La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Bilbao - 25. ledna 2020   13:00

Espanyol
63' de Tomás (Embarba)
1:1
(0:1)
Bilbao
12' Villalibre  (Muniain)
Espanyol
Diego López – V. Sánchez (61. Lluis López), Espinosa, Cabrera, Vilà – Melendo (57. Embarba), Roca, David López, Darder – Calleri (83. Lej), de Tomás.
Prieto – Embarba, Lluis López, Vargas, Naldo, Lej, Iturraspe.
Sánchez – Cabañero, Gallego
RCDE Stadium (Barcelona)
Bilbao
Herrerín – Capa, Yeray, Núñez, I. Martínez, Berchiche – Muniain (82. Beñat), Dani García, Vesga – I. Williams (69. Raúl García), Villalibre (84. Kodro).
Ezkieta – I. Gómez, Kodro, Larrazabal, Raúl García, Lekue, Beñat.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:7. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:14.
Je konec! Hostující celek vedení po prvním poločase neudržel, takže oba týmy si z tohoto utkání zapíšou po jednom bodu! V šedesáté třetí minutě se totiž do míče opřel Raúl de Tomás, jehož rána z voleje se zastavila až v síti. Poté sice bylo lepší Bilbao, ale svou převahu využít ke vstřelení branky nedokázalo. Barcelona zase byla lepší v závěru utkání, ale Athletic už míče bez potíží odkopával někam na polovinu hřiště.
90+4'
90+3'
Tady je nejspíše rozhodnuto o tom, že dnes se budou body dělit po remíze 1:1. Bilbao odkopává jeden míč za druhým a nepřidělává si nějaké starosti.
90+2'
Espaynol to zkoušel po straně a měl přijít další jemný lob někam na penaltu. Tam si to ale obrana hostí pohlídala a odpálila míč na polovinu hřiště.
90+1'
Hosté měli k dispozici standardní situaci, kdy se míč nakonec odrazil na hranici šestnáctky. Raúl García vypálil, ale jeho pokus projel vedle pravé tyčky.
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty!
89'
Bilbau se ani trochu nepovedla dlouhá přihrávka, která byla dlouhá až moc. Balón skončil jen mimo hrací plochu a Diego López rychle rozehrál dopředu.
88'
Tak se také stalo! Obrana hostujících to ale zvládla, pro následný centr si navíc nejvýše vyskočil Iago Herrerín, jenž lapil balón do svých rukavic.
87'
Barcelona však aktivně napadala a nakonec donutila svého soupeře k chybě. Vybojovala aut, který vypadá, že bude rozehrán až do šestnáctky.
86'
O něco aktivněji se nyní zase jeví domácí fotbalisté, kteří by chtěli obrátit stav ve svůj prospěch. Adrián Embarba nezvládl zpracování s je tu sut pro hosty.
85'
Oba týmy už tedy vyčerpaly všechna svá střídání , tak uvidíme, jestli ještě nějaká branka přijde. Wu Lej neměl špatnou možnost, ale zamířil jen vedle tyče.
84'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Asier Villalibre, přichází Kenan Kodro.
83'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Jonathan Calleri, přichází Wu Lej.
83'
Dídac Vilà byl faulován ostrým skluzem, ale další žlutá karta na scénu nepřišla. Domácí z následné standardky nijak neohrozili branku hostí.
82'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Beñat.
81'
Balón mají na svých kopačkách domácí obránci, kteří jsou značně obtěžování hráči hostujícího celku. Proto Diego López jen nakopl míč dopředu.
80'
Máme zde posledních deset minut do konce utkání! Raúl García je aktivní po svém příchodu na hřiště. Nyní se hnal do šestnáctky, ale na dvojici soupeřů nestačil.
79'
Bernardo Espinosa se ocitl po vzdušném souboji na zemi a chtěl pro svého soupeře evidentně žlutou kartu. Sudí však na jeho nářky nebral nějaký ohled.
78'
Unai Núñez si ale nyní pomohl právě na polovině hřiště při zpracování rukou, když si jí trochu smolně nastřelil. Každopádně je pískáno a domácí mají míč.
77'
Raúl de Tomás se ocitl na straně a posunul míče dále po lajně. Barcelona se už jen brání a téměř se nedostává ani za polovinu hřiště, natož ke střele.
76'
Yuri Berchiche měl spoustu prostoru na levé straně, odkud chtěl nakonec centroval před branku. Jeho centr byl zblokován a doskákal jen ke gólmanovi.
74'
Nakonec se hostující hráči dostali rychlou kombinací až do šestnáctky. Zde měl přijít ještě centr někam k penaltě, ale míč se odrazil od hráče hostí do zámezí.
73'
Lluis López se snažil ještě zachytit míč na hrací ploše, ale o kousek to nestihl. Bilbao tak zase získává míč, bude zahrávat aut na své obranné polovině.
72'
