La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Bilbao - 22. prosince 2019   21:00

0:0
(0:0)
Real
Courtois – Carvajal, Militao (58. Nacho Fernández), Ramos (C), F. Mendy – Kroos, Valverde, Modrić – Vinícius Júnior (72. Jović), Benzema, Rodrygo (62. Bale).
Aréola – Isco, Bale, B. Díaz, Jović, Nacho Fernández, Varane.
Vega – Melo, Parfenof
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
71 306 diváků
Bilbao
Simón – Yeray, Núñez, I. Martínez, Berchiche – Dani García (C), Vesga – Lekue, Raúl García, I. Williams (86. Beñat) – Kodro (73. Villalibre).
Herrerín – Balenziaga, Beñat, I. Gómez, Larrazabal, Unai López, Villalibre.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 1 – 0.
Real Madrid potřetí v řadě nevyhrál a Vánoce stráví na druhém místě s dvoubodovým mankem na vedoucí Barcelonu. Třetí zápas bez vítězství odehrálo i Bilbao, které však zůstalo sedmé a zmenšilo ztrátu na šesté Getafe na dva body.
Poslední zápas nejvyšší španělské soutěže v roce 2019 je u konce! Real ve snaze dohnat vedoucí Barcelonu hosty z Baskicka přehrával, ale když už si vytvořil velkou šanci ke skórování, tak mu gólovou radost odepřela branková konstrukce. Tu první půli zasáhl Kroos a po změně stran i střídající hráči Nacho Fernández a Luka Jović. Samotný gólman Simón mezitím vychytal tři šance Benzemy i jednu od Vinícuse Júniora a může se tak těšit z čistého konta. Méně cennou nulu udržel také Courtois, který se jednou vytáhl proti Williamsovi a na samotném konci zápasu zachránil zisk jednoho bodu chycením Villalibreho hlavičky.
90+6'
90+6'
Závěrečné vteřiny se domácím hrubě nevyvedly a Real může být ve finále rád, že získá alespoň jeden bod! Villalibre si v protiútoku dobře naběhl na krátký centr a málem se stal hrdinou Bilbaa. Prudkou hlavičku však nasměroval jen na střed branky a tam ji Courtois pohotovým zákrokem vyrazil.
90+6'
Div, že všechny body neskončily v Baskicku! Raúl García krásně prostrčil míč na Lekueho, který si udělal z Kroose kužel a střelou z pravé strany o kousek minul zadní tyč!
90+5'
Asier Villalibre musel zapomenout na útočné choutky, neboť byl u pravé lajny přistižen v postavení mimo hru. Jeden z posledních útoků Realu pokazil Kroos nákopem do Simónovy náruče.
90+4'
Gareth Bale se po svém příchodu do hry takřka vůbec nezapojil. Teď v akrobatické pozici nezachytil dlouhý nákop a propustil jej k Simónovi.
90+3'
Střídající Beñat se trochu ukvapil, když ukončil útok do rozhozenější obrany hodně nepovedenou střelou z dobrých třiceti metrů.
90+2'
Ferland Mendy se u praporku ocitl v souboji s Lekuem, balón mu ale utekl za koncovou čáru a k domácí smůle se nebude konat ani kýžený roh.
90+1'
Nacho Fernández fauloval Villalibreho, jenže hosté se po rozehrávce na krátko sami vyhnali mimo hrací plochu. Real opět chvátá kupředu.
90'
Dobrá zpráva pro hráče a příznivce Realu! Rozhodčí budou ve druhé půli trochu překvapivě nastavovat celých šest minut.
89'
Narychlo rozehraný roh Bilbao zvládlo ubránit a stejně tak si poradilo i s dalším Kroosovým centrem, na který Benzema v souboji s Martínezem těsně nedosáhl.
88'
Raúl García se dostal do menšího křížku s Carvajalem, který ale neztrácel čas řečněním a po odpískání rychle rozehrál. Real si vzápětí vybojoval rohový kop.
87'
Až v sedmaosmdesáté minutě vytáhl sudí Vega první žlutou kartu. Nikoho asi nepřekvapí, že ji za hrubší zákrok u půlící čáry vyfasoval jistý Sergio Ramos.
86'
Už potřetí zachránila hosty branková konstrukce! Luka Jović si tentokrát výborně našel centrovaný balón a hlavičkou trefil ze svého pohledu levou tyč!
86'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Beñat.
85'
Hosté si malinko zahrávají, neboť celý druhý poločas balóny de facto odevzdávají. Přesto jsou Baskové blízko k zisku velmi cenného bodu.
