La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Sevilla - 23. února 2020   18:30

0:3
(0:1)
Sevilla
43' Ocampos  (Reguilón) • 67' Fernando  (L. de Jong) • 75' Koundé  (Fernando)
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), Chema, Oliveira – Nyom (71. Kenedy), Etebo (58. Arambarri), Nemanja Maksimović, Cucurella – J. Molina, Deyverson (46. Ángel Rodríguez).
Chichizola – Arambarri, Cabaco, Kenedy, Jaime Mata, Ángel Rodríguez, Timor.
Estrada – Cabañero, Porras
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
Sevilla
Vaclík (46. Bunú) – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Reguilón – Fernando (78. Ó. Torres), Gudelj, Jordán – Suso (72. Sergi Gómez), L. de Jong, Ocampos.
Bunú – Banega, Nasjrí, Sergi Gómez, Rony Lopes, Ó. Torres, F. Vázquez.

On-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký večer.
Sevilla slaví přesvědčivé vítězství. Na půdě Getafe vyhrála 3:0 a poskočila před něj na třetí pozici. Polovinu zápasu odchytal i Tomáš Vaclík, ten ze hry nečekaně odstoupil během poločasové pauzy. I to bude předmětem diskuze na tiskové konferenci, která by důvod měla ozřejmit.
Držení míče: 49% : 51%.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 14:17.
90+4'
90+3'
A žlutou kartu si z dnešního zápasu odnese i Jesús Navas (Sevilla). I když už to neměl zapotřebí, vletěl do souboje o míč jako utržený od řetězu.
90+2'
Nemanja Maksimović (Getafe) je pokárán za držení.
90+1'
Pochmurnou náladu na stadionu se snažil rozptýlit Damián Suárez (Getafe). A překvapivě k tomu neměl až tak daleko! Z přímého kopu tlačil balon chytře pod břevno, Bunú ale dobře zareagoval a míč vyrazil nad.
90'
Sevillu dělí od vítězství čtyři minuty.
89'
I tak ho pomstil Jordán (Sevilla). Samozřejmě v nadsázce. Faulem uprostřed hřiště.
87'
De Jongovi (Sevilla) se naštěstí nc vážného nestalo.
86'
Na trávníku se ocitl další hostující hráč. De Jonga však tentokrát fauloval Chema (Getafe CF), jehož loket v obličeji byl nepřehlédnutelný.
84'
Po souboji před brankou se ze země těžce zvedá Carlos. Je obránce zraněný, nebo se snaží ušetřit cenný čas? Diváci Getafe v tom mají jasno. I když třígólovou ztrátu už jejich oblíbenci s největší pravděpodobností nedoženou.
83'
Ofsajd a v něm Chema (Getafe).
81'
Nic takového se však nestalo. Bunú (Sevilla) si totiž obránce před sebou řádně seřadil.
80'
Getafe může snížit po rohovém kopu.
78'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Fernando, přichází Óliver Torres.
77'
Ocampos (Sevilla) z voleje přestřeluje břevno.
76'
Statistika držení míče: 48% : 52%.
75'
Sevilla právě vstřelila branku!
Zdá se, že je rozhodnuto! Po pravém křídle rozběhnutý Fernando přihrál balon do šestnáctky, tam si ho vyzvedl JULES KOUNDÉ a křižnou střelou o levou tyč poslal svůj celek do trháku.
72'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Sergi Gómez.
71'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Allan Nyom, přichází Kenedy.
69'
Posouzení VAR trvalo cca 2 minuty.
67'
Getafe prohrává 0:2! Standardku kopající Suso našel na hraně ofsajdu vybíhajícího de Jonga. Ten na zadní tyči vracel míč těsně před brankovou čáru, za kterou ho odhlavičkoval FERNANDO. Domácí se ještě snažili vyreklamovat ofsajd, ale VAR jejich žádost zamítl.
65'
Aktuálně se hraje uprostřed hřiště.
63'
Od levého rohu vápna k bližší tyči zatočil svůj přímák Carlos. Brankář domácího týmu neriskoval a raději míč dlaněmi vyrazil.
62'
Djené Dakonam (Getafe) nepustil soupeře do vápna jen za cenu podražení. A žluté karty.
60'
Statistika držení míče: 47% : 53%.
59'
Chováš se nesportovně? Budeš potrestán. V duchu tohoto hesla Javier Estrada udělil žlutou kartu Jorgemu Molinovi (Getafe)
58'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Oghenekaro Etebo, přichází Mauro Arambarri.
56'
Au! Jules Koundé (Sevilla) kontaktoval Rodrígueze bolestivým šlapákem. Postihu, který jeho zákrok potrestal, se říká taxativní. Sudí tedy žlutou kartu musel udělit, i kdyby nechtěl.
55'
Druhý poločas zatím bohužel nudí než baví. A neudělal s tím nic ani středem hřiště rozběhnutý Etebo (Getafe).
53'
Navazující akci pokazila nepřesná přihrávka. Hosté po ní úplně vyklidili útočné území.
52'
Ocampos (Sevilla) ve sprintérském souboji u postranní čáry vybojoval pro své barvy aut.
51'
