La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Real - 5. prosince 2020   16:15

0:1
(0:0)
Real
55' Bunú (vl.)
Sevilla
Bunú – Navas (C), Koundé, Diego Carlos (80. Idrissi), Aleix Vidal – Jordán (63. Gudelj), Fernando, Rakitić (64. Nasjrí) – Munir (46. Ó. Torres), L. de Jong (64. Suso), Ocampos.
J. Sanchez
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
bez diváků diváků
Real
Courtois – L. Vázquez, Varane, Nacho Fernández, F. Mendy – Modrić, Casemiro, Kroos – Rodrygo (66. Asensio), Benzema (C), Vinícius Júnior.

Děkuji vám za pozornost a zvu vás ke sledování dalších večerních zápasů z celé fotbalové Evropy! Hezký zbytek soboty.
Real Madrid tak ukončuje třízápasové čeká na ligové vítězství, když si připisuje cenný triumf na půdě Sevilly.
Ano, je tomu tak. Ve druhé půli se oba týmy zlepšily, měly šance, až otevřel skóre vlastní gól brankáře Buna. Sevilla se však nevzdala, zatlačila svého soupeře a dokázala si vypracovat několik příležitostí, ale pasivní madridský celek vyrovnávací trefou nepotrestala.
90+3'
90+3'
Posledních třicet vteřin! Navasův centr z pravé strany sebral Courtois, jenž s rozehrávkou nespěchá. Zdá se, že je hotovo.
90+2'
Vysoký nákop Sevilly bezpečně sbírá Courtois, po jehož výkopu se vrací míč do moci domácích hráčů.
90+2'
Madridský celek se úspěšně brání, navíc se vydal do protiútoku, ale Benzemova střela z vápna nemohla být úspěšná.
90+1'
Rychlý brejk Realu Madrid nevyšel, zatímco neuspěla ani Sevilla na druhé straně. Domácí musí začít od své branky, mají ještě dvě a půl minuty.
89'
Vinícius Junior (REA) zajel do soupeře neohrabaným skluzem, který znamená jediné – žlutou kartu.
89'
Domácí se pokusili uspět dvěma centry na zadní tyč, až se při jednom z centrů se skácel k zemi Fernando, ale tohle nemohla být penalta ani náhodou.
88'
Sevilla kombinuje na útočné polovině hrací plochy. Už jí zbývají poslední minuty, ale za svou aktivitu by si gól zasloužila!
87'
Šestnáctku Sevilly zasypával jeden centr za druhým, až neúspěšně vypálil Kroos, jemuž střela z hranice vápna vůbec nevyšla.
87'
Na druhé straně se hnal do brejku Benzema, jenž se nedostal do zakončení, ale vybojoval alespoň rohový kop.
86'
Sevilla rozehrála nakrátko, po čemž se k centru dostal Navas a Ocampos vystřihl ve vápně ukázkové nůžky, které Courtois vyráží!
85'
Několik hráčů Sevilly nabíhalo na hranici vápna, ale k zakončení se nedostalo. Rohový kop pro domácí!
85'
Navasův centr na přední tyč Nacho odvrátil z vápna. Vzápětí fauluje Vinícius, který nedovoleně dohrál Susa.
84'
Viníciusův dlouhý sprint přišel vniveč, protože se hostující útočník neprotlačil kolem obránce. Na tahu je opět Sevilla, Real by měl zabrat, aby na svou pasivitu nedoplatil.
83'
Susova dalekonosná tečovaná střela míří do zámezí. Z rohového kopu Sevilla nezahrozila a musí se vracet!
83'
Málokdy sledujeme Real Madrid v tak houževnatém defenzivním postavení, ale hosté se soustředí na obranu a čekají na brejky.
82'
Vidal dobře zabojoval u postranní čáry, jenže míč do vápna nedostal. Ačkoliv se Real zmocnil míče, rychle ho ztrácí.
80'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Diego Carlos, přichází Oussama Idrissi.
