La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Huesca - 20. listopadu 2020   21:00

CA Osasuna
69' D. García (Jony)
1:1
(0:1)
Huesca
5' Sandro Ramírez
CA Osasuna
Herrera – Roncaglia (78. Vidal), U. García, D. García, Cruz (46. Moncayola) – R. Torres (46. Gallego), Oier (C), I. Pérez, Jony (84. Barja) – Budimir (78. Adrián López), R. García.
Pizarro – Garrido, Masso
Estadio El Sadar (Pamplona)
Huesca
Andrés Fernández – Pedro López, Insua, Siovas, Galán – Ferreiro (86. Gómez), Mosquera, M. Rico (C) (86. Carlos), B. García – Mir (56. Nwakali), Sandro Ramírez (76. Okazaki).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 10:1. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 14:15.
Páteční předehrávka 10. kola španělské La Ligy mezi Osasunou a Huescou skončila nerozhodným výsledkem 1:1. Vedení získali překvapivě hosté, kteří skórovali už v 5. minutě zásluhou Sandra Ramíreze. Svěřenci kouče Arrasteho dokázali odpovědět ve druhém dějství zásluhou stopera Davida Garcíi, jehož hlavička zaplula k pravé tyči. Další góly nepadly, body se tak dělily. Osasuna určitě chtěla víc, bod ji sice posunul na 11. místo, ale ostatní protivníci mají svá utkání teprve před sebou. Huesca stále čeká na první ligové vítězství, naopak již posedmé remizovala.
90+4'
90+3'
Je to jasné, utkání skončí nerozhodným výsledkem. Závěrečnou akci táhl pravou stranou Sergio Gómez, avšak Nacho Vidal soupeře tělem čistě odstavil od balónu.
90+2'
Žlutou kartu si ještě vykoledoval Kelechi Nwakali. Po ztrátě balónu zajel skluzem do Oiera, domácí kapitán zůstává v bolestech ležet na trávníku.
90+1'
Jon Moncayola utekl Siovasovi, aby si vzápětí až moc předkopl balón. Dostihl ho až za postranní lajnu, Fernández bude odkopávat.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Vysoký centr byl snadnou kořistí pro Andrése Fernándeze. Gólman vyběhl a uzmul balón před Adriánem Lópezem.
88'
Přímý volný kop pro Arrasteho družinu. Rubén García si šikovně postavil tělo před míč, Javier Galán jej nešetrně srazil k zemi.
87'
Enric Gallego pochopil úmysl spoluhráče Unaie Garcíi pozdě. Stoper poslal balón pěknou uličkou mezi Mosquerou a Insuou, avšak forward Osasuny byl u balónu pozdě.
86'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Mikel Rico, přichází Juan Carlos.
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází David Ferreiro, přichází Sergio Gómez.
85'
Jenže David Ferreiro předvedl mizerný centr. Balón vykroutil ven z šestnáctky, málem nastartoval do brejku Barju, jenž selhal při zpracování.
84'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Jony, přichází Kike Barja.
83'
Zahrozí Huesca z rohového kopu? David Ferreiro dokázal pod tlakem a proti přesile nastřelit nastavenou nohu Oiera. Právě od dolní končetiny domácího kapitána kulatý nesmysl doplachtil do zámezí.
82'
Skvěle pozičně zvládl situaci David García. Střelec vyrovnácí branky se nalepil na záda Okazakimu, jehož přiměl k zaváhání.
81'
Hosté dokázali dobré dvě minuty kombinovat na útočné polovině protivníka. Ve finále centroval Šindži Okazaki, míč ze vzduchu sebral Sergio Herrera.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka stanovené hrací doby. Osasuna určitě bude chtít urvat vítězství pro sebe, Huesca bude ráda za bod.
79'
Kelechi Nwakali se za šestnáctkou zasekávačkou zbavil Jonyho a mohl střílet, jenže místo toho ještě přihrával. Překvapený Rico zůstal stát na místě, bez reakce.
