La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Real Sociedad - 6. prosince 2020   21:00

D. Alavés
F. Pacheco (C) – Navarro, Laguardia, Lejeune, R. Duarte – Jota, Battaglia, Pina, Rioja (88. Méndez) – Joselu, Lucas Pérez (72. Martín).
J. Munuera – I. Prieto, A. Baena
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
Real Sociedad
Remiro – Gorosabel (75. Zaldúa), Zubeldia (83. Zubimendi), Sagnan, Muñoz – Merino (C), Guevara – Portugués (83. Barrenetxea), Roberto López (75. Bautista), Merquelanz – Isak (75. José).
Moyà, Ayesa – Zaldúa, Monreal, Le Normand, González, Zubimendi, José, Januzaj, Barrenetxea, Bautista.

Maratón onlajnů je pro dnešek u konce, já děkuji za pozornost, přeji krásnou dobrou noc, úspěšný start do nového týdne a příště na počtenou.
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 3:6. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 3:11.
Zápas tak končí bez branek, hosté byli ve druhé půli opět blíž vstřelenému gólu, navíc hráli od 61. minuty přesilovou hru, přesto nedokázali žádnou šanci využít a ze hřiště Deportiva Alavésu, pro které je myslím bod více než dobrý, odjíždí možná trochu zklamáni.
90+3'
90+3'
Závěr zápasu se odehrává u brány Deportiva, které sveřepě brání bezbrankový stav.
90+2'
Tečovaná přihrávka přináší hostům v závěru ještě jeden rohový kop.
90+1'
Hrát se budou ještě tři minuty.
89'
Domácí rozehráli přímý kop, avšak letící balón dopachtil přímo do rukavic vyběhnutého gólmana.
88'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Edgar Méndez.
87'
Fernando Pacheco byl při svém zákroku faulován a zůstává ležet na trávníku. Domácí se dožadují karty pro soupeře.
85'
Martin Merquelanz si na levé straně míč nijak nezpracovával, naopak okamžitě střílel, balón nezasáhl ideálně a zamířil do zámezí.
83'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Igor Zubeldia, přichází Martín Zubimendi.
83'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Ander Barrenetxea.
82'
Fernando Pacheco si stěžuje na bolesti arbitr k němu povolává zdravotníky. Bude se znovu střídat.
80'
Ani tato tutovka Realu není využita. Cristian Portugués hlavou poslal míč k Willianu Josému, jenž tvrdou ranou na střed nechal vyniknout jen brankáře, který fantasticky vyrazil balón na rohový kop.
78'
Hostující tým zastavuje zřejmě ofsajd a odkopávat zhruba z úrovně rohového praporku bude brankář Alavésu.
75'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Roberto López, přichází Jon Bautista.
75'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Joseba Zaldúa.
75'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Willian José.
74'
Ander Guevara střílel hodně nepřesně po zemi z dálky a minul bližší tyč brány.
72'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Lucas Pérez, přichází Martín.
71'
Ander Guevara nepřesně přihrával a míč poslal za domácí bránu.
70'
Joselu poslal centr před soupeřovu svatyni, kde hlavičkoval jeden z jeho spoluhráčů, ovšem Álex Remiro lehce zasáhl. Rubén Duarte pak nešťastně uklouzl na kluzkém povrchu a zajel do gólmana, bylo to však neúmyslné a karta udělena není.
68'
Hosté oblehli bránu Deportiva, ovšem ve finále skončil centrovaný balón v rukavicích Pacheca.
66'
Domácí dostali výhodu, ale Tomás Pina držel míč příliš dlouho a nakonec o něj přišel. S přihrávkou vyčkával zbytečně.
65'
Přetažený míč letí do zámezí a rozehrávat od brány bude Fernando Pacheco.
64'
Těsný ofsajd Realu Sociedad a míč získává domácí mužstvo.
61'
Červenou kartu dostává Rodrigo Battaglia (Deportivo Alavés).
60'
Cristian Portugués to zkusil z pravé strany, ovšem střílel příliš vysoko nad břevno.
59'
Domácí se málem dostali do přečíslení dva na jednoho, avšak hosté stačili zareagovat a přihrávku zastavili.
57'
Alexander Isak na vysoký centr nedosáhl a k zakončení hlavou se tak nedostal.
55'
Alexander Isak střílel velice hezky na pravou tyč, avšak Fernando Pacheco neméně parádním zákrokem balón vyrazil. K dorážce před odkrytou bránou se ještě dostal jeden z hostů, avšak v těžké pozici poslal míč vedle bližší tyče.
54'
Hostující tým zastavuje ofsajd a rozehrávat bude brankář Deportiva.
52'
Víctor Laguardia zakončil hlavou a poté se dožadoval penalty, neboť se mu zdálo, že jeden z protihráčů zastavil míč rukou. Hra však pokračuje dál.
50'