80'
Krásná akce v podání Susa! Střídající hráč Sevilly posadil na zadek Kroose, obešel i Nacha, načež povedenou technickou střelu na zadní tyč zakroutil těsně vedle brankové konstrukce.
79'
Čas plyne a Sevilla se stále snaží dostat do zakončení, aby mohla vyrovnat. Defenziva Realu je zatím pozorná.
78'
Centr na nabíhajícího Benzemu zvládl zachytit včasným vyběhnutím domácí brankář!
77'
Stopeři Realu rozehrávají hodně vysoko, ale jejich snahu zastavuje Sevilla. Hra se přesouvá do středu hřiště.
76'
Autor přímého kopu fauluje Kroose. Nemanja Gudelj (SEV) vzápětí dostává žlutou kartu, ale zdá se mi, že spíše za protesty.
75'
Parádní střela Gudelje na první pohled zapadla k tyči, ale bohužel pro domácí proletěla jen těsně vedle pravé tyče!
74'
Aktivita se Seville vyplatila! Casemiro na hranici vápna přišlápl Ocampose, čímž nabídl svému soupeři velmi zajímavý přímý kop!
73'
Sevilla je znovu na míči, s nímž operuje na útočné polovině hrací plochy. Vhazování na útočné polovině.
72'
Trpělivá kombinace Seville nevyšla. Real se zmocnil míče a pomalu rozehrává od své branky.
71'
Oba týmy se dopouštějí faulů, které hru kouskují. To aktuálně vyhovuje spíše Realu, jenž se musí bránit.
70'
Asensio se snažil prodrat kolem Torrese, při čemž si pomohl zatažením za dres, za což mu byl odpískán faul.
70'
Ofenzivní akci Realu zastavuje útočný faul Kroose. Nešťastný zákrok, který ukončuje ofenzivní tažení hostů.
68'
Sražený centr propadl na Koundého, jenž na zadní tyči nezakončil. Vzápětí mu byl odpískán ofsajd.
67'
Real Madrid na levé straně ztratil míč a propadl, jenže Nasjrí si na rohu vápna došel pro faul Viníciuse. Přímý kop!
66'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Marco Asensio.
66'
Hezká kombinace Sevilly gól nepřinesla. Centr na zadní tyč nedokázal domácí zasáhnout, načež Suso pálil nad branku.
65'
Sevilla po trojitém střídání kombinuje na útočné polovině, ale cesta do zahuštěného vápna Realu je velmi náročná.
64'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Luuk de Jong, přichází Suso.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Júsuf Nasjrí.
63'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Nemanja Gudelj.
63'
Do vzdušného souboje šli Nacho s de Jongem, který úspěšně donutil soupeře hlavičkovat jen mimo branku.
63'
Real se do zakončení nedostal, ale má další slibnou příležitost, protože Kroos rozehrává přímý kop.
62'
Na tahu je Real, který už kombinuje s míčem kolem domácí šestnáctky. Rodrygo už je na její hranici.
61'
Rakitičův centr letěl jen do rukou hostujícího brankáře, přesto domácí rychle vybojovali míč zpět do své moci. Pokus Rakitiče z hranice vápna zablokoval Casemiro.
60'
Za svůj nedovolený zákrok je potrestán Luka Modrič (REA).
60'
Tlak Sevilly přináší ovoce, Modrič zatáhl soupeře a nabídl svému soupeři zajímavý přímý kop.
58'
Seville se nedaří prosadit k vápnu, ale domácí střídačka chystá trojité střídání. Uvidíme, co s průběhem zápasu udělá vedoucí gól.
57'
Sevilla se pokouší rychle zareagovat. Torres si však došel jen pro obranný faul svého soupeře.
55'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Vedoucí trefa je na světě! Vydařený útok hostů táhl Mendy, jehož parádní přízemní centr tečoval na přední tyči Vinícius. Sražený míč si vyběhnutý BUNÚ srazil do vlastní sítě.
