La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Elche  - 12. února 2021   21:00

Celta Vigo
45' S. Mina (Nolito) • 45+2' Méndez (Nolito) • 68' S. Mina (Solari)
3:1
(2:0)
Elche
51' Rigoni  (Carrillo)
Celta Vigo
Blanco – Mallo (C), N. Araujo, Murillo, Caricol – Tapia – Méndez (76. Beltrán), Denis Suárez (89. Aidoo), Nolito (63. Solari) – Aspas (89. Baeza), S. Mina (76. Ferreyra).
De Burgos – Díaz, Núňez
Abanca-Balaídos (Vigo)
Elche
Badía – Cifuentes, Verdú (C), González (46. Calvo), Mojica (31. Morente) – Josan (27. Josema), Guti, Marcone, Rigoni – Carrillo (85. Milla), Boyé.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:15.
Celta se v tabulce posunula na deváté místo, na pohárovou šestou příčku Realu Sociedad ztrácí šest bodů, ovšem jen bod je za sedmým Betisem a v případě, že pohár vyhrají Barcelona nebo Sevilla, tak do evropských pohárů půjde i sedmý tým tabulky.

Elche pokračuje v neblahé sérii, když od října nezvítězilo, zůstává devatenácté se ztrátou dvou bodů na sedmnáctý Eibar i osmnáctý Valladolid. Na oba týmy Elche má ještě zápas k dobru, ztráta na pásmo záchrany se však zítra s jistotou navýší, neboť oba zmíněné týmy hrají vzájemný zápas v Eibaru.
Na úvod 23. kola Celta Vigo potvrdila roli favorita proti Elche, díky dvěma brankám Santiho Miny a jedné Braise Méndeze vítězí nad Elche 3:1, za hosty jen korigoval skóre na 1:2 Emiliano Rigoni.
90+4'
90+3'
Ještě jeden roh Elche, centr Rigoniho prodloužil za branku Tete Morente.
90+2'
Hosté se ještě zoufalými nákopy k pokutovému území snaží vytvořit si šanci, Celta ale brání velmi dobře a od inkasované branky soupeře k ničemu nepustila.
90+1'
Rozhodčí Ricardo De Burgos oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
89'
Celta nezvykle provedla obě změny před bráněním rohového kopu, po něm se hosté do zakončení nedostali.
89'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Joseph Aidoo.
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Miguel Baeza.
88'
Elche se ze standardní situace neprosadilo, následovat ale ještě bude rohový kop.
88'
Celta bude brzy ještě dvakrát střídat, do hry zamíří Joseph Aidoo a Miguel Baeza.
88'
Tete Morente byl dohrán Mallem, následovat bude standardní situace pro Elche.
87'
Solari vysunul po pravém křídle Huga Malla, ten svým centrem před branku nenašel Facunda Ferreyru.
85'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Guido Carrillo, přichází Pere Milla.
83'
Po menším vzájemném konfliktu vidí žlutou kartu Verdú a Aspas, ten se také vykartoval pro výlet Celty do Valencie. Mimo hru ze stejného důvodu už je Brais Méndez.
82'
Hugo Mallo přihrávkou z pravého křídla hledal před brankou Facunda Ferreyru, ten se k zakončení neprotlačil.
81'
Hra se v posledních minutách častěji kouskuje, teď je nedovolený zákrok pískán Rigonimu. Stále se ale hraje převážně ve středu hřiště.
79'
Cifuentesovi je pískáno špatně provedené autové vhazování, když v momentu autu neměl obě nohy na trávníku.
78'
Žlutou kartu dostává Facundo Ferreyra (Real Club Celta de Vigo).

