La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cádiz : Barcelona - 5. prosince 2020   21:00

Cádiz
8' Á. Giménez  • 63' Negredo
2:1
(1:0)
Barcelona
57' Alcalá (vl.)
Cádiz
Ledesma – Carcelén, Fali, Mauro (31. Alcalá), Espino – Perea (80. Adekanye), Jönsson (80. Augusto Fernández), Bodiger, Izquierdo (81. Alejo) – Álex Fernández (C), Á. Giménez (62. Negredo).
Soto – Álvarez, Porras
Estadio Ramón de Carranza
Barcelona
ter Stegen – Dest (77. Trincão), Mingueza (46. Pedri), Lenglet, Alba – F. de Jong, S. Busquets (78. Pjanić), Coutinho (46. O. Dembèlé) – Messi (C), Braithwaite, Griezmann.
Neto, Peña – Firpo, R. Araújo, Pedri, Aleñá, Pjanić, Puig, O. Dembèlé, Trincão.

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu!
V průběhu rozehraného 12. kola Primera División se tak Cádiz posouvá na 5. místo. Naproti tomu Barcelona momentálně drží se 14 body 7. příčku.
Držení míče: 18 % : 82 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 1:4. Rohy: 5:13. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:7.
Barcelona ztrácí na půdě nováčka všechny tři body! Cádiz toho mimo dvou vstřelených branek, které obě padly po individuálních chybách soupeřovy defenzívy, do ofenzívy moc nepředvedl, i přesto však po Realu Madrid poráží také druhou těžkou váhu LaLigy! Barca našla klíč k odhodlané obraně domácích jen jednou, ve více než to však svou výraznou převahu v držení míče přetavit nedokázala.
90+5'
90+5'
Také třináctý rohový kop Koemanova celku končí neúspěchem!
90+4'
Po ojedinělém výjezdu Cádizu se Katalánci ještě vracejí před pokutové území protivníka.
90+3'
A kapitán Barcelony postavenou hradbu nepropálil!
90+3'
Cádiz znovu volí zajímavou variantu bránění Messiho kopací techniky. Několik obránců je rozestaveno přímo kolem Ledesmy.
90+2'
Obětí faulu Augusta Fernándeze se na hranici pokutového území stává Lionel Messi! Toto může být Argentincova chvíle!
90+1'
Álvaro Negredo možná ter Stegena dalekonosným lobem zaskočil, každopádně však nenasměroval balón na bránu.
90'
Pět minut navíc dostane soubor pod vedením Ronalda Koemana k úpravě skóre.
90'
Ani další rohový kop hostí drama nerozlouskne.
89'
Barcelona ještě buší na obranu Cádizu.
86'
Žlutou kartu zpětně dofasoval Jordi Alba, který se dohráním soupeře bezúspěšně pokusil přerušit kontr zakončený Adekanyem.
86'
Velkou šanci propásnul Miralem Pjanić, když po Messiho pasu jen napálil balón do bleskově vybíhajícího Ledesmy! Na opačné straně pak mohl udeřit Adekanye, ten ale svůj pokus vůbec nevměstnal mezi tři tyče!
85'
Domácím se nyní náramně daří eliminovat potenciální hrozby ze strany soupeře.
84'
Zajímavou možnost k centru dostal Trincão, bez přípravy ovšem nikoho ve stejných barvách nenašel.
83'
Z následného kontru však domácí ekipa vydolovala rohový kop, který se ke všemu bude po zásahu beků Barcy opakovat.
81'
Cádiz se už už chytal za hlavu po Alecově neúspěšném zakončení před pozorným ter Stegenem, rozhodčí ovšem zpětně zahlásil ofsajd.
81'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Jairo Izquierdo, přichází Iván Alejo.
80'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Alberto Perea, přichází Bobby Adekanye.
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Jens Jönsson, přichází Augusto Fernández.
78'
Trincão se chvíli po svém příchodu na hřiště pokusil oslovit některého z kolegů centrem, tento plán mu ale překazili blokující hráči.
78'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Miralem Pjanić.
77'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergiño Dest, přichází Trincão.
77'
