La Liga - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Valladolid - 9. května 2021   16:15

Valencia
45+1' Gómez (Gayá) • 48' Gómez (Soler) • 89' T. Correia (Čeryšev)
3:0
(1:0)
Valencia
Cillessen – Paulista, Guillamón, Diakhaby – T. Correia, Soler (86. Jason), Wass (86. Ch. Oliva), Gayá (C) – Lee Kang-in (65. Račić), Guedes (77. Čeryšev) – Gómez (77. Gameiro).
Gil – Nevado, Martínez
Estadio de Mestalla (Valencia)
Valladolid
Masip – Janko (70. Kodro), J. Sánchez (70. Olivas), Aljámik, Olaza – Míchel (C) (70. K. Pérez), Mesa, Alcaraz (59. Hervías) – Jota (58. Maranhão), Weissman, Plano.

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne!
Domácí vítězství posouvá Valencii CF na 13. místo, zatímco Real Valladolid zůstává těsně nad sestupovou propastí na 17. příčce.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 2:11. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 17:6.
Veledůležité tři body v boji o záchranu nakonec zapíše Valencie! Ta na Mestalle nejdříve za soupeřem herně ztrácela, poté se ale projev obou týmů vyrovnal a jako rozdílový se nakonec ukázal gól Maxiho Gómeze několik málo vteřin před koncem prvního poločasu. Uruguyaec pak bezprostředně po přestávce přidal ještě jednu branku, načež konečné skóre ustanovil Thierry Correia. Snaha Valladolidu zvrátit nepříznivý průběh byla v drtivé většině bezvýsledná.
90+3'
90+3'
Ani z tohoto centru však nevzešla sebemenší šance.
90+2'
Nedovolený zákrok Josého Gayi, který se ohnal po Kikem Pérezovi, nabídne Valladolidu přímý volný kop z blízkosti rohového praporku.
90+1'
Hosté se ještě sympaticky snaží alespoň o čestnou branku.
90'
Trápení Valladolidu se protáhne o tři nastavené minutky.
89'
Valencia právě vstřelila branku!
Zápas je definitivně uzavřen! Postaral se o to v první řadě precizním centrem Denis Čeryšev, na jehož práci navázal přesnou hlavičkou k tyči nikým nestrážený THIERRY CORREIA! Jedná se o premiérovou branku portugalského beka v dresu Valencie.
88'
Kike Pérez si neporozuměl s Hervíasem a poslal mu míč do míst, kam to křídelník vůbec nečekal. Prostřednictvím autového vhazování se tak vrací balón Netopýrům.
87'
Valladolid se snaží vybudovat si tlak, proti poctivě bránící Valencii se mu to ale vůbec nedaří.
86'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Jason.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Christian Oliva.
85'
Hugo Guillamón musel zahrát na rohový kop, příliš jej to však zpětně trápit nemusí, společně s kolegy si perfektně poradil.
84'
Denis Čeryšev mohl nastartovat Gameira průnikovou přihrávkou, nevyměřil ale její razanci a ve výsledku z toho je jen malá domů pro Jordiho Masipa.
82'
Valencia v mezidobí stihla získat i přijít o míč, stěžejní pro ní však v této fázi je neinkasovat.
81'
Džávád Aljámik však z ambiciózního voleje nepropálil blok obránců a naopak nastartoval brejk soupeře. Naštěstí pro něj ale Čeryšev kličkou na Plana nevyzrál.
80'
O ohrožení domácí brány se pokusí královský celek ze svého osmého rohového kopu.
78'
Hervías neumístil svůj centr z pravého křídla vůbec špatně, Maranhão však ze záklonu hlavičkoval nad.
77'
Valencia se po sérii ofenzivních výpadů znovu zformovala do bloku, přes který nehodlá Valladolidu nabídnout průchodnou trasu.
77'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Kévin Gameiro.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Denis Čeryšev.
76'
V ofsajdu se nechal nachytat Maxi Gómez.
75'
Další dobrá práce defenzívy nastartovala kontr vedený Guedesem, s portugalským křídlem se ale poctivě vrátil Óscar Plano a odzbrojil jej dříve, než stihnul napáchat jakékoliv škody.
