La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CD Leganés : Atlético - 25. srpna 2019   19:00

0:1
(0:0)
Atlético
71' Vitolo  (Félix)
CD Leganés
Soriano – Rosales, Tarín (28. Bustinza), Omeruo (77. Arnaiz), Siovas, J. Silva – Mesa, R. Pérez (C), Eraso (78. Aviles) – Braithwaite, Nasjrí.
Grandi – Arnaiz, Merino, Recio, Aviles, Navarro, Bustinza.
De Burgos, Díaz, Nuňez
Estadio Municipal de Butarque
Atlético
Oblak – Trippier, Savić, J. Giménez, Hermoso (60. Vitolo) – Koke (C), Partey (70. M. Llorente), Saúl Ñíguez, Lemar (89. Felipe) – Félix, Morata.
Adán – Šaponjić, Arias, H. Herrera, Felipe, M. Llorente, Vitolo.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:2. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 12:13.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Atlética, které svého soupeře porazilo poměrem 1:0. Úvod druhého poločasu nám přinesl hodně ofenzivní podívanou, oba celky se dostaly do slušných šancí, avšak na branku jsme stále čekali. O jedinou se postaral hostující Vitolo, který tak rozhodl zápas ve prospěch Atlética, které opět udrželo čisté konto.
90+4'
90+4'
Do konce zápasu nezbývá moc času, ještě jeden rohový kop pro domácí.
90+3'
Domácí hráči zahrávali standardní situaci z vlastní poloviny. Siovas poslal prudký nákop k hranici pokutového území, avšak tam se nacházel pozorný Giménez.
90+1'
Nesportovní chování přinutilo sudího opět tasit žlutý kartónek, tentokráte byl žlutě zabarven Koke.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Hlavní sudí vytasil další žlutou kartu, tentokráte pro domácího Nasjrího.
89'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Felipe.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, ještě můžeme počítat s nastaveným časem, budou to zhruba tři minuty.
87'
Z levé strany vhazoval míč zpět na hrací plochu hostující Saúl, který ale přihrával do přehuštěného prostoru. Jeho celek i přesto vybojoval standardku.
86'
Žlutou kartu dostává Vitolo (Atlético Madrid).
86'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Atlético i nadále vede o jednu branku, navíc se domácímu celku začíná pořádně otevírat obrana.
85'
Oblak si před necelou minutou připsal další zákrok, přičemž se nejednalo o nic snadného. Na opačné straně se do šance dostával Morata, který mohl přihrávat před prázdnou branku na Félixe, avšak nakonec trefil pouze kopačku brankáře.
84'
Posléze se z pravé strany dostal k pohotovému centru domácí Rosales, avšak ani on nenašel kýženého adresáta. Nejvýše do vzduchu vyletěl Giménez.
83'
Domácí dostali na starost standardní situaci. Silva se rozhodl svůj centr poslat do malého vápna, kde nedošlo k zakončení, i tak sudí signalizoval ofsajd.
80'
V krátkém časovém sledu přišla na řadu další žlutá karta. K taktickému zákroku sáhl hostující Llorente, který si je svého činu vědom.
78'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Javi Eraso, přichází Javier Aviles.
77'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Kenneth Omeruo, přichází José Arnaiz.
76'
Leganés se trochu rozestoupilo, avšak Koke toho nedokázal využít. Včas se totiž vracela hned trojice domácích hráčů, který zasahovala čistým způsobem.
75'
Jeho práce byla více než dobrá, přinesla zisk rohového kopu. Kokeho rozehrávka se snášela směrem od branky, zakončující Morata ve vzduchu fauloval.
74'
Před malým momentem jsme sledovali další ostrou srážku, po které hlavní sudí dokonce žlutil. Atlético navíc zahrálo standardku, která našla volného Moratu.
73'
Žlutou kartu dostává Jonathan Silva (CD Leganés).
72'
Na první branku tohoto zápasu jsme čekali skutečně hodně dlouho. Atlético Madrid zničehonic udeřil, domácí celek to bude mít v tomto okamžiku hodně složité.
71'
Atlético právě vstřelilo branku!
