La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Celta Vigo - 8. února 2021   21:00

Atlético
45' L. Suárez (M. Llorente) • 50' L. Suárez (Lodi)
2:2
(1:1)
Celta Vigo
13' S. Mina  (Mallo) • 89' Ferreyra  (Solari)
Atlético
Oblak – Savić, J. Giménez, Felipe (46. Torreira) – Kondogbia – M. Llorente, Koke (C), Saúl, Lodi – Á. Correa, L. Suárez.
Grbić – Carrasco, Camello, Soriano, Vrsaljko, Torreira, Vitolo, Castro.
Cuadra – Sobrino, López
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
Celta Vigo
Blanco – Mallo (C), N. Araujo, Murillo, Caricol – Tapia – Méndez, Denis Suárez, Nolito (69. Solari) – Aspas, S. Mina (76. Ferreyra).
Villar – Aidoo, Baeza, Beltrán, Fontán, Holsgrove, Mor, Solari, K. Vázquez, Ferreyra.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 4:1. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 12:17.
Hráčem zápasu je podle očekávání vyhlášen dvougólový střelec Luis Suárez, rozhodně ale nebude nadšen, neboť Atlético přišlo o vedení až v samém závěru zápasu.

V něm oba týmy proměnily takřka všechny své šance a výsledné skóre je 2:2, přičemž řeč je nejen o brankách, ale i střelách na branku a oba brankáři tak zůstali bez zákroku.

Atlético dnešní remízou dalo trochu nadechnout Realu Madrid i Barceloně, oba giganti ale stále ztrácejí osm bodů a Atlético ještě disponuje odloženým zápasem s Bilbaem k dobru. Celta sice pošesté v řadě nevyhrála, posunula se ale na desáté místo tabulky, bod z dnešního zápasu určitě bere všema deseti.
90+3'
90+3'
Atlético ještě hraje s míčem na útočné polovině, ovšem nevypadá to, že by ještě ohrozilo Blanca.
90+1'
Rozhodčí Guillermo Cuadra Fernández oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
89'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Celtě se povedlo vyrovnat! Po kombinační souhře hostů Augusto Solari přihrával z pravého křídla před branku, kde ve skluzu vstřelil branku FACUNDO FERREYRA! Úspěšná souhra dvou střídajících Argentinců.
88'
Geoffrey Kondogbia byl faulován při průniku útočnou polovinou, nadále se hraje pod taktovkou týmu taktického mága Diega Simeoneho.
87'
Atlético v těchto momentech vcelku bezpečně kontroluje svůj náskok, ten je ale stále jen jednogólový.
86'
Střelecký pokus Renana Lodiho byl zablokován, Brazilec hned běží zpět na svůj post levého beka.
84'
Rohový kop pro Atlético, Kokeho centru se Celta ubránila.
82'
José Maria Giménez se v nepřerušené hře odhodlal k útočnému výletu, který zakončil střelou zpoza pokutového území vedle hostující branky.
81'
Po nákopu Renana Lodiho do pokutového území se Luis Suárez dostal k hlavičce, tísněn Caricolem ale nedokázal najít své spoluhráče.
80'
Žlutou kartu za protesty viděl hostující trenér Eduardo Coudet.
80'
Brais Méndez na pravém křídle neodcentroval přes Giméneze, tomu se navíc povedlo v pádu odehrát míč do zámezí o hostujícího fotbalistu, znovu tak bude odkopávat Jan Oblak.
78'
Přetažený centr Huga Malla odvrátil Marcos Llorente, Denis Suárez se pak ještě snažil vybojovat rohový kop, získal ale jen žlutou kartu za protesty poté, co rozhodčí přisoudili Atléticu odkop od branky.
76'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Santiago Mina, přichází Facundo Ferreyra.
76'
Luis Suárez dostal přihrávku do volného prostoru na pravém křídle, pak ale neprocedil svoji přihrávku přes bránícího Caricola.
76'
Hosté chystají své druhé střídání, do hry přijde nová posila z Benficy Facundo Ferreyra.
75'
Přihrávku Luise Suáreze do předbrankového prostoru zachytil Renato Tapia.
73'
Neúspěšná souhra hostů, Hugo Mallo přihrával Iagu Aspasovi do protipohybu, volného míče se zmocnil Jan Oblak.
72'
Standardní situace pro Atlético, centr Renana Lodiho ale zamířil do míst, kde byl jen Néstor Araujo.
71'
Nepovedená střela Saúla, ten zpoza pokutového území trefil jen spoluhráče Correu, toho času stojícího v ofsajdu.
69'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Nolito, přichází Augusto Solari.
69'
Po rozehrávce nakrátko z velké dálky střílel Hugo Mallo, hostující kapitán ale branku vysoko přestřelil.
68'
Celta zvyšuje aktivitu, Iago Aspas na levém křídle vybojoval rohový kop.
67'
Žlutou kartu dostává José Giménez (Atlético Madrid).

