La Liga - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : CD Leganés - 5. července 2020   17:00

0:1
(0:0)
CD Leganés
53' J. Silva  (R. Pérez)
Espanyol
Diego López – Javi López (C) (90+1. Campuzano), Cabrera, Espinosa, Pedrosa (64. Vargas) – Darder, David López, Roca, Embarba (71. Melendo) – Lej (64. Calleri), de Tomás.
Cuadra – Sobrino, J. López
RCDE Stadium (Barcelona)
CD Leganés
Cuéllar – Rosales (66. Aviles), Bustinza (C), Tarín, Siovas, J. Silva – Ruibal (81. Awaziem), Amadou (81. Recio), R. Pérez, Kévin Rodrígues – Guerrero (58. Assalé).

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek dne.
To Leganés si dnes vytvořilo naději, že přece jen zůstane v nejvyšší španělské soutěži i pro příští sezonu nesestoupí poprvé od roku 2016. Ve čtvrtek odehraje na půdě Eibaru zápas o všechno. Za Eibarem totiž zaostává o sedm bodů a případná prohra bude znamenat jistý sestup Leganés.
Skutečnost, že se dnes vykartoval Calleri, který v přerušené hře vyfasoval dvě žluté karty v krátkém sledu, by ještě nevadila. Horší je, že Espanyol čeká již ve středu městské derby na Camp Nou. Na sedmnáctý Eibar ztrácí jedenáct bodů. Do konce španělské ligy zbývají čtyři kola, takže ve hře je ještě bodů dvanáct. Tohle prostě vypadá pro Espanyol hodně špatně.
Zápasu by slušela remíza, ale to je asi hostům úplně jedno. Jonathan Silva jedinou trefou z 53. minuty rozhodl souboj dvou nejhorších mužstev španělské ligy. Po nezáživné první půli se tak postaral o to, že Espanyol musel zvýšit svou aktivitu směrem dopředu, ale domácím už se nepovedlo srovnat. Cuéllar totiž vyrazil standardku de Tomáse. Ten měl v závěru ještě snad největší šanci Espanyolu v zápase, kdy zakončením kousek z malým vápnem překopl bránu. Domácí tak dnes vyšli naprázdno a ztratili tak reálnou šanci na udržení v LaLize.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 4:1. Rohy: 0:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 15:20.
90+9'
90+8'
Vargas nedosáhl na centr z levé strany u zadní tyče, Cuéllar ještě vykopne balón zpět do hry.
90+8'
Tarín odhlavičkoval nákop z pozice stopera, posléze byl k vidění faul na levé straně na Davida Lópeze.
90+7'
Hosté drží míč na své útočné polovině a s domácím mužstvem to vypadá hodně špatně.
90+6'
Po autu Cabrery zleva na bližší tyč píská rozhodčí Cuadra útočný faul na Bustinzu.
90+6'
Vargas poslal míč křížem do levé části šestnáctky, ale hosté přežili tento centr bez zakončení soupeře na Cuéllara.
90+5'
Vargas faulovaný z této pozice rozhodně hrozí nebezpečí hostujícím fotbalistům.
90+4'
Espanyol odehrál balón pryč z vápna a rozehrává Cabrera.
90+4'
Leganés se dožadovalo odpískání ruky při centru z levé strany. Rozhodčí nařídil pouze roh po pravé ruce Diega Lópeze.
90+3'
Vargas pronikl přes dva hráče do levé poloviny vápna, tam ale přišel o míč.
90+2'
Někdo z domácích hráčů fauloval u zadní tyče a Cuéllar nebude nikam pospíchat.
90+1'
Aviles (Leganés) potrestán žlutou kartou za nedovolený zákrok u středového kruhu.
90+1'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Javi López, přichází Victor Campuzano.
90+1'
Osm minut přidal sudí Cuadra.
90'
O desíti si domácí vytvořili svou největší šanci v zápase! Po sklepnutí z levé strany u přední tyče pod sebe přes dva hráče překopl de Tomáš hostující branku. Přitom stál kousek za malým vápnem.
89'
Těžiště hry je na hostující útočné polovině, což domácím fotbalistům opravdu nevyhovuje.
