La Liga - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Valladolid - 16. července 2020   18:30

Eibar
21' Bigas (P. León) • 28' Inuj  • 90+2' De Blasis
3:1
(2:0)
Valladolid
71' Guardiola
Eibar
Y. Rodríguez – Tejero, P. Oliveira (48. Burgos), Bigas, Rafa – S. Álvarez (46. Papakouli Diop), Expósito – P. León (C) (80. Cristóforo), Inuj (65. Charles), De Blasis – Quique (79. Enrich).
Grado – López, Serrato
Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
Valladolid
Caro (65. S. Pérez) – Moyano (C), Olivas (32. Antoñito), Sánchez, Nacho Martínez – Hervías (61. García Raja), Fernandes, Fede, T. Villa (46. Guardiola) – Sandro Ramírez, Ünal.
Masip, S. Pérez – Guardiola, Plano, Antoñito, Rubio, Alende López, García Raja.

To je ode mě z tohoto zápasu všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 7:9.
Střely mimo: 5:5.
Rohy: 3:12.
Ofsajdy: 0:4.
Fauly: 19:13.
Druhý poločas nabídl zajímavý průběh, na náskoku domácích se ale nic nezměnilo a nakonec se Eibar raduje z výhry o dva góly. Hosty vrátil ve druhé půli do hry o body z dorážky po neproměněné penaltě Guardiola, další gól už ale Valladolid z velkého tlaku vstřelit nedokázal. Domácí několikrát podržel jejich brankář Rodríguez anebo hosty zradila nepřesná koncovka. Definitivně výhru Eibaru potvrdil také z penalty v úplném závěru zápasu De Blasis. Eibar se díky této výhře posouvá na průběžné 13. místo tabulky, Valladolid je po třetí porážce za sebou na 15. místě.
90+6'
90+6'
García Raja hezkým individuálním průnikem zavezl míč až před šestnáctku Eibaru, kde ho posunul na Fedeho. Ten mohl střílet z první, útok hostů ale zabil nepovedenou přihrávkou.
90+5'
Hosté už na výraznější útočnou snahu zjevně rezignovali a zápas se jen dohrává. Po špatné malé domů od Moyana musel střídající brankář Pérez vyběhnout před vlastní šestnáctku a odkopnout míč do zámezí.
90+4'
Žlutou kartu za držení pronikajícího Ünala dostává Pablo De Blasis (SD Eibar).
90+2'
Eibar právě vstřelil branku!
Domácí definitivně rozhodují o své dnešní výhře! K penaltě se postavil PABLO DE BLASIS, jenž kopl míč sebejistě k levé tyči. Brankář Pérez se hodil doprava, neměl tedy žádnou šanci zasáhnout.
90+1'
Bude sa hrát ještě pět minut.
90'
Domácí také budou kopat penaltu! Charles běžel za míčem, který mu hlavou sklepl spoluhráč v šestnáctce Valladolidu, a při jeho zpracovávaní ho podrazil Nacho Martínez.
89'
Gólman Valladolidu vykopl míč přesně na Ünala, jenž si hrací předmět zpracoval a hned vystřelil. S pomalou střelou po zemi si Rodríguez poradil.
88'
Enrich se odvážným průnikem dostal do šestnáctky Valladolidu a z pravé strany i vystřelil, z dobré pozice ale trefil jen boční síť Pérezovy branky.
87'
Roh Valladolidu opět nepřinesl nic nebezpečného, naopak nepovedená rozehrávka stála hosty míč. Domácí se dopředu neženou a trochu natahují čas kombinací na vlastní polovině.
86'
Sandro Ramírez nakopl míč na zadní tyč, kde se k němu ideálně protlačil přes dva domácí obránce Ünal. Jeho hlavičku k levé tyči dalším skvělým zákrokem vyrazil brankář Rodríguez.
85'
Diop zlikvidoval rychlý protiútok Valladolidu podražením Garcíí Raji. Kartu nedostal, hosté ale budou mít přímý kop z levé strany útočné poloviny.
84'
Nákop z rohu odvrátila domácí obrana za šestnáctku k Nachovi Martínezovi, jenž se pokusil poslat míč pod břevno obloučkem. Domácí gólman Rodríguez si dal pozor a střelu vyrazil.
83'