78'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Adrián López.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Facundo Roncaglia, přichází Nacho Vidal.
77'
Standardka Huesce vůbec nevyšla. Exekutor Pedro Mosquera totiž poslal vyoský balón mimo dosah ve vápně stojících fotbalistů.
76'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Šindži Okazaki.
76'
Žlutý trest i na druhé straně. Iñigo Pérez skluzem přejel nohy Ferreira bez snahy hrát balón, a to hlavní rozhodčí dobře viděl.
75'
Jony si chytře došel pro faul. Balón kopl mimo vlastní dosah, ale Pedro López ho za dres stáhl na zem. Odměnou mu je žlutý kartónek.
73'
Domácí kombinují, ale marně hledají okénko v defenzivě soupeře. Dobře zorganizanou obranu dokázali prolomit jen díky dobře zahrané standardce, ze hry o to zatím usilují bez úspěchu.
72'
Pokračuje aktivita Osasuny. Té viditelně nestačí bod, proti poslední Huesce chtějí vítězství za plný počet. Čas ovšem ubíhá velmi rychle.
71'
Začínáme prakticky zase od nuly, ačkoli do konce zbývá něco kolem dvaceti minut. Oba týmy jsou ale na stejné úrovni, každá chyba by teď mohla rozhodovat o konečném výsledku.
69'
Osasuna právě vstřelila branku!
Arraseteho družina zaslouženě vyrovnává! Rohový kop byl rozehrán na krátko, načež přiletěl do pokutového území centr od Jonyho. Stoper DAVID GARCÍA dokázal v těžké pozici hlavičkoval nechytatelně k pravé tyči!
68'
Po delší době měl práci Sergio Herrera. Pozornost domácího gólmana vyzkoušel z velkého úhlu David Ferreiro, brankář nadvakrát míč zpacifikoval.
67'
Od osobního strážce se úspěšně odpoutal Enric Gallego. Následně pokračoval v běhu levou lajnou a nakonec stříleným centrem hledal Budimira, toho dobře pohlídal López.
66'
Brankář Fernández rozehrál na Mosqueru, ten mu riskantně vracel. Strážce hostující svatyně dokázal odkopnout před Budimirem, ale jen do autu.
65'
Podruhé v krátkém časovém sledu chtěli domácí penaltu. Tentokráte po pádu Rubéna Garcíi, jenž při vytváření prostoru předpadl přes Ferreira, který smolně podklouzl.
64'
Huesca si balónu dlouho neužila. Kulatý nesmysl vybojoval Dimitris Siovas v souboji s Jonym, jenže pak nepřesně přenášel hru na Ramíreze.
63'
Pablo Insua úspěšně odvrátil balón mimo velké vápno před Budimirem. Odražený balón napálil Oier z voleje vysoko nad.
62'
Facundo Roncaglia neodhadl dobře pohyb spoluhráče Rubéna Garcíi. Ten pokračoval směrem v lajně, zatímco bek přihrával středem.
61'
Osasuna na okamžik vydechla. David García neměl komu dopředu, a tak se otočil a nahrál z poloviny hřiště brankáři.
60'
Hodina utkání je pryč, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Huesca úspěšně drží jednobrankový náskok, avšak ve druhém poločase je většinu času pod tlakem.
59'
Na pravou stranu dostal výbornou přihrávku Facundo Roncaglia. Zaskeávačkou se nejprve zbavil Galána, následně vypálil jen do clonícího Mosquery.
58'
Andrés Fernández znovu v permanenci. Pokus Oiera však postrádal razanci i přesnosti, gólman zapsal snadný zákrok.
57'
Osasuna je každým útokem blíže a blíže gólu. Jony odcentroval na hlavu volného Rubéna Garcíi, jenž hlavou usměrnil míč mimo bránu.
56'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Rafael Mir, přichází Kelechi Nwakali.
55'
Forbalisté v červených dresech chtěli pokutový kop po údajném faulu Insuy na padajícího Torrese. Hlavní rozhodčí na souboj dobře viděl a nechal ve hře pokračovat.
