La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CD Leganés : Espanyol - 22. prosince 2019   12:00

CD Leganés
12' Braithwaite (Óscar Rodríguez) • 54' Nasjrí (Rodrigues)
2:0
(1:0)
CD Leganés
Cuéllar – Rosales, Awaziem, Omeruo, J. Silva, Rodrigues – R. Pérez, Mesa (86. Arnáiz), Óscar Rodríguez (82. Rivera) – Braithwaite, Nasjrí (90. Carrillo).
Soriano – Carrillo, Eraso, Rivera, Arnáiz, Tarín, Ruibal.
Alberola – Hernández, Cerdán
Estadio Municipal de Butarque (Leganés)
10 183 diváků
Espanyol
Diego López – David López, Espinosa, F. Calero – V. Gómez, Roca (84. Pedrosa), Darder, Granero (62. Ferreyra), Vilà – Calleri, Campuzano (78. Lej).
Prieto – Ferreyra, Lozano, Naldo, Javi López, Lej, Pedrosa.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:15.
Fotbalisté Leganés vítězí v mimořádně důležitém souboji týmů ze dna tabulky nad Espanyolem 2:0 díky trefám útočníků Braithwaita a Nasjrího, čímž se přibližuje na rozdíl dvou bodů k pásmu záchrany.

Naopak Espanyol předvedl velmi bídný výkon a zaslouženě odjíždí poražen, čímž stráví Vánoce na posledním místě.
90+5'
90+3'
Žlutou kartu pak za protesty vidí i David López.
90+3'
Žlutou kartu dostává Facundo Ferreyra (Espanyol Barcelona).

Argentinský útočník trefil loktem mimo hru Omerua.
90+2'
Další nepřesný nákop hostů, míč doskákal k rohovému praporku od zámezí a rozehrávat může brankář Cuéllar.
90+1'
Rozhodčí Alberola oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Braithwaite potáhl míč na útočnou polovinu, kde byl faulován a domácí se mohou usadit daleko od své branky.
90'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Júsuf Nasjrí, přichází Guido Carrillo.
88'
Jonathan Calleri střílel z otočky, Cuéllar jeho střelu vyrazil k Wu Lejovi, jenž byl faulován před Cuéllarem, ovšem v době Calleriho střely byl v ofsajdu.
86'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází José Arnáiz.
86'
Omeruo si poradil s kolmicí Dardera hledající Ferreyru, domácí defenziva zatím funguje naprosto perfektně.
84'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Marc Roca, přichází Adria Giner Pedrosa.
84'
Další standardní situace hostů, Darderův centr letěl mimo dosah hráčů v zeleném.
82'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Christian Rivera.
81'
Ani pátý rohový kop Espanyolu nevedl ke střeleckému zakončení, domácí už odkopli míč do středu hřiště.
79'
Domácí podnikli rychlý přechod do útoku, Nasjrí pak ale centroval do území nikoho.
78'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Victor Campuzano, přichází Wu Lej.
76'
Žlutou kartu dostává Dídac Vilà (Espanyol Barcelona).

Hostující obránce měl příliš vysoko zdviženou nohu v souboji s Óscarem Rodríguezem.
75'
Dalším útočným esem z lavičky Espanyolu bude Wu Lej, čínský fotbalista už se na lavičce vysvléká do hracího dresu.
74'
Po rohovém kopu se hosté znovu nijak neprosadili, Marc Roca pak podrazil Óscara Rodrígueze a inkasuje žluté napomenutí.
73'
Po Darderově centru Awaziem nedůrazně odvrátil míč jen ke Callerimu, tomu ale ukopl míč na roh Braithwaite.
72'
Víctor Gómez byl u postranní čáry faulován Kévinem Rodriguesem, následovat bude další volný kop pro Espanyol.
70'
Standardní situace pro hosty, po Rocově centru David López hlavičkoval přímo k brankáři Cuéllarovi.
68'
Žlutou kartu dostává Chidozie Awaziem (CD Leganés).

