La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Eibar - 29. prosince 2020   19:15

Barcelona
67' O. Dembèlé (Firpo)
1:1
(0:0)
Eibar
58' Kike García
Barcelona
ter Stegen (C) – Mingueza, R. Araújo, Lenglet (82. S. Busquets) – Dest (46. O. Dembèlé), Pjanić (66. Coutinho), F. de Jong, Firpo – Griezmann (66. Trincão), Pedri (89. Puig) – Braithwaite.
Alberola – Hernández, Cerdán
Camp Nou (Barcelona)
Eibar
Dmitrović – Pozo, Burgos (73. P. Oliveira), Bigas, Rafa – Papakouli Diop, S. Álvarez – Kądzior (82. Recio), Expósito, Inuj – Kike García (C) (73. Muto).

S konstatováním, že Barcelona bez Messiho znovu ztratila, se loučím a přeji vám příjemný zbytek úterního večera.
Sledovali jsme velmi zajímavé utkání, ve kterém Barcelona znovu ztratila! Eibar dnes vůbec nepůsobil jako tým ,jenž hraje o záchranu, alespoň tedy do vstřelené branky. Tohle je pro něj velmi cenný bod a navíc výkon, od něhož se může odrazit k lepším zítřkům.

Hostující mužstvo šlo do vedení, když chyboval Ronald Araújo, který ztratil míč a o trefu se pak postaral Kike García. Barceloně se povedlo rychle vyrovnat, což měl na svědomí Ousmane Dembèlé. Od té doby Katalánci byli daleko lepší, avšak neproměnili své příležitosti, a tak se musejí smířit pouze s bodem.
90+4'
90+3'
Barcelona v závěru nastavení rozehrávala standardní situaci! Balon letěl před branku, kde se pro míč vydal Marko Dmitrović, jehož ještě atakoval Ronald Araújo, který byl navíc v ofsajdu!
90+1'
Trincão v šestnáctce dlouho hledal střeleckou pozici, až se dostal do pravé části šestnáctky! Zakončení střídajícího hráče proletělo těsně vedle vzdálenější tyče. Barcelona byla znovu blízko druhému gólu.
90+1'
Bude se hrát o tři minuty déle!
90'
U středové čáry se srazili Júnior Firpo a Recio. Jednalo se spíše o nezaviněnou srážku, protože oba hráči byli u míče stejně. Rozhodčí to viděl trochu jinak a přisoudil balon Barceloně.
89'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Pedri, přichází Ricard Puig.
88'
Tlak Barcelony dál roste, ale další zakončení bylo zablokované. Eibar po zisku míče na nic nečeká a odkopem jej posílá velmi daleko.
86'
Jeden z hráčů Barcelony se nacházel sám na penaltovém puntíku a měl kolem sebe hodně prostoru. Jenže se snažil velmi rychle vystřelit a jeho zbrklý pokus šel jen nad branku! Tohle musí končit v síti, ale nestalo se tak ...
86'
Z levé strany přišla přihrávka před branku, kam si nabíhal Philippe Coutinho. Brazilský záložník okamžitě střílel, jenomže nastřelil svého strážce.
85'
Eibar s poslední minutou může být spokojený, protože ji strávil na útočné polovině. Překvapivý výsledek už je velmi blízko, Barcelona stále na svou šanci čeká.
83'
Sotva přišel, už uviděl žlutou kartu! Recio (Eibar) zastavil podražením pronikajícího soupeře, kterým byl znovu Frenkie de Jong.
82'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Clément Lenglet, přichází Sergio Busquets.
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Damian Kądzior, přichází Recio.
81'
Spolupráce Júnior Firpo – Martin Braithwaite dnes funguje! První jmenovaný znovu centroval a dánský útočník zakončoval, ovšem byl atakován a i proto zařízení netrefil.
80'
Favorit zápasu znovu kombinoval na útočné polovině, jenomže Philippe Coutinho kolem bránícího soupeře neprošel. Barcelona bude alespoň vhazovat, čas se jí ovšem rychle krátí.
79'
Katalánci poslali do šestnáctky další centr od rohového praporku, na který si naskočil Clément Lenglet. Domácí stoper byl atakován, a tak jeho hlavička zamířila jen nad branku.
78'
Ousmane Dembèlé vstřelil branku, ale hru Barcelony jistě oživil. Francouzský útočník se neustále nabízí a vytváří spoluhráčům další varianty k přihrávce. Tohle byl velmi dobrý tah domácího trenéra.
77'
Blížíme se ke koncovce zápasu a stav je stále vyrovnaný. Ve druhém poločase sice Barcelona přidala, avšak na vedení to zatím stále nestačí.
75'
