La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Celta Vigo - 20. února 2021   18:30

Valencia
90+4' M. Vallejo (Lee Kang-in) • 90+8' Gameiro (T. Correia)
2:0
(0:0)
Valencia
Cillessen – T. Correia, Paulista, Guillamón, Gayá (C) – Wass, Račić (81. M. Vallejo), Soler, A. Blanco (71. Gameiro) – Lee Kang-in (90+7. Ferro), Gómez.
Gómez – Romero, Granado
Estadio de Mestalla, Valencia
Celta Vigo
R. Blanco – Mallo (C), N. Araujo, Murillo, Caricol – Solari (81. Aidoo), Tapia, Denis Suárez, Nolito (90. Beltrán) – Ferreyra (66. Villar), S. Mina.
Villar – Aidoo, Baeza, Beltrán, Fontán, González, Holsgrove, K. Vázquez.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:19.
Fotbalisté Valencie měli od začátku lehce navrch, ale opravdový tlak si vypracovali až po vyloučení hostujícího brankáře Blanca. Vytoužený vítězný gól padl až ve čtvrté nastavené minutě, kdy Lee Kang-in korunoval vynikající výkon asistencí na gól Valleja. Těsně před koncem se prosadil i další střídající útočník, na konečných 2:0 upravil stav Kevin Gameiro.
90+8'
90+8'
Valencia právě vstřelila branku!
Thierry Correia si namazal na chleba Beltrána s Mallem a během toho se stihl přesunout z pravé postranní čáry do pozice, odkud dobře načasovanou přihrávkou vysunul KÉVINA GAMEIRA. Ten před Villarem vsadil na razanci a tvrdou ranou upravil skóre na konečných 2:0.
90+7'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Lee Kang-in, přichází Ferro.
90+4'
Na začátku čtvrté nastavené minuty se domácí přece jenom dočkali pravděpodobně vítězného gólu! Hrdinou večera se stal střídající MANU VALLEJO, který si v rychlosti narazil s Kang-inem a pak podle všeho přihrával k zadní tyči na Wasse, nicméně míč se bez jakéhokoliv dalšího kontaktu došoural až za brankovou čáru.
90+3'
Celta si aspoň na chvíli oddechla díky získané standardní situaci. Dobrou práci odvedl Aidoo, který se proti přesile dostal ke střele, i když branku zleva nezasáhl.
90+2'
O remízovém výsledku ještě rozhodnuto není. Nad rámec základní hrací doby se přidává dalších sedm minut!
90+1'
V první nastavené minutě posílal centr k vzdálenější tyči José Gayá. Nejvýše ale vyrostl Villar a odmítl jakékoliv drama.
90'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Nolito, přichází Fran Beltrán.
90'
Correia si šel pro faul v souboji s Nolitem. Chvíli to vypadalo, že se pískat nebude, ale nakonec hlavní rozhodčí standardku z pravé strany nařídil.
89'
Ani bleskově rozehraný roh na překvapení hostující obrany nestačil. Po vysvobozujícím odkopu je míč poblíž půlící čáry.
88'
Iván Villar logicky nespěchal s rozehrávkou, po které se míč do jeho blízkosti rychle vrátil. Ještě to budou krušné chvíle pro Celtu.
87'
Dlouhé obehrávání kolem šestnáctky končí nepřesnou střelou z osmnácti metrů, kterou měl na svědomí s osmičkou hrající Carlos Soler.
86'
Ani standardní situace dnes Valencii příliš nepomáhají. Nevybavuji si žádný náznak šance, který by z nich plynul.
85'
Potvrdilo se to i při centru z levého křídla, který byl pozorným obráncem odvrácen na rohový kop.
83'
Zatažené obraně Celty se daří eliminovat prakticky všechny přihrávky do předbrankového prostoru. Bezbrankový výsledek je i proto stále pravděpodobnější.
82'
Nečekaný zmatek u domácí branky po autu Caricola vyřešila rychlá reakce Cillessena, který na poslední chvíli zabránil pravděpodobně gólové střele dobíhajícího Malla.
81'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Augusto Solari, přichází Joseph Aidoo.
81'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Uroš Račić, přichází Manu Vallejo.
80'
Na hřiště pomalu vstupuje realizační tým Celty. Důvodem je zdravotní stav argentinského záložníka Augusta Solariho.
79'
Obrana Celty se dostala pod velký tlak. Celou dobu ale dobře odolávala a nakonec čelila jen hodně nepřesné střele z dálky v podání Guillamóna.
77'
Po dlouhé době se míče dotkl i Cillessen. Pro něj to bude poměrně klidný sezónní debut, kromě Minovy hlavičky neměl žádnou práci.
75'
Výhoda rohového kopu domácím žádnou další šanci neznamenala. Na rozhodnutí jim zbývá i s nastavením nanejvýš dvacet minut.
74'
Lee Kang-in si zaběhl do prostoru vedle vápna, odkud kvalitně centroval. Villar míč pouze posunul na zadní tyč a měl velké štěstí, že na něj Gameiro o kousíček nedosáhl.
73'
Ani proti oslabeném soupeři to Valencie nebude mít vůbec jednoduché. Zatažený obranný val zatím působí nepropustným dojmem.
71'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Alex Blanco, přichází Kévin Gameiro.
71'
Ještě před prvním střídáním domácího týmu došlo na rohový kop, nicméně centr z levé strany byl jistě odvrácen mexickým obráncem Néstorem Araujem.
70'
