La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Real Betis - 27. ledna 2019   18:30

Bilbao
21' Muniain (de Marcos)
1:0
(1:0)
Bilbao
Herrerín – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, San José – de Marcos, Muniain (79. I. Gómez), I. Córdoba (70. Balenziaga) – I. Williams (86. Guruzeta).
Simón – Balenziaga, Guruzeta, Iturraspe, I. Gómez, Núñez, Susaeta.
Estrada – Agullar, Martín
San Mamés Barría, Bilbao
40 282 diváků
Real Betis
Pau López – Mandi, Feddal, Sidnei – Barragán (58. Tello), Lo Celso, W. Carvalho, Canales, Guerrero – Morón (75. León), Lainez (75. Guardado).
Robles – Bartra, Guardado, Kaptoum, León, Tello, Alonso.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 20:7.
Za bujaré radosti zaplněného stadiónu San Mamés si fotbalisté Athleticu Bilbao připisují nesmírně důležitou výhru 1:0 nad Betisem Sevilla, kterou vystřelil miláček domácích fanoušků Iker Muniain.

Vítězství domácích je nakonec zasloužené, protože Bilbao mělo více příležitostí. Hosté měli jen pouhé dvě, v obou případech se ale parádními zákroky zaskvěl brankář Herrerín a měl tak výrazný podíl na vítězství, které protahuje sérii neporazitelnosti Bilbaa na sedm zápasů a Athletic už výrazněji odskakuje od zóny sestupu.
90+3'
90+3'
Gonzalo Lo Celsovi je pískán faul ve středu hřiště a to už je to poslední, co se na San Mamés stalo!
90+2'
Po Carvalhově nákopu na pravé křídlo je hostům pískán nedovolený zákrok, za neuvěřitelné atmosféry bude rozehrávat brankář Herrerín, jeden z hrdinů dnešního zápasu.
90+2'
Rozebíhá se druhá nastavená minuta, napětí by se dalo krájet.
90+1'
Veliká radost publika, když Capa odkopem o Francise Guerrera vybojoval autové vhazování pro Athletic.
90+1'
Obrovské drama v Bilbau, rozhodčí Estrada nastavuje jen tři minuty.
90'
Za naprosto mohutného pískotu publika se neujal Guerrerův centr, hosté vhazují.
90'
Hostující snahu zbrzdil nepřesnou přihrávkou Francis Guerrero, Bilbao už ale ignoruje útočení a tak se míč záhy vrátil na hostující kopačky.
89'
Skvělá atmosféra doprovází závěr zápasu, početně oslabený Athletic brání těsné vedení nad účastníkem jarní části Evropské ligy.
88'
Domácí se ubránili standardní situaci Betisu, o pár momentů později v solidní pozici střílel William Carvalho, ránu mu ale vůbec nesedla a proletěla daleko vedle domácí branky.
87'
Dalším karetně napomenutým hráčem je Ander Capa za ostrý skluz pod nohy Lo Celsa.
86'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Gorka Guruzeta.
85'
Betis začíná přesilovku, hosté se usadili u pokutového území Bilbaa, na levém křídle se ale neprosadil Guardado.
84'
Bouře emocí na San Mamés! Óscar de Marcos je vyloučen za nesmírně zbytečný skluz zezadu do Sidneie!
82'
Žlutou kartu dostává Yeray (Athletic Bilbao).
80'
Souhra domácích na pravé straně hřiště končí Capovým ofsajdem, domácí obránce si nepohlídal náběh na de Marcosovu lobovanou přihrávku.
79'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Ibai Gómez.

