La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Getafe - 5. prosince 2020   14:00

Levante
5' Martí (De Frutos) • 17' Goméz (C. Clerc) • 57' De Frutos (Martí)
3:0
(2:0)
Levante
Aitor Fernández – Coke (C) (76. Miramón), Postigo, Vezo, C. Clerc – De Frutos (83. Sevikjan), N. Vukčević (59. Malsa), Melero, Rochina – Martí (76. S. León), Goméz (60. Morales).
Medié – Barranco, Méndez
Estadio Ciudad de Valencia (Valencia)
Getafe
Soria – Nyom (66. Nemanja Maksimović), Cabaco, Chema, Olivera (66. Mollejo) – Cucho Hernández (66. Ünal), Arambarri, Dakonam (C), Cucurella – Ángel Rodríguez (84. Patrick), Jaime Mata (23. Etxeita).

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 3:7. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:13.
Na tenhle zápas budou chtít fotbalisté Getafe hodně rychle zapomenout. Od jeho začátku se jim totiž vše sypalo pod rukama. Začalo to už v 5. minutě, kdy otevřel skóre Roger Martí a gólové situaci navíc předcházela vysoká noha Chemy, za kterou byl hostující obránce vyloučen. Domácí pak zužitkovali přesilovku v 17. minutě, kdy si na přihrávku za obranu naběhl Dani Goméz, jenž při zakončení nezaváhal. Od té chvíle v podstatě nebylo o výhře Levante pochyb. Zvlášť, když v 57. minutě zvýšil na 3:0 Jorge De Frutos. Kalich hořkosti až do dna si pak hostující celek vypil v 77. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Dakonam. Fotbalisté Levante se radují z plného bodového zisku teprve podruhé v sezóně a udělali důležitý krok k opuštění sestupových vod.
90+3'
90+2'
Z levé strany centroval Rubén Rochina. Hosté míč odvrátili do autu.
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě tři minuty!
89'
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce jeden z hráčů Levante. Zamířil nad břevno.
89'
Morales hledal přihrávkou z levé strany Sergia Leona. Před ním zachraňoval bránící hráč. Roh pro domácí...
88'
Žlutou kartu dostává Marc Cucurella (Getafe CF).
88'
Z té ale nic nebylo. U míče opět domácí tým.
87'
Hosté ale nyní podnikli protiútok a Rochina musel faulovat Patricka. Standardní situace pro Getafe.
86'
Hosté se už snaží především dohrát bez dalšího inkasovaného gólu a všech osm hráčů zalezlo k pokutovému území. Hráči Levante tento prostor obehrávají a po delší době si užívají poklidný závěr utkání.
84'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Ángel Rodríguez, přichází John Patrick.
83'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Jorge De Frutos, přichází Edgar Sevikjan.
81'
Soria nyní vyběhl daleko z brány a odpálil míč do bezpečí i se Sergiem Leonem. Domácí hráč zůstává ležet na trávníku a rozhodčí raději přerušil hru.
80'
Po vyloučení Dakonama se už asi bude hrát na jednu bránu. Po zpětné přihrávce De Frutose pálil Mickaël Malsa a skvělý zákrok si připsal Soria. Dorážka Sergia Leóna pak skončila na břevně!
79'
Volného prostoru na levé straně využil Carlos Clerc, který posílal před bránu přízemní centr. K míči chyběl kousíček Sergiovi Leónovi.
77'
Hostům se dnes vše sype! Djené Dakonam dostal za šlapák na Rochinu druhou žlutou kartu a to znamená vyloučení. Getafe tak bude pokračovat jen s osmi hráči v poli!
76'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Sergio León.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Coke, přichází Jorge Miramón.
75'
Šance domácích! Rubén Rochina nacentroval z levé strany na vzdálenější tyč, kam si nabíhal Jorge De Frutos. Jeho hlavičku vyrazil David Soria!
73'
Hosté vysoko presovali, ale vzadu to hodně otevřeli. Toho mohl využít De Frutos, který dostal míč na pravé křídlo, kde měl před sebou zcela volný prostor. Doběhl až do šestnáctky, kde chtěl zpětnou přihrávku vylepšit celou situaci. Tam už ale byl vracející se protihráč.