54'
Modrič zachytil přihrávku na Rakitiče, která ukončuje tažení domácích. Chorvatský souboj tak vyšel lépe pro hráče Realu.
53'
Vinícius krásně obešel dva domácí hráče, ale poté Benzema špatně zpracoval pobídku svého mladšího spoluhráče. Sevilla jde do protiútoku.
52'
Sevilla to zvládla úspěšně. Vzápětí se vydala do protiútoku, ze kterého vytěžil Luuk de Jong hezké nůžky, které míří jen do Courtoisova náručí!
51'
Bílý balet se k vápnu nedostal, ale došel si pro faul domácího Jordána. Sevilla se musí bránit hostujícímu útoku.
50'
Ofenzivní dobývání domácích tak skončilo neúspěchem, dopředu se vydává pro změnu Real Madrid!
49'
Sevilla je více u míče, krátkými přihrávkami se posouvá blíž a blíž vápnu, jenže hostující defenziva úspěšně odolává.
47'
Real Madrid se vydal do zajímavého protiútoku, jenže špatné zpracování Rodryga jeho akci zhatilo
46'
Sevilla musela stáhnout kvůli zranění Munira, takže uvidíme, jak si poradí bez něj. Domácí jsou na míči.
46'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Munir, přichází Óliver Torres.
46'
Na první gól čekáme, jde znát, že oba týmy nechtějí udělat chybu. Doufejme, že brzy padne první branka, která by mohla utkání nakopnout správným směrem pro fanoušky obou klubů i pro nestranné příznivce.
Co na to říct, žádnou ofenzivní podívanou rozhodně nesledujeme. Obě mužstva se snaží trpělivě kombinovat, ale chybí tomu potřebná přímočarost a dravost v zakončení. Dvě nejzajímavější akce měli hosté, jenže Toni Kroos pálil těsně vedle a Karima Benzemu vychytal skvělý Bunú.
45+1'
45+1'
Na hřišti zůstává ležet Munir, který zřejmě dostal úder, který se ozval za běhu zpátky. Vypadá to, že hráč Sevilly dohrál.
45+1'
V jediné minutě nastavení dostal míč Rodrygo, ale i přes dobré zpracování byl v nepříliš výhodné pozici, kde míč ztrácí.
45'
Mendy si u postranní čáry nevedl příliš sebevědomě, tudíž míč ztratil a domácí kopali rohový kop. Z něho však nezahrozili, do útoku jde Real!
44'
Rozhodčí spěchá k německému záložníkovi Tonimu Kroosovi (REA), kterému ukazuje žlutou kartu.
44'
Žádná oslnivá podívaná se na hřišti neděje, další šance nepřibývají. Možná to změní faul Kroose, po němž domácí rozehrávají.
43'
Vysoký míč na levou stranu hřiště sebral jistý Vidal, který dnes předvádí velmi dobrý a jistý výkon.
42'
Seville nevyšel ani rohový kop, který bezpečně sbírá Courtois. Do útoku se tentokrát žene Real Madrid.
41'
Sevilla v posledních desítkách vteřin drží míč, ale do zakončení se nedostává. Domácím chybí lepší řešení finální koncovky.
39'
Centrovaný míč našel Varaneho, jehož pokus Bunú bezpečně a bez problémů kryje!
38'
Skvělý Bunú! Vinícius na hranici vápna propustil Casemirovu přihrávku, která dopadla na nohu Benzemy, jehož střelu domácí brankář vyškrábl na rohový kop.
37'
Akci Realu na pravé straně zastavil Navas, jenž obešel Viníciuse, ale nepřesnou přihrávkou vrací míč do moci hostů.
36'
Sevilla se dostala do slibného útoku, ale k centru z pravé strany ani nedošlo, protože se nabíhající hráč domácích dopustil útočného faulu.
35'
Nezáživné desítky vteřin, ve kterých se oba týmy přetahují o míč ve středu hřiště, aniž by kterýkoliv z nich zaútočil.
