La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Atlético - 17. února 2021   19:00

Levante
18' E. Bardhi (De Frutos)
1:1
(1:1)
Atlético
37' M. Llorente
Levante
Aitor Fernández – Miramón, Postigo, Rober, C. Clerc – De Frutos (82. Son), Malsa, Radoja (46. Ó. Duarte), E. Bardhi (86. Rochina) – Martí (82. Vezo), Morales (C) (70. Goméz).
Cárdenas – Son, Doukouré, Vezo, Toňo, S. León, Goméz, Ó. Duarte, Rochina, Coke.
Munuera – Prieto, Baena
Estadio Ciudad de Valencia (Valencia)
Atlético
Oblak – Vrsaljko (46. Kondogbia), Savić, J. Giménez, Hermoso – M. Llorente, Koke (C) (82. Torreira), Saúl, Carrasco (66. Félix) – Á. Correa (81. Vitolo), L. Suárez.
Grbić – Félix, Lodi, Felipe, Torreira, Vitolo, Kondogbia, Camello.

To už ze zápasu Levante – Atlético vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek středečního večera.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 3:6. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 9:10.
Tři nastavené minuty uplynuly a dohrávka druhého kola La Ligy končí. Levante se s Atléticem Madrid rozchází smírně 1:1.

Dlouhé minuty v prvním poločase se nemohl ani jeden z týmů prosadit do větší příležitosti. Až v 18. minutě zaspala obrana Atlética, nechala projít do pokutového území De Frutose, který ještě našel v lepší pozici postaveného enise Bardhiho a ten snadno překonal Oblaka. Tlak Atlética pomalu sílil a lídr La Ligy vytěžil srovnání ještě v prvním poločase. Střela Marcose Llorenteho tečoval za bezmocného Fernándeze Rober.

Záhy po startu druhé půle mohl svěřence trenéra Simeoneho poslat do vedení Ángel Correa, ale nepochopitelně z několika metrů netrefil téměř prázdnou branku. Až pět minut před koncem se dostal míč do sítě. Po přihrávce Suáreze propálil Fernándeze Saúl, ale gól byl okamžitě zrušen pro ofsajd.

