La Liga - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Espanyol - 29. dubna 2019   21:00

Real Betis
90+4' Feddal (Lo Celso)
1:1
(0:1)
Espanyol
37' Darder  (Iglesias)
Real Betis
Robles – Mandi (77. Lainez), Bartra, Feddal – Joaquín (C), Kaptoum, Guardado, Firpo – Lo Celso, Jesé (57. Tello), Canales (66. Morón).
Pau López – Sidnei, Javi García, Guerrero, Lainez, Morón, Tello.
Del Cerro – Yuste, Álvarez
Estadio Benito Villamarín, Sevilla
Espanyol
Diego López – Javi López (C), Ó. Duarte, López, Hermoso, Pedrosa – V. Gómez, Roca, Darder (87. Álex López) – Iglesias (80. Ferreyra), Melendo (74. Lej).
Roberto – Ferreyra, Sergio García, Álex López, Puado, Vilà, Lej.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 8:6. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:14.
Fotbalisté Betisu Sevilla remizovali s Espanyolem Barcelona 1:1, když po trestuhodném zaváhání Sergia Canalese dlouho prohrávali, v nastaveném čase pak ale dokázal vyrovnat Zouhair Feddal a postaral se o výslednou dělbu bodů.

Oba tým se v tabulce posouvají o příčku výše, Espanyol na desáté místo, Betis zůstává o jednu pozici za ním.
Okamžitě po závěrečném hvizdu ještě dostává žlutou kartu Marc Bartra.
90+6'
90+6'
Žlutou kartu dostává Marc Bartra (Real Betis).
90+5'
Betis vycítil příležitost a domácí se pokouší i o obrat, na Guardadův centr ke vzdálenější tyči ale těsně nedosáhl Júnior Firpo.
90+4'
Real Betis právě vstřelil branku!
Přeci jen se dočkal i Betis a stálo to za to! Giovanni Lo Celso parádním centrem našel ZOUHAIRA FEDDALA, jenž z voleje trefil míč nechytatelně pod břevno a rozjásal publikum na sevillském stadiónu!
90+3'
Wu Lej se pak svalil k zemi jako následek situace z několika desítek sekund zpět, kdy dostal pořádnou ránu od Tella přímo do obličeje při stříleném centru.
90+3'
Tello se pak hezky uvolnil u postranní čáry, jeho centr hosté odrážejí jen k Bartrovi, jehož zoufalý pokus z dálky míří daleko mimo branku Diega Lópeze.
90+2'
Tello svým centrem trefil jen tvář Wu Leje, míč se ale odrazil zpět k domácím fotbalistům.
90+1'
Rozhodčí Del Cerro oddaluje závěrečný hvizd o šest nastavených minut, sečetl tak polehávání hostujících hráčů po trávníku.
89'
Tento nápor Betisu pak končí odpískáním útočného faulu Feddala.
89'
Po průniku Firpa do pokutového území vznikl obrovský závar před brankou Espanyolu, Morón s Lo Celsem ale nedokázali propasírovat míč skrumáží těl před Diegem Lópezem.
88'
Betis znovu obklíčil svého soupeře u pokutového území Espanyolu, i nadále se však domácí jen těžce dostávají do výraznějších příležitostí.
87'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Álex López.

