Cillessen – Florenzi (56. Wass), Guillamón, Diakhaby, Gayá – Soler (68. Torres), Parejo (C), Coquelin, Guedes (87. Čeryšev) – Rodrigo, Gómez (56. Gameiro).
Aitor Fernández – Miramón, Vezo, Postigo (C), C. Clerc – Rochina (60. Melero), N. Vukčević (73. Radoja), Campaña (84. Martínez), E. Bardhi (73. Toňo) – Morales (60. B. Mayoral), Martí.
Koke – Toňo, Radoja, Ó. Duarte, S. León, Hernâni, B. Mayoral, Bruno González, Melero, Martínez, Coke, Rober.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:2. Rohy: 0:6. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 11:13.
Valencijské derby bylo na Mestalle dlouho nudné, závěr ale byl více než strhující. Hosté dohrávali v deseti bez nejlepšího střelce Martího, přesto se zdálo, že zápas dovedou k bezbrankové remíze, když v 89. minutě udeřil Rodrigo Moreno. V páté nastavené minutě ale Veza fauloval Diakhaby, po komunikaci s videorozhodčím hlavní arbitr Javier Alberola nařídil pokutový kop, který v 98. minutě proměnil Gonzalo Melero a zařídil cenný bod pro Levante.

Levante tak stále pokračuje v černé sérii, když na Mestalle vyhrálo soutěžní zápas naposledy v roce 1937, přesto bod z dnešního zápasu není neúspěchem. Koneckonců na bod z Mestally čekalo od roku 2011.
90+9'
90+9'
Domácí se ještě dostali k jednomu nákopu do pokutového území, Čeryšev ale hlavičkoval k brankáři Fernándezovi.
90+8'
Levante právě vstřelilo branku!
GONZALO MELERO proměnil penaltu přízemní střelou do protipohybu brankáře Cillessena!
90+7'
Je to penalta! Diakhaby skutečně fauloval v pokutovém území!
90+6'
Ještě probíhá komunikace mezi rozhodčím Alberolou a kolegy u videa, zda-li se nejednalo o faul uvnitř pokutového území.
90+5'
Po centru Pabla Martíneze zůstal v pokutovém území ležet Rubén Vezo, jenž byl v souboji s Diakhabym. Rozhodčí Alberola píská volný kop v bezprostřední blízkosti pokutového území.
90+4'
Ještě jedna standardní situace pro Levante po zákroku Diakhabyho.
90+3'
Na přetažený centr si naskočil naprosto osamocený Gonzalo Melero, ovšem hlavičkoval přímo do rukavic Jaspera Cillessena.
90+2'
Hosté poměrně zadarmo vybojovali rohový kop.
90+1'
Rozhodčí Javier Alberola oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90+1'
Pablo Martínez z velmi nadějné pozice trefil jen domácí zeď.
90+1'
V úvodu nastaveného času byl Melero faulován v blízkosti pokutového území Valencie a hosté ještě budou moci zahrozit ze standardní situace.
89'
Valencia právě vstřelila branku!
Už se zdálo, že zápas směřuje k bezbrankové remíze, když Valencia udeřila! Střílenou přihrávku Josého Gayi z levého křídla jemnou tečí nasměroval ke vzdálenější tyči RODRIGO!
89'
Neujal se ani střílený centr Rodriga Morena a čas už kvapí k devadesáté minutě.
87'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Denis Čeryšev.
86'
Gameirův centr nedoputoval až k adresátu Morenovi, domácím se ale stále nedaří dostat do výraznějšího náporu proti oslabenému soupeři.
84'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází José Campaña, přichází Pablo Martínez.
83'
Domácí sehráli velmi nebezpečnou akci, Wassův centr Gameiro posunul za sebe na Rodriga Morena, jehož zakončení odvrátil z brankové čáry Postigo, Gameirovi ale byl vzápětí máván ofsajd z Wassova centru.
82'
Josého Campaňu trápí křeče, přeci jen po tříměsíční přestávce není jednoduché odehrát utkání.
81'
Gonzalo Melero po individuálním průniku středem hřiště nepřesně přihrával.
80'
Coquelin šlapákem atakoval Borju Mayorala, hosté budou rozehrávat ve středu hřiště.
78'
Neúspěšná souhra Radojy s Borjou Mayoralem, toho odstavil od míče Mokhtar Diakhaby.
78'
Oba celky jsou připraveny k navázání hry.
76'
Také ve druhém poločase dostávají hráči po půlhodině hry možnost přestávky na občerstvení.
75'
José Gayá si zpracoval přenesení hry na levé křídlo, pak mu je nesprávně máváno postavení mimo hru.
74'
Roger Martí předvedl naprostý zkrat, když se žlutou kartou na kontě zcela nesmyslně dohrál ztracený souboj s Hugem Guillamónem a po druhé žluté e vyloučen!
73'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Enis Bardhi, přichází Toňo.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Nikola Vukčević, přichází Nemanja Radoja.
72'