V pokutovém území Cádizu se teď odehrálo několik závarů, nic závažnějšího z nich ale nevzešlo.
76'
Ostrý centr poslal po rohovém kopu do šestnáctky Messi a teč gólmana znamená další roh.
76'
De Jong ze souboje v rohu hřiště vyšel alespoň s rohovým kopem.
74'
Hosté z Camp Nou museli opět na chvíli povolit otěže, když Cádiz vystartoval do protiútoku, také nyní to ale byla jen velmi krátká anabáze.
73'
Osud utkání měl teď na noze Segiño Dest, tváří v tvář Ledesmovi ovšem po Busquetsově průnikovce levou nohou minul zařízení!
72'
Volného míče se chopil Jönsson a okamžitě jej poslal co nejdále.
70'
Dest musel na pravém křídle čelit dvojici obránců a přestože obešel Pereu, na Espina už nevyzrál. Takovýmto způsobem to asi půjde Kataláncům ztěží.
69'
Barcelona už je zpět na půlce soupeře, druhá inkasovaná branka ji však připravila o nabrané momentum.
68'
Ofsajd odmáván Cádizu a v něm Jairo Izquierdo.
67'
Sudí Soto ještě dává prostor svým kolegům u videa k přezkoumání bloku, tady se ale o hru rukou nejednalo.
66'
Po delším přerušení kopal standardku Messi, svůj vyhlášený projektil ale poslal jen do zdi.
66'
Několikaminutové ošetření teď podstoupil Pedro Alcalá.
63'
Cádiz právě vstřelil branku!
Místní mančaft jde znovu zázračným způsobem do vedení! Hrozitánskou rozehrávku Barcelony musel řešit odkopem ter Stegen, balón ovšem zablokoval ÁLVARO NEGREDO, který poté pohodlným způsobem dovedl míč do brány!
62'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Álvaro Giménez, přichází Álvaro Negredo.
61'
Premiérovou žlutou kartu utkání si zblízka prohlédnul Clément Lenglet, který kousíček před vlastní šestnáctkou podrazil pronikajícího Bodigera!
59'
S bodem se samozřejmě Barcelona spokojit nemůže a už pokračuje v tlaku.
57'
Barcelona právě vstřelila branku!
Jak se Cádiz dostal do vedení šťastnou brankou, tak podobným způsobem Katalánci vyrovnávají! Jordi Alba se po Messiho přihrávce snažil propašovat míč dále do šestnáctky, díky výrazné teči PEDRA ALCALY ale jeho pas rozvlnil síť!
57'
Příležitost k centru dostal z brejku Izquierdo, ter Stegen ovšem jeho záměr přečetl.
56'
Při pokusu povolit zámek Barcy a nakopnout míč dopředu Perea selhal, když jen poslal balón na tribunu.
55'
Cádiz ovšem brání vskutku srdnatě a nepouští si soupeře příliš k tělu.
54'
Isaac Carcelén pod tlakem napadajícího Dembèlého raději zahrál do autu, čímž ovšem jen předurčil další pokračování barcelonského tlaku.
53'
Ani z tohoto mráčku ale nezaprší a na tahu jsou znovu katalánští dobyvatelé.
52'
Napravit to Andalusané budou moci poté, co Perea získal rohový kop.
51'
Možná i trochu z frustrace nyní de Jong podrazil rychlonohého Pereu. Kolem a kolem ale jeho počínání nebylo tak marné, Cádiz totiž ze standardky nic zásadního nevytěžil.
50'
Po několika odrazech a soubojích před šestnáctkou Cádizu zakončoval nebezpečnou levačkou Lionel Messi. Tentokráte mu ale balón příliš nesednul na nohu a Ledesmovi nadělal jen minimální potíže.
49'
Úder loktem v podání Álvara Giméneze musel chvíli rozdýchávat Lenglet, Barca ovšem nemarní čas a už pracuje s merunou.
48'
Slaboučký centr si teď pohlídal Jeremías Ledesma.
47'
Álex Fernández se snažil přesunout těžiště útoku Cádizu z levé strany na pravou, nepřesný balón ovšem doplachtil jen do autu.
46'
Alfonso Espino se špatným prvním dotykem vyhnal do zámezí. Ter Stegen bude vykopávat.
46'
Cádiz znovu uvedl míč do pohybu, dlouho si jej ale neudržel a už jej odevzdal soupeři.
46'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Ousmane Dembèlé.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Oscar Mingueza, přichází Pedri.
46'