54'
Teď už musel Andrés Fernández zasahovat, a to hned dvakrát. Zakončení Péreze vyrazil k střílejícímu protivníkovi, lapil i jeho dorážku.
53'
Z dvaceti metrů vypálil štiplavou ránu Oier. Brankář Huescy zůstal nehnutě stát na místě, naštěstí pro něj balón proletěl o kousek vedle pravé tyče.
52'
Domácí vstoupili do druhého poločas velmi aktivně. Soupeři ještě prakticky nepůjčili balón, trpělivou kombinací chtějí dosáhnout kýženého vyrovnání.
51'
Nad všechny fotbalisty vyskočil vyběhnuvší Andrés Fernández. Gólman využil možnost hrát rukama, vyboxoval kulatý nesmysl do bezpečí.
50'
Svěřenci trenéra Arrasateho mají další možnost rohového kopu. Z této standardky před malou chvílí pořádně zahrozili, jak dopadnou teď?
49'
Kombinační akci Huescy zhatil Pedro Mosquera. Balón poslal za paty Ferreirovi, jenž nedokázal včas zareagovat.
48'
Osasuna byla kousek od vyrovnání! Po centru od rohového praporku hlavičkoval David García těsně vedle pravé tyčky, Unai García už zvedal ruce nad hlavu.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky pokračují v původním rozložení.
46'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Roberto Torres, přichází Enric Gallego.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Juan Cruz, přichází Jon Moncayola.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
Páteční předehrávka se zatím vyvíjí hodně překvapivě. Poslední Huesca totiž vede na stadiónu Osasuny nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 a je 45 minut od prvního ligového vítězství. Gól padl už v 5. minutě, Mirovu vyraženou ránu uklidil do sítě Sandro Ramírez. Hosté byli nebezpečnější i v dalším průběhu poločasu, největší šanci na navýšení ovšem Mir v gól nepřetavil. První ránu vyrazil gólman, druhou namířil vedle brány.
45'
44'
Po narážečce mezi Torresem a Jonym centroval před bránu první jmenovaný. Javier Galán na míč nedosáhl, stejně tak adresát Budimir.
43'
Fotbalisté Osasuny kombinují, defenziva hostů ale zatím nemá žádné problémy s ubráněním jejich kontrů. Ty postrádají moment překvapení.
42'
Facundo Roncaglia hodil aut až do pokutového území soupeře. V hlavičkovém souboji však uspěl bránící Pedro López.
41'
První žlutou kartu inkasoval domácí útočník Ante Budimir, který si při vzdušném střetu s Insuou viditelně pomohl loktem.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou hosté do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
Obrovská chyba připravila Osasuna o míč. Juan Cruz již neočekával zpětný pas od Jonyho, proto se rozběhl pozdě a zpracovával až za postranní lajnou.
38'
Andrése Fernándeze dostal pod tlak presující Ante Budimir. Španělský brankář nevymýšlel nic složitého, balón odkopl mimo hrací plochu.
37'
A další pokus směřující mezi tři tyče! Sandro Ramírez vypálil dělovku z levé strany šestnáctky, gólman vyboxoval kulatý nesmysl k nohám spoluhráče.
36'
Fantastickým lobem za obranu vyslal Pedro Mosquera do úniku Rafu Mira. První střelu vyrazil Herrera zpátky k útočníkovi, dorážka proletěla kousek vedle pravé části brankové konstrukce!
35'
Ukázkový skluz předvedl Rubén García. Nohy dal šikovně před tělo protivníka, který přes ně sice přepadl, jenže domácí fotbalista zasáhl jako první míč.
34'
Davidu Ferrerovi se otevřela čtyřicetimetrová hranice, domácí stopeři před ním dlouho ustupovali. Zastavili až před šestnáctkou, proto Ferreiro přihrál Ramírezovi, jehož mizerný centr skončil v rukavicích gólmana.
