La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Bilbao - 10. března 2021   19:00

Atlético
45+2' M. Llorente (Lemar) • 51' L. Suárez
2:1
(1:1)
Bilbao
21' Muniain  (I. Williams)
Atlético
Oblak – Trippier, Savić, Felipe, Hermoso – Carrasco (89. Lodi), Koke, M. Llorente (89. Kondogbia), Lemar (67. Saúl) – L. Suárez (72. Torreira), Félix (67. Á. Correa).
Bilbao
Simón – de Marcos (80. Capa), Núñez, Yeray, Berchiche – Berenguer, Unai López (73. Vencedor), Vesga (59. Dani García), Muniain (80. Morcillo) – I. Williams, Raúl García (73. Villalibre).

Athletic Bilbao se v tomto zápase dokázalo prosadit jako první, ale Marcos Llorente v závěru poločasu srovnal na 1:1 a rozdílovou a vítěznou branku vstřelil v 51. minutě z penalty Luis Suárez. Atlético Madrid vyhrává tento zápas 2:1. Díky výhře má Atlético v tabulce náskok šesti bodů na druhou Barcelonu.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 3:0. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:13.
90+5'
90+5'
Nyní budou volný kop rozehrávat hosté. Přímá střela na branku a Jan Oblak vytáhl míč nad.
90+4'
Yeray (Ath. Bilbao) je otřesený a zůstává ležet na hrací ploše.
90+4'
Žlutou kartu dostává Renan Lodi (Atlético Madrid).
90+3'
Zdá se, že Athletic Bilbao svou poslední šanci na vyrovnání neproměnilo, Jan Oblak se stal hrdinou okamžiku.
90+2'
Jan Oblak (Atl. Madrid) nyní zachránil domácí celek. Unai Núñez (Ath. Bilbao) hlavičkoval z bezprostřední blízkosti po centru spoluhráče, ale brankáře nepřekonal.
90+1'
Centr se snesl před branku, ale nejvýše vyskočil jeden z hráčů, který odhlavičkoval.
90+1'
Čtyři minuty uvidíme navíc, hosté vybojovali roh.
90'
Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
89'
Hostující celek kombinuje na útočné polovině a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Mnoho času už nemá.
89'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Geoffrey Kondogbia.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Renan Lodi.
88'
Vypadá to, že domácí celek bude střídat.
87'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže dostat do nějaké výraznější šance.
85'
Brankář domácích bude rozehrávat od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop až na útočnou polovinu.
84'
Marcos Llorente (Atl. Madrid) se po zajímavé akci po straně dostal do střelecké pozice. Z ostré pozice zkusil vypálit, ale jeho rána končí vysoko nad brankou.
84'
Hostující celek nyní kombinuje na polovině hrací plochy, pokouší se rychle dostat hru před branku soupeře. Zatím ale domácí obrana je pozorná.
82'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhém poločase, přibližně deset minut hry nás dělí od konce zápasu. Domácí celek stále vede o gól.
80'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Jon Morcillo.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Ander Capa.
80'
Unai Simón (Ath. Bilbao) rozehrává od své branky, domácí ji nyní nedokázali výrazněji ohrozit.
79'
Yannick Carrasco (Atl. Madrid) zastihl míč na hrací ploše, akce domácích tak může pokračovat dál, ale to se už obrana Athletic dokázala vrátit.
78'
Koke (Atl. Madrid) pálil z druhé vlny, jeho rána byla zblokovaná na rohový kop. Rychlé přenesení hry přineslo zajímavou šanci před brankou hostů.
77'
Domácí hráči dokázali jen míč odehrát do bezpečí, aktivní hra Atletica pokračuje dál. Hosté jsou nyní opticky aktivnější, Unai Vencedor (Ath. Bilbao) si nabíhal před branku, ale míč získal Jan Oblak.
76'
Z ničeho nic se hra přesunula před branku Atlética, ale hostující fotbalisté nedokázali přesněji vypálit.
74'
V posledních minutách se oba kluby rozhodly pro střídání, nyní mají míč pod kontrolou hostující fotbalisté, kteří kombinují na polovině hrací plochy. Bilbao na nějakou výraznější šanci čeká.