Nigerijský fotbalista nepustil přes sebe Dardera, pak za lehkou provokaci vidí žlutou kartu.
67'
Dalekonosná rána Rubéna Péreze mířila vysoko nad branku Espanyolu.
66'
Victor Campuzano potáhl míč po útočné polovině, pak ránu z dvaceti metrů nasměroval nad břevno domácí branky.
65'
Následoval ještě jeden roh, Darderově centru na přední tyč se domácí bezpečně ubránili.
65'
Po rohovém kopu Espanyolu vznikl závar před Cuéllarem, hostům se vystřelit nepovedlo.
63'
Centr Dídaca Vily jen proletěl pokutovým územím, nikdo v zeleném na míč nedosáhl.
62'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Esteban Granero, přichází Facundo Ferreyra.
61'
Centr Davida Lópeze končí daleko za brankou domácích, to už se ke vstupu do hry chystá Facundo Ferreyra.
60'
Chidozie Awaziem si trochu zavařil při snaze zpracovat dlouhý nákop hlavou, nakonec se mu ale podařilo odkopnout míč před dotírajícím Campuzanem.
58'
Marc Roca nepřesným nákopem po pravé straně hřiště zase jen odevzdal míč fotbalistům Leganés.
57'
U míče už jsou zase modrobílí, Leganés nadále pokračuje v územní převaze.
54'
Leganés právě vstřelili branku!
Druhá gólová radost domácích! Kévin Rodrigues na levém křídle zakombinoval s Braithwaitem, pak přízemní přihrávkou před branku připravil palebnou pozici pro JÚSUFA NASJRÍHO, jenž prudkou ránou nedal Diegu Lópezovi šanci zasáhnout!
53'
Neúspěšný průnik Campuzana po pravém křídle, hostující útočník se neprotlačil přes výborně bránícího Jonathana Silvu a bude se rozehrávat od branky Ivána Cuéllara.
52'
Utkání sleduje 10 183 diváků.
51'
Martin Braithwaite si před pokutovým územím posunul míč na pravačku, pak prudkou ránu nasměroval přímo k brankáři Diegu Lópezovi.
49'
Po vzájemném souboji se ve středovém kruhu ocitli na trávníku Rubén Pérez a Esteban Granero, oba hráči musí být ošetřeni.
48'
První příležitost hostů v celém zápase! Na Darderův výborný centr si naběhl Campuzano, ten zakončoval bez přípravy, branku ale minul.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách. Dá se čekat, že Espanyol bude působit daleko aktivněji než v prvním dějství.
46'
Po fotbalově nepříliš pohledném prvním poločasu vede Leganés nad Espanyolem Barcelona 1:0, když domácí jsou aktivnějším týmem a jejich vedení je zatím zasloužené.

Už ve dvanácté minutě jej zařídil Martin Braithwaite, jenž potrestal ztrátu míče Marca Rocy v hloubi vlastní poloviny. Espanyol zatím v ofenzivě nepředvedl vůbec nic a brankáře Cuéllara nijak neohrozil.
45+1'
45+1'
Rosalesův centr stáhl ze vzduchu brankář Diego López, tím končí první poločas.
45+1'
Rozhodčí Alberola k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
45'
Po souhře s Darderem se před pokutovým územím neprosadil Campuzano, kterému je pískán nedovolený zákrok a za následné protesty si Esteban Granero prohlíží žlutou kartu.
43'
Domácí byli blízko navýšení svého náskoku! Martin Braithwaite na levé straně posunul míč do běhu Nasjrímu, jenž zakončoval do boční sítě!
41'
Na střelecké pokusy už domácí vedou 6:1.
40'
Střelecký pokus Roqueho Mesy byl příliš slabý, brankář Diego López si připsal jednoduchý zákrok.
39'
Nasjrího centr přeletěl Braithwaita, publikum se po pádu dánského útočníka na trávník marně dožadovalo odpískání penalty.
37'
Espanyolu nadále chybí veškerá kvalita při zakládání akcí, nákop Davida Lópeze skončil jen u brankáře Cuéllara.
35'
Dídac Vilá se pokusil proniknout do pokutového území narážečkou s Jonathanem Callerim, na zahuštěném prostoru už se ale ke zpětné přihrávce nedostal.
34'
Víctor Gómez byl sražen u postranní čáry a těžce se zvedá z trávníku.
32'
Trochu se zpožděním byl pískán faul na Campuzana ve středu hřiště.
30'
Volný kop pro hosty, po Granerově nákopu do pokutového území Espinosa jen prodloužil míč k brankáři Cuéllarovi.
28'
Další centr Kévina Rodriguesem pak končí jen odpískaným faulem Martina Braithwaita.
27'
Óscar Rodríguez byl faulován Dídacem Vilou při průniku po pravém křídle, převaha domácího týmu pokračuje.
27'
Následný roh Kévina Rodriguese měl dobré parametry, domácí hráči se ale před brankou do zakončení nedostali.
26'
Střelu Óscara Rodrígueze srazil ve zdi David López mimo branku.
25'
Martin Braithwaite si těsně před pokutovým územím obhodil Fernanda Calera, ten jej fauloval a kromě žluté karty je tu i velmi nebezpečný volný kop ve prospěch domácího týmu.
24'
Espanyol má zatím velké problémy při zakládání útočných akcí, hosté tak nejsou nijak nebezpeční.
22'
Calerův centr Jonathan Calleri ve složité pozici jen prodloužil za branku Ivána Cuéllara.
20'
Velmi tvrdá srážka Rubéna Péreze s Víctorem Gómezem, rozhodčí Alberola přerušil hru a pokračovat se bude míčem rozhodčího.
19'
Rubén Pérez se z osmnácti metrů opřel do balónu, Braithwaite jeho ránu tečoval mimo branku Espanyolu.
18'
O aktivitě domácího týmu vypovídá i počet faulů 1 – 4, hosté si musí častěji vypomáhat nedovolenými zákroky.
18'
Dlouhý nákop z vlastní poloviny Braithwaite prodlužoval do běhu Nasjrímu, ten byl přistižen v těsném ofsajdu.
16'
Domácí vybojovali volný kop u postranní čáry, mohou se zase nastěhovat na polovinu barcelonského týmu.
14'
Nasjrího trápí zdravotní potíže, marocký útočník domácích bude muset být ošetřen.
13'
Domácí se hned pokusili znovu zahrozit, Nasjrí se uvolnil na pravé straně pokutového území, pak jeho ránu zlikvidoval Diego López.
12'
Leganés se ujímá vedení! Marc Roca trestuhodně přišel o míč před vlastním pokutovým územím, čehož využil Óscar Rodriguez ke kolmici na MARTINA BRAITHWAITA a dánský útočník procedil míč za brankáře Diega Lópeze!
11'
Víctor Gómez u postranní čáry podkopl Kévina Rodriguese, s míčem mohou hrát domácí.
9'
Óscar Rodríguez u rohového praporku parádně vyzrál na Fernanda Calera, pak už se ale přeci jen vyhnal až za brankovou čáru a rozehrávat může Diego López.
7'
Granerův centr od rohového praporku přeletěl všechny hráče v předbrankovém prostoru a zakroutil se až za branku domácích.
7'
Hosté vybojovali první rohový kop a mohou se nastěhovat před brankáře Cuéllara.
6'
Chidozie Awaziem zakončoval z dobrých třiceti metrů, vysoko ale přestřelil branku Espanyolu.
5'
Mesova kolmice na Braithwaita byla nepřesná, míč se dokutálel k brankáři Diegu Lópezovi.
4'
Martin Braithwaite u postranní čáry fauloval Davida Lópeze, rozehrávat mohou hosté.
3'
Domácí hrají s míčem na útočné polovině, zatím ale daleko od pokutového území Espanyolu.
1'
Rozehráno! Domácí hrají v tradiční bílo-modré kombinaci, a protože Espanyol vyznává stejnou, tak hosté dnes oblékli tmavou sadu.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Javierem Alberolou už přivedla fotbalisty na trávník stadiónu Estadio Municipal de Butarque. Ten v nedělní poledne není ani zdaleka zaplněn.

