La Liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : CD Leganés - 21. dubna 2019   18:30

Villarreal
64' Bacca  • 80' Toko Ekambi (Cazorla)
2:1
(0:0)
CD Leganés
87' Nyom
Villarreal
Andrés Fernández – M. Gaspar, Álvaro González, Ra. Funes Mori, Quintilla – Iborra, Fornals – Chukweze (84. Pedraza), Cazorla, Toko Ekambi (89. G. Moreno) – Bacca (75. Cáseres).
Barbosa – J. Costa, V. Ruiz, Cáseres, Pedraza, Trigueros, G. Moreno.
Prieto Iglesias
CD Leganés
Cuéllar – Bustinza (71. El Zhar), Omeruo, Siovas – Nyom, R. Pérez, Gumbau, J. Silva – Óscar Rodríguez (77. Merino), Carrillo (57. Nasjrí), Braithwaite.
Lunin – Juanfran, D. Reyes, El Zhar, Eraso, Nasjrí, Merino.

První hodina zápasu byla poměrně nudná, za to posledních třicet minut vše nahradilo. Zdálo se, že drama druhou brankou pro Villarreal rozsekne Ekambi, jenomže naneštěstí pro domácí, Leganés zahrávalo penaltu. Nyom ji dokázal proměnit a tak se ještě o tři zlaté body, které Villarreal potřebuje k záchraně jako sůl strachoval.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 2:1. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 11:14.
90+5'
90+5'
Villarreal každý možný míč pošle razantním odkopem pryč co nejdále od své branky.
90+5'
Už se hraje nad rámec nastavení, ale to se dalo vzhledem k ošetřování Cazorly předpokládat. Leganés pospíchá dopředu.
90+4'
Hraje se na polovině Leganés, míč má v moci Villarreal a ten určitě nebude nikam spěchat.
90+3'
Moreno se snažil u rohového praporku získat nějaký čas, ale míč mu utekl do zámezí a tak bude Cuéllar odkopávat.
90+2'
Běží druhá minuta nastavení z celkových čtyř, jenže stále se po faulu na Cazorlu nehraje.
90'
Velmi ostrý skluz inkasoval Cazorla, který je ošetřovaný na hrací ploše. Žlutou kartu vidí Omeruo za faul a Cáseres za protesty.
89'
Na hranici vápna se opřel do balonu Cáseres, ale střílel pouze do prostoru, kde byl připravný Cuéllar.
89'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Gerard Moreno.
87'
Leganés právě vstřelili branku!

K pokutovému kopu se postavil ALLAN NYOM, jenž to zkusil na pravou stranu. Fernández vystihl směr, ale rána měla dostatek razance, aby přece jen zapadla za brankovou čáru!
86'
Ale pozor, Braithwaite se prohnal vápnem a sudí ukazuje na pokutový kop pro Leganés!
85'
Leganés zahrálo povedený rohový kop, Merino hlavičkoval ale přímo Fernándeze neohrozil.
84'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Samuel Chukweze, přichází Alfonso Pedraza.
82'
A to už je na stadionu Villarrealu hodně veselo, pokud to Žlutá ponorka dotáhne do vítězného konce, udělá velký krok k záchraně.
80'
Villarreal právě vstřelil branku!

Tak na tohle se dívá velmi pěkně! Cazorla dokázal z postranní čáry prostrčit balon na střed, kde si ho převzal KARL TOKO EKAMBI a ten po pár krocích krásně nasměroval míč ke vzdálenější tyči! Proti tomuhle zakončení neměl Cuéllar žádný nárok. Asistence: Santi Cazorla.
78'
Na útočné polovině rozehrálo Leganés volný kop a ve vápně Villarrealu bylo poměrně živo. Braithwaitovi se ale nepodařilo usměrnit míč na branku Fernándeze.
77'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Sabin Merino.
75'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Carlos Bacca, přichází Santiago Cáseres.
75'
Centru Gumbaa sice letěl do vápna, jenomže Nasjrí si s míčem nedokázal poradit a zpracovat.
72'
Po obdržené brance se Leganés snaží daleko více napadat svého soupeře při rozehrávce, nicméně zatím se daří Villarrealu i s tímto vypořádat.
71'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Unai Bustinza, přichází Nabil El Zhar.
69'
Villarreal získal na sebevědomí a nadále obléhá vápno Leganés. Teď velké snažení Baccy zastavil útočný faul, jinak by se domácí útočník dostal do slibné šance.
67'
A domácí Bacca je nyní při chuti. Zkusil vypálit zpoza vápna, jenže tentokrát teda rána letěla hodně mimo.
65'
Branku si ještě pro jistotu hlavní rozhodčí ověřoval s pomocí kolegů u videa, ale tentokrát bylo vše v pořádku.
64'