71'
Dvacet minut před koncem drží domácí třígólové vedení a zdá se, že prolomí sérii pěti remíz v řadě a osmi zápasů bez výhry.
70'
Domácí se po rohu soupeře ubránili. Navíc moc nescházelo a Morales mohl jít sám na hostující bránu. Přihrávku na něj ale zachytil Maksimović, který byl posledním hráčem Getafe.
69'
Hosté se v posledních minutách častěji tlačí dopředu. Teď získali rohový kop po sražené přihrávce Molleja.
68'
Hosté měli k dispozici standardní situaci. Centr Maura Arambarriho si obrana Levante pohlídala.
66'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Cucho Hernández, přichází Enes Ünal.
66'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Allan Nyom, přichází Nemanja Maksimović.
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Mathias Olivera, přichází Víctor Mollejo.
65'
Před domácí bránu směřoval centr Cucurelly, který obrana Levante odvrátila. Míč pak vrátil do ohně Nyom a Cucho Hernández se pokusil o zakončení nůžkami. Balón však netrefil dobře a bránu neohrozil.
63'
Zahrozili hosté. Na centrovaný míč si naběhl Ángel Rodríguez, který halfvolejem zakončoval vedle vzdálenější tyče Fernándezovy svatyně.
62'
Mauro Arambarri upadl v domácí šestnáctce. Rozhodčí ale zůstal klidný a nechal hru pokračovat.
61'
Carlos Clerc hned zapojoval do hry čerstvého Josého Luise Moralese. Tomu balón utekl do zámezí.
60'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Dani Goméz, přichází José Luis Morales.
59'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Nikola Vukčević, přichází Mickaël Malsa.
57'
Levante právě vstřelilo branku!
Hráči Levante si dnes zřejmě připíší veledůležité tři body! Dani Goméz vybojoval na útočné polovině míč pro Rogera Martího, který nahrál doprava JORGEMU DE FRUTOSOVI. Ten doběhl do pokutového území a tvrdou ranou do horní poloviny brány k bližší tyči prostřelil brankáře Soriu – 3:0.
55'
Gonzalo Melero se snažil zaskočit hostující obranu náběhem z druhé vlny. Přihrávka na něho také přišla, ovšem Cabaco si s ním dokázal poradit.
54'
Cucurella vběhl do domácí rozehrávky, kterou narušil. Levante ale bude vhazovat.
52'
Hosté nechávají vzadu tři obránce. Vypadá to na rozestavení 3 – 3 – 3.
50'
Dalším potrestaným hráčem je domácí Dani Goméz.
49'
Hostující Allan Nyom bojoval na pravé straně o míč s Clercem. S důrazem to přehnal a vysloužil si žlutou kartu.
48'
Domácí chtějí hrát proti o deseti hrajícímu soupeři i nadále aktivně. Po sklepnutí od Martího se dostal k zakončení z úhlu Jorge De Frutos. Jeho rána skončila vedle bližší tyče.
47'
Ten rozehrával sám De Frutos. Hosté se ubránili.
46'
De Frutos dobře zapracoval na pravém křídle a získal pro domácí rohový kop...
46'
První poločas vyzněl jasně pro Levante, které vede nad Getafe 2:0. Pro hosty se duel od začátku vyvíjel velmi špatně. Hned v 5. minutě poprvé inkasovali z kopačky Rogera Martího a celé akci navíc předcházel faul Chemy. Za ten byl obránce Getafe po konzultaci sudího se systémem VAR dokonce vyloučen. Druhý úder do sebevědomí oslabeného soupeře si domácí nachystali v 17. minutě. Na pas za obranu si naběhl Dani Goméz a při zakončení nezaváhal. Hosté se pak i v deseti na hřišti vcelku srovnali, žádnou větší šanci si ale nevytvořili. Tohle budou asi hodně těžko obracet.
45+3'
45+2'
Žlutou kartu dostává Mauro Arambarri (Getafe CF).
45+1'
Domácího kapitána Cokeho dojel při napadání Cucurella. Coke bude potřebovat ošetření.
45+1'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Ángel Rodríguez byl v ofsajdu. Rozehrávat budou domácí.
43'
Po pasáži, kdy se hosté snažili hrát dopředu, se dostali k míči fotbalisté Levante, kteří ho chtějí především podržet.