87'
Jonathan Calleri (Espanyol) teď potopil domácí mužstvo. Během přerušené hry vyfasoval v krátkém sledu dvakrát žlutou kartu za protesty. Zřejmě ještě pověděl, co všechno si myslí o rozhodčím a jeho nesportovní chování komplikuje už tak tíživou situaci Espanyolu. Při odchodu ze hřiště ještě Calleri něco nakopl... Domácí budou dohrávat o desíti a Calleri bude chybět na Camp Nou v dalším duelu.
87'
Jednalo se totiž o ofsajd a Cuéllar potom vletěl do několika hráčů, chtěl boxovat míč z výskoku a vystoupal nad Silvu. Tím dost přispěl k tomu, že chvíli nehrálo.
86'
Míč je sice v hostující síti, ale už bylo dávno pískáno. Na place leží dva fotbalisté, konkrétně ve vápně Leganés.
85'
Darder (Espanyol) dostává kartu za nesportovn chování, když si neodpustil komentář k tomu, že Pérez nedostal za svůj zákrok kartu.
85'
Roca kopl balón levačkou na zadní tyč, tam byl brankář Cuéllar.
84'
Posléze Siovas (Leganés) držel Calleriho až ho stáhl na trávník a právem vidí žlutou kartu.
84'
Recio si ve středovém kruhu nezpracoval balón ideálně a následně si pomohl faulem.
83'
Leganés odhlavičkovalo balón z pravé strany do bezpečí.
82'
Recio padl ve vápně při souboji s bekem, ale o nedovolený zákrok se skutečně nejednalo.
81'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Aitor Ruibal, přichází Chidozie Awaziem.
81'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Ibrahim Amadou, přichází Recio.
81'
Melendo byl u balónu později než Silvy a následně byl faulovaný Pérez na své obranné polovině. Na tom se podepsala i určitá frustrace Calleriho.
79'
Domácí celek se ubránil a poté přišel nedovolený zákrok Silvy z levé strany mimo šestnáctku Espanyolu.
78'
Kévin Rodrígues byl v sevření dvou hráčů u lajny a Javimu Lópezovi dal jesle. Tím začal brejk hostů, který ukončila až sražená střela z pravé strany na roh.
78'
Znovu se hraje a na tahu je Espanyol.
77'
Takových osmnáct minut mají domácí hráči na srovnání, nebo spíše na to, aby tenhle zápas otočili.
76'
Zdá se, že oba jsou schopni pokračovat v tomto zápase. Mezitím sudí dal pokyn k pauze na občerstvení.
75'
Je to důsledek jejich vzájemného souboje na polovině hřiště, kdy Amadou naskočil zezadu na Rocu.
75'
Dva hráči se svíjí na zemi, je to Roca a zřejmě Amadou, takže každý v jiném dresu.
74'
Espanyol chyboval v rozehrávce, ale zakončení Avilese ze střední vzdálenosti snadno lapil Diego López rukama.
73'
Jonathan Calleri upadl na levé straně, když byl držený bránícím fotbalistou. Hlavní rozhodčí ovšem odmítl odpískat standardní situaci pro Espanyol.
72'
Iván Cuéllar a ještě dva hráči hostů byli okolo Javiho Lópeze, ten startoval po balónu, ale míč zamířil jen za hostující branku a vykopávat bude brankář Leganés.
71'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Oscar Melendo.
70'
Espanyol už se radoval! Raúl de Tomás si v levé polovině šestnáctky zpracoval křižnou nahrávku a vystřelil do vzdálenějšího dolního rohu brány. Jenže nacházel se v ofsajdu.
69'
Cabrera se rozeběhl na levé straně, ale Calleri nedosáhl na jeho centr a hosté se osvobodili.
68'
Javier Aviles prohrál jeden na jednoho na pravé straně a posléze fauloval Davida Lópeze.
67'
Assalé (Leganés) vyskočil při souboji a trefil rukou Rocu, žlutá karta pro muže v hostujícím dresu.
67'
Vargas začíná svůj pobyt na trávníku nepovedeným centrem z pravé strany vedle dlouhé tyče. Sudí Cuadra poté upozorňuje Cuéllara, že nebude mít slitování, co se týče jeho případného zdržování hry.
66'
Rosales bude muset střídat, kulhá a nebude pokračovat v zápase, nahradí ho Aviles.
65'
Rozhodčí přerušuje, na trávníku leží Roberto Rosales.
64'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Wu Lej, přichází Jonathan Calleri.
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Adria Giner Pedrosa, přichází Matías Vargas.