Vzhledem k přesilové hře se dá až do konce zápasu očekávat velký tlak Valencie. Ten bude posílen i kvalitou ze střídačky, do akce se již chystá Gameiro.
70'
Račićova střela z dálky nezastihla Villara dvakrát připraveného. Při nejistém zákroku odrazil míč kolenem vysoko do vzduchu, což trochu smrdělo dorážkou.
69'
Correiův přízemní centr z pravé strany letěl na přední tyč, ale tam široko daleko nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
68'
Přímý kop z nějakých jednadvaceti metrů zrealizoval Lee Kang-in. Svůj sympatický výkon ale nepotvrdil, protože levačkou vystřelil nad břevno.
66'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Facundo Ferreyra, přichází Iván Villar.
65'
Na přímý kop se bude několik desítek vteřin čekat. Vyloučený Rubén Blanco bude muset být nahrazen náhradním brankářem Villarem.
64'
Celta Vigo jde do deseti! Rubén Blanco je za svůj skluz proti unikajícímu Maxi Gómezovi potrestán červenou kartou. Paradoxně může být ještě rád, že k zákroku nedošlo uvnitř vápna.
62'
Cestou k obrazovce ukázal hlavní sudí žlutou kartu Gayovi, který si neodpustil nějaké nemístné poznámky. Je jasné, že si hráči Valencie přejí červenou kartu pro soupeřova gólmana.
62'
Lee Kang-in další vynikající přihrávkou dostal do úniku Gómeze. Blanco proti němu vyběhl a mimo vápno jej zřejmě trefil do nohy. Hlavní rozhodčí se půjde podívat na video!
61'
Po hodině hry registrujeme první střelu na branku! Na svědomí ji měl Santoago Mina, nicméně se nejednalo o žádnou nebezpečnou hlavičku.
60'
Lee Kang-in se po hezkém uvolnění rozhodl nahrát do strany na Maxiho Gómeze. Ten ale zařadil zpátečku a domácí nakonec o míč lacino přišli.
59'
José Gayá nestihl poslat míč před Cillessena. Navíc dostal nakopáno a jen ztěžka se nyní staví zpět na dolní končetiny.
58'
Santiago Mina se marně snažil uvolnit za pomoci rychlosti. Ještě ve středu hřiště mu nekompromisně vystavil stopku portugalský bek Thierry Correia.
57'
Račić přenesl těžiště hry na levou stranu. Míč se k němu vzápětí vrátil, jenže střela levačkou mu v klíčový okamžik hrubě nesedla.
56'
Nolitův nákop z hloubi pole Cillessen celou dobu pozorně sledoval a nakonec lapil míč do svých rukavic.
55'
Poprvé se žlutí i na straně Valencie. Za přehnaný důraz při napadání dostává první žlutou kartu v sezóně Lee Kang-in.
54'
Nolito si počkal na pomoc ze druhé vlny, jenže Aaron Caricol nedostal míč do pokutového území skrz první překážku v bílém dresu.
53'
Na žluté karty vedou hosté už 3:0. Renato Tapia krátce po svém propadnutí na půlící čáře sestřelil rozběhnutého Wasse.
52'
Santiago Mina na levém křídle odevzdal míč Caricolovi, jehož centr sice nevypadal špatně, ale jeho spoluhráči se k němu neprobojovali.
51'
José Gayá měl volněji na levé straně, jenže z dané situace neodcentroval a dokonce nezískal ani autové vhazování.
50'
Facundo Ferreyra toužil po první střele mezi tři tyče, jenže z více než dvaceti metrů se do těchto míst v žádném případě netrefil.
49'
Lee Kang-in se z poloviny hřiště snažil vysunout Alexe Blanca, ale ten byl v daný okamžik zakřižován hned dvěma obránci Celty Vigo.
48'
Dříve či později na náhradníky určitě dojde. V tomto ohledu mají určitě navrch domácí, kteří mají v rezervě borce jako Cuntrone, Gameiro, Vallejo nebo Guedes.
47'
Ani jeden z trenérů před začátkem druhého poločasu nesáhl do sestavy, a tak na obou stranách pokračují původní jedenáctky.
46'
Žluté karty: 0 – 2.
Určitě to nebyl první poločas, na který se bude dlouho vzpomínat. Oba celky si vypracovaly jen pár náznaků šancí a vše se dokonce obešlo bez jediné střely na branky Cillessena a Blanca. O něco lépe vypadaly akce Valencie, která v jednom případě dokonce skórovala, nicméně zásah Wasse do sítě svého bývalého týmu nemohl platit pro ofsajd.
45+3'
45+3'
Lee Kang-in prvním dotekem vracel míč do křídla na nastartovaného Wasse, jenž si ale nepohlídal pravidlo o ofsajdu.
45+2'
Augusto Solari na útočné půlce získal míč na Račićovi, ale Denis Suárez následný protiútok zazdil mizernou přihrávkou do autu.
45+1'
Cillessen vyboxoval Caricolův centr ze standardní situace a začal tím rychlý protiútok. Ten skončil nahrávkou Račiće na Gayu, jehož finální pas na malé vápno prosvištěl až do zámezí.
45'
Nastavují se 3 minuty.
44'
Před Maxi Gómezem se otevřel prostor na střelu z dálky. Tu však avizoval tak okatě, že mu pod nohy skočil jeden z obránců.
43'
Za zajímavým nákopem za obranu ze všech sil upaloval Lee Kang-in. Ještě před jedním z nejaktivnějších hráčů na hřišti ale stihl zasáhnout Blanco.
42'
Gayá vhodil míč na Račiće a ten ho vrátil zpět ke stoperům Valencie. Čas na vstřelení gólu v rámci první půle se rychle krátí.
41'
