La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Barcelona - 9. února 2020   21:00

Real Betis
7' Canales  • 27' Fékir
2:3
(2:2)
Barcelona
10' F. de Jong  (Messi) • 45+3' Busquets  (Messi) • 73' Lenglet  (Messi)
Real Betis
Robles – Emerson, Mándí, Bartra, Moreno – G. Rodríguez (87. Tello), W. Carvalho (70. Joaquín) – Fékir, Canales, Aleñá – Iglesias (63. Loren).
D. Martín – Joaquín, Sidnei, Tello, Loren, Barragán, González.
Sánchez – Cabaňero, Gallego
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
54 256 diváků
Barcelona
ter Stegen – N. Semedo, Umtiti, Lenglet, Firpo (58. Alba) – Arturo Vidal (58. Arthur), Busquets, Roberto, F. de Jong – Messi, Griezmann (90. Rakitić).
Peña – Fati, Puig, Alba, Arthur, R. Araújo, Rakitić.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 29 % : 71 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 2:2. Rohy: 0:8. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 21:16.
Je konec! Barcelona nakonec zvládla vypjaté utkání a na půdě Realu Betis vítězí výsledkem 3:2. Domácí Real Betis se po ruce Lengleta dostal k rozehrávce pokutového kopu, který proměnil Sergio Canales! Za katalánský velkoklub ale bleskově vyrovnal Frenkie de Jong! Hosté mohli jít dokonce do vedení, ale Messiho skvěle vychytal domácí brankář. Následně se dělovkou ze střední vzdálenosti prosadil Nabil Fékir! Barcelona se dlouho nemohla dostat do šestnáctky, ale v závěru nastavení po přímém kopu vyrovnal Sergio Busquets! Po změně stran mohl vedení na stranu katalánského celku strhnout Messi, ale Robles vytáhl další skvostný zákrok. V 73. minutě se ale Barcelona dočkala, když se hlavou prosadil Clement Lenglet! Domácím pak zkomplikoval situaci Fékir, který se nechal vyloučit. Na opačné straně jej ale rychle napodobil Lenglet. Real Betis se už ale v závěru utkání na vyrovnání nezmohl.
90+4'
90+4'
Domácí se ještě v závěru nastaveného času dostali do pokutového území, ale akci Realu Betis zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd!
90+3'
Sergio Canales dostal přihrávku na levou stranu, ale měl velké problémy se zpracováním a míč mu uskočil daleko od těla. Barcelona opět může nasbírat cenné sekundy.
90+2'
Lionel Messi si řekl o přihrávku na levou stranu hrací plochy, pokryl si míč tělem a nasbíral cené sekundy pro svou Barcelonu. Domácím už moc času nezbývá.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Ivan Rakitić.
89'
Sergi Roberto si naběhl na Messiho pobídku do pokutového území, jenže si nedal pozor na své postavení a nechal se lapit v ofsajdu.
88'
Emerson nakopl míč na hranici pokutového území, nicméně Samuel Umtiti hraje po změně stran fantastické utkání. Francouzský stoper působí jako neprostupná zeď.
87'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Guido Rodríguez, přichází Cristian Tello.
86'
Joaquín měl prostor na levém křídle a poslal prudkou přihrávku do pokutového území. Sergio Canales za míčem sice spěchal, ale nemohl na něj dosáhnout.
85'
Marc-André ter Stegen nakopl míč směrem na Griezmanna, nicméně francouzský fotbalista zůstal utopený mezi mořem obránců v zeleném a přišel o míč.
84'
Lionel Messi si naběhl na přihrávku vzduchem na polovinu soupeře. Argentinec měl proti sobě přesilu obránců v zeleném a raději si pomohl zpětnou přihrávkou.
83'
Samuel Umtiti dostal přihrávku na levou stranu hrací plochy, jenže stoper Barcelony měl problém se zpracováním a musel si pomoci unáhlenou přihrávkou.
82'
Loren neustál souboj na hranici pokutového území a upadl. Rozhodčí měl střet přímo před sebou a nechal pokračovat ve hře. Domácí fanoušci dnes zažívají pořádný nápor na srdíčko.