64'
Adrián Embarba nacentroval pravačkou na vzdálenější tyč, kde Ivan Cuéllar uhýbal balónu v cestě za branku Leganés.
63'
Adrián Embarba si vynutil držení Amadoua na středu svým dobrým pohybem. Na přímé ohrožení hostující brány to (asi) není.
61'
Siovas udělal kličku Javimu Lópezovi v levé polovině vápna a tohle byl hraniční zákrok domácího kapitána, který klidně mohl skončit pokutovým kopem. Javi López zasáhl Siovase až po odehrání míče, ale na penaltu to prostě nestačilo.
60'
Roca si vyměnil balón s Pedrosou na levé straně, následoval balón do ohně, ale tam obránce nepustil Embarbu k zakončení.
59'
Na pohybu Espanyolu je vidět, že domácí hráči moc dobře ví, že situace už je kritická.
58'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Miguel Ángel Guerrero, přichází Roger Assalé.
57'
Guerrero se rozeběhl středem do brejku dva na jednoho a měl dobrou rychlost, domácí defenziva jej stíhala a dokázala ho chytit zhruba dvaadvacet metrů od domácí branky.
56'
Silva vůbec jako první hráč hostů vystřelil na branku v tomto duelu.
56'
Výborný Cuéllar se proti standardní situaci přesunul na svou levou stranu k přední tyči a vyrazil balón rukama. Exekutorem volného přímého kopu byla pravačka de Tomáse.
53'
Leganés právě vstřelilo branku!
Konečně jsme se dočkali a tenhle gól zápasu hodně pomůže! JONATHAN SILVA si hezky seběhl na delší křižnou nahrávku Rubéna Péreze do levé poloviny za nic netušícího Javiho Lópeze a sám před brankářem zakončil mezi nohama Diega Lópeze. Ten si na míč dost sáhl, ale i tak křížem propadl do sítě – 0:1.
52'
Siovas vhazoval z levé strany, ale Guerrera neuspěl z výskoku. Hostující mužstvo se ještě snaží presovat.
51'
Ruka de Tomáse (Espanyol) v obličeji Bustinzy při souboji jeden na jednoho, tuhle žlutou kartu si hlavní sudí Cuadra obhájí.
50'
Leandro Cabrera napálil z metru a levé straně nechtěně Amadoua a nelze se divit, že byl hostující fotbalista docela otřesený. Nicméně nic mu nebrání, aby pokračoval v utkání.
49'
Roca poslal nepřesnou přihrávku křížem z levé strany, ale balón se odrazil na kopačky domácích fotbalistů.
48'
Darder podkopl Guerrera u levé postranní čáry.
47'
V pokračující hře překonal Espanyol Cuéllara, když Embarba z druhé vlny propálil z osy vápna brankáře soupeře. Tou dobou už byl ovšem odmávaný a také odpískaný ofsajd domácích na levé straně. Je docela zajímavé, že rozhodčí ani nenechali situaci dohrát. Jednalo se o hodně těsnou záležitost, ale ofsajd to zřejmě byl.
46'
Obě mužstva prakticky jenom držela balón, ale jinak se do pořádného zakončení nedostaly. Zápasu zároveň chybí emoce. Snad se ve druhém dějství obraz hry otočí o 180 stupňů. Jisté je, že by duelu pomohla úvodní branka.
Vidíme hodně nezáživný zápas, což dokumentuje jediná střela na branku. Domácí zprvu diktovali tempo zápasu, poté se spíše Leganés staralo o zábavu. Nicméně nic zásadního. Zkrátka ten, kdo čekal, že budeme sledovat fotbal nahoru-dolů, tak musí být zklamaný. Jestli někomu dělá obraz tohoto duelu radost, tak je to sedmnáctý Eibar, protože aktuální bezbranková remíza by byla ztrátou pro oba celky, které bojují o záchranu ve španělské lize.
Statistiky prvního poločasu:
Držení míče v procentech – 59:41
Střely na branku – 1:0
Střely mimo branku – 1:0
Ofsajdy – 1:1
Rohy – 0:1
45+5'
45+5'
Hostům se nabídl Rodrígues na levé straně, ale ten pokazil centr vedle vzdálenější tyče, rozehraje Diego López.
45+5'
Leganés ještě bude kopat volný přímý kop z pravé strany.
45+4'
Hostující kouč Aguirre poté vyfasoval žlutou kartu, evidentně za nesportovní chování a nějaké nevhodné komentáře k výkonu hlavního rozhodčího.
