La Liga - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Villarreal - 22. května 2021   18:00

Real
88' Benzema (Rodrygo) • 90+3' Modrić (Benzema)
2:1
(0:1)
Villarreal
20' Pino  (G. Moreno)
Real
Courtois – Odriozola Arzallus (70. Marcelo), Militao, Varane, Gutiérrez (70. Nacho Fernández) – Valverde, Casemiro (69. M. Díaz), Modrić – Asensio (59. Rodrygo), Benzema (C), Vinícius Júnior (59. Isco).
Munuera – Prieto, Baena
Estadio Alfredo Di Stéfano (Madrid)
Villarreal
Rulli – M. Gaspar (C), Albiol, P. Torres, Pedraza – Pino (83. Alcácer), Capoue (67. Peña), Parejo, Trigueros (87. Moisés Gómez) – G. Moreno (83. Raba), Bacca (66. Coquelin).

To už je ze zápasu Real Madrid – Villarreal vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek sobotního večera.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 8:2. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:13.
Čtyři nastavené minuty jsou minulostí a zápas končí. Real Madrid dokázal otočit zápas s Villarrealem, ale nakonec končí na druhé pozici. Atlético totiž bere všechny tři body z utkání s Valladolidem.

První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Madridský celek sice vstoupil do utkání aktivněji, vytvořil si mírný tlak, ale z první větší šance udeřil soupeř. Nedůraz před pokutovým územím Realu potrestal prostřelením Courtoise mladičký Yeremi Pino. Real se ihned po inkasované brance vrhl do útoku, ale více než nepřesnou střelu Modriće si v první pětačtyřicetiminutovce nevytvořil.