Ünal je při chuti. Teď obšel dva obránce a posunul si míč na hranici šestnáctky na pravačku, zakončení mu ale srazil jeden z obránců Eibaru na další roh.
82'
Nákop Nacha Martíneze do šestnáctky Eibaru sklepl Ünal do druhé vlny na dobíhajícího Sandra Ramíreze, jenž ale z první namířil přímo na připraveného gólmana Rodrígueze.
81'
Centr z rohu doletěl zhruba na penaltový bod, kde se k hlavičce dostal Moyano. Jeho zakončení skončilo vysoko nad Rodríguezovou brankou.
80'
Guardiola si naběhl na pravé straně na přihrávku Ünala a po zemi přihrál na nabíhajícího Sandra Ramíreze. Tomu v zakončení zabránil na poslední chvíli skluzem Bigas.
80'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Pedro León, přichází Sebastián Cristóforo.
79'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Quique, přichází Sergi Enrich.
77'
Přestávka na občerstvení hráčů.
76'
Guardiola si zpracoval pas do pokutového území Eibaru, otočil se s míčem a vystřelil. Jeho pokus skončil po zásahu domácího obránce výrazně mimo pravé tyče Rodríguezovy branky.
75'
Centr z rohu domácí odhlavičkovali, hosté ale vrátili míč na zadní tyč, kde se k němu dostal úplně volný Guardiola. Ten zblízka a z ostrého úhlu namířil jen do boční sítě.
74'
Tentokrát se penalta kopat nebude. Hosté budou kopat jen rohový kop.
73'
Hosté jsou najednou všude. Střelu Nacha Martíneze z pravé strany srazil Burgos rukou k bližší tyči a brankář Rodríguez ho dokázal vyrazit. Gól z této akce nebyl, situaci ale bude opět kontrolovat VAR.
71'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
SERGI GUARDIOLA sice penaltu neproměnil, ale hned z dorážky snižuje! Míč vyražený brankářem Rodríguezem se mu odrazil na hruď a Guardiola pak dokázal prudkou střelou mezi nohy domácího gólmana poslat míč do branky Eibaru. Bez asistence.
71'
Sergi Guardiola (Real Valladolid) kopl míč zhruba do středu branky a i když se brankář Rodríguez hodil doleva, tak dokázal míč levou rukou vyrazit.
70'
Hlavní rozhodčí se ještě poradil s videoasistentem, v tomto případě ale skutečně nebylo o čem. Verdikt ze hřiště tedy platí a hosté budou kopat penaltu.
69'
Ünal hezky pronikl přes Bigase do pokutového území Eibaru a při kličce do levé strany ho podrazil vybíhající brankář Rodríguez. Penalta pro Valladolid!
68'
Žlutou kartu za zásah vysokou nohou do ruky Guardioly dostává Esteban Burgos (SD Eibar).
68'
Držení míče: 45 % : 55 %
67'
Další nákop hostů na Sandra Ramíreze skončil v rukou domácího gólmana Rodrígueze. Tomu se pak rozehrávka nepovedla a mizerným vyhozením míče dostal své spoluhráče z obrany pod tlak presujících hráčů Valladolidu.
66'
O podobnou akci, jako před malou chvíli Tejero, se snažil i Quique, on ale svým střeleckým pokusem branku Valladolidu minul o několik metrů.
65'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Caro, přichází Samu Pérez.
65'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Takaši Inuj, přichází Charles.
64'
Tejero si elegantně obhodil Nacha Martíneze a pak nádhernou střelou z cca 30 metrů těsně přestřelil Carovu branku.
63'
Hosté rozehráli roh z levé strany na krátko a Sandro Ramírez se pokusil pohotovou střelou zaskočit domácího brankáře. Jeho pokus skončil na boční síti.
62'
Centr Tejera z pravé strany zasáhl na přední tyči De Blasis, míč ale jen tečoval a za ním nebyl nikdo v modročerveném. Kulatý nesmysl tak odkopl z nebezpečného prostoru jeden z obránců Valladolidu.