73'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Asier Villalibre.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai López, přichází Unai Vencedor.
72'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází Lucas Torreira.
71'
Dobrá domácí rána končí vedle branky, gólman zasahovat nemusel.
70'
Zajímavá akce Atlética. Koke (Atl. Madrid) našel Yannicka Carrasca, který vracel před branku, obránce jeho míč odrazil mimo. Rohový kop následoval.
68'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Mírnou optickou převahu mají domácí, ale nedaří se jim něco vymyslet.
67'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Saúl.
67'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází João Félix, přichází Ángel Correa.
65'
Yannick Carrasco (Atl. Madrid) to vzal na sebe a vypálil. Jeho rychlou ránu dokázal zastavit připravený brankář. Unai Simón v pohodě zasáhl.
65'
Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, Luis Suárez to zkoušel individuálně, ale příliš daleko se nedostal.
63'
Po faulu na půlící čáře budou rozehrávat hosté. Ti se pokouší co nejrychleji vyrovnat. Zatím ale marně. Obrana Bilbaa je pozorná.
61'
Thomas Lemar (Atl. Madrid) zkoušel oslovit dlouhou přihrávkou spoluhráče, ale obrana Bilbaa byla pozorná, a tak zastavila nebezpečnou akci.
60'
Hodina hry je pryč, viděli jsme tři branky, jednu z toho z proměněné penalty.
59'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Vesga, přichází Dani García.
59'
Momentálně je Bilbao aktivnějším týmem, dlouhý centr na Garcíu byl nepřesný.
58'
Iñaki Williams (Ath. Bilbao) se propracoval do střelecké pozice, ale hlavička se mu nepovedla podle představ.
57'
Domácí centrovali před branku, ale Unai Núñez si dobře poradil, vyskočil nejvýše a míč odehrál do bezpečí.
55'
Nyní se hraje spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře.
52'
Hostující celek se poměrně rychle nastěhoval před branku, kde se pokouší něco vymyslet. Óscar de Marcos hledal spoluhráče, přihrávka postrádala přesnost.
51'
Atlético právě vstřelilo branku!
LUIS SUÁREZ s přehledem proměnil pokutový kop, a tak domácí celek otáčí stav zápasu z 0:1 na 2:1. Atlético se dostává do vedení díky úspěšné penaltě.
50'
Unai Núñez (Ath. Bilbao) fauloval soupeře.
50'
Penalta pro domácí.
49'
Thomas Lemar (Atl. Madrid) centroval před branku, ale s pokusem si dokázala obrana poradit.
48'
Yuri Berchiche (Ath. Bilbao) se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale jeho akci chyběla přesnost.
47'
Hostující brankář vykopával od své branky, následně se do šance dostávají domácí, ale zastavilo je postavení mimo hru.
46'
Utkání pokračuje dál, zdá se, že ani jeden celek během přestávky nestřídal.
46'
Hostující hlavička ještě byla v diskuzi s hlavním rozhodčím, hostům se nelíbí to, že sudí nechal hrát déle než avizoval. Nic to nemění na tom, že po prvním poločase platí plichta 1:1.
45+2'
45+2'
Ačkoliv byla nastavená jedna minuta, nechal hlavní sudí hru pokračovat déle, čehož využil Lemar k přihrávce před branku, odkud hlavou srovnal zakončením do středu branky MARCOS LLORENTE. Asistence: Thomas Lemar.
45+1'
Jedna minuta se bude nastavovat.
43'
Žlutou kartu dostává Felipe (Atlético Madrid).
41'
Žlutou kartu dostává Mikel Vesga (Athletic Bilbao). Druhá žlutá karta po faulu na půlce.
41'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, hosté se po bleskovém přenesení hry dostali do střelecké pozice, ale pokus o ránu byl zblokovaný.
40'
Atlético nemělo komu přihrát, a tak míč vrátilo až k půlící čáře.
39'
Marcos Llorente (Atl. Madrid) to zkoušel individuálně, ale neuspěl. Následně jeho tým vybojoval rohový kop. Nakrátko rozehraný.