84'
Asier Villalibre v rychlostním souboji u postranní čáry fauloval Mendyho. Domácí snažení pak zmařil několikátý nepovedený pas Daniho Carvajala.
83'
Luka Jović nevynaložil moc snahy dostat se k centru z pravého kraje velkého vápna. Kolem stojící obránci Athleticu se o něj bez potíží postarali.
82'
Mikel Vesga přenášel hru na levou stranu, ovšem další z hostujících fotbalistů z jedničky sklepl míč jen do rukavic Thibauta Courtoise.
81'
Sergio Ramos se ze všech sil sápal po nadýchaném nákopu Kroose. Iñigo Martínez jej v souboji dvou čtyřek ale uhlídal a navrch byl pískán faul domácího kapitána.
80'
V ofenzivě Realu to s postupem času stále více skřípe. Na pomoc teď přišel alespoň faul Daniho Garcíi na Kroose, z něhož resultuje standardní situace.
79'
Poprvé o sobě dal vědět i Asier Villalibre, jehož střela z dálky Courtoisovu branku o značný kus minula. Belgický gólman rozehrál na krátko, ovšem Athletic z vysokého presinku nic nevytěžil.
78'
Další souboj Karima Benzemy, který byl pro změnu posouzen jako faul francouzského útočníka s kořeny v Alžírsku.
77'
Ostrý Zákrok na Benzemu přešli rozhodčí bez odezvy. Bilbao poté zkusilo uklidnit hru delší kombinací, jenže ta jim po několika málo přihrávkách selhala.
76'
Modrić ve snaze odcentrovat zakopl balón zcela mimo hřiště. Unai Simón s následnou rozehrávkou tradičně spěchat nebude.
75'
Od Mendyho šel míč na hranici velkého vápna, kde Baleovi nesedla střela bez přípravy. Los Blancos každopádně pokračují v obléhání hostující branky.
74'
Totožná situace i na druhé straně, kde centr z levého kraje vůbec nevyšel Kroosovi. Realu se čas na rozhodnutí začíná nepříjemně krátit.
74'
Nacho Fernández zahrál na jistotu a daroval Baskům výhodu rohového kopu. Po centru zleva však balón opět přistál ve dlaních bývalého gólmana Chelsea.
73'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Kenan Kodro, přichází Asier Villalibre.
72'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Luka Jović.
71'
Čerstvý Gareth Bale to zkoušel technickou střelou z rohu pokutového území. Střela to nebyla úplně špatná, ale přesto byla o nějaký ten metřík nepřesná.
71'
Thibaut Courtois se ocitl několik desítek metrů mimo vápno. Skvělým pasem našel na druhém konci hřiště Bale, ovšem ze všeho resultovala jen sražená střela Modriće.
70'
Yuri Berchiche nespěchá s provedením autového vhazování. Z nervózního hlediště se vcelku logicky ozývá hlasitý pískot.
69'
Daniel Carvajal zachránil Real od problémů, když po přízemním centru z pravé strany ve skluzu odehrál balón před rychlonožkou Williamsem. Z následného rohu Bilbaa vzešel jen nákop do náruče Courtoise.
68'
Obraz hry je po změně stran o něco jednoznačnější. Druhý tým LaLigy má jasně navrch, jenže si aktuálně nevytváří prakticky žádné šance.
67'
Rohový kop madridského velkoklubu tradičně zrealizoval Kroos. Německý záložník hledal Ramose, ale ten si v souboji pomohl faulem na Iñiga Martíneze.
66'
Iñaki Williams si už dlouhým krokem zabíhal za obranu. Úniková přihrávka z hloubi pole ale byla hodně nepřesná a teď už jsou opět vepředu hráči v bílém.
65'
Ferland Mendy si šel pro faul v pokutovém území. Ke kontaktu s Lekuem tam sice došlo, ale na penaltu to v žádném případě nebylo, což jasně ukázal i rozhodčí Vega.
64'
Ani teď se domácí vedoucího gólu nedočkali! Karim Benzema pronikl do vápna, nicméně dvaadvacetiletý gólman Bilbaa jeho střelu z pravé strany vyrazil.
63'
Real se na několik desítek vteřin usadil kolem pokutového území. Do šance se ale nedostal a po mizerném centru z pravého kraje se bude jen vykopávat od branky.
62'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Gareth Bale.
61'
Dolů zřejmě půjde Rodrygo, který teď neudržel míč v domácím držení.