74'
Po zásahu Račiće se bude tento typ standardky opakovat, jen z druhé strany.
73'
V tomto případě už Olaza vytěžil díky teči ze svého centru alespoň rohový kop.
72'
Wass na středu pole zachytil míč, Cillessen ale pod presem útočníků ve spěchu napálil balón do zámezí.
71'
Olaza byl dobrou poziční hrou obrany vyhnán do nevýhodných míst, odkud nacentroval jen na tribunu.
70'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Míchel, přichází Kike Pérez.
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Javier Sánchez, přichází Kiko Olivas.
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Saidy Janko, přichází Kenan Kodro.
69'
Hervíasův zpackaný centr žádné nebezpečí pro Jaspera Cillessena neznamená.
68'
Zmatek v hostující obraně napáchal také sám Guedes, když po rychlém brejku centroval z pravé strany, bohužel pro domácí mu ale chyběla jakákoliv dopomoc.
66'
Po vydařené kombinaci s Guedesem Gayà mohl pálit z nebezpečných míst, přes nohu ale levačkou poslal míč do míst, kde Masip vůbec nemusí zasahovat.
65'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Lee Kang-in, přichází Uroš Račić.
65'
Thierry Correia si počkal na kontakt s Mesou a vymodlil si faul, kterým získá svému mužstvu čas na oddech.
65'
Skákavý Jankův centr byl lahůdkou pro defenzívu Murcielágos.
63'
Hosté v souladu se střídáními stupňují své útočné snahy.
62'
Před pokutovým územím Valencie se teď odehrála série osobních soubojů, z nichž jako vítěz vzešel Valladolid. Po centru si pak našel zajímavě odražený míč Plano, napálil ale jen spoluhráče Džáváda Aljámika.
61'
Servírovaný míč z Hervíasovy nohy pro změnu odklidil na roh Correia.
60'
Míchelův centr z přímáku zaplachtil přímo do náručí Cillessena.
59'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Rubén Alcaraz, přichází Pablo Hervías.
58'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Jota, přichází Maranhão.
58'
K propadlému centru na polovině Realu se dostal Kang-in až po Olazovi a musel jej faulovat.
57'
Zatím velmi bezzubým se zdá být útok Valladolidu, který není schopen kontinuálně kombinovat.
56'
Valencii se nyní podařilo delší dobu podržet míč a nejspíše nebude příliš smutnit nad tím, že Guedes nepovedeným přenesením hry zahnal Correiu za brankovou čáru.
55'
Tentokráte zkusil štěstí Rubén Alcaraz, ani on však nevměstnal svůj pokus do vymezeného prostoru.
54'
V takovém případě se ale nesmí dopouštět zbytečných faulů. Daniel Wass v tomto případě podrazil dravého Plana.
54'
Valencia se stáhla do defenzivnějšího rozestavení, v němž se zřejmě pokusí hájit slibné vedení.
53'
Janko se včasně stáhnul před Guedese a sebral mu z kopačky nedostatečně razantní pas Kang-ina.
52'
Exekuce se ujal Olaza, balón ale zatočil mimo oblast tří tyčí.
51'
Hugo Guillamón byl skluzem pozdě v souboji s Roquem Mesou a poslal jej k zemi. Sudí přiděluje Valladolidu přímák ze zajímavé pozice.
50'
Z chlapského souboje tělo na tělo s Kang-inem se musel vzpamatovávat rozehrávající Alcaraz, dal se ale do kupy.
48'
Perfektní vstup do druhého dějství zažívají Netopýři, kteří si vydobyli dvougólové vedení! Nepřesnou přihrávku Joty přečetl Carlos Soler, poslal za obranu MAXIHO GÓMEZE a ten svou druhou dnešní gólovou střelou na přední tyči propálil Jordiho Masipa!
47'
Po ztrátě míče se Míchel postavil do cesty Solerovi a znemožnil mu tak postupovat dále vpřed.
46'
Hosté načínají poločas kombinací ze zadních řad.
46'
Valladolid rozehrál druhou půli.
46'