Oba týmy si vzájemné střetnutí zopakují již v sobotu, kdy na programu 24. kolo, tentokrát se bude hrát na trávníku Atlética.
90+3'
90+2'
Zdá se, že v samotném závěru mají více sil domácí. Střídající Son mířil do útoku, ale individuálně nestačil na Stefana Saviće.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Po prodlouženém výkopu byl u balonu Luis Suárez, ale ani zkušený Uruguayec si na defenzivu Levante nepřišel. Domácí už odkopávají balon co nejdále od své branky.
89'
Levante ještě pokračovalo rozehrávkou od rohového praporku. Tentokrát už si ale hostující obrana dokázala poradit na první pokus.
88'
Parádní pas mohl podpořit Miramón vynikajícím centrem do vápna. Balon přistál před Vezem, který pořádně protáhl Jana Oblaka.
86'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Enis Bardhi, přichází Rubén Rochina.
85'
Po Suárezově nahrávce zamířil do vápna Saúl. Po parádním zpracování prostřelil Fernándeze, ale ihned poté byl odhalen těsný ofsajd.
84'
Félix parádní nahrávkou poslal do šance Suáreze. Z velkého úhlu ale nedokázal Fernándeze překonat a navíc se poté odpískal ofsajd.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Dlouhý pas na Suáreze dokázal bezpečně odpravit z vápna Rober.
82'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Koke, přichází Lucas Torreira.
82'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Rúben Vezo.
82'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Jorge De Frutos, přichází Son.
81'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Vitolo.
80'
Ospalá druhá půle pokračuje. S Duartem putoval do útoku Martí, ale mizerná přihrávka za obranu doskákala až do rukavic Jana Oblaka.
79'
Po faulu na Clerca rozehrávali domácí z nebezpečné pozice nedaleko vápna. Centr do šestnáctky skončil pouze u Giméneze.
78'
Diego Simeone potřetí sáhne do sestavy. Za postranní lajnou už se připravuje Vitolo.
77'
Hned několikrát se ve vápně domácího týmu nebezpečně odrážel balon. Šance nedokázal využít Suárez, který se až příliš dlouho otáčel s míčem.
76'
Od Saviće putoval balon k Correovi. Obrana Levante je ale zatažená před vlastním vápnem v plném počtu.
75'
Goméz to zkusil proti dvěma obráncům, ale Hermoso lehce získal míč proti střídajícímu útočníkovi. Následovala ale jen nepřesná nahrávka a útočit mohou znovu domácí.
74'
Z pravé strany cpal míč do šestnáctky Marcos Llorente. Na zadní tyči bojoval o hlavičku Kondogbia, ale ani se Saúlem se neprosadili.
73'
Ani Félix nepřinesl na trávník potřebné osvěžení. De Frutos se po centru dožadoval penalty, ale jeho centr skončil jen na tělu Giméneze.
72'
Tempo zápasu postupem druhého poločasu lehce klesá. Ani jeden z brankářů nemusel v posledních minutách zasahovat.
70'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Dani Goméz.
69'
João Félix se uvedl na trávníku hru rukou. Po nahrávce Saúla vyskočil míč střídajícímu hráči až nad pás a lehce se dotkl ruky.
68'
Po Suárezovi postupoval do útoku Marcos Llorente. Zasekávačkou do středu pole si vytvořil prostor ke střele, ale mezi nohama Miramóna pálil jen vedle bližší tyče.
67'
Téměř neviditelného Saúla našel na levé straně Koke. Poté byl ve hře i Kondogbia, ale než se rozhodl o průnik do vápna, tak byl o míč obrán Clercem.
66'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází João Félix.
65'
Z levé strany si míč navedl více k ose trávníku Carlos Clerc. Následně po přihrávce Moralese pálil jen do prostoru, kde stál i Jan Oblak.
64'
Hermoso nepustil u postranní lajny do útoku Miramóna. Hosté se postupně prokousali až na útočnou polovinu, kde ale nestačil v souboji na Robera Llorente.
63'
Nápor Atlética se začíná zvyšovat. Po dalším rohu hlavičkoval jen do prostoru malého vápna Correa, ale Fernández byl na místě včas.
61'
Koke průnikovou nahrávkou vyzval ke sprintu Llorenteho. Ten poté ale centrem našel jen Robera, který odpálil balon na další rohový kop.
60'
I po hodině hry je stav zápasu mezi Levante a Atléticem nerozhodný 1:1. Po změně stran mají více ze hry hosté, ale obrana Levante i nadále drží.
59'
Hosté se snažili po ubráněném rohovém kopu o bleskový brejk. Přihrávku do běhu dokázal vystihnout Aitor Fernández a Suárez už byl bez šance.
58'
Enis Bardhi se postavil k rozehrávce od rohového praporku. Před Oblaka přilétl prudký centr, ale jako první byl u balonu Mario Hermoso.
57'
Při napadání se provinil nečistým zákrokem Roger Martí. Rozehrávat z klidové pozice tak může u svého vápna Jan Oblak.
56'
Kondogbia není po svém příchodu na trávník ve své kůži. Po žluté kartě nyní propadl ve středu pole a vše musel hasit z pohledu Atlética až Savić.
55'
Šikovným obloučkem chtěl Bardhi najít Martího. Ten ale při zpracování zvedl nohu až k hlavě Saviće a bylo pískáno proti domácím.
54'
Mezitím co je De Frutos ošetřován, tak se za postranní lajnou začal rozcvičovat hostující útočník João Félix.
53'
Střídající Geoffrey Kondogbia je potrestán žlutou kartou. Po příchodu na trávník se Kondogbia uvedl podražením De Frutose.
52'
Také Levante mířilo do nebezpečného prostoru. De Frutos prudkým centrem hledal Moralese, ale perfektní skluz předvedl před Oblakem Giménez.
50'
Obrovská šance Atlética. Z hranice pokutového území pálil nebezpečně levačkou Luis Suárez. Fernández skvěle míč vyrazil, ale jen k nohám dobíhajícího Ángela Correy, který ale spálit neuvěřitelnou tutovku.
49'
Po parádním pasu Saviće se zdálo, že by mohl Suárez zamířit osamocen do vápna, ale než si zpracoval míč, tak u něj byl pohotový Postigo.
48'
Ángel Correa mířil podél pravé postranní lajny směrem do útoku. Ani pětadvacetiletý Argentinec se ale až do pokutového území neprosadil.
47'
S jednu změnou na obou stranách rozehráli domácí druhou polovinu dnešního utkání. Savić skvěle zablokoval unikajícího Clerca.
46'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Nemanja Radoja, přichází Óscar Duarte.
46'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Šime Vrsaljko, přichází Geoffrey Kondogbia.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:04.
Šedesát nastavených sekund je minulostí a první poločas končí. Hráči obou týmů odcházejí do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