Hosté se přeci jenom dostávají do vedení! Félix obdržel přihrávku na pravou stranu hrací plochy, poté se driblinkem dostal k hranici pokutového území, díky čemuž mohl vysunout do vyložené šance VITOLA. Střídající hráč bezpečně uklidil míč ke vzdálenější konstrukci.
71'
Lemar měl kolem sebe hodně prostoru, avšak i přesto to zkoušel pasem na Saúla, který se k míči nedostal. Domácí hráči se ho jednoduchým způsobem zbavili.
71'
Vše se zdá být v pořádku, může se tak pokračovat ve hře. Mezitím Leganés sportovně odevzdalo míč, který zamířil až do moci brankáře Oblaka.
70'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Partey, přichází Marcos Llorente.
69'
Na scénu přispěchal lékařský personál domácích. Po hlavičkovém souboji skončil na zemi Rosales, který se v současné době podrobuje drobnému ošetření.
68'
Do útočné fáze se zapojil také aktivně hrající Rosales, který číhal na zadní tyči. I tak byl rozruch naprosto zbytečný, jednalo se o totiž o jednoznačný ofsajd.
67'
Poté se z velké vzdálenosti pokusil o hlavičkový pokus obránce Siovas, avšak jeho zakončení nemělo šanci na úspěch. Oblak předvedl rutinní zákrok.
66'
Leganés v posledních minutách pořádně zabralo, výsledkem byl zisk dalšího rohového kopu, který se v tomto případe snesl na hlavu prvního protihráče.
63'
Žlutou kartu dostává Thomas Partey (Atlético Madrid).
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na první branku stále čekáme. Druhý poločas je rozhodně záživnější, během krátké chvíle jsme viděli hned několik šancí.
60'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Mario Hermoso, přichází Vitolo.
60'
Navíc na řadu přišlo další dalekonosné autové vhazování. Ten opět nevyšel, navíc po následném centru nepovedeně zakončoval kolega Pérez.
59'
Giménez se u svého pokutového území dostal do menších potíží, nakonec z toho byla nadějná šance pro soupeře, avšak Oblak podržel svůj celek na čáře.
58'
Branková konstrukce také na druhé straně! Morata se přeci jenom dostal k centru, kterým na malém vápně našel Saúla, který zakončoval pouze do tyče.
57'
Až nyní se hostující celek trochu uklidnil, navíc se dostal na druhou stranu hrací plochy. Savić dlouhým pasem hledal Moratu, který dokázal zpracovat míč.
56'
Atlético se na delší dobu stáhlo ke svému pokutovému území. Navíc to Rosales zkoušel dalekonosným hodem, který na malé vápně odehrál Giménez.
55'
Oblak si zřejmě ještě sáhl na míč, domácí totiž dostali k dispozici další rohový kop. Po něm se k hlavičce dostal Omeruo, který mířil daleko vedle.
54'
Leganés si vybojovalo standardní situace ze zajímavé pozice. U míče se nacházeli dva hráči, přičemž to na sebe vzal Silva, jehož rána skončila na břevně.
53'
Také Oblak si vyzkoušel rozehrávku od své svatyně. Ta směřovala na vedle stojícího kolegu Saviće, který pro změnu vyvezl míč k hranici středového kruhu.
52'
Žlutou kartu dostává Mario Hermoso (Atlético Madrid).
52'
Soriano si na míč nesáhl, logicky tak na řadu přišel další odkop od branky. Po něm se k balónu dostal Pérez, jehož kolmice skončila přesně na hlavě Hermosa.
51'
Zničehonic velká šance pro hosty! Koke našel naprosto osamoceného Félixe, jehož okamžitá rána ze vzduchu vyletěla vysoko nad branku.
51'
Za volným míčem se hnal Morara, který u brankové čáry obelstil protihráče. Poté na řadu přišla nahrávka pro Félixe, před kterým včas zasahoval Bustinza.
50'
V hlavičkovém souboji exceloval domácí Pérez, avšak dle sudího v tom byl nedovolený zákrok. Toho samého názoru je také Morata, který byl faulován.