Ferreyra v osobním souboji zasáhl do obličeje Verdúa.
77'
Facundo Ferreyra byl krátce po příchodu na trávník faulován ve středu hřiště, na fauly je to zatím 6:12.
76'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Santiago Mina, přichází Facundo Ferreyra.
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Fran Beltrán.
74'
Po neúspěšné akci domácích podél pravé postranní čáry se autového vhazování ujme Tete Morente, Elche však musí útočit z vlastní poloviny.
72'
Po rohu Elche se k míči protlačil Verdú, ovšem nepovedlo se mu jej zpracovat hrudí a míč doputoval za branku.
71'
Solari při dalším průniku po pravém křídle vybojoval rohový kop, z něj však domácí nijak nezahrozili.
70'
Branka je potvrzena a Celta znovu vede o dvě branky.
69'
Ještě se ale řeší případný ofsajd Solariho.
68'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Augusto Solari dnes potřeboval na gólovou nahrávku ještě méně času, když pět minut po svém nástupu na hřiště se uvolnil na pravém křídle a jeho centr SANTI MINA z voleje usměrnil do sítě! Pro Santiho Minu je to třetí trefa v posledních dvou zápasech.
68'
Iago Aspas byl sražen ve středovém kruhu, domácí už rozehráli míč z klidu.
67'
Rigonimu ale centr moc nevyšel, Iago Aspas míč v klidu odhlavičkoval.
66'
Elche vybojovalo standardní situaci na útočné polovině, k centru se chystá Rigoni.
64'
Rohový kop pro Celtu, domácí se sice nijak nedokázali prosadit, pak se ale zase zmocnili odraženého míče.
63'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Nolito, přichází Augusto Solari.
62'
Cifuentesův nákop si Rigoni zpracoval v ofsajdu.
61'
Do hry se v domácím dresu chystá Augusto Solari. Ten v pondělí na Atléticu při souhře dvou střídajících Argentinců přihrál na remízový gól Facundu Ferreyrovi. I jeho bychom dnes měli očekávat na trávníku.
60'
Cifuentes v tísni u rohového praporku odcentroval daleko za branku Celty, výkopu se ujme Rubén Blanco.
58'
Po rohu se s hlasitým výkřikem skácel k zemi kapitán Verdú, rozhodčího De Burgose ale k penaltě nepřesvědčil.
58'
Hosté vybojovali rohový kop a budou se moci nastěhovat před Rubéna Blanca.
57'
Po střetu s Guidem Carrillem musí být ošetřen Jeison Murillo.
55'
Minulý týden Elche prohrávalo v poločase s Villarrealem rovněž 0:2, po přestávce se mu povedlo snížit ve 49. minutě a později vyrovnat, dnes přišlo snížení na 1:2 jen o dvě minuty později.
53'
Po šlapáku na Marconeho si žlutou kartu prohlíží Brais Méndez. Ten vynechá příští utkání Celty ve Valencii.
53'
Branka je potvrzena a ve hře se může pokračovat.
52'
Branka Rigoniho by však mohla být odvolána, neboť argentinský fotbalista stál na ofsajdové hraně.
51'
Elche právě vstřelilo branku!
Elche dramatizuje tento zápas! Po domácí ztrátě míče se do brejku pustil Rigoni, do zakončení se sice nedostal, brankář Blanco však při snaze zamezit rohu nešťastně přihrál Carrillovi, jehož přesný pas před branku EMILIANO RIGONI uklidil do prázdné branky.
50'
Naopak ve středu hřiště se píská zákrok Verdúa na Minu, Celta se bude moci přesunout na útočnou polovinu.
49'
Gutiho podrazil Murillo, ani po kontrole u videa se ale penalta pískat nebude a ve hře už se může pokračovat.
49'
Hostující záložník zůstává s bolestivými grimasami ležet v pokutovém území.
49'
Raúl Guti padl k zemi při vniku do pokutového území, píšťalka rozhodčího De Burgose zůstala v klidu.
48'
Rigoni by ale měl být v pořádku a ve hře už se může pokračovat.
47'
Zdravotní komplikace má Emiliano Rigoni, to už by byla pro Elche pohroma, pokud by přišlo i o tohoto důležitého záložníka.
47'
Rychlá souhra domácích, Iago Aspas přihrál kolmicí do pokutového území Nolitovi, ten přihrával obloučkem jen do rukavic brankáře Badíi, navíc byl ve viditelném ofsajdu.
46'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Diego González, přichází Daniel Calvo.
46'
Elche bude do druhého poločasu už potřetí střídat, na trávník se chystá Dani Calvo.
Utkání dlouho směřovalo k bezbrankovému poločasu, v jeho závěru ale domácí udeřili dvakrát během asi minuty a čtvrt a jdou do kabin mnohem radostněji. Z přihrávek Nolita se střelecky prosadili Santi Mina a Brais Méndez.
45+2'
45+2'
To už je druhý gól do šatny! Iago Aspas prostrčil svoji kolmici do pokutového území na Nolita, jenž z ostrého úhlu přihrával kolem brankáře Badíu před branku, kde míč zasunul do sítě BRAIS MÉNDEZ.
45'
Přeci jen se SANTI MINA dočkal! Domácí útočník si naběhl mezi soupeřovy obránce, převzal sklepnutí od Nolita a prostřelil brankáře Badíu.
44'
Elche chvíli kombinovalo s míčem ve středu hřiště, hosté už o něj ale byli připraveni.
42'
Po dalším autovém vhazování se Celta rychle zbavila míče, u něj už jsou hosté.
40'
Tete Morente se na levém křídle neprosadil u postranní čáry, navíc to byl on, kdo se jako poslední dotkl míče a vhazuje Celta.
39'
Domácí vykombinovali soupeřovu obranu, Santi Mina už byl v takřka stoprocentní pozici, ovšem nesmyslně přihrával ještě Aspasovi, ten už se před brankou k míči nedostal.
37'
Žlutou kartu dostává Emiliano Rigoni (Elche CF).