Ofsajdy: 0 – 1
Od první minuty utkání na míči jednoznačně dominovala Barcelona, úvodní dějství jí ovšem ve výsledku vůbec nevyšlo tak, jak si jej představovala. Svěřenci Ronalda Koemana inkasovali po špatně odbráněném rohovém kopu už v 9. minutě zásluhou Giméneze a následně nedokázali proměnit žádnou z několika slibných šancí. Směrem k odchodu do kabin navíc její nápaditost a kreativita značně klesala.
45+3'
45+3'
Coutinhovi sice posadil míč na hlavu Griezmanna, mimo to, že Brazilec poslal kopačák jen do náručí brankáře, se však jednalo o ofsajdovou situaci.
45+3'
Dobré čtení hry prokázal Pedro Alcalá, jenž zakřižoval postup Jordiho Alby po lajně a zakopnul míč do autu.
45+2'
Hru na chvíli znovu zklidní nepřesný volej Jordiho Alby. Ledesma pochopitelně s odkopem od brány nebude nikterak pospíchat.
45+2'
Barcelona šteluje závěrečný tlak.
45+1'
Pereův centr Lenglet hravě odvrátil, načež vrácený míč ze středu pole už shrábnul sám Marc-André ter Stegen.
Nastavení prvního dějství bude o objemu tří minut.
45'
Coutinho teď ulevil protivníkům faulem na startujícího Jaira Izquierda.
44'
Po ztrátě Cádizu na půli hřiště a následné zmařené akci Barcy se znovu opakoval ten stejný typ standardní situace. Také tentokráte rohový kop zneutralizoval připravený brankář domácích.
44'
Tento roh už Jeremías Ledesma zkrotil přímo pro sebe.
43'
Rovnou po Messiho kopu od praporku musel do akce Ledesma, který raději vyrážel na další roh točený centr, jenž by jinak nejspíše skončil na břevně.
43'
Barca si může chvíli před odchodem do kabin spravit chuť rohovým kopem.
42'
Prudký přímý volný kop prosvištěl šestnáctkou, žádný z hostujících hráčů jej však nedokázal usměrnit na bránu.
41'
Již poněkolikáté se dopustil faulu Jens Jönsson. V tomto případě byl pozdě v souboji s Griezmannem a skluzem je poslal na trávník.
40'
A opět je to nepřesnost v kombinaci, která sráží Barcelonu a daruje andaluskému sokovi autové vhazování.
39'
Střídající Pedro Alcalá se s rozehrávkou nijak zvlášť nemazal a poslal vysoký odkop až k ter Stegenovi.
38'
Lenglet poslal kolegu z levého kraje Albu až za brankovou čáru.
37'
Barcelona stále většinu času kontroluje míč, tvorba gólových příležitostí u ní ale začíná pokulhávat.
36'
Rohy zatím Kataláncům ovoce nenesou. Messi teď nevydařeným centrem navíc zazdil i dohrávku standardní situace.
36'
Alcalá odehrál centrovaný míč ještě před Braithwaitem. Výsledkem je rohový kop.
34'
Napravit jej se pokoušel Isaac Carcelén, ten ale pro změnu zamezil svému týmu ve výraznějším postupu vpřed už v zárodku, když dlouhý pas poslal až k brankáři protivníka.
34'
Ani další protiútok Cádizu neměl valného významu.
32'
Sergiño Dest se krkolomně procpal k centru, tím však nenašel žádného z potenciálních adresátů.
31'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Marcos Mauro, přichází Pedro Alcalá.
30'
Tak přeci jen si Mauro sedá na trávník a žádá střídání. Opakované záběry nám ukázaly, že zranění si 29letý Argentinec přivodil při vzdušném souboji s vlastním gólmanem a Clémentem Lengletem.
29'
Zásah lékařského týmu si vyžádal stoper Mauro, vypadá to však, že po něm bude schopen pokračovat.
28'
Kontry Cádizu jsou velmi kostrbaté a minimálně zatím se jim nedostává jakékoliv koncovky. Pozitivní účinek však mají přinejmenším v tom smyslu, že pozdrží hru o několik desítek sekund.