Deset minut po přestávce se Real na moment radoval z vyrovnání. Gól Karima Benzemy byl ale po minimálním ofsajdu odvolán. Právě Benzema mohl srovnat ještě o něco později, ale zcela odkrytou branku po chybě Rulliho netrefil. Srovnání přišlo až těsně před koncem, když Benzema zužitkoval přihrávku Rodryga. Real dokonce zápas otočil, když se prosadil parádním volejem Luka Modrić.
90+4'
90+3'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Bílý balet otáčí stav zápasu! Benzema se na levé straně uvolnil kolem obránce, skvěle pronikl do vápna a centrem našel LUKU MODRIĆE. Chorvatský záložník si zpracoval balon a z voleje napálil střelu přesně pod břevno.
90+3'
Madridský celek mohl přidat druhou branku! Po ubráněné standardní situaci mířil do zcela otevřené obrany Mariano Díaz. Akci ale zcela zazdil mizernou nahrávkou.
90+2'
Po faulu Valverdeho skončil na trávníku Daniel Raba. Hosté se ale po rozehrávce příliš dlouho u míče nezdrželi.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90'
Real se pokouší ještě v samotném závěru otočit stav zápasu na svou stranu. Iscova pobídka směrem k Benzemovi už ale nedoputovala.
88'
Real přece jen srovnává stav zápasu! Rodrygo skvěle vpadl do vápna z pravé strany, následně našel na hranici pokutového území volného KARIMA BENZEMU a ten vymetl pravý horní roh hostující branky.
88'
Do pokutového území se dostal také Villarreal. Raba si ale pomohl v souboji s Varanem lehkým přidržením a o balon v nadějném postavení přišel.
87'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Manu Trigueros, přichází Moisés Gómez.
87'
Na pravé straně spěchal do útoku Rodrygo. Přetaženým centrem sice našel Marcela, který to měl ale proti Pedrazovi na koncové čáře velmi těžké.
86'
Výtečná nahrávce od Modriće na nabíhajícího Isca. Střídající útočník však nedokázal míč lépe zpracovat a následně vystřelit směrem na Rulliho.
85'
Gerónimo Rulli vykopl od své branky daleko na polovinu Realu. Alcácerovi ale nevyšlo zpracování a tak balon doskákal až do náruče Courtoise.
84'
Realu dnes není přáno. Mariano Díaz si nabíhal mezi stopery, ale opět byl zastaven těsným ofsajdem. Následně přišla nepřesná střela Luky Modriće.
83'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Daniel Raba.
83'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází Paco Alcácer.
82'
Na hrací ploše zůstal po souboji s Modriće zatím jediný dnešní střelec Yeremi Pino. Vypadá to, že mladý záložník bude muset střídat.
81'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Modrićova nahrávka k Valverdemu nedoputovala, ale ani hosté s míčem dlouho nevydrželi.
80'
Domácí se stále nemohou dostat do potřebné šance. Ani příchod Isca, Rodryga nebo Mariana Díaze nedokázal okysličit útočnou snahu.
78'
Až od Courtoise museli domácí zahájit další akci. Na pravé straně udržel míč proti přesile Nacho Fernández a navíc ještě získal pro svůj tým faul.
77'
Rodrygo se snažil aktivním přístupem získat míč na Truguerosovi, ale pomohl si až příliš agresivně rukou a to neuniklo hlavnímu rozhodčímu.
76'
Až příliš dlouhá byla pobídka Isca na Benzemu. Balon prolétl daleko od hrotového útočníka a skončil až za koncovou čárou.
75'
Marcelo byl na levé straně ubráněn Gasparem. Následně se odhodlal ke střele Rubén Peňa, ale ani ona Courtoise příliš neohrozil.
73'
Karim Benzema se dnes nemůže trefit. Isco podskočil hlavičku, ale balon se odrazil přesně proti noze Karima Benzemy, který ale vystřelil jen mimo.
72'
Madridští se stále pokoušejí dobývat pokutové území soupeře. Marcelo ale nedokázal lépe připravit balon Benzemovi a tak mohli hosté odkopnout.
71'