81'
Real Betis se vydal do útoku po pravé straně. Před branku Barcelony nakonec přiletěl vysoký centr z pravé strany, ale nikdo v zeleném na něj nedosáhl.
79'
Vyloučení také na straně Barcelony! Druhou žlutou kartu uviděl za zákrok na vlastní polovině Lenglet!
78'
Frenkie de Jong trefil loktem jednoho z domácích hráčů, ale rozhodčí v tomto případě kartu nevytáhl. Domácí fanoušci jsou hodně rozzlobení.
77'
Pozor! Fékir okamžitě vidí i druhou žlutou kartu a musí do sprch! Domácí středopolař si zřejmě neodpustil nějaká nelichotivá slovíčka.
77'
Další žlutá karta na straně Betisu! Za nesportovní chování ji dostává Nabil Fékir.
76'
Real Betis okamžitě zvýšil aktivitu při napadání rozehrávky soupeře a Joaquín dokonce vybojoval míč. Rozhodčí ale viděl nedovolený zákrok.
75'
Žlutou kartu dostává Joaquín (Real Betis).
73'
Barcelona právě vstřelila branku!
Barcelona nakonec dokázala strhnout vedení na svou stranu! Hostující celek zahrával standardní situaci, po které si na krásný centr naskočil CLEMENT LENGLET a jeho hlavička zapadla do sítě! Joel Robles navíc uklouzl a pouze bezmocně sledoval cestu míče do branky!
72'
Právě Arthur nyní upadl na hranici pokutového území a dožadoval se odpískání penalty. Hlavní rozhodčí měl střet přímo před očima a nechal pokračovat ve hře.
71'
Po dalším rohovém kopu už se Barcelona dostala do zakončení. Na přední tyči hlavičkoval Arthur, ale jeho pokus přizvedl nad břevno obránce Moreno.
70'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Joaquín.
69'
Barcelona si po delší době vyzkoušela rozehrávku rohového kopu. Hosté zvolili rozehrávku do kombinace, ale s krátkým centrem si obrana Betisu poradila.
68'
Lionel Messi málem opět ukázal svou genialitu! Argentinský šikula jen dloubl do zpětné přihrávky a jeho oblouček málem zapadl ke vzdálenější tyčce!
67'
Frenkie de Jong si poradil s napadajícím soupeřem, skvěle si pokryl míč tělem a nechal se faulovat. Barcelona bude znovu rozehrávat.
66'
Umtiti už je zpátky na nohou a francouzský stoper se opět zapojil do rozehrávky hostujícího mužstva. Barcelona se ale nemůže dostat na polovinu Betisu.
65'
Hra je přerušena! Jeden z hráčů Barcelony zůstává po osobním souboji ležet na trávníku a drží se za rameno. Uvidíme, zda bude schopen dnešní duel dohrát.
64'
Barcelona zahrávala další rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde se Sergio Busquets provinil proti pravidlům útočným faulem.
63'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Loren.
62'
Samuel Umtiti uklidňuje rozehrávku Barcelony na vlastní polovině. Do kombinace favorizovaného celku se teď musel zapojit také brankář ter Stegen.
61'
Na hřišti v posledních minutách přibývá nedovolených zákroků. Obětí dalšího faulu se stal Frenkie de Jong. Tentokrát se vše obešlo bez karetního trestu.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Real Betis stále drží se slavnou Barcelonou remízový výsledek 2:2. Hosté jsou sice po změně stran aktivnější, ale Joel Robles drží šance Betisu na body.
59'
Dnešní duel sleduje 54 256 diváků!
58'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Júnior Firpo, přichází Jordi Alba.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Arturo Vidal, přichází Arthur.
57'
Busquets se při návratu na vlastní polovinu dopustil faulu a je odměněn žlutou kartou.
56'
Borja Iglesias vymyslel průnikovou přihrávku do pokutového území, jenže ani na jeho kolmici nikdo v zeleném dresu Realu Betis nedosáhl.
55'
Sergio Busquets se skvěle vrátil na vlastní polovinu, natlačil se před obránce, ale jeho následná rozehrávka byla hodně nepřesná.