61'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Pablo Hervías, přichází Víctor García Raja.
61'
Expósito vystřelil na konci krátké kombinace Eibaru na útočné polovině ze zhruba 25 metrů, jeho střela po zemi ale letěla přímo na brankáře Cara.
60'
Valladolid se tak mohl vrátit na polovinu Eibaru, zůstalo ale nakonec jen u možnosti. Nepřesnosti ve středu pole totiž stály hosty míč a místo útoku se tak musí rychle vrátit dozadu.
59'
Při snaze o zpracování vysokému míče zasáhl hrací předmět rukou Nacho Martínez. Domácí brankář Rodríguez nakopl míč na útočnou polovinu, kde ho ale modročervení znovu nedokázali získat.
58'
Nákop Moyana na Ünala byl velmi nepřesný a skončil v autu. Hosté ale dlouho bez míče nehráli, po chybě domácích v rozehrávce ho totiž získali rychle pod svou kontrolu.
57'
Dění na hřišti teď moc zajímavých momentů nenabízí. Eibar se snaží proniknout k šestnáctce Valladolidu, hosté ho ale pokaždé vytlačí zpět na jeho polovinu hřiště.
55'
Dlouhé trvání ale neměla, útočným faulem se totiž proti pravidlům provinil Pedro León. Hosté se hned při pokusu rozehrát ocitli pod tlakem domácích hráčů a míč museli odkopnout jen do zámezí.
54'
V průběhu několika desítek sekund jsme viděli několik tvrdších zákroků ve středu pole a nakonec míč získali na své kopačky domácí, kteří se snaží o postupnou útočnou kombinaci.
53'
... ani z jejich útoku ale nakonec nic nebude, protože Tejerův centr z pravé strany skončil až za Carovou brankou.
52'
Střídající Guardiola se rozběhl individuálně po levém křídle k šestnáctce Eibaru, s ním se ale vrátil Expósito, jenž mu míč odkopl. Domácí rychle otáčají hru...
51'
Pedro León zakroutil míč z rohu hřiště pod břevno branky hostů, brankář Caro se ale stihl přemístit a míč akrobaticky skvělým zákrokem vyrazil.
50'
Sandro Ramírez se opět ocitl v ofsajdu při náběhu na nákop z vlastní poloviny. Domácí brankář Rodríguez rychle rozohral na opačnou stranu a Eibar na konci tohoto útoku získal rohový kop.
49'
Centr z přímého kopu se stal snadnou kořistí domácího brankáře Rodrígueze. Ten pak hned vyhodil míč na útočnou polovinu, kde ho jeho spoluhráči rychle i ztratili.
48'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Paulo Oliveira, přichází Esteban Burgos.
48'
Centr na přední tyč nadzvedl do výšky jeden z hráčů Eibaru a nakonec ho chytil domácí gólman Rodríguez. Ten míč vyhodil na spoluhráče, který ale o něj přišel a hosté po následném faulu získali přímý kop.
47'
Valladolid začíná i druhý poločas svou aktivitou a Ünal průnikem po pravé straně získal pro hosty rohový kop.
46'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Toni Villa, přichází Sergi Guardiola.
46'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergio Álvarez, přichází Papakouli Diop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
Valladolid vstoupil do utkání dobře a byl aktivnějším týmem, Eibar ale skóroval zásluhou Bigase hned ze své první gólové příležitosti. Druhý gól pak Inujovi darovala obrovským nedorozuměním v obraně dvojice Fede – Caro, když Fede nedokázal přesně přihrát malou domů a gólman Caro podklouzl. I když mají hosté územní převahu, tak jsou domácí mnohem nebezpečnější a mohli mít i výraznější náskok, Pedro León ale trefil ve své gólové možnosti břevno. Hosté tedy budou muset ve druhém poločase zareagovat na hru domácích, pokud dnes chtějí mít šanci na body.

