La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Granada - 3. ledna 2021   18:30

Dmitrović – Pozo, P. Oliveira, Bigas, Rafa – Inuj (68. Arbilla), Papakouli Diop, Expósito, Gil – Kike García (C) (90. S. Álvarez), Enrich (75. Muto).
A. Lahoz – J. Sánchez, R. Cabaňero
Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
Granada
Rui Silva – Quini, G. Sánchez (C), J. Vallejo, Neva (75. Díaz) – Gonalons (66. Eteki), Y. Herrera – Charris, Puertas, Kenedy (66. Soro) – Soldado (66. J. Molina).

Z tohoto utkání je to všechno. Děkujeme za pozornost a užijte si zbytek nedělního večera. Na viděnou.
V příštím kole se Eibar představí 10. ledna na hřišti Levante. Granada bude o den dříve hostiti Barcelonu.
Eibar se díky čtvrtému letošnímu triumfu posunul v našlapané tabulce ze sedmnáctého místa až na jedenáctou pozici. Granada zůstala sedmá.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 1:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 10:9.
Fotbalisté Eibaru opět dokázali, že se jim proti Granadě mimořádně daří. Se soupeřem neprohráli ani v devátém vzájemném střetnutí a porazili ho už posedmé v řadě. Hráčem zápasu je jednoznačně Bryan Gil, který se po změně stran postaral o obě domácí branky. V 55. minutě dorážel za Silvova záda neproměněnou penaltu Expósita. Čtvrt hodiny před koncem si poté posunul míč na hranici šestnáctky a krásnou přízemní střelou našel levý dolní růžek Silvovy svatyně. Granada dnes nehrála dobře, byť i ona měla své šance. Ty největší Suárez Charris, jednou ale pálil metr vedle pravé tyče a dvakrát jej tváří v tvář vychytal skvělý Dmitrović.
90+3'
90+3'
Již končí třetí nastavovaná minuta. Marko Dmitrović nikam nechvátá a velmi pomalu si staví míč k odkopu.
90+2'
Zřejmě se budeme muset nechat překvapit. Granada zahrávala standardní situaci, obrana Eibaru ale balon ihned dostala mimo své vápno.
90+1'
Stále čekáme na údaj o nastaveném čase. Končí přitom první minuta hraná nad rámec řádné hrací doby.
90'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Kike García, přichází Sergio Álvarez.
89'
Další odkop Marka Dmitroviće, který rozhodně nemusí nikam pospíchat. O tři body už by Eibar připravil jen totální zkrat.
88'
Marko Dmitrović se natáhl po centrovaném balonu Herrery z levé strany, který padal k zadní tyči. Krátce před tím se jeho spoluhráči prezentovali dvěma úspěšnými bloky. Eibar navíc rozkouskuje hru dalším střídáním.
86'
Fotbalisté Granady se teď vlastní nepřesností připravili o možnost k zakončení. Míč jim utekl za postranní čáru a gesto kouče Martíneze bylo výmluvné – zmar, zmar a ještě jednou zmar.
85'
Ze střední vzdálenosti se do balonu opřel Eduardo Expósito. Také v jeho případě putoval balon na střed branky, kde jej zpacifikoval Rui Silva.
84'
Eibar z rohového kopu nezahrozil, nadále ale zůstává pevně usazen na útočné polovině. A to Granadě rozhodně nevyhovuje.
83'
Tentokrát se snažil domácí kapitán procedit míč před branku, jeho úmysl ale skončil blokem a rohovým kopem.
81'
Kike García střílel po kratší přihrávce z levé strany jen doprostřed branky. Rui Silva si připisuje úspěšný zákrok.
79'
Eibar dohrává zápas ve velkém klidu. Domácí fotbalisté drží protihráče daleko od své svatyně. Ukončení pětizápasové série bez vítězství je nesmírně blízko.
77'
Yangel Herrera zastavil nedovoleně Jošinoriho Muta. A akcie Granady nadále klesají...
76'
Eibar právě vstřelil branku!
Domácí odskakují na rozdíl dvou branek! BRYAN GIL míchal s balonem před hranicí šestnáctky, nachystal si ho na střelu a poslal jej krásně po zemi přesně do levého spodního růžku Silvovy klece. Teprve devatenáctiletý talent korunuje skvělý výkon druhým gólem.
75'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergi Enrich, přichází Jošinori Muto.
75'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Carlos Neva, přichází Víctor Díaz.
74'
Luis Javier Suárez Charris se v krátkém sledu podruhé zjevil tváří v tvář Marku Dmitrovićovi, domácí brankář ale střelu z pravé strany velkého čtverce znovu vyrazil!
73'
Bryan Gil fauloval na útočné polovině Quiniho. Míč pro Granadu.
