La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : D. Alavés - 13. února 2021   21:00

Barcelona
29' Trincão (Kourouma) • 45+1' Messi (S. Busquets) • 74' Trincão  • 75' Messi (Griezmann) • 80' Firpo (Griezmann)
5:1
(2:0)
D. Alavés
57' Rioja
Barcelona
ter Stegen – Mingueza (72. Dest), F. de Jong (72. Pjanić), Lenglet, Firpo – Kourouma (64. Pedri), S. Busquets (46. Umtiti), Puig – Trincão, Messi (C), Griezmann (81. O. Dembèlé).
Figueroa – Martínez, Carreño
Camp Nou (Barcelona)
D. Alavés
F. Pacheco (C) – Martín (46. Laguardia), Tachi, Lejeune, R. Duarte – Méndez, Battaglia, Pina (72. Pons), I. Córdoba (46. Rioja) – Joselu (81. Deyverson), Lucas Pérez (81. Sainz).

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek večera!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 10:14.
Fotbalisté Barcelony splnili proti Alavésu roli velkého favorita. Nakonec zvítězili vysoko 5:1. V první půli zajistili domácím dvougólový náskok svými trefami Trincão a Lionel Messi. Po změně stran se Deportivu podařilo zápas na nějaký čas zdramatizovat, když v 57. minutě snížil na 2:1 Luis Rioja, který potrestal hrubku mladíčka Kouroumy. To byl ale pro Katalánce signál ke zvýšení úsilí. Po několika šancích je v 74. minutě konečně uklidnil Trincão, ten dorazil míč do brány po úniku Messiho. O minutu později se prosadil právě Lionel Messi, jenž ze střední vzdálenosti zamířil do šibenice a skóre duelu uzavřel deset minut před koncem Junior Firpo.
90+1'
90+1'
Je tomu tak. Jedna minuta!
90'
Běží už poslední minuta řádné hrací doby. Myslím, že sudí nebude mít moc důvodů nastavovat nějaký delší časový úsek.
89'
Už to vypadalo, že hattrick završí Messiho spoluhráč Trincão. Ten sice Pacheca překonal, ale také byl v ofsajdu.
87'
Na hattrick má chuť Lionel Messi. Ten nyní vyprášil střelou z levé strany šestnáctky rukavice Pacheca.
86'
Domácí přeci jen už nikam nepospíchají, nyní si v klidu vyměňují míč na vlastní polovině.
83'
Svěřenci Ronalda Koemana nemají dost. Zase se s míčem postupně přibližují k bráně soupeře.
81'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Ousmane Dembèlé.
81'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Joselu, přichází Deyverson.
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Lucas Pérez, přichází Borja Sainz.
80'
Barcelona právě vstřelila branku!
Domácí nyní zcela rozebrali obranu soupeře! Puig otevřel defenzivu obloučkem na Antoina Griezmanna, který přízemním nástřelem vyzval ke skórování JÚNIORA FIRPA a ten zakončoval na zadní tyči do odkryté brány.
78'
O osudu zápasu je rozhodnuto. Domácí si už zbytek duelu mohou užívat.
75'
Podruhé se dnes trefuje také LIONEL MESSI! Kapitán Blaugranas převzal míč od Griezmanna, srovnal si ho na levačku a z 20 metrů vypálil do šibenice Pachecovy brány. Gólman Deportiva zůstal stát a jen se za střelou Argentince ohlédl – 4:1.
74'
Domácí uklidňuje svým druhým zásahem večera TRINCÃO! Pedri vysunul nádherným kolmým pasem Lionela Messiho. Ten se pokusil vybíhajícího Pacheca obejít, ale gólman Alavésu mu balón vypíchl. Celou situaci však sledoval Trincão, který si našel volný míč a poslal ho do prázdné brány.
73'
Messi zapojil kolmou přihrávkou do akce Sergiña Desta. Ten se na pravém křídle nedokázal zbavit protihráče. Domácí budou alespoň vhazovat.
72'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Pere Pons.
72'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Miralem Pjanić.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Oscar Mingueza, přichází Sergiño Dest.
71'
Hned se moje slova potvrdila. Luis Rioja postupoval na levé straně dopředu. Mingueza ho nedokázal zastavit a hostující útočník posílal míč před bránu. Tam měl Umtiti klid, přesto balón odkopl jen na roh.
70'
Domácí obrana není jistá a tak to na sebe berou ofenzivní hráči, kteří drží soupeře pod tlakem. Pokud se Deportivo nedostane na útočnou polovinu, nebude to pak v defenzivě Barcelony hořet.
68'
Na hranici šestnáctky měl napřaženo Ricard Puig. Do jeho rány se postavil bránící Víctor Laguardia.
