La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : D. Alavés - 28. listopadu 2020   21:00

Real
86' Casemiro
1:2
(0:1)
D. Alavés
6' Lucas Pérez   • 50' Joselu
Real
Courtois – L. Vázquez, Varane, Nacho Fernández, Marcelo (C) (70. F. Mendy) – Modrić (71. Ödegaard), Casemiro, Kroos (71. Isco) – Asensio (63. Vinícius Júnior), M. Díaz, E. Hazard (29. Rodrygo).
Lunin, Altube – Rodrygo, Isco, Ödegaard, Militao, Vinícius Júnior, F. Mendy.
Cordero – Cerezo, Escuela
Venue Estadio Alfredo Di Stéfano (Madrid)
D. Alavés
F. Pacheco (C) – Navarro, Laguardia, Lejeune, R. Duarte, Rioja (88. López) – Jota, Battaglia, Pina (78. Méndez) – Joselu (90+1. Deyverson), Lucas Pérez (88. Sainz).

To už je ze zápasu Realu Madrid s Alavés vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek sobotního večera.

Fauly: 8:17.
Dokonce šest nastavených minut přidal rozhodčí Cordero ve druhém poločasu, ty však uplynuly a zápas končí. Alavés si z trávníku Realu Madrid senzačně odváží všechny tři body po vítězství 2:1.

Alavés vkročilo do utkání s velkým nasazením a bylo odměněno hned na startu. Po rohovém kopu zahrál rukou ve vápně Nacho a nařízenou penaltu s klidem proměnil Lucas Pérez. Následně začal útočit také Real, ale po Hazardově individuální akci zakročil Pacheco a po kontaktu ve vápně se penalta na druhé straně nepískala. Také hosté mohli zahrozit, ale samostatný únik Péreze skvěle vychytal Courtois. Po zmíněném zákroku ve vápně musel Eden Hazard po půlhodině hry opustit hřiště se zraněním. Pět minut před pauzou poté nedokázal využít chyby v hostující rozehrávce Toni Kroos, který ani na dva pokusy nepropálil obranu Alavés. Velmi sporný moment přišel v samém závěru první půle, kdy byl Marcelo ve vápně zatažen za vlasy, ale hlavní sudí penaltu nenařídil.

