La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Elche  : Eibar - 20. února 2021   14:00

Elche
33' Calvo (Barragán)
1:0
(1:0)
Elche
Badía – Barragán (86. Cifuentes), Verdú (C), Calvo, Mojica (79. Milla) – Rigoni (62. Josan), Marcone, Guti, Morente – Carrillo (79. Josema), Boyé (86. Mfulu).
Cordero – Cerezo, Martínez
Estadio Manuel Martínez Valero (Elche)
Eibar
Dmitrović – Pozo, Arbilla, Bigas, Cote (70. Rafa) – P. León (75. Inuj), Papakouli Diop (70. Garcia), Expósito, Gil – Kike García (C), Enrich (58. Muto).

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:8. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:9.
Elche dnešní výhrou přeskočilo Valladolid, dostalo se tak na osmnácté místo a dotáhlo se bodově na svého dnešního soupeře, oproti Eibaru má stále k dispozici dva dohrávané zápasy.

V příštím kole Elche jede do Barcelony na Camp Nou, Eibar přivítá poslední Huescu a v tom zápase bude nutně potřebovat vyhrát.
Poprvé od 23. října se Elche dočkalo ligového vítězství, když v naprosto zásadním duelu v boji o záchranu poráží Eibar 1:0 brankou Daniho Calva ze 33. minuty. Domácí pak těsné vítězství celkem bezpečně dovedli až do závěrečného hvizdu a návrat Frana Escriby na jejich lavičku tak je vítězný.
90+5'
90+5'
Arbilla velmi nepřesnou přihrávkou nasměroval míč přímo do zámezí a zase jej odevzdal fotbalistům Elche.
90+5'
Už se rozehrála pátá minuta nastavení, Eibar je u míče ve středu hřiště, zatím ale daleko od domácí branky.
90+3'
Tete Morente musí být ošetřen, každopádně naprosto zásadní vítězství pro Elche je stále blíž a blíž.
90+2'
Žlutou kartu dostává Bryan Gil (SD Eibar).