Bilbao je od inkasované branky aktivnějším týmem na hřišti, ale do gólové šance se nemůže dostat. Tak jsou na míči fotbalisté domácího celku.
71'
Hosté měli k dispozici standardní situaci a Raúl García, který před několika okamžiky střídal, se dostal ke střele. Tu však usměrnil jen vedle tyčky.
70'
Před námi je nějakých dvacet minut hry v tomto zápase, k čemuž si přičtěme ještě nějaké menší nastavení. Zatím to zde vypadá na dělbu bodů.
69'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Raúl García.
69'
Skoro k tomu nebylo ani daleko! Yeray totiž natáhl na nějakých dvaceti metrech a trefil se moc pěkně. Diego López stál však v dobrých místech a míč vyrazil.
68'
Jinak se však nadále hra odehrává především někde okolo poloviny hřiště. Chvilku má míč jeden tým, chvilku druhý. Podaří se ještě někomu vstřelit branku?
67'
Pro Adriána Embarbu se tedy jedná o velice povedené střídání! Tento hráč totiž teprve přestoupil do Espanyolu, kde se rovnou prezentuje důležitou asistencí.
66'
Barcelona nyní hraje tak, jakoby jí někdo polil živou vodou. Přesto nyní chybovala a Asier Villalibre vybojoval alespoň aut nedaleko šestnáctky.
63'
Espanyol právě vstřelil branku!
Jenže v šedesáté třetí minutě máme srovnáno a zápas nám skoro začíná od znovu! Jonathan Calleri posunul míč do šestnáctky, kde si ho na střelu z voleje srovnával Adrián Embarba, avšak do míče se ze vzduchu opřel RAÚL DE TOMÁS, jenž ranou z první propálil bezmocného gólmana.
63'
Sergi Darder byl sestřelen na druhé straně, když schytal šlapák po odehrání míče. V posledních minutách se hra hodně přerušuje, což tempu neprospívá.
62'
Raúl de Tomás fauloval Unaiho Núñeze, kterému vystavil spíše takový hokejový bodyček. Snažil se ho rychle zvednout, ale hráč hostí se nenechal jen tak.
61'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Víctor Sánchez, přichází Lluis López.
60'
Hosté měli k dispozici standardní situaci z celkem slušné vzdálenosti. Nakonec přišel centr na zadní tyč, ale ten byl moc vysoký a skončil mimo hřiště.
59'
Žlutou kartu dostává Bernardo Espinosa (Espanyol Barcelona).
58'
Mikel Vesga se stal oběti zákroku, za který dostal Marc Roca žlutou kartu. Následně byl ještě ošetřován na hrací ploše, ale bude pokračovat v tomto utkání.
57'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Oscar Melendo, přichází Adrián Embarba.
56'
Žlutou kartu dostává Marc Roca (Espanyol Barcelona).
56'
Bernardo Espinosa si musel splnit své obranné povinnosti, což se mu povedlo na jedničku. Hosté ale mají k dispozici aut a nadále pevně kontrolují míč.
55'
Iago Herrerín si počkal, než k němu doběhl útočník domácího celku, načež schoval balón do rukavic. Bilbao to zkouší postupným útokem od brankáře.
54'
Avšak Athletic z toho nakonec nic zajímavějšího nevytěžil. Snad brzy přijdou nějaké změny v sestavách a oba týmy začnou něco předvádět směrem dopředu.
53'
V druhé půli se zatím nic moc nestalo. Yuri Berchiche se nyní ocitl na zemi a zákrok na něj byl posouzen jako faul. Pro hosty je z toho standardní situace.
51'
Athletic se dostal až do blízkosti šestnáctky, ale nakonec z toho bylo jen autové vhazování pro něj. Po něm se však nic zajímavějšího už nestalo.
50'
Již je za námi první pět minut v rámci druhého poločasu a hra se odehrává především okolo poloviny hřiště. To se nyní pokusí změnit fotbalisté Bilbaa.
49'
Fotbalisté v bílomodrých dresech drží balón hlavně na svých kopačkách, ale kromě předešlé střely se nemohou za žádnou cenu dostat k blízkosti šestnáctky.
48'
Raúl de Tomás se dostal k balónu na hranici šestnáctky a předvedl několik přešlapovaček. Poté natáhl ke svižné střele, ale ta minula levou tyč o velký kus.
47'
Po krátkém ošetření se nám už tak naplno rozjela druhá půle, ve které budou hosté hájit jednobrankový náskok. Nyní se však na míči drží Espanyol.
46'
Dani García byl tím, kdo se po vzdušném souboji ocitl na zemi a potřeboval ošetření. Zatím jde za postranní lajnu, ale asi bude schopen pokračovat v utkání.
46'
Je za námi první poločas dnešního zápasu, po kterém vede Bilbao o jednu branku! Začátek utkání sice nejspíše patřil domácím, ale hostům stačila jedna standardní situace, po které se střelou z hranice šestnáctky trefil Asier Villalibre. Domácí poté byli trochu opaření, ale zase se dostali do utkání. Vyrovnávací branku z toho ale vytěžit nedokázali.