Tak jsem to zakřikl! Villarreal dává v boji o záchranu obrovsky důležitou branku! Hlavičku Ukambiho ještě dokázal Cuéllar vytáhnout, ale na dorážku CARLOSA BACCY už neměl nárok!
61'
Máme za sebou hodinu hry a zatím jednoznačným vítězem je Fanklub defenzivního fotbalu, neboť nebezpečných situacích u branek jsme viděli pramálo a o brankách nemůže být řeč.
60'
Vápnem domácích proskákal balon, a obrana Villarrealu vypadala trochu vyděšeně. Nakonec to rezolutním odkopem vyřešil stoper.
58'
Villarrealu chybí finální fáze, Gaspar dostal dobrou přihrávku do vápna, jenže v momentu, kdy mohl střílet si balon od kopačky odkopl.
57'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Guido Carrillo, přichází Júsuf Nasjrí.
56'
Na hranici vápna Chukweze hodně váhal se střelbou, což se mu stalo osudným a vůbec nevystřelil.
55'
González pořádně provětral nohy Fernándeze, protože obránce moc neodhadl malou domů. Naštěstí pro domácí, vše dopadlo dobře.
54'
Vysoký centr letící do malého vápna si v poklidu pohlídal Cuéllar.
54'
Cazorla byl na vlastní polovině faulovaný, což nedovolilo Carillovi pokračovat v útočné akci a krátký tlak Leganés končí.
52'
Ukambi se pokoušel kolmicí dostat míč do vápna na Baccu, ale ten byl obsazený a obrana Leganés ho o míč připravila.
50'
Pomalu, ale jistě se začíná obrázek vracet do první půle, kdy Villarreal často držel míč na kopačkách a obléhal polovinu soupeře.
48'
A znovu nepřesná rozehrávka, čehož málem využil Braithwaite. Naštěstí pro domácí i jemu utekl míč z kopačky.
47'
Villarreal začal druhý poločas několika nepřesnostmi, což vyústilo ve vhazování celku Leganés na polovině soupeře.
46'
První poločas vypadal ze strany Villarrealu velice sympaticky. S vědomím, že bude o záchranu nejvyšší španělské soutěže bojovat do posledních kol, otevřel skóre již záhy po úvodním výkopu, jenomže pro ofsajd nebyla branka uznána. Největší šanci měl v závěru poločasu Ukambi, ale stav zůstává i přes tlak Žluté ponorky bezbrankový.
Statistiky prvního poločasu:

Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 0:0. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:6.
45+1'
45'
A na závěr poločasu mohlo být u Leganés veselo. Po dlouhém centru zakončoval hlavičkou Omeruo, ale naštěstí pro domácí pouze tam, kde stál připravený Fernández.
44'
První poločas se chýlí ke konci a obrázek zůstává nadále stejný, jako v dosavadních pětačtyřiceti minutách. Tedy Villarreal míč na kopačkách a hledá kudy by se dostal k brance.
42'
Tohle už vypadalo hodně slibně! Chukweze poslal prudkou přihrávku na Karl Toka Ukambiho, jenž mířil ke vzdálenější tyči, jenže Cuéllar skvělým zákrokem vytáhl velkou šanci na rohový kop!
41'
Velmi dlouhý centr Carillo nemohl v žádném případě stihnout na hrací ploše, natož zpracovat pro svoje účely. Míč končí v zámezí a Fernández bude odkopávat.
40'
Ve středu pole nabral rychlost Braithwaite a toho domácí fotbalisté zastavili pouze za cenu faulu. Leganés má tak šanci udeřit z volného kopu.
39'
Až 72% držení míče aktuálně na straně Villarrealu, to jednoznačně dokazuje územní převahu domácího celku. Ale přetaví ji ve vedoucí branku?
37'
Nízký centr z kopačky Iborry odvrátila obrana hostů prakticky ihned dalším odkopem.
35'
Na levém křídle si prostor k centru vytvořil Ekambi, ale bohužel pro domácí nenašel nikoho ze spoluhráčů. Villarreal je ale gólu blízko, často se teď dostává k ohrožení obrany Leganés.
33'
A po rohovém kopu už to vypadalo zajímavě. Míč se odrazil na kopačku Fornalse, jehož ránu ještě tečoval obránce a roh se bude opakovat, nicméně domácí záložník měl dobrou šanci.
32'
Cazorla rozehrával další volný kop z dobré pozice a míč se snášel na hlavu Baccy, nakonec ze všeho bude rohový kop pro Villarreal.
30'
Teď se na chvilku Leganés podařilo usadit se na polovině soupeře a dokonce rozehrát i rohový kop. Ale to bylo opravdu vše, žádné nebezpečí pro Fernándeze.
27'
Z něj žádné nebezpečí nevyplynulo, naopak do brejku se okamžitě vydal Rodríguez, ale jeho přízemní centr obrana Žluté ponorky odvrátila.
26'
Na polovině Leganés došlo k sérii faulů, sudí Prieto Iglesias si mohl vybírat a nakonec vybral ten Péreze. Santi Cazorla rozehraje volný kop.
25'
Teď bylo ve vápně Leganés velice rušno! Nejdříve měl šanci Bacca, ale míč nakonec skončil na kopačce Chukwezeho, jenž z dobré pozice také nedokázal propálit obranný val hostů!
24'
Na hranici vápna se dral do šance Bacca a dožaduje se pokutového kopu, nebo alespoň faulu před vápnem. No moc nechybělo, aby se mu podařilo zakončit.
21'
Útočné snažení Villarrealu na chvilku pohasne, neboť se faulem při napadání provinil Quintilla. Leganés tak může v klidu rozehrát.
19'
Chekweze měl znovu velice slibnou příležitost, ale za prvé trefil před sebou na malém vápně stojícího obránce a za druhé byl znovu zachycen v ofsajdu.
18'
Ve vápně se krásnou rychlou kličkou uvolnil Bacca, ale hned poté doslova přijel se svým skluzem Silva a čistě ho o míč připravil.
17'
Villarreal ale vstoupil do utkání dobře, mnohem více má míč v moci a je vidět, že mu jde opravdu o hodně.
15'
Po dlouhém obléhání poloviny soupeře se pokusil trochu o naivní pokus z dobrých 40 metrů Quintilla a také výrazně minul branku hostů.
13'
Teď už si bude moci obrana Leganés zase chvilku oddychnout, hosté kombinují s míčem na vlastních kopačkách.
12'
Dvakrát se Cazorla rozhodl poslat balon do vápna vzduchem, ale ani jednou se nikdo z jeho spoluhráčů do zakončení nedostal. Tlak domácích ale trvá.
11'
Chukwezeho drzý postup vápnem podél brankové čáry nakonec skončil poměrně pozitivně, domácí zahrají rohový kop.
11'
Podobně to teď zkoušeli i hosté, konkrétně Gumbau. Ale našel pouze stopera Moriho, který jen zpracoval balon pro brankáře Fernándeze.
10'
Villarreal to zkouší hodně vzduchem, ale nakopávané balony do vápna zatím neslaví úspěch.
8'
Žlutá ponorka drží míč na polovině soupeře a hledá kudy by se mohla dostat k ohrožení Cuéllara.
7'
Pro letící míč do vápna si ale jednoznačně došel brankář Fernández. Z tohoto rohu Leganés nezahrozilo.
6'
Ve vápně se snažil ke střele propracovat Carillo a vybojoval rohový kop, jelikož jeho rána se odrazila od obránce domácích do zámezí.
5'
Leganés to zkusil po pravém křídle, ale Villarreal dokázal hosty vytlačit alespoň do zámezí.
4'
Sudí Iglesias společně s kolegy u videa neuznali branku Chukwezeho a tak stav zůstává bez branek!
2'
Už to vypadalo, že Chukweze vstřelí úvodní branku, krásně si naběhl za obranu, jenže byl přichycen v ofsajdu a branka není uznána! Nicméně vše ještě kontroluje VAR, tak uvidíme.
1'
Dobrou rychlost s míčem měl Chukweze, jenomže před vápnem se mu balon zamotal mezi kopačky a přišel o něj.
1'