Jiný nováček na hřišti – Ángel Rodríguez (Getafe) – zase uvízl v ofsajdu.
49'
Náhradník Bunú (Sevilla) měl štěstí, že míč odkopl těsně před dobíhajícím útočníkem.
47'
Teď se ale věnujme hře.
46'
Tomáš Vaclík (Sevilla) během poločasové pauzy přenechal své místo v brance kolegovi. Co nejdříve se pokusíme zjistit, co za tímto překvapivým střídáním vlastně vězí.
46'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Tomáš Vaclík, přichází Jasín Bunú.
46'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Deyverson, přichází Ángel Rodríguez.
46'
Getafe se vlastní vinou připravilo o remízový stav. Cucurella na konci poločasu v nejméně vhodnou chvíli podklouzl a jeho chybu po přihrávce Cucurelly potrestal Lucas Ocampos. Radost z prozatímního skóre má i Tomáš Vaclík. Reprezentační gólman toho v první půli moc řešit nemusel, ke stoprocentní bilanci mu postačil jediný zákrok.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 2:1. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 6:7.
45'
43'
Domácí svým soupeřům darovali první gól! Stalo se poté, co Cucurella podklouzl při rozehrávce. K volnému míči měl nejblíže Reguilón, na zadní tyči našel LUCASE OCAMPOSE a ten neměl sebemenší problém otevřít zápasové skóre.
40'
A znovu se píská. Tentokrát je na vině ofsajd, na který si nedal pozor Chema (Getafe).
39'
O tom, že se nehraje v rukavičkách, nás faulem přesvědčili i hosté. Hra je tedy pořádně rozkouskovaná.
37'
Bojovnosti není nikdy dost, teď to ale Dakonam (Getafe) přehnal. Ještě před hlavičkovým soubojem popostrčil soupeře do zad, což sudí moc dobře viděl.
35'
Karetní mariáš pokračuje. Zahráli si ho i Allan Nyom (Getafe) a Sergio Reguilón (Sevilla). Prvně jmenovaný po držení, druhý po nesportovním chování.
34'
Tu uviděl i Oghenekaro Etebo (Getafe). Za to, že přímo před rozhodčím sestřelil Ocampose.
31'
V souboji s Koundém si útočící Marc Cucurella (Getafe) počínal nedovoleným způsobem. A to natolik závažným, že Javier Estrada poprvé sáhl do své kapsy pro žlutou kartu.
30'
Statistika držení míče: 51% : 49%.
29'
O chvíli později Sevilla ubránila i rohový kop.
27'
Trestňák na pravé straně zahrál Cucurella (Getafe). Balon prolétl nad naskakujícím útočníkem a dopadl na hlavu Carlose, jenž situaci uklidnil.
26'
Domácí v poslední době zabrali a po faulu Reguilona mají k dispozici standardku.
24'
Ještě jednou Cucurella (Getafe). Tentokrát zleva odcentroval míč přímo před branku, tam ale stál připravený obránce.
22'
O možnost kombinovat hosté rychle přišli a kupředu vyrazil Cucurella. Škoda pro Getafe, že se mu průniková přihrávka nepovedla.
21'
Po tuhém boji ve středu hřiště se zatoulal míč do zámezí. Zpět do hry jej hodlá uvést Navas (Sevilla).
20'
Domácí kontrovali útokem ze strany. Podél pravé lajny běžící Nyom při něm narazil na Reguilóna.
18'
Trochu toho prostoru měl uvnitř šestnáctky de Jong (Sevilla). Po přiťuknutí spoluhráče ohrozil z hlubokého záklonu jen obecenstvo.
16'
V prozatím vyrovnaném utkání gól nepadl. Jak se předpokládalo, k vidění je boj o každý metr hřiště.
15'
Statistika držení míče: 53% : 47%.
14'
Tam získali míč domácí. Chema si pak na úrovni penalty naběhl na přízemní pas, po kterém vysoko překopl břevno Vaclíkovy brány.
12'
Oťukávaná pokračuje uprostřed hřiště.
10'
A to také proto, že při jedné z navazujících přihrávek zůstal Suso (Sevilla) v ofsajdu.
9'
Během chviličky pak hosté zahrávali hned tři rohové kopy. Naštěstí pro Getafe to dobře dopadlo.
7'
Sevilla měla šanci! Zřejmě de Jong se po přímáku od levé lajny a spoluhráčově hlavičce objevil sám před Soriou. Skákající míč trefil přesně k tyči, kam se gólman Getafe stihl přemístit.
5'
V jeho blízkosti si Nyom (Getafe) dovolil chytit protihráče, což sudí Estrada nepřehlédl.
4'
Rychle založený brejk hostům nevyšel. Momentálně se hraje kolem středového kruhu.
3'
Delší přihrávku vystřídal centr, po kterém Koundé (Sevilla) odhlavičkoval míč do bezpečí.
2'
A právě před českým gólmanem je nyní rušno. Getafe se totiž chystá rozehrát roh.
1'
Výkop provedla Sevilla s Tomášem Vaclíkem v brance.
1'
Javier Estrada už vede hráče na hřiště.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), Chema, Oliveira – Nyom, Etebo, Nemanja Maksimović, Cucurella – J. Molina, Deyverson.
Náhradníci: Chichizola – Arambarri, Cabaco, Kenedy, Jaime Mata, Ángel Rodríguez, Timor.

