La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Granada : Sevilla - 23. srpna 2019   20:00

0:1
(0:0)
Sevilla
52' Jordán
Granada
Rui Silva – Díaz (C), D. Duarte, Sánchez, Quini – Eteki (85. Ramos), Montoro – Puertas, Vico (60. C. Fernández), Vadillo (59. Machís) – Soldado.
A. Escandell – J. A. Martínez, Ramos, Machís, Azeez, C. Fernández, Y. Herrera.
Sánchez – Cabañero, Gallego
Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
Sevilla
Vaclík – Navas (C), Diego Carlos, Carriço, Reguilón (19. Escudero) – Banega (64. Gudelj), Fernando, Jordán (86. F. Vázquez) – Ocampos, L. de Jong, Nolito.
S. Rico – Munir, Escudero, Gil, Gudelj, Koundé, F. Vázquez.

On-line přenos je u konce. Od klávesnice se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.
K tříbodovému zisku přispěl i Tomáš Vaclík. Český reprezentační gólman znovu udržel čisté konto a v nové sezoně španělské nejvyšší soutěže ještě nedostal gól.
Sevilla v andaluském derby proti Granadě vybojovala těsnou výhru, díky které přenocuje na prvním místě LaLigy.
Držení míče: 45% : 55%.
Střely na branku: 0:6. Střely mimo: 7:2. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:13.
90+5'
90+5'
Sevilla dohrála zápas na útočné polovině a může začít slavit.
90+3'
Hosté založili protiakci. Na jejím konci stál Nolito, zakončující nad břevno. Jeho rána se však do statistik nezapočítá, protože jí předcházel ofsajd.
90+2'
Výborně Vaclík (Sevilla). Zneškodnil prudký centr, který před jeho bránu přilétl z pravé strany.
90+1'
Na každé straně byl k vidění roh. Jako první ho zahrávali hosté, teprve po nich taky domácí.
90'
Na vyrovnání domácím zbývá pět minut.
89'
O několik desítek vteřin později Vaclík (Sevilla) vykopával ze země a z důvodu úspory času si dal s tímto procesem docela na čas.
87'
Trvalo to, než si Vaclík připsal první zákrok. Gólmana Seville pozdravil hlavičkou střídající Ramos.
86'
Střídání v týmu Sevilla: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Franco Vázquez.
85'
Střídání v týmu Granada: ze hřiště odchází Yan Eteki, přichází Adrián Ramos.
83'
To samozřejmě vyhovuje hráčům Seville, kteří od 52. minuty hájí jednogólový náskok.
82'
Hra teď zabředla do středu hřiště.
80'
Pro útočící tým zle nedobře. Fernández (Granada) nebyl schopen obehrát Gudelje.
79'
O navýšení náskoku usilující Nolito (Sevilla) neodcentroval nejpřesněji. Jak dopadne protiútok?
77'
Přestávka na doplnění tekutin.
76'
Statistika držení míče: 43% : 57%.
75'
Machís svým příchodem oživil hru Granady. Během několika desítek vteřin se dostal ke druhé střele a tentokrát docela nebezpečné! Nechybělo moc, aby zavěsil míč pod břevno.
73'
K centru do něj se nakonec odhodlal Soldado (Granada). A udělal dobře, protože díky němu zakončil Machís. Z voleje ale zamířil vysoko nad.
72'
Možná teď se dočkáme. Domácí totiž usilovně obléhají okolí pokutového území.
71'
V žádném případě se domácímu týmu nedá upřít snaha. Faktem ale zůstává, že si nevytváří šance.
70'
Dvacet minut + nastavení. Tolik času zbývá Granadě na vstřelení vyrovnávací trefy.
68'
Z brejku se pak de Jong (Sevilla) dostal do ofsajdu.
67'
Trma-vrma před Vaclíkem. Český reprezentační gólman ve službách Seville nakonec zasahovat nemusel, nebezpečnou situaci stihli vyřešit obránci.
65'
Dobrý pokus o průnikovou přihrávku. Soldado (Granada) však do ní vložil příliš razance, a tak byl útok neúspěšný. Myšlenku každopádně musím ocenit.
64'
Střídání v týmu Sevilla: ze hřiště odchází Éver Banega, přichází Nemanja Gudelj.
62'
Útočný faul. Spáchal ho Fernández (Granada).
61'
Rychle se rodící brejk zastavil faulem. A za něj Fernando (Sevilla) inkasoval žlutou kartu.
61'
60'
Střídání v týmu Granada: ze hřiště odchází Fede Vico, přichází Carlos Fernández.
59'
Střídání v týmu Granada: ze hřiště odchází Álvaro Vadillo, přichází Darwin Machís.
58'
Při dalším útoku se Ocampos (Sevilla) dožadoval penalty. Podle sudího si však pád zavinil sám.
57'
Jeho spoluhráč Nolito (Sevilla) se s míčem u nohy pustil do souboje muž proti muži. Přestože měl zpočátku navrch, také on svůj souboj prohrál.
55'
Výtečný obranný zákrok teď proti Soldadovi předvedl vracející se Escudero (Sevilla).
52'
Sevilla právě vstřelila branku!
V andaluském derby jde do vedení Sevilla! Po zblokované střele de Jonga se míče zmocnil dobíhající JOAN JORDÁN. Zachoval chladnou hlavu, posunul si míč doprava a zblízka nekompromisně prostřelil Ruie Silvu.
51'
Tím to však neskončilo. Zpátky do předbrankového prostoru totiž vrátil míč Soldado (Granada) a Vaclíkovy spoluhráči museli být opět ve střehu.
50'
Rozehrát ho šel Vadillo (Granada). Podle očekávání kopl balon přímo do ohně, ale obránci ho včas uhasili.
49'
Domácí zahrávali standardku z pravé strany. Po odvráceném centru se k odraženému míči dostal Montoro a jeho sražená střela znamená roh.
