, který ho odvrátil daleko z pokutového území.
56'
Stále ta samá písnička. Iniesta pouze nahrál vedle stojícímu Albovi, jehož střílená nabídka skončila pouze na kopačce prvního bránícího hráče.
55'
Hodně mimo hru je zatím Lionel Messi, který je zatím bráněn hodně natěsno. Pětinásobný držitel Zlatého míče zatím nedosává takřka žádný prostor.
54'
Nyní si nová posila z Liverpoolu pořádně mákla také do defenzívy, kde pomohla při bránění Ibaie. Coutinho společně s Robertem nakonec slavili úspěch.
53'
Posléze Semedo využil své ryhclostní předpoklady, díky kterým zachytil balón na hrací ploše. Následnou přihrávku ale nedokázal Coutinho zpacifikovat.
52'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Nélson Semedo, přichází Sergi Roberto.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Lucas Digne, přichází Jordi Alba.
51'
Alexis vhazoval od pravé postranní čáry a po krátké prodlevě si vybral Sobrina. Hostující forvard ale udeřil loktem do hlavy Umtitimu.
50'
Pérez to zkoušel hodně drzým průnikem kolem Digneho, který si na jeho vedení míče dával velký pozor. Nakonec se nekonalo žádné zakončení.
49'
Poprvé se k míči dostali také hostující hráči, kteří pochopitelně nebudou nikam spěchat. Možná i proto se balón dostal od Guidettiho až k Pachecovi.
48'
Digne si vyměnil balón s doposud hodně nevýrazným Suárezem a poté se balón přesunul k opačné postranní čáře. Tam v tu to chvíli úřaduje Semedo.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který sice nabídl tradiční obrázek hry, nicméně ve vedení je Deportivo Alavés. Hosté totiž využili jeden ze svých nadějných kontrů, který přesně zakončil Guidetti. Barcelona se ihned snažila o vyrovnání, to ale do konce prvního poločasu vůbec nepřišlo. Druhé dějství začne přibližně ve 21:47.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
K rozehrávce se opět postavil Messi, který to zkoušel tradičním obstřelem. Tvrdá rána se nakonec zastavila až na pravé tyči.
42'
A ta je i po Alexisově odvrácení míče i nadále stoprocentní. O malý okamžik později ale skončil na zemi Coutinho, kterého velmi tvrdě přišlápl již se žlutou kartou hrající Wakaso.
41'
Poslední minuty sledujeme pouze jednu polovinu hrací plochy. Alavés se v posledních vteřinách soustředí spíše na defenzivní činnost.
40'
Po tvrdém zákroku na Iniestu byla domácím poskytnuta výhoda, která mohla příjít vhod. Messi ale nedokázal zalepit celkem snadnou přihrávku.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli hlavní sudí také něco nastaví.
38'
Barcelona rozehrála nakrátko a po krátké kombinaci se balón dostal k levé straně. Z této pozice zkoušel Iniesta vysunout Suáreze, jehož úmysl ale přečetl Laguardia.
37'
Semedo zatím hraje velmi dobře. Aktivita portugalské letní posila zatím děla velké starosti obranné čtyřce soupeře, tentokráte musel faulovat Duarte.
36'
K exekuci se dle očekávání postavil Messi, který to překvapivě zkoušel přímo na bránu. Pacheco ale jeho projektil celou dobu viděl a posléze ho vyrazil nad.
35'
Maripán si nepohlídal manévr Semeda a následoval tak další nedovolený zákrok. Tentokráte to bude z hodně ostrého úhlu.
34'
Coutinho byl blizoučku své první trefě v dresu Barcelony. Z velmi dobré pozice ale trefil pouze dobře stojícího Duarteho, který byl zřejmě trefen do choulostivých míst a na scénu musí lékařský personál.
33'
Alavés je směrem dopředu nesmírně nebezpečný. Rakitič chtěl Sobrina zastavit za cenu faulu, což se ale nepodařilo. Následně měl spoustu práce Umtiti, který sice neuhlídal Sobrina, na jeho zakončení si ale počíhal ter Stegen.
