La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Real Sociedad - 27. října 2019   12:00

0:1
(0:0)
Real Sociedad
82' Isak  (Ödegaard)
Celta Vigo
Blanco – Mallo (C), Aidoo, N. Araujo (60. Sáenz), Olaza – Méndez, Lobotka (84. G. Fernández), Pape Diop, Denis Suárez (69. Beltrán) – S. Mina, Aspas.
S. Álvarez – Beltrán, Bermejo, G. Fernández, Sáenz, Yokuşlu, Carreira.
Pizarro – Martínez, Barbero
Abanca-Balaídos (Vigo)
Remiro Gargallo – Zaldúa, D. Llorente, Le Normand, Monreal – Ödegaard, Zubeldia, Merino, Oyarzabal (C) (87. Sangalli) – Portugués (90+5. Barrenetxea), José (74. Isak).
Moyà – Barrenetxea, Gorosabel, Guevara, Isak, Januzaj, Sangalli.

Z tohoto duelu je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme krásný zbytek víkendu. Na viděnou.
Real Sociedad přivítá v dalším kole na domácím stadionu Levante. Vigo se pokusí od sestupových příček odlepit na hřišti Betisu.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 20:12.
Duel mezi Vigem a San Sebastianem rozhodl jediný gól, o který se v 82. minutě postaral švédský žolík z lavičky Alexander Isak. Celta už v tu dobu dohrávala v deseti bez vyloučeného Diopa, který viděl v rozmezí šesti minut dvě žluté karty a putoval ze hry už v 66. minutě. Na domácí straně byl nejvíce vidět útočník Mina, jednou ale hlavičkoval do tyče, podruhé těsně nad břevno. Vigo tak vyšlo bodově i střelecky naprázdno ve druhém utkání za sebou, Real Sociedad naopak podruhé v řadě zvítězil a polepšil si v tabulce LaLigy na senzační druhé místo. Vigo je osmnácté.
90+6'
90+5'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Ander Barrenetxea.
90+4'
San Sebastian nastřádal na útočné polovině několik cenných vteřin, další čas může uspořit posledním střídáním.
90+3'
Střídající Sáenz poslal k zemi ostrým skluzem rozběhnutého Ödegaard a vykoledoval si žlutou kartu.
90+2'
Aspas si naskakoval na přední tyči na centr z levé strany, o něco blíže byl ale k míči Gargallo, jenž jej vyboxoval do bezpečí.
90+1'
Nastavovat se bude pět minut nad rámec řádné hrací doby!
90'
U postranní čáry leží otřesený Aidoo, kterého ještě zalehl Merino. Aktuálně se tak nehraje.
88'
Ödegaard prostrčil šikovně balon na nově příchozího Sangalliho, toho ale o dobrou možnost k zakončení připravil včasným vyběhnutím Blanco.
87'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Luca Sangalli.
86'
Oyarzabal je stažen ze hry. Jelikož se ale k odchodu ze hřiště příliš neměl, udělil mu rozhodčí na rozloučenou žlutou kartu za zdržování.
86'
Centr z pravé strany hřiště si Blanco pohlídal. Domácí brankář následně bleskově rozehrává.
84'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Gabriel Fernández.
83'
Gólová situace se ještě přezkoumávala na videu, o ofsajd se ale podle rozhodčích nejednalo.
82'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Hosté v závěru přesilovku přeci jen využívají! Střídající ALEXANDER ISAK si na hranici ofsajdu převzal přihrávku od Ödegaarda, uhájil ji na čáře šestnáctky před dvěma protihráči a nakonec poslal míč neomylně k levé tyči.
81'
Zaldúa se na pravé straně hrací plochy srazil s Olazem. Obránce Viga potřebuje ošetřit.
80'
Rohový kop i na druhé straně, míč si ale rychle přebralo Vigo, na kterém zatím není oslabení o vyloučeného Diopa vůbec znát.
79'
Aspas se hnal po levé straně hřiště vstříc šestnáctce, jeho následnou přihrávku odvrátil Zaldúa na rohový kop, z něhož "nezapršelo".
77'
Aspas poslal šlapákem k zemi Merina a ještě mu pořádně od plic vyčinil. Sudí Pizarro vytahuje z kapsičky další žlutou kartu.
75'
Na konci rychlé akce Celty byl Aspas. Ten si přehodil míč na pravačku a vypálil z volejem ke smůle Viga vysoko nad.
74'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Willian José, přichází Alexander Isak.
72'
Do zakončení se dral Mina, obránce San Sebastianu ale odvrátil balon na poslední chvíli tak šikovně, že se bude kopat od branky Gargalla.
71'
Zubeldia udeřil ve výskoku Minu a vidí za své počínání žluté napomenutí.
70'
Do konce čisté hrací doby schází posledních dvacet minut a s míčem hrají hosté. Dokáže Real Sociedad zužitkovat převahu jednoho hráče v poli?
69'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Fran Beltrán.
68'
Táhlou kombinaci San Sebastianu zakončil přízemní střelou vedle levé tyče Zubeldia. Rána z obrovské dálky neměla šanci na úspěch.