60'
Mendy z bezprostřední blízkosti trefil soupeře do rozkroku. Následovat muselo ošetření, během kterého se mezi střídačkami chystá do hry Bale.
59'
Rodrygovi byl ukopnut míč na rohový kop. Pro centr z pravé strany si došel nově příchozí Nacho Fernández, kterého neuhlídal Iñigo Martínez, jenže prudkou hlavičkou trefil jen břevno.
58'
Éder Militao má asi nějaké vážnější problémy se zasaženým okem. Na pozici stopera jej v sestavě Los Blancos musí nahradit Nacho Fernández.
57'
Vcelku nenápadně se domácí dostali do pokutového území, kde si míč převzal Benzema. Zakončení mu ale nesedlo a Simón si připsal naprosto rutinní zákrok.
56'
Real ustál ojedinělou akci soupeře a málem se sám dostal do protiútoku. Jmenovitě v něm byl vidět Vinícius, ovšem Simón výběhem mimo vápno situaci vyřešil.
55'
Toni Kroos se ujal rozehrávky další standardní situace z pravé strany, ale obrana Athleticu si i v tomto případě poradila na jedničku s hvězdičkou.
54'
Kenan Kodro trefil rukou do hlavy Édera Militaa. Podle všeho zasáhl oko brazilského stopera, který si teď stěžuje na horší vidění.
53'
Kousek za hřištěm se pilně připravuje Gareth Bale. Asi není pochyb o tom, že se tento waleský reprezentant za nepříznivého stavu brzy podívá na hrací plochu.
52'
Míč si u rohu šestnáctky připravil Kroos, ale jeden z obránců jeho prudký centr před Sergiem Ramosem odvrátil do relativního bezpečí. V pokračující akci byl odmáván ofsajd Militaa.
51'
Domácí se několika přihrávkami přesunuli zleva doprava, kde byl kousek vedle pokutového území faulován Rodrygo. Jasným podražením se provinil Yuri Berchiche.
50'
Po autu z levé strany proletěl míč až do míst, které měl pod kontrolou sedmadvacetiletý Belgičan v brance Realu.
49'
Dani García se odrazil do velké výšky, přičemž přepadl přes skloněného Viníciuse. Tomu byl odpískán faul a Bilbao bude rozehrávat ze středu hřiště.
48'
Mendyho centr byl sražený Yerayem a francouzský levý obránce už nedokázal zachytit balón ve hřišti. Následuje odkop od branky Unaie Simóna.
47'
Poklidnějšího úvodu druhé půle využili k hostující fotbalisté k nesmělému útoku. Míč se sice dostal do vápna, ale obrana Realu si poradila bez komplikací.
46'
Gaizka Garitano ani Zinédine Zidane během poločasové přestávky nesáhli do svých sestav, a tak na obou stranách pokračují původní jedenáctky.
46'
Žluté karty: 0 – 0.
Je za námi první poločas, který jasně ukázal, že se Real při mazání tříbodového manka na vedoucí Barcelonu pořádně nadře. Svěřenci trenéra Zidanea měli rozhodně více šancí, Kroos trefil břevno a dvě zajímavé hlavičky si připsal také často hledaný Benzema. Bilbao většinu času bránilo, ale když už vystrčilo útočná tykadla, tak to v obraně Los Blancos dost hořelo. Courtois měl po chybě Valverdeho co dělat s přízemní střelou Williamse a chvíli před odchodem do šaten ho dokonce překonal Kodro, jehož trefa neplatila pro ofsajd.
45'
45'
Obklíčený Mendy vytěžil maximum možného v podobě rohového kopu. Bilbao se však snadno ubránilo a více se toho před odchodem do šaten už nestane.
44'
Sergio Ramos si na útočné polovině došel pro faul. Real se tak v samotném závěru první půle může ještě o něco pokusit.
43'
Domácí obrana se fatálně rozestoupila a měla obrovské štěstí, že Vesga přihrával na Kodra ve chvíli, kdy byl hroťák Bilbaa o krok v ofsajdu. Následný gól tak platit nemůže.
42'
Vinícius Júnior se tentokrát ocitl na pravém okraji velkého vápna, kde se sice hezky uvolnil, ale přízemní pas poslal jen na nohy obránců.
41'
Unai Núñez se postaral o nákop Kroose, když měl za zády nabíhajícího Viníciuse. Tlak domácího týmu tím rozhodně nekončí.