Během domácího střídání si hostující León přiběhl převléknout svůj dres, s tím předchozím zlostně mrskl o zem.
77'
Nedlouho poté už Betis skutečně vybojoval svůj čtvrtý rohový kop, Herrerína ale hosté nedokázali nijak ohrozit.
76'
Po souboji Lo Celsa s Dani Garcíou se míč odrazil za brankovou čáru jednoznačně od argentinského záložníka Betisu, rozhodčí pak sice zprvu ukázali na rohový praporek, po mohutných protestech domácích se ale Lo Celso zřejmě přiznal k jasné teči a bude se kopat od Iaga Herrerína.
75'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Lorenzo Morón, přichází Sergio León.
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Diego Lainez, přichází Andrés Guardado.
75'
Canales střílel vskutku parádně, prudkou ránu namířil k přední tyči, Iago Herrerín si ale připisuje už druhý velký zákrok dnešního večera!
74'
Hosté vybojovali standardní situaci v pozici, odkud už se dá střílet přímo na branku.
73'
Lainez se zpoza pokutového území opřel do odraženého míče, neprostřelil ale bránící těla domácích.
71'
Pohledná souhra domácích před pokutovým územím Betisu, kterou rozehrál Williams, San José se následně pokusil vysunout do pokutového území Muniaina, před ním ale včas zasáhl brankář López.
70'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Mikel Balenziaga.
68'
Hosté pozvolna kombinují ve středu pole, zatím se marně snaží najít cestu do pozorné defenzivy Bilbaa.
66'
Po Williamsově nedovoleném zákroku Betis rozehrává ze středového kruhu.
64'
Po pravé straně se protáhl Capa, jeho centr hosté odvrátili do středu pole.
62'
Nepřesná kombinace Francise Guerrera s Lainezem, vhazuje Bilbao.
60'
Domácí se nedokázali prosadit ze standardní situace, hosté hrají s míčem ve středu hřiště.
58'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Antonio Barragán, přichází Cristian Tello.
58'
Bilbao mohlo potrestat obrovskou hrubku hostů při vlastním autovém vhazování, v poslední chvíli ale Williamsovi vletěl do střely Feddal!
57'
Hostující snahu ale zakončil tristním centrem Francis Guerrero, míč doletěl daleko za branku Bilbaa a rozehrávat může Iago Herrerín.
56'
Betis v posledních minutách převzal iniciativu, zelení už opět kombinují u pokutového území domácích.
55'
Trávník stadiónu San Mamés neustále zkrápí vydatný déšť.
54'
Canalesově centru ze standardní situace se Bilbao bezpečně ubránilo.
54'
Lainez byl nedovoleně přistrčen Martínezem, hosté se budou moci usadit na útočné polovině.
52'
Po Capově centru se míč odrazil k Ínigu Martínezovi, jeho střelu hosté nadrazili vysoko do vzduchu a padajícího míče se zmocnil brankář López.
51'
Yuri Berchiche potáhl míč k rohu pokutového území a poté se střílenou přihrávkou pokusil vyzvat k teči Iňakiho Williamse, ten na balón těsně nedosáhl.
50'
Loren Morón je žlutě napomenut za faul na Yeraye Álvareze.
50'
Muniain se zády k brance nedokázal uvolnit kolem důrazně bránícího Feddala, hosté míč odkopem jen odevzdali zpět soupeři.
49'
Capa se po pravém křídle pokusil vysunout do pokutového území Williamse, míči se ale stačil postavit do cesty bránící Francis Guerrero.
48'
Mikel San José důrazným napadáním zavařil brankáři Lópezovi při rozehrávce, ten nakonec o domácího fotbalistu odehrál míč za branku.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
Po prvním poločase Athletic Bilbao naprosto zaslouženě vede nad Betisem Sevilla 1:0. Domácí jsou aktivnějším týmem, mají více šancí a do vedení je poslal Iker Muniain. Betis ale umí střílet mnoho branek a po změně stran se jistě můžeme těšit na atraktivní podívanou.
45+1'
45+1'
Další neodpískaný střet Feddala s Williamsem, následuje znovu velká vlna nevole od domácího publika s rozhodováním Javiera Estrady.
45+1'
Rozhodčí Estrada k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
45'
Hosté kombinují na útočné polovině, zatím ale daleko od domácího pokutového území.
43'
Tempo utkání trochu opadlo, domácí publikum teď bouří po neodpískaném zákroku na de Marcose.
41'
Domácí vyrovnali počet rohových kopů, z toho třetího branku Betisu nedokázali nijak ohrozit.
39'
Velmi nepovedený centr Berchicheho hosté snadno odkopli za postranní čáru.
39'
Po útočné snaze Córdoby budou rohový kop zahrávat také fotbalisté Bilbaa.
37'
Na roh hostů si naskočil Feddal a svoji hlavičkou posadil míč na horní část břevna, brankář Herrerín měl situaci plně pod kontrolou.
37'
Centr Francise Guerrera Capa srazil za brankovou čáru, Betis bude zahrávat třetí rohový kop.
36'
Následnému rohovému kopu Betisu se domácí ubránili, míč ale zůstává v držení hostů ze Sevilly.
35'
První šance Betisu a stálo to za to! Lainez potáhl míč po útočné polovině a zpoza pokutového území prudce střílel pod břevno, Herrerín parádním zákrokem vytáhl míč nad branku!
34'
Domácí zahodili absolutní tutovku! Pomohlo jim k tomu podklouznutí Laineze na mokrém terénu při převzetí přihrávky od brankáře Lópeze, po pravém křídle se pak prohnal Capa a připravil obrovskou šanci pro de Marcose, ten těsně přestřelil!
32'
Sergio Canales střílel velmi nepřesně a brankář Herrerín může zůstat v klidu.
31'
Mikel San José stáhl rozběhnutého Lo Celsa, vidí žlutou kartu a Betis bude zahrávat zajímavou standardní situaci z nějakých pětadvaceti metrů.
29'
Óscar de Marcos u postranní čáry neprošel kolem pozorně bránícího Carvalha, ten navíc vybojoval autové vhazování pro své barvy.
27'
Brankář López se po riskantní malé domů srazil s atakujícím San Josém a bude muset být ošetřen.
26'
Žlutou kartu dostává Yuri Berchiche (Athletic Bilbao).