47'
Nešika Ocampos (Sevilla) zahrál rukou.
46'
Fotbalisté se vrátili na hřiště.
Úvodní dějství andaluského derby vítěze nepoznalo. Granada podala slabší výkon a hrozila převážně z brejků. Sevilla na tom byla po herní stránce lépe, ale ani ona recept na rozpoutání gólových oslav nenašla.
Držení míče: 43% : 57%.
Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 3:2. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:3.
45+7'
45+5'
Zápas má prvního hříšníka. Stal se jím Sánchez (Granada), který protihráče srazil k zemi.
45+4'
Proti byl ovšem Vaclík (Sevilla), který Vadillův k bráně stočený centr s jistotou vyboxoval.
45+3'
Zahrozit může také Granada, a to z rohového kopu.
45+1'
Gól do šatny chtěl dát v první nastavené minutě Escudero (Sevilla)! Před hranicí vápna vypálil k levé tyči a Rui Silva měl co dělat, aby míč vyrazil. Následná dorážka už gólmana nepotrápila. A vlastně ani nemohla, protože byla ofsajdová.
45+1'
Nastaveno je sedm minut.
45'
Rui Silva (Granada) musel být ostražitý až o chvíli později, kdy na něj z dálky pálil de Jong.
43'
Po faulu na svou osobu to byl Fernando (Sevilla). Akce, kterou pak jeho tým rozběhl podél pravé lajny, skončila neúspěchem.
42'
Poté se hra opět přestěhovala ke středovému kruhu. Který z fotbalistů získá míč?
40'
Dvě střely domácích hráčů během krátké chvíle. Soldado trefil obránce, Quini prostor vedle branky.
38'
A jeden z nich byl opravdu tvrdý. Eteki (Granada) může být rád, že za něj neuviděl žlutou kartu.
37'
V tuto chvíli probíhají bitvy uprostřed hřiště.
35'
Zahrozili také hosté. Konkrétně Nolito, který přinutil Ruie Silvu k zákroku u pravé tyče.
33'
Zevnitř pokutového území zakončující Soldado (Granada) v první opravdové šanci utkání těsně minul levou tyč! Rozhodčí pak ještě u videa zkoumali, zda při svém pokusu nebyl faulován. A nakonec dospěli k názoru, že nebyl.
32'
Rozhodčí přerušil hru a poslal hráče ke střídačkám. Probíhá občerstvovací přestávka.
31'
30'
Granada půlící čáru nakonec přeci jen překročila. A nejen to. Dokonce vybojovala roh. Kdekdo pak očekával centr, Vadillo se však rozhodl pro přihrávku.
29'
A proto musejí bránit. Teď pomohl i gólman Silva (Granada), k němuž se odrazil volný míč.
27'
Domácí mají potíže projít středem hřiště.
26'
Když to nešlo centrem, zkusil to Escudero (Sevilla) střelecky. Z okraje velkého čtverce vyprodukoval pokus, který proletěl vysoko nad břevnem.
25'
Hosté opět zaútočili. Z křídla centrující Escudero ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
23'
Na opačné straně to ze střední vzdálenosti zkusil Nolito (Sevilla). Mířil doprostřed branky, takže Rui Silva žádnou větší obtížnost řešit nemusel.
22'
Pochopitelně následoval roh. Po jeho rozehrání se v palebné pozici objevil Eteki (Granada), ale svůj pokus nenasměroval do správných míst.
21'
Domácí se po dvaceti minutách konečně osmělili. Před hranicí vápna napřáhl Puertas a trefil jednoho z obětavých obránců, který balon srazil mimo branku.
19'
Avizované střídání v týmu Sevilla: zraněného Sergia Reguilóna zastoupí jeho jmenovec Sergio Escudero.
17'
Tak pozor! Reguilón (Sevilla) se v přerušené hře posadil na trávník a zřejmě bude muset střídat. Je to tak, povolána jsou dokonce i nosítka.
16'
Statistika držení míče: 40% : 60%.
15'
Reguilón (Sevilla) už se vrátil do hry, zatímco Díaz (Granada) je stále v péči lékařů. Utrpěl zranění hlavy. Snad to nebude mít vážný dopad na jeho zdraví.
13'
Ou, uprostřed hřiště byla k vidění tvrdá srážka. Díaz (Granada) a Reguilón (Sevilla) si z ní odnesli pořádnou bolístku a vyžádali si ošetření.
12'
První ofsajd a v něm Vadillo (Granada).
11'
Z něj nezahřmělo. A vlastně ani nemohlo, protože před domácí brankou došlo k útočnému faulu.
10'
Další rozruch způsobil Ocampos (Sevilla), po jeho sražené přihrávce se bude opět kopat roh.
9'
A tak není divu, že Granada už raději klidní hru.
8'
Hosté tlačí. Jordán vešel do pravé strany vápna, aby mohl vyslat střílený centr. Přestože na zadní tyči číhal spoluhráč, balon proletěl pouze kolem něj.
6'
Po další akci následoval rohový kop. Jordánův dobrý pas našel Diega Carlose, který v obležení několika protihráčů domácí branku přehlavičkoval.
5'
Až nyní míč do šestnáctky dostal Ocampos (Sevilla). Škoda pro něj, že obránci byli připravení.
4'
Zatím to nejde po stranách ani středem hřiště, po zemi ani vzduchem. Víc variant už snad neexistuje.
2'
Hosté od samého začátku disponují územní převahou a hledají způsob, jak ji využít.
1'
Zahajovací výkop provedl tým Sevilla.
1'
Domácí nastoupili v barevných dresech, zatímco hosté se oblékli do bílých kompletů.
Je to tady! José Sánchez přivedl hráče na hřiště.
Zápas bude sledovaný také českými fanoušky, neboť se do branky Seville postaví Tomáš Vaclík.