Fauly: 8:4
45+3'
45+3'
Hervías hned po zisku míče nakopl hrací předmět na levé křídlo na Sandra Ramíreze, útočník Valladolidu byl ale opět v okamžiku přihrávky v ofsajdu.
45+2'
Právě De Blasis byl na konci krátké kombinace domácích, když nacentroval do pokutového území Valladolidu. Gólman Caro si dal pozor a u míče byl jako první.
45+1'
Domácí obránci odvrátili tři nákopy hostů na Sandra Ramíreze za sebou a až na počtvrté se dostali úspěšně k míči. De Blasis ho pak potáhl po levé straně na útočnou polovinu.
45'
Bude se hrát ještě tři minuty.
44'
Domácí se také snaží o postupnou kombinaci, hosté je ale stejně drží daleko od své branky. De Blasis nakonec nakopl míč z levé strany útočné poloviny do šestnáctky Valladolidu, tam ale byl jen brankář hostujícího celku.
43'
Centr od rohového praporku doletěl na hranici brankoviště k Fernandesovi, jenž ale byl k brance otočen zády a hlavičkou tedy poslal míč jen vysoko nad Rodríguezovu branku.
42'
Inujův průnik po pravé straně ukončil Nacho Martínez. Ten pak sám zatáhl míč na útočnou polovinu, kde se dostal na levou stranu k Villovi a křídelník Valladolidu svým průnikem získal další rohový kop pro Valladolid.
40'
Valladolid se nadále tlačí dopředu, stále ale bez výraznějšího úspěchu. Domácí čekají na hosty v seřazených obranných řadách a nedávají jim u vlastní šestnáctky žádný prostor.
39'
Další pokus se už hostům povedl, Antoñito si ale na konci akce Valladolidu neporozumel s Hervíasem a přihrávku do náběhu nakonec nedoběhl.
38'
Hosté chtěli hned odpovědět svým útokem, nákop na Sandra Ramíreze za obranu Eibaru ale letěl do ofsajdového postavení.
37'
De Blasis našel skvělým centrem z levé strany nabíhajícího Leóna, jehož prudká hlavička skončila na břevně branky hostů. Dorážku Expósita z hranice šestnáctky pak chytil gólman Valladolidu Caro.
36'
Po výkopu gólmana Eibaru se ale míč opět ocitl na kopačkách hostů. Antoñitův centr z pravé strany zblokoval Expósito, domácí záložník ale stihl míč jen odkopnout do autu.
35'
Hervías vystřelil ze střední vzdálenosti, jeho pokus ale nebyl příliš prudký a domácí brankář Rodríguez si s ním bez problémů poradil.
34'
Hosté se po přestávce vrátili do hry velmi aktivně a tlačí domácí do obrany, zatím se ale k nebezpečné střele nedostali. Nedostanou se ani teď, protože nepřesná přihrávka na střídajícího Antoñita skončila v zámezí.
34'
Držení míče: 40 % : 60 %
33'
Hosté nakopli míč na hrot útoku, kde se k míči dostal Sandro Ramírez. Valladolid pak byl domácími vytlačen zpátky na jeho vlastní polovinu a po faulu na Álvareze navíc přišli hosté o míč.
32'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Kiko Olivas, přichází Antoñito.
29'
Přestávka na občerstvení hráčů. Na trávníku u vlastního pokutového území sedí Olivas, jenž musí být znovu ošetřen.
28'
Po obrovské chybě v obraně Valladolidu navyšují domácí svůj náskok! Fede posunul míč malou domů dozadu na brankáře Cara, přihrál ho ale výrazně mimo adresáta a Caro navíc podklouzl. K míči se tedy včas nedostal. Jako první tak u něj byl TAKAŠI INUJ, jenž ho pohodlně dovezl do prázdné branky Valladolidu. Bez asistence.
27'
Inuj obešel na pravém křídle dva obránce a u brankové čáry pronikl do šestnáctky hostů. Přihrávkou do druhé vlny hledal dobíhajícího Expósita, který se ale kvůli obránci Valladolidu k míči nedostal.
26'
V souboji u autové čáry špatně dopadl na trávník Olivas, který se zatím nezvedá. Vypadá to na zranění kolena a vynucené střídání Valladolidu.
25'
Villa se po levé straně prokličkoval až k šestnáctce a téměř od rohového praporku centroval na zadní tyč. Tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů a míč tak skončil u domácích obránců.
24'
Žlutou kartu za zásah vysokou nohou do nohy Sandra Ramíreze dostává Sergio Álvarez (SD Eibar).
23'
Hosté se snaží usadit se na polovině domácích, zatím se jim to ale po inkasovaném gólu příliš nedaří.
21'