Na trávníku se objevil čtvrtý López v dresu Espanyolu.
86'
Dalším ošetřeným fotbalistou bude Sergi Darder, ten zůstal sedět na trávníku po odehrání míče bez souboje.
85'
Betis přidává pod kotlem, také tvrdá rána Guardada ale mířila přímo do postavení brankáře Lópeze a ten míč raději vyboxoval.
84'
Cristian Tello po svém příchodu na hřiště na levé straně hýří aktivitou, také jeho další centr ale postrádal přesnost a Espanyol nadále úspěšně drží čisté konto.
83'
Osmnáctiletý Mexičan Diego Lainez natáhl ke střeleckému pokusu od rohu pokutového území, přízemní ranou ale branku o nějaký ten metr minul.
82'
No, Mario Hermoso střelu absolutně nezvládl a nasměroval ji velmi vysoko nad domácí branku.
82'
Sergi Darder vybojoval nedovolený zákrok ve vzdálenosti nějakých pětadvaceti metrů od branky a to bude velmi nebezpečná palebná parketa pro Espanyol.
81'
Lo Celso střílel zpoza pokutového území opět jen přímo do brankáře Lópeze, ten se dnes zatím moc nenadřel na nadále trvající čisté konto.
81'
Utkání na stadiónu Benita Villamarína sleduje 30 561 diváků.
80'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Facundo Ferreyra.
79'
Iglesias si je vědom Ferreyrova příchodu na trávník a zůstává ležet na hřišti, po chvíli už se ale zvedá a za pískotu diváků míří pozvolna k vlastní lavičce.
78'
Júnior Firpo si prohlíží žlutou kartu za zápasnický zákrok na Borju Iglesiase, ten bude zřejmě posléze střídán, neboť do hry se připravuje Facundo Ferreyra.
77'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Aïssa Mandi, přichází Diego Lainez.
77'
Aissa Mandi napřáhl ke střeleckému pokusu z dobrých třiceti metrů, skákavá rána prosvištěla vedle hostující branky.
76'
Tellův centr Hermoso nebezpečně tečoval směrem na vlastní branku do protipohybu brankáře Diego Lópeze, ten ale ještě dokázal zasáhnout.
76'
Čas kvapí kupředu, rozeběhla se závěrečná čtvrthodina a Betis nadále musí dohánět těsné manko.
74'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Oscar Melendo, přichází Wu Lej.
73'
U postranní čáry už je v dresu Espanyolu připraven Wu Lej, čínská fotbalová ikona se chystá na vstup do hry.
72'
Betis podnikl zajímavý kontr po levé straně hřiště, Lo Celso se pak ale zblízka nedokázal prosadit a po Argentincově pádu na zem rozhodčí Del Cerro zůstává v klidu.
72'
Javi López tak dlouho váhal u pokutového území, až byl o míč připraven.
71'
Diego López už je na nohou a ve hře se může pokračovat.
70'
Brankář Espanyolu se po tomto zákroku skácel k zemi a musí být ošetřen.
69'
Cristian Tello pak z velmi dobré pozice střílel sice prudce, ovšem přímo do hrudníku brankáře Lópeze.
68'
Hosté chybovali před vlastním pokutovým územím, čehož mohl k průniku využít Kaptoum, toho do šance nepustil Melendo jen za cenu faulu za žlutou kartu a především velmi nebezpečné standardní situace ve prospěch Betisu.
67'
Lo Celsův oblouček ke vzdálenější tyči vracel před branku Kaptoum, hosté si však pokryli prostor před Diegem Lópezem.
66'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Sergio Canales, přichází Lorenzo Morón.

Canales na dnešní zápas rozhodně nebude vzpomínat v dobrém.
66'
Feddal ostrým šlapákem atakoval Javiho Lópeze v blízkosti laviček a stává se druhým žlutě napomenutým hráčem zápasu.
65'
Melendovu zbytečnou ztrátu míče mohl na útočném výletu využít Feddal, po jeho přihrávce do volného prostoru na levém křídle pak Tello přihrával jen přímo k Diegu Lópezovi, to byla taková malá domů od domácího fotbalisty.
63'
Od praporku pak centroval právě Joaquín, jeho centr ale pevně lapil do svých rukavic Diego López.
63'
Joaquínovu přihrávku před branku Hermoso srazil na rohový kop.
61'
Andrés Guardado napřáhl ke střeleckému pokusu zpoza pokutového území, branku ale zhruba o metr přestřelil.
60'
Borja Iglesias dostal výbornou přihrávku za záda domácích zadáků, pak přehodil brankáře Roblese, radost mu ale brzy hatí zdvižený praporek pomezního rozhodčího Yusteho, jenž správně viděl Iglesiasův ofsajd.
58'
První žlutou kartu zápasu vidí Aissa Mandi, ten zazadu atakoval Pedrosu a příští utkání na trávníku Eibaru se jej týkat nebude.
58'
Lo Celso s čerstvým Tellem předvedli rychlý útočný výpad do otevřené obrany, Lo Celso pak ale svého spoluhráče zahnal mimo střelecký prostor a tato snaha končí bez střeleckého zakončení.
57'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Jesé, přichází Cristian Tello.
56'
Firpův centr stáhl ze vzduchu brankář López a hned se snaží rozjet útočnou akci Espanyolu.
54'
Sergio Canales měl obrovskou příležitost k napravení své reputace u domácích fanoušků, když se po výborném centru Jesého objevil zcela osamocen před Diegem Lópezem, hlavou ale trestuhodně přestřelil! To byla čistá tutovka.
52'
Z následného rohu už hosté nedokázali nijak ohrozit brankáře Roblese.
51'
Espanyol předvedl parádní přechod do útoku, Darder potáhl míč po útočné polovině a připravil dobrou příležitost pro Rocu, jehož tečovaná střela končí těsně vedle pravé tyče domácí branky!
49'
Právě Canales pak zkoušel zakončovat přímo na branku, tu ale přestřelil.
47'
Sergio Canales se snaží napravit svoji hrubku z prvního poločasu a při průniku do pokutového území byl těsně před "šestnáctkou" faulován a Betis bude zahrávat nebezpečnou standardní situaci od rohu pokutového území.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
Ohlušující pískot publika doprovodil závěrečný hvizd rozhodčího Del Cerra v prvním poločase, po němž Espanyol vede 1:0 díky neuvěřitelnému zaváhání Sergia Canalese, jenž jako na zlatém podnose připravil vedoucí branku Borjovi Iglesiasovi a byť hostující útočník pohrdl skórováním, tak pak už nezaváhal Sergi Darder.

