La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Real Sociedad - 7. listopadu 2021   18:30

0:2
(0:0)
Real Sociedad
72' Merino  (Portu) • 82' Januzaj
CA Osasuna
Herrera – N. Vidal, D. García, U. García, M. Sánchez (83. Cote) – Brašanac, Torró, Moncayola – Barja (71. E. Ávila), Kike García (83. Budimir), R. García (83. R. Torres).
Ortiz – Villaseñor, Estévez
Estadio El Sadar (Pamplona)
Remiro – Zaldúa, A. Elustondo, Le Normand, Rico (46. Muñoz) – Merino, Zubimendi, D. Silva (83. Turrientes) – Januzaj (87. Lobete), Isak (71. Sörloth), Barrenetxea (71. Portu).

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 2:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 11:12.
Je konec! Favorit dnešního utkání v podobě San Sebastianu nakonec vítězí o dvě branky, když obě dal v druhém poločase. Hosté se poprvé prosadili až ve dvaasedmdesáté minutě, když přežili tutovou šanci domácích. Mikel Merino vypálil z hranice vápna a jeho pokus tečoval hráč Osasuny mimo dosah gólmana. O deset minut později navíc hosté kopali penaltu, kterou proměnil Adnan Januzaj velmi nekompromisně. Domácí celek už se následně nevzchopil k nějakému dramatu a po houževnatém boji padl 0:2.
90+3'
90+3'
Ezequiel Ávila ještě ke konci utkání vyzkoušel slušnou ránu ze střední vzdálenosti. Álex Remiro ovšem na balón viděl a balón vyrazil na rohový kop.
90+2'
A do konce zápasu už nám chybí několik desítek sekund. Domácí celek sice drží míč na svých kopačkách, avšak je s ním daleko od soupeřovy svatyně.
90+1'
Martín Zubimendi nyní dostal žlutou kartu, když mu rozhodčí sečetl již několik faulů dohromady.
90'
Nastavovat se budou tři minuty!
89'
Hostující celek kombinuje na útočné polovině, zatímco domácí celek už moc nenapadá.
87'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Julen Lobete.
86'
Osasuna to nyní ještě zkusila centrem do vápna, s tím si obrana hostí v pohodě poradila.
85'
Zápas už je pět minut před koncem vlastně rozhodnutý. San Sebastian se vrátí do čela španělské LaLigy. Oproti Bílému baletu ale bude mít o zápas více.
83'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Rubén García, přichází Roberto Torres.

Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Kike García, přichází Ante Budimir.

Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Manu Sánchez, přichází Cote.
83'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází David Silva, přichází Benat Turrientes.
82'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
ADNAN JANUZAJ potvrzuje svou stoprocentní úspěšnost při penaltách! Vyslal nechytatelnou bombu kousek od středu brány. Herrera ale skočil na druhou stranu, a neměl šanci na zákrok.
81'
Penalta pro San Sebastian!
80'
A do konce utkání nám chybí posledních deset minut! Osasuna je stále opařena inkasovanou brankou a nyní se vůbec nemůže dostat do tempa hry.
79'
Sergio Herrera poslal daleký výkop od své brány, načež následovalo několik soubojů na polovině hřiště. Ty skončily faulem domácího celku.
77'
Hráči v pruhovaných dresech drží balón na svých kopačkách a kombinují na útočné polovině.
76'
San Sebastian je nyní při chuti, zatímco domácí celek je inkasovanou brankou celkem opařen.
75'
A během chvilky to mohlo být o dvě branky! Portu si naběhl z druhé vlny do šance. Jeho pokus byl ale slabý, a tak Sergio Herrera bez větších potíží zasáhl.
74'
Střely: 4 – 6!
72'
Hosté se necelých dvacet minut před koncem dostávají v tomto utkání do vedení! Portu posunul balón na MIKELA MERINA, který vypálil z hranice vápna. Jeho střelu ještě tečoval jeden z domácích a gólman neměl šanci na zákrok.
71'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Kike Barja, přichází Ezequiel Ávila.
71'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Alexander Sörloth.

Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Portu.
70'
Držení míče: 42% – 58%!
69'
No, Osasuna se dnes rozhodně nechce smířit s rolí outsidera... Má dnes i na výhru.
67'
První velká šance v zápase, kterou měli domácí! Osasuna předvedla rychlou akci. Rubén García posunul míč na spoluhráče ve vápně, který se sám objevil před gólmanem. Álex Remiro ale předvedl dobrý zákrok a uchránil svůj tým.
66'
San Sebastian drží míč na svých kopačkách a kombinují na obranné polovině. To jest daleko od soupeřovy brány, nejspíše navíc bude střídat.
65'
Ovšem standardní situace dnes nejsou devizou ani jednoho z týmů. Nízký centr sebral první hráč soupeřova týmu, který míč odpálil do bezpečí.
64'
Aihen Muñoz si špatně zpracoval balón, načež soupeře ještě podržel a podrazil. Domácí mají standardku.
63'
Sergio Herrera musel jít za balónem, jelikož se za ním hnal rychle i jeden z hostujících. Vše ale vyřešil obránce domácích, který balón nekompromisně odpálil.
62'
Nakonec domácí vybojovali rohový kop. Míč propadl až na pravou stranu vápna, kde proběhl tuhý souboj mezi dvěma hráči. Úspěšnější byl ten hostující.
61'
Osasuna po delší době drží balón na svých kopačkách a může prověřit obranu hostujícího celku.
60'
Dnešní zápas se rozhodně nehraje v rukavičkách. Viděli jsme už několik ostrých soubojů a hodně faulů. Žlutá karta ovšem, zatím padla jen jedna jediná.
59'
Adnan Januzaj si nabíhal za obranu, kam chtěl z první poslat jeho spoluhráč pas. Poslední obránce si však svou práci odvedl velmi dobře a zastavil ho.
58'
Střely: 2 – 5!
57'
Mikel Merino je ale už zpět. Ten dnes schytal už hodně ran... Stále je však velmi aktivní.
56'
Mikel Merino dostal ránu do obličeje loktem ve vápně, tu mu však dal jeho vlastní spoluhráč. Merino se nyní vydal ke střídačkám, aby mohl být ošetřen.
55'
Jon Moncayola chtěl ještě zastavit soupeře a získal balón na útočné polovině. Svého soupeře ovšem jen podkopl, a tak je mu pískaný nedovolený zákrok.
54'
Osasuna vybojovala autové vhazování. To si o chvilku později zopakovala, jelikož centr do vápna byl zablokován. Domácí se však o kousek posunuli dopředu.
53'
Držení míče: 40% – 60%!
51'
Hodně těsný ofsajd nyní odpískal lajnový sudí. Sergio Herrera bude moci rozehrávat kousek od brány.
50'
Je za námi prvních pět minut druhého poločasu, ve kterých se nestalo vlastně vůbec nic zajímavého. Viděli jsme akorát jedno střídání Realu Sociedad.
49'
San Sebastian vyslal celkem zajímavý lob až na hranici vápna, kde si jej dokázal jeden z hostí sklepnout. K zakončení se však nakonec nedostal.
48'
Osasuna se vydala aktivně napadat až k brankáři, který musel jen nakopnout balón dopředu. jeden z domácích následně zahrál rukou, která je pískána.
47'
Hostující obránce to nyní udělal celkem dobře. Jako poslední hráč otřel balón o svého soupeře, od něhož šel míč do zámezí. Následuje odkop gólmana.
46'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Diego Rico, přichází Aihen Muñoz.
46'
Je za námi první poločas dnešního duelu, ve kterém jsme neviděli ani jednu branku. Více ze hry měli jasně hostující fotbalisté, což je vidět i na procentu držení míče. Ani to jim však ke vstřelení branky nestačilo. navíc jsme neviděli ani nějakou zajímavější možnost na té či oné straně.

