La Liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Huesca : Eibar - 7. listopadu 2020   14:00

Huesca
67' Mir (Pedro López)
1:1
(0:1)
Eibar
38' Burgos  (P. Oliveira)
Huesca
Andrés Fernández – Pedro López, Insua, Siovas, Galán – B. García (79. Carlos), Mosquera (90+1. I. Doumbia), M. Rico (C) (90+1. Nwakali) – Mir, Sandro Ramírez (79. Ontiveros), Ferreiro (83. Gómez).
Melero – Martínez, Alcoba
Estadio El Alcoraz, Huesca
Eibar
Dmitrović – Pozo, P. Oliveira, Burgos (74. Bigas), Arbilla – S. Álvarez, Expósito – Kévin Rodrígues (65. Muto), Inuj, Gil (86. P. León) – Kike García (C) (74. Papakouli Diop).
Y. Rodríguez – Bigas, Papakouli Diop, Enrich, Kądzior, P. León, J. A. Martínez, Muto, Olabe, Quique, Rafa, R. Correa.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 16:30.
Huesca nedokázala ani na devátý pokus vybojovat první ligové vítěství, na domácím stadiónu jen remizovala s Eibarem 1:1. Do vedení šli hosté, kteří skórovali ve 38. minutě, po dobře provedeném signálu při rohovém kopu se prosadil stoper Esteban Burgos. Domácí fotbalisté byli po většinu střetnutí ativnějším týmem a v 67. minutě po zásluze vyrovnali, parádní centr Lópeze přetavil v gól hlavou Rafael Mir. Zbytek utkání proběhl v poklidném tempu, ani jeden z týmů si již nedokázal vytvořit šanci, jež by ještě mohla pozměnit konečný stav zápasu.
90+6'
90+5'
Je to jasné, v Huesce se budou dělit body. Domácí ještě podnikli v posledních vteřinách jeden útočný výpad, který zastavil čistým skluzem Sergio Álvarez.
90+4'
Hodně naivní pokus Takašiho Inuje o přehození brankáře z poloviny hřiště. Andrés Fernández zacouval a kulatý nesmysl schoval v rukavicích.
90+3'
Idrissa Doumbia je na hřišti sotva minutu a už si vykoledoval kartu žluté barvy. Zblízkasi ji prohlédl po zákroku na Diopa.
90+2'
Javier Ontiveros mohl střílet, avšak rozhodl se ještě zkusit zbytečnou kličku navíc, při které podklouzl a o dobrou příležitost se připravil.
90+1'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Mikel Rico, přichází Kelechi Nwakali.
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Pedro Mosquera, přichází Idrissa Doumbia.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby pět minut.
89'
První žlutou kartu střetnutí si vysloužil Pablo Insua. Stoper Huescy na polovině hřiště úplně zbytečně přejel kotníky Mutovi.
88'
K žádnému dramatu se neschyluje. Skoro se zdá, jako by oba celky byly s remízou spokojeny, dbají především na pevnou obranu.
87'
Z brány vystartoval proti centru zprava Andrés Fernández. Při výskoku ho atakoval Jošinori Muto, arbitr odpískal japonskému útočníkovi faul.
86'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Bryan Gil, přichází Pedro León.
85'
Které zatím nenašli. Místo toho Pablo Insua obral v souboji jeden na jednoho Diopa a situaci uklidnil malou domů Fernándezovi.
84'
Vypadá to, že v více sil do závěrečných minut zbylo Eibaru. Hosté aktuálně kombinují na útočné polovině, hledají okénko v domácí obraně.
83'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází David Ferreiro, přichází Sergio Gómez.
82'
Velkou chybu vyrobil Javier Ontiveros, který nejenže míč špatně zpracoval, ale ještě si jej nastřelil do ruky, což sice uniklo pozornosti hlavního rozhodčího, nikoliv však pomezního.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Huesca v průběhu druhé půle vyrovnala zásluhou Mira, stále tak pomýšlet na své první sezónní vítězství.
80'
Fotbalisté Huescy se dožadovali odpískání penalty po údajné ruce Expósita. Debata hlavního s videorozhodčím byla krátká, pokračuje se ve hře.