54'
Stopeři Barcelony uklidňují rozehrávku postupnou kombinací na vlastní polovině. Hráči ve žlutých dresech se snaží najít skulinku v obraně Betisu, ale domácí hráči stojí v kompaktním bloku.
53'
William Carvalho chtěl levačkou procedit přihrávku na rozběhnutého Fékira, ale pozorný obránce míč v pádu odkopl do bezpečí.
52'
Lionel Messi prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna, kde se krásnou zasekávačkou zbavil svého stínu, ale následným centrem trefil nohu obránce.
51'
Až nyní se Real Betis dokázal vymanit ze sílícího tlaku svého soupeře. Hráči v zeleném procedili přihrávku na polovinu Barcelony, jenže tam kralovala obrana katalánského klubu.
49'
Po následném rohovém kopu se k odraženému míči dostal Júnior Firpo, který si balón přehodil na levou nohu, ale prudkou střelou trefil jen obránce před sebou.
48'
Barcelona se mohla rychle dostat do vedení! Po rychlé akci našel Vidal Messiho, který zakončoval technickou střelou, ale domácí brankář jeho pokus vyrazil!
47'
Marc-André ter Stegen se musel zapojit do kombinace hostující Barcelony. Brankář katalánského celku nakopl míč na levou stranu, kde jej získal domácí Canales.
46'
Real Betis obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Domácí celek se ihned vydal do útoku, ale nákop za obranu Barcelony dokázal odvrátit Semedo.
46'
První poločas končí! Úvodní pětačtyřicetiminutovka dnešního souboje nám přinesla vynikající duel. Domácí Real Betis se po ruce Lengleta dostal k rozehrávce pokutového kopu, který proměnil Sergio Canales! Za katalánský velkoklub ale bleskově vyrovnal Frenkie de Jong! Hosté mohli jít dokonce do vedení, ale Messiho skvěle vychytal domácí brankář. Následně se dělovkou ze střední vzdálenosti prosadil Nabil Fékir! Barcelona se dlouho nemohla dostat do šestnáctky, ale v závěru nastavení po přímém kopu vyrovnal Sergio Busquets! Do kabin se proto jde za stavu 2:2.
45+4'
45+3'
Barcelona v samotném závěru prvního poločasu dokázala vyrovnat. Na centr z přímého kopu si v pokutovém území naběhl SERGIO BUSQUETS, který dostal prostor ke zpracování a pohotovou střelou levačkou překonal Roblese!
45+2'
Ajsa Mándí trefil nataženou nohou rozběhnutého Vidala a může být rád, že nedostal červenou kartu. Sudí tasil pouze žlutou.
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Frenkie de Jong se skvěle vrátil na hranici velkého vápna, kde zastavil prudký centr z levé strany a dokázal míč odkopnout mimo pokutové území.
44'
Sergi Roberto prošel po pravém křídle do blízkosti pokutového území, jenže si netroufl na odcentrování a raději si pomohl zpětnou přihrávkou.
43'
Barcelona zahrávala přímý kop na polovině domácího mužstva. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale urostlí stopeři Betisu si věděli rady.
42'
Stopeři Barcelony už opět pokračují ve hře. Fotbalisté v zelených dresech však skvěle napadali rozehrávku soupeře a dostali zadáky katalánského klubu pod tlak.
41'
Emerson uspěl v souboji na polovině Barcelony a navíc se nechal faulovat. Domácí hráč zůstává ležet na trávníku a drží se za levý kotník.
40'
Marc Bartra poslal zajímavý centr do pokutového území, jenže Semedo si splnil své defenzivní povinnosti a nechal skákavou pobídku propadnout do autu.
39'
Carles Aleñá si skvěle navedl míč do blízkosti pokutového území a Sergi Roberto jej skluzem poslal k zemi. Domácí Real Betis tak bude zahrávat přímý kop z nadějné pozice.
38'
Stopeři Barcelony kombinují na vlastní polovině a rychlou výměnou přihrávek si snaží otevřít mezírku v obraně Realu Betis.
37'
Emerson trefil ve vzdušném souboji soupeře hodně nevybíravým způsobem a dostává žlutou kartu.