Další poločas začne přibližně v 19:34.
45+2'
45+1'
Mikel Merino zatím nevypadá, že by měl v utkání pokračovat. Dostal se totiž před několika okamžiky do souboje ve vápně, kde nejprve zaškobrtl o nohu soupeře. Nyní už je ale ošetřovaný a celkem jasně kulhá na pravou nohu.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta!
44'
Hostující fotbalisté stále mají mí č na svých kopačkách, ale jsou jen u svého gólmana. Osasuna aktivně napadá a San Sebastian s tím má problémy.
43'
Osasuna následně aktivně napadal svého soupeře, avšak v blízkosti vápna se k míči nedostala.
42'
Fotbalisté v pruhovaných bílomodrých dresech drželi míč a zkusili to dalekým nákopem na pravou stranu. Míč posléze doskákal jen do zámezí.
41'
Počet střel: 2 – 2!
40'
Sergio Herrera si vyběhl daleko z branky, když míč nezastavil! Pomohl mu ale obránce, který byl u míče o chvilku dříve a stihl ho před míčem odkopnout.
39'
Tentokrát se jeden z hostujících hráčů ocitl na zemi v šestnáctce a vyčítavě se podíval na rozhodčího. Ten ho ale okamžitě zvedá a penaltu pískat nebude.
38'
To už vypadalo trochu zajímavěji! Míč se po několika odrazech dostal na kopačku hráče hostí, který zkusil střelu na zadní tyč. Tu zastavil obránce.
37'
Real Sociedad kombinuje na polovině hřiště a chtěl by jít ještě do konce první půle do vedení.
36'
Držení míče: 41% – 59%!
35'
Do konce prvního poločasu nám zbývá už jen posledních deset minut. Osasuna sice byla u balónu, ovšem tentokrát ho jen napálila daleko od brány.
34'
Hráči v pruhovaných dresech nyní drží více balón na svých kopačkách, ale není jim to k ničemu. Domácí celek se dnes může spolehnout na pevnou obranu.
33'
Mikel Merino si šel pro odražený balón, ale byl u něj o chvilku později, než bylo potřeba. Následně navíc dohrál soupeře a je mu pískán nedovolený zákrok.
32'
San Sebastian to nyní zkoušel celkem zajímavě individuální akcí ve vápně. Obrana domácího celku se ale stihla zformovat a nebezpečí zamezit.
30'
Už je za námi třicet minut hry, tedy třetina dnešního duelu. Žádné zajímavější šance jsme se zatím nedočkali. Stihne ještě do konce první půle gól?
29'
Fotbalisté Osasuny si ještě stěžovali rozhodčímu, ale penaltu na své konto nezískali.
28'
Žlutou kartu dostává Diego Rico (Real Sociedad San Sebastian).
28'
Zajímavou průnikovou přihrávku zkusili domácí. Následoval centr někam na penaltu, kam se hnali hned dva domácí hráči, ani jeden z nich balón netrefil.
27'
Joseba Zaldúa se pustil do aktivního napadání na polovině hřiště a nepáral se s tím ani trochu. Zisk míče z toho ale nakonec nebyl, hosté mají autové vhazování.
26'
A nikam dál se zatím ani nedostala. Real Sociedad je totiž dobře rozestavěný na polovině hřiště.
25'
Centr z pravé strany ovšem cíl určení nenašel. Na druhou stranu se tak po delší době zase mohla podívat Osasuna, která zatím kombinuje na polovině.
24'
Diego Rico si špatně zpracoval balón, přesto se k němu domácí ještě znovu dostali. Vybojovali následně rohový kop, který za chvilku rozehrají.
22'
Adnan Januzaj si chvilku poležel na hřišti, když byl faulovaný nedaleko svého vápna. Nakonec nepotřeboval ani ošetřovat a bude dále pokračovat.
21'
Počet střel: 0 – 0...
20'
Po delší době mohou dopředu také hosté. Joseba Zaldúa poslal míč na střed hřiště, jenže zde přišla celkem laciná ztráta a domácí hru zase otáčejí.
19'
Několik posledních desítek sekund se drží na míči především domácí fotbalisté. Ti se i pokusili o střelu ze střední vzdálenosti, která šla těsně vedle.
18'
Přetažený centr ovšem nikoho v červeném dresu nenašel. Zatím to Osasuně vadit nemusí, jelikož po několika okamžicích se dostala k míči zpět.
17'
Aritz Elustondo si pomohl ve vzduchu rukou, a tak je mu pískán očividný faul. Domácí tak budou mít k dispozici celkem zajímavou standardní situaci.
16'
Na hřišti zatím vidíme převahu hostujícího celku, avšak ta je zejména od šestnáctky k šestnáctce. Nebezpečnou střelu ještě nikdo v tomto duelu neměl.
15'
Nikdo se nyní neměl k tomu, aby se přiznal, že jako poslední tečoval balón. Poté ho dostali domácí.
14'
Jeden z hostí odkop balón protihráči na poslední chvíli. Následně dostal nešťastně zásah do obličeje od napřáhnutého soupeře, ale bude v pořádku.
13'
Osasuna měla k dispozici další rohový kop. Tentokrát jsme nejdříve viděli přihrávku na pravou stranu, poté centr. Ani tentokrát z toho zakončení nebylo.
12'
Držení míče: 35% – 65%!
10'
Je za námi deset minut hry, ve kterých se toho mnoho zajímavého nestalo. Hráči v červeném nyní zahrávali roh, který odvrátil první hráč hostí na přední tyči.
9'
Osasuna už se hnala do zajímavé akce, velká škoda, že šlo o hodně těsný ofsajd. Jinak by pravděpodobně měla obrana hostí minimálně menší komplikace.
8'
Z něj centr nemířil do vápna, ovšem na hranici vápna. Až odtud měla přijít střela, která neprošla skrze zeď z hráčů. Na druhé straně je poté pískán ofsajd.
7'
Real Sociedad to zkusil po levé straně, ze které měl přijít centr. Ten sice neprošel, ale hosté budou mít k dispozici míč i nadále, jelikož má rohový kop.
6'
Osasuna nám toho směrem dopředu moc nepředvedla, a tak je u balónu zase San Sebastian.
5'
Alexander Isak se nejprve hnal do vápna, ale k zakončení se nedostal. Následně Mikel Merino centroval, avšak gólman domácích má míč v rukavicích.
4'
Álex Remiro se nám už také dotkl míče, když pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Hosté se tak mohou hnát do další ofenzivní akce.
3'
Jako první se do útoku vydali hosté. David Silva se hnal z gólmana z levé strany, ale jeho pokus na zadní tyč Sergio Herrera vyrazil pravou rukou.
2'
Je také dobré si říci, kdo hraje v jakých dresech. Domácí celek na sobě má červené zatímco jejich soupeř pro dnešek zvolil pruhované bílomodré.
1'
A dnešní utkání mezi Osasunou a San Sebastianem nám právě odstartovalo! Povede se vrátit hostujícímu celku zpět do čela španělské LaLigy?
1'