Další poločas začne přibližně v 14:03.
45'
45'
Vypadá to, že v prvním poločase se tomu tak nestane. Přímo na branku vypálil Raúl de Tomás, jenže jeho střela mířila vysoko nad horní tyč.
45'
Unai Núñez fauloval na nějakých dvaceti metrech a z toho by mohla být velmi zajímavá standardní situace pro domácí! Podaří se jim ještě srovnat?
44'
Jonathan Calleri si chtěl přehodit obránce na hranici šestnáctky, aby se vydal vstříc brankářovi. Na poslední chvíli ale stihl zasáhnout poslední obránce.
43'
Centr jsme viděli i na druhé straně, ale domácí jsou zatím v těchto situacích horším týmem. Centr byl sražen prvním hráčem a dojel ke gólmanovi do rukavic.
42'
Ta byla nejprve rozehrána na krátko, posléze přišel vysoký centr na zadní tyč. Ten měl ale hodně velkou výšku a nejvýše se pro něj vyšponoval Diego López.
41'
Asier Villalibre je zatím jediným střelcem v tomto utkání, na kterého byl nyní spáchán faul. Byl mu přišlápnut kotník, takže je tu standardka pro Bilbao.
40'
Marc Roca vyslal centr do šestnáctky, ale tam byl jen jeden jeho spoluhráč. Proti němu tam byla hned trojice obránců, která si s centrem poradila.
39'
První poločas se nám pomalu ale jistě blíží ke svému konci. Espanyol se po delší době drž na balónu, ale dlouhá přihrávka skončila jen za postranní lajnou.
38'
Dobrý obranný zákrok v podání hostujícího záložníka a Bilbao je v posledních minutách lepším týmem na hřišti. Barcelona je jen na své obranné polovině.
37'
Yuri Berchiche posunul míč do strany, načež se k němu ještě balón vrátil. Svým pokusem ale napálil jen spoluhráče, od kterého šel míč mimo hřiště.
36'
Jonathan Calleri vcelku zřetelně fauloval soupeře na polovině hřiště, ale rozhodčí už jeden hodně podobný souboj pustili, předtím takto faulovali hosté.
35'
Hosté nakonec vybojovali rohový kop, ale pro vysoký centr si nejvýše naskočil Diego López. ten chytil míč do rukavic, načež poslal míč po zemi dopředu.
34'
Ne, Barceloně se v posledních okamžicích tohoto zápasu vůbec nedaří směrem dopředu. Athletic získává okolo poloviny hřiště jeden míč za druhým.
33'
Na druhé straně se na několik okamžiků usadilo Bilbao v šestnáctce, avšak nakonec mu to k ničemu nebylo. Právě od jeho hráče šel nakonec míč jen do zámezí.
32'
Jonathan Calleri se hnal za balónem, ale opět k němu měl o něco blíže gólman hostí. Ten stačil chytit míč ještě v šestnáctce, načež rychle rozehrál.
31'
To bylo šikovné roztáhnutí do strany na straně Espanyolu, avšak následná přihrávka už tak dobrá nebyla. Nejblíže k ní totiž měl jen Iago Herrerín.
30'
Mikel Vesga si podržel ruku domácího útočníka, který následně spadl v pokutovém území. Penalta z toho ale nebude, i když zde tedy přijít mohla.
29'
Iker Muniain předvedl efektivní i efektní zpracování patičkou, ale na hranici šestnáctky byl o míč obrán. Bilbao však má k dispozici autové vhazování.
28'
Obrovské šance na hostující straně nekončí nakonec brankou! Diego López se prezentoval dobrým zákrokem, ale balón se znovu odrazil k Bilbau. Na poslední chvíli zasáhl obránce na čáře!
27'
Dídac Vilà sice nepředvedl zrovna přesvědčivý odkop z blízkosti své šestnáctky, přesto se k míči dostal spoluhráč. Stejný hráč dostal poté loktem od Andera Capy, ale faul se znovu nepíská.
25'
Hostující záložník evidentně nebyl spokojený s přihrávkou do strany, načež si hodně hluboce odfrknul. Espanyol tak může pokračovat ve vytváření šance.
24'
Domácí obránce měl dostatek času na odehrání balónu, přesto ho jen napálil vysoko na polovinu. Domácí celek se však nadále drží na útočné půlce.
23'