36'
Joel Robles se také musel zapojit do rozehrávky svého mužstva. Domácí gólman poslal přihrávku na levou stranu hrací plochy, kde nebyl nikdo v zeleném.
35'
Marc-André ter Stegen vyrazil z branky až na hranici pokutového území, kde se opřel do skákavého míče a odkopl jej daleko od vlastního pokutového území.
34'
Carles Aleñá chvíli zůstal ležet s bolestivou grimasou v obličeji, ale už je zpátky na nohou a i po ostrém skluzu Vidala bude pokračovat v boji.
33'
Arturo Vidal zastavil rodící se akci Betisu ostrým skluzem a dostává žlutou kartu.
32'
Lionel Messi si naběhl na přihrávku z přímého kopu, ale Nabil Fékir mu doslova visel na zádech a v pravou chvíli si pomohl nedovoleným zákrokem.
31'
Katalánský velkoklub nyní zahrával rohový kop. Prudký centr se stočil na malé vápno, jenže nikdo ve žlutém dresu se neprobil až do zakončení.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního utkání a zatím sledujeme hodně překvapivý duel. Barcelona má sice více ze hry, ale Real Betis proměnil své dvě šance.
29'
Júnior Firpo dostal další krásnou přihrávku do běhu, jenže ve velké rychlosti si nepotykal se zpracováním a jeho chybu musel napravovat Roberto za cenu žluté karty.
27'
Real Betis právě vstřelil branku!
Domácí celek si bere zpět své ztracené vedení! NABIL FÉKIR dostal trestuhodně mnoho prostoru před pokutovým územím, navedl si míč na levou nohu a krásnou přízemní dělovkou uklidil míč k tyči!
26'
Emerson dostal prostor na pravé straně hrací plochy, tlačil se do pokutového území, jenže jeho zpětná pobídka skončila u dobře postaveného obránce.
25'
Messi si naběhl na další oblouček za obranu Realu Betis, ale jeho další akci zhatil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd, rozehrávat bude domácí celek.
24'
Lionel Messi si naběhl na vynikající přihrávku do pokutového území, ale domácí brankář stačil rychle vyběhnout, položil se mu pod nohy a vytáhl parádní zákrok!
23'
Také s dalším centrem na malé vápno si obrana domácího Realu Betis hravě poradila. Nadýchaná pobídka mířila na de Jonga, který neměl dostatek prostoru.
22'
Antoine Griezmann si naběhl na přihrávku do pokutového území, jenže musel míč vracet před branku z těžké pozice a trefil jen dobře postaveného obránce.
21'
Nélson Semedo spěchal za nákopem na pravou stranu, jenže skákavý míč před ním utekl do zámezí. Vhazovat bude Real Betis, který si po delší době může oddechnout.
20'
Júnior Firpo obdržel přihrávku na levou stranu, jenže místo odcentrování do pokutového území přenesl hru na pravou stranu, kde kralovala obrana Realu Betis.
19'
Nabil Fékir si krásně pokryl míč na levé straně hrací plochy, udržel Busquetse na svých zádech a přenesl těžiště hry na levou stranu.
18'
Lionel Messi narýsoval krásný oblouček do pokutového území, jenže před Júniorem dokázal balón odkopnout Nabil Fékir. Barcelona ale zůstává na míči.
17'
Borja Iglesias se dral do pokutového území Barcelony, jenže neustál souboj s jedním z obránců a poroučel se k zemi. Rozhodčí v tomto případě faul neodpískal.
16'
Guido Rodríguez vhazoval na pravé straně hrací plochy, jenže jeho pobídka byla moc krátká a skončila u dobře postaveného hráče Barcelony.
15'
Nélson Semedo se nechtěl unáhlit s rozehrávkou na vlastní polovině a raději si zasekl míč. Hostující obránce poté zapojil do kombinace ter Stegena.
14'
Nélson Semedo se na vlastní polovině krásně prosmýkl do pokutového území a troufl si na hodně riskantní kličku. Obránce Barcelony ji však zvládl precizně a nenechal se obrat o míč.
13'
Borja Iglesias dostal prudkou přihrávku na střed hrací plochy, obratně se s míčem otočil kolem svého strážce a rozdal přesnou přihrávku na levou stranu.