32'
Máme za sebou třetinu zápasu a nadcházející průběh zápasu bude jistě zajímavý. Barcelona se totiž po dlouhé době v lize dostala do pozice, kdy bude muset otočit zápas.
31'
Messi spolupracoval s Iniestou na malém prostoru, načež druhý jmenovaný už neviděl cestičku vpřed a místo toho vypálil zhruba metr nad horní konstrukci.
30'
Sobrino už nedokázal zastihnout balón na hrací ploše a hlavní rozhodčí jasně ukazuje, že domácí budou vhazovat. Aut si vezme na starost Semedo.
29'
Důležitý zákrok ter Stegena! Z hodně nebezpečného prostoru totiž napřáhl Medrán a po jeho zakončení se musel vrhnout domácí strážce tyčí.
28'
Nadýchaný bochánek směřoval na hranici malého vápna, kam vyběhl také brankář ter Stegen. Ten následně vyboxoval balón ven z nebezpečného prostoru.
27'
Žlutou kartu dostává Rubén Duarte (Deportivo Alavés).
26'
Hosté se s míčem dostali za půlící čáru, kde okamžitě přišel nedovolený zákrok v podání Rakitiče. Alavés má k dispozici volný kop z velké dálky.
25'
A navíc přibývá také nepřesností. Tu další si přichystal velezkušený Iniesta, jenž adresoval Dignemu příliš prudkou přihrávku. Pacheco bude vykopávat.
24'
Rázem se nám utkání dostává do úplně jiné situace. Barcelona sice byla v úvodu výrazně aktivnějším celkem, nedůslednost v obraně ale znamenala inkasovanou branku.
23'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Tak pozor, hosté se totiž dostávají do vedení! Domácí obrana naprosto zapomněla hned na dvojici protihráčů, která se od půlky řítila sama na ter Stegena. Odpovědnost na sebe vzal JOHN GUIDETTI, který bez problémů propálil brankáře.
23'
Nedovolených zákroků vydatně přibývá. Po chytrém manévru se na zeleném pažitu ocitl Paulinho, který neustál souboj s Wakasem.
22'
Žlutou kartu dostává Mubarak Wakaso (Deportivo Alavés).
22'
Zničehonic měl Messi v blízkosti pokutového území spoustu prostoru, průniková přihrávka ale nedorazila na místo určení.
21'
Iniestova naprosto laciná a navíc hodně čitelná přihrávka byla vystihnuta Alexisem, kterého následně taktickým faulem poslal k zemi Digne.
20'
Coutinho uplatnil své mrštné nohy, díky kterým se dostal kolem Medrána. Zisk míče nakonec donutil Rakitiče k otočení hry na levou stranu.
19'
O další minutu později byl v akci také pomezní rozhodčí. Medránovo přenesení hry totiž směřovalo k Pérezovi, který se v době přihrávky nacházel v ofsajdu.
18'
Duarte dlouho okopával Semeda, kterému nezbývalo nic jiného, než se s míčem vrátit. Hlavní sudí zřejmě drobné fauly hostujícího zadáka vůbec neviděl.
17'
Naprosto zpackaný brejk! Hosté podnikli po rohovém kopu soupeře velmi nebezpečný kontr, který ale Ibai naprosto zazdil špatnou přihrávkou pod sebe.
16'
Odkopu od své svatyně se dostal Pacheco, po jehož dalekonosném pasu se dopustil nedovoleného zákroku Paulinho. Brazilský záložník trefil loktem do hlavy Guidettiho.
15'
Další útočný manévr zahájil Coutinho, jenž kousek za vápnem přihrál Paulinhovi, jehož následný bochánek byl pro Messiho o něco delší.
14'
Zničehonic podnikl Alavés nebezpečný útok, načež na na levé straně byl zcela osamocen Ibai. Jeho centr šajtlí skončil v rukavicích pozorného ter Stegena.