71'
Těžko říci, co teď Alberto Soro zamýšlel. Na pravé straně volil něco mezi střelou a centrem. Výsledkem byl balon, který proskotačil pokutovým územím až k autové čáře.
70'
Velká šance Granady! Jorge Molina posunul balon do běhu Luisi Javierovi Suárezovi Charrisovi, který se zjevil za obranou. Jeho pohotovou přízemní ránu ale vyrazil Marko Dmitrović! Výborný zákrok srbského gólmana.
69'
Bryanu Gilovi je na polovině Granady pískán útočný faul. Hosté si mohou na chvíli odpočinout.
68'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Takaši Inuj, přichází Anaitz Arbilla.
67'
Eibar se na dostřel Silvovy svatyně nedostává, domácím ale bohatě stačí, že drží po většinu času míč na polovině Granady. Hosté nepůsobí dojmem sedmého týmu soutěže.
66'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Roberto Soldado, přichází Jorge Molina.
66'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Kenedy, přichází Alberto Soro.
66'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Maxime Gonalons, přichází Yan Eteki.
64'
Míč se začíná chovat opravdu hodně nepředvídatelně. Hřiště dostává pořádně zabrat. Eibar kombinoval podél postranní čáry, balon ale domácím utekl znovu do autu.
63'
Kike García teď na pravém okraji hřiště doběhl balon i proto, že se na podmáčeném terénu zastavil. Následně chtěl Takaši Inuj vysunout aktivního Bryana Gila, tomu ale míč pro změnu utekl za brankovou čáru.
62'
Pokud nechce Granada odjet bez bodu, bude muset přidat. Zatím se žádné vzepjetí nekoná. Na trávníku se toho příliš neděje.
61'
Carlos Neva teď na levém okraji hřiště prakticky odevzdal balon. Jeho snahu o posun meruny směrem vpřed nikdo ze spoluhráčů nepochopil.
59'
Na straně Eibaru se chystají první změny v sestavě. Dá se očekávat, že domácí se ve zbylém průběhu zápasu zaměří více na bránění.
57'
Uvidíme, jakým způsobem Granada v hustém lijáku zareaguje (či nezareaguje). Připomínám, že s Eibarem prohrála už šestkrát v řadě a ještě jej nikdy neporazila.
55'
Eduardo Expósito zvolil střelu k levé tyče. Rui Silva její směr vystihl a míč vyrazil, z dorážky jej ale střelou mezi nohy pokořil BRYAN GIL. Eibar jde tak s velkým štěstím do vedení!
53'
Stále se nehraje. Aktéři předchozího souboje odcházejí v doprovodu zdravotníků za postranní čáru. Co je však důležitější je to, že Eibar bude kopat pokutový kop!
52'
Yangel Herrera podrazil v pokutovém území zezadu Sergiho Enricha. K oběma již míří lékaři.
51'
Bryan Gil odcentroval, jak jinak, z levé strany. Míč si stáhl do rukavic Rui Silva.
50'
Akci Eibaru zastavil zdvižený praporek pomezního sudího. Ofsajd.
49'
Kenedyho kratší centr prodloužil zhruba z hranice šestnáctky mezi tři tyče Maxime Gonalons. Jeho hlavička ale mířila do míst, v nichž číhal připravený Marko Dmitrović.
48'
Luis Javier Suárez Charris nabíral rychlost a chtěl se na pravém křídle prodrat před Paula Oliveiru, který jej nakonec zastavil jen za cenu faulu. Standardní situace pro Granadu.
47'
Oba mančafty nastoupily do druhého poločasu beze změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
Úvodní poločas utkání mezi Eibarem a Granadou branku nenabídl. Hosté do něj vstoupili rychlou šancí, po přihrávce z levé strany ale střílel Suárez Charris metr vedle pravé tyče. Jinak byl výrazně aktivnějším týmem ten domácí. Jeho největší možnost měl po půlhodině hry Kike García, po nižším centru zleva ale ve skluzu zakončoval do tyče. Uvidíme, kterak něco na bezgólovém skóre změní druhé dějství.
45+2'
45+1'
Obrana Granady musela zblokovat centrovaný balon z levé strany. Z té druhé hraje Eibar zatím jen minimálně.
45+1'
Nakonec to bude jedna minuta.
45'
Závěr úvodní části se odehrává poblíž půlící čáry. Uvidíme, zda rozhodčí vůbec něco nastaví.
44'
Kenedymu nižší centr z levé strany vůbec nevyšel. Skončil u prvního protihráče, který míč okamžitě odkopl daleko od branky.
43'
Granada má v závěru poločasu možnost zahrozit z rohového kopu. Trochu neobratně odvrátil míč do zámezí Paulo Oliveira.
41'
Papakouli Diop žduchl do Luise Suáreze Charrise. Je znovu pískáno, tentokrát bez karty. Diop už si žlutou ostatně dovolit nemůže – jednu už vyfasoval hned ve čtvrté minutě.