CA Osasuna: Herrera – N. Vidal, D. García, U. García, M. Sánchez – Brašanac, Torró, Moncayola – Barja, Kike García, R. García.
Náhradníci: J. Pérez – Oier, E. Ávila, Budimir, Cruz, R. Torres, J. Martínez, I. Pérez, Areso, Cote, Ontiveros, R. Ibáñez.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Zaldúa, A. Elustondo, Le Normand, Rico – Merino, Zubimendi, D. Silva – Januzaj, Isak, Barrenetxea.
Náhradníci: Ryan – Gorosabel, Muñoz, Portu, Turrientes, Sörloth, Guevara, J. Pacheco, Lobete, Navarro.

Rozhodčí: Ortiz – Villaseñor, Estévez.
Real Sociedad San Sebastian

San Sebastian je letošním velkým překvapením, jelikož se po dvanácti odehraných zápasech drží na druhé pozici! Získal dosud dvacet pět bodů a za prvním Realem Madrid zaostává o dva body. Real Sociedad získal v posledních třech utkáních pět bodů, když remizoval s Atléticem Madrid a Bilbaem. Mezi tato dvě vítězství se vklínila výhra nad Celtou Vigo na jejím hřišti.
CA Osasuna

Osasuna nerozjela nový ročník špatně, jelikož po dvanácti zápasech má na svém kontě devatenáct bodů, které jí zaručují sedmou pozici. V těchto místech je tabula hodně nahuštěná, a tak se může po tomto zápase posunout nahoru, ale i se o pár míst propadnout. Domácí celek v posledních třech duelech získal jen dva body, když remizoval s Granadou a Realem Madrid. V posledním duelu už přišla prohra, jelikož fotbalisté Osasuny nestačili na Sevillu na jejím hřišti.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního utkání v rámci španělské LaLigy! Spolu se podíváme na západ mezi Osasunou a Realem Sociedad. Úvodní výkop je naplánován na 18;30 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.