79'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Javier Ontiveros.
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Borja García, přichází Juan Carlos.
78'
Dezorientovaný Alejandro Pozo neměl přehled o situaci, protože na něj žádný ze spoluhráčů nezařval. Španělský bek odvrátil na balón na rohový kop.
77'
Střídající Pedro Bigas krátce po svém příchodu musel hasit nebezpečí, za jeho záda nabíhal Sandro Ramírez. Stoper dokázal ve skluzu odpálit míč do autu.
76'
Hosté v posledních minutách začali útočit, chtějí vybojovat zpět ztracené vedení. Papakouli Diop nabil Oliveirovi, tvrdou ránu zblokoval Insua.
75'
Mosquerovo zaváhání potrestal Bryan Gil. Ten získal kulatý nesmysl do své moci a přenesl hru na levou stranu, s následným centrem Álvareze si domácí defenziva poradila.
74'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Kike García, přichází Papakouli Diop.
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Esteban Burgos, přichází Pedro Bigas.
72'
Autor vyrovnávací branky Rafael Mir chtěl s nějvětší pravděpodobností centrovat, ale z levé strany spíše vyslal střelecký pokus. Brankář s přehledem zasáhl levou nohou.
71'
Eibar předvedl náznak útoku, a to zásluhou Takašiho Inuie, jemuž ovšem vůbec nevyšel centr, balón namířil do rukavic brankáře.
70'
Svěřenci trenéra Michela pokračují v aktivním pojetí hry. Za obranu nabíhal Ferreiro a něbát dobré reakce vyběhnuvšího Dmitroviće, postupoval by sám na bránu.
69'
Začínáme prakticky od nuly. Huesca určitě nebude spokojena s remízou, ráda by konečně zapsala do tabulky první vítězství v sezóně.
67'
Huesca právě vstřelila branku! Domácí se dočkali zaslouženého vyrovnání! Na parádní centr Pedra Lópeze si naskočil nikým neatakovaný RAFAEL MIR, který hlavičkou o zem poslal balón do pravého horního rohu. Dmitrović bezmocně sledoval, jak balón letí do sítě.
66'
Kouč Mendilibar by jistě uvítal pojišťovací gól, proto se rozhodl posílit útočné řady a dát šanci Mutovi, jenž v Eibaru působí na hostování z anglického Newcastlu.
65'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Kévin Rodrígues, přichází Jošinori Muto.
64'
Kike García si z levé strany navedl balón na střed, ale prostor ke střele nenašel. Proto zvolil nahrávku volnému spoluhráči, ten rozvinul akci pasem doleva.
63'
Úmysl dobrý, avšak realizace pokulhávala. Takaši Inuj začal sprintovat moc brzy, v době Álvarezovy nahrávky již byl za posledním obráncem.
62'
Domácí zkusili zaútočit pro změnu zleva. Mikel Rico ovšem balón podkopl až příliš, Mir neměl šanci na balón dosáhnout.
61'
Pedro Mosquera přenesl hru na pravou stranu, kde stál osamocený Ferreiro. Přízemním centrem vybídl ke skórování Rica, jehož v poslední možnou chvíli zastavil hvizd hlavního rozhodčího. Ofsajd.
60'
Hodina zápasu je pryč, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Eibar stále vede 1:0, nadále však platí, že aktivnější je Huesca.
59'
Stoper Dimitris Siovas pod tlakem neriskoval, před Kikem Garcíou volil daleký odkop na útočnou polovinu. Oba celky mají prostor na vydechnutí.
58'
Eduardo Expósito zachytil rozehrávku soupeře a bleskovým průnikovým pasem našel Álvareze. Tomu se nepodařilo najít prostor k zakončení přes Insuu.
57'
Huesca pokračuje v honbě za vyrovnáním. Zprava dokázal odcentrovat Javier Galán, Pedro Mosquera na míč jen těsně nedoskočil.
56'
Eduardo Expósito dnes nepůsobí příliš jistě. Opět udělal velkou chybu, když špatnou nahrávkou daroval balón Ferreirovi, jenž místo rychlého brejku raději podržel déle míč na kopačkách.