33'
Naštěstí jen na malý moment. Domácí záložník vstal bez zásahu lékařů a zdá se, že bude schopen pokračovat bez újmy na zdraví.
32'
Zničehonic zůstal na trávníku ležet Jony. Jakmile to spoluhráči zaregistrovali, tak balón zakopli do zámezí. Hra je přerušena.
31'
Více volného prostoru využil ke střele z velké vzdálenosti Ante Budimir. Andrés Fernández mohl zůstat klidným, rána forwarda proletěla vysoko nad.
30'
Po půl hodině zápasu Huesca překvapivě vede nad Osasunou 1:0. Vedení je zasloužené, dosavadní průběh utkání domácím vůbec nevychází.
29'
Faul si vyžadoval Iñigo Pérez po zákroku Davida Ferreira. Arbitr po krátkém váhání nechal ve hře pokračovat.
28'
Stoper Pablo Insua zaváhal, nakonec ovšem celou situaci vyřešil v rámci možností dobře. Když jej Jony připravil o míč, tak ho čistým skluzem bleskově zbavil balónu zpátky ve svůj prospěch.
27'
Za obranu si nabíhal na dlouhý Mirův nákop Ramírez. Španělovi skvěle zkřížil cestu Unai García, kulatý nesmysl odkopl do zámezí.
26'
První úspěšný zákrok střetnutí zapisuje na konto Sergio Herrera. Z hranice šestnáctky vypálil Ramírez slabě do středu svatyně.
25'
V blízkosti hlavního rozhodčího došlo ke střetu mezi Pablem Insuou a Robertem Torresem. Pizarro odpískal faul ve prospěch Osasuny.
24'
Středopolař Rico nejprve vystihl nahrávku Jonyho, poté si ale příliš předkopl balón před sebe, což potrestal Roncaglia. Opět hrají domácí.
23'
Roberto Torres přesunul hru na Oiera, a ten nacentroval do šestnáctky na hlavu Jonyho. Střela v záklonu Fernándezovi moc starostí nenadělala.
22'
Juan Cruz si pořádně zahrával s ohněm. Malá domů totiž vůbec nebyla razantní a Sergio Herrera měl co dělat, aby odkopl před sprintujícím Rafou Mirem.
21'
O žlutou kartu si říkal Mikel Rico. Ten z frustrace ztráty balónu tvrdě zajel do Unaie Garcíi, který zůstává ležet na trávníku.
20'
A znovu Sandro Ramírez. Ten nejprve krásnou kličkou obelstil Oiera, ale na Davida Garcíu už si netroufl. Proto raději přihrál Mirovi.
19'
Svěřenci kouče Arrasateho se už dostali do dobré provozní teploty. Převzali aktivitu do vlastních rukou, na první větší šanci ovšem čekají.
18'
Pod tlakem Pedro Mosquera nevymýšlel nic složitého. Otočil se k Jonymu zády a nahrál dozadu brankáři.
17'
Agilní Sandro Ramírez mířil za druhým zásahem v zápase. David Ferreiro mu pěknou uličkou prostrčil balón, avšak do ofsajdu.
16'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. David García chtěl přenést hru na Oiera, jenže poslal mu balón na hlavu. Kapitán pod tlakem přiťukl jen protihráči.
15'
Roberto Torres místo centru rozehrál vedle sebe stojícímu Iñigovi Pérezovi. Až od něj přišel centr, Facundo Roncaglia na míč těsně nedosáhl.
14'
Dimitris Siovas vystoupil proti Rubénu Garcíovi, kterého zezadu podrazil a daroval soupeři standardku ze zajímavé pozice.
13'
Přílišná pasivista by se však Huesce mohla vymstít. Do konce základní hrací doby ještě zbývá velká dávka minut a Osasuna určitě nebude chtít odejít z domácího utkání poražena.
12'
Je pochopitelné, že fotbalisté v bílých dresech nikam nespěchají. Vedení si letos moc často neužili a první tři body by jim v tabulce hodně pomohly.