Betis v prvním poločase nepředvedl takřka nic a domácí se musí pořádně zlepšit, pokud chtějí být oni tím týmem, který po tomto zápase vystoupá do nejlepší desítky soutěže.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Del Cerro k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
45'
Joaquínův krátký centr hosté bezpečně odkopávají do středu hřiště.
44'
Po nedovoleném zákroku Rocy na Lo Celsa bude Betis zahrávat standardní situaci u postranní čáry.
42'
Po následném rohu Espnayolu se nikdo v červeném k zakončení nedostal, rozehrávku Betisu pak doprovází skutečně bouřlivý pískot obecenstva.
41'
Darderův centr letěl na pokrytého Iglesiase, u nějž byli tři domácí zadáci a ti prodloužili míč za vlastní branku, pokračovat se tak bude od rohového praporku.
40'
Melendo se v pokutovém území pokusil obhodit Mandiho, ten ale vložil do souboje své tělo a Melenda od míče odstavil.
39'
Betis se pokouší o odpověď, domácí vybojovali rohový kop, z něj však nedokázali Diega Lópeze nijak ohrozit.
37'
Espanyol právě vstřelil branku!
Espanyol dostal neuvěřitelný dárek od Sergia Canalese a ujímá se vedení!

Canales se dopustil naprosto neuvěřitelné ztráty míče, když přihrál do vlastního pokutového území osamocenému Borjovi Iglesiasovi, ten obešel brankáře Roblese a byť jeho střelu fantastickým způsobem na brankové čáře ještě zastavil Aissa Mandi, tak odražený míč Iglesias naservíroval SERGIMU DARDEROVI a ten už snadno zavěsil pod břevno!