41'
Arambarriho centr z rohového kopu domácí obrana odvrátila.
40'
Cucurella tentokrát na pravé straně rozběhl Cucha Hernándeze, který získal pro Getafe rohový kop...
39'
Hosté se i v oslabení pokoušejí čas od času zahrozit. Akci doplnil z pravé strany Cucurella, jehož prudký centr musel odvracet bránící hráč.
38'
De Frutos zahrával rohový kop. Po jeho centru se míč odrazil k Danimu Gomézovi, který ho netrefil čistě a hrací předmět se snesl do rukavic brankáře Sorii.
36'
Djené Dakonam poslal hezkou přihrávkou do brejku Cucha Hernándeze. Ten zakončoval z pravé strany šestnáctky vedle bližší tyče domácí svatyně.
36'
Domácí nyní zklidňují hru a drží míč na vlastní polovině.
34'
Držení míče – 64 % : 36 %
32'
Domácí zahrávali rohový kop nakrátko. Následný centr odvrátila defenziva Getafe.
31'
Půlhodina hry za námi a utkání se jednoznačně vyvíjí ve prospěch fotbalistů Levante. Ti směřují ke své první výhře od 2. ligového kola.
30'
Mohlo to být o tři góly! Na výborný centr Clerca z levé strany si naběhl Jorge De Frutos, který zakončil do nohou padajícího Davida Sorii. Ten teď své mužstvo podržel!
28'
Ángel Rodríguez vlétl do domácího obránce Cokeho a byl mu odpískán faul. Hostující útočník by se měl mírnit, žlutou kartu už má.
25'
Už to vypadalo, že bude proti hostím nařízena penalta! Ve vzájemném souboji se dotkli míče rukou domácí útočník Roger Martí i bránící Mauro Arambarri. Sudí v první chvíli ukazoval na penaltový puntík, pak si to ale rozmyslel a nařídil rozehrávku pro Getafe.
23'
Jaime Mata si ještě ze hřiště odnesl žlutou kartu. Zřejmě šlo o nějaký projev nesportovního chování.
23'
Tak Mata nakonec nebude moci pokračovat. Nahrazuje ho Xabier Etxeita.
22'
Hostující fotbalista aby měl být v pořádku. Hra pokračuje.
21'
Před bránou Levante zůstává ležet hostující Jaime Mata. Ten bude potřebovat ošetření.
19'
Hosté jsou ve velmi obtížné situaci. Prohrávají o dva góly a ještě hrají bez vyloučeného hráče.
17'
Fotbalisté Levante už mají jistotu, že tento zápas neskončí remízou 1:1 jako posledních pět duelů tohoto celku! Na dlouhý pas Clerca z vlastní poloviny si naběhl DANI GOMÉZ. Ten postupoval sám na hostující bránu a balón poslal do sítě po zemi pod padajícím brankářem Soriou – 2:0.
16'
Domácí Roger Martí přistrčil obránce, který ho strážil. Míč je tak přisouzen hostům.
14'
Hosté zahrávali rohový kop. Zvolili exekuci nakrátko a zatím drží míč.
11'
Hráči Getafe zatím neunášejí průběh zápasu. Zbytečnou žlutou kartu si vykoledoval Ángel Rodríguez.
11'
Žlutou kartu za ostrý zákrok obdržel hostující Djené Dakonam.
8'
Opravdu! Rozhodčí Medié se vrátil od monitoru, kde si vše prohlédl a ukázal Chemovi červenou kartu! Hosté tak budou dohrávat o deseti.
7'
Rozhodčí ještě něco řeší u monitoru systému VAR. Pravděpodobně se jedná o situaci, která předcházela gólů, kdy hostující obránce Chema zasáhl protihráče vysokou nohou. Levante poté dostalo výhodu a skórovalo. Ve hře je zřejmě červená karta pro obránce Getafe!
5'
Domácí se ujímají vedení! Hráči Levante získali míč v souboji na půlce. Následně přišla přihrávka za obranu na ROGERA MARTÍHO, který běžel z pravé strany sám na bránu a střelou na zadní tyč překonal brankáře Soriu.
4'
Roger Martí dostal míč na levé křídlo a následně hledal za obranu nabíhajícího Daniho Goméze. Domácí útočník byl ale v ofsajdu.
3'
Centr z rohového kopu směřoval na zadní tyč. Obrana Levante byla připravena.
3'
Na druhé straně vnikl z levé strany do pokutového území Marc Cucurella. Jeho centr byl sražen na roh.
2'
Jorge De Frutos se rozběhl s míčem na pravé straně. Jeho odvážný průnik nakonec obrana hostí zastavila.
1'