26'
Messi přímý volný kop příliš neumístil, i přesto však Ledesma musel za stínícím Lengletem pouze vyrážet! Práci mu naštěstí pro Cádiz usnadnila obrana odkopem do bezpečí.
25'
Tady se už ovšem píská! Slalom Lionela Messiho mezi třemi soupeři uzavřel nevyměřeným defenzivním zákrokem Jens Jönsson. Argentinská modla tak má k dispozici zajímavý přímák.
23'
Nedovolený zákrok se pokoušel vymodlit po neúspěšné kličce na Busquetse Alberto Perea, sudí však na úder loktem nijak nereagoval. Přerušit hru museli až fotbalisté Barcelony odkopnutím do autu, to už ale ošetření nebylo nutné.
22'
Do útoku se vydal Frenkie de Jong, Messiho průniková přihrávka ale byla o něco svižnější, než by bylo bývalo záhodno.
21'
Po Jönssonově ruce se pokusil o překvapivě rychlou rozehrávku přímého volného kopu Leo Messi, zamířil však o pár decimetrů nad břevno. Ledesma navíc případnou hrozbu hlídal.
20'
Ze standardní situace katalánský gigant nic nevytěžil, jeho tlak ale trvá.
19'
Nasnadě je momentálně rohový kop pro Barcelonu.
17'
Do akce musel Jeremías Ledesma! Martin Braithwaite se uvolnil od svých strážců na pravém křídle, následnou křižnou koncovku ovšem gólman nohou vyrazil!
16'
Vysoký centr z pravé strany ter Stegen bez problémů chytá.
16'
To až teď mění faul Lengleta, jenž kousek za půlkou přerušil kontr soupeře.
15'
Barcelona ovšem i nadále zůstává rozmístěna kolem pokutového území Cádizu.
14'
Velkou příležitost k vyrovnání zahazuje Philippe Coutinho! Brazilský technik si počíhal na Destův přízemní pas napříč šestnáctkou, před prázdnou bránou ovšem přestřelil!
12'
Před Barcelonou nyní stojí přetěžký úkol otočit nepříznivý stav utkání.
10'
Branku prověřoval také videorozhodčí, vzhledem k tomu, že míč šel od hostujícího Minguezy, se však nemohlo jednat o ofsajd.
8'
Jako blesk z čistého nebe přichází vedoucí branka domácího souboru! Při rohovém kopu v přetlačované upadnul Oscar Mingueza, který pak v pokleku hlavou neobratně nasměroval centr do vlastní sítě! Situaci ještě jistil ÁLVARO GIMÉNEZ, jenž si bezstarostnou dorážkou s radostí zapsal snadný gól!
8'
Álex Fernández sice Desta neobešel, vybojoval o něj ale alespoň rohový kop.
7'
Z levé strany na střed si navedl míč Philippe Coutinho, který však nevyměřil razanci svého lobu pro Antoina Griezmanna a poslal jej do zámezí.
6'
Cádiz se v první pětiminutovce dostal ke slovu zcela minimálně.
5'
Ale Barcelona opět realizuje myšlenky trenéra Koemana s merunou na kopačkách.
4'
Braithwaite na pravém křídle včas dostihnul obtížný balón, jenž se pak několika přihrávkami dostal k de Jongovi. Ten zkusil štěstí ze střední vzdálenosti, vinou výrazné teče však Nizozemec nemohl ohrozit bránu.
3'
Pas Lengleta ovšem doletěl až za brankovou čáru. To neznamená nic jiného než odkop brankáře domácích.
3'
Barca se snaží o aktivní nástup do zápasu.
2'
Tentokráte Busquets s citem hledal za obranou Griezmanna, Ledesma byl však i v tomto případě na špičkách a posbíral hrací předmět.
2'
Podobný osud měla rovněž dlouhatánská přihrávka z hloubi pole na Lionela Messiho, které se chopil gólman Ledesma.
1'
Katalánci sice vcelku rychle přišli o balón, ani Cádiz se na něm ale příliš dlouho neohřál, než jej nepřesným nákopem ztratil.
1'
Barcelona se jala úvodní rozehrávky.
1'
Obě jedenáctky i rozhodčí už postupně přicházejí na trávník.