Domácí otevírají skóre! Na centr Pedra Leóna z rohového kopu si na přední tyči skvěle naskočil PEDRO BIGAS, jenž se právě vrátil po ošetření do hry a přesnou hlavičkou od vzdálenější tyče nasměroval míč do branky. Asistence: Pedro León.
20'
Bigas odešel za autovou čáru a zřejmě se do utkání ještě vrátí. Domácí mezitím získali svůj první rohový kop.
19'
Ünal šlápl na nohu v souboji o vysoký míč Bigasovi. Domácí obránce zůstává ležet na trávníku a musí být ošetřen.
18'
Nacho Martínez zkusil z ostrého úhlu zaskočit domácí obranu a vystřelil přímo na branku. Álvarez byl ale u bližší tyče včas a míč odhlavičkoval do bezpečí.
17'
První žlutou kartu zápasu dostává za podkopnutí Sandra Ramíreze na pravém křídle Rafa (SD Eibar). Valladolid bude mít v podstatě „zkrácený“ rohový kop.
17'
Villa se hezkým individuálním průnikem dostal zleva přes tři obránce, poslední kličkou se ale vytlačil do strany a nakonec byl jeho centr sražen opět jen na rohový kop.
16'
Inuj hned po zisku míče ve středu pole vypálil na branku Valladolidu, gólman hostů se ale stihl vrátit do svého brankoviště a míč chytil.
15'
Nákop z rohu obrana domácích odhlavičkovala, odražený míč ale skončil u obránců Valladolidu. Ti zacouvali až na vlastní polovinu a kulatý nesmysl se nakonec dostal i na kopačky brankáře Cara.
14'
Sandro Ramírez se elegantně dostal z pravé strany šestnáctky přes Oliveiru před domácího brankáře Rodrígueze. Ten proti němu včas vyběhl a jeho zakončení srazil mimo svou branku.
13'
Eibar odpověděl svým postupným útokem, který zakončil střelou z levé strany útočné poloviny Inuj. Jeho pokus se zakroutil výrazně nad Carovu branku.
12'
Centr hostů z rohu proletěl celým brankovištěm kolem zvláštně zasahujícího brankáře Rodrígueze až na zadní tyč, kde stál úplně volný kapitán Valladolidu Moyano. Zblízka ale míč nezasáhl a ten tedy skončil mimo domácí branku.
11'
Centr od rohového praporku odvrátila domácí obrana za vlastní pokutové území k Ünalovi, jenž se tentokrát snažil o centr zleva. I teď ale byl jeho pokus sražen na rohový kop.
10'
Ünal se po pravé straně dostal do šestnáctky Eibaru, jeho střela z pravé strany ale byla sražena na rohový kop.
9'
Brankář Valladolidu Caro si pohrál s nervy spoluhráčů, když se k němu při rozehrávce přiblížil až příliš blízko napadající Quique. Nakonec odkopl gólman hostů míč do útočníka Eibaru, od něhož se odrazil za brankovou čáru.
8'
Villa spadl v šestnáctce Eibaru v souboji s obráncem při náběhu na centr z pravé strany. Hlavní rozhodčí se poradil s videoasistentem, zákrok ale jako penaltový nevyhodnotil a hra bude pokračovat dále odkopem od branky Eibaru.
7'
Brankář hostů Caro vyběhl daleko před vlastní šestnáctku, aby zastavil Rafův nákop a před dobíhajícím Quiquem se nakonec k míči dostal. Od něj pak začal postupný útok Valladolidu.
6'
Hra je teď plná nepřesností a ani jeden z celků není schopen podržet delší dobu míč na svých kopačkách.
5'
Hosté ale pod tlakem odkopli míč jen k obráncům Eibaru, kteří zakládají postupný útok svého týmu. Hrací předmět si zatím přihrává domácí obranná čtveřice na vlastní polovině hřiště.
4'
Poprvé v zápase zaútočil i Eibar. Centr z levé strany obrana hostů vyřešila, odražený míč ale získal Quique. Jeho průnik zleva do pokutového území Valladolidu nebyl úspěšný.
3'
Valladolid začal utkání velmi aktivně a po zisku míče se nastěhoval před šestnáctku Eibaru. Kombinace se ale hostům nepovedla a De Blasis odkopl míč až k brankáři Valladolidu Carovi.
2'
Hosté se dostali zpátky k míči a Villa se tlačil po levém křídle k šestnáctce Eibaru. Nacentrovat se mu ale nepovedlo a míč poslal za Rodríguezovou branku.
1'
Výkop utkání měli hosté, kteří začali zápas prvním nákopem na hrot útoku. S ním si obrana Eibaru poradila a míč posunula do středu pole.
1'
Domácí Eibar bude hrát v modročervených dresoch, Valladolid ve fialovobílých.
Oba týmy právě vybíhají na hrací plochu, zápas se tak o malou chvíli začne.