40'
Germán Sánchez se zezadu rukama obtočil kolem Kikeho Garcíi, který je dnes častým adresátem nedovolených zákroků. Hostující bek to má za žlutou.
40'
Po dlouhatánském nákopu do šestnáctky hlavičkoval Pedro Bigas. Rui Silva si musel trochu povystoupit, míč ale ukryl v rukavicích.
39'
Germán Sánchez se na obranné polovině ohnal po Kikem Garcíovi, který skončil na mokrém trávníku. Standardka pro Eibar, na přímou střelu to ale rozhodně není.
38'
Sledujeme stále stejný obrázek. Quini vhazuje od půlící čáry – asi nejzásadnější sdělení posledních desítek sekund.
36'
Teď se toho na hrací ploše příliš neděje. Aktéři zápasu operují výhradně v prostoru mezi šestnáctkami.
34'
Další z vysokých balonů, které si stáhl do rukou Rui Silva. Ten je možná i ke svému překvapení dnes více zaměstnaným brankářem.
33'
Rozdíl deseti míst v tabulce La Ligy není na trávníku absolutně znát. Eibar nepůsobí dojmem týmu, který by se měl strachovat o záchranu. O poháry usilující Granadu v úvodní půli jasně přehrává.
31'
Následoval rohový kop. Ten tentokrát rozehráli pruhovaní nakrátko, k úspěchu to ovšem nevedlo ani v tomto případě.
30'
Eibar dělily centimetry od vedoucí branky! Bryan Gil se na lajně lemující šestnáctku odpoutal od dvou protihráčů a odcentroval zleva na malé vápno, kde Kike García zakončoval ve skluzu do levé tyče! Jeho ránu ještě drobně tečoval jeden z protihráčů.
28'
Kenedy zkusil z nějakých pětadvaceti metrů přímou střelu, dělovka ale zamířila výrazně nad břevno. Marko Dmitrović navíc dráhu letu míče kontroloval.
27'
Eduardo Expósito se ohnal po Luisi Suárezovi Charrisovi, který měl v souboji rychlostně navrch. Je z toho žlutá karta a standardka pro Granadu.
27'
Rui Silva si stáhl do rukavic další z centrovaných balonů, které do jeho rajónu přilétly z levé strany.
26'
Bryan Gil odcentroval z levé strany někam na malé vápno. Zdálo se, že míč proletěl skrze šestnáctku, byl ale jemně tečován Carlosem Nevou. Z následného rohu Eibar nezahrozil.
25'
V krátkém sledu rovnou trojice autových vhazování pro fotbalisty Eibaru. Stále platí, že se hraje výhradně na polovině hostů.
23'
Takaši Inuj zabojoval a na poslední chvíli zastihl balon na pravém okraji hřiště ještě ve hře, následně si ale merunu v souboji s Carlosem Nevou předkopl za brankovou čáru, takže z toho stejně nic nebylo.
22'
Sledujeme klidnější pasáž hry. Balon a většina aktérů se pohybují poblíž středového kruhu.
20'
Hra se přesunula na protější konec hrací plochy, kde si hýčká balon v rukavicích pro změnu Rui Silva.
19'
Roberto Soldado odcentroval z pravého kraje hřiště na přední tyč, kam si na balon nabíhal Luis Javier Suárez Charris. K zásahu míče mu scházely decimetry. Míč nakonec skončil v moci Marka Dmitroviće.
17'
Na hostující straně dochází k intenzivnímu rozcvičování. Je možné, že bude muset Suárez střídat. Mezitím byl Roberto Soldado přistižen po nákopu z hloubi pole v ofsajdovém postavení.
16'
Krátce poté, co byl Kenedyho centr z levé strany vyhlavičkován obranou Eibaru mimo pokutové území, bylo pískáno. Z této akce nic nebude.
15'
Paulo Oliveira na poslední chvíli připravil o míč Luise Javiera Suáreze Charrise. Granada ale bude kopat roh.
14'
Další nedovolený zákrok domácího kapitána. Bryan Gil poslal z levé strany před branku další centrovaný míč. Kike García se jej snažil zasáhnout skluzem a sundal při tom i Jesúse Valleja.
13'
Kike García zezadu škobrtnul do Maxima Gonalonse a ten se přímo před zrakem pomezního rozhodčího poroučel k zemi. Faul.
12'
Eibar získal autovým vhazováním na útočné polovině tak trochu "ragbyovsky" území. Před dalším vhazováním se o pár metrů posunul k rohovému praporku.
10'
Po Gilově centru z levé strany hlavičkoval ze středu šestnáctky Takaši Inuj. Neměl to lehké, byl tísněn protihráčem. I proto možná zakončoval jen doprostřed branky, kde číhal připravený Rui Silva.