Hostující fotbalista je potrestán zřejmě za nějaké průpovídky k rozhodčímu De Burgosovi.
35'
Hraje se ve středu pole, míč mají pod kontrolou hosté.
33'
Do centru Lucase Boyého se z voleje položil Raúl Guti a jeho parádní rána těsně minula domácí branku!
32'
Byť má Elche k dispozici pět střídání, tak vyjma poločasové přestávky už na ně může využít jen jedno přerušení hry.
31'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Johan Mojica, přichází Tete Morente.

To už je velká nepříjemnost pro hosty, kromě Josana utrpěl svalové zranění i Johan Mojica.
31'
Na Balaídos je za námi úvodní půlhodina, kromě branek ale od šesté minuty čekáme i na výraznější příležitosti.
30'
Následné standardní situaci Celty se Elche ubránilo.
30'
U postranní čáry je pískán další faul, tentokrát Braise Méndeze povalil k zemi Diego González, ten už si koleduje o žlutou kartu.
29'
Iago Aspas z devětadvaceti metrů od branky jen centroval, hosté se bezpečně ubránili.
28'
Teď je pískán faul Verdúa na Minu, který ani zdaleka nevypadal tak nedovoleně jako předchozí zákrok na Méndeze.
27'
Brais Méndez byl na pravém křídle viditelně stažen Mojicou, k jeho nevoli ale faul pískán není.
27'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Josan, přichází Josema.
26'
Celta se pokusila využít krátkou přesilovku, střela Braise Méndeze zpoza pokutového území ale postrádala přesnost.
26'
Josan už zamířil do zámezí, cestou jej přátelsky poplácali soupeři Nolito a Aaron Caricol, čímž mu popřáli brzké uzdravení.
25'
U hostující lavičky se začal vysvlékat ze soupravy Josema Sánchez, který by měl nahradit Josana, jenž si zřejmě natáhl stehenní sval.
24'
Josan se u postranní čáry posadil k zemi a naznačuje k lavičce, že nebude schopen v zápase pokračovat.
23'
Následný centr Iaga Aspase skončil v rukavicích Edgara Badíi.
22'
Santi Mina si u rohového praporku zasekl míč kolem Diega Gonzáleze, ten jej ve skluzu nedovoleně atakoval a Celta bude zahrávat standardní situaci. Mina situaci doprovodil hlasitými výkřiky, už je ale rychle na nohou.
21'
Araújo povedeným pasem nasměroval míč ke vzdálenější tyči, tam však byl jen bránící Cifuentes.
21'
Iago Aspas byl faulován ve středu hřiště, Celta rychle uvedla míč zpět do hry.
20'
Brais Méndez přenesl hru na levé křído, kde z první poslal míč směrem na branku Caricol, Edgar Badía ale pevně ukryl míč ve své náruči.
18'
Díky úspěšným zásahům v úvodu zápasu už mají oba brankáři po jednom zákroku, což je zajímavé směrem k domácímu Rubénu Blancovi, ten na Atléticu neměl žádný úspěšný zákrok stejně jako jeho protějšek Jan Oblak, neboť všechny čtyři střely na branku skončily v síti.
17'
Josan si u pravé postranní čáry šikovně obhodil Nolita, pak ale odcentroval přímo za branku Celty Vigo.
16'
Elche je nastěhováno na útočné polovině, zatím ale hraje daleko od domácí branky.
14'
Josan se rozběhl po pravém křídle, jeho přihrávka je sražena k brankáři Blancovi.
13'
Raúl Guti ve středu hřiště podrazil Denise Suáreze, domácí už rozehráli míč z místa přestupku.
12'
Po sérii soubojů dostali míč ve středu hřiště pod kontrolu hostující fotbalisté.
10'
Roh zahrával jeden ze čtyř Argentinců v základní sestavě Elche Emiliano Rigoni, Diego González se ale k hlavičce neprobojoval.
10'
Z Tapiovy ztráty míče Elche vytěžilo rohový kop.
9'
Na Mallovu střílenou přihrávku si k bližší tyči nabíhali hned dva domácí hráči, Méndez ani Mina ale nedokázali Badíua překonat. Navíc je pískán faul na brankáře Elche.
8'
Mallův centr se neujal, po odrazu míče do zámezí vhazuje právě domácí kapitán.
7'
Rohovému kopu Denise Suáreze se Elche ubránilo a už se hraje ve středu hřiště.
6'
Při prvním zajímavějším útoku Celty Iago Aspas zády k brance připravil dobrou palebnou pozici pro Nolita, jehož technickou střelu brankář Badía vyráží na roh!
6'
Elche začíná aktivněji, Rigoni posunul míč Mojicovi na levé křídlo, následný centr nenašel nikoho v červeném.
5'
Diego González zahrál rozpaženou rukou na vlastní polovině, pískán ale je faul Santiho Miny.
4'
Po následném rohovém kopu Diego González v těžké pozici hlavičkoval vysoko nad branku.
3'
Do prvního zakončení dostali hosté a byla z toho velmi zajímavá příležitost, Lucas Boyé se opřel do míče zpoza pokutového území a jeho střelu k tyči brankář Blanco vyráží.
1'
Úvodního výkopu se ujalo Elche, hrající ve své druhé červené sadě, domácí oblékli tradiční světle modré dresy.
1'
Po zahajovacím losu si oba týmy ještě mění strany.
Oba celky už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.
Domácí trenér Coudet postavil sestavu zcela shodnou s tou, která nastoupila od úvodní minuty při remíze 2:2 na Atléticu.
Do sestavy Elche se po karetním trestu vrací kapitán Verdú, proti Villarrealu ze stejného důvodu absentovali i Barragán a Teté Morante, ti ale začínají jen na lavičce náhradníků.