66'
Velká nepříjemnost pro Vigo! Pape Diop vidí v krátkém sledu za svůj skluz druhou žlutou kartu a míří předčasně do sprch!
64'
Ze střední vzdálenosti napřáhl ke střele levačkou Oyarzabal, míč ale letěl jen do míst, v nichž číhal připravený Blanco.
63'
Mina se proti přesile bránících protihráčů do vápna nedostal, vybojoval tak alespoň autové vhazování vedle rohového praporku.
62'
Ödegaard opět centroval, ke skórování však žádného ze spoluhráčů nevybídl. Chtělo by to větší přesnost.
60'
Diop přižduchnul zezadu Ödegaarda, ten se ochotně skácel k zemi. Žlutá karta.
60'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Néstor Araujo, přichází Jorge Sáenz.
59'
Gargallo rychle rozehrál a málem vyslal do gólové šance Aspase. Ten jej nezachytil před brankou Blanca jen o fous.
58'
Ödegaard poslal centrovaný balon do vápna, kde však přišlo špatné zpracování míče.
57'
Aktuálně se nehraje. Hostující kapitán Oyarzabal musí být ošetřen.
56'
Mallo utnul slibně se rozvíjející útok hostů faulem a vidí za svůj zákrok na Oyarzabala první žlutou kartu tohoto utkání.
55'
Vigo mělo k dispozici standardní situaci, Suárezův přetažený centr ale žádnou paseku před hostující brankou nenadělal.
53'
Ödegaard rozehrál další rohový kop, po jeho centru do vápna míč odhlavičkoval Aidoo. K balonu se následně dostal Zubeldia, branku ale vysoko přestřelil.
52'
Po tvrdém zákroku zůstal na trávníku ležet Araujo. Domácí bek musí být ošetřen.
51'
Aspas se snažil prodrat do zakončení skrze dva obránce, Llorente jej zastavil povedeným skluzem.
50'
Mallo svůj centr z pravé strany hřiště do velkého čtverce nepropasíroval, bude ale moct alespoň vhazovat.
49'
Až teď hledal Aspas centrem do vápna spoluhráče, Mina se ale k balonu nedostal.
48'
Úvod druhého dějství je zatím opatrný, hraje se v prostoru mezi oběma šestnáctkami.
47'
Oba týmy nastoupily do druhého poločasu se stejnými sestavami.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 13:03.
Duel mezi Vigem a San Sebastianem zatím branku nenabídl. Hosté byli po většinu poločasu aktivnějším celkem, největší šanci si ale vypracovali domácí, když deset minut před přestávkou hlavičkoval po rohovém kopu Mina do tyče. Stejný hráč měl na hlavě gól ještě jednou, z malého vápna ale později zakončoval nad břevno.
45+1'
45+1'
Míč se dostal z levé strany opět k Minovi, ten to však měl nyní v zakončení hodně těžké, a tak se bude jen odkopávat od hostující branky.
45'
Llorente srazil zakončení Miny na rohový kop.
43'
Domácí po něm přešli do rychlého protiútoku. Nebezpečí zažehnal výborným obranným zákrokem až kapitán Oyarzabal.
42'
Hra se rychle přesunula na druhou stranu, kde rozehraje Ödegaard další rohový kop.
41'
Mina spálil další obrovskou šanci! Útočník Viga si na hranici malého vápna našel prostor mezi dvěma obránci a hlavičkoval, míč ale poslal kousek nad břevno!
40'
V závěru poločasu se hraje ve slušném tempu, přesto nadále platí, že obrany převyšují útoky.
39'
Hosté rozehráli roh nakrátko, Portugués se následně k centru díky dobrému obrannému zákroku Malla nedostal.
38'
Centr do pokutového území odvrátil Mina na rohový kop. Domácí útočník je nyní hodně vidět na obou stranách hřiště.
37'
Suárez se dopustil faulu na pravém okraji hřiště. Domácí teď diskutují s rozhodčími, přímý kop San Sebastianu ale nezvrátí.
35'
Po centru z pravé strany se do zakončení dostal Mina, jeho hlavička ale skončila na pravé tyči! To byla zatím největší šance utkání.
34'
Rozběhnutý Mina dostal dobrou přihrávku na pravé křídlo a prudkým centrem hledal spoluhráče před brankou, Llorente ale odvrátil míč obětavě na roh.
33'
Merino zkusil střelu z dálky, mířil ale mimo tři tyče Blancovy klece.
32'
Ödegaard vybojoval na středu hřiště balon. Oyarzabal následně přihrával do strany, tam ale míč ukořistil domácí kapitán Mallo.
31'
Je za námi úvodní půlhodina utkání. Zatím jsme příliš fotbalové krásy neviděli. Hosté jsou aktivnější, domácí spoléhají na rychlé protiútoky.
30'
Nadýchaný centr do vápna poslal Portugués, hostující akci ale zastavuje zdvižený praporek pomezního sudího, který si všiml hned tří hráčů v ofsajdu.
