La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Real - 20. prosince 2020   21:00

Eibar
28' Kike García (Kévin Rodrígues)
1:3
(1:2)
Real
6' Benzema  (Rodrygo) • 13' Modrić  (Benzema) • 90+2' L. Vázquez  (Benzema)
Eibar
Dmitrović – Pozo, Bigas, Arbilla, Kévin Rodrígues – Inuj (72. P. León), Papakouli Diop (82. S. Álvarez), Expósito, Gil – Muto, Kike García (C) (83. Miota).
Y. Rodríguez – S. Álvarez, Dufur, Recio, P. León, Rafa, Miota.
J. Munuera – G. Cuadra, J. López
Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
Real
Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), F. Mendy – Modrić (73. Valverde), Casemiro, Kroos – L. Vázquez, Benzema, Rodrygo (73. Asensio).

Z tohoto utkání už je to ale vše. Děkujeme za pozornost a mějte se fajn. Na viděnou.
V příštím kole se Eibar o body porve na hřišti sedmnáctého Deportiva Alavés. Real Madrid přivítá v domácím prostředí šestou Granadu. Oba zápasy jsou na programu den před Štědrým dnem, tedy 23. prosince.
Real Madrid se po čtvrté ligové výhře v řadě bodově dotáhl na vedoucí Atlético. Městský rival má však odehrány o dva zápasy méně. Bílý balet je tedy druhý, Eibar se po neděli propadl na čtrnáctou pozici.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 6:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 11:7.
Oboustranně útočně laděný zápas mezi Eibarem a Realem Madrid nabídl celou řadu šancí a navrch i čtyři branky. Z vítězství se nakonec raduje hostující "bílý balet", který splnil roli favorita a vyhrál v La Lize už počtvrté v řadě. Tým z hlavního města šel do vedení už v 6. minutě. Karim Benzema si zaběhl za obranu, zpracoval si na jeden dotyk vzdušný pas z levé strany a se štěstím prostřelil Dmitroviće. O sedm minut později se francouzský kanonýr zhostil role nahrávače a našel zpětnou přihrávkou z pravé strany na středu vápna volného Luku Modriće, jenž pálil bez přípravy pod břevno. Dmitrović si na míč sáhl, v cestě do sítě mu ale nezabránil. Eibar ale nesložil zbraně a následně to byli právě domácí, kdo určoval tempo hry. Z toho pramenila i nádherná trefa Kikeho Garcíi, který ve 28. minutě střílel parádní ranou z nějakých dvaceti metrů přesně ke vzdálenější tyčce. Courtois se pořádně proletěl vzduchem, na balon ale nedosáhl. Po změně stran se hrál po většinu času vyrovnaný fotbal a Eibar nebyl v několika případech daleko od vyrovnání. V 56. minutě zachytil Inuj slabší Ramosovu přihrávku, zaváhání hostujícího kapitána ale nepotrestal a mířil po zemi vedle pravé tyče. Dvacet minut před koncem hlavičkoval po centru z levé strany Muto o vnější hranu břevna. V 82. minutě reklamovali domácí Ramosovu hru rukou uvnitř pokutového území, VAR ale penaltu nenařídil. V nastavení pak Ramos skvěle padl do střely Bigase, z čehož pramenil i následný protiútok Realu. Ten korunoval třetí brankou Lucas Vázquez, když si na pravém křídlě narazil míč s Benzemou a poté pálil podél Dmitroviće přesně na vzdálenější tyč.
90+3'
90+2'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto. Bílý balet podnikl rychlý útok po pravém křídle a zasazuje rozhozené obraně Eibaru definitivní úder. LUCAS VÁZQUEZ si narazil míč s Karimem Benzemou a vřítil se do šestnáctky, aby zprava střílel podél Dmitroviće přesně ke vzdálenější tyči.