Joselu byl připraven zakončovat před brankářem, míč v poslední chvíli odhlavičkoval do bezpečí jeden z protihráčů.
48'
Nepřesný pas končí u domácího brankáře, který bere míč do náruče.
47'
Joselu se snažil hlavou prodloužit míč, ale žádného ze spoluhráčů nenašel.
46'
V první půli byli aktivnější hosté, kteří si hned v úvodu vypracovali několik velmi slibných příležitostí, ale žádnou nedokázali využít. Domácí se naopak ke střelám dostávali jen sporadicky, Álex Remiro mnoho práce opravdu neměl.
45+1'
45'
Soupeř však nepřipustil komplikace a balón odehrál do bezpečí a to bylo z tohoto poločasu vše.
45'
V závěru první půle rozehrají domácí svůj vůbec první roh.
43'
Rubén Duarte místo střely si s míčem ještě chvíli hrál, přenechal jej Lucasovi Pérezovi, jenž odcentroval na pravou stranu, ale tam nebyl nikdo ze spoluhráčů.
42'
Žlutou kartu dostává Florian Lejeune (Deportivo Alavés).
41'
Igor Zubeldia zkusil střelu z dálky, která by do brány nešla, přesto šel Fernando Pacheco na jistotu, skočil a míč lapil do rukavic.
40'
Hosté vystihli špatnou rozehrávku soupeře, avšak místo rychlého útoku celou akci zpomalili a nakonec z toho žádná šance nebyla.
38'
Lucas Pérez upadl v pokutovém území, avšak hlavní arbitr ihned ukázal, že pískat nebude. Domácí hráč se hodně vztekal, klidně mohl dostat žlutou kartu. Sudí se ještě radil s videem, na jeho předchozím verdiktu to nic nezměnilo.
36'
Rodrigo Battaglia teď inkasoval nepříjemný zásah do nohy při snaze odkopnout míč. Po krátkém pobytu na trávníku pokračuje ve hře.
35'
Na letící balón před bránu Deportiva si naskakoval jeden z hostů, avšak míč byl přeci jen příliš vysoký.
33'
Domácí pracují v obraně velmi dobře, dvakrát se teď mohl jeden z hráčů Realu dostat do samostatného úniku, ale v obou případech byla přihrávka domácí obranou zastavena.
32'
Tvrdou ránu z dálky Fernando Pacheco vyrazil, je pravda, že míč šel přímo do míst, kde strážce domácí svatyně stál.
31'
Andoni Gorosabel se přihlásil o přihrávku a ta na něj směřovala, avšak jeden z protihráčů byl rychlejší a míč odhlavičkoval do autu.
28'
Andoni Gorosabel si vyměnil přihrávku se spoluhráčem, pak se dostal před bránu, ale místo střely volil přihrávku, která svého příjemce nenašla. Vzápětí přeci jen zakončoval Mikel Merino, jenže jeho pokus proletěl nad břevnem.
26'
Víctor Laguardia si nejprve dovolil před svým pokutovým územím parádičku proti protihráči, čímž docela zariskoval, ale povedla se mu. Jenže vzápětí hodně špatně přihrál na levou stranu Rubénu Duartemu, který míč nezpracoval a soupeř tak bude vhazovat aut.
24'
Hostující tým je více na míči, nyní musí začít od své brány.
23'
Po faulu se musí hráči Sociedadu míče vzdát a stáhnout se zpátky.
21'
Álex Remiro teď nerozehrál zrovna dobře, míč odkopl jen na tribunu.
20'
To hosté jsou více nebezpeční, jejich útočný výpad málem skončil šancí, kterou odvrátil jeden z hráčů Deportiva v poslední chvíli obranným skluzem.
19'
Domácí toho směrem dopředu zatím moc nepředvedli, Lucas Pérez se snažil vynutit si faul na soupeřově polovině, ale jeho přání nebylo vyslyšeno. Fotbalista Alavésu se hodně rozčiloval.
17'
Hosté teď vyčkávali s útokem, po rychlém výpadu se chytil Cristian Portugués do jasného ofsajdu.
16'
Fernando Pacheco po malé domů počkal s rozehrávkou a pak míč odkopl co nejdál to šlo.
14'
Cristian Portugués byl připraven zakončit, na pravé straně byl úplně volný, ale centrovaný míč k němu nedoletěl.
13'
Ve hře však může pokračovat, jeho tým rozehraje kousek před středovou lajnou.
12'
Joselu inkasoval zřejmě nějaký nepříjemný úder a zůstává ležet na trávníku.
10'
Andoni Gorosabel prudký pas nedostihl, domácí budou vhazovat aut.
9'
Hosté teď kombinují na své polovině a vyčkávají na vhodný okamžik.
7'
Rubén Duarte pálil z levé strany na vzdálenější tyč, jeho přízemní rána lae končí mimo branku. Lépe zamířit a mohl se domácí mančaft radovat.
6'
Joselu viděl vyběhnutého brankáře a tak zkoušel obloučkem zamířit do volné brány, avšak nakonec trefil jen horní síť.
4'
Velká šance hostujícího celku, Alexander Isak zakončoval z bezprostřední blízkosti hlavou, před sebou měl dost odkrytého místa soupeřovy svatyně, ovšem Fernando Pacheco dokázal míč na čáře ještě vyrazit.
3'
Domácí si špatně přihráli u postranní lajny a míč končí v autu.
1'