49'
Posléze to na pravém křídle neudělal zrovna nejlépe Eraso, který ještě chtěl otřít hrací předmět o kopačku soupeře, nakonec z toho bude odkop od branky.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu přišel na řadu rohový kop pro domácí. K rozehrávce se postavil Rosales, který svým centrem našel hned prvního protihráče.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám celkem překvapivě žádnou branku nepřinesl. Atlético vstoupilo do tohoto zápasu mnohem aktivněji, hned v úvodu se dostalo do vyložené šance, kterou Morata nedokázal zužitkovat. Následně se hra o poznání vyrovnala, navíc jsme sledovali celou řadu osobních soubojů.
45+2'
45+1'
O rozehrávku volného kopu se nakonec postaral Savić, který to zkoušel pasem na Moratu, který na jeho nabídku opětovně nedosáhl.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
V krátkém časovém sledu fauloval také Savić, který zezadu povalil Nasjrího k zemi. V posledních minutách se nehraje vůbec atraktivně.
43'
Další nedovolený zákrok, tentokráte v podání Mesy, který si hodně dovolil proti Saúlovi.
42'
Nahrávka směřovala podél autové lajny, kde Nasjri přenechal do tandemu na Silvu, jehož prudká nabídka proletěla kompletně celým pokutovým územím.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Leganés se na malý moment dostalo na útočnou polovinu, kde moc dlouho nevydrželo. Naopak Savić okamžitým způsobem přenesl hru na Trippiera.
38'
Silva měl na levém křídle hodně prostoru k centru, který se mu zas tak nepovedl. Naopak zakročil pozorný Giménez, který poslal míč ven z šestnáctky.
37'
Dalekonosný pas se snesl daleko na druhou polovinu, nicméně ani Morata na prudkou nahrávku nedosáhl. Navíc ven z branky vystartoval domácí brankář.
36'
Z ochozů se ozývá pískot, domácím příznivcům se posouzení předchozí situace zrovna nelíbí. Žlutá karta zůstává v platnosti, Oblak bude moci vykopávat.
34'
Oblak se chystal k rozehrávce, nicméně ho hodně ostrým skluzem dohrál Rosales, který za svůj zákrok uviděl žlutý kartónek.
31'
Trippier se málem dostal až do pokutového území, avšak na jeho hranici byl sražen k zemi. Hlavní sudí pustil i tuto situaci, posléze se v ofsajdu zjevil Morata.
30'
Hermoso musel jednat urychleným způsobem, při odkopu ho totiž aktivně napadal Braithwaite, který přinutil protihráče k odklizení míče na opačnou stranu.
29'
Los Colchoneros si nakonec vybojovali rohový kop. O rozehrávku se postaral Koke, jehož vzdušná nabídka se snášela k Savićovi, který na míč nedoskočil.
28'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Rodrigo Tarín, přichází Unai Bustinza.
28'
Félix se mrštným způsobem proháčkoval přes přehuštěný střed hřiště. To jeho celku přineslo kombinaci, po které nebezpečně centroval obránce Trippier.
27'
Avšak v krátkém časovém sledu byl faulován Thomas, kterého nevybíravým způsobem přišlápl Nasjrí, který se rovněž svalil na zelený pažit.
26'
Atlético opět pracovalo s míčem u středového kruhu, avšak nepřesnou přihrávku vypustil ze své kopačky Hermoso, který našel pouze nohu Péreze.
25'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, na první branku tohoto zápasu stále čekáme. Tlak hostů je minulostí, hra se totiž o poznání vyrovnala.
24'
Obrannou povinnost si splnil obránce Hermoso, který byl jako první u hracího přwdmětu, který ihned poslal do zámezí. Vhazovat tak bude Rosales.
23'
Žlutou kartu dostává Javi Eraso (CD Leganés).
23'
Soriano předvedl další dalekonosný odkop, po kterém se natahoval zatím nevýrazný Nasjrí. Domácí forvard na míč nedosáhl, zkušeně to ale provedl Koke.
22'
U středového kruhu se nacházel zcela osamocený Saúl, který musel jednat hodně rychle. Pérez ho donutil ke zpětné nahrávce, která našla nohu Giméneze.
21'
Lemarovi se na malém prostoru podařilo prohodit míč na vedle stojícího Hermosa, který ještě spolupracoval se Savićem, jenž našel rukavice brankáře.