Rodrigo Moreno byl při průniku středem hřiště faulován Nikolou Vukčevićem, žlutá karta pro Černohorce.
71'
Campaňův centr z rohového kopu se neujal, hosté musí další útočné snažení začít od brankáře Fernándeze.
70'
Bardhi dostal mnoho volného prostoru na pravém křídle, pak ale nepřesně přihrával před branku, Wass odkopl míč na roh.
70'
Goncalo Guedes v defenzivě uspěl v osobním souboji s Gonzalem Melerem, ten pak domácího fotbalistu fauloval.
68'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Ferrán Torres.
67'
Rodrigo Moreno si z ostrého úhlu u brankové čáry navedl míč do zajímavější střelecké pozice, pak protáhl brankáře Fernándeze, ten míč vyrazil do bezpečného prostoru.
65'
Po souhře Guedese s Gameirem velmi nepřesně centroval José Gayá.
64'
Gayova přízemní přihrávka se jen prokutálela předbrankovým prostorem, domácí pak ještě zůstali nastěhováni u pokutového území Levante, Goncalo Guedes ale ránu bez přípravy nasměroval vysoko nad branku.
64'
Campaňa lobovanou kolmicí hledal v pokutovém území Rogera Martího, míč ale doskákal k brankáři Cillessenovi.
62'
Campaňův neúspěšný útočný výpad, hostující záložník si ani nevymodlil nedovolený zákrok u pokutového území.
61'
Změny v sestavách zatím nemají vliv na rozestavení, oba týmy stále pokračují ve 4-4-2.
60'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Borja Mayoral.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Rubén Rochina, přichází Gonzalo Melero.
59'
Kuriózní moment, Francis Coquelin podrazil vlastního spoluhráče Wasse, ten ale bude v pořádku.
59'
Poprvé budou střídat také hosté, na přerušení hry čekají Borja Mayoral a Gonzalo Melero.
58'
Goncalo Guedes si všiml na pravém křídle volného Kevina Gameira, ovšem přihrával mu do protipohybu.
57'
Wass poprvé u míče a hned přihrával do pokutového území, Kevina Gameira ale před brankou nenašel.
56'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Kévin Gameiro.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Daniel Wass.
55'
Další nepřesnost, tentokrát Rochinovi nevyšla narážečka s Rogerem Martím. Oběma týmům chybí zápasová kondice, před restartem neměly možnost ani odehrát žádné přípravné utkání.
55'
Moralesovi byl při nákopu podél levé postranní čáry máván těsný ofsajd.
53'
Jorge Miramón podkopl Goncala Guedese a stává se třetím žlutě napomenutým hráčem tohoto utkání.
53'
José Luis Morales potáhl míč k rohu pokutového území, pak posunul míč k Bardhimu, tomu ale nevyšel první dotyk s míčem, o ten pak přišel.
52'
Další nepřesnost na hostujících kopačkách, u míče už je Jasper Cillessen.
50'
José Luis Morales zleva centroval příliš vysoko pro Martího, podobně nepřesných centrů vidíme celou řadu.
50'
José Campaňa si všiml, že Cillessen je daleko z branky a pokusil se nizozemského brankáře nachytat přímo od středové čáry, Cillessen si ale situaci pohlídal.
49'
Rogeru Martímu byl odmáván ofsajd, rozehrává Valencie.
48'
Rodrigův oblouček byl dlouhý pro Pareja, u míče byl dříve Aitor Fernández.
47'
Dani Parejo byl pozdě v souboji s Rochinou, soupeře podrazil a píská se proti domácím.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách, oba trenéři zatím nemají ke střídáním důvod.
46'
Úvodních pětadvacet minut přineslo velmi opatrnou podívanou bez větších i menších šancí, až ve druhé polovině úvodního dějství se hra více otevřela, hosté ale nedokázali nic vytěžit z nadějného brejku 4 na 2, na opačné straně Carlos Soler pálil do břevna.
45+2'
45+2'
Po následné standardní situaci míč doskákal na tyč hostující branky, Diakhabymu ale byl máván ofsajd.
45+2'
Roger Martí si prohlíží žlutou kartu po zákroku na Daniho Pareja a klíčový forvard bude Levante chybět v příštím utkání proti Seville.
45+2'
Domácí ještě mohli potrestat nepřesnou rozehrávku brankáře Aitora Fernándeze, ke střeleckému zakončení se ale nedostali.
45+1'
Rozhodčí Aitor Fernández k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45'
Třetí roh Levante v řadě, na nějž nedosáhl žádný z hostujících hráčů.
44'
Po Bardhiho centru ze standardní situace se do zajímavého voleje položil Roger Martí, José Gayá ale stačil jeho pokus srazit na roh.
43'
Žlutou kartu dostává Hugo Guillamón (Valencia CF).