55'
Více volného prostoru využil k dalekonosnému projektilu Kike García. Balón nabral přílišnou výšku, Andrés Fernández mohl zůstat klidným.
54'
Dimitris Siovas se zničehonic ocitl ve velké příležitost, stál sám před gólmanem. Jako by se příležitosti zalekl, špatně zpracoval a balón tak věnoval brankáři. Zaváhání ovšem litovat nemusel, protože mu stejně byl odpískán ofsajd.
53'
Michelova družina si na vyrovnání ještě bude muset počkat. Centrovaný balón postrádal výšku, Sergio Álvarez odhlavičkoval mimo nebezpečí.
52'
Eduardo Expósito zbytečně dohrál ztracený souboj s Insuou, domácím daroval standardku v blízkosti vlastní šestnáctky.
51'
Huesca si může oddechnout. Melero po shlédnutí dvou záběrů přehodnotil svůj původní výrok, penaltu pro Eibar odvolal.
50'
Arbitr Melero se jde po konzultaci s videorozhodčím sám podívat na obrazovku za postranní čárou.
49'
Gól sice nepadl, avšak Paulo Oliveira vybojoval penaltu! Při snaze o přihrávku ho zezadu podrazil Mosquera, hlavní rozhodčí po chvilkovém váhání ukázal na bílý bod.
48'
Eibar má k dispozici rohový kop. Hosté by určitě rádi navázali na 38. minuty, kdy právě po rohu vstřelili jediný gól střetnutí.
47'
Ani jeden z trenérů o poločasové přestávce nesáhl ke změně, oba celky tedy pokračují v původním rozpoložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:03.
Po prvním poločase má blíže zisku tří bodů Eibar, který vede na půdě Huescy nejtěsnějším možným rozdílem. Stav zápasu se změnil ve 40. minutě, kdy Oliveira prodloužil centr ideálně na Estebana Burgose, který v jasné pozici zamířil přesně. Krátce před inkasovaným gólem měla obrovskou šanci Huesca, avšak Dmitrović předvedl dva pěkné zákroky, do třetice hosty zachránil na čáře Paulo Oliveira. O výsledku ještě zdaleka není rozhodnuto, Huesca působí fotbalovějším dojmem, doplatila však na svou dosud jedinou nepozornost.
45'
44'
Nohama si zahrál i strážce svatyně Andrés Fernández. Ten dlouho otálel, protože neměl komu nahrát. Nakonec si mu naběhl do výhodné pozice jeden ze stoperů.
43'
Proto domácí kombinují, ale zatím pouze na obranné polovině. Presink Inuie a Expósita dělá defenzivě velké starosti.
42'
Opařená Huesca by ráda vyrovnala ještě před koncem úvodního dějství, avšak Eibar více zatáhl hru, aby přesně této hrozbě zamezil.
41'
S útočnou agresivitou to teď přehnal Sandro Ramírez. Útočník tvrdě naletěl do Estebana Burgose, jenž skončil v bolestech na trávníku.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějaké branky nebo půjdou hosté do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
38'
Eibar právě vstřelil branku!
Zase se potvrdilo staré známé pořekadlo nedáš – dostaneš! Hrdina předchozí situace Oliveira tentokráte úřadoval před brankou soupeře, když prodloužil centr přesně do míst, kde stál ESTEBAN BURGOS, tomu stačilo jen nastavit nohu a poslat kulatý nesmysl do brány.
37'
Huesca musela zabrat do defenzivy, rychlý výpad po lajně předvedl Eduardo Expósito. Při centru uklouzl, přesto dokázal vybojovat rohový kop.
36'
Neuvěřitelná smůla kapitána Mikela Rica! K tomu se odrazil míč po úspěšném zákroku Dmitroviće proti křižné střele Ramíreze. Prvním pokusem Rico trefil ležícího brankáře, napodruhé zase Eibar zachránil na brankové čáře stojící Paulo Oliveira!
35'
Po delší odmlce kombinují i hosté. Ti zvolili kombinaci pravou stranou, finální centr Takašiho Inuie pohlídal bránící Javier Galán.