Prvním potrestaným hráčem je Sergio Álvarez (Eibar), který zatáhl za ruku Pedriho a musel si jako první prohlédnout žlutou kartu. Tohle byl taktický faul a Eibar se díky tomu zformoval v obraně.
74'
Z levé strany přišel před branku přízemní pas, který si pohlídal Clément Lenglet. Barcelona znovu otáčí hru a bude chtít rozhodnout.
73'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Kike García, přichází Jošinori Muto.
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Esteban Burgos, přichází Paulo Oliveira.
71'
Trpělivá Barcelona znovu kombinovala a následně si před branku naběhl Martin Braithwaite. Nejprve ale došlo k zákroku srbského gólmana, který míč vyboxoval právě do dánského útočníka, od něhož balon zamířil těsně vedle branky!
70'
Očekávám, že Barcelona bude na koni a soupeře doslova přišpendluje k jeho pokutovému území. Katalánci jsou znovu v kombinaci na útočné polovině.
67'
Barcelona právě vstřelila branku!
Tahle branka už byla v pořádku a stav zápasu je znovu vyrovnaný! Barcelona velmi rychle kombinovala na levé straně a do prostoru si pak naběhl Júnior Firpo, jehož přihrávka propadla do zadní části šestnáctky, kde se nacházel OUSMANE DEMBÈLÉ. Francouzský reprezentant udržel chladnou hlavu a placírkou zamířil přesně do protějšího spodního rohu branky. Asistence: Júnior Firpo.
67'
Znovu se hraje a Barcelona opět kombinuje. Domácí celek stále hraje velmi pomalu a navíc mu ve hře schází moment překvapení.
66'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Philippe Coutinho.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Trincão.
65'
Hostující celek získal balon na vlastní polovině a okamžitě se vydal do rychlé akce. Tu zakončoval zpoza vápna Kike García, jehož pokus přizvedl hlavou Ronald Araújo – rohový kop pro Eibar.
63'
Hned několik hráčů mířilo ke střídačce Barcelony, za pár chvil můžeme očekávat další změny v její sestavě. Katalánci jsou znovu u míče, jenže kombinují daleko od soupeřovy branky.
62'
Na pravé straně se rozeběhl Ousmane Dembèlé, na kterého také mířila přihrávka, ale byla nepřesná. Uvidíme pouze odkop od branky Eibaru.
61'
Barcelona musí přidat, což u trochu ve druhém poločase udělala. Jenomže zatím neproměňuje obrovské příležitosti, a tak byla potrestána. Eibar dnes hraje hodně kompaktně a zaslouží si minimálně bodovat.
58'
Eibar právě vstřelil branku!
Obránce Barcelony chybuje a outsider se ujímá vedení! Ronald Araújo dlouhou váhal, co udělá s balonem, až o něj přišel. KIKE GARCÍA se zmocnil míče a upaloval sám na branku. Marc-André ter Stegen sice proti němu vyrazil, avšak balon nezastavil – 0:1.
57'
Barcelona znovu selhala! Pas z levé strany zamířil mezi stopery, kde se pohyboval Ousmane Dembèlé, jenž šel sám na brankáře. Marko Dmitrović proti němu vyrazil a míč vytěsnil nohou. O dorážku se pokusil ještě Frenkie de Jong, jehož zakončení připomínalo spíše malou domů.
56'
Těžko říct, co teď zamýšlel Eduardo Expósito, který se nacházel na pravé straně. Pokud se jednalo o centr nebo o střelu, tak jeho snaha byla marná. Možná myšlenka ale měla více kvality.
55'
Ronald Araújo dvakrát zastavil akci soupeře. Nejprve útok přerušil a po chvíli zase zablokoval centr ze strany. Eibar dnes hraje opravdu sympaticky a rozhodně si říká alespoň o bod.
53'
Francouzský útočník si přebral míč a hodil si ho na střelu! Griezmannův pokus byl velmi slabý, a i když mířil do pravého spodního rohu branky, tak jej pokryl Marko Dmitrović.
51'
Dalším, kdo chtěl vzít zodpovědnost na sebe, byl Miralem Pjanić. Volej bosenského záložníka zamířil vedle pravé tyče. Barcelona začíná přebírat otěže zápasu a je i nebezpečná.
50'
Ousmane Dembèlé udělal dva rychlé kroky na střed a okamžitě vystřelil. Jeho zakončení se kroutilo vedle vzdálenější tyče, tohle nebyl vůbec marný pokus.
49'
Za pokutovým územím se napřáhl Eduardo Expósito, který chtěl trefit zařízení. Jenomže jeho snažení zablokoval jeden z obránců a Katalánci hru znovu obracejí na druhou stranu.
48'