Nyní se nám akce střídají ze strany na stranu. Znovu se dopředu vydali domácí, ale Oscar Melendo podle rozhodnutí sudího faulován nebyl.
22'
Ti si přesto vytvořili dobrou šanci v podobě přečíslení! Ani nyní ale přihrávka nedošla až k volnému útočníkovi Espanyolu, před kterým byl míč odpálen na roh.
21'
Vypadá to, že Barcelona se už oklepala z inkasované branky a snaží se útočit. Zatím je to však v útočné fázi o velkých nepřesnostech na straně domácích.
20'
Avšak to se nakonec nestalo. Jeden z útočníků si nepohlídal ofsajdovou past, ve které ho hosté načapali. Je za námi už prvních dvacet minut utkání.
19'
Jenže těm se tolik v posledních minutách nedaří. Nyní však přišel další faul Atletica, takže Espanyol se může pomalu dostat k nějakému střeleckému pokusu.
18'
Hosté měli k dispozici standardní situaci, po které došlo jen k poslání míče do ohně. Následně je ale Bilbau odpískán faul a míč získávají zase domácí.
17'
Žlutou kartu dostává Víctor Sánchez (Espanyol Barcelona).
17'
Dobrou defenzivní práci odvedl domácí obránce, ale balón se znovu odrazil jen na kopačky Bilbaa. To drží v posledních minutách míč častěji.
16'
Jenže následně nakonec přišla velká šance, když domácí získali balón! Centr už mířil na volného domácího hráče před brankou, jenže nakonec přiletěl obránce hostí a srazil míč na rohový kop.
15'
Raúl de Tomás se snaží napadat rozehrávku soupeře, ale nebyl úspěšný. Iago Herrerín bez nějakých větších problémů míč odkopl na polovinu.
14'
Domácí gólman nepředvedl ani trochu přesvědčivý odkop a Espanyol neví, co by měl nyní hrát. Athletic se naopak dostal zadarmo k autovému vhazování.
12'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Jenže právě po něm přichází první branka tohoto utkání, kterou nakonec střílí hostující tým! Iker Muniain šikovně posunul míč na hranici vápna, kde byl připravený ASIER VILLALIBRE, jehož krásnou střelu nedokázal Diego López zastavit.
11'
Po delší době jsme viděli i útočný výpad hostí, ale centr ze strany byl jen zablokován na rohový kop.
10'
Domácí zatím hrají hodně aktivně a mají za sebou další pokus na branku. Sergi Darder vyslal daleký aut přesně na hlavu Jonathana Calleriho, jehož hlavičku Iago Herrerín chytil do rukavic.
9'
Žlutou kartu dostává Mikel Vesga (Athletic Bilbao).
8'
Ostrý souboj se odehrál na polovině hřiště a vypadá to, že mezi týmy i na tribunách to dnes bude hodně jiskřit. Oba hráči se nakonec zvedli a pokračují dále.
7'
Sergi Darder rozáthl hru do strany a Espanyol měl k dispozici zajímavou protiakci. Nakonec přišel centr do šestnáctky, který trefil Jonathan Calleri, avšak jeho pokus šel přesně doprostřed brány.
6'
Jonathan Calleri trefil loktem ve vzduchu Yerayho, čehož si sudí naprosto správně všiml. Zatím je to jen za domluvu, příště z toho bude žlutá karta.
5'
Bilbao nyní drží balón na svých kopačkách. Iñaki Williams byl nejspíše tím, kdo centroval do šestnáctky, ale domácí obrana míč odpálila na autové vhazování.
4'
Jeden z hráčů hostí se ocitl na zemi a tentok zákrok posoudil sudí jako faul. Domácím fanouškům se to zjevně nelíbilo, ale toto rozhodnutí nezmění.
3'
Útočník Barcelony předvedl hodně rychlé napadání, se kterým si Iago Herrerín poradil jen s nepřesným odkopem. Espanyol tak má k dispozici aut.
2'
Domácí fotbalisté se pokoušejí něco vymyslet na útočné polovině, ale zatím k tomu nemají moc prostoru. Nakonec z toho byla jen zpětná přihrávka.
1'
A po menším zpoždění nám dnešní utkání mezi Espanyolem a Bilbaem začalo! Domácí pro dnešek zvolili bílomodrou barvu dresů, hosté červenobílou!
1'