Bryan Gil podkopl Teteho Morenteho poblíž rohu vlastního pokutového území.
90+2'
Elche zatím hraje v nastaveném čase na polovině soupeře, to domácím velmi vyhovuje.
90+1'
Rozhodčí Cordero oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Centr Rafy Soarese ke vzdálenější tyči stáhl do svých rukavic Edgar Badía, ten se stále příliš nenadřel na případné čisté konto, které by mohl udržet poprvé od prosince.
88'
Útočná akce Eibaru po levé straně končí jen postavením mimo hru, rozehrávky se ujme brankář Badía.
86'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Antonio Barragán, přichází Miguel Cifuentes.
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází Omenuke Mfulu.
86'
Po rohovém kopu hostů se do zakončení dostal Pedro Bigas, jeho hlavička však končí nad brankou.
85'
Antonio Barragán dostal křeče a k návratu na nohy mu musí pomáhat spoluhráči.
84'
Po souhře s Bryanem Gilem se nepovedl přízemní centr Pozovi, domácí odkopli míč do hloubi pole.
83'
Útočná snaha Eibaru končí jen střelou Expósita vysoko nad branku, odkopu se ujme Edgar Badía.
82'
Po Barragánově centru se k hlavičce dostal Pere Milla, v záklonu však mířil jen k brankáři Dimitrovićovi.
81'
Rozeběhla se závěrečná desetiminutovka a Elche v těchto momentech kontroluje hru, stále je to ale o jedinou branku.
79'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Johan Mojica, přichází Pere Milla.
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Guido Carrillo, přichází Josema.
77'
Centr Bryana Gila Edgar Badía vyrazil k rohovému praporku.
75'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Pedro León, přichází Takaši Inuj.
75'
Obětí faulu Kikeho Garcíi se stal Johan Moijca, ten utrpěl úder do hlavy a musí být ošetřen.
75'
Na Coteho centr si naskakovla Kike García, ovšem je mu jen pískán útočný faul.
74'
Antonio Barragán se u rohu pokutového území Eibaru pořádně rozčiloval, že rozhodčí Cordero na něj neodpískal nedovolený zákrok.
72'
Nový muž na trávníku Rafael Soares, přezdívaný Rafa, se protáhl po levém křídle, pak ale centroval přímo do náruče Badíi.
70'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Papakouli Diop, přichází Aleix Garcia.
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Cote, přichází Rafa.
69'
Po příchodu Josana se Tete Morente přesunul na svoji obvyklou levou stranu, teď si navedl míč k pokutovému území, pak ale střílel velmi nepřesně.
67'
Bryan Gil se z levého křídla prokličkoval až k brankovému území, tam už si ale naložil příliš velké sousto a proti početní převaze neuspěl.
66'
Tete Morente potáhl míč k pokutovému území, posunul jej k Josanovi, jenž střílel svoji slabší levačkou a pomalá střela zamířila jen těsně za vzdálenější tyč hostující branky.
65'
Po Coteho nákopu do pokutového území se Kike García ke střeleckému zakončení nedostal.
63'
Lucas Boyé byl faulován ve středu hřiště, Elche v posledních minutách přebírá iniciativu.
62'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Emiliano Rigoni, přichází Josan.
61'
Elche zvyšuje aktivitu, po Rigoniho nepřesném centru se do odraženého míče opřel Lucas Boyé, míč však nabral opačnou faleš, než by Argentinec potřeboval a zamířil daleko vedle hostující branky.
60'
Po velkém zaváhání Bigase mířil do pokutového území Lucas Boyé, z ostrého úhlu si ale na střelu netroufl a jeho zpětná přihrávka nenašla žádného ze spoluhráčů.
59'
Až na sklonku hodiny hry se domácí dostali ke druhému střeleckému zakončení, Lucas Boyé ze čtrnácti metrů mířil do boční sítě.
58'
Útočná snaha Elche končí brzy odmáváným ofsajdem.
58'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergi Enrich, přichází Jošinori Muto.
57'
Po přetaženém centru Coteho se do poněkud akrobatického zakončení dostal Sergio León, v těžké pozici ale přestřelil branku.
55'
Bryan Gil potáhl míč po levém křídle, pak nezvládl přízemní centr před branku, navíc mu je zpětně máván ofsajd.
54'
Na nedovolené zákroky už to je 11:2.
54'
Pozo musel být ošetřen, už je ale na nohou.
53'
Žlutou kartu dostává Ivan Marcone (Elche CF).

Marcone se tvrdě střetl s Pozem a dostává pátou žlutou kartu, po niž vynechá příští zápas.
51'
Po rohu Pedra Leóna se k míči dral Pedro Bigas, měl jej ale na dlouhou nohu a balón se odrazil k Edgaru Badíovi.
50'
Pedro León stihl dlouhý nákop na pravé křídlo, pak svým centrem nenašel Sergiho Enricha, v něm se následně vzbouřily emoce a pustil se do rozmíšky s domácími hráči.
49'
Po rohu se nikdo v červeno-modrém do zakončení nedostal.
48'
Teď už budou hosté pokračovat rohovým kopem.
47'
Pozo na pravém křídle v souboji s Mojicou vybojoval jen autové vhazování.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Jen jednou se Elche v prvním poločase dostalo na dostřel branky a stačí to k vedení 1:0! Ve 33. minutě totiž Barragánův centr proměnil Dani Calvo.