Hráči v bílých dresech znovu výborně napadali a balon získali. Jejich kombinace ale nebyla odvážná, a tak se Eibar raději stáhl až za půlící čáru.
47'
Hostující mužstvo znovu vytáhlo napadání hodně vysoko, s čímž Barcelona měla potíže. Situaci vyřešil až Miralem Pjanić, který hru vzduchem přenesl do strany.
46'
Pokračujeme druhým poločasem, Barcelona má pětačtyřicet minut na to, aby zvítězila. Právě Katalánci začínají na balonu, znovu volí postupnou kombinaci.
46'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergiño Dest, přichází Ousmane Dembèlé.
46'
Stav zápasu je po prvním poločasu bezbrankový a především za to může Martin Braithwaite, který zahodil pokutový kop a následně se nacházel v ofsajdu, a tak jeho branka nemohla platit. Barcelona je sice více u balonu, což se tedy čekalo. Ovšem zbytek statistik je velmi vyrovnaný. Eibar se giganta nezalekl a hraje velmi sympaticky. Uvidíme, jak si týmy rozdělí body.
45+4'
45+4'
Barcelona ještě kombinovala na útočné polovině, ale chyběl jí moment překvapení. Po chvíli sice přišlo přenesení hry na levou stranu, jenže Sergiño Dest si počínal zbrkle a našel jen rukavice srbského brankáře.
45+3'
Poločas se dohrává na polovině Barcelony, což její fanoušci jistě nevidí rádi. Katalánci stále nikam nespěchají a spíše to vypadá, že chtějí poločas v klidu dohrát.
45+1'
Budou se hrát čtyři minuty navíc! Eibar ve stejný moment rozehrával rohový kop, který odvrátil Frenkie de Jong. Ani z následného reparátu hostující celek neuspěl.
44'
Júnior Firpo může být rád, že si jako první neprohlédl žlutou kartu. Ofenzivní hráč Barcelony vletěl do soupeře a ještě jej loktem trefil zad. Tohle se rozhodně dalo trestat.
43'
Júnior Firpo znovu rychle zpracoval balon a přihrál za šestnáctku, kde se nacházel francouzský reprezentant. Antoine Griezmann se okamžitě opřel do míče, ale pokus mu příliš nesedl, protože jej poslal vedle pravé tyče.
42'
Myslím, že v kabině Barcelony bude o přestávce hodně dusno. Domácí celek soupeře výrazně nepřehrává, sledujeme spíše vyrovnanou partii.
41'
Blížíme se ke konci prvního poločasu, který moc fotbalové krásy nepřinesl. Dokonce jsme se ani vstřeleného gólu nedočkali! Tedy dočkali, ovšem ten pro ofsajd neplatil.
40'
Eibar dával Barceloně ochutnat jeho vlastní polívčičku, ovšem poté rychlým přenesením hry zrychlil. Následně přišel centr z levé strany, který si pohlídal v šestnáctce Clément Lenglet.
39'
Že by Barcelona dominovala, to se rozhodně nedá říct. Navíc se hra na konci poločasu hodně kouskuje. Dalším otřeseným hráčem je Papakouli Diop, který si naběhl do stopera soupeře.
37'
Jeden z hostujících hráčů upadl v šestnáctce a celou situaci ještě bude řešit VAR. Aktuálně se nehraje, protože se čeká na rozhodnutí. Po chvíli přišlo, což hostující hráče rozhodně nepotěšilo.
36'
Volný přímý kop si pohlídal Oscar Mingueza, jenž balon odehrál na rohový kop. Následný centr od praporku si už Katalánci pohlídali, ovšem dál jsou pod tlakem.
35'
Eibar se znovu vydal na útočnou polovinu, kde vybojoval faul. Proti pravidlům se provinil Frenkie de Jong, jenž dává soupeři standardní situaci.
33'
Barcelona rozehrávala další rohový kop, na který si na první tyči naskočil Oscar Mingueza. Hlavička španělského obránce byla nepřesná a zamířila jen vedle vzdálenější tyče.
33'
Znovu se centrem prezentoval Júnior Firpo, jenž viděl před branku sprintujícího dánského spoluhráče. Martin Braithwaite se po balonu natahoval, jenomže na něj nedosáhl.
32'
Hostující celek je sice outsiderem, ovšem jeho herní projev je dnes hodně sympatický. Eibar se snaží hrát i směrem dopředu a rozhodně nepřijel do Barcelony pouze pro bezbrankovou remízu.
30'
Barcelona je znovu u balonu a kombinuje na vlastní polovině, domácí hráči musejí být velmi ostražití. Eibar znovu vytahuje napadání hodně vysoko, což se znovu vyplatilo.
29'
Do nepříjemné pozice se dostal Marc-André ter Stegen, kterého napadala hned dvojice soupeřů. Německý gólman si poradil a začal další akci Katalánců.