Titul se Realu ještě více vzdaluje. Atlético totiž otáčí stav zápasu s Valladolidem na svou stranu, aktuálně vede 2:1.
70'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Miguel Gutiérrez, přichází Nacho Fernández.
70'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Álvaro Odriozola Arzallus, přichází Marcelo.
69'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Casemiro, přichází Mariano Díaz.
68'
Obrovská šance na vyrovnání! Rulli si dával až příliš na čas s rozehrávkou a toho využil kluzem Isco. Balon se odrazil přesně k Benzemovi, který ale nedokázal trefit téměř odkrytou branku.
67'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází Rubén Peña.
66'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Carlos Bacca, přichází Francis Coquelin.
65'
Ani Federico Valverde soupeře nepřekvapil. Přízemní centr z levé strany skončil jen v náručí Gerónima Rulliho.
64'
Zidanův výběr se i nadále tlačí do útoku, ale musí myslet i na zadní vrátka. Nyní téměř unikl obraně osamocený Carlos Bacca, ale zkušený útočník si nepohlídal ofsajd.
63'
S Gutiérrezem spolupracoval na levém kraji Benzema. Hosté se ale dokázali rychle stáhnout a zastavit nadějnou akci soupeře.
61'
Odriozola se pokoušel předskočit v pokutovém území Pedrazu. To se mu sice povedlo, ale nasimulovaným pádem penaltu nezískal.
60'
Po hodině hry tak Real stále prohrává s Villarrealem o jednu branku. Naopak Atlético v souboji s Valladolidem srovnalo díky trefě Correy na 1:1.
59'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Rodrygo.
59'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Isco.
58'
Vše je jinak! Rozhodčí u videa našli milimetrový Benzemův ofsajd a vyrovnávací gól tak neplatí.
57'
Tak pozor! Branka se bude ještě přezkoumávat u videa.
56'
Kdo jiný by měl zavelet k obratu, než KARIM BENZEMA. Casemiro skvěle načechral míč do pokutového území, kde se mezi stopery objevil dnešní kapitán Realu a prudkou hlavičkou překonal Rulliho v brance Villarrealu.
55'
Real bude poprvé měnit sestavu. Za postranní lajnou už se připravují ke vstupu na trávník Isco a Rodrygo.
54'
Po dalším rohovém kopu hlavičkoval po souboji s Albiolem Éder Militao. Balon se ale snesl jen nad břevno hostující branky.
53'
Madridský celek sice tlačí, je přikován k vápnu soupeře, ale do stoprocentní šance se ne a ne probojovat. Kreativita Toniho Kroose dnes Realu chybí.
52'
I po změně stran se musí Villarreal povětšinu času bránit. Už se zdálo, že Capoue vyveze míč z vlastní poloviny, ale nakonec chyboval při nahrávce k Morenovi.
51'
Realu ale dnes standardní situace vůbec nevycházejí. Po odraženém balonu z vápna pálil z první Valverde jen daleko od branky Gerónima Rulliho.
50'
Gutiérrez měl před sebou prostor a tak zkusil poslat míč do vápna. Balon však srazil na další rohový kop za koncovou čáru Pau Torres.
49'
Až příliš dlouhé bylo přenesené hry od Gutiérreze. Valverde se marně natahoval na postranní čáře po vysokém balonu.
48'
Po řadě nepřesností se balon odrazil k Parejovi. Zkušený záložník Villarrealu ale nedokázal lépe přihrát Morenovi. Následně je pískán faul na Casemira.
47'
Druhý poločas odstartoval rozehrávkou ze středového kruhu Karim Benzema. Pokud chce Real pomýšlet na titul, musí ve druhé půli vstřelit minimálně dva góly.
46'
Titul by za současného stavu bralo Atlético Madrid, které sice s Valladolidem prohrává 0:1, ale i přes prohru by mělo o dva body více než Real, který stejným výsledkem prohrává s Villarrealem.
Druhý poločas začne přibližně v 19:00.
Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc. Villarreal tak odchází do šaten za vedení nad Realem 1:0.