SD Eibar: Y. Rodríguez – Tejero, P. Oliveira, Bigas, Rafa – S. Álvarez, Expósito – P. León (C), Inuj, De Blasis – Quique.
Náhradníci: Dmitrović – Burgos, Papakouli Diop, Enrich, Cote, Kike García, Cristóforo, Charles, R. Correa.

Real Valladolid: Caro – Moyano (C), Olivas, Sánchez, Nacho Martínez – Hervías, Fernandes, Fede, T. Villa – Sandro Ramírez, Ünal.
Náhradníci: Masip, S. Pérez – Guardiola, Plano, Antoñito, Rubio, Alende López, García Raja.

Rozhodčí: Grado – López, Serrato.
Dnešní zápas se, stejně jako všechny ostatní zápasy španělské LaLigy po přestávce způsobené pandemií onemocnění COVID-19, bude hrát bez diváků.

Vzájemné zápasy

Oba kluby se proti sebě postavily v LaLize doteď třikrát a ani jednou se Eibaru nepovedlo Valladolid porazit. Valladolid vyhrál nad Eibarem dvakrát, včetně prvního vzájemného zápasu v této sezoně (2:0), a jednou se zápas skončil remízou.

Real Valladolid

Stejně jako domácí, i Valladolid už má jistotu záchrany v LaLize. V tabulce je na 14. místě také se sedmibodovým náskokem před 18. Leganés. V posledních týdnech se hostům velmi nedaří, z posledních osmi zápasů totiž vyhráli jen jeden. Jejich dlouhodobou slabinou je málo produktivní útok, který je třetím nejhorším v LaLize (29 vstřelených branek). Naopak jeho obrana je sedmou nejlepší v lize a nejlepší z týmů ve druhé polovině tabulky (40 inkasovaných branek). V zápasech venku patří Valladolid mezi průměr LaLigy.

SD Eibar

Eibar po restartu soutěže střídá lepší a horší výsledky a jeho bilance je v tomto období úplně vyrovnaná – z devíti zápasů po restartu tři vyhrál, tři prohrál a tři remizoval. V tabulce je na 15. místě, hned za svým dnešním soupeřem, a už má jistotu setrvání v nejvyšší soutěži, jelikož má dvě kola před koncem ročníku sedmibodový náskok pred 18. Leganés. Hlavní slabinou Eibaru je obrana, která je šestou nejhorší v LaLize (51 inkasovaných gólů), poslední dva zápasy ale domácí odehráli bez inkasované branky. V tabulce zápasů doma je Eibar pátým nejhorším týmem soutěže a z posledních šesti domácích zápasů vyhrál jediný.

Granada – Eibar 1:2
Eibar – Osasuna 0:2
Sevilla – Eibar 1:0
Eibar – Leganés 0:0
Espanyol – Eibar 0:2
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu SD Eibar – Real Valladolid. Utkání 37. kola španělské LaLigy začíná v 18:30.