28'
Po kontrole videa se znovu hraje a stále platí, že stav zápasu je bezbrankový. Barcelona se nacházela u šestnáctky, ale moc toho nevymyslela. Naopak se následně faulu dopustil Ronald Araújo, který dohrál Rafu.
25'
Branka pro ofsajd neplatí! Barcelona zrychlila hru, když se na levé straně nabídl Júnior Firpo. ten následně přihrál do šestnáctky, kde se pohyboval Martin Braithwaite, jenž z jedné zamířil k pravé tyči. Právě dánský útočník se nacházel v těsném ofsajdu, a tak jeho branku VAR odvolal.
24'
Zatím nesledujeme nikterak zajímavou bitvu, utkání je příliš pomalé. Stav je zatím stále bezbrankový i proto, že Martin Braithwaite zahodil pokutový kop.
23'
Centr od rohového praporku zamířil na první tyčku, kde se před soupeře natlačil Ronald Araújo. Jeho hlavička ale zamířila do míst, kde byl připravený Marko Dmitrović.
22'
Rafa byl nepříjemně nastřelen při centru a okamžitě se skácel na trávník. Hra je přerušená a na hrací plochu míří lékařský tým Eibaru.
21'
Barcelona okupuje pokutové území soupeře, ale svou kombinací jej spíše uspává. Dvakrát mohl centrovat Sergiño Dest, jenž vždy míč poslal zpátky. Po chvíli přesto Katalánci vybojovali alespoň roh.
20'
Jen z tribuny sleduje utkání Messi, který dostal pro dnešek dovolenou. Snad tohoto kroku nebude Barcelona po zápase litovat.
18'
V posledních minutách je hostující mužstvo lepším celkem na hrací ploše, Barcelona musí konečně zabrat, jinak by mohla prohrávat.
17'
A znovu centroval ze strany Damian Kądzior, tentokrát z branky vyrazil Marc-André ter Stegen, jenž situaci vyřešil. Následně byl hráč Barcelony faulován a hra se tak trochu uklidňuje.
16'
Na levé straně se pohyboval Damian Kądzior, jehož centr spoluhráče nenašel. Následný reparát byl sražen na další rohový kop. Tentokrát balon mířil do nebezpečného místa, avšak Barcelona se znovu ubránila.
15'
Hostující mužstvo znovu rozehrávalo rohový kop, po kterém zakončení nepřišlo. Eibar následně kombinoval na levé straně a vybojoval alespoň autové vhazování.
14'
Barcelona je znovu u balonu, ovšem dlouhou dobu kombinuje na vlastní polovině. Hráči v bílých dresech dobře napadají rozehrávku favorita zápasu.
13'
Takaši Inuj se protáhl kolem soupeře, který mu míč v posledním momentu vypíchl na roh. Rohový kop následně rozehrál Eduardo Expósito, jenž před brankou nenašel žádného spoluhráče.
12'
Standardní situace byla centrem zahrána do šestnáctky, kde si balon našel Kike García. Hostující kapitán se rychle otočil a zakončil asi metr vedle levé tyče!
10'
Eibar přežil první kritickou situaci a sám nyní může myslet na ohrožení branky. Zpoza šestnáctky totiž vystřelil Takaši Inuj, jehož pokus byl velmi slabý, a tak jej sebral Marc-André ter Stegen.
8'
Ježkovy oči! K pokutovému kopu se postavil Martin Braithwaite, který ji zahrál přímo hrozně. Jeho placírka totiž poslala balon vedle levé tyče!
7'
Hlavní rozhodčí se běžel sám podívat na video a ukazuje na penaltový puntík. Barcelona bude zahrávat pokutový kop!
6'
Celou situaci ještě řeší VAR!
5'
Na levé straně šestnáctky se pohyboval Martin Braithwaite, který vybojoval rohový kop. Centr od praporku propadl až na zadní tyč, kde celou situaci přeběhl Martin Braithwaite. Ještě před ním upadl Ronald Araújo, avšak pokutový kop nařízen nebyl.
4'
Na autové vhazování si naskočil Kike García, který míč prodloužil za sebe, kde se pohyboval Oscar Mingueza. Barcelona je opět u balonu, ale stále na vlastní polovině a také pod tlakem.
3'
Na pravé straně pracoval Sergiño Dest, jehož přihrávka do druhé vlny byla nepovedená. Eibar se na chvíli chopil míče, ale velmi rychle o něj přišel, a tak se znovu brání.
2'
Katalánci se okamžitě ujali míče a kombinují. Jenomže z útočné poloviny byli vyhnání za půlící čáru, ovšem Barcelona nikam nespěchá.
1'
Utkání mezi slavnou Barcelonou a Eibarem právě začalo! Hostující mužstvo se chopilo úvodního výkopu, avšak následný nákop mnoho štěstí nepřinesl.
1'