45+2'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45+1'
Jorge De Frutos vidí ještě před koncem první půle žlutou kartu za tvrdý souboj s Carrascem.
45'
U středového kruhu skončil na trávníku Llorente. O rychlou rozehrávku se pokoušel Suárez, ale Correa už přeběhl do ofsajdu.
44'
Levante chce držet balon ve středu pole. Nakonec se o úprk podél postranní lajny postaral Enis Bardhi, ale tentokrát Oblak sebral míč lehce do rukavic.
43'
Okamžitě po ztrátě balonu se hosté snažili napadat. Míč získal velmi záhy Koke, který ale poté přidal další ztrátu. Nakonec vyfasoval žlutou kartu za faul na Marího Stefan Savić.
42'
Střelec vyrovnávací branky Marcos Llorente je při chuti. Tentokrát vybízel Correu přihrávkou do vápna, ale skvěle postavený Postigo sebral balon pro sebe.
41'
I další roh Atlética byl rozehrát do kombinace. Nakonec se natlačil k hlavičce Mario Hermoso, ale pod tlakem Postiga poslal míč mimo tři tyče.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Suárezovu ránu v pádu dokázal Fernández na poslední chvíli vytáhnout od své tyče. Tlak Atlética se zvyšuje.
39'
Aitor Fernández se vydal pomoci svým spoluhráčům mimo pokutové území. U dlouhého nakopnutého balonu byl o něco dříve než unikající Suárez.
37'
Atlético právě vstřelilo branku!
Ještě před přestávkou Atlético srovnává skóre! Po rohu rozehraném na krátko vyplaval před vápnem zcela sám MARCO LLORENTE. Prudký pokus by snad ještě Fernández dokázal vyrazit, ale proti teči Robera byl bezmocný.
36'
Madridskému celku se stále nedaří projít až do brankové příležitosti. Po Saúlově přiťuknutí sice střílel Correa, ale jeho pokusu chyběla přesnost i razance.
35'
Od rohového praporku rozehrával kapitán Atlética Koke. Nakonec dloubnul míč do vápna Carrasco, ale před Suárezem byl u balon o něco dříve Fernández.
34'
Obrana Atlética byla znovu v problémech. Po prodloužení přihrávky mohl pálit z hranice vápna José Luis Morales. Tvrdá rána ale byla zblokována a Oblak mohl snadno zasáhnout.
33'
Levante nebylo daleko od druhého zásahu. Do rozhozené obrany mířil Roger Martí, poté ještě vyzval ke střele Moralese, který ale branku Jana Oblaka minul o pořádný kus.
32'
Carrascova nahrávka směrem k Suárezovi neprošla. Domácí vystavili soupeře do ofsajdu a to neuniklo pozemnímu rozhodčímu.
30'
I po půlhodině hry vede Levante nad Atléticem Madrid překvapivě 1:0. Zaváhání hostující obrany využil po přihrávce De Frutose Enis Bardhi.
29'
Hermoso vhazoval k Suárezovi. Od rohového praporku se však nedokázal ani ve spolupráci s Correou prokombinovat až do pokutového území.
28'
Postigo ošetření na trávníku nepotřeboval a tak může zápas pokračovat bez většího zdržení. Fernández po dlouhém nákopu našel na levé straně Bardhiho.
27'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je šestadvacetiletý Saúl. Záložník Atlética uviděl žlutou kartu od rozhodčího za úder loktem do obličeje Postiga.
26'
Domácí chtějí hrát i ve vlastním pokutovém území konstruktivně. Pod nátlakem napadajícího Suáreze však musel hrát v nouzi jen do zámezí Rober.
25'
Až příliš pomalá je kombinace Atlética. Nyní chtěl překvapit obranu Levante Saúl, ale Suáreze si domácí obrana s přehledem pohlídala.
24'
Hostům nevychází finální fáze. Suárez si sice zpracoval balon, ale než se stačil otočit směrem k brance a nahrát, tak měl na sobě nalepeného Postiga.