Ofsajdy: 1 – 2
Po zajímavém úvodu prvního dějství, kdy oba týmy měly příležitosti k tomu otevřít skóre, přišla méně záživná pasáž. Častěji kombinovala Valencia, o něco nebezpečněji se však jevil z kontrů Valladolid. Klíčová pro průběh utkání však je a bude branka Maxiho Gómeze z nastavení úvodního poločasu, kterou dostal připravenou jako na zlatém podnose od svého kapitána Gayi.
45+3'
45+2'
Ještě se zkoumal možný ofsajd Wasse na přední tyči, ten se ale podle všeho nekonal.
45+1'
Trefu do šatny inkasuje Real Valladolid! Po pohledné kombinaci připravil z levé strany parádní přízemní centr José Gayà a MAXI GÓMEZ už před odkrytou bránou neměl problém zakončit! Toto hostující obrana hrubě nezvládla!
45'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Gonçalo Guedes se na hranici vápna uvolnil k zajímavé střele, jež zaplachtila jen kousíček vedle tyče, případný gól by ale platit nemohl, jelikož arbitr odpískal Portugalcovu ve tváři Alcaraze.
43'
Correia při startu na míč uštědřil úder do obličeje Jotovi, sudí však přestupek nespatřil. Po přerušení tak musel hostující forvard soupeři vracet míč z autu.
42'
Právě José Gayà nepovedeným zpracováním nabídnul možnost získat míč Óscarovi Planovi, kterého pak obratem šlapákem fauloval. Incident se nakonec obejde bez karetního trestu.
42'
Balón je opět v běhu.
40'
Při střetu u rohového praporku dostal kopačkou nepříjemně do obličeje José Gayà od Saidyho Janka. Vypadá to však, že domácí kapitán se otřepe a bude pokračovat.
39'
Míchel pravděpodobně v secvičeném signálu hledal dloubákem za obranou některého z kolegů, míč však zamířil jen na odkop pro Cillessena.
38'
Po nepovedené rozehrávce musel Wass takticky přerušit postup Mesy.
37'
Valencie se během posledních minut usídlila na soupeřově území, gólové příležitosti z toho však nepramení.
36'
Ve společnosti několika obránců Gómez nemohl než poslat vysokánský centr přímou cestou do zámezí.
35'
Thierrymu Correiovi viditelně nesednul centr z pravé strany. Balón také ztroskotal už na prvním obránci, skrze autové vhazování ale ještě Valencie zůstane na kopačáku.
34'
Nákop z obrany za sebe prodlužoval Kang-in, Carlos Soler, o němž si myslel, že bude v náběhu, však tuto variantu vůbec neočekával.
33'
Až do středového kruhu se nechal při bránění Plana vtáhnout Mouctar Diakhaby. Francouzský stoper se následně raději uchýlil k taktickému faulu.
32'
Rohový kop Olazy proletěl celou šestnáctkou až na její zadní hranici, kde jej odklidil do bezpečí Correia.
31'
Diakhaby perfektně přečetl přenesení hry na nebezpečně postaveného Plana, balón ale ještě spadl k nohám hostů.
30'
Také Valencie se ale nechala na vlastní polovině dostat pod zbytečný zámek a vzdala se míče.
29'
Nátlak Valencie každopádně donutil Masipa při rozehrávce k nouzovému odkopu přímo na bíle oděné fotbalisty.
28'
Tuto sekvenci ovšem již definitivně uťal ambiciózní, avšak nepřesnou pumelicí Wass.
27'
Útok Valencie teď ztroskotal ještě o něco dříve, před finální fází, Netopýři ale ještě vybojovali cenné zboží zpět.
26'
Z pravého křídla už Javier Sánchez vyhledal Plana, jehož obtížné zakončení na přední tyči však postrádalo jakoukoliv přesnost.
25'
Prolomit impotenci svého týmu se pokusil Olaza pohotovým centrem, hlavy obránců se k němu však prodraly o něco dříve.
24'
Ani domácí mužstvo dočasně vedené Vorem se ale přes defenzívu protivníka neprokličkovalo.