José Giménez v souboji bez míče nedovoleně odblokoval Iaga Aspase.
66'
Za pětašedesát minut hry jsme viděli jen sedm střel (4-3), na bránu mířily jen všechny tři gólové.
65'
Celta hraje s míčem ve středu hřiště, hosté se ale složitě prosazují proti tradičně kompaktní defenzivě Atlética.
63'
Ani další centr Iaga Aspase ze standardní situace se neujal, Denis Suárez se pak dostal ke dvěma střelám, obě ale byly zablokované ještě před Oblakem.
62'
Centru Aspase se Atlético ubránilo, hostující útočník ale byl po chvíli faulován Correou a následovat bude další standardní situace pro Celtu.
61'
Koke v blízkosti rohového praporku podrazil Huga Malla, následovat bude volný kop pro Celtu.
59'
Po ni ale nedokázalo nijak ohrozit Blanca, ten se ujal odraženého míče.
59'
Renato Tapia se provinil nedovoleným zákrokem v souboji s Lucasem Torreirou, Atlético bude zahrávat standardní situaci na útočné polovině.
57'
Následný rohový kop Celty vyústil jen v Murillův faul na Saviće.
56'
Brais Méndez se sice neprotlačil do pokutového území, míč se ale odrazil přímo do běhu Iago Aspasovi, tomu se v posledních chvíli stačil vložit do střely Geoffrey Kondogbia.
55'
Santimu Minovi je pískán faul na Stefana Saviće, byť jeho spoluhráč Nolito toto rozhodnutí hlavního arbitra vůbec nechápe.
54'
Suáreze ještě před návratem na trávník přiběhl zkontrolovat i rozhodčí Guillermo Cuadra Fernández.
54'
Šestnáctigólový střelec Atlética z této sezóny bude v pořádku, už je zpátky na nohou.
53'
Suárez teď zůstává ležet na trávníku po souboji s Néstorem Araujem, kdy nepříjemně dopadl.
52'
Celta sehrála kombinační akci na pravé straně hřiště, přihrávka Braise Méndeze do pokutového území se neujala.
50'
Atlético právě vstřelilo branku!
Atlético díky svému elitnímu kanonýrovi otáčí zápas! Kondogbia přenesl hru doleva, kde Renan Lodi z voleje přihrál před branku a LUIS SUÁREZ nedal brankáři Blancovi šanci zasáhnout!
48'
Stefan Savić u postranní čáry nedovoleně atakoval Santiho Minu, rozehrávají hosté.
47'
Atlético do druhého poločasu mění rozestavení, bude pokračovat ve čtyřobráncovém systému.
46'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Felipe, přichází Lucas Torreira.
46'
Atlético bude do druhého poločasu střídat, do hry je u postranní čáry připraven Lucas Torreira, zatím se ale čeká na hostující tým i trojici rozhodčích.
Atlético hraje po prvním poločase se Celtou Vigo 1:1, když jsme zatím viděli naprosté minimum příležitostí, obě střely na branku ale skončily v síti, když se zblízka prosadili Santi Mina a Luis Suárez. Zatímco Mina skóroval letos potřetí, tak Suárez už popatnácté.
45+1'
45+1'
Potvrzeno, branka je regulérní.
45+1'
Rozhodčí Cuadra ještě s kolegy řeší, zda-li Suárez nebyl v postavení mimo hru, jednalo se o velmi těsnou situaci.
45'
Hned první úspěšnější akce Atlética končí vyrovnáním! Correa přihrál doprava Llorentemu, jenž přesným pasem našel před brankou LUISE SUÁREZE, jenž na ofsajdové hraně v pádu dopravil míč za Blancova záda!
44'
Marcos Llorente si na pravém křídle nedokázal zpracovat příliš dlouhý nákop, Atléticu zatím nejde vůbec nic.
43'
Celta brzy vybojovala další roh, útočný faul je ale pískán Santimu Minovi.
42'
Útočná snaha Celty končí odpískáním Mendézova faulu na Correu.
41'
Denisi Suárezovi centr nevyšel, u přední tyče domácí snadno odvrátili míč do zámezí.
41'
Iago Aspas při průniku po pravém křídle vybojoval rohový kop pro Celtu.
39'
Felipe si teď říkal o druhou žlutou a potažmo červenou kartu, když zápasnickým chvatem stáhl k zemi Santiho Minu, rozhodčí Cuadra se ale nad ním smiloval a nechává jej pokračovat.
38'
Atlético se rozestavilo po útočné polovině, Kokeho přenesení hry doleva však bylo moc vysoké pro Renana Lodiho, ten neměl šanci udržet míč ve hřišti.
36'
Luis Suárez před pokutovým územím mezi několika protihráči padl k zemi, rozhodčí Cuadra ale píská proti Atléticu, neboť vražení Tapii nepovažoval za nedovolené, pak Suárezovi odpískal hru rukou.