45+3'
Pekný centr z pravé strany na zadní tyč, kde sváděl Wu Lej zajímavý souboj s obráncem Bustinzou, ale balón šel od hlavy domácího fotbalisty vedle brány.
45+2'
Cabrera našel Pedrosu na levé straně, ale tomu se vrhl pod nohy Rosales.
45+1'
Rubén Pérez to myslel velice dobře pasem do běhu na Kévina Rodríguese, ten byl navíc před obráncem. K dokonalosti chyběl lepší první dotek, tím si Pérez ukopl balón až k Diegu Lópezovi.
45+1'
Nastavuje se pět minut. Jedná se o součet přerušení kvůli ošetření de Tomáse a pauzy na občerstvení.
45'
Rosales fauloval na pravé straně a po rozehrávce Pedrosy tak útočí domácí celek.
44'
Roca si pomohl tvrdým, ale čistým skluzem na hrací ploše. Posléze ale přece jen rozhodčí zapískal proti domácím mužstvu a Javi López se tak může vrátit na svou polovinu.
44'
Delší aut Rosalese zprava na přední tyč, balón se nakonec odrazil do levé poloviny vápna, kde ale Silvův pokus zablokoval obránce Espanyolu.
43'
Javi López centroval z pravé strany na hranu malého vápna, kde nastavil Iván Cuéllar své rukavice.
42'
Rodrígues si nadvakrát pohrál s obráncem a napoprvé to vypadalo na kličku á la Zidane, nicméně balón se nedostal ani do domácí šestnáctky.
41'
Raúl de Tomás se vrací do boje. Hlavní rozhodčí přiběhl k domácímu útočníkovi a asi s ním debatoval o jeho zdravotním stavu. Každopádně zatím nemusí střídat a zřejmě to tedy de Tomás zkusí.
40'
Raúl de Tomás stojí vedle čtvrtého rozhodčího a teď už to vypadá o něco lépe, co se týče jeho pokračování v zápase.
39'
Raúl de Tomás se po dlouhé době zvedl ze hřiště a společně se dvěma členy realizačního týmu Espanyolu Barcelona odejde z hrací plochy.
38'
K tomu problému došlo v době, kdy ho o míč obral Amadou a zdá se, že domácí útočník má pro dnešek odpracováno.
38'
Raúl de Tomás leží na zemi a je tu první delší přerušení v tomto zápase. Že by Espanyol musel vystřídat svého útočníka?
37'
Amadou hezky vypíchl míč na ose domácí obranné poloviny, ale následně si jeho křižná nahrávka na levou stranu nepotykala s přesností.
36'
Hosté rychle běželi do útoku a na pravé straně se rozeběhl Rosales, odcentroval, ale balón pouze propadl šestnáctkou. Skutečnost, že Ruibal na začátku kontru nasadil soupeři hezké jesle, je tak ve finále úplně nepodstatná pro průběh duelu.
35'
Zatím to vypadá, že vítězem zápasu Espanyol Barcelona – Leganés by se mohl stát sedmnáctý Eibar...
34'
Raúl de Tomás si nemyslí, že by se jednalo o jeho faul při stažení Roberta Rosalese na pravé straně, ale větší váhu má pochopitelně slovo sudího.
33'
Nepřesná delší nahrávka skončila ve velkém vápně u Diega Lópeze.
31'
Hlavní sudího Cuadry značí, že se mužstva vrátí na trávník.
30'
Rosales měl špatný první dotek na pravé straně, následně sudí nařizuje přestávku na občerstvení.
29'
Hosté vybojovali balón z pravé strany, ale místo toho, aby se hnali do vápna, tak hrají na jistotu na vlastní obranné polovině.
28'
Tenhle zápas je zatím hodně nezáživný. Jestli se člověk neplete, tak jsme neviděli jedinou pořádnou střelu na branku.
27'
Pomezní rozhodčí López postřehl ofsajd domácího mužstva na levé straně.
26'
Rosales útočil po pravé straně a dostal se až do velkého vápna, kde ovšem hlavní rozhodčí odpískal jeho faul na Cabreru.
25'
Rosales obešel Pedrosu na pravé straně, ale levačkou odcentroval do vápna jen na hlavu bránícího fotbalisty.
24'
Jedná se o vyrovnané střetnutí, ve kterém žádné z mužstev nemá výraznější převahu.