34'
Huesca přítápí pod kotlem víc a víc. Dlouhý nákop Ferreira stíhal Sandro Ramírez, před forwardem těsně sebral kulatý nesmysl Marko Dmitrović.
33'
Velké štěstí nyní stálo při Eibaru. Gólmana Dmitroviće zaskočilo chování Mira, který si vůbec nevšímal balón, který obíhal právě kolem brankáře. Ten kulatý nesmysl také minul, ale měl štěstí, že španělský útočník byl rychlejší než míč, a tudíž se k zakončení nedostal.
32'
Krátká přihrávka na Bryana Gila, jenž balón ještě dostihl před Mosquerou, následně si ho ovšem předkopl až příliš před sebe. Toho využil Insua.
31'
Domácí nikam nespěchají, jsou si vedomi, že do konce utkání zbývá ještě spusta času. Pablo Insua si teď několikrát vyměnil balón s Fernándezem.
30'
Máme za sebou úvodní půl hodinovku, v níž jsme se gólu nedočkali. Vyšší aktivitou oplývá Huesca, v největší šanci před malou chvílí Mir ztroskotal na Dmitrovićovi.
29'
Na druhé straně zahrozil Takaši Inui. Japonský hráč si pěkně vytvořil prostor, avšak přízemní zakončení postrádalo přesnost i razanci.
28'
Technicky jsou domácí fotbalisté vybaveni výborně. Nyní to byl Borja García, kdo udržel míč proti třem a ještě vybojoval přímý kop.
27'
První velkou šanci utkání měl Eibar! Pedro López nahrál Mirovi, který si hezky pustil balón podél Burgose, ale na dobře vyběhnuvšího brankáře Dmitroviće recept nenašel!
26'
Javier Galán si znovu pohrál s Álvarazem, načež přihrával tentokráte kapitánu Ricovi. Těžká střele z voleje proletěla vedle brány.
25'
Rafael Mir bojoval ze všech sil, avšak Paulo Oliveira jej dokázal skvěle odzbrojit. Následně pod tlakem zahrál na jistotu gólmanovi.
24'
Andrés Fernández zvolil výkop na krátko. Po krátké kombinaci mezi stopery Eibar přenesl dění hry do blízkosti šestnáctky soupeře.
23'
Krásnou individuální akci předvedl Javier Galán. Balón si obhodil kolem Álvareze a přihrávkou pod sebe uvolnil Garcíu. Rána na přední tyč zamířila kousek vedle levé části brankové konstrukce.
22'
Nepovedený centr, defenziva Huescy mohla zůstat klidnou. Balón se vykroutil na kraj šestnáctky, krkolomné zakončení Expósita bylo zblokováno.
21'
První rohový kop střetnutí obstará Eibar. Zblokovaný centr Takašiho Inuie jistil Andrés Fernández vyražením nad břevno.
20'
Pod tlakem hrající Paulo Oliveira zvolil složitou malou domů vzduchem na brankáře. Dmitrović situaci vyřešil skvěle, rychlým zpracováním a odkopem na útočnou polovinu.
19'
Přechodové fáze zatím váznou na obou stranách. Jen co Pablo Insua nepřesně rozehrál na Ramíreze, zkazil Burgos přihrávku na Álvareze.
18'
Svěřenci kouče Michela jsou zatím jednoznačně aktivnějším týmem. Pas Garcii na Mira přišel pozdě, zdvižený praporek pomezního signalizuje ofsajd.
17'
Nebezpečí inkasované branky odvrátil Marko Dmitrović. Gólman skvěle vyběhl z brankové čáry a míč vyboxoval daleko do bezpečí.
16'
Hosté rozehráli standardku mizerně, Huesca založili okamžitý brejk. Ten zastavil za cenu faulu Sergio Álvarez, uvidíme tedy přímý kop i na druhé straně.
15'
A opět se přerušuje. Tentokráte Melero přisoudil balón Eibaru, Pedro Mosquera si počínal nedovovoleně proti Oliveirovi.
14'
Domácí se hodně zlobí, což je trochu s podivem, nemají k tomu jediný důvod. Hra horní končetinou domácího stopera byla jasná a těžko přehlédnutelná.