66'
Aby domácí nakonec nemrzely neproměněné šance! Junior Firpo měl míč na levé straně a vrátil ho na střed Messimu, ten balón z první dloubl na Antoina Griezmanna, který z levé strany těsně minul zadní tyč!
64'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Moriba Kourouma, přichází Pedri.
64'
Domácí to teď vykombinovali přihrávkami na jeden dotek. Celou akci zakončoval z hranice šestnáctky z levé strany Lionel Messi, který mířil po zemi těsně vedle vzdálenější tyče!
63'
Rohový kop soupeře Deportivo přestálo.
62'
Na sebe to vzal Trincão. Ten běžel na brankáře Pacheca, dokonce mohl nahrávat před prázdnou bránu Kouroumovi. Střílel ale sám a Fernando Pacheco míč reflexivně vytěsnil mimo svou svatyni!
60'
Lionel Messi to kopl dobře. Přes zeď zamířil k tyči, ke které to měl brankář Pacheco dále. Ten ale úmysl Argentince přečetl a efektním zákrokem pro fotografy míč lapil!
59'
Lionel Messi kličkoval s míčem u pokutového území soupeře. Byl sražen Battagliou a domácí tak mají k dispozici přímý kop z dobré pozice.
57'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Hosté jsou zpátky v zápase! Kourouma namazal balón do běhu LUISOVI RIOJOVI, který utekl Lengletovi, zakřižování od Umtitiho už přišlo pozdě a hostující útočník svůj únik zakončil střelou do protipohybu brankáře ter Stegena – 2:1..
56'
Teď ale domácí zaváhali při rozehrávce a míče se chopil u pravé postranní čáry Edgar Méndez. Ten ho předal Lucasovi Pérezovi, který se na hranici šestnáctky lehce zbavil Umtitiho a levačkou střílel nepřesně. Zase ale ukázka, proč francouzský mistr světa Samuel Umtiti v Barceloně moc nehraje.
54'
V úvodu druhého poločasu je znát, že Deportivo chce hrát aktivněji. Obranu má výše, více hráčů se zapojuje do útočných akcí. Nedá se ale říci, že by byla Barcelona nějak vyvedena z míry.
52'
Tachi se postavil do cesty Júniorovi Firpovi, kterého srazil a dostal žlutou kartu.
50'
Domácí zahrávali standardní situaci. Lionel Messi volil centr, který jeden z jeho spoluhráčů hlavou jen lehce lízl a míč skončil v zámezí.
48'
Hostující Lucas Pérez postupoval z levé strany do šance. Už byl ale přeci jen v ostřejším úhlu a jeho pokus o tvrdé zakončení skončil vedle bližší tyče.
47'
Hosté se rozhodli dvojitým střídáním oživit hru a posílit ofenzivu. Barca rozestavění měnit nebude. Samuel Umtiti se zasune na pozici stopera a Frenkie de Jong zaujme místo Busquetse ve středu zálohy.
46'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Samuel Umtiti.
46'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Martín, přichází Víctor Laguardia.
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Luis Rioja.
46'
Po prvním poločase nakonec mohou být domácí spokojeni. Nad Alavésem totiž vedou 2:0. Hosté v úvodní desetiminutovce přestáli několik šancí Barcelony a pak tlak soupeře na nějakou dobu relativně otupili. Ve 29. minutě ale sedmnáctiletý Kourouma nabil Trincãovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě. A pak už zase hráli především Blaugranas. První zásah Messiho ještě nebyl uznán pro milimetrový ofsajd Griezmanna. V nastaveném čase se už ale Lionel Messi dočkal, když parádní střelou, která se odrazila do brány od tyče, navýšil vedení svého týmu.
45+2'
45+1'
Tenhle gól už nevezme LIONELOVI MESSIMU ani VAR! Domácí hvězda se trefila krásně. Messi převzal míč na útočné polovině, zhruba 20 metrů od brány si ho navedl na levačku a svou přízemní střelu nasměroval od bližší tyče, od které se balón odrazil tak šikovně, že zapadl do brankové sítě za druhou tyč – 2:0.
45'
Lucas Pérez zkusil u pokutového území předat míč Joseluovi efektní patičkou. Do přihrávky ale vběhl Oscar Mingueza, jenž z pohledu domácích vše vyřešil.
44'
Lejeune převzal míč od brankáře Pacheca a volil dlouhý nákop, který dolétl až do autu. Vhazují domácí.
43'
Tentokrát Blaugranas rozehráli nakrátko.
42'
Rohový kop Messiho hosté odvrátili do zámezí. Následuje další rozehrávka od rohového praporku.
39'
Střelu Lucase Péreze srazila obrana Barcelony na roh. Ten rozehrával opět Pérez, domácí se však ubránili.