A další karta v přerušení! Berchiche je potrestán za to, že se obořil na postranního rozhodčího a shodou okolností v momentě, kdy mohli rozehrávat domácí.
25'
Žlutou kartu dostává Sidnei (Real Betis).

Hostující obránce byl potrestán v přerušené hře, hostující lavička zuří.
24'
Hosté přežili další nepříjemný moment! Po rohovém kopu Bilbaa se na pravém křídle uvolnil de Marcos a jeho střílený centr brankář López s vypětím všech sil dokázal vyrazit do bezpečí!
23'
A další šance Muniaina! Domácí hvězda tentokrát střílela zpoza pokutového území a Feddal jeho ránu srazil těsně vedle levé tyče vlastní branky!
21'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Bilbao sehrálo hezkou kombinační akci, na jejímž konci se po de Marcosově přihrávce v pokutovém území uvolnil IKER MUNIAIN a přízemní střelou překonal brankáře Pau Lópeze!
19'
V Bilbau se pořádně rozpršelo, další průběh zápasu bude doprovázet hustý déšť.
18'
Betis se rozestavil na útočné polovině a fotbalisté v zeleném hledají cestu do domácí defenzivy.
16'
Lo Celso byl ve středu pole nedovoleně atakován San Josém, hosté rozehrávají míč z klidu.
14'
První tutovka pro domácí! Ti sehráli výbornou kombinační akci, de Marcos se na pravém křídle vyhl ofsajdové pasti a připravil tutovku pro Muniaína, tomu ale do střely stačil vložit nohu Mandí a míč jemnou tečí nasměroval těsně vedle hostující branky!

Rozhodčí Mandího teč neviděli a tak se kope od branky Betisu.
13'
Francis Guerrero už se s bolestivým výrazem postavil na nohy, tleská mu i domácí publikum.
12'
Velmi nepříjemný moment pro Francise Guerrera, toho Capa zblízka nakopl míčem do choulostivých partií.
11'
Nepovedená rozehrávka domácích, Lainez poté měl plné nohy práce, aby u rohového praporku dokázal zamezit rohovému kopu, hosté vhazují.
9'
Iňaki Williams si ve středu hřiště posunul míč do volného prostoru a Lorenovi jej taktickým faulem poslal k zemi.
8'
Lainez se u levé postranní čáry nedokázal prosmýknout kolem Capy, hosté budou vhazovat.
6'
Capa vletěl pozdě do souboje s Francisem, soka poslal k zemi a píská se proti domácím.
4'
V závěru čtvrté minuty se střelecký pokus zpoza pokutového území nepovedl Berchichemu, levý obránce střílel hodně nepřesně.
3'
Hosté vybojovali první rohový kop zápasu, centr Canalese k přední tyči se ale neujal a Bilbao se bezpečně ubránilo.
2'
Iňaki Williams se na pravém křídle neprobil kolem Francise Guerrera, ten si počínal v rámci fotbalových pravidel a vybojoval odkop od branky Betisu.
1'
Hned v úvodní minutě domácí vedli velmi nebezpečnou akci po pravé straně, de Marcosův přízemní centr před branku ale nenašel Williamse ani Córdobu.
1'
Rozehráno! Bilbao hraje v tradičních červeno-bílých dresech, hosté bojují celí v zeleném.
1'
Rozhodčí Javier Estrada Fernandes přivedl aktéry zápasu před zaplněný krásný stadión San Mamés, výkop utkání se nezadržitelně blíží.