Villarreal CF: Andrés Fernández – M. Gaspar, Álvaro González, Ra. Funes Mori, Quintilla – Iborra, Fornals – Chukweze, Cazorla, Toko Ekambi – Bacca.
Náhradníci: Barbosa – J. Costa, V. Ruiz, Cáseres, Pedraza, Trigueros, G. Moreno.

CD Leganés: Cuéllar – Bustinza, Omeruo, Siovas – Nyom, R. Pérez, Gumbau, J. Silva – Óscar Rodríguez, Carrillo, Braithwaite.
Náhradníci: Lunin – Juanfran, D. Reyes, El Zhar, Eraso, Nasjrí, Merino.

Rozhodčí: Prieto Iglesias.
CD Leganés

Na opačné straně stojí o něco lépe hrající Leganés, které se pro změnu nachází na sympatické jedenácté pozici, přičemž manko na pohárovou Evropu činí pouze pět bodů. Leganés se v posledních zápasech výrazně zlepšil, navíc naposledy prohrál před více než měsícem. Od té doby následuje čtyřzápasová série bez porážky, navíc v posledním kole se Leganés podařilo uhrát velice cennou remízu 1:1 proti madridskému Realu. Leganés je v rámci venkovních zápasů šestým nejhorším celkem soutěže, z celkových šestnácti zápasů se mu podařilo zvítězit pouze ve třech případech, poslední vítězství se zrodilo na půdě Getafe.
Villarreal CF

Na druhé straně stojí trápící se Villarreal, který prožívá nejhorší sezónu za posledních několik let. Žlutá ponorka se sice dostala z nejhoršího, avšak stále nemá záchranu v soutěži vůbec jistou. Villarrealu hodně pomohla výhra z minulého kola, ve kterém tento celek uspěl na hřišti Girony poměrem 1:0, díky čemuž se odpoutal od sestupového pásma. Žlutá ponorka má v současné době na svém kontě třiatřicet bodů, avšak náskok na sestupové vody činí pouze jeden jediný bod. Domácí celek tohoto zápasu vyhrál pouze jeden z posledních čtyři zápasů, ta další výhra přišla před více než měsícem, tehdy Villarreal dokázal porazit Rayo.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská LaLiga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Villarreal CF a CD Leganés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.