9'
Eibar je v úvodu utkání aktivnějším celkem. Hraje se prakticky neustále na polovině Granady. Na rozdíl od hostů si ovšem domácí tým zatím žádnou šanci nevytvořil.
8'
Luis Javier Suárez Charris se po ošetření zapojil zpět do hry. Pro Granadu jistě dobrá zpráva.
7'
Quini teď v souboji o balon poslal k zemi Bryana Gila, který se vykoupal v kaluži. Terén je nezvykle podmáčený.
5'
S hostujícím útočníkem, který schytal bolestivý úder kopačkou do stojné nohy, to nevypadá dobře. Uvidíme, zda bude moci v utkání pokračovat.
4'
Na světě je i brzká žlutá karta. Papakouli Diop sestřelil skluzem zezadu Luise Javiera Suáreze Charrise, a byť se karetnímu napomenutí diví, může být rád, že to není rovnou červená.
2'
Na první šanci jsme vskutku nečekali dlouho. Po Quiniho přihrávce z pravé strany střílel uvnitř šestnáctky metr vedle pravé tyčky Luis Javier Suárez Charris!
1'
Fotbalisté Eibaru nastoupili do utkání v pruhovaných modro-červených dresech, hosté v bledě modro-žluté kombinaci.
1'

SD Eibar: Dmitrović – Pozo, P. Oliveira, Bigas, Rafa – Inuj, Papakouli Diop, Expósito, Gil – Kike García (C), Enrich.
Náhradníci: Y. Rodríguez – S. Álvarez, Arbilla, Burgos, Cubero, Recio, Quique, Kądzior, P. León, Muto, Olabe, Kévin Rodrígues.

Granada CF: Rui Silva – Quini, G. Sánchez (C), J. Vallejo, Neva – Gonalons, Y. Herrera – Charris, Puertas, Kenedy – Soldado.
Náhradníci: Andorinha, A. Escandell – Azeez, Eteki, Díaz, J. Molina, N. Pérez, P. Sánchez, Soro, Vico, Aranda.

Rozhodčí: A. Lahoz – J. Sánchez, R. Cabaňero.
I přes poměrně velký rozdíl v tabulce a rozdílnou aktuální formu favorizují bookmakeři sázkových kanceláří lehce Eibar. Jednak kvůli domácímu prostředí, ale především díky neuvěřitelně příznivé bilanci, kterou tento klub ve vzájemných střetnutích s Granadou má. Věřte, že Eibar s Granadou v nejvyšší soutěži ještě nikdy neprohrál a od roku 2015 neztratil v šesti posledních soubojích ani bod! Naposledy Eibar zvítězil na konci června v Granadě 2:1.
Granada je na tom o poznání lépe. Stejně jako v loňské sezóně atakuje příčky zajišťující účast v evropských pohárech. Andalusané mají oproti Eibaru odehrán o jeden zápas méně, přesto se už sedmkrát radovali z vítězství a dýchají s 24 získanými body na záda šesté Barceloně, která má jen o bod více. Z posledních pěti kol prohrála Granada jen jednou a rovnou třikrát vyhrála. Naposledy získala tři body den před Silvestrem, a sice na domácí půdě, kde přehrála i díky početní výhodě 2:1 Valencii. Střelci Granady se o góly dělí rovnoměrněji než v Eibaru. Na soupisce momentálně nalezneme hned tři tříbrankové střelce. Jsou jimi Španělé Jorge Molina s Robertem Soldadem a Kolumbijec Luis Javier Suarez Charris.
Eibar (16 bodů) se ve dvacetičlenné tabulce nachází těsně nad sestupovou propastí, a sice na sedmnácté příčce. Baskové vyhráli za šestnáct kol jen třikrát, v sedmi případech pak přičetli bod za remízu. Tak se trochu překvapivě stalo i v minulém kole, kdy Eibar zaskočil na venkovním hřišti Barcelonu. S tou remizoval 1:1. Smolařem zápasu byl domácí Braithwaite, který nejprve neproměnil penaltu a následně jej o radost připravil VAR. Ale zpět k Eibaru. Ten je po Cádizu (11) s pouhými dvanácti góly druhým nejhůře střílejícím týmem celé soutěže. Na to, v jakých patrech se Eibar nachází, nutno říci, že příliš branek ani nedostává (16). Nejlepším střelcem klubu, který v lize už pětkrát v řadě nezvítězil, je útočník Kike García. Zkušený jednatřicetiletý Španěl se v probíhajícím ročníku trefil celkem pětkrát.
Příjemný nedělní podvečer. Španělská La Liga má dnes na programu pět zápasů svého 17. kola. My se v tomto textovém přenosu podrobněji zaměříme na souboj mezi týmy SD Eibar a Granada CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.