40'
Čtveřice hráčů Bilbaa napadala jen tak na oko a domácí fotbalisté neměli sebemenší problém s přechodem na útočnou třetinu hřiště.
39'
Centry z hloubi pole jsou velkou zbraní Realu Madrid! O skvělý pas se znovu postaral Rodrygo, jenže Benzema hlavičkoval jen do místa, kde stál připravený Unai Simón.
38'
Vinícius Júnior pro změnu zaútočil po levém křídle, ale Unai Núñez jeho finální přihrávku do malého vápna zpacifikoval.
37'
Dani Carvajal neodcentroval přes Berchicheho a domácí vše vyřešili přesunem na osu hřiště, kde balón ztratil Federico Valverde.
36'
Modrić si na pravé straně dvakrát vyměnil míč s Carvajalem, ovšem přízemní centr skončil jen na noze Daniho Garcíi.
34'
Raúl García zezadu tvrdě atakoval Ramose, od kterého sice dostal ránu rukou do hlavy, ale jednoznačný faul to byl právě od záložníka Athleticu.
33'
Znovu v akci Karim Benzema, který po zisku míče ve velké rychlosti obešel Simóna a tím se dostal do tak těžkého úhlu, že se žádná střela na branku nekonala. Na malém vápně všechno vyřešil Núñez.
32'
Další podobná akce už vyšla mnohem lépe! Roli centrujícího Modriće převzal Rodrygo, ovšem Benzemova hlavička z levé strany k zadní tyči nezapadla přes dobře postaveného Simóna.
31'
Modrić svým bodlem hledal ve vápně Benzemu, ale našel jen člena zadních řad Bilbaa, který prodloužil balón na další neúspěšný rohový kop.
30'
Sergio Ramos přes velkou snahu nezkrotil nesmírně těžko zpracovatelný nákop od Carvajala. S míčem vyběhl až za koncovou čáru, ale i tak všechno přešel s úsměvem ve tváři.
29'
Rodrygův centr byl pro Viníciuse Júniora opět příliš vysoký. Domácí mohou pokračovat alespoň rozehrávkou od rohového praporku.
28'
Luka Modrić získal míč, ale než ho stihl dát od nohy, tak mu ho jeden z hostujících fotbalistů zase rychle sebral.
27'
Držení míče: 64 % – 36 %.
26'
Real v šesti lidech napadal a donutil Simóna k delšímu nákopu, po kterém Yeraj zajel do protihráče a může být rád, že za svůj zákrok nedostal žlutou kartu.
24'
Éder Militao měl velké problémy v rychlostním souboji s Berchichem, se kterým se v pokutovém území zřítili k zemi. Místo penalty se každopádně píská faul na brazilského stopera.
23'
Vinícius Júnior na zadní tyči o malý kousek nedosáhl na centr z pravé strany. Chvíli předtím Iñaki Williams nedokázal lépe vystřelit z další individuální akce.
22'
Kenan Kodro byl na levém křídle tvrdě dohrán Carvajalem. Následný hvizd však signalizoval jeho předcházející ofsajd.
21'
Dobrá možnost i pro Bilbao! Valverde udělal velkou chybu ve středu hřiště a nabídl tím šanci pro Williamse. Ten v situaci jeden na jednoho vystřelil přes Militaa, ale Courtois byl u levé tyče na zemi včas.
20'
Hráči z Madridu ještě pokračovali ve hře, dokud Modrić střelou z dálky o velký kus neminul hostující branku.
19'
Tohle si zasloužilo skončit gólem! Toni Kroos si vzal míč od Mendyho a jako nůž máslem proběhl kolem tří obránců. Celé akci chyběla jen lepší střela z hranice malého vápna, jež skončila na horní tyči.
18'
Kroos s Modrićem přenesli těžiště na pravou stranu. Tam Carvajal trochu zahnal Rodryga a ten z těžké pozice u koncové čáry nevyrobil přesný centr.
17'
Benzemův průnik měl jen malou šanci na úspěch. Francouzský útočník nezískal ani roh a na programu dne bude Simónův odkop.
16'
Modrić roztáhl hru doprava na volného Carvajala, na jehož centr nikdo v bílém nedosáhl. Útočná akce Realu přesto plynule pokračuje.
15'
Vinícius Júnior byl na levém křídle v obklíčení tří obránců. Real z jeho snažení vytěžil alespoň autové vhazování pro Ferlanda Mendyho.
14'
Sergio Ramos prodal zkušenosti v souboji s Williamsem, u vlastního vápna čistě vybojoval míč a vysloužil si potlesk zaplněných ochozů.