Mladý stoper domácích bude pokračovat se žlutou kartou poté, co proti Martímu zvedl nohu příliš vysoko.
42'
Neúspěšný individuální průnik Josého Gayi do pokutového území Levante ztroskotal na jeho hranici.
41'
Hostující kapitán Postigo zcela selhal při rozehrávce odkopu od branky, kdy mu brankář Fernández míč posunul a Postigo jej přihrál přímo Carlosi Solerovi, Valencie ale ze zajímavě vyhlížející příležitosti nedokázala nic vytěžit.
41'
Gayův centr vypadal o poznání zajímavěji, Soler ale u zadní tyče míč z voleje promáchl.
40'
Guedesův centr postrádal přesnost, míč doskákal až za protější postranní čáru.
40'
Rochinova tečovaná střela sice mířila k tyči, Jasper Cillessen ale byl na zemi včas a připisuje si druhý úspěšný zákrok.
38'
Hosté se zcela nepochopitelně rozestoupili na vlastní polovině, dali soupeři neuvěřitelný prostor, Rodrigo Moreno potáhl míč k pokutovému území, pak přihrál doleva na Gayu, ten ale měl balón na svoji slabší pravačku a vysoko přestřelil.
36'
Campaňa připravil střeleckou pozici pro Rochinu, ten z dobrých pětadvaceti metrů mířil zcela přesně do středu branky. Přesto můžeme zapsat do statistik vůbec první střelu na bránu.
35'
Rochinův centr už vysoko přeletěl všechny fotbalisty před Cillessenem, bude se kopat od domácí branky.
34'
Campaňův centr jemně tečoval Florenzi, následovat bude další roh Levante.
33'
Miramónovu střílenou přihrávku Parejo srazil na rohový kop.
32'
Po zhruba devadesátisekundové přestávce se může ve hře pokračovat.
31'
Stejně jako v dalších zápasech zbytku španělské ligy je hráčům poskytnuta pauza na občerstvení.
30'
Enis Bardhi se na levém křídle neprotlačil přes Huga Guillamóna, dvacetiletý debutant v základní sestavě Valencie vybojoval odkop od vlastní branky.
29'
Už zahrozili i domácí, a to výrazně! Rodrigo se v pokutovém území sice do zakončení nedostal, odražený míč si ale našel Carlos Soler a prudkou ránou orazítkoval břevno!
28'
Nakrátko rozehraný roh Levante už nepřinesl žádné ohrožení pro brankáře Cillessena.
27'
Dani Parejo sehrál standardní situaci naprosto katastrofálně, nepřesnou přízemní přihrávkou na Florenziho nabídl rychlý brejk soupeři, hosté běželi ve čtyřech proti dvěma, Clerc ale byl zahnán příliš do ostrého úhlu a Florenzi pak odrazil míč na roh.