13'
Eibar vstřelil branku, ta ale neplatí! Siovas totiž přihrál skórujícímu Ricovi rukou, což arbitr viděl i bez konzultace s videorozhodčím.
12'
Fotbalisté v bílých dresech v úvodu zápasu hodně faulují. Tentokráte se provinil Esteban Burgos, ten zabránil v pohybu vpřed Ferreirovi.
11'
Těžko říct, co Pedro López zamýšlel. Nejspíše chtěl odcentrovat, ale balón podkopl příliš a poslal jej vysoko nad hlavami kolegů.
10'
Kike García si vyměnil balón s Expósitem a zleva centroval do šestnáctky. Nebezpečí odvrátil Dimitris Siovas, jenž přehlavičkoval protivníka.
9'
Skvělou práci odvedl u levé lajny Rafael Mir. Pod tlakem dvou protihráčů sice zakopl balón do zámezí, avšak důvodem byl nedovolený zákrok na jeho osobu.
8'
Záložník Pedro Mosquera nemůže pokračovat ve hře, protože jeho spoluhráč Javier Galán mimo dění hry nepochopitelně podrazil Álvareze.
7'
Kapitán Huescy Mikel Rico to vzal na sebe, gólmana Dmitroviće chtěl překvapit střelou z velkého úhlu. Trefil však pouze boční síť.
6'
Centr mířil na penaltu, kde naskakoval Pablo Insua. Španěl dokázal vyprodukovat pod tlakem Álvareze jen velmi slabou hlavičku na střed.
5'
Stoper Eibaru Esteban Burgos si v hlavičkovém souboji proti Ramírezovi pomohl loktem. Sudí prohřešek viděl, domácí mají k dispozici nebezpečnou standardku.
4'
Pedro Mosquera hledal nákopem za obranu rozběhnutého Rafaela Mira. Dobře ovšem zareagoval Paulo Oliveira, před forwardem odhlavičkoval do bezpečí.
3'
Hlavní rozhodčí musel velmi brzy písknout do píšťalky a přerušit hry. Na polovině hřiště fauloval protivníka David Ferreiro.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modrých dresech. Hostující Eibar pro dnešní střetnutí navlékl dresy bílé barvy.
1'

SD Huesca: Andrés Fernández – Pedro López, Insua, Siovas, Galán – B. García, Mosquera, M. Rico (C) – Mir, Sandro Ramírez, Ferreiro.
Náhradníci: Fernández Llorente – I. Doumbia, Escriche, Gómez, Carlos, Luisinho, Maffeo Becerra, Nwakali, Ontiveros, Pulido, Seoane, G. Silva.

SD Eibar: Dmitrović – R. Correa, P. Oliveira, Burgos, Arbilla – S. Álvarez, Expósito – Kévin Rodrígues, Inuj, Gil – Kike García (C).
Náhradníci: Y. Rodríguez – Bigas, Papakouli Diop, Enrich, Kądzior, P. León, J. A. Martínez, Muto, Olabe, Quique, Rafa.

Rozhodčí: Melero – Martínez, Alcoba.
SD Eibar

Eibar je na tom tabulkově lépe než jeho sobotní soupeř, ale ne o moc. S osmi body okupuje 15. pozici, je tak klidně možné, že v případě porážky spadne sám do sestupové zóny. Svěřenci kouče Mendilibara již vyhráli, a to hned dvakrát. První vítězství 2:1 zapsali v 5. kole na půdě Valladolidu, načež šokovali vítězstvím 1:0 na stadiónu Sevilly. Nedokázali na něj však navázat, doma podlehli nováčkovi z Cádizu výsledkem 0:2.
SH Huesca

Domácí Huesca je po osmi odehraných kolech ligy je na druhém sestupovém, tedy 19. místě se ziskem slabých 5 bodů. Přitom Svěřenci kouče Michela prohráli pouze třikrát, na druhou stranu ale čekají na první vítězství, pětkrát totiž remizovali. Huescu trápí především útočná fáze, v průměru nemá ani gól na zápas.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné sobotní odpoledne! Vítám vás při sledování 9. kola španělské La Ligy u zápasu mezi Huescou a Eibarem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.