Alex Blanco prováhal ideální moment na centr a na levé straně se nakonec posunul s balonem až za koncovou čáru. Rozehrávat bude jeho jmenovec v brance Viga.
40'
Lee Kang-in kličkoval tak dlouho, až byl donucen přihrát Račićovi. Ten na jeho čáry ale nenavázal, kolmice byla nepřesná.
39'
Cillessenův výkop zmizel v autu. V některých momentech je na nizozemském brankáři znát jistá nerozehranost.
37'
Po centru Denise Suáreze se pískala hra rukou. Míč dopadl na horní končetinu překvapeného Caricola.
36'
Hlavní rozhodčí dopískl nedovolený zákrok na Facunda Ferreyru, jenž se kvůli držení nemohl rozběhnout pro možnou přihrávku Suáreze.
35'
Oba týmy zatím vystřelily jen jednou. Na další pokus si budeme muset evidentně počkat, prudký centr Arauja hlavou zablokoval Lee Kang-in.
34'
Opět Celta vůbec nespěchá s přechodem z vlastní poloviny. To má za následek i vyšší držení míče.
32'
Santiago Mina dvakrát za sebou čepoval míč do ohně, ale domácí defenziva si v obou případech před Cillessenem poradila.
31'
Santi Mina byl přesvědčen, že ho ve výskokou fauloval Correia. Trochu to ale přehnal s protesty a sám si řekl o žlutou kartu.
30'
Držení míče: 45 % – 55 %.
29'
Lee Kang-in o centimetry nedosáhl na Wassovu přihrávku z křídla. Jeden ze skluzujících obránců předtím míč tečoval a zabránil velkým nepříjemnostem.
28'
Jen co se hosté alespoň trochu přiblížili pokutovému území, tak byli zase bez milosti vytlačeni do klidného středu pole.
27'
Domácí nijak nenapadají a nechávají Celtě spoustu času na opatrnou rozehrávku z obranné linie. Tempo proto není bůhvíjak vysoké.
26'
Nyní už se dá mluvit o tom, že začátek zápasu lépe vyšel Valencii. Hostující ofenzivní hráči jako Mina nebo Ferreyra jsou víceméně mimo hru.
24'
Lee Kang-in přetáhl svůj centr daleko mimo hrací plochu. Zpět do hry uvede balon pětadvacetiletý Rubén Blanco.
23'
Videorozhodčí původní výrok potvrdili. Dánský fotbalista byl v momentě Gómezovy přihrávky jako jediný uvnitř velkého vápna.
22'
Maxi Gómez po precizním přenesení na levou stranu z jedničky posouval míč směrem do vápna. Blanco na přihrávku nedosáhl, do hry se tak dostal Wass, jehož přesná trefa kvůli ofsajdu platit nemůže.
21'
Po standardce Denise Suáreze byl míč odvracen daleko před vápno. Tam se pro ambiciózní ránu rozhodl Nolito, ale nizozemský gólman zasahovat nemusel.
20'
Hugo Guillamón odvedl svou práci před bránou Cillessena, kde vyčistil prostor po centru Huga Malla.
19'
Právě Gayá propadl na půlce, ale Solariho centr z darovaného protiútoku po pravém křídle žádného dalšího útočícího hráče nenašel.
18'
Hosté nechodí pro nedovolené zákroky daleko. Na vlastní kůži to pocítil také valencijský kapitán José Gayá.
17'
Přetažený centr byl u zadní tyče sklepáván na střed, ale Celta žádnou střelu na Rubéna Blanca nepovolila.
16'
Hugo Mallo uspěl v rychlostním souboji s útočícím Alexem Blancem, jenže to byl on, kdo se dotkl míče jako poslední. Proto následuje roh.
15'
Jihokorejský legionář potřeboval zásah realizačního týmu, ale vypadá to, že minimálně pro nadcházející minuty bude moci pokračovat.
14'
Zkraje čtrnácté minuty se poprvé žlutí. Lee Kang-in byl ve středovém kruhu zasažen kopačkou Nolita.
12'
Hosté moc nespěchali s rozehrávkou. Výsledkem toho byla Blancova rozehrávka pod tlakem, která zaváněla nepříjemnou chybou.
11'
Úvodní desetiminutovka toho moc nenaznačila. Kromě jedné hlavičky Blanca se toho příliš nestalo. Je to velký boj o střed hřiště.
10'
Santiago Mina bolestivě zasáhl do nohy Uroše Račiće. Opět to bude Valencia, jež bude sbírat procenta do statistiky držení míče.
9'
Celta vytáhla napadání, ale domácí se l ledovým klidem prokombinovali k nákopu na Gómeze, který však uruguayský útočník nezkrotil.
8'
Nyní už je pískáno ve prospěch domácího týmu. Lee Kang-in byl v blízkosti půlící čáry faulován Tapiou.
7'
Maxi Gómez byl v držení míče, ale i tak mu byl odpískán diskutabilní faul na Denise Suáreze, který k němu rychle přistoupil.
6'
Kang-in rozdal míč do strany na Wasse, jehož centr měl velmi dobré parametry, ale to už se nedalo říct o hlavičce Blanca, jež letěla nad břevno.
5'
Hosté jsou na krátkou chvíli v oslabení. Peruánský záložník Tapia zřejmě inkasoval bolestivý úder do obličeje.
4'
Celta si vypracovala první rohový kop, ale hostující defenziva ho zvládla ubránit bez větších komplikací. Na zemi mezitím zůstává Renato Tapia.
3'
Několik kontaktů s balonem má za sebou také Jasper Cillessen, který se po operaci ruky a dlouhodobém rekonvalescenci představuje v brance Valencie vůbec poprvé v sezóně.
2'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří se trpělivě snaží najít způsob k posunu na útočnou polovinu.
1'