16'
Domácí brankář Soriano se jako první dostal k padajícímu míči, načež ho odehrál na druhou stranu hrací plochy, kde po souboji skončil na zemi Nasjrí.
15'
Celek z Madridu se na malý moment dostal k pokutovému území, avšak tam číhala přesila protihráčů. Lemarovi se navíc nikdo nenabídl ke spolupráci.
14'
Trippier nakonec nedosáhl na prudký pas v podání Kokeho, míč skončil až za autovou lajnou. Vhazovat bude moci Rosales, který celkem dlouho váhá.
13'
Nasjrí se po kontaktu se Savićem ocitl na zemi, čehož si pochopitelně všiml také hlavní sudí. Druhý jmenovaný tahal soupeře za dres, standardka pro Leganés.
12'
Ten z levé strany rozehrál Lemar, který svůj centr kroutil směrem od branky. Nejvýše do vzduchu se dostal Siovas, který raději prodlužoval až za autovou lajnu.
11'
Dalekonosný pas v podání Trippiera přeci jenom doletěl na Moratu, který měl se zpracováním velké problémy. Atlético si i přesto vybojovalo rohový kop.
10'
Na pravou stranu si dokázal seběhnout Morata, který ihned centroval do pokutového území, kde zasahoval Omeruo. Poté si faulem pomohl Braithwaite.
9'
Hostující celek opět chvíli kombinoval na vlastní polovině, načež jsme sledovali překvapivý pokus v podání Hermosa, který málem překvapil Soriana.
8'
Tarín to u postranní lajny zvládl se štěstím, nakonec se mu povedlo odkopnout hrací předmět na druhou stranu, kde se k balónu dostal obránce Giménez.
7'
Soriano mohl odkopávat od své ranky, přičemž na druhé polovině dokázal najít Braithwaitea, který rovněž uspěl, avšak za ním se nacházel protihráč.
6'
Moratovi se podařilo uspět v hlavičkovém souboji, díky čemuž prodloužil míč za svá záda. Tam se nacházel Félix, kterého vzorným způsobem doplnil Koke.
5'
Atlético kombinovalo na vlastní polovině, načež to riskantní přihrávkou zkoušel Savić, který přeci jenom našel Félixe, jenž pro změnu roztáhl hru vlevo.
4'
Tady moc nescházelo! Leganés chybovalo u svého pokutového území, soupeř si přichystal střeleckou pozici, avšak Morata o vlásek minul zadní tyč.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se o rozehrávku volného kopu postaral Giménez. Jeho přihrávka směřovala na Lemara, který marně hledal Moratu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

CD Leganés: Soriano – Rosales, Tarín, Omeruo, Siovas, J. Silva – Mesa, R. Pérez, Eraso – Braithwaite, Nasjrí.
Náhradníci: Arnaiz, Merino, Recio, Aviles, Navarro, Bustinza.

Atlético Madrid: Oblak – Trippier, Savić, J. Giménez, Hermoso – Koke, Partey, Saúl Ñíguez, Lemar – Félix, Morata.
Náhradníci: Adán – Šaponjić, Arias, H. Herrera, Felipe, M. Llorente, Vitolo.

Rozhodčí: De Burgos, Díaz, Nuňez.
Poslední vzájemné zápasy

Atlético – Leganés 1:0
Leganés – Atlético 1:1
Atlético – Leganés 4:0
Leganés – Atlético 0:0
CD Leganés nevstoupil do nové sezony ideálně. Domácí celek v prvním kole hostil Osasunu a duel nakonec rozhodla jedna jediná branka. Trefili se hosté a Osasuna tedy vybojovala cenné vítězství 1:0. Domácí mají dnes co napravovat.

Atlético Madrid začalo novou sezonu mnohem lépe. Také zápas madridského celku rozhodla jedna jediná branka. Vstřelil ji Alvaro Morata a Atlético Madrid porazilo Getafe 1:0.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Španělská liga má na programu druhé kolo a my budeme sledovat duel mezi Leganés a Atléticem Madrid. Favoritem tohoto utkání je hostující celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.