CD Leganés: Cuéllar – Rosales, Awaziem, Omeruo, J. Silva, Rodrigues – R. Pérez, Mesa, Óscar Rodríguez – Braithwaite, Nasjrí.
Náhradníci: Soriano – Carrillo, Eraso, Rivera, Arnáiz, Tarín, Ruibal.

Espanyol Barcelona: Diego López – David López, Espinosa, F. Calero – V. Gómez, Roca, Darder, Granero, Vilà – Calleri, Campuzano.
Náhradníci: Prieto – Ferreyra, Lozano, Naldo, Javi López, Lej, Pedrosa..
Espanyol Barcelona

Espanyol letos netradičně kombinuje ligovou soutěž s Evropskou ligou, kde se mu sice daří, ovšem v La Lize je to mimořádná bída. Zatímco na evropské scéně Espanyol vyhrál svoji skupinu a čeká jej atraktivní bitva ve vyřazovací fázi s anglickými Wolves, tak v lize jsou poslední a na ligovou výhru čekají od konce října.

Především ale Espanyol hraje naprosto katastrofálně na svém stadiónu, kde prohrál všech šest prvních zápasů, bodoval tam zatím jen dvěma remízami v posledních třech domácích duelech. Jediné dvě dosavadní ligové výhry si Espanyol připsal v Eibaru a na trávníku Levante.

Proti Leganés Espanyol loni dokázal vyhrát oba vzájemné zápasy bez inkasované branky, ovšem loňská sezóna prostě byla z pohledu Espanyolu úplně jiná než ta letošní.
CD Leganés

Fotbalisté Leganés zahájili letošní sezónu extrémně špatně, když prvních patnáct kol odehráli s tristní bilancí 1-3-11. V posledních dvou týdnech ale přišlo zlepšení, nejdříve zdolali 3:2 Celtu Vigo a k zahození není ani remíza 1:1 ze hřiště Deportiva Alavés.

Současná bilance 2-4-11 znamená, že Leganés je v tabulce předposlední jen o skóre před svým dnešním soupeřem, přičemž oba týmy ztrácejí na pásmo záchrany pět bodů.

V domácím prostředí si Leganés připsalo obě své dosavadní výhry, kromě Viga zde dokázali porazit i nováčka z Mallorcy, na hřištích soupeřů už čekají na výhru všech osm letošních zápasů.
Hezký večer při sledování úvodního zápasu dnešního programu 18. kola španělské La Ligy.

Jedná se o velmi důležité střetnutí dvou týmů z absolutního dna tabulky, Leganes i Espanyol Barcelona ji uzavírají se ziskem pouhých deseti bodů ze sedmnácti kol a dnes se utkají ve vzájemném souboji.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.