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Mingueza, R. Araújo, Lenglet – Dest, Pjanić, F. de Jong, Firpo – Griezmann, Pedri – Braithwaite.
Náhradníci: Neto, Peña – Aleñá, S. Busquets, Coutinho, O. Dembèlé, Fernandes, Puig, Trincão, Umtiti.

SD Eibar: Dmitrović – Pozo, Burgos, Bigas, Rafa – Papakouli Diop, S. Álvarez – Kądzior, Expósito, Inuj – Kike García (C).
Náhradníci: Y. Rodríguez – Cubero, Dufur, Enrich, Recio, Quique, P. León, Miota, Muto, Olabe, P. Oliveira.

Rozhodčí: Alberola – Hernández, Cerdán.
Ještě jednou vás vítám u dnešního střetnutí, do něhož nezasáhne Lionel Messi, který dostal volno, a tak bude Barceloně citelně scházel. Ovšem Katalánci jsou obrovským favoritem, což potvrzuje také postavení v tabulce. Podaří se Eibaru překvapit španělského giganta?

Již jsou známy sestavy, které si za pár okamžiků představíme? Patnáct minut po sedmé hodině, se už budeme věnovat úvodnímu výkopu zápasu. Pojďme se společně bavit nejlepším španělským fotbalem!
SD Eibar

Eibar dnes favoritem nebude, spíše naopak. Jakýkoliv bodový zisk by byl spíše překvapením. Tento tým má po patnácti duelech na svém kontě jen patnáct bodů, které stačí až na sedmnáctou pozici LaLigy. Hostující fotbalisté mají záporné skóre, když sami dali jedenáct branek, ale inkasovali jich patnáct. V posledních třech duelech získal Eibar jenom jediný bod za remízu s Realem Sociedad. Následovaly dvě porážky, a to s Realem a Alavésem.
Barcelona

Barcelona neprožívá úplně šťastný ročník španělské nejvyšší soutěže, rozhodně by si přála být na vyšší pozici. Po čtrnácti zápasech má totiž na svém kontě čtyřiadvacet bodů, což jí stačí až na pátou pozici. To není příčka, na kterou by byla zvyklá. Katalánci mají nejlepší ofenzivu soutěže, která nastřílela už dvacet osm branek, ovšem na druhou stranu inkasovali gólů čtrnáct. Parta okolo Lionela Messiho brala z posledních tří duelů sedm bodů. Porazila totiž Real Sociedad a Valladolid. Mezi těmito dvěma zápasy přišla remíza s Valencií.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u utkání v rámci LaLigy! V tomto střetu se spolu podíváme na zápas mezi Barcelonou a Eibarem. Výkop je naplánován na 19:15 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.