23'
Před Fernándezem bylo znovu horko. Prudký pas z místa přestupku si ale pohlídal na hranici malého vápna Carlos Clerc.
22'
Llorente skončil po lehkém přistrčení na trávníku. Zdálo se, že rozhodčí mírný zákrok přejde, ale nakonec na pokyn asistenta odpískal faul.
20'
Právě Yannick Carrasco centroval do vápna od rohového praporku. Nejvýše ze všech se ale vyšrouboval gólman Levante Aitor Fernández.
19'
Atlético se snaží o rychlou odpověď. Na levém kraji bojoval o balon Carrasco, ale na Miramóna si nepřišel. Pro hosty však získal alespoň rohový kop.
18'
Levante právě vstřelilo branku!
Levante se z první střely na branku ujímá vedení! Ve středu pole se otevřel prostor pro dvojici domácích. De Frutos vyslal parádní přihrávku do vápna na ENISE BARDHIHO, který s zachoval jako zkušený zakončovatel, když nedal Oblakovi žádnou šanci.
17'
U postranní lajny přitvrdil napadající Saúl. Na trávníku skončil s bolestivou grimasou Jorge Miramón a vhazovat tak budou moci domácí.
16'
Po rohovém kopu se hosté do zakončení neprosadili. Po odraženém balonu však ještě mohl pokračovat v akci Stefan Savić, ale Levante zhustilo prostor před vápnem.
15'
Už už se zdálo, že dlouhý pas propadne až k Correovi. Útočník hostujícího celku však v klíčovou chvíli podklouzl a nemohl se tak zbavit obránce.
14'
Faul také na druhé straně. Po dlouhém nákopu si v hlavičkovém souboji nepočínal čistě proti Miramónovi Saúl.
13'
Giménez musel do tvrdého souboje s Martím. Útočník Levante vlétl do Giméneze a po zásluze je pískán faul proti domácím.
11'
Také Marcos Llorente se uvolnil přes Clerca k centru. Tentokrát už Suárez mohl hlavičkovat, ale v nepříliš ideální pozice branku minul.
10'
Úvodní desetiminutovka brankovou příležitost nenabídla. Suárez si hledal prostor, ale centr Vrsaljka skončil jen na hlavě Robera.
9'
Opět to byl chorvatský bek, kdo vypálil směrem do útoku. S Llorentem si u postranní lajny vyměnil míč, ale to už se obrana Levante stačila stáhnout.
8'
Šime Vrsaljko je na pravé straně hodně aktivní v úvodu zápasu. Dalším centrem hledal Kokeho, ale kapitán Atlética se proti dvojici stoperů neprosadil.
7'
Vůbec poprvé se Levante dostalo s balonem na útočnou polovinu. Roger Martí dokonce proklouzl přes Hermosa na hranici vápna, odkud ale Oblaka nezaměstnal.
6'
Hermosova přihrávka na Saúla postrádala přesnost. Nedůrazem v souboji ale ztratil míč i domácí Malsa a Atlético může opět operovat na útočném území.
5'
Od samého úvodu zápasu jsou Madridští o poznání aktivnější. Na pravé straně měl co dělat Miramón, aby zablokoval kombinaci Suáreze s Carrascem.
4'
Mario Hermoso vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Correa poté sklepl balon do pohybu Vrsaljskovi, který ještě prodloužil na rozběhnutého Llorenteho.
3'
Lídr La Ligy se ale okamžitě vrátil k balonu. Carrasco neměl na levém kraji příliš prostoru, ale i tak dokázal odcentrovat. Vrsaljko se jen těsně nechal předskočit Postigem.
2'
Do prvního poločasu dnešního zápasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu fotbalisté hostujícího Atlética. Na pravé straně musel ihned podstoupit souboj Llorente, ale Clerca nepřetlačil.
1'
Hlavní rozhodčí Munuera již se svými kolegy přivádí na hrací plochu obě úvodní jedenáctky. Dohrávka druhého kola nejvyšší španělské soutěže La Ligy může za několik málo okamžiků začít.