29'
Po Méndezově faulu na Oyarzabala bude San Sebastian zahrávat další standardku.
28'
Ödegaard poslal centr na přední tyč, nejblíže se k němu ale dostal Blanco, jenž jej vyboxoval dále od své svatyně.
27'
Rychlou akci po pravé straně hřiště vedl Zaldúa, jeho přihrávka před branku ale byla zblokována na roh.
26'
Vigo se snaží středem hřiště prodrat k pokutovému území San Sebastianu, Gargallo se ale v brance zatím spíše nudí.
25'
Po faulu na Minu je u míče Celta. Rozehrává Lobotka.
24'
Monreal byl faulován Méndezem. Následný centr do vápna si domácí fotbalisté pohlídali.
22'
Real Sociedad drží míč poblíž středového kruhu a čeká na vhodný okamžik k přechodu do útoku. Stále platí, že hosté jsou co do držení míče lepším týmem.
21'
Suárez posunul míč na Olazu, který si jej navedl na střelu. Jeho prudký pokus uklízí do rukavic brankář Gargallo.
20'
Ödegaard poslal k zemi slovenského záložníka Lobotku. Vigo má k dispozici standardní situaci.
19'
Monreal se opřel na hranici šestnáctky do odraženého balonu, svou dělovku ale poslal vedle levé tyče.
17'
Domácí ho rozehráli nakrátko. Následně centroval z levé strany Olaza, žádný z jeho spoluhráčů se ale k míči nedostal.
16'
Aspas si připravil pozici na centr a hledal ve vápně Minu, Llorente ale odvrátil míč na rohový kop.
15'
Táhlá kombinace hostů vygradovala přízemní přihrávkou do vápna, Aidoo ale balon na penaltovém puntíku zachytil a odkopl do bezpečí.
13'
Ani tento centr Ödegaarda žádné nebezpečí před brankou Blanca nevyvolal. Míč nikým neatakován proletěl vápnem do zámezí.
12'
Hra přerušena. Na zemi končí po tvrdém zákroku Merino. Standardka pro hosty.
11'
S centrem na přední tyč si domácí poradili, balon ale posléze získává opět San Sebastian.
10'
Hosté poprvé výrazněji zahrozili. Z dobré pozice vypálil Ödegaard, jeho rána ale byla tečována na roh.
9'
Z pravé strany hřiště přihrával po rychlém přechodu do útoku Mallo, jeho spoluhráči ale byli ve vápně dobře pokrytí. Hosté se osvobozují.
7'
Rozehrál ji Ödegaard, centrem na zadní tyč ale žádného ze spoluhráčů nenašel.
6'
Krátce poté, co rozehrál Real Sociedad svůj první roh, získali hosté standardní situaci.
5'
Aktivní napadání domácích přineslo obléhání vápna a následnou střelu Papeho Diopa, míč ale zblokoval na hranici šestnáctky jeden z hráčů San Sebastianu.
4'
Oyarzabal zkusil štěstí střelou z větší dálky, nepovedený pokus ale končí jen odkopem od brány Blanca.
3'
San Sebastian je v úvodu utkání aktivnějším celkem. Nyní se však stěhuje míč na kopačky domácích, neboť Ödegaard se dopustil na polovině hřiště nedovoleného zákroku.
2'
Domácí fotbalisté vstoupili do zápasu v bílých dresech, hosté hrají v zelených.
1'

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), Aidoo, N. Araujo, Olaza – Méndez, Lobotka, Pape Diop, Denis Suárez – S. Mina, Aspas.
Náhradníci: S. Álvarez – Beltrán, Bermejo, G. Fernández, Sáenz, Yokuşlu, Carreira.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro Gargallo – Zaldúa, D. Llorente, Le Normand, Monreal – Ödegaard, Zubeldia, Merino, Oyarzabal (C) – Portugués, José.
Náhradníci: Moyà – Barrenetxea, Gorosabel, Guevara, Isak, Januzaj, Sangalli.

Rozhodčí: Pizarro – Martínez, Barbero.
V posledních třech utkáních se radoval vždy domácí tým. Tím bylo naposledy Vigo, které 7. dubna zdolalo Sociedad 3:1.
Real Sociedad je na tom o poznání lépe. V tabulce mu se 16 body patří pohárová šestá pozice. Naposledy San Sebastian zdolal na domácí půdě Betis 3:1. Na šestnácti vstřelených brankách se nejvíce podíleli čtyřgóloví Mikel Oyarzabal a Jose Da Silva.
Vigu patří v tabulce s devíti body sedmnáctá pozice. Celta v letošní sezóně vyhrála jen dvakrát a v soutěži zatím působí se značně negativním skóre 5:11. Naposledy fotbalisté Viga prohráli na hřišti Alavesu 0:2. Na pěti letošních vstřelených gólech se podílelo pět různých střelců.
Krásné nedělní poledne. V rámci 10. kola španělské LaLigy se spolu mimo jiné utkají celky Real Club Celta de Vigo a Real Sociedad San Sebastian. Mírnými papírovými favority utkání budou hosté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.