33'
Sevilla rozehrála nakrátko, načež centroval z pravé strany Navas, na jehož pas si na zadní tyči naběhli Ocampos i Koundé. Ke smůle domácího týmu však stáli v ofsajdovém postavení.
32'
Sevilla se posouvala blíž a blíž, až zakročil Rodrygo a faulem její kombinaci ukončil. Přímý kop domácích.
32'
Na útočné polovině hřiště kombinují pro změnu domácí. Defenziva Realu je však drží daleko od své šestnáctky.
31'
Vykopává brankář Bunú, jehož start je trošku překvapivý, ale zřejmě jeho návrat uspěchalo zranění Tomáše Vaclíka.
31'
Hostující hráči, nastupující v černé kombinaci dresů, se posunuli až k vápnu, ale Casemirova přihrávka na Rodryga byla nepřesná.
30'
Navas dobře pokryl nabíhajícího hráče, jenž se snažil dohnat vysoký a dlouhý centr Mendyho – neúspěšně.
29'
Královský klub se zatím nedostává na útočnou polovinu, kde je pozorně postavená defenziva Sevilly.
28'
Koundé si u postranní čáry vyšlápl na Viníciuse, což sudí Sanchez nepřehlédl – faul.
27'
Na centrovaný míč se Rodrygo nedostal, naopak na druhé straně se nepovedl centr Navasovi, který sebral Varane.
27'
Kroos našel hezkým pasem Rodryga, jenž se ale nedokázal prosadit přes Vidala. Mrzet ho to tolik nemusí, protože Real kope alespoň roh!
26'
Sevilla šla do útoku, ale Ocampos se nechal unést emocemi a neodpískanou rukou Nacha, čímž snížil šanci na úspěch brejku. Kdyby totiž pokračoval ve hře, mohl v útoku doplnit Munira.
25'
Nepodařilo, protože Benzema hledal jednoho ze svých parťáků, ale přihrávka mu vůbec nevyšla. Sevilla může zaútočit.
24'
Real Madrid trpělivě kombinuje a posouvá se blíž vápnu. Uvidíme, zda se mu podaří dostat do zakončení.
23'
Sevilla musí po rozehrávce zařadit zpátečku, protože se jí ofenzivní kombinace vůbec nevydařila. Real se po faulu na Vázqueze vydává do dalšího ofenzivního výpadu.
21'
Na scéně opět Toni Kroos, který se tentokrát vyznamenal dost slušně! Německý záložník se pokusil technickou střelu usměrnit k zadní tyči, ale jeho pokus míří jen těsně vedle!
21'
Real se do útoku nedostal, což se mu povedlo až později, ale ofenzivní akci hostů pokazila nepovedená přihrávka Kroose.
20'
Domácí Navas důrazně fauloval Viníciuse, za což si vyslechl domluvu rozhodčího.
19'
Seville se chybí potřebná rychlost, což zaznamenal také domácí kouč, který důrazně promlouvá ke svým svěřencům, aby přidali na tempu.
18'
Rodrygo si v souboji o vysoký centr počínal nedovoleně, proto mu je odpískán nedovolený zákrok.
17'
Madridští ubránili svou šestnáctku, ale se svou rozehrávkou jsou zatlačeni až ke své brance.
16'
Přímý kop Realu Madrid nevyšel, naopak se musí rychle vracet, protože na tahu je znovu Sevilla!
15'
Akce Realu byla zastavena na hranici vápna, okolo kterého hosté následně kombinují. K tomu jim pomáhá faul na Mendyho vedle šestnáctky.
14'
Centr Sevilly z levé strany odhlavičkoval bránící hráč pryč z vápna, navíc svým důrazným odvrácením míče nastartoval rychlý brejk!
14'
Oba týmy dobře napadají rozehrávku soupeře, přesto se jim nedaří dostat ke gólovému zakončení. Brankáři jsou zatím bez výraznější práce.
13'
Tentokrát se ale musela vracet ke své brance, kde dobře zapracoval Bunú a sebral letící míč ze vzduchu. Na polovině hřiště vzápětí fauluje Kross.