45'
45'
Na pravé straně znovu spolupracoval Asensio s Odriozolou. Právě druhý jmenovaný se odhodlal k dalšímu centru do vápna, ale tentokrát Benzema nedokázal hlavičkovat.
44'
Po delší době se hosté dostali také na útočnou polovinu. Po Parejově nahrávce mohl pálit Moreno, ale jeho tečovaná rána neměla dostatek přesnosti.
43'
Ani další rohový kop Realu nebezpečnou situaci nepřinesl. Casemiro měl sice míč ve vápně, ale zhuštěný prostor před Rullim propálit nedokázal.
42'
O další faul se postaral Luka Modrić. Chorvatský záložník raději rychle ukončil nebezpečně vyhlížející protiútok hostujícího celku.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Villarreal i nadále drží jednobrankové vedení i přes problémy s držením balonu v posledních minutách.
39'
Ve středu trávníku měl prostor Asensio. Ještě chtěl cpát balon do vápna na Benzemu, ale nebyl přesný a navíc kapitán Realu byl obsazen hned dvojicí soupeřů.
38'
Gutiérreze dokázal skvěle vystát Gaspar. Centr z nepříliš dobré pozice poté sebral do rukavic Gerónimo Rulli. Gólman Villarrealu působí velmi jistě.
37'
Valverde dnes zatím není příliš vidět a ani tentokrát se neprosadil. Skvěle byl v obraně postavený Mario Gaspar, který lehce získal na soupeři balon.
36'
Karim Benzema si došel pro míč více do hloubky trávníku. Modrić se tentokrát dostal ke střele z nadějného postavení, ale nakonec trefil jen reklamu vedle branky.
34'
Odriozola přihrával do středu Morićovi. Vítěz Zlatého míče se ale dostal do zhuštěného prostoru a už nedokázal vystřelit ani přihrát.
33'
Dobrou rychlost měl na levé straně i Alfonso Pedraza. Přetažený centr měl najít Morena, ale pro balon si sáhl o poznání vyšší Thibaut Courtois.
32'
Na pravé straně se otevřel prostor Pinovi. Následně mohl přihrát k ose trávníku na Pareja, ale těsně před Courtoisem zvládl odkopnout do bezpečí Varane.
31'
Modrićova dlouhá nahrávka na třicet metrů našla Asensia. Pětadvacetiletá křídelník zkoušel obejít Pedrazu, ale ani nyní do šestnáctky nepronikl.
30'
Po půlhodině hry vede Villarreal v důležitém utkání na trávníku Realu Madrid stále 1:0. O zatím jediný dnešní gól se postaral teprve osmnáctiletý Yeremi Pino.
29'
Capoue přihrával do pohybu Parejovi, ten mu balon rychle vrátil a poté přišla nebezpečná rána francouzského záložníka. Balon se ale svezl jen mimo tři tyče.
28'
Odriozolovi utekl balon za postranní lajnu a rozehrávat tak mohou hosté. Také Villarreal se pokouší překonat obranu soupeře hrou po zemi.
27'
Parejo skutečně zahrál ve vápně rukou, ale ani po přerušení hry se hlavní sudí k situaci nevracel. Villarreal tak i nadále vede o jednu branku.
26'
Real je po obdržené brance v tlaku. Nyní se domácí dožadovali odpískání penalty, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat dál bez přerušení.
24'
Modrić kroutil balon do pokutového území, kde ho hlavou trefil Asensio. Z krokolomné pozice ale Rolliho v brance Villarrealu nezaměstnal.
23'
Gutiérrez je znovu na trávníku. Nyní inkasoval ránu od střelce zatím dnešní jediné branky Yeremiho Piny. Real bude mít k dispozici volný přímý kop.
22'
Odriozola opět startoval na pravém kraji. Tentokrát se mu skluzem vrhnul pod nohy Pedraza a zamezil centru do vápna.
20'
Villarreal právě vstřelil branku!
Villarreal se dostává z první vážnější šance do vedení! Obrana Realu propadla těsně před pokutovým územím, balon se snesl přesně do pohybu YEREMIHO PINY, který dokázal propálit Courtoise.
Boj o titul se dramatizuje. V souběžně hraném zápasu Valladolid – Atlético se totiž domácí hráči dostali gólem Plana do vedení!
19'
Capoue nepříjemně trefil rukou do obličeje Gutiérreze. Hlavní rozhodčí okamžitě odpískal faul proti hostující brance. Real však z centru zakončení nevytěžil.
18'
Pravá strana Realu dnes zatím funguje o poznání lépe. Asensio s Odriozolou byli znovu u balonu, ale finální fáze ještě schází.
16'
Opět se Odriozola snažil centrem najít Benzemu. Balon se ve vápně nebezpečně odrážel, ale nakonec si našel náruč hostujícího gólmana.
15'
Na pravé straně byl s míčem u kopačky Marco Asensio. Domácí křídelník však neměl dostatek prostoru, aby se dostal až do pokutového území a tak raději přihrával zpět.
14'
Militaova nahrávka směřovala jen k Varanovi. Real v úvodu zápasu nikam nespěchá a čeká na vhodnější okamžik k útoku.
13'
V pokutovém území Real skončil na trávníku Pino i Gutiérrez. Ten poté ještě dostal tvrdou ránu od Morena a bude muset být ošetřen.
12'
Až příliš dlouhá byla nahrávka na Pedrazu. Bek Villarrealu by sice ještě míč na hrací ploše udržel, ale byl odstrčen Militaem.
11'
Mezi stopery směřovala nahrávka Pareja. Moreno však neměl dostatečnou rychlost, aby se k míči dostal jako první. Varane neměl s odkopem příliš práce.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Ani jeden z týmů se nemůže prosadit do souvislejšího tlaku a vytvořit si brankovou příležitost.
9'
Perfektně se do obrany s Baccou vrátil Éder Militao a zamezil nadějnému náběhu hostujícího útočníka. Courtois zasahovat nemusel.
8'
Domácí rozehrávku soupeře příliš nenapadají a tak má Torres s Albiolem spoustu času na držení balonu ve středu trávníku.
7'
Pětatřicetiletý Raúl Albiol dokázal rychlostně držet krok s Viníciusem a ještě mu sebrat míč těsně před vápnem. Villarreal však na druhé straně nedokázal přejít kolem Militaa.
6'
Real vstoupil do zápasu s velkým nasazením. Vinícius si narazil s Gutiérrezem, ale právě druhému jmenovanému následně utekl míč za koncovou čáru.
5'
Odriozolův parádní centr našel Benzemu v souboji s Albiolem. Francouzský útočník se sice dostal k zakončení, ale jen posunul míč k Rullimu.
4'
Do útoku mohli jít také hosté. Trigueros cpal balon na rozběhnutého Morana, ale míč se sklouzl po nakropeném trávníku až k Courtoisovi.
3'
Od Militaa putoval míč na pravou stranu k Odriozolovi. Podél lajny to však domácím nevyšlo a ani přihrávka ke Casemirovi nebyla z nejpřesnějších.
2'
Úvodní rozehrávkou ze středového kruhu obstarali hostující fotbalisté. Villarreal ale hned ztratil míč a musel se bránit útoku Viníciuse.
1'
Hlavní rozhodčí Munuera již se svými kolegy přivádí obě úvodní jedenáctky na trávník Estadia Alfredo Di Stéfano. Závěrečný zápas pro oba týmy v letošním ročníku La Ligy může za okamžik začít.