Levante UD: Aitor Fernández – Coke (C), Postigo, Vezo, C. Clerc – De Frutos, N. Vukčević, Melero, Rochina – Martí, Goméz.
Náhradníci: Koke, Cárdenas – Miramón, Son, Radoja, Rober, Toňo, Morales, Malsa, Ó. Duarte, S. León, Sevikjan.

Getafe CF: Soria – Nyom, Cabaco, Chema, Olivera – Cucho Hernández, Arambarri, Dakonam (C), Cucurella – Ángel Rodríguez, Jaime Mata.
Náhradníci: Yáñez – Patrick, Timor, Diaby, Mollejo, Nemanja Maksimović, Portillo, Etxeita, Ünal.

Rozhodčí: Medié – Barranco, Méndez.
V loňské sezóně se ve vzájemných zápasech dařilo domácím týmům. Getafe zvítězilo na svém hřišti 4:0, poté se z výhry 1:0 radovalo Levante. Getafe na půdě svého zítřejšího soupeře nevyhrálo už téměř devět let. Hned šestkrát tam ale dokázalo remizovat.
Levante UD (19. místo, 1 – 5 – 4, skóre 10:15, 8 bodů)
Fotbalisté Levante na tom nejsou dobře. V tabulce jim patří předposlední místo s jediným vítězstvím. Vyhrát dokázali jen ve 3. kole, kdy zdolali 3:1 Osasunu na jejím hřišti. Poté třikrát v řadě prohráli a v posledních pěti případech vždy uhráli remízu 1:1. Proti Getafe by to už chtěli zlomit a konečně zvítězit. Vzájemné duely těchto soupeřů ale také často končí remízami, takže to k úvahám o podobném výsledku opět svádí.

Posledních 5 zápasů Levante:
Levante – Celta 1:1
Granada – Levante 1:1
Levante – Alavés 1:1
Levante – Elche 1:1
Valladolid – Levante 1:1
Getafe CF (10. místo, 3 – 4 – 3, skóre 9:10, 13 bodů)
Fotbalisté Getafe se nacházejí na desátém místě tabulky, o které se dělí s Elche. Po velmi dobrém začátku ročníku postupně klesají tabulkou. Z vítězství se naposledy radovali 17. října, kdy doma udolali Barcelonu 1:0. Z posledních pěti zápasů uhráli tři remízy, zbylé dva pak prohráli. Naposledy doma remizovali 1:1 s Bilbaem, když jim alespoň bod zachránil čtvrthodinu před koncem Ángel Rodríguez.

Posledních 5 zápasů Getafe:
Getafe – Granada 0:1
Valencia – Getafe 2:2
Getafe – Villarreal 1:3
Eibar – Getafe 0:0
Getafe – Bilbao 1:1
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Ve 12. kole španělské La Ligy se utkají také Levante a Getafe. Pro domácí to bude velmi důležitý zápas, jelikož se v tabulce nacházejí na předposledním místě a v takových zápasech tedy na domácím hřišti bodovat potřebují. To Getafe je na děleném desátém místě, už pět zápasů však čeká na vítězství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.