Eibar po prvním poločase vede 6:1 na střely, 3:1 na střely na bránu, ovšem ani jedna z těch střel nebyla nikterak nebezpečná.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Cordero k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Po Leónově nákopu do pokutového území se do zakončení nedostal Papakouli Diop.
44'
Exposita ve středu hřiště poslal k zemi Guido Carrillo, hosté už rychle rozehráli.
43'
Střela Pedra Leóna byla zablokována, pak se Kike García dopustil útočného faulu.
42'
Po zákroku na Kikeho Garcíu se prvním žutě napomenutým hráčem stává Gonzalo Verdú.
41'
Znovu se nehraje, tentokrát ve středu hřiště zůstal ležet na trávníku domácí krajní obránce Mojica.
39'
Teď dokonce zůstali v pokutovém území Elche postupně ležet dva hráči hostů, Bigas s Bryanem Gilem si ale penaltu také nevymodlili.
37'
Kike García se ocitl na zemi v pokutovém území po souboji s Barragánem, hosté se marně dožadovali pokutového kopu, na nějž tohle určitě nebylo.
37'
Gonzalo Verdú ve středu hřiště strčil k zemi Kikeho Garcíu, po pátém faulu domácích rozehrává Eibar..Ten zatím fauloval jen jednou.
35'
Kike García se dral do dalšího zakončení, v těžké pozici ale mířil mimo branku.
34'
Eibar se pokusil obratem odpovědět Kikem Garcíou, jeho nedůrazná střela letěla přímo doprostřed branky, zamířila tak do náruče domácího brankáře.
33'
Elche právě vstřelilo branku!
To jsou věci! Elche dosud vůbec nijak nezahrozilo, teď z lacino získaného rohovém kopu udeřilo! Po nakrátko rozehraném rohu parádně odcentroval Barragán a DANIEL CALVO nasměroval svoji hlavičku nechytatelně k tyči Dimitrovićovy branky!
32'
Tete Morente sice dostal příliš dlouhou přihrávku podél postranní čáry, pak ale zaváhal Cote, který špatným odehráním míče nabídl domácím takřka zadarmo rohový kop.
30'
Druhá hostující střela na bránu, ani přízemní střela Kikeho Garcíi doprostřed branky ale Edgara Badíu nijak výrazněji nezaměstnala.
28'
Tete Morente se na pravém křídle dostal k centru, ten ale příliš přetáhl a míč zamířil až za protější postranní čáru.
28'
Elche je v držení míče, zatím ale hraje na vlastní polovině. Domácí stále nijak nevystřelili.
26'
Tete Morente si navedl míč k postranní čáře, pak se mu jej ale nepovedlo zkrotit ve hřišti a vhazovat budou hosté. Utkání zatím nemá moc valnou úroveň.
24'
Neúspěšná souhra hostů na pravé straně hřiště, Pedro León dostal velmi nepřesnou přihrávku, míče se zmocnil Edgar Badía.
22'
Exposito se pokusil o střílený centr, míč ale zachytil do svých rukavic brankář Badía.
21'
Pro Pozův nákop na kraj pokutového území si doběhl brankář Badía.
20'
Na nákop Coteho si naskočil Pedro Bigas, v záklonu ale hlavičkoval vysoko nad branku.
19'
Daniel Calvo zahrál vysokou nohou, Eibar bude rozehrávat volný kop na útočné polovině.
17'
Nepřesným nákopem domácí jen odevzdali míč soupeři, odkopávat od své branky bude Marko Dimitrović.
15'
Pedro León se znovu neprosadil v souboji s Mojicou, tentokrát už nevybojoval ani roh a bude se kopat od domácí branky.
14'
Hlavička Sergiho Enricha ze třetí minuty zůstává zatím jediným střeleckým pokusem tohoto zápasu.
13'
Papakouli Diop byl faulován ve středu hřiště, rozehrávat budou moci hosté.
12'
Z rohového kopu Eibar nijak nezahrozil.
11'
Pedro León na pravé straně hřiště vybojoval rohový kop v souboji s Johanem Mojicou.
9'
Sergimu Enrichovi je pískán faul v soupeřově pokutovém území na Verdúa, kterého dostal pod tlak, domácího kapitána ale vysvobodil hvizd rozhodčího Cordera.
8'
Tete Morente hraje v úvodu zápasu nezvykle na pravé straně, teď se mu v tísni u rohového praporku nepovedlo dobře odcentrovat.
8'
Po odrazu míče do zámezí se autového vhazování na útočné polovině zhostí Elche.
6'
Eibar zakládá útočnou snahu od obrannéh kvarteta, Elche sice hraje v defenzivě vysoko, ale zatím spíše stínuje hostující rozehrávku, než aby ji výrazněji napadalo.
4'
Na opačné straně se o podobný nákop před branku pokusil Tete Morente, míč ze vzduchu lapil Edgar Badía.
3'
Na nákop Sergio Leóna si v pokutovém území naskočil Sergi Enrich, jeho hlavičku v pádu kryje brankář Badía.
3'
Úvod zápasu se odehrává převážně ve středu hřiště, dá se čekat velmi opatrný souboj.
1'
Rozehráno! Úvodního zápasu se ujalo v bílém hrající Elche, rovněž Eibar oblékl svoji obvyklou červeno-modrou kombinaci.
1'
Elche vede do zápasu nový trenér Fran Escribá. Tedy staronový, neboť pětapadesátiletý kouč už vedl Elche v letech 2012 až 2015, skončil právě při vynuceném sestupu klubu z La Ligy, kdy se díky finančním problémům Elche zachránil právě Eibar.
Fotbalisté nastupují na hrací plochu, utkání bude brzy zahájeno.