Valencia CF: Cillessen – T. Correia, Paulista, Guillamón, Gayá (C) – Wass, Račić, Soler, A. Blanco – Lee Kang-in, Gómez.
Náhradníci: Doménech, Rivero – Cutrone, Ferro, Gameiro, Guedes, Lato, Mangala, Musah, Ch. Oliva, Jason, M. Vallejo.

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), N. Araujo, Murillo, Caricol – Solari, Tapia, Denis Suárez, Nolito – Ferreyra, S. Mina.
Náhradníci: Villar – Aidoo, Baeza, Beltrán, Fontán, González, Holsgrove, K. Vázquez.

Rozhodčí: Gómez – Romero, Granado.

Valencia CF

Netopýři drží až třináctou pozici s celkovým počtem 24 bodů. V posledním kole prohráli na hřišti Realu Madrid 2:0! Pro Valencii to nevypadá na dobrou sezónu, kterou by měla zakončit na některých z pohárových příček. Na ty ztrácí již přes deset bodů, což je v probíhající druhé polovině sezóny hodně. Naopak Valencie se klidně může dostat do sestupových starostí, pokud nezačne pravidelněji získávat body. Velkým problémem Valencie je střílení branek, kdy prozatím vstřelila 28 branek, což činí zhruba 1,2 branky na zápas a pro tým, jako je Valencie, je to opravdu málo. Naposledy dala Valencie více jak dvě branky v zápase 19. prosince proti Barceloně (zápas tehdy skončil 2:2)! Od té doby se prosadí maximálně jednou nebo vůbec.

Real Club Celta de Vigo

Vigo drží devátou pozici s celkovým počtem 29 bodů a zatím si drží poklidnější střed tabulky. Po třech remízových stavech dokázalo Vigo v minulém zápase zvítězit 3:1 nad předposledním Elche.
Vigo je na venkovních hřištích remízovým přeborníkem. Z dvanácti duelů hned sedm dokázalo remizovat, jedno utkání vyhrálo a čtyři pak ztratilo.
I Vigo je týmem, který příliš mnoho branek nestřílí, na venkovních zápasech dokázalo skórovat jen jedenáctkrát v dvanácti odehraných zápasech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.