23'
Hezký nástřel z pravé strany na přední tyč od Siovase po rozehře nakrátko, Guerrero sice nataženou nohou na balón nedosáhl, ale rozhodně to nebyla vůbec špatná myšlenka v podání hostujících fotbalistů. Míč nakonec směřoval do rukou Diega Lópeze.
23'
Rosales nastartoval nahrávkou z jedničky Guerrera na pravé straně, jeho centr srazil obránce na vůbec první rohový kop v tomto zápase.
22'
Bernardo Espinosa vyvinul tlak na vzdálenější tyči, vyskočil, jenže hlavičkoval jen do náruče Ivána Cuéllara.
21'
Raúl de Tomás byl na levé straně faulovaný zezadu nohou Rodriga Tarína a rozhodčí správně píská standardní situaci proti hostující brance.
20'
Siovasova křižná nahrávka z levé strany končí na opačné straně mimo hrací plochu a autové vhazování bude záležitostí pro Bustinzu.
19'
Rodrígues roztáhl hru na levou stranu. Silva potom dobře nahrál na střed do běhu, ale na ose hřiště se neprosadil Guerrero.
18'
Kdo čekal fotbal nahoru-dolů, tak musí být zklamaný... Přitom remíza dnes pro oba celky prakticky nic neřeší.
18'
Rubén Pérez měl před sebou dost prostoru, ale byl z toho pouze přetažený centr z levé strany.
17'
Diego López se nohama zapojil do rozehrávky a poslal míč na pravou stranu, vzápětí vystoupil Dimitris Siovas a přerušil domácí postupný útok.
16'
Javi López pokazil zdánlivě jednoduchou nahrávku po přenesení hry domácím mužstvem na pozici pravého beka a Ivan Cuéllar snadno sebral balón.
15'
Hosté chtěli útočit po pravé straně, ale Ruibal zasáhl Davida Lópeze do obličeje a domácí tak rozehráli nakrátko.
14'
Pedrosa si narazil na levé straně, ale následně se podle mínění rozhodčího dotkl balónu rukou, což hned signalizoval Amadou.
13'
Raúl de Tomás měl proti sobě obránce před hostující šestnáctkou a navíc letěl balón do rukou brankáře Cuéllara, který opět prokázal velice dobré čtení hry.
12'
Siovas odkopl míč po levé straně až do velkého vápna, kde byla kopačka Diega Lópeze.
11'
Espanyol využívá pro své útoky většinou levou stranu s Pedrosou, ale zatím pořádně neohrozil hostujícího brankáře. Také Leganés ještě neprověřilo gólmana.
10'
Pedrosa u levé lajny ztratil balón, ale ten získali domácí hráči zpět již na půli.
9'
Rodrígues a Siovas spolupracovali na levé straně, následně ale hráli hosté s balónem v prostoru mimo hrací plochu a nařízený je aut pro domácí mužstvo z vlastní obranné poloviny.
8'
Sledujeme opatrný začátek zápasu, balón drží více domácí mužstvo.
7'
Utkání se hraje za velkého vedra, polovina hřiště je ve stínu a druhou část hrací plochy naopak pokrývá slunce.
6'
Poslední celek španělské ligy si přihrává na polovině hrací plochy.
5'
Pedrosa odcentroval z levé strany na zadní tyč, tam byl tou dobou pouze Cuéllar a stáhl balón snadno ve vzduchu do rukavic.
4'
Iván Cuéllar dobře četl hru a odkopl nahrávku středem na levou stranu, na míči je tak Espanyol.
3'
Leganés hraje ve svítivých dresech, zatímco Espanyol v modrobílém.
1'

Espanyol Barcelona: Diego López – Javi López (C), Cabrera, Espinosa, Pedrosa – Darder, David López, Roca, Embarba – Lej, de Tomás.
Náhradníci: Olazábal – Vilà, Villahermosa, V. Sánchez, Vargas, Calleri, Lozano, Melamed, V. Gómez, F. Calero, Melendo, Campuzano.

CD Leganés: Cuéllar – Rosales, Bustinza (C), Tarín, Siovas, J. Silva – Ruibal, Amadou, R. Pérez, Kévin Rodrígues – Guerrero.
Náhradníci: Soriano, Lombo – Szymanowski, López Cristóbal, Manu, Recio, Assalé, Navarro, Eraso, Gil, Aviles, Awaziem.