35'
Střílenou přihrávku Renana Lodiho od rohu pokutového území pokryl brankář Blanco, ten dosud byl zcela bez práce.
35'
Na střelecké pokusy je to zatím 2:2, na bránu mířila jen ta gólová hlavička Santiho Miny.
33'
Correa se pokusil vysunout po pravém křídle Marcose Llorenteho, adresoval mu však příliš prudkou přihrávku.
32'
Zápasu zatím chybí potřebné tempo, hosté si přihrávají ve středu hřiště, Atlético se s presinkem moc nenamáhá.
30'
Luis Suárez byl faulován u postranní čáry, Atlético na vlastní polovině rychle rozehrálo.
28'
Jedna vsuvka z blížící se Ligy mistrů, dnes bylo rozhodnuto o místě konání prvního zápasu osmifinále Ligy mistrů mezi Atléticem Madrid a Chelsea, která by ve Španělsku musela do povinné karantény, utkání se tak odehraje ve Varšavě.
27'
Z následné standardní situace Denis Suárez adresoval velmi nepřesný centr do pokutového území.
26'
Tapia byl tvrdě sražen Correou, z toho mohla být také karta, tentokrát ji rozhodčí Cuadra nechává v kapse.
25'
Atlético už má zase problémy se vůbec dostat k míči, hosté mají mnohem více přihrávek (120 – 175) i podstatně lepší poměr jejich přesnosti.
24'
Z následné standardní situace Celta zahrozit nedokázala, po odrazu míče do zámezí už bude vhazovat Atlético.
23'
Brais Méndez potáhl míč na útočnou polovinu, kde byl faulován Felipem a brazilský obránce Atlética si prohlíží žlutou kartu.
23'
Po dlouhém autu Lodiho byl míč prodloužen před branku, tam už se k němu pruhovaní nedostali.
22'
Na fauly je to 1:3, po tom třetím hostů zahrával standardní situaci Koke, jeho centr José Giménez v tísni prodloužil mimo branku.
20'
Po autu Renana Lodiho do pokutového území se domácí do zakončení nedostali, míč pak odkopl daleko do pole Nolito.
19'
Přihrávka Iago Aspase do předbrankového prostoru mířila do míst, kam si nenabíhal žádný z jeho spoluhráčů.
18'
Luis Suárez se probil po levém křídle, pak se po jeho pasu před branku nedostal ke střele Ángel Correa, navíc je Suárezovi zpětně máváno postavení mimo hru.
17'
Aktivita Celty se projevuje i v držení míče, které je zatím 38 – 62 v procentech.
15'
Luis Suárez se před pokutovým územím neúspěšně tlačil do zakončení, pak nepřesně přihrával Marcosi Llorentemu.
14'
Pro nezaujatého diváka je takový start zápasu tím nejlepším scénářem, který mohl nastat. Mohli bychom vidět velmi zajímavou podívanou.
13'
Celta se nečekaně ujímá vedení! Centr kapitána Huga Malla z pravé strany hlavičkou v pádu umístil do sítě SANTI MINA!
12'
Nolitova přihrávka doleva na Caricola byla příliš pomalá, Llorente před ním ukopl míč do zámezí.
12'
Brais Méndez tak dlouho váhal s přihrávkou, až přišel o míč. Po Saúlově faulu se k němu ale Celta zase vrací.
11'
Hosté si pozvolna přihrávají ve středu hřiště a spíše než útočit, chtějí neudělat chybu.
9'
Caricolův centr byl příliš vysoký pro Santiho Minu, míč doputoval až za protější postranní čáru, kde bude vhazovat Renan Lodi.
8'
Celta ale brzy přišla o míč a Atlético mohlo vyrazit do rychlého protiútoku, Correa ale nepřesnou přihrávkou zase odevzdal míč celku z Galicie.
8'
Celta se usadila na útočné polovině a hledá cestu do pokutového území Atlética.
6'
Kokeho nákop do pokutového území ze standardní situace hosté ubránili, Kondogbia se pak pokusil o dalekonosnou střelu, tu však namířil vysoko nad branku.
5'
Renato Tapia brzy vidí žlutou kartu za nepříjemný šlapák na Geoffreyho Kondogbiu.
5'
Po nepřesné souhře domácích může vhazovat Hugo Mallo.
3'
První střelecký pokus Iaga Aspase byl zablokován, u míče už je Atlético.
2'
Celta zahájila zápas velmi aktivně, hosté napadali soupeřovu rozehrávku až v sedmi hráčích a povedlo se jim získat míč na útočné polovině.
1'
Rozehráno! Oba celky hrají v tradičních barvách, Atleti tedy v červeno-bíle pruhovaných dresech, Celta ve světle modré barvě.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.