13'
Duarte velmi dobře vystál Semeda, který nemohl najít cestičku ke svým spoluhráčům. Následovala tak další zpětná přihrávka až na Piquého.
12'
Hosté se zatím na útočné polovině příliš neohřívají. Vzorně se do obrany vrátil Paulinho, jenž nepustil Medrána do nebezpečnějšího prostoru.
11'
Suárez přeposlal svojí přihrávku na volného Coutinha, který ale se záměrem svého kolegy příliš nepočítal a následovala tak ztráta míče.
10'
Kouskávání hry pokračuje. Suárezovo obtočení s míčem dělalo velké problémy Wakasovi, který domácího forvarda stačil trefit nepříjemně kopačkou.
9'
Posléze se kousek za středovým kruhem prezentoval Pérez hrou rukou, což uviděl také hlavní sudí, který nařídil standardní situaci z hlouby pole.
8'
Co scházelo! Nedůslednost Péreze málem stála jeho kolegy inkasovanou branku, Digneho táhlá rána ale doputovala kousek vedle tyče.
7'
Také Deportivo Alavés zkoušelo přechytračit opačné zadáky, dalekonosný pas směřující na Guidettiho zastavil na své hrudi Umtiti.
6'
Suárez si to namířil k hranici šestnáctky, kde se rozhlédl na malé vápno a ihned cpal balón na zadní tyč. Tam Messimu ale scházel vydatný kus k zasažení hracího předmětu.
5'
Umtiti zkusil překvapit hostující obranu prudkou kolmicí na Suáreze, nicméně včas zasáhl Medrán. K odraženému míči se ale jako první dostal Iniesta.
4'
Semedo si přihrávku vpřed rozmyslel a místo toho zvolil zpětnou nahrávku na Piquého. Barcelona následně otočila hru k levé postranní čáře.
3'
Po rozehrávce se k míči dostal také favorit dnešního zápasu, který okamžitě zahájil svojí klasickou hru. K vidění je nespočet přihrávek na malém prostoru.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – Semedo, Piqué, Umtiti, Digne – Coutinho, Rakitić, Iniesta (C) – Paulinho – L. Suárez, Messi.
Náhradníci: Cillessen – Busquets, Alcácer, Alba, Aleix Vidal, Roberto, Y. Mina.

Deportivo Alavés: Pacheco (C) – Alexis, Laguardia, Maripán, R. Duarte – I. Gómez, Medrán, Wakaso, H. Pérez – Guidetti, Sobrino.
Náhradníci: Sivera – Vigaray, Pedraza, Diéguez, Demirović, Munir, Martín..
Deportivo Alavés

Fotbalisté Alavésu zažili v loňské sezóně velmi slušnou jízdu soutěží. Tento skromný celek obsadil sympatickou devátou pozici a dařilo se mu také v domácím poháru. Tam se dokázal probojovat až do samotného finále, kde ale nestačil na favorizovanou Barcelonu. Jakoby ale byl loňský ročník pouhou náhodou. Alavés naprosto zapomněl na sympatické výkony a v letošním ročníku předvádí velmi vlažný fotbal. To má za výsledek umístění na šestnácté pozici, přičemž se tento celek v jednu dobu nacházel i na samostatném chvostu tabulky.
FC Barcelona

Španělský gigant Barcelona začala letošní ročník španělské nejvyšší soutěže ve velkém stylu. Katalánci se zatím nacházejí na vedoucí příčce, přičemž na druhé Atlético Madrid mají náskok jedenácti bodů. Katalánci se nacházejí ve velmi slušné formě, přičemž v lize naposledy ztratily body téměř před měsícem. Od té doby následuje šestizápasová šňůra bez ztráty jediného bodu a také s pouhými dvěma obdrženýma brankama. I v letošní sezóně táhne Blaugranas famózní Lionel Messi, jenž je šestadvaceti brankami nejlepším střelcem. Druhým v pořádí je Luis Suárez, který nastřílel o devět branek méně.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělský nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Barcelona a Deportivo Alavés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.