Ihned po změně stran přišla fatální chyba Thibauta Courtoise, kde namazal Joseluovi a ten už zamířil přesně do odkryté branky. Real se i přes dvoubrankovou ztrátu snažil útočit. Finální fáze však domácím nevycházela podle představ, pokus Kroose byl nedůrazný, poté pálil Vázquez jen za vzdálenější tyč. A když už byl Pacheco překonán, tak za něj na brankové čáře zasáhl Florian Lejeune. Snížení přece jen přišlo, když střelu Viníciuse doklepl do sítě Casemiro. V šesté minutě nastavení měl na noze vyrovnání Isco, ale jeho parádní střela skončila na břevnu.
90+6'
90+6'
V samém závěru mohlo být vyrovnáno. Po přihrávce Viníciuse si navedl míč více k ose trávníku Isco, ale parádním pokusem pouze otečoval břevno.
90+6'
Po faulu na Mendyho přispěchal pomoci do vápna i Courtois, ale Iscův centr neměl potřebnou přesnost a domácí se nedostali ani k zakončení.
90+5'
Už už to vypadalo, že Mariano Díaz proskočí kolem Lópeze až do šestnáctky, ale balon mu v klíčovou chvíli odskočil od kopačky.
90+4'
Svěřenci Zinédina Zidana stále usilují o vyrovnání. Další útočnou akci vedl Ferland Mendy, před vápnem ale prohrál souboj s Duartem Isco.
90+3'
Po dlouhém nákopu Varana bojoval o balon v pokutovém území Alavés Rodrygo. Navíc Díaz si při snaze o nůžky počínal nedovoleně a je pískáno proti domácím.
90+2'
Mendy se hnal za nakopnutým balonem na levém kraji. Před ním ale uklidil hrací předmět za postranní lajnu López.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase pět minut.
90+1'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Joselu, přichází Deyverson.
90'
Vázquezův centr byl sražen Duartem. Poté se svalil na trávník Joselu a hra musí být přerušena.
89'
Courtois měl znovu plné ruce práce. Akce Alavés vedl na levé straně Jota, který prošel téměř bez větších problémů do vápna, ale z úhlu belgického gólmana neprostřelil.
88'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Javi López.
88'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Lucas Pérez, přichází Borja Sainz.
87'
Střídající Edgar Méndez vidí žlutou kartu po souboji s Casemirem.
86'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Real přece jen dramatizuje závěr dnešního zápasu! Po rozehrávce rohového kopu přilétl centr na kopačku Viníciuse. Ten ještě obrannou hradbu neprostřelil, ale z dorážky už se nemýlil CASEMIRO.
85'
Lucas Vázquez musel sáhnout k taktickému faulu ve středu pole. Jotu poslal tvrdě k zemi, ale zastavil rozvíjející se akci soupeře.
84'
Neskutečný obranný zákrok na brankové čáře! Po delším centru hlavičkoval do protipohybu Pacheca Díaz, ale Lejeune zachránil hosty od jistého gólu.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Alavés si i nadále drží dvoubrankový náskok a zatím nedává Realu možnost ke snížení.
82'
Na trávníku už není Kroos ani Modrić a tak se postavil k rozehrávce rohového kopu Ödegaard. Casemiro však zahrál v pokutovém území rukou a navíc je znovu pískán ofsajd.
81'
Díaze srazil ramenem k zemi Laguardia. Souboj zcela bez balonu posoudil hlavní rozhodčí jako faul hostujícího stopera.
80'
Mariano Díaz sice čaroval s balonem v pokutovém území, ale sám si proti Pachecovi neporadil a navíc byl pískán ofsajd.
79'
Domácí i nadále hýří aktivitou směrem do útoku. Ne a ne svou převahu přetavit v nebezpečnější zakončení mezi tři tyče. Isco pálil znovu jen vysoko nad branku.
78'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Edgar Méndez.
77'
Žlutou kartu od hlavního rozhodčího inkasuje také Duarte, který nebezpečně skluzem zajel do Rodryga.
76'
Také Lucas Vázquez po kličce z pravé strany více k ose trávníku mířil ke vzdálenější tyči. Oni devětadvacetiletý Španěl však netrefil přesně.
75'
Od Fernanda Pacheca putoval balon do klubka hráčů v bílém, ale skvělým napadáním se zaskvěl Pérez, který zpomalil rozehrávku domácích.
73'
Pohledná souhra Bílého baletu. Isco přihrál Rodrygovi, který táhlou střelou však našel prostor jen za vzdálenější tyčí.
72'
Isco byl v souboji s Pinou až příliš pozdě. Následně se hosté bezpečně usadili u balonu a bez větší námahy kombinují ve středu pole.
71'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Martin Ödegaard.
71'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Isco.
70'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marcelo, přichází Ferland Mendy.
69'
I další akce Alavés byla nebezpečná. Pérez vyhrál silový souboj s Varanem, poté přihrál Joseluovi, který však pálil nad branku.
68'
Rioja je potrestán žlutou kartou za nafilmovaný pád. Kontakt s Casemirem v pokutovém území však byl.
67'
Alavés ani při vedení o dva góly nezůstává jen v defenzivě. Nyní získal další rohový kop pro hosty Luis Rioja, který vytloukl Casemira.
66'
Toni Kroose zastavil u postranní lajny jen za cenu přidržení za dres Ximo Navarro. Po rozehrávce volného přímého kopu ale pálil Marcelo jen vysoko nad.
65'
Naopak na druhé straně byl ve stoprocentní příležitosti Lucas Pérez. Zdálo se, že byl Pérez v ofsajdu, ale hra pokračovala. Dvaatřicetiletý útočník však opět ztroskotal na Courtoisovi.
64'
S Marcelem si na levé straně zahrál střídající Vinícius. Real má sice výraznou územní převahu, ale do jasné šance se nemůže dostat.
63'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Vinícius Júnior.
62'
Toni Kroos je odměněn žlutou kartu po zbytečném faulu ve středu pole a následném odpálení míče.
60'
Po hodině hry vede Alavés na půdě slavného Realu Madrid již 2:0. Madridští sice útočí co to jen jde, ale branky padají jen do sítě Thibauta Coutoise.
59'
Díaz tak tak udržel míč na hrací ploše po prudkém pase Kroose. Real ale nakonec mohl pokračovat v útoku, ale než si Díaz srovnal balon pro sebe, tak se obrana hostů stačila vrátit.
58'
Po souhře Modriće s Asensiem se rozehrával roh i na druhé straně. Nakonec pálil opět Kroos, ale znovu jeho pokus Pacheca v brance Alavés nezaměstnal.
57'
Pérez centroval od rohového praporku jen do souboje Duarteho s Nachem. Právě první jmenovaný si pomohl přidržením a píská se faul.
56'
Po zblokovaném centru Rodryga mohl pálit z prvního doteku Toni Kroos. Ale ani pokus německého reprezentanta neměl potřebnou razanci, aby zaskočil Pacheca.
55'
Ani Marcelova rozehrávka nebyla ideální a do kontru šel Tomás Pina. Vászquez ale soupeře vyhnal do velkého úhlu a střelu bez razance si již Courtois pohlídal.
54'
Díaz zády k brance zpracoval balon, poté ho chtěl předat Asensiovi, který byl ale až za bránícím Duartem a do pokutového území se neprosadil.
53'
Po dlouhém nákopu Pacheca bojoval neúspěšně o balon Joselo. Následně se ale nepodařilo přesněji rozehrát ani Kroosovi.
52'
Real po rozehrávce ze středového kruhu nikam nespěchá a snaží se postupnou kombinací propracovat blíže k brance soupeře.
50'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Alavés přidává i ve druhém poločasu brzkou branku! Obrovskou chybu při rozehrávce předvedl Courtois, který namazal JOSELUOVI a ten již neomylně trefil prázdnou branku.
49'
I po změně stran Real útočí po pravé straně. Modrić vyzval do kombinace Vázqueze, ale míč skončil jen u Piny.
48'
Také Alavés se poprvé ve druhém poločase dostalo s míčem na útočné území. Pérezova teč na Rioju šla jen do ofsajdu a rozehrávat mohou domácí.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu fotbalisté Realu Madrid. Na pravé straně okamžitě vystartoval Vázquez, ale dlouhá přihrávka od Modriće k němu nedoputovala.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:06.
Šedesát nastavených sekund je minulostí a první poločas končí. Alavés senzačně vede na trávníku Realu Madrid 1:0.