Athletic Bilbao: Herrerín – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, San José – de Marcos, Muniain, I. Córdoba – I. Williams.
Náhradníci: Simón – Balenziaga, Guruzeta, Iturraspe, I. Gómez, Núñez, Susaeta.

Real Betis: Pau López – Mandi, Feddal, Sidnei – Barragán, Lo Celso, W. Carvalho, Canales, Guerrero – Morón, Lainez.
Náhradníci: Robles – Bartra, Guardado, Kaptoum, León, Tello, Alonso.

Rozhodčí: Estrada – Agullar, Martín.
Real Betis

Fotbalisté Betisu Sevilla letos hrají v Evropské lize, v níž s přehledem postoupili z těžké skupiny s Olympiakosem Pireus a AC Milán a mohou se těšit na únorový dvojzápas vyřazovací fáze s francouzským Stade Rennes.

Ve španělské lize Betis obhajuje šesté místo z loňského ročníku La Ligy, kdy dokonce o dva body předčil FC Sevilla a ačkoliv z aktuálního osmého místa na městského rivala ztrácí už sedm bodů, tak na tu šestou příčku ztrácí jen dva body.

Zápasovou bilanci má zatím Betis velmi vyrovnanou (8-5-7 při skóre 25:25), minulý týden pak Betis na domácím stadiónu porazil Gironu 3:2, čímž přerušil nepříjemnou sérii tří zápasů, v nichž získal jeden bod. Na domácí remízu s Eibarem navázal nečekanou prohrou na hřišti nováčka z Huescy a poté podlehl také v domácím prostředí notně oslabenému Realu Madrid.

V Bilbau se Betisu dlouhodobě nedaří, naposledy zde vyhrál v legendárním zápase v srpnu 2012 5:3, od té doby ale ve všech dalších pěti ligových či pohárových cestách do Bilbaa vždy odjel poražen.
Athletic Bilbao

Fotbalisté Bilbaa jsou s Barcelonou a Realem Madrid jediným týmem, který ve své historii nikdy nesestoupil ze španělské nejvyšší soutěže. Letos ale zahájili sezónu katastrofálně a ještě na přelomu roku byli na sestupové pozici, ovšem v poslední době se Los Leones výrazně zvedli a po sérii šesti zápasů bez porážky už se probojovali na čtrnáctou pozici. Nutno ale podotknout, že na pásmo sestupu stále mají jen tříbodový náskok.

Bilbao letos trápí nezvykle vysoký počet remíz, při jedenácti nerozhodných výsledcích jsou s Valencií dokonce remízovými králi ve všech pěti nejlepších evropských ligách.

V domácím prostředí je Bilbao neporaženo v posledních pěti zápasech, i v nich ale hned třikrát remizovalo a například remíza z posledního zápasu roku 2018 proti Valladolidu, kdy inkasovalo v 92. minutě, je bude trápit ještě dlouho.

Kvůli trestu za žluté karty domácí budou postrádat špílmachra Beňata, pro nějž jsou zápasy s Betisem vždy speciální, neboť se jedná o jediné dva kluby, kde ve své profesionální kariéře působil.
Hezký nedělní podvečer při sledování souboje dvou tradičních účastníků španělské nejvyšší soutěže, Athletic Bilbao přivítá Betis Sevilla a můžeme se těšit na bitvu, která by papírově měla být velmi vyrovnaná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.