Atlético Madrid: Oblak – Savić, J. Giménez, Felipe – Kondogbia – M. Llorente, Koke (C), Saúl, Lodi – Á. Correa, L. Suárez.
Náhradníci: Grbić – Carrasco, Camello, Soriano, Vrsaljko, Torreira, Vitolo.

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), N. Araujo, Murillo, Caricol – Tapia – Méndez, Denis Suárez, Nolito – Aspas, S. Mina.
Náhradníci: Villar – Aidoo, Baeza, Beltrán, Fontán, Holsgrove, Mor, Solari, K. Vázquez.

Rozhodčí: Cuadra – Sobrino, López.
RC Celta Vigo

Zatímco Atlético drží dlouhou sérii, tak Celta naopak v posledních pěti kolech získala jen dva body za dvě remízy, k tomu ještě inkasovala těžký debakl 2:5 v poháru na hřišti třetiligové Ibizy.

Po jednadvaceti kolech je Celta na jedenáctém místě ligové tabulky se ziskem 25 bodů, přičemž má jen náskok jednoho bodu na čtrnáctý Cádiz a pěti bodů na osmnáctý Valladolid.

Na hřištích soupeřů Celta v jedenácti zápasech zatím vyhrála jen jednou, povedlo se ji to v úvodu prosince v Bilbau, celkem s dalšími šesti remízami tam získala devět bodů.

Hosté se musí obejít bez zraněných Álvareze a Juncy.
Atlético Madrid

Atlético zažívá fantastickou sezónu, když suverénně vede La Ligu, neboť v čele má náskok sedmi bodů na oba španělské giganty, Barcelonu i Real Madrid, navíc oproti oběma klubům má ještě dva zápasy k dobru včetně toho dnešního.

Tým trenéra Diega Simeoneho navíc vyhrál už osmkrát v řadě a zbývá mu jediná výhra k vyrovnání klubového rekordu devíti výher ze sezóny 2013/14, kdy vybojovali mistrovský titul, k němuž míří i letos.

Atlético se v posledních týdnech musí obejít bez Kierana Trippiera, jenž je potrestán za sázkařské prohřešky, mimo hru pak jsou i Moussa Dembélé, Mario Hermoso a Joao Felix.
Hezký večer při sledování přenosu ze závěrečného zápasu 22. kola španělské La Ligy, lídr soutěže Atlético Madrid přivítá Celtu Vigo, které se v posledních týdnech vůbec nedaří.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.