Espanyol Barcelona: Diego López – V. Sánchez, Espinosa, Cabrera, Vilà – Melendo, Roca, David López, Darder – Calleri, de Tomás.
Náhradníci: Prieto – Embarba, Lluis López, Vargas, Naldo, Lej, Iturraspe.

Athletic Bilbao: Herrerín – Capa, Yeray, Núñez, I. Martínez, Berchiche – Muniain, Dani García, Vesga – I. Williams, Villalibre.
Náhradníci: Ezkieta – I. Gómez, Kodro, Larrazabal, Raúl García, Lekue, Beñat.

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, Gallego.
Poslední vzájemný zápas:

Bilbao – Espanyol 3:0

Branky: 4. Muniain (Raúl García), 17. Muniain, 79. V. Gómez (vla.)

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Unai López (60. San José) – Muniain (85. Aduriz), Raúl García, I. Córdoba – I. Williams (71. Larrazabal).
Náhradníci: Herrerín – Aduriz, I. Gómez, Larrazabal, Lekue, Núñez, San José.

Espanyol Barcelona: Diego López – Naldo, Espinosa, David López – V. Gómez, Sánchez, Roca (63. Granero), Darder, Vilà – Campuzano (71. Lej), Vargas (61. Ferreyra).
Náhradníci: Prieto – Ferreyra, Granero, Pedrosa, Lluis López, Javi López, Lej.
Athletic Bilbao

Athletic je na tom přece jen podstatně lépe. Po dvaceti odehraných zápasech má na svém kontě rovných třicet bodů, které ho řadí na osmou pozici. Na poháry je to však ztráta jediného bodu, takže i on potřebuje do tabulky každý bod. Bilbao má oproti svému soupeři podstatně lepší obranu, která je dokonce druhá nejlepší v lize, jelikož inkasovala jen čtrnáct gólů. Lépe je na tom jen Real Madrid. Útok už na tom tak dobře není. Pouhých jednadvacet vstřelených branek je jedno z nejnižších čísel. V posledních dvou zápase LaLigy vybojoval Athletic jen dva body za dvě remízy s Bilbaem a Celtou Vigo. V zatím posledním utkání postoupilo Bilbao do další fáze Copa del Rey, přestože musel bojovat s Elche až do penalt.
Espanyol Barcelona

Espanyol je na tom zatím tabulkově nejhůře, avšak ještě nic pro něj není ztraceno. Po dvacet kolech má na svém kontě pouhých čtrnáct bodů, které ho řadí na poslední místo celé LaLigy. Na první nepostupovou pozici mu však schází jen čtyři body, takže je všechno ještě otevřené. Problémem Barcelony je její obrana. Inkasovala totiž třicet sedm branek, což dělá z této obrany tu nejhorší v celé lize. K tomu vstřelila jen šestnáct gólů, což je ještě nejhorší útok společně s Leganes. Z posledních tří utkání bral Espanyol jednu výhru, jednu remízu i jednu porážku. Nejprve z toho přišla cenná remíza s FC Barcelonou, následovala výhra nad Villarealem a porážka s Realem Sociedad, která přišla v rámci Copa del Rey.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.