12'
Sevilla drží s Realem krok, dobře mu znepříjemňuje rozehrávku a sama se snaží zaútočit.
11'
Na zajímavě zakroucený centr do středu vápna si nabíhal Jordán, ale bohužel pro domácí nedokázal míč zasáhnout.
10'
Královský klub z brejku nezahrozil, naopak se musí bránit další útočné akci Sevilly, která kombinuje kolem vápna.
9'
Parta Zinedina Zidana měla s rozehrávkou velké problémy, protože se nedostala ani na útočnou polovinu hřiště a nepřesnou rozehrávkou nabízí soupeři autové vhazování.
8'
Seville se nepodařilo zakončit podle představ. Na tahu je znovu Real Madrid, který rozehrává o své branky.
7'
Sevilla operuje na útočné polovině, podařilo se jí usadit kolem velkého vápna, leč bez střeleckého zakončení.
6'
Na druhé straně se Sevilla nedostala ke střele, ale může si přece jen oddechnout, protože se jí podařilo zastavit brejk Realu.
4'
Kupředu se vydali pro změnu hosté, jejichž zajímavý útok nastartoval Mendy. Na konci akce stál Casemiro, kterému bohužel pro hosty střela nesedla a míří jen vedle branky.
3'
Sevilla s rozehrávkou nespěchala, navíc byl její další útok zabrzděn hostující defenzivou. Akci domácích ukončuje útočný faul.
1'
Domácí na polovině hřiště míč ztratili, čímž nabídli soupeři brejk. Rodrygo poslal šikovnou přihrávku na Viníciuse Júniora, jenž z rohu vápna pálil těsně vedle pravé tyče!
1'
Utkání právě začalo! Na míči jsou hráči Sevilly, kteří s prvním útokem po pravé straně neuspěli, ale zkouší přenést hru na druhou stranu.
1'

Sevilla FC: Bunú – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Aleix Vidal – Jordán, Fernando, Rakitić – Munir, L. de Jong, Ocampos.
Náhradníci: Díaz, Pastor – Nasjrí, C. Fernández, Suso, Sergi Gómez, Gudelj, Idrissi, Rekik, Óscar Rodríguez, Ó. Torres, F. Vázquez.

Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez, Varane, Nacho Fernández, F. Mendy – Modrić, Casemiro, Kroos – Rodrygo, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin, Altube – Isco, Arribas, Asensio, Marcelo, Militao, Ödegaard, Odriozola Arzallus.

Rozhodčí: J. Sanchez.
Historie vzájemných zápasů však hovoří pro Real, který vyhrál tři poslední duely. Sevilla ale několikrát ukázala, že umí favorita zaskočit, protože třeba v roce 2018 vyhrála oba domácí duely.

Sázkaře jistě zaujme gólová bilance předešlých duelů. V posledních 21 zápasech ligy a poháru padlo celkem osmnáctkrát minimálně tři góly. V deseti případech diváci viděli minimálně pět branek!
Do bitvy dvou těžkých vah půjde v lepším rozpoložení Sevilla, která vyhrála pět z posledních šesti duelů. Vítězná série skončila v týdnu, když španělský celek schytal debakl 0:4 od Chelsea. Do utkání měl původně zasáhnout také český brankář Tomáš Vaclík, jenž se při rozcvičce zranil a měl by chybět i proti favoritovi.

Trable s brankáři by mohly nahrát Realu Madrid, který se potřebuje zvednout. Fotbalový gigant vyhrál jediné z pěti utkání, po čemž se dostal pod palbu kritiky a židle se houpe i pod trenérem Zidanem. Královský klub si porážkou 1:2 na půdě Šachťaru zkomplikoval boj o postup do play-off Ligy mistrů.
Všem fanouškům španělského fotbalu přeji příjemné sobotní odpoledne! La Liga pokračuje 12. kolem, v němž nás čeká šlágr mezi Sevillou a Barcelonou, který vám od 16:15 přineseme v přímém přenosu.