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), N. Araujo, Murillo, Caricol – Tapia – Méndez, Denis Suárez, Nolito – Aspas, S. Mina.
Náhradníci: Villar – Aidoo, Baeza, Beltrán, Ferreyra, Mor, Fontán, Holsgrove, Solari, K. Vázquez.

Elche CF: Badía – Cifuentes, Verdú (C), González, Mojica – Josan, Guti, Marcone, Rigoni – Carrillo, Boyé.
Náhradníci: Gazzaniga – Barragán, Calvo, Donald, Luismi, Mfulu, Milla, V. Rodríguez, Salinas, Josema, Morente.

Rozhodčí: De Burgos – Díaz, Núňez.
Elche CF

Elche se v roce 2013 vrátilo do La Ligy po dlouhých 24 letech a nevedlo si úplně špatně. V roli nováčka skončilo šestnácté, byť se zachránilo o jeden bod, o rok později pak už skončilo dokonce třinácté. Dostalo se však do velkých finančních problémů, kvůli nimž nedostalo licenci na další ročník a nuceně sestoupilo. Když pak o dvě sezóny později v roce 2017 sestoupilo dokonce do třetí ligy, vypadalo to s fotbalem v Elche velmi špatně. Nastal však obrovský obrat, Elche se hned vrátilo do druhé ligy a letos v létě slavilo návrat do La Ligy.

V ni je zatím předposlední, na sedmnáctý Eibar však ztrácí jen tři body, navíc oproti němu má dva zápasy k dobru. V poslední době se ale Elche vůbec nedaří, na ligové vítězství čeká už od října a v posledních šesti kolech získalo jen dva body za remízy 2:2 ve Valladolidu a s Villarrealem.
RC Celta Vigo

Celta je po 22 kolech na desátém místě ligové tabulky se ziskem 26 bodů, přičemž má jen náskok dvou bodů na čtrnáctý Cádiz a šesti na osmnáctý Valladolid.

V posledních šesti zápasech se galicijský tým připsal jen tři body za remízy. Ta poslední však byla velmi cenná, neboť Celta v pondělní dohrávce přivezla remízu 2:2 že hřiště suveréna letošní sezóny Atlética Madrid, když debutant Ferreyra vyrovnal až v samém závěru. Během té série Celta navíc propadla ve španělském poháru, když prohrála vysoko 2:5 na hřišti třetiligové Ibizy.
Hezký večer při sledování přenosu zahajovacího utkání 23. kola, na stadiónu Abanca-Balaidos ve Vigu domácí Celta přivítá nováčka z Elche. Favoritem zápasu je domácí tým.

Úvodní vzájemný zápas na východě Španělska končil nerozhodně 1:1, když Elche se dostalo do brzkého vedení díky Fidelově penaltě, před přestávkou ale vyrovnal Santi Mina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.