Real Madrid CF: Courtois – Odriozola Arzallus, Militao, Varane, Gutiérrez – Valverde, Casemiro, Modrić – Asensio, Benzema, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Altube, Lunin – Marcelo, Blanco, Isco, Nacho Fernández, Rodrygo, M. Díaz, Ramos.

Villarreal CF: Rulli – M. Gaspar, Albiol, P. Torres, Pedraza – Pino, Capoue, Parejo, Trigueros – G. Moreno, Bacca.
Náhradníci: Asenjo – Ra. Funes Mori, J. Costa, Alcácer, Raba, Coquelin, Baena, Peña, Niño, Estupiñán, Moisés Gómez, A. Moreno.

Rozhodčí: Munuera – Prieto, Baena.
Boj o španělský trůn

O titulu se rozhodne mezi madridskými rivaly. O poznání lepší výchozí pozici má Atlético, které má náskok na Real dvou bodů a pokud zvítězí na trávníku Valladolidu, bude mistrem.

V případě nerozhodného výsledku Atlética s Valladolidem se do hry dostává i Real. Při shodě bodů totiž rozhodují v La Lize vzájemné zápasy a v nich má po výsledcích 2:0 a 1:1 navrch Real.

Cesta Realu k titulu vede pouze přes vítězství nad Villarrealem. Jiný výsledem posouvá trofej Atléticu.

Real Madrid

Real Madrid bojuje o obhajobu titulu! V loňské sezoně dokázal především díky fantastickému závěru po restartu soutěže odskočit druhé Barceloně na konečných pět bodů.

Do obhajoby titulu v La Lize vstoupil Real skvěle. Po sedmi odehraných zápasech byl těsně na druhém místě za Realem Sociedad. Sociedad následně začal ztrácet, ale před Zidanovi svěřence se vyhoupl městský rival Atlético, který má aktuálně na čele náskok dvou bodů.

To v domácím poháru utrpěl Real tvrdou ránu. Ve čtvrtém kole totiž vypadl s třetiligovým týmem Alcoyano. Madridské sice poslal do vedení Militao, ale deset minut před koncem druhého poločasu srovnal Solbes. V prodloužení poté outsideři zápasu dohrávali dokonce v deseti, ale i tak vsítil historický gól Casanova.

V základní skupině Ligy mistrů sice Real získal z prvních dvou zápasů pouze jediný bod, ale v konkurenci Mönchengladbachu, Šachtaru a Interu Milán se zázračně zvedl a dokázal postoupit dokonce z prvního místa. Cestu Bílého baletu zastavila až v semifinále Chelsea. Španělský mistr sice doma uhrál nadějnou remízu 1:1, ale v Londýně hned dvakrát inkasoval a postup do finále se zavřel.
Villarreal CF

Villarreal má před sebou ještě dva velmi důležité zápasy! První dnes s Realem Madrid, ve kterém bude bojovat o postavení na místech zaručující postup do základní skupiny Evropské ligy. Aktuálně Villarrealu patří až sedmá příčka, ze které postupuje jen do předkola nově vzniklé Evropské konfederační ligy.

Druhý ještě o poznání prestižnější duel čeká Villarreal již ve středu. O historickou trofej v Evropské lize vyzve Manchester United. Ve druhé nejprestižnější klubové soutěži dokázal španělský celek vyřadit cestou do finále Salcburk, Dynamo Kyjev, Dinamo Záhřeb a v semifinále překvapivě i londýnský Arsenal. Domácí vítězství 2:1 poté Villarreal potvrdil bezbrankovou remízou na trávníku soupeře. O domácí branky se postarali již v první půlhodině Manuel Trigueros a Raul Albiol.

Ve španělském poháru poté Villarreal smolně padl brankou Rogera Martího ve 120. minutě s Levante.
Krásný sobotní podvečer, vítám všechny příznivce fotbalu. Španělská nejvyšší soutěž La Liga dnes pozná svého mistra a je jisté, že bude z Madridu. Na dálku budou o španělský trůn bojovat fotbalisté Atlética a Realu. My se společně zaměříme na utkání Realu Madrid, který přivítá v závěrečném kole nebezpečný Villarreal.