Granada CF: Rui Silva – Díaz (C), D. Duarte, Sánchez, Quini – Eteki, Montoro – Puertas, Vico, Vadillo – Soldado.
Náhradníci: A. Escandell – J. A. Martínez, Ramos, Machís, Azeez, C. Fernández, Y. Herrera.

Sevilla FC: Vaclík – Navas (C), Diego Carlos, Carriço, Reguilón – Banega, Fernando, Jordán – Ocampos, L. de Jong, Nolito.
Náhradníci: S. Rico – Munir, Escudero, Gil, Gudelj, Koundé, F. Vázquez.

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, Gallego.
Na Estadiu Nuevo Los Cármenes v Granadě před malou chvíli začala rozcvička. Kteří hráči ji absolvují, se dočtete už v následujícím příspěvku!
Co se týče vzájemných zápasů z minulé sezony, tak jsou na tom obě mužstva fifty-fifty. Vždy totiž platilo kouzlo domácího prostředí. Na podzim uspěla 2:1 Granada, což jí Sevilla oplatila jarní výhrou 2:0.
A jak si vedla Granada? Ta zažila ve Villarrealu hodně divokou přestřelku, která nakonec skončila smírem. Aby však dokázala urvat aspoň bod, musela hned třikrát dotahovat. Na konečných 4:4 vyrovnával deset minut před koncem Puertas, z jeho spoluhráčů se ještě prosadili Soldado, Machis a z penalty Vico.
A právě Sevilla jakožto tým se spoustou zkušeností z evropských pohárových soutěží je považována za mírného favorita. Svou pověst ostatně potvrdila při vstupním ligovém utkání v Barceloně, když na hřišti tamního Espanyolu zvítězila 2:0. Za třemi body svůj klub krátce před přestávkou nasměroval Reguilon, výhru pak v závěru zápasu zpečetil Nolito.
Bitva o Andalusii se stane předehrávkou 2. kola LaLigy, válčit v ní budou Granada a Sevilla.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.