38'
Žlutou kartu dostává Óscar de Marcos (Athletic Bilbao). Za faul poblíž půlící čáry dostává žlutou kartu hostující hráč. Míč mají domácí.
37'
Stefan Savić (Atl. Madrid) zakončoval, ale jeho pokus končí výrazně nad brankou.
36'
Koke (Atl. Madrid) centroval před branku, obrana odvrátila míč na rohový kop.
35'
Po inkasované brance se pokouší domácí také usadit před brankou soupeře, Kieran Trippier (Atl. Madrid) vedl akci domácích, Thomas Lemar (Atl. Madrid) si nabíhal před branku, ale obrana odklidila míč do bezpečí.
34'
Centr se snesl před branku hostů, ale obrana si poradila. Následně to na sebe, vzal jeden z hráčů Atlética, ale jeho ránu do středu kryje Unai Simón.
32'
Yeray (Ath. Bilbao) hledal spoluhráče na druhé straně, po rychlé přihrávce se míč dostal do pokutového území, ale hosté se k němu nedostali, aby mohli vypálit.
31'
Půlhodina hry je pryč, hostující celek vede o jednu branku a nyní pokračuje dál v aktivní hře. Jsou to nyní hráči Atlética, kteří se musí bránit.
30'
Yuri Berchiche byl hodně hluboko na útočné polovině, ale souboj o míč prohrál, a tak domácí zkoušeli rychlý brejk. Ten proměnit vinou špatné přihrávky do běhu nedokázali.
28'
Hra se momentálně vrací znovu na polovinu, kde probíhají souboje o míč. Faulu se dopustil jeden z hráčů v červeném, a tak budou rozehrávat hosté.
27'
Dlouho domácí celek váhal před velkým vápnem se zakončením, až se nakonec dostal Kieran Trippier do postavení mimo hru, což neuniklo pozornosti rozhodčího.
26'
Domácí hráči kombinovali na své obranné polovině, daleko se nedostali, neboť je soupeř fauloval. Atlético u míče dál zůstane.
25'
Raúl García (Ath. Bilbao) se znovu pokoušel dostat k míči, ale Stefan Savić k němu dobře přistoupil a nenechal jej odcentrovat. Domácí budou rozehrávat od své branky.
24'
Domácí chtěli rychle přispěchat s odpovědí. Mario Hermoso (Atl. Madrid) zakončoval kousek před velkým vápnem. Jeho střelu k tyči zastavil brankář.
21'
Bilbao právě vstřelilo branku!
První výraznější šance v tomto zápase končí gólem a hostující celek jde do vedení. Iñaki Williams našel výbornou přihrávkou spoluhráče před brankou, IKER MUNIAIN měl před sebou už snadnou práci. Asistence: Iñaki Williams.
20'
Bilbao hraje nyní aktivně, drží míč pod kontrolou a pokouší se něco vymyslet na útočné části hrací plochy.
19'
Autové vhazování pro hosty, míč se dostal až do velkého vápna, ale obrana si dokázala poradit. Následně hlavičkoval João Félix nepřesně.
18'
Álex Berenguer (Ath. Bilbao) rozehrává rohový kop hostů. Centr se snesl před branku, ale obrana si snadno dokázala poradit. Následně si Unai López v souboji o míč na druhé straně počínal nedovoleně.
17'
Iker Muniain (Ath. Bilbao) rychle otočil směr hry a kombinoval se spoluhráči na polovině soupeře. Domácí obrana hraje hodně vysoko aktivně, nedává soupeři mnoho prostoru.
16'
Volný kop vybojovali domácí. Rozehráli na krátko, následně se centr snesl před branku. Zakončující hráč trefil tyč, ale pískal se ofsajd, takže hlavička Álvara Garcíi byla zbytečná.
15'
Yuri Berchiche (Ath. Bilbao) netrefil na své polovině míč napoprvé, a tak se dostal do problémů. Nakonec si dokázal poradit, ale byl v obtížné situaci.
14'
Na nějakou šanci v tomto zápase zatím čekáme, sledujeme klidnější pasáž hry, optickou převahu mají v úvodu domácí hráči.