Elche CF: Badía – Barragán, Verdú (C), Calvo, Mojica – Rigoni, Marcone, Guti, Morente – Carrillo, Boyé.
Náhradníci: Andreu, Gazzaniga – Nino, Donald, Cifuentes, Josan, Milla, Mfulu, Josema, Luismi, Palacios.

SD Eibar: Dmitrović – Pozo, Arbilla, Bigas, Cote – P. León, Papakouli Diop, Expósito, Gil – Kike García (C), Enrich.
Náhradníci: Y. Rodríguez – S. Álvarez, Garcia, Burgos, Miota, Inuj, Recio, Quique, Muto, Rafa, P. Oliveira.

Rozhodčí: Cordero – Cerezo, Martínez.
SD Eibar

Eibar v roce 2014 poprvé v klubové historii postoupil do nejvyšší španělské soutěži, od té doby se mu ale daří držet mezi španělskou elitou nepřetržitě. Vyjma první sezóny, kdy jej z osmnáctého místa shodou okolností zachránily právě finanční problémy Elche, tak nemusel ani jednou výrazněji bojovat o udržení a pokaždé skončil mezi devátým a čtrnáctým místem.

Hůře to vypadá letos, kdy je Eibar po 23 kolech na 17. místě jen těsně nad čarou ponoru, konkrétně o skóre před osmnáctým Valladolidem. Také Eibar čeká dlouho na ligové vítězství, naposledy se jej dočkal hned na úvod nového roku nad Granadou, v následujících šesti kolech už získal jen dva body za remízy, ta druhá byla v posledním zápase s již zmíněným Valladolidem, tedy v podobně zásadním zápase, jaký se odehraje dnes.
Elche CF

Elche se v roce 2013 vrátilo do La Ligy po dlouhých 24 letech a nevedlo si úplně špatně. V roli nováčka skončilo šestnácté, byť se zachránilo o jeden bod, o rok později pak už skončilo dokonce třinácté. Dostalo se však do velkých finančních problémů, kvůli nimž nedostalo licenci na další ročník a nuceně sestoupilo. Když pak o dvě sezóny později v roce 2017 sestoupilo dokonce do třetí ligy, vypadalo to s fotbalem v Elche velmi špatně. Nastal však obrovský obrat, Elche se hned vrátilo do druhé ligy a letos v létě slavilo návrat do La Ligy.

Jak už bylo zmíněno, Elche je aktuálně na devatenácté pozici se ziskem osmnácti bodů z dosavadních jednadvaceti odehraných zápasů, v poslední době se mu ale vůbec nedaří. Posledního vítězství se tým z východního pobřeží Španělska dočkal v listopadu, od té doby už sbírá jen ligové body za remízy. Té poslední se dočkal nečekaně v domácím zápase s Villarrealem před dvěma týdny, minulý pátek pak prohrál 1:3 ve Vigu.
Hezké sobotní odpoledne při sledování přenosu zahajovacího zápasu dnešního programu 24. kola španělské La Ligy, v němž Elche přivítá Eibar.

Hrát se bude o mimořádně důležité body v boji o záchranu, neboť se střetnou devatenáctý a sedmnáctý tým tabulky, rozdíl mezi nimi jsou jen tři body, navíc devatenácté Elche má ještě dva zápasy k dobru.

V prvním vzájemném zápase v Eibaru vyhrálo Elche 1:0 brankou Lucase Boyého z 37. minuty, ačkoliv domácí byli výrazně lepším týmem, kromě řady dalších šancí ale ve druhém poločase pohrdli i pokutovým kopem, který neproměnil Exposito.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.