37'
Domácí skórovali podruhé, ale tento zásah byl po poradě sudího s kolegy u VARu odvolán! Na krásný pas za obranu si naběhl Antoine Griezmann. Ten utíkal sám na Pacheca, který situaci skvěle ustál a levou nohou zakončení Francouze vyrazil. Dobíhající Lionel Messi míč poslal k bližší tyči a tam už gólman Alavésu nedosáhl. VAR však odhalil ofsajd a gól Messiho tak není uznán.
34'
Messi našel krásným pasem Trincãa, kterého vychytal Pacheco. Vzrušení bylo zbytečné, portugalský fotbalista Katalánců byl v ofsajdu.
33'
Hosté nadále setrvávají v obranném bloku, ze kterého občas vyrážejí do rychlého protiútoku. Styl hry asi měnit nebudou.
31'
Půlhodina hry za námi. Domácí se konečně dostali do vedení a teď navíc rozvíjejí další ofenzivní snažení.
29'
Do vedení jde Barca! Z pravé strany poslal před bránu prudký centr Oscar Mingueza a brankář Pacheco se k balónu nedostal. Ten tak prošel až na Moribu Kouroumu, jenž ho poslal proti noze TRINCÃA a ten z nějakých 12 metrů propálil vše, co mu stálo v cestě.
27'
Dvojitá příležitost hostí! Nejprve to výborně udělal Lucas Pérez, který se snažil ter Stegena z ostrého úhlu lobovat a domácí brankář musel padající list vyrážet. Následně se balón dostal k Rodrigovi Battagliovi, který zpoza šestnáctky vůbec nemířil šatně, ovšem gólman Barci si jeho střelu našel a pokryl ji!
27'
Domácí stoper Clément Lenglet se po jednom ze soubojů těžce zvedal ze hřiště, přičemž se držel za hlavu. Rozhodčí nechává hru pokračovat.
25'
Antoine Griezmann si na pravém křídle hodil míč kolem protihráče a po kontaktu spadl. Sudí ale tentokrát nepískal faul a naopak přisuzuje hostím autové vhazování.
24'
Lucas Pérez posílal míč na vzdálenější tyč, kam sbíhal Tomás Pina. Rozhodčí ale viděl útočný faul Méndeze a snahu Deportiva tak hvizdem ukončil.
23'
Hosté navíc občas vyrazí do brejku. Nyní vybojovali rohový kop...
22'
Domácí se dostávali do šancí jen v samotném úvodu zápasu. Nadále sice většinu času kontrolují balón, ale na dostřel brány Alavésu se už těžko přibližují.
21'
Lionem Messi si na půlícím kruhu dobře pokryl balón a dotírající Florian Lejeune ho tak fauloval.
20'
Hosté se neudrželi dlouho na útočné polovině. Už opět rozehrává Barcelona.
18'
Držení míče – 75 % : 25 %
17'
Protiútok domácích táhl Messi. Obránce Martín raději zatáhl za záchrannou brzdu v podobě faulu, za který dostal žlutou kartu.
15'
Domácí se bez problémů ubránili a mohou myslet na útok.
14'
Dobrou práci odvedl hostující Iñigo Córdoba, který zaútočil po levé straně a získal pro Deportivo rohový kop.
14'
Domácí mají tradičně velkou převahu v držení míče. Čekáme ale na další šance.
12'
Na levé straně podpořil útočnou akci Barcelony Júnior Firpo. Krajní obránce byl v ofsajdu a rozehrávat tak budou hosté.
9'
Domácí zahrávali rohový kop. Udělali to nakrátko a zatím drží míč.
8'
Zajímavý kontr podnikli hráči Alavésu. Edgar Méndez dostal míč na pravé křídlo, doběhl s ním k šestnáctce a přesnou přihrávkou našel Joselua. Tomu však střela vůbec nesedla a balón skončil na prázdné tribuně Camp Nou.
7'
Přihrávku za obranu dostával Lionel Messi. Brankář Pacheco proti němu vyběhl daleko z brány a podařilo se mu vytlačit argentinského kouzelníka mimo ideální úhel pro zakončení. Messi pak zkoušel hostujícího gólmana lobovat, ovšem Pacheco balón stačil vyrazit.
6'
Pobyt Blaugranas na útočné polovině na chvíli přerušila nepřesná přihrávka Minguezy. Hosté ale míč rychle ztratili a zase se musejí bránit.
5'
Domácí celek pokračuje v náporu. Drží míč a mačká svého soupeře do blízkosti pokutového území.
4'
Slušná střela Trincãa z pravého rohu šestnáctky! Domácí křídelník pálil těsně vedle bližší tyče.
3'
V záložní trojici Barcelony nastoupili po boku zkušeného Sergia Busquetse dva mladíci. Teprve sedmnáctiletý Moriba Kourouma a spolu s ním jednadvacetiletý Ricard Puig.
2'
První nápor Barcelony. Kombinační akci zakončoval střelou z pokutového území Antoine Griezmann. Míč ale stačil srazit jeden z obránců!
1'