90+1'
Pedro Bigas mohl být hrdinou! Domácí bek se řítil na branku Realu, na poslední chvíli mu ale padl skluzem pod nohy Sergio Ramos a jeho ránu uvnitř šestnáctky zablokoval!
90+1'
Nastavovat se budou dvě minuty.
90'
Žádný závěrečný tlak Eibaru se nekoná. Teď se sice došoural balon až ke Courtoisovi, vrásky na čele mu ale domácí fotbalisté nepřidělali.
89'
Marco Asensio si zpracovával přihrávku na hranici šestnáctky poté, co byl v těsném ofsajdu. Rozhodčí ale byli pozorní. Balon pro Eibar.
88'
Nově příchozí Unai Miota se na útočné polovině provinil faulem. A Real se svou rozehrávkou pochopitelně nikterak nespěchá.
87'
Duel se velmi rychle chýlí ke svému finále. Eibar už je nějakou dobu zatlačen na vlastní polovině. Jestliže chce však bodovat, potřebuje být v úplně jiných místech.
85'
Kévin Rodrígues chtěl zasáhnout vysoký míč, nakopl ale jen Lucase Vázqueze. Nedovoleným zákrokem se na útočné polovině provinil i Karim Benzema.
83'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Kike García, přichází Unai Miota.
82'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Papakouli Diop, přichází Sergio Álvarez.
82'
Zásah Ramose jako hra rukou posouzen nebyl! Hlavní arbitr ještě svůj verdikt zdůvodňuje domácí lavičce, která je pochopitelně nespokojena. Penalta se každopádně kopat nebude.
81'
Chvíle napětí! Po centru z levé strany hlavičkoval Jošinori Muto do ruky Sergia Ramose. Alespoň to tedy reklamuje domácí strana. Sudí Munuera vše na dálku konzultuje s kolegou u videa.
79'
Po nepřesné rozehrávce Thibauta Courtoise zůstává u balonu Eibar. Pěkným zpracováním míče se u postranní čáry blýskl Bryan Gil.
78'
Dani Carvajal fauloval u půlící čáry zezadu Kikeho Garcíu, autora zatím jediného dnešního domácího gólu. Eibar se tak s jistotou dostane na útočnou polovinu.
77'
Centrovaný balon z pravé strany doplachtil do rukavic brankáře Marka Dmitroviće, který u něj byl o chloupek rychleji než dotírající Sergio Ramos. Gólman Eibaru okamžitě rozehrál.
76'
Kévin Rodrígues nakopl špičkou kopačky do nártu Karima Benzemu. Další standardka pro Real Madrid.
74'
Sergio Ramos tentokrát přepustil balon střídajícímu Marcu Asenisovi. Ten zakroutil míč levačkou necelý metr vedle pravé tyče. Marko Dmitrović se za balonem jen ohlédl.
73'
Papakouli Diop podrazil skluzem kousek před hranicí pokutového území Toniho Kroose. Real Madrid má výhodu nebezpečného přímého kopu.
73'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Federico Valverde.
73'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Marco Asensio.
72'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Takaši Inuj, přichází Pedro León.
71'
Eibar nebyl daleko od vyrovnání! Kike García odcentroval z levé strany na přední tyč, kde z hranice malého vápna hlavičkoval Jošinori Muto. Balon se po jeho zakončení jemně otřel o břevno!
71'
Karim Benzema sprintoval za skákajícím balonem, do zakončení se ale nedostal, neboť na okraj své šestnáctky včas vyběhl srbský brankář Marko Dmitrović.
69'
Na střídačce Eibaru je živo. Vypadá to, že první změnu v sestavě provede domácí kouč José Mendilibar.
68'
Toni Kroos vysunul přihrávkou do uličky Rodryga, toho ale tváří v tvář parádně vychytal Marko Dmitrović!
67'
Real se na delší dobu usadil okolo pokutového území Eibaru, nakonec ale z hostující aktivity vzešel jen přetažený centr Toniho Kroose na pravé křídlo, odkud se domácím podařilo po chvíli odkopnout míč do bezpečí.