Rozhodčí: Cuadra – Sobrino, J. López.
Jisté je, že pro oba celky by dnes byla remíza ztrátou a Espanyol i Leganés musí hrát na výhru. Ten, kdo prohraje, tak už prakticky reálně nebude mít šanci na udržení.
Espanyol obsadil loni sedmou pozici. Letošní sezona je pro něj hodně zvláštní. Probojoval se i do základní skupiny Evropské ligy, kterou dokonce opanoval v konkurenci Razgradu, CSKA Moskva a Ferencvárosu. V prvním kole jarní fáze poté vypadl s Wolverhamptonem.
Poslední vzájemné střetnutí mezi Espanyolem Barcelona a Leganés se odehrálo v prosinci dva dny před Štědrým dnem. Leganés vyhrálo v domácím prostředí 2:0 po gólech Braithwaitea a En-Nesyriho. Ani jeden z nich už ovšem v Leganés nepůsobí. O prvním zmiňovaném už byla řeč. En-Nesyri nyní obléká dres Sevilly a v úterním zápase dokonce nastoupil v základní sestavě.
Na aktuálním postavení Leganés v tabulce španělské ligy má vlivem i kauza ohledně přestupu Dána Martina Braithwaitea do Barcelony z únoru tohoto roku. Barceloně se tehdy zranil Francouz Dembelé a Uruguayec Luis Suárez, a to na pět měsíců. Barcelona následně využila prazvláštní části regulí španělské ligy, která hovoří o tom, že pokud mužstvo přijde o hráče na pět měsíců, tak může koupit jakéhokoliv fotbalistu z kteréhokoliv jiného týmu LaLigy v následujících patnácti dnech. Dost kontroverzní přestup posvětily španělské fotbalové orgány, byť odborná veřejnost tvrdila, že jednání Barcelony není vůbec férové. Navíc vzhledem ke španělským zákonům snad není ve Španělsku hráč, který nemá ve smlouvě výstupní klauzuli. Leganés marně argumentovalo tím, že Barcelona může sáhnout do svého béčka, nebo akademie La Masia. Pro Leganés představoval odchod Braithwatea velkou ztrátu. Braithwaite byl tou dobou totiž jeho nejlepším střelcem se šesti vstřelenýi góly.

Také Leganés je na tom hodně bídně. Pouze o bod lépe než jeho dnešní soupeř. Hosté jsou tedy předposlední a v souboji na dálku se sedmnáctým Eibarem pomalu, ale jistě ztrácí naději na to, že i v příští sezoně budou hrát nejvyšší španělskou soutěž. Přitom do LaLigy postoupili vůbec poprvé v historii v roce 2016 a od té doby se v ní nepřetržitě drží. Loni obsadili dokonce třinácté místo s osmibodovým polštářem na osmnáctou Gironu. Nyní to tak dobře nevypadá. Leganés z posledních pěti duelů nezvítězilo, naposledy v úterý prohrálo doma 0:3 se Sevillou a přispělo tím pádem k dosažení 100. nuly českým brankářem Tomášem Vaclíkem. Reprezentační gólman tak vstoupil do Klubu ligových brankářů.
S Espanyolem to nevypadá vůbec dobře. Domácí se nachází až na samotném chvostu tabulky nejvyšší španělské soutěže. Na první sestupovou pozici ztrácí jedenáct bodů a pět kol před koncem španělské ligy už je jejich šance na udržení spíše teoretická než reálná. Espanyol se navíc trápí. Čtyřikrát za sebou prohrál. Naposledy ve čtvrtek nestačil venku na Real Sociedad poměrem 1:2, ačkoliv vedl 2:1 po trefě Davida Lópeze. Soupeř ovšem utkání ve druhém poločase otočil a v 84. minutě vsítil vítězný zásah Alexander Isak.
Vzájemné zápasy
LEG - ESP 2:0
LEG – ESP 0:2
ESP - LEG 1:0
LEG - ESP 3:2
ESP – LEG 0:1
Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru se toto utkání odehraje bez diváků.
Delegace
Zápas odpíská Guillermo Cuadra, pomáhat mu budou Teodoro Sobrino a Juan López. Role čtvrtého rozhodčího se zhostí Daniel Yuste.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 34. kola španělské LaLigy, ve kterém se střetnou Espanyol Barcelona a Leganés. Začínáme v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.