13'
I hosté si vytvořili alespoň malý náznak šance. Raúl García to zkusil zpoza vápna, ovšem Thibaut Courtois zasahovat nemusel.
11'
První šance pro Real! Vinícius Júnior získal míč pár metrů před pokutovým územím a pak si jej šikovně vyměnil s Benzemou. Poté, co poslal skluzujícího obránce na párek, však trefil jen levou nohu brankáře Simóna.
10'
Luka Modrić zkusil zaskočit zadní řady Bilbaa kolmou přihrávkou. Ta však byla pro Viníciuse o chloupek delší a balón doletěl k Simónovi.
9'
Raúl García špatně načasoval zákrok proti Kroosovi, který opět skončil na zemi. Baskové budou pokračovat v defenzivní činnosti.
8'
Hráči Bilbaa si pomohli s brankářem Simónem, po jehož odkopu vyrazil po pravé straně kupředu Rodrygo. K nelibosti publika však nezískal ani aut.
7'
Los Blancos už poněkolikáté vysunuli napadání a pořádně tím zkomplikovali hostům rozehrávku z hloubi obranné poloviny.
6'
Benzema přebíral balón daleko od pokutového území, ke kterému se sice malými krůčky přiblížil, ale přihrávku do levé strany už nezkompletoval.
5'
Domácí obraně vypomohl také na přední tyči operující Benzema. V přechodové fázi Realu byl vzápětí takticky faulován Kroos.
4'
Williams převzal nákop z vlastní poloviny a přenesl hru na pravou stranu, kde šel od Viníciuse balón na premiérový rohový kop.
3'
Modrić nádherně obešel dvojici hráčů, ovšem Vinícius Júnior po jeho přihrávce z nestabilní pozice minul Simónovu pravou tyč.
2'
Real okamžitě začal obléhat hostující pokutového území. Cesta před Simónovu branku však je zatím zavřená.
1'
Úvodní výkop zápasu provedli hosté, kteří nastupují v červenobílých dresech, zatímco domácí v klasické kompletně bílé sadě.
1'

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Militao, Ramos (C), F. Mendy – Kroos, Valverde, Modrić – Vinícius Júnior, Benzema, Rodrygo.
Náhradníci: Aréola – Isco, Bale, B. Díaz, Jović, Nacho Fernández, Varane.

Athletic Bilbao: Simón – Yeray, Núñez, I. Martínez, Berchiche – Dani García (C), Vesga – Lekue, Raúl García, I. Williams – Kodro.
Náhradníci: Herrerín – Balenziaga, Beñat, I. Gómez, Larrazabal, Unai López, Villalibre.

Rozhodčí: Vega – Melo, Parfenof.
Poslední duel obou celků vyhrál letos v dubnu na domácí půdě Real jednoznačně 3:0 a ukončil tak sérii tří vzájemných remíz. Bude se favorit radovat i tentokrát a nadělí svým příznivcům předčasný vánoční dáreček? Sledujte náš textový přenos a dozvíte se vše podstatné.
Bilbao se v tabulce nachází se 27 body na osmém místě. Zajímavostí je, že Athletic letos inkasoval, shodně jako Real, pouhých dvanáct branek. Lepší obranou se prezentuje už jen Atlético Madrid, které obdrželo v rozjeté sezóně gólů deset. Bilbao momentálně čeká na vítězství dvě kola, před týdnem se doma rozešlo s Eibarem bez branek. Nejlepším střelcem týmu je s pěti góly třiatřicetiletý španělský záložník Raul Garcia.
Real Madrid je v nabité tabulce nejvyšší španělské soutěže na druhé pozici a vítězstvím se může bodově dotáhnout na vedoucí Barcelonu. Bílý balet zapsal v posledních dvou utkáních dvě remízy (jednu bezbrankovou právě na půdě rivala z Barcelony), a tak bude mít v souboji s Bilbaem před svými fanoušky co napravovat. Real je jediným týmem LaLigy, který v letošní sezóně poznal pouze jedinkrát hořkost porážky (Barcelona padla pro srovnání už třikrát). Nejlepším střelcem týmu je s dvanácti zásahy (a pěti gólovými nahrávkami) dvaatřicetiletý Karim Benzema. Francouzský útočník je s touto bilancí zároveň druhým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže.
Příjemný adventní večer. Bohatý nedělní program španělské LaLigy uzavře duel mezi Realem Madrid a Athleticem Bilbao. Velkým papírovým favoritem bude domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.