65'
Do konce zápasu schází 25 minut plus nějaké to nastavení a vše je stále otevřené. Hraje se vyrovnaný fotbal, Eibar se prezentuje sympaticky. Zajímavostí budiž, že jsme stále ještě neviděli ani jedno střídání.
63'
Eibar nakonec zahrával z levé strany hřiště hned dva rohy, ani po jednom se ale do ohrožení branky Realu nedostal. Nadále tak platí hubené vedení favorita z hlavního španělského města.
62'
Krátce po rohovém kopu střílel zpoza vápna bez přípravy Rodrygo, jeho rána ale byla zblokovaná. Následoval rychlý přechod vpřed v podání Eibaru. Rovněž domácí si kopnou roh.
61'
Dani Carvajal se na pravém křídle prohnal kolem Pedra Bigase a založil nadějné přečíslení Realu Madrid. Stejný hráč ale poté pokazil přihrávku z pravé strany šestnáctky, a tak vše končí jen rohovým kopem.
60'
Po další laciné ztrátě Realu si navedl míč na pravačku aktivní Jošinori Muto, jeho rána z nějakých dvaadvaceti metrů ale prosvištěla nad břevnem. Thibaut Courtois měl vše pod kontrolou.
59'
Po centru z levé strany se snažil zakončovat ze vzduchu Jošinori Muto. Dobře ale v obraně zasáhl Raphaël Varane.
57'
Hra se rychle přesunula na druhou stranu hřiště. Na levém křídle pelášil rozběhnutý Rodrygo, jeho další snažení zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího i následný hvizd toho hlavního. Ofsajd!
56'
Krátce po rohu přišla velká chyba obrany Realu! Sergio Ramos přihrával na levou stranu, do balonu ale vložil málo razance, a tak se jej zmocnil rozběhnutý Takaši Inuj. Ten ale zakončoval po zemi slabě vedle vzdálenější pravé tyčky!
55'
Tentokrát bude mít výhodu rohového kopu Eibar. Kombinace domácích vyrezultovala v nepříjemnou skrytou střelu Papakouliho Diopa. Jeho pokus, který se zrodil zpoza šestnáctky, musel vyrážet Thibaut Courtois vedle pravé tyčky.
53'
Z rohu Madridští nikterak nezahrozili. Rozehrávat bude Marko Dmitrović.
53'
Ferland Mendy pláchl po levé straně a nabil zpětnou přihrávkou na střelu Rodrygovi. Jeho rána byla ztečována nad branku. Následuje rohový kop.
52'
Sledujeme méně záživnou pasáž zápasu. Hraje se převážně poblíž středového kruhu, tedy v prostoru daleko od obou šestnáctek.
51'
Real Madrid kombinuje na vlastní polovině, kde se potýká s vysunutým presinkem fotbalistů Eibaru. Na těch je vidět velké odhodlání s výsledkem něco udělat.
49'
Bryan Gil se vydal na levém křídle proti trojnásobné přesile. Jeho odvaha úspěch neslaví – míč ztratil.
48'
Sergio Ramos oslovil dlouhým pasem z půlky hřiště Karima Benzemu, který se dnes poněkolikáté zjevil za obranou Eibaru. Jeho technická rána minula pravou tyčku Dmitrovićovy branky. Následně byl francouzskému útočníkovi pískán další ofsajd, takže ho to příliš mrzet nemusí.
47'
Fotbalisté Realu Madrid se usadili na útočné polovině, kde pohodlně kombinují.