FC Barcelona: ter Stegen – Mingueza, F. de Jong, Lenglet, Firpo – Kourouma, S. Busquets, Puig – Trincão, Messi (C), Griezmann.
Náhradníci: Neto, Peña – Pjanić, Umtiti, Dest, O. Dembèlé, de la Fuente, Alba, Fernandes, Pedri, Collado.

Deportivo Alavés: F. Pacheco (C) – Martín, Tachi, Lejeune, R. Duarte – Méndez, Battaglia, Pina, I. Córdoba – Joselu, Lucas Pérez.
Náhradníci: Sivera – Deyverson, Rioja, Pons, M. García, Jota, Sainz, Laguardia, Abqar, Burgui, Pellistri, López.

Rozhodčí: Figueroa – Martínez, Carreño.
První zápas v tomto ročníku na hřišti Alavésu skončil remízou 1:1. Deportivo dokonce vedlo po trefě Luise Rioji, po změně stran však srovnal Antoine Griezmann. V minulém ročníku Barca zvítězila 4:1 na Camp Nou a 5:0 na hřišti soupeře.
FC Barcelona (3. místo, 13 – 4 – 4, skóre 44:20, 43 bodů)
Barca dlouhodobě neprožívá povedené období. Výsledky nejsou takové, na jaké bývali fanoušci zvyklí a v kase navíc scházejí peníze. V La Lize se ale Messi a spol. derou po nepodařeném úvodu ročníku nahoru. Z posledních jedenácti ligových duelů Blaugranas vyhráli devět a žádný z nich neprohráli. Na kontě mají šest výher v řadě. Minulý víkend hráči Barcelony zvítězili 3:2 na půdě Betisu. Ve středu se však zadrhli v prvním utkání semifinále Copy del Rey na hřišti Sevilly, odkud si odvezli porážku 0:2 a v odvetě budou mít co dohánět.

Posledních 5 zápasů Barcelony:
Vallecano – Barcelona 1:2 (Copa del Rey)
Barcelona – Bilbao 2:1
Granada – Barcelona 3:5 po prodl. (Copa del Rey)
Betis – Barcelona 2:3
Sevilla – Barcelona 2:0 (Copa del Rey)
Deportivo Alavés (16. místo, 5 – 7 – 10, skóre 19:29, 22 bodů)
Fotbalisté Alavésu se nacházejí jen dva body nad pásmem sestupu. Po nedávných hodně špatných výkonech, které vedly ke čtyřem ligovým porážkám v řadě a ostudnému pohárovému vystoupení na hřišti druholigové Almérie, přišlo na přelomu ledna a února konečně světlo na konci tunelu. Deportivo si nejprve přivezlo bezgólovou remízu z Getafe a minulý pátek pak doma zdolalo Valladolid 1:0 po trefě Joselua. Bodovat ale potřebuje nadále, byť na Camp Nou, kde naposledy zvítězilo před 21 lety, to bude hodně těžké.

Posledních 5 zápasů Alavésu:
Almería – Alavés 5:0 (Copa del Rey)
Alavés – Sevilla 1:2
Alavés – Real Madrid 1:4
Getafe – Alavés 0:0
Alavés – Valladolid 1:0
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V sobotu večer se v rámci 23. kola španělské La Ligy odehraje utkání mezi Barcelonou a Alavésem. Favoritem duelu samozřejmě bude třetí tým tabulky z Katalánska, byť jeho výkony už nejsou z různých důvodu tak dominantní jako v minulých letech. O záchranu hrající Deportivo se bude snažit překvapit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.