To byla velmi nebezpečně vyhlížející možnost Levante, avšak bez zakončení.
26'
Goncalo Guedes byl podražen Miramónem na levém křídle, následovat bude standardní situace ve prospěch Valencie.
26'
Levante sehrálo zajímavou útočnou akci, na Miramónovu přihrávku si do pokutového území naběhl Bardhi, už ale měl míč na dlouhou nohu a špičkou kopačky jej nasměroval až někam k rohovému praporku.
24'
Carlos Clerc se srazil s Alessandrem Florenzim, což doprovodil hlasitým výkřikem, rozhodčího Alberolu ale k hvizdu nedonutil.
23'
Také Dani Parejo se ale zatím jen rozehřívá, branku přestřelil o několik metrů.
22'
Maxi Gómez byl faulován před pokutovým územím, to už by mohla být palebná pozice pro Daniho Pareja.
21'
Trvalo velmi dlouho, než byla hra přerušena, po chvíli už se Guedes zvedá na nohy.
20'
Po jednom ze soubojů se na trávníku svíjí Goncalo Guedes, nadále se ale ve hře pokračuje.
20'
Fotbalisté Valencie si pozvolna přihrávají ve středu hřiště, dopředu se moc neženou.
18'
Hosté sehráli přímočarou akci, po dlouhém nákopu z hloubi pole se na levém křídle ocitl osamocený José Luis Morales, jeho prudký centr vyráží brankář Cillessen.
16'
Guedes dostal příliš prudkou přihrávku od Gayi podél postranní čáry, zatím tak stále čekáme na první šanci a vyjma zblokované střely Rodriga Morena i na jakýkoliv další střelecký pokus.
14'
Přihrávka Solera z pravého křídla do pokutového území se neujala, hosté už přenesli hru do středu hřiště.
13'
Rodrigův nákop na Maxiho Gómeze byl příliš dlouhý, Aitor Fernández pak ale lehce podcenil situaci a nakonec musel před Gómezem odkopnout míč až do hlediště.
11'
Hosté se po zisku míče pokusili o rychlý přechod do útoku, Rochina ale u postranní čáry dostal příliš prudkou přihrávku.
11'
Rochinův centr z volného kopu doplachtil k Jasperu Cillessenovi.
10'
Carlos Soler u postranní čáry nedovoleně atakoval svého jmenovce Clerca, následovat bude standardní situace pro Levante.
9'
Neúspěšný výpad Goncala Guedese po levém křídle, Portugalci odskočil míč za brankovou čáru a odkopu od branky se ujme Aitor Fernández.
8'
Moralesova nepřesná přihrávka do pokutového území doputovala k brankáři Jasperu Cillessenovi.
6'
Na pas Josého Gayi si do pokutového území nabíhal Maxi Gómez, k míči ale nedoklouzal.
5'
První palebnou parketu si u pokutového území Levante hledal Rodrigo Moreno, jeho pokus ale byl okamžitě odražen hostujícími zadáky do pole.
3'
Standardní situaci rozehrál tradičně kapitán Dani Parejo, při jeho přetaženém centru ale byl Mouctaru Diakhabymu máván ofsajd.
3'
Roger Martí udeřil Guillamóna do obličeje, teď už budou domácí rozehrávat volný kop na útočné polovině.
2'
Prvního faulu se ve středu hřiště dopustil Rubén Rochina, domácí rychle rozehráli.
1'
Atmosféra je i na prázdném stadiónu více než dobrá, zápas doprovází chorály fanoušků puštěné z reproduktorů.
1'
Rozehráno! Jelikož ve vzájemných zápasech nehrozí žádný barevný konflikt, tak Valencie hraje v bílém, Levante rovněž v obvyklé červeno-modré kombinaci.
1'
Stejně jako před ostatními zápasy 28. kola, tak i valencijskému derby předchází minuta ticha za oběti koronaviru.
Po fotbalistech Valencie už přicházejí také hosté, na závěr i trojice rozhodčích vedená Javierem Alberolou.

Valencia CF: Cillessen – Florenzi, Guillamón, Diakhaby, Gayá – Soler, Parejo (C), Coquelin, Guedes – Rodrigo, Gómez.
Náhradníci: Doménech – Lee Kang-in, J. Costa, Mangala, Gameiro, Wass, Torres, Sobrino, Čeryšev, M. Vallejo, T. Correia, Javi Jiménez.

Levante UD: Aitor Fernández – Miramón, Vezo, Postigo (C), C. Clerc – Rochina, N. Vukčević, Campaña, E. Bardhi – Morales, Martí.
Náhradníci: Koke – Toňo, Radoja, Ó. Duarte, S. León, Hernâni, B. Mayoral, Bruno González, Melero, Pier, Martínez, Coke.

Rozhodčí: Alberola – Hernández, Cerdán.
Hezký večer při sledování přenosu třetího utkání španělské Primera Division po více než tříměsíční přestávce. Také druhý den po restartu soutěže se dočkáme městského derby, po tom včerejším sevillském se dnes utkají oba celky z Valencie, tedy domácí Valencia CF na Mestalle přivítá Levante UD.

Lépe je na tom v současné době slavnější Valencia, která je na sedmém místě se ztrátou čtyř bodů na příčky zajišťující účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Levante je třinácté, když na svého dnešního soupeře ztrácí devět bodů, o bod méně pak je náskok menšího z valencijských týmů na sestupové pásmo.

Ve vzájemných derby zápasech se v posledních letech daří výrazně více Valencii, která pětkrát za sebou neprohrála (3-2-0), v prvním letošním vzájemném duelu na stadiónu soupeře zvítězila 4:2. Poslední výhra Levante nad Valencií se datuje k březnu 2016 (1:0), na Mestalle ale Levante nedokázalo vyhrát žádný soutěžní zápas od roku 1937!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.