46'
Zdá se, že oba týmy nastoupily do druhého dějství ve stejných sestavách, v jakých odehrály první poločas.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
Úvodní poločas zápasu mezi Eibarem a Realem Madrid nabídl zajímavou fotbalovou podívanou. Lépe do zápasu vstoupili hosté, kteří začali roli favorita naplňovat už od 6. minuty. Karim Benzema si zaběhl za obranu, zpracoval si na jeden dotyk vzdušný pas z levé strany a se štěstím prostřelil Dmitroviće. O sedm minut později se francouzský kanonýr zhostil role nahrávače a našel zpětnou přihrávkou z pravé strany na středu vápna volného Luku Modriće, jenž pálil bez přípravy pod břevno. Dmitrović si na míč sáhl, v cestě do sítě mu ale nezabránil. Eibar ale nesložil zbraně a následně to byli právě domácí, kdo určoval tempo hry. Z toho pramenila i nádherná trefa Kikeho Garcíi, který ve 28. minutě střílel parádní ranou z nějakých dvaceti metrů přesně ke vzdálenější tyčce. Courtois se pořádně proletěl vzduchem, na balon ale nedosáhl.
45+2'
45+1'
Po pasu z levé strany se za obranou zčistajasna zjevil Lucas Vázquez, jenž obstřelil vybíhajícího Marka Dmitroviće. Jeho slabé zakončení ale do odkryté klece nedoputovalo, míč včas doběhl jeden z domácích a odklidil jej z cesty.
45+1'
První poločas bude nastaven o jedinou minutu.
45'
Standardní situace i na druhé straně. Bryan Gil poslal před branku Cuortoise dlouhatánský centr a hostující brankář měl co dělat, aby si "padající list" stáhl pod břevnem do rukavic.
44'
Míč si postavil Sergio Ramos, z nějakých dvaceti metrů ale střílel metr nad břevno Dmitrovićovy klece.
43'
Anaitz Arbilla teď zastavil akci Realu pouze za cenu hraní rukou. Sudí Munuera udělil domácímu obránci žlutou kartu a následovat bude přímý kop z nebezpečné pozice.
42'
Nepřesnosti na obou stranách. Nejprve zpackal přihrávku Casemiro, následně merunu odevzdal do zámezí Anaitz Arbilla.
40'
Tentokrát vzruch na protějším konci hrací plochy. Z levé strany centroval na střed šestnáctky Bryan Gil. Jeho míč tečoval bez přípravy Jošinori Muto, jehož zakončení zamířilo jen pár decimetrů mimo pravý horní růžek branky Realu.
38'
Ferland Mendy potáhl míč na levé straně a poslal podél hranice malého vápna prudkou přízemní přihrávku, na kterou na zadní tyči jen těsně nedosáhl Lucas Vázquez.
37'
Původní verdikt zůstává v platnosti. Gól neplatí. Vzhledem k předešlé aktivitě Eibaru a ojedinělé akci Realu by inkasovaná branka byla pro domácí skvadru hodně krutá.
36'
Bude se počtvrté měnit skóre? Karim Benzema si naběhl za obranu na dlouhatánský vzdušný pas, zpracoval si míč špičkou kopačky a pak jej nechytatelně dloubl ke vzdálenější levé tyči. Pískán byl ofsajd, bude se ale zkoumat video.
34'
Domácí tým dnes poprvé načapán v ofsajdu. Kousíček za obranou se v době přihrávky zjevil Jošinori Muto.
32'
Jošinori Muto odcentroval před hostující svatyni, tam se ale balonu zmocnil pozorný Thibaut Courtois.
31'
Real Madrid kombinoval s míčem, drhne ale přechod na útočnou polovinu. Fotbalisté Eibaru dobře vykrývají prostoru za půlící čárou.
30'
Je za námi půlhodina zápasu, u kterého se i nezaujatý divák rozhodně nudit nemůže. Viděli jsme tři branky a duel dostal s krásnou trefou Kikeho Garcíi novou zápletku.
28'
Eibar právě vstřelil branku!