Levante UD: Aitor Fernández – Miramón, Postigo, Rober, C. Clerc – De Frutos, Malsa, Radoja, E. Bardhi – Martí, Morales (C).
Náhradníci: Cárdenas – Son, Doukouré, Vezo, Toňo, S. León, Goméz, Ó. Duarte, Rochina, Coke.

Atlético Madrid: Oblak – Vrsaljko, Savić, J. Giménez, Hermoso – M. Llorente, Koke (C), Saúl, Carrasco – Á. Correa, L. Suárez.
Náhradníci: Grbić – Félix, Lodi, Felipe, Torreira, Vitolo, Kondogbia, Camello.

Atlético Madrid

Atlético v minulém ročníku La Ligy marně nahánělo nedostižné duo Real – Barcelona. Na zlatou pozici nakonec ztratili fotbalisté vedení trenérem Simeonem dokonce propastných sedmnáct bodů. I přes šestnáct remíz v soutěžním ročníku skončili Atleti na třetím místě a zajistili si postup do základní skupiny Ligy mistrů.

Právě na úvod Ligy mistrů Atlético prohrálo se suverénním Bayernem, ale nakonec si v konkurenci Salcburku a Lokomotivu Moskva vybojovalo velmi jistě do jarní části, kde se v osmifinále utká s Chelsea.

Atléticu výrazně pomohl v nové sezoně příchod Luise Suáreze, který skončil v Barceloně a rozhodl se pro angažmá v konkurenčním týmu z Madridu. Právě na úkor Suáreze odešel na konci roku 2020 z Atlética další hrotový útočník Diego Costa, který si aktuálně hledá angažmá.

Madridští mohou po dlouhých sedmi letech znovu přerušit nadvládu Realu s Barcelonou. Po jednadvaceti odehraných kolech jsou jednoznačně na čele tabulky s pětibodovým náskokem a navíc mají dva zápasy k dobru před druhým Realem. Třetí Barcelona už ztrácí bodů osm. Základ úspěchu dává neprostupná obrana, který je s dvanácti obdrženými góly je jednoznačně nejlepší v lize. Simeone se může spolehnout na jednoho z nejlepších brankářů světa Jana Oblaka, kterého podporují Gimenéz, Savič a Felipe. O góly se v útoku poté dělá Suárez, Llorente nebo mladý Joao Felix.

Ve víkendovém kole Madridští dlouho nemohli najít recept na obranu nebezpečné Granady. Až po více než hodině hry otevřel skóre Marcos Llorente, ale téměř okamžitě bylo zásluhou Herrery srovnáno. Poslední slovo měl poté čtvrthodinu před koncem Ángel Correa.
Levante UD

Fotbalisté Levante se v předešlém ročníku La Ligy pohybovali v dolní polovině tabulky. Soutěž přerušenou kvůli koronaviru nakonec zakončilo Levante na dvanáctém místě a klidným odstupem na sestupové pásmo.

V nové sezoně se Levante pohybuje na velmi podobných místech. Aktuálně patří týmu z Valencie jedenáctá příčka, ale jen s minimální ztrátou na celkem před sebou. Dokonce na osmou Granada ztrácí jen tři body, které může nahnat dnes v souboji s lídrem soutěže.

Levante ale letos září především ve Španělském poháru. Po vyřazení Racingu Murcia, Portugalete, Fuenlabrady, Valladolidu a v neposlední řadě Villarrealu už je v semifinále. V něm už má za sebou úvodní duel na půdě Bilbaa, který skončil remízou 1:1 a na domácím trávníku se může pokusit o postup do samotného finále.
Krásný středeční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž La Liga má na svém programu dohrávku druhého kola, ve které Levante přivítá na domácím trávníku lídra tabulky Atlético Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.