45+2'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45+1'
Marcelo byl v pokutovém území zatažen za vlasy přesně před zrakem hlavního rozhodčího. Penalta ani červená karta se však neuděluje.
45'
U postranní lajny byl faulován Vázquez, kterého povalil k zemi Rioja. Real okamžitě rozehrával a hnal se do útoku, ale obrana Alavés se stačila bleskově srovnat.
44'
Minutu před pauzou opět hlavičkoval Mariano Díaz. Tentokrát po centru Modriće našel jen prostor metr nad břevnem hostujícího branky.
43'
Bílý balet táhne po pravé straně jednu akci za druhou. Nyní se pokoušel zakončit ve skluzu po přetaženém centru Vázqueze Nacho, ale balon mu odskočil mimo hru.
42'
Gól Realu teď visí ve vzduchu. Po Modrićově centru hlavičkoval z nadějné pozice ve středu vápna Díaz, ale opět našel jen připraveného Pacheca.
41'
Obrovská šance Realu. Rodrygo tělem odstavil rozehrávajícího Duarteho a míč se odrazil ke Kroosovi. Ten ale ani nadvakrát nedokázal propálit hostující obranu.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Realu vázne finální fáze, Vázquez už mohl pálit, ale ještě zkoušel přihrávat do vápna, kde však hlavičkoval pouze stoper Laguardia.
39'
Tentokrát se Varane až příliš agresivně tlačil k hlavičce a je mu pískán faul. Alavés může uklidnit hru postupnou kombinací ve středu pole.
38'
Nápor Realu v posledních minutách stoupá. Ani další roh však zakončením mezi tři tyče neskončil. Toni Kroos však bude mít ještě jednu šanci na centr.
37'
Marco Asensio zatím není v prvním poločase příliš vidět, ale nyní se ukázal téměř dokonalou kolmicí na Rodryga. Balon však skončil jen u hostujícího gólmana.
36'
K rozehrávce volného přímého kopu se postaral jako tradičně Toni Kroos. Právě Casemiro se tlačil k hlavičce, ale nakonec se dotkl míče jen Laguardia.
35'
Casemiro jde do soubojů hodně tvrdě i se žlutou kartou. Nyní byl ale faulován Pinou a bude se hrát na branku Fernanda Pacheca.
34'
Ve středu pole spolupracoval Modrić s Kroosem, poté centroval do vápna Marcelo, ale před Casemirem sebral balon do rukavic Fernando Pacheco.
33'
Přetažený Vázquezův centr našel na zadní tyči Díaze, který sice vrátil míč do ohně malého vápna, ale tam byl nejvýše Pacheco. Navíc si útočník z Dominikánské republiky pomohl faulem na Navarra.
32'
Modrić musel zaskočit v obraně. Rioja se totiž dostal do zcela rozložené defenzivy Realu, ale vítěz Zlatého míče dokázal soupeře lehce zbrzdit a poté už se vrátil Marcelo.
31'
Zmatky v pokutovém území hostujícího celku. Díaz měl sice balon pod kontrolou, ale přes zhuštěný prostor před Pachecem se neprosadil.
30'
Již v prvním poločase opouští hrací plochu Eden Hazard, kterého nejspíše zranil v pokutovém území Duarte. Penalta se však nepískala.
29'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Rodrygo.
28'
Od Varana putoval míč k Modrićovi. Obrana Alavés se ale bleskově zatáhla a únik chorvatského záložníka pokryla.
27'
Mariano Díaz skvěle vyvezl míč z vlastní poloviny, poté přihrával ke Kroosovi. Německý záložník zkoušel kolmicí oslovit Asensia, ale ten byl obklopen hned třemi soupeři.
26'
Obrovská šance Lucase Péreze! Po ubráněném rohu se zapomněla obrana Realu daleko za Pérezem, který ale tváří v tvář Courtoisovi neuspěl.
25'
Zápas pokračuje v pekelném tempu. Útočícího Vázqueze musel zastavit jen za cenu tvrdého faulu Joselu. Hlavní rozhodčí ale tentokrát kartu ze své kapsy nevytáhl.
23'
Proti Riojovi vystartoval v obraně Vázquez. Sedmadvacetiletý bek se sice do vápna neprosadil, ale Alavés má k dispozici další roh.
22'