11'
Útočným faulem se provinil Ante Budimir. Defenziva Huescy tak může na okamžik vydechnout, v poslední minutě byla pod velkým tlakem.
10'
Sandro Ramírez hraje skvěle. Díky presinku vybojoval balón pro svůj výběr, donutil k chybě rozehrávajícího stopera Garcíu.
9'
Konečně předvedli něco z útočné snahy i domácí hráči. Zleva centroval Rubén García, mimo vlastní šestnáctku hlavičkoval Pedro Mosquera.
8'
Huesca je všude o krok dříve. Rafael Mir v rychlostním souboji porazil Torrese, jehož ve finále nastřelil a vybojoval aut.
7'
Osasunu teď v poslední chvíli zachránil vyběhnuvší gólman Sergio Herrera, který v poslední chvíli odkopl do bezpečí před nabíhajícím Ferreirem.
5'
Huesca právě vstřelila branku!
Aktivita se hostům vyplatila, ujímají se brzkého vedení! Křižnou střelu Mira vyrazil Herrera před sebe k volnému SANDROVI RAMÍREZOVI, jenž s velkým přehledem trefil odkrytou svatyni.
5'
Fotbalisté Osasuny jako by zůstali hlavami ještě v šatně. Nechávají kombinovat soupeře, který přitom marně čeká na první sezónní vítězství.
4'
Andrésovi Fernándezovi se vůbec nepodařil odkop po malé domů od Insuy. Balón poslal do míst, kde stál Ante Budimir, ten však hrál vysokou nohou proti Ferreirovi.
4'
Opět v akci hostující útočník Ramírez. Tentokráte obdržel pas pod sebe. při snaze o zakončení z druhého doteku napálil Garcíu.
3'
Velmi brzy měl práci pomezní rozhodčí. Ten dobře zaregistroval, že Sandro Ramírez byl v době Mosquerovy nahrávky za obrannou linií.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červených dresech. Hosté z Huescy oblékli pro dnešní páteční předehrávku dresy barvy bílé.
1'

CA Osasuna: Herrera – Roncaglia, U. García, D. García, Cruz – R. Torres, Oier (C), I. Pérez, Jony – Budimir, R. García.
Náhradníci: Martínez, R. Martínez – Adrián López, Barja, Brašanac, Cordoba, Gallego, J. Martínez, Moncayola, Navas, Saverio, Vidal.

SD Huesca: Andrés Fernández – Pedro López, Insua, Siovas, Galán – Ferreiro, Mosquera, M. Rico (C), B. García – Mir, Sandro Ramírez.
Náhradníci: Fernández Llorente – Escriche, Valderrama Doménech, Gómez, Carlos, Luisinho, Maffeo Becerra, Nwakali, Okazaki, Ontiveros, Pulido, Seoane.

Rozhodčí: Pizarro – Garrido, Masso.
SD Huesca

Kdo se svým dosavadním výkonem být spokojený rozhodně nemůže, to je Huesca. Ta je totiž na samém dne tabulky se ziskem šesti bodů. Přitom Michelova družina tolik neprohrává, naopak ale vůbec nevyhrává. Všech šest bodů bylo vybojováno remízovým výsledkem a jen třikrát Huesca prohrála. Jen pro porovnání, sedmý Betis má o dvě porážky více, na druhou stranu však dokáže vyhrávat, a proto dvakrát více bodů jak Huesca.
CA Osasuna

Fotbalisté Osasuny mohou být se svým vstupem do nové sezóny spokojení. Po osmi odehraných kolech se nacházejí na třináctém místě se ziskem sedmi bodů, avšak tabulka je hodně vyrovnaná, náskok na osmnácté Levante činí čtyři body. Svěřenci kouče Arrasateho hráli před reprezentační přestávkou dva těžké duely a ani v jednom neuspěli, když nejprve prohráli 0:1 v Seville, načež padli doma 1:2 s Atléticem Madrid.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný páteční večer! Vítám vás při sledování 10. kola španělské La Ligy, u zápasu mezi Osasunou a Huescou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.