Tak to byla pravá fotbalová paráda! Hosté krátce po rozehrávce ztratili u postranní čáry míč, který se po chvíli dostal ke KIKEMU GARCÍOVI. Ten napřáhl ke střele z nějakých dvaceti metrů a nádherným technickým zakončením umístil obloučkem balon přesně ke vzdálenější tyči! Thibaut Courtois se proletěl vzduchem, na merunu ale nedosáhl!
27'
Casemiro naboural při snaze získat balon do Papakouliho Diopa. Rozhodčí situaci posoudili jako faul druhého jmenovaného.
25'
Domácím roh vůbec nevyšel, naopak to byl Real Madrid, kdo se hnal do rychlého přečíslení čtyř proti dvěma! Vše ale nakonec ztroskotalo na ofsajdovém postavení Karima Benzemy. Tomu předcházela Rodrygova střela pod břevno, proti které pohotově zasáhl Marko Dmitrović.
24'
Eibar ve své aktivitě nepolevuje. Takaši Inuj nyní vybojoval pro své barvy rohový kop z pravé strany. Na rohy je tedy srovnáno – 1:1.
23'
Fotbalistům Eibaru se v posledních minutách čím dál více daří hrát s míčem na polovině Realu. Thibaut Courtois každopádně žádné vážnější nebezpečí dosud řešit nemusel. Teď uklidil do rukavic pouze kratší centr z pravé strany.
22'
Toni Kroos se uvnitř středového kruhu sbírá ze země poté, co jej fauloval Takaši Inuj.
21'
Do balonu se ze střední vzdálenosti opřel Anaitz Arbilla, spolu s hradbou těl na hranici šestnáctky ale překopl i Courtoisovu klec.
20'
Kike García byl zezadu podkopnut Casemirem. Eibar má v krátkém sledu další standardku. Tentokrát je to na přímou střelu.
18'
Gilova centru se před vlastní brankou zmocnili zadáci Realu Madrid, kteří míč bleskově dostali mimo šestnáctku.
17'
V akci znovu Luka Modrić. Tentokrát to u postranní čáry přehnal s agresivitou, a tak má Eibar po faulu na Bryana Gila k dispozici standardní situaci.
16'
Mohlo to být o tři branky! Z pravé strany odcentroval na zadní tyč Luka Modrić a našel zcela volného Karima Benzemu, který hlavičkoval do Dmitrovićova protipohybu. O decimetry však minul pravou tyč!
15'
Rodrygo se elegantně zbavil Pedra Bigase, dobře se ale vrátil Papakouli Diop, jenž ho připravil o míč.
13'
Hosté svou převahu korunují další brankou. Karim Benzema získal míč na pravé straně hřiště a pronikl s ním až k hranici malého čtverce. Následně našel zpětnou přihrávkou na středu vápna volného LUKU MODRIĆE, který bez přípravy pálil přesně pod břevno. Také tentokrát si Marko Dmitrović na míč sáhl, znovu mu ale v cestě za svá záda nezabránil.
12'
Po vstřelené brance se zápas odehrává v čiré režii Realu Madrid. Ten je s míčem neustále usazen na polovině Eibaru.
10'
Kroosův centr z pravé strany odvrátil Pedro Bigas do bezpečí. Právě tento obránce neuhlídal u zatím jediné brankové situace skórujícího Benzemu.
9'
Luka Modrić prošel hezkým sólem přes několik protihráčů. Do ohrožení branky se sice chorvatský štírek nedostal, Lucas Vázquez ale získal pro Real alespoň rohový kop.
8'
Real Madrid je při chuti. Teď se na hranici šestnáctky opřel do balonu z voleje Lucas Vázquez. Marko Dmitrović byl tentokrát u pravé tyče včas.
7'
Systém VAR ještě zkoumal případný ofsajd, v tom se ale zkušený francouzský útočník nenacházel. Gól platí!
6'
Hosté jdou z první vážnější akce do vedení! Rodrygo přehodil obloučkem z levé strany Pedra Bigase a dostal míč až na KARIMA BENZEMU, jenž pohotovým zakončením z velkého vápna se štěstím prostřelil Marka Dmitroviće.