24'
Nepovedená kombinace Aljámika a Weissmana dává šanci zaútočit Valencii.
23'
Janko se poctivě vrátil s Guedesem a dobrou prací tělem jej u rohového praporku odstavil od meruny.
22'
Teď byl nizozemský gólman včas z brány a posbíral průnikový míč ještě před Óscarem Planem, jeho původním adresátem.
21'
Rohový kop možná trošku zbrkle Cillessen boxoval, než aby jej chytil do rukavic, obrana Valencie si však ve výsledku poradila.
20'
Těžiště hry se každopádně po úspěšném presinku přesunulo před domácí bránu, kde Daniel Wass přizvednul dělovku Míchela nad vlastní svatyni.
19'
Džávád Aljámik zavadil o nohy Maxiho Gómeze a, ještě než do souboje doputoval míč, se dopustil přestupku.
18'
Tato standardka úspěchem rovněž neskončí, Cillessen bude vykopávat.
17'
Jotův lob do pokutového území sice napoprvé nikoho nenašel, Míchel však posbíral propadlý míč a získal o Diakhabyho alespoň rohový kop.
16'
I opakovaný roh královský celek přečkal, a tak může pomýšlet na vlastní útočnou aktivitu.
15'
Valladolid prvnímu většímu náporu soupeře čelí statečně.
14'
Rozpoutat gólovou radost svého týmu mohl po několika šikovných dotecích a nezištné střele pravačkou Gonçalo Guedes, jeho projektil si to ale namířil asi o metřík výše, než Portugalec původně zamýšlel! Takhle z toho bude po lehoučké teči jen rohový kop.
13'
Balón se nyní pohybuje výhradně mezi oběma šestnáctkami.
12'
Jako nebezpečnější se zatím směrem dopředu jeví hostující soubor, kterému jistě dodaly sebevědomí prvotní šance. Los Che se naproti tomu v přechodu do ofenzívy víceméně trápí.
11'
Rychlou akci Valladolidu táhnul Roque Mesa, z hranice vápna ale poslal skrytou střelu levačkou pěkných pár metrů mimo zařízení.
10'
Postavení mimo hry v podání Gómeze přerušuje hru.
10'
Valencie následně ustála rohový kop a mohla pomýšlet na úder z protiútoku, Gayův centr ovšem skončil v rukavicích Masipa.
8'
Po rychlém driblingu směrem na střed hřiště ostře pálil levou nohou Jota, Jasper Cillessen se však vytáhnul parádním zákrokem! Zakročit pak dokázal také proti dorážce Olazy na bližší tyč, která rovněž nepostrádala razanci!
8'
Alcaraz se po dobrém zákroku Diakhabyho dožadoval u hlavního arbitra faulu, všechna snaha však byla marná.
7'
Hosté se po vyhrané hlavičce snažili rychle přejít do útoku, zmařil to však odmávaný ofsajd Mesy.
6'
O centr se pokusil Jota, Shon Zalma Weissman by ale musel měřit nejméně tři metry, aby na toto oslovení dosáhnul.
5'
Míč teď několikrát v krátkém sledu změnil držitele, ani jeden s ním ovšem neumí lépe naložit.
4'
Obětí nedovoleného zákroku se stal při krytí míče rovněž Maxi Gómez, který tak umožňuje svým spoluhráčům posunout se výše.
3'
Alcaraz svůj pokus o ohrožení branky opřel jen do zdi, zatímco pohotová dorážka Óscara Plana zpoza šestnáctky skončila hodně mimo Cillessenovy brány.
2'
Guillamón přejel procházejícího Plana a dopustil se premiérového faulu utkání. Hosté mají k dispozici standardku ze vzdálenosti přibližně třiceti metrů.
1'
Netopýři o balón vcelku rychle přišli, ani kombinace Valladolidu však zatím nenese ovoce.
1'
Domácí fotbalisté ze středového puntíku rozehráli duel.
1'
Všechny formality, včetně minuty ticha za zesnulou legendu Valencie Abelarda Gonzáleze, proběhly, může se jít na věc.
Hráči už v doprovodu rozhodčích vstupují na hřiště.