Darder tak rozpoutal obrovskou radost osmi fanoušků Espanyolu v hostujícím sektoru.
35'
Betis po zisku míče zase přenesl hru na polovinu Espanyolu, domácí jsou sice aktivnější, zatím ale marně čekají na výraznější příležitost.
33'
Znovu v akci Lo Celso, argentinský fotbalista potáhl míč po útočné polovině mezi třemi protihráči, pak levačkou technicky zakončoval jen přímo do brankáře Diega Lópeze.
33'
Také se tak stalo, finální rozhodnutí ale zní, že penalta se kopat nebude.
32'
Giovanni Lo Celso padl k zemi v souboji s Víctorem Sánchezem a byť rozhodčí Del Cerro penaltu neodpískal, tak jistě při přerušení bude řešit situaci s kolegy u videa.
31'
Za sílícího pískotu domácích příznivců si tentokráte přihrávají hosté, ti se ale složitě dostávají vůbec k polovině hřiště.
29'
Betis se usadil na útočné polovině a hledá cestu do soupeřovy defenzivy.
27'
Domácí znovu přišli o míč v blízkosti vlastního pokutového území, Víctor Gómez jej pak posadil na hlavu Borjy Iglesiase, ten zády k brance zakončuje velmi nepřesně.
26'
Joaquín se protáhl po pravém křídle a pak přesnou přihrávkou našel v pokutovém území Giovanniho Lo Celsa, ten z otočky zakončuje mimo branku.
24'
Aissa Mandi ve středu hřiště nedovoleně naskočil na Hermosa, píská se další faul.
23'
V případě remízy by se Betis posunul o dvě příčky na devátou, Espanyol ze dvanácté na jedenáctou.
22'
Hra se v poslední době často kouskuje, rozhodčí Del Cerro píská řadu přestupků ve středu hřiště.
20'
Po dalším rohu už byl útočný faul odpískán Duartemu, rozehrávat bude Joel Robles.
19'
Po rohovém kopu Espanyolu se u vzdálenější tyče objevil naprosto osamocený Lluis López, jeho ránu zblízka vyráží brankář Robles!
18'
Pedrosa na hraně faulu přelstil Joaquína a vnikl do pokutového území, následnou přihrávku před branku zastavil Feddal.
16'
Domácí mají míč pod kontrolou ve středu hřiště a hledají cestu do defenzivy barcelonského celku.
14'
Po Canalesově centru byl před brankou Espanyolu pokryt Jesé, volného míče se tak snadno zmocnil hostující brankář Diego López.
12'
Júnior Firpo už je zpět ve hře, ovšem záhy chyboval u rohu vlastního pokutového území, kde lacino přišel o míč, hosté toho ale nedokázali nijak využít po dobrém zásahu Mandiho.
11'
Po takřka dvouminutové prodlevě už se může opět ve hře pokračovat.
10'
Víctor Gómez velmi nešetrným skluzem poslal k zemi Júniora Firpa, tento souboj oba hráči odnesli bolestivým šrámem a musí být ošetřeni.
8'
I po třetím rohu Betisu v rychlém sledu se nikdo z domácích nedostal k hlavičce.
7'
Druhý roh Joaquína hosté odvrátili jen na další rohový kop, tentokrát se bude kopat z pravé strany.
5'
Joaquínův centr směřoval do nebezpečného prostoru v brankovišti, hosté ale nepustili nikoho v zeleno-bílém k hlavičce.
5'
Sergio Canales vybojoval první rohový kop zápasu ve prospěch Betisu, domácí mohou zahrozit ze standardní situace.
3'
Úvodní útočná akce Espanyolu končí jasným ofsajdem Iglesiase, míče už se opět zmocnili fotbalisté Betisu.
2'
Už ve druhé minutě měli domácí první obrovskou příležitost, když v pokutovém území se ocitli osamocení Sergio Canales s Joaquínem, ani jeden ale nedokázal prostřelit bránící fotbalisty Espnayolu!
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujali v tradičně zeleno-bílém hrající fotbalisté Betisu, Espanyol oblékl červenou sadu.
1'
Rozhodčí Carlos Del Cerro přivedl fotbalisty na trávník, utkání bude během několika minut zahájeno.

Real Betis: Robles – Mandi, Bartra, Feddal – Joaquín (C), Kaptoum, Guardado, Firpo – Lo Celso, Jesé, Canales.
Náhradníci: Pau López – Sidnei, Javi García, Guerrero, Lainez, Morón, Tello.

Espanyol Barcelona: Diego López – Javi López (C), Ó. Duarte, López, Hermoso, Pedrosa – V. Gómez, Roca, Darder – Iglesias, Melendo.
Náhradníci: Roberto – Ferreyra, Sergio García, Álex López, Puado, Vilà, Lej..
Espanyol Barcelona

Espanyolu se daří o poznání lépe, když už pět zápasů v řadě nepoznal hořkost porážky, byť třikrát v tomto období remizoval, naposledy proti Celtě Vigo na domácím stadiónu 1:1.

Na trávnících soupeřů se Espanyolu tolik nedaří, když z dosavadních 17 zápasů dokázal jen dvakrát přivézt plný bodový zisk, z posledních dvou zápasů venku ale vydoloval čtyři body (výhra 2:1 v Gironě a remíza 2:2 na stadiónu Levante).
Real Betis

Betis v úvodu dubna porazil Villarreal 2:1, od té doby si ale připsal už tři porážky v řadě včetně té nejbolestivější, tedy městské derby s FC Sevilla. Poté prohrál i s oběma týmy z Valencie, naposledy na trávníku Levante 0:4.

V domácím prostředí Betis ze 17 zápasů uhrál bilanci 7-4-6, což znamená třinácté místo mezi všemi celky španělské nejvyšší soutěže.
Hezký večer při sledování dohrávky 35. kola španělské Primera Division, v souboji o nejlepší desítku se utkají sousedé v tabulce z klidného středu tabulky, dvanáctý Real Betis přivítá jedenáctý Espanyol Barcelona.

Oba týmy se letos utkají už počtvrté a zatím je výrazně úspěšnější Betis. Ten nejdříve v polovině prosince zvítězil na Espanyolu v ligovém utkání 3:1. Poté se střetly v Copa del Rey a po dvou remízách 1:1 se právě na stadiónu Betisu prodlužovalo a v deseti hrající Espanyol po vyloučení Rocy dvakrát inkasoval.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.