5'
Bílý balet se snaží trochu uklidnit hru. Zadáci Realu kombinují na vlastní polovině, Eibar zkouší napadat.
4'
Thibaut Courtois nyní musel vyběhnout z branky a odkopnout míč za autovou čáru před dotírajícím Kikem Garcíou.
3'
Ferland Mendy hledal dlobáčkem na levé křídlo rozběhnutého Karima Benzemu, včas ale míč odvrátil do zámezí Anaitz Arbilla.
2'
Hned v úvodní minutě se oba brankáři seznámili s míčem a připsali si na svá konta rutinní zahřívací zákroky.
1'
Eibar nastoupil do zápasu v pruhovaných modro-červených dresech, hosté z Madridu v bílých.
1'

SD Eibar: Dmitrović – Pozo, Bigas, Arbilla, Kévin Rodrígues – Inuj, Papakouli Diop, Expósito, Gil – Muto, Kike García (C).
Náhradníci: Y. Rodríguez – S. Álvarez, Dufur, Recio, P. León, Rafa, Miota.

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), F. Mendy – Modrić, Casemiro, Kroos – L. Vázquez, Benzema, Rodrygo.
Náhradníci: Altube, Lunin – Asensio, M. Díaz, Nacho Fernández, Jović, Marcelo, Militao, Ödegaard, Odriozola Arzallus, Valverde.

Rozhodčí: J. Munuera – G. Cuadra, J. López.
Real Madrid vyhrál proti Eibaru tři poslední vzájemná střetnutí. Naposledy se tak stalo letos 14. června. Bílý balet doma vedl už ve 37. minutě po gólech Kroose, Ramose a Marcela 3:0, Eibar zvládl po změně stran zásluhou Bigase už jen korigovat na konečných 3:1.
Real Madrid se v posledních týdnech dostává do optimální pohody. V tabulce La Ligy je po důležitých výhrách nad předními protivníky ze Sevilly (1:0), Atlética Madrid (2:0) a Bilbaa (3:1) na třetím místě. Na tom má "bílý balet" stejně bodů jako druhý Real Sociedad (26), před který se může v případě bodového zisku posunout. Na vedoucí Atlético Madrid pak schází Realu tři body. S 22 vstřelenými góly má Real Madrid vizitku čtvrtého nejlepšího útoku soutěže. Nejlepším střelcem je útočník Karim Benzema. Zkušený třiatřicetiletý Francouz se v aktuálním ročníku nejvyšší španělské soutěže prosadil šestkrát.
Eibar se po třinácti odehraných zápasech nachází na třináctém místě dvacetičlenné tabulky. Zápasy tohoto týmu jsou vesměs charakteristické tím, že v nich nepadá příliš branek. Výmluvné je ostatně hubené skóre 9:10. Eibar má jednoznačně nejméně produktivní útok, po vedoucím Atléticu Madrid má ale rovněž druhou nejlepší obranu (stejně inkasovaných branek jako Real Sociedad a Sevilla). Eibar v lize už pět kol v řadě neprohrál, naproti tomu ale zaznamenal ve stejném období jen jediné vítězství. Naposledy Baskové před týdnem remizovali 1:1 na horké půdě Realu Sociedad, který se tehdy díky bodu vrátil na první příčku tabulky. Nejlepšími střelci týmu jsou dva třígóloví fotbalisté – jednatřicetiletý španělský útočník Kike García a o tři roky mladší argentinský obránce Esteban Burgos. Druhý jmenovaný ovšem kvůli žlutým kartám do zápasu nezasáhne.
Krásný nedělní večer. Španělská La Liga má dnes na programu čtyři zápasy svého 14. kola. My se v tomto textovém přenosu zaměříme na souboj mezi týmy SD Eibar a Real Madrid CF, který bude mít pochopitelně favorita v hostujícím celku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.