Valencia CF: Cillessen – Paulista, Guillamón, Diakhaby – T. Correia, Soler, Wass, Gayá (C) – Lee Kang-in, Guedes – Gómez.
Náhradníci: Doménech – Ferro, Gameiro, Čeryšev, Lato, Mangala, Musah, Ch. Oliva, Piccini, Račić, Jason, M. Vallejo.

Real Valladolid: Masip – Janko, J. Sánchez, Aljámik, Olaza – Míchel (C), Mesa, Alcaraz – Jota, Weissman, Plano.
Náhradníci: Roberto – Maranhão, Fernández, Bruno González, Guardiola, Hervías, Nacho Martínez, Olivas, K. Pérez, Fede, T. Villa, Kodro.

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
Vzájemné zápasy:

Společná klání těchto dvou týmů mají rozsáhlou historii. 89 soutěžních duelů vyznívá podstatně lépe pro Valencii, která ovládla 41 z těchto střetnutí. 24 zápasů skončilo bodovou dělbou a stejný počet výhrou Valladolidu.

První letošní utkání z ledna tohoto kalendářního roku rovněž opanovali borci od Středozemního moře. Na Estadio José Zorrilla rozhodnul jediným gólem Carlos Soler. Kdybychom se podívali na poslední vzájemný zápas hraný ve Valencii, začátkem července 2020 domácí mužstvo rovněž triumfovalo a to poměrem 2:1.
Real Valladolid:

Mezi elitu Pyrenejského poloostrova se znovu prokousal královský klub před třemi lety, během nichž se sice nenechal shodit zase o patro níže, jednoduchý život ale v LaLize rozhodně nemá. Po 16. a 13. příčce si v tuto chvíli prozatímně stojí Valladolid na 17. pozici, o kterou se zasloužil dosavadním ziskem 31 bodů.

Ofenzíva i defenzíva patří mezi průměr ligy, ovšem ani na jednom konci hřiště Real nevyčnívá, což je možná jeho největší problém. S 16 remízami totiž zaznamenal suverénně nejvíc smírů. Přesto na venkovní půdě nejsou výkony Valladolidu úplně marné, o čemž svědčí výsledková bilance 2-9-6.

Tato strana barikády už počítá jisté ztráty. Ze zdravotních důvodů totiž budou takřka určitě scházet trenéru Sergiovi nejlepší střelec Orellana, shodou okolností bývalý hráč Valencie, a Raúl García.

Poslední zápasy:

Real Valladolid 1:1 Real Betis (LaLiga)
Athletic Bilbao 2:2 Real Valladolid (LaLiga)

Valencia CF:

Domácí Netopýři zažívají nelehké období. Ještě v roce 2019 vyhráli Copa del Rey a nastupovali v Lize mistrů, během dvou let se ale jejich akcie razantně propadly. Valencii momentálně náleží s 36 body až 14. ligové místo, jemuž stále matematicky hrozí sestup, a špatné letošní výsledky odnesl na začátku týdne vyhazovem hlavní trenér Javi Gracia.

Mužstvo, do kterého vloni v létě nepřibyl kvůli finančním obtížím a nevoli vedení jediný nový hráč, dočasně přebrala stálice klubu Voro. Ten bude muset pracovat se čtvrtou nejhorší defenzívou soutěže (51 inkasovaných gólů) a neživelným útokem. Doma však zatím vybojovali Los Che většinu svého bodového přídělu. Celkem na Mestalle šestkrát vyhráli, sedmkrát remizovali a čtyřikrát prohráli.

Pozitivem jednoznačně je také vyčištěná marodka A-týmu. Jediným otazníkem je kapitán José Gayà, který by se ale s poraněním kotníku ze zápasu s Barcelonou mohl dát dohromady.

Valencia CF 2:3 FC Barcelona (LaLiga)
Valencia CF 1:1 Deportivo Alavés (LaLiga)
CA Osasuna 3:1 Valencia CF (LaLiga)

Nejlepší střelec v soutěži:

Carlos Soler (9 gólů)

Carlos Soler (6 asistencí)
Hezký den všem fotbalovým fanynkám i fanouškům! Tento přenos vám přiblíží průběh utkání 35. kola LaLigy mezi Valencií CF a Realem Valladolid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.