Ve slibném počtu mířili domácí do útoku. Eden Hazard to vzal na sebe, ale po kličce na pravou stranu pálil jen přesně do Pacheca. Poté se mu míč ještě odrazil přesně do pohybu, ale po kontaktu ve vápně se penalta opět nepískala.
21'
Také Alavés zahrávalo další roh. Courtois sice míč nezachytil, ale dokázal ho alespoň vyboxovat k Díazovi, který získal pro domácí autové vhazování.
20'
Pérez opět cpal balon před Courtoise, ale v obraně tentokrát skvěle zasáhl Casemiro a belgický gólman ve službách Realu zasahovat nemusel.
19'
Casemiro zajel daleko od vlastního vápna do Péreze a je prvním potrestaným hráčem zápasu.
18'
Po krátké odmlce se prosadilo do útoku i Alavés. Vázquez měl opět obrovské potíže s bráněním Péreze, ale nakonec ho nenechal z úhlu zaskončit.
17'
Rohové kopy na kontě Realu přibývají. Další vybojoval Lucas Vázquez. Kroosův centr sice našel Díaze, ale ten poslal svou hlavičku jen do prostoru, kde byl Pacheco.
16'
Laguardia lehce zatáhl za dres Casemira, ale penalta se nepíská. Balon propadl za pokutové území a Real musí začít kombinaci opět od Nacha s Varanem.
15'
Už už to vypadalo, že se Díaz prosadí do vápna kolem Duarteho, ale ten se skvěle vrátil do souboje a ještě vypíchl balon za koncovou čáru.
14'
Parádní centr poslal do šestnáctky Marcelo, Mariano Díaz se však proti trojici soupeřů nedokázal prosadit k hlavičce a míč jen prolétl vápnem.
13'
Při rozehrávce si Varane několikrát pomohl přihrávkou k Nachovi. Následně mohl útočit Vázquez, ale jeho souhra s Asensiem nepříjemně zaskřípala.
12'
Real se pomalu dostává do tempa. Po Casemirově přihrávka pokračoval v akci Asensio, poté měl balon najít Marcela, ale dlouhý pas byl až příliš rychlý.
11'
Laguardia byl při rozehrávce pod tlakem, napálil jen napadajícího Hazarda, ale od belgického forvarda se míč odrazil pouze za koncovou čáru.
10'
Úvodní desetiminutovka vyšla rozhodně lépe hostům. I další rohový kop poslal do vápna Pérez, ale nyní už Nacho odhlavičkoval míč do bezpečí.
9'
Spoustu prostoru měl na levé straně Rioja. Vázquez se lehce zapomněl na útočné polovině a měl co dělat, aby zblokoval prudkou ránu alespoň na rohový kop.
8'
Toni Kroos kroutil míč do šestnáctky z místa přestupku, ale Alavés bezpečně odvrátilo balon mimo pokutové území a Pacheco znovu nemusel zasahovat.
7'
Real se snaží o okamžitou odpověď. Modriće zastavil ve středu pole jen za cenu faulu Rodrigo Battaglia.
6'
Alavés se ujímá vedení! Balon si postavil na značku pokutového kopu LUCAS PÉREZ. Dvaatřicetiletý útočník Alavés zamířil k pravé tyči, tam se vydal i Courtois, ale belgický gólman si na balon ani nesáhl.
6'
Pokutový kop pro Alavés! Po Pérezově centru hlavičkoval Joselu a míč se dotkl ruky bránícího Nacha.
5'
Od Courtoise putoval balon k Marcelovi, dnešní kapitán Realu ale neměl příliš času a chtěl míč rychle vrátit, ale netrefil Courtoise a hosté mají první roh.
4'
Úvodní minuty překvapivě patří hostům. Opět byl v akci Tomás Pina, který se ale proti Vázquezovi znovu do pokutového území neprosadil.
3'
Luis Rioja putoval do útoku podél levé postranní lajny. S Pinou si chtěl vyměnit míč, ale do kombinace jim vletěl Vázquez. Hosté však budou pokračovat vhazováním.
2'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali hostující fotbalisté. Po Pérezovi se dotkl balonu Battaglia, ale úvodní útok Alavés zastavil Modrić.
1'
Ještě před samotným úvodem zápasu přichází na řadu minuta ticha na počet Diega Maradony.
Hlavní rozhodčí se svými asistenty již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas jedenáctého kola nejvyšší španělské soutěže La Ligy může za několik málo okamžiků začít.

Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez, Varane, Nacho Fernández, Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos – Asensio, M. Díaz, E. Hazard.
Náhradníci: Lunin, Altube – Rodrygo, Isco, Ödegaard, Militao, Vinícius Júnior, F. Mendy.

Deportivo Alavés: F. Pacheco – Navarro, Laguardia, Lejeune, R. Duarte, Rioja – Jota, Battaglia, Pina – Joselu, Lucas Pérez.
Náhradníci: Sivera – Deyverson, T. Tavares, Tachi, Guidetti, Méndez, Martín, García Peréz, Marín, Ely, Sainz, López.

Real Madrid

Real Madrid se po dvou letech vrátil na španělský trůn! V loňské sezoně dokázal především díky fantastickému závěru po restartu soutěže odskočit druhé Barceloně na konečných pět bodů. To v Lize mistrů výběr Zinédina Zidana určitě pomýšlel na vyšší příčky, než dvě osmifinálové prohry s Manchesterem City.

Do obhajoby titulu v La Lize vstoupil Real skvěle. Po sedmi odehraných zápasech byl těsně na druhém místě za Realem Sociedad, ale poslední dva duely se Madridským příliš nevyvedly. Ještě před reprezentační pauzou přišla tvrdá porážka 1:4 ve Valencii a po dvoutýdenní pauze poté Real přivezl pouze bod za remízu 1:1 z Villarrealu. A co víc, výběr Zinédina Zidana trápí zranění klíčových hráčů. Dnes se bude muset obejít bez kapitána Sergia Ramose i svého nejlepšího střelce posledních dvou let Karima Benzemy, které trápí svalová zranění. Mimo hru by měl být také perspektivní Valverde nebo stoper Militao. Po prodělaném koronaviru už je ale zpět v zápasovém nasazení důležitá součást středu hřiště Casemiro.

V Lize mistrů bude mít ale třináctinásobný šampion ještě co dělat, aby vůbec postoupil do vyřazovací části. Na úvod základní skupiny totiž Real senzačně podlehl Šachtaru Doněck 2:3, poté to vypadalo na další porážku, ale v samém závěru zachránili remízu 2:2 v Mönchengladbachu Benzema a Casemiro. V domácím utkání proti Interu šel Real rychle do vedení 2:0, ale ještě do poločasu snížil Martinez a po změně stran dokonce dorovnal Perišić. Deset minut ale vystřelil tři body Bílému baletu Rodrygo. V týdnu poté zvítězil i na trávníku milánského celku a poskočil na druhou příčku bod za Mönchengladbach.
Deportivo Alavés

Alavés zakončilo předešlý ročník La Ligy nelichotivou bilancí, když z posledních devíti utkání zvítězilo pouze jednou. Sezonu poté Alavés zakončilo tvrdou prohrou 0:5 proti silné Barceloně. I přes nevydařenou koncovku nejvyšší španělské soutěže se Alavés umístilo na konečném šestnáctém místě a tříbodovým náskokem na sestupové pozice.

Ani v nové sezoně si Alavés nevede zrovna nejlépe. Z deseti duelů vytěžilo pouze deset bodů a krčí na těsně před pásmem sestupu. První úspěch přišel až v pátém kole, kdy Alavés obralo o všechny body těsným vítězstvím 1:0 Bilbao. Podruhé se fotbalisté Alavés radovali z třech bodů v zápase ve Valladolidu. Před týdnem poté přišel nečekaný úspěch v podobě remízy proti favorizované Valencii.
Krásný sobotní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž La Liga pokračuje již jedenáctým kolem a my se společně zaměříme na duel Realu Madrid, který v domácím prostředí přivítá Alavés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.