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén, Fali, Mauro, Espino – Perea, Jönsson, Bodiger, Izquierdo – Álex Fernández (C), Á. Giménez.
Náhradníci: Gil – Akapo, Alcalá, Garrido, Alejo, Augusto Fernández, Pombo, Malbašić, Nano, Negredo, Lozano, Adekanye.

FC Barcelona: ter Stegen – Dest, Mingueza, Lenglet, Alba – F. de Jong, S. Busquets, Coutinho – Messi (C), Braithwaite, Griezmann.
Náhradníci: Neto, Peña – Firpo, R. Araújo, Pedri, Aleñá, Pjanić, Puig, O. Dembèlé, Trincão.

Rozhodčí: Soto – Álvarez, Porras.
Vzájemné zápasy:

Historicky spolu svedly Cádiz a Barcelona celkem 24 soutěžních utkání. Hned v devatenácti případech přitom triumfovali Katalánci, třikrát se rozešly oba týmy smírem a pouze dva zápasy opanoval celek z Andalusie.

Poslední společné duely se přitom datují až do dávné sezóny 2005/06. Tehdy zvítězila jak doma, tak venku Barca. Kdybychom chtěli najít ještě starší utkání, museli bychom zabrouzdat až do minulého století, konkrétně roku 2003, kdy na Camp Nou vyhrálo domácí mužstvo 4:1.
FC Barcelona:

Zatímco postoupivší Cádiz boj mezi španělskou elitou osvěžil, Katalánci zatím zůstávají za tradičně vysokými očekáváními. S devíti odehranými zápasy sice mají určitou nevýhodu oproti většině svých soupeřů, i tak ale aktuální sedmá pozice rozhodně není pro fandy Barcy přijatelná. Svěřenci stratéga Ronalda Koemana, který na lavičku Camp Nou usedl teprve v létě, bodovali naplno jen ve čtyřech případech. Dvakrát totiž remizovali a hned třikrát prohráli. Navzdory tomu disponují skóre 19:9, jež patří k nejlepším v lize.

Mimo katalánskou metropoli FCB vyhrálo naposledy 1. října, kdy 3:0 přetlačilo Celtu Vigo. Potom ovšem přišly prohra s Getafe (0:1), dělba bodů proti Deportivu Alavés (1:1) a naposledy znovu nejtěsnější možná porážka 0:1 na Wanda Metropolitano s tamním Atlétikem Madrid.

Na marodce zůstávají s dlouhodobí marodi Ansu Fati, Gerard Piqué a Sergi Roberto. Potíže s kolenem musí dořešit rovněž Samuel Umtiti. Do akce by se naopak už mohl vrátit Ronald Araujo, Barcelona by tak konečně nemusela spoléhat pouze na Óscara Minguezu a Clémenta Lengleta jako jediné stopery.

Poslední zápasy:

Ferencváros 0:3 FC Barcelona (Liga mistrů)
FC Barcelona 4:0 Osasuna (LaLiga)
Dynamo Kyjev 0:4 FC Barcelona (Liga mistrů)

Nejlepší střelec:

Ansu Fati
Lionel Messi (oba 4 góly)

Nejlepší nahravač:

Jordi Alba (3 asistence)
Cádiz CF:

Domácí tým je jedním z několika příjemných překvapení dosavadního průběhu nové sezóny Primera División. Pod taktovkou trenéra Álvara Cervery Cádiz z jedenácti ligových utkání vytěžil příjemných patnáct bodů za čtyři výhry, tři remízy a čtyři prohry. Že se prezentuje celkově vyrovnaným herním přednesem potvrzuje skóre 9:12. To vše má pak za důsledek pohledné umístění na šesté příčce.

Andaluskému mančaftu se přitom paradoxně mnohem více daří venku než doma. Zatímco z výjezdů přivezl už celkem 13 bodů (spolu s Realem Sociedad nejvíce v soutěži), na vlastním stadionu jen dvakrát remizoval a třikrát rovnou prohrál. Žádný jiný tým z tabulky přitom na domácí půdě nezískal méně než tři body.

Takřka stoprocentně budou Cerverovu výběru scházet zranění Luismi Quezada, José Mari a Juan Cala. Otazník visí rovněž nad zdravotní způsobilostí Álvara Negreda. Nejlepší kanonýr a zároveň asistent týmu vynechal poslední dvě střetnutí.

Elche CF 1:1 Cádiz CF (LaLiga)
Cádiz CF 0:1 Real Sociedad (LaLiga)
Atlético Madrid 4:0 Cádiz CF (LaLiga)

Álvaro Negredo
Salvi (oba 2 góly)

Álvaro Negredo (3 asistence)
Dobrý den všem fanouškům španělské kopané! V tomto přenosu společně zaostříme na utkání 12. kola LaLigy mezi Cádizem CF a FC Barcelonou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.