13'
Yuri Berchiche (Ath. Bilbao) centroval před branku, jeho centr byl obránci odvrácený, a pak hlavičkoval Yuri Berchiche. Míč snadno ze vzduchu získal brankář.
13'
Bilbao ovšem narazilo na dobře postavenou obranu Atlética, která zajímavě vypadající akci dokázala poměrně rychle zastavit.
12'
Hostující celek rozehrává od své branky, Unai Simón (Ath. Bilbao) se zapojil také do kombinace na obranné polovině. Mikel Vesga (Ath. Bilbao) dostal míč na půlku.
10'
Thomas Lemar (Atl. Madrid) to vzal na sebe, kousek před velkým vápnem vypálil, ale jeho rána byla obranou zblokovaná na autové vhazování.
9'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy a domácí celek kontroluje hru. Kieran Trippier (Atl. Madrid) hledal spoluhráče, ale následně jeho kolega míč neudržel.
8'
Hosté se rychle dostávali do zajímavé střelecké pozice, ale Iñaki Williams (Ath. Bilbao) nedokázal přesněji přihrát, a tak akci svého celku ukončil špatným pasem.
7'
Kieran Trippier (Atl. Madrid) rychle rozehrál autové vhazování, Koke centroval řped branku, ale obrana si s jeho pokusem snadno poradila.
6'
Bilbao se dokázalo ubránit, ale na polovině hrací plochy ztratilo míč, a tak mohou hrát domácí. Ti se pokouší postupnou kombinací propracovat do zakončení.
5'
Domácí celek postupoval k brance, nakonec dokázalo Atlético vybojovat rohový kop. Vůbec první v tomto zápase.
3'
Centr před brankou však nenašel žádného nabíhajícího hráče, a tak domácí obrana snadno otáčí směr hry.
2'
Yuri Berchiche (Ath. Bilbao) vhazuje poblíž půlící čáry. Vhodil míč do hry, Raúl García pokračoval v akci. Následně jeho spoluhráč centroval před branku.
1'
Hostující celek se propracoval na útočnou polovinu, ale do šance se dostat nedokázal.
1'
Domácí hrají v červených dresech, hosté ve tmavých. Zápas začíná.
1'

Atlético Madrid: Oblak – Trippier, Savić, Á. García, Hermoso – Carrasco, Koke, M. Llorente, Lemar – L. Suárez, Félix.
Náhradníci: Grbić – Á. Correa, M. Dembélé, Kondogbia, Lodi, Saúl, Torreira, Vitolo, Vrsaljko.

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Núñez, Yeray, Berchiche – Berenguer, Unai López, Vesga, Muniain – I. Williams, Raúl García.
Náhradníci: Ezkieta – Balenziaga, Capa, Dani García, I. Gómez, Lekue, Morcillo, Sancet, Vencedor, Vicente, Villalibre, Zarraga..
Hrát se bude na Wanda Metropolitano v Madridu bez přítomnosti fanoušků.
Poslední vzájemný zápas se v rámci ligy odehrál 14. června 2020. Týmy se rozešly s remízou 1:1. To byla jediná remíza, další čtyři vzájemné zápasy vyhrál Madrid.
Atlético Madrid s náskokem tří bodů vede tabulky Španělské LaLigy. Z posledních pěti zápasů tým bodoval ve čtyřech. Poradil si s Grandou 2:1, a Villarrealem 2:0. Remizoval s Levante 1:1 a Realem Madrid 1:1. Atlético nestačilo na Levante 0:2. Atlético Madrid má z 25 zápasů 59 bodů a tříbodový náskok na druhou Barcelonu.
Athletic Bilbao prožívá povedenější pasáž ročníku. Z posledních pěti zápasů tým bodoval ve všech. Porazil si s Cadizem 4:0 a Granadou 2:1. Remizoval s Valencií 1:1, Villarrealem 1:1 a Levante 1:1. Tým je momentálně na osmé pozici ligové tabulky se 33 body.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky španělského klubového fotbalu. V tomto zápase 18. kola proti sobě nastoupí Atlético Madrid a Athletic Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.