12'
Barcelona je po vstřelení vyrovnávací branky pořádně na koni a nadále se tlačí do útoku. Přihrávku na levou stranu dostal Júnior Firpo, ale jeho akci zastavuje ofsajd.
10'
Je vyrovnáno! Domácímu celku vedení moc dlouho nevydrželo! Po rychlé akci Barcelony dostal přihrávku do pokutového území FRENKIE DE JONG, který si míč zpracoval hrudí a z malého vápna překonal bezmocného brankáře!
9'
Real Betis se nadále drží na míči a kombinuje s ním na vlastní polovině. Nikdo z fotbalistů slavné Barcelony teď rozehrávku domácího celku neatakuje.
7'
Real Betis se hned v úvodu dnešního souboje dostává do vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil SERGIO CANALES a prudkou střelou otevřel skóre!
6'
Stoper Barcelony navíc dostává žlutou kartu.
5'
Clément Lenglet skutečně zahrál v pokutovém území rukou a sudí nařizuje pokutový kop!
5'
Rozhodčí se jde skutečně podívat na záznam celé situace!
5'
Sergio Canales se prosmýkl do pokutového území a po jednom ze soubojů reklamoval ruku obránce Barcelony. Sudí čeká na radu od videa!
4'
Na pravé straně se dokázal uvolnit domácí Borja Iglesias, který prošel na polovinu Barcelony, ale důrazný Nélson Semedo mu špičkou kopačky vypíchl míč.
3'
Zadáci Barcelony si vyměňují krátké přihrávky na vlastní polovině a čekají na náběh někoho ze spoluhráčů. Real Betis ale dobře dostupuje.
2'
Marc-André ter Stegen teď musel vystartovat ven z branky, aby zastavil průnikovou přihrávku do pokutového území. Německý brankář poté rozehrál na levou stranu.
1'
Barcelona obstarala výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Fotbalisté ve žlutém se ihned vydali dopředu, ale kombinace po levé straně skončila u domácích hráčů.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Real Betis bude hrát v zelenobílém, zatímco Barcelona oblékne žluté dresy.

Real Betis: Robles – Emerson, Mándí, Bartra, Moreno – G. Rodríguez, W. Carvalho – Fékir, Canales, Aleñá – Iglesias.
Náhradníci: D. Martín – Joaquín, Sidnei, Tello, Loren, Barragán, González.

FC Barcelona: ter Stegen – N. Semedo, Umtiti, Lenglet, Firpo – Arturo Vidal, Busquets, Roberto, F. de Jong – Messi, Griezmann.
Náhradníci: Peña – Fati, Puig, Alba, Arthur, R. Araújo, Rakitić.

Rozhodčí: Sánchez – Cabaňero, Gallego.
Vzájemný duel

Dnešní soupeři se potkali ve druhém kole. Barcelona doma vyhrála vysoko 5:2.
Real Betis

Domácí Real Betis také nemůže být s letošním ročníkem nejvyšší španělské soutěže spokojen. Celek ze Sevilly sehrál dvacet dva zápasů a vybojoval v nich dvacet osm bodů. S tímto ziskem patří Betisu třináctá pozice ligové tabulky. Na záchranu má k dobru náskok deseti bodů, na příčky zaručující účast v pohárové Evropě ztrácí bodů devět. V posledním duelu remizoval 1:1 na hřišti Eibaru.
FC Barcelona

Slavný katalánský celek zatím nemůže být s průběhem letošní sezóny spokojený. Barcelona sehrála dvacet tři zápasů, ve kterých vybojovala čtyřicet šest bodů. Barcelona tak drží až druhou pozici tři body za vedoucím Realem Madrid. V týdnu navíc Barcelona prohrála v poháru s Bilbaem. V týmu navíc panuje neshoda ohledně odvolání kouče Enriqueho a pomalu se začíná spekulovat ohledně odchodu hvězdného Messiho do Manchesteru City. V minulém ligovém duelu na svém půdě přehrála 2:1 Levante.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání španělské ligy mezi Realem Betis a FC Barcelonou. Výkop je stanoven 21 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.