Deportivo Alavés: F. Pacheco – Navarro, Laguardia, Lejeune, R. Duarte – Jota, Battaglia, Pina, Rioja – Joselu, Lucas Pérez.
Náhradníci: Sivera – Ely, Tachi, Marín, Martín, López, T. Tavares, García Peréz, Méndez, Sainz, Guidetti, Deyverson.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Sagnan, Zubeldia, Muñoz – D. Silva, Guevara, Merino, Merquelanz – Isak, Portugués.
Náhradníci: Moyà, Ayesa – Zaldúa, Monreal, Le Normand, González, Zubimendi, Roberto López, José, Januzaj, Barrenetxea, Bautista.

Rozhodčí: J. Munuera – I. Prieto, A. Baena.
Deportivo Alavés

Ani domácí Deportivo letos nepodává vůbec špatné výkony. V jedenácti duelech získal ambiciózní celek třináct bodů a zatím mu patří dvanáctá pozice. Deportivo má menší problémy v obraně. Dosud inkasovalo už třináct branek. Posledních pět zápasů v řadě však nepoznalo hořkost porážky. Po třech remízách navíc v posledním kole překvapilo španělskou veřejnost vítězstvím na hřišti Realu Madrid.

Hostující celek zatím může být s průběhem letošního ročníku nejvyšší španělské soutěže spokojený. Real Sociedad odehrál jedenáct zápasů, ve kterých nasbíral dvacet čtyři bodů a drží se na čele tabulky. Dotírající Atlético Madrid má ale o dvě odehrané zápasy méně. V posledním kole Sociedad doma pouze remizoval 1:1 s Villarrealem. Ve čtvrtek si v Evropské lize připsal jen bod za remízu s Rijekou.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání La Ligy mezi Deportivem Alavés a Realem Sociedad. Výkop je stanoven na 21 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.