Sevilla FC: Vaclík – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Reguilón – Fernando, Gudelj, Jordán – Suso, L. de Jong, Ocampos.
Náhradníci: Bunú – Banega, Nasjrí, Sergi Gómez, Rony Lopes, Ó. Torres, F. Vázquez.

Rozhodčí: Estrada – Cabañero, Porras.
Fotbalisté obou týmů už nastoupili k rozcvičce.
Vážení sportovná přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání 25. kola LaLigy mezi Getafe a Sevillou.
Podzimní souboj

Sevilla – Getafe 2:0 (0:0)
Branky:
72. Chicharito, 80. Ocampos.

Držení míče: 64% : 36%.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 10:18.

Sevilla

O klubu z Andalusie už byla malá zmínka. Teď si o něm pojďme zjistit něco víc. Sevilla má stejně bodů jako před víkendem čtvrté Atlético, vydařené období ale neprožívá. Naposledy zvítězila před měsícem a od té doby se jen trápí. Začalo to nečekaným vyřazením ze Španělského poháru, pokračovalo bilancí 0-2-1 v lize a remízou 1:1 v EL proti domácí Kluži snad skončilo. Alespoň v to věří Tomáš Vaclík. „Musíme se pokusit tuhle šňůru změnit a myslet pozitivně. Ne vždy máte věci na své straně a někdy se nedaří. Musíme pilně pracovat a zvrátit to", řekl pro klubový web.

Getafe

V nejvyšší španělské soutěži se Getafe drží na třetí pozici. A to i navzdory očekávané prohře 1:2 ve šlágru minulého kola na půdě Barcelony. Důvod je prostý. Oba jeho nejbližší pronásledovatelé totiž překvapivě zaváhali. Atlético Madrid remizoval 2:2 ve Valencii a Sevilla uhrála tentýž výsledek doma s Espanyolem. Předtím Getafe vyhrálo čtyřikrát v řadě a těšit ho může také fakt, že pokaždé s čistým štítem. Týmu se navíc daří i v Evropské lize, kde na začátek jarní fáze porazil na svém stadionu Ajax Amsterdam 2:0.
Tomáš Vaclík a jeho Sevilla zajíždí v neděli do Getafe. Na předměstí Madridu se krátce po setmění odehraje zápas 25. kola LaLigy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.