La Liga - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : D. Alavés - 7. května 2022   18:30

Celta Vigo
6' Galhardo (Suárez IV) • 34' Aspas (Suárez IV) • 57' Cervi (Aspas) • 66' Aspas
4:0
(2:0)
Celta Vigo
Dituro – Vázquez, Aidoo, Araujo, Galán – B. Méndez (68. Solari), Beltrán (68. Tapia), Suárez (71. Veiga), Cervi (73. Durán) – Galhardo, Aspas /C/ (68. Pineda).
Carrillo, Blanco – Murillo, Domínguez, Fontán.
Cuadra – Alonso, Méndez
Abanca-Balaídos, Vigo
9659 diváků
D. Alavés
Pacheco – Tenaglia (46. Aguirregabiria), Laguardia /C/, Lejeune, Navarro – Loum (82. Mendes), Pina (62. Pons) – E. Méndez, Moya (46. Vallejo), Rioja (70. López) – Mato.
Sivera – Miazga, Abqar, García, Pellistri, Remeseiro, De la Fuente.

Od začátku do konce naprosto jednoznačný zápas potvrdil bídné výsledky Alavésu na hřištích soupeřů, kde z posledních 11 vystoupení získal jediný bod. Po dnešní vysoké porážce, páté v řadě od Celty Vigo s celkovým poměrem 2:17 (!), klesli fotbalisté z města Vitoria-Gasteiz na dno tabulky a záchrana se jim výrazně vzdaluje. Naopak v pohodě hrající Celta může tři kola před koncem slavit jistotu udržení v La Lize. Na jejím vítězství měla největší podíl hrající legenda klubu, 34letý odchovanec Iago Aspas, který dal dva góly, na jeden přihrál a ještě byl po faulu na něj vyloučen hostující Navarro.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 7:2. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 7:7.
90+3'
90+2'
Domácí v poklidu kombinují, vyčkávají na závěrečný hvizd a nepouštějí soupeře k míči.
90+1'
Durán převzal Vázquezův přetažený centr, nabíhali mu dva hráči, jenže přihrávku adresoval přímo na kopačku hostujícího Edgara Méndeze.
88'
Kevin Vázquez prostřelil Pacheca, kterého zachránila tyč! Autor střely stačil ještě v záklonu odražený míč posunout před bránu Galhardovi, proti kterému se Pacheco stačil přemístit a zabránit z bezprostřední blízkosti pátému banánu.
87'
Dalekonosný pas odkopává rezolutně brankář Alavésu Pacheco.
85'
Duránovu uličku vystihl skluzem ve vlastní šestnáctce Martín Aguirregabiria.
84'
Rozhodnutý zápas se dohrává víceméně z povinnosti v tříčtvrtečním tempu. Nebo se v závěru přece jen dočkáme vzruchu?
82'
Záplavu střídání uzavřel Alavés:
místo Mamadou Louma přichází do hry Tomas Mendes.
80'
Celta zůstala v tlaku i po odvráceném rohu, závěrečná Galánova střela z 25 metrů po zemi však nebezpečná nebyla.
79'
Centr Kevina Vázqueze odkopává Laguardia poměrně zbytečně a nejspíš nechtěně na roh.
77'
Vázquez ťukl míč do strany Solarimu, na jeho centr si naběhl Pineda a hlavičkuje vysoko nad břevno.
76'
Orbelín Pineda dostihl míč v šestnáctce, proti svému strážci se ale neprosadil, ani si po pádu na kolena nevymodlil faul. Hosté zakopávají míč za postranní čáru.
75'
Dnešní utkání sleduje 9659 diváků.
73'
Celta Vigo během pěti minut využila všechny možnosti střídání. Jako poslední opouští hřiště Franco Cervi, nastupuje Manuel "Nolito" Durán.
72'
Pineda hledal uličkou Galharda, který byl u míče o zlomek vteřiny dříve než Pacheco, avšak v nevýhodném úhlu a při pokusu o kličku do hřiště mu brankář míč čistě vypíchl.
71'
Další střídání v celku Celty Vigo:
ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Gabriel Veiga.
70'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Javi López.
70'
Oslabení červenočerní odrážejí dvě pravokřídelní akce Celty v rychlém sledu odkopem na tribunu.
68'
Hned třikrát střídá Celta Vigo:
ze hřiště odcházejí Brais Méndez, Fran Beltrán a hrdina dne Iago Aspas, na jejich místa přicházejí Augusto Solari, Renato Tapia a Orbelín Pineda.
66'
Celta Vigo právě vstřelila branku!
Trestný kop téměř z velkého vápna namířil IAGO ASPAS jen do zdi, zato odražený míč napálil levačkou z voleje fantasticky do sítě. Brankář nemohl přes houštinu těl vůbec reagovat.
64'
Červená karta pro Deportivo Alavés (Ximo Navarro).
Smolař zápasu zezadu stáhl Aspase, který utíkal sám na bránu. O barvě karty nemůže být žádná diskuse. Nebyl to sice likvidační zákrok, ale zmaření jasné gólové příležitosti.
64'
Po nepřesné přihrávce Valleja na velkém vápně míří do brejku domácí.
62'
ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Pere Pons.
62'
Domácí fotbalisté se po nakrátko rozehraném rohu neprosadili, míč končí v zámezí.
61'
Lejeune odehrál před Aspasem na roh.
59'
Další nadějná akce uvolněně hrající Celty ztroskotala na ofsajdu.
57'
Iago Aspas se za zahozenou šanci okamžitě rehabilituje. Zasekl si míč kolem Lejeunea a jeho přihrávku rovnoběžně s vápnem usměrnil k tyči FRANCO CERVI. Míči ještě pomohla do sítě lehká teč hostujícího Navarra.
56'
Iago Aspas teď ukázkově zadrbal obrovskou šanci. S Galhardem běželi v tandemu na jediného beka, po nezištné přihrávce však šel domácí kapitán do zbytečné kličky, po které ztrácí míč.
55'
Nepřesná křížná přihrávka Celty končí v zámezí.
53'
Žlutá karta pro Deportivo Alavés (Edgar Méndez).
Spíše nešťastný zákrok, kdy se za postranní čarou snažil udržet míč ve hře, přičemž nakopl dobíhajícího Aidooa.
53'
Brais Méndez si povozil dva protihráče na koloběžce a krátkým švihem křížně o nepatrný kousek minul zadní tyč.
50'
Druhý poločas se zatím rozbíhá hodně pozvolna, hraje se na jistotu uprostřed hřiště.
48'
Pacheco včas zalehává kolmou přízemní přihrávku na rozběhnutého Aspase.
46'
O přestávce proběhlo dvojnásobné střídání v mužstvu Deportivo Alavés:
místo Nahuela Tenaglii a Antonia Moyi nastoupili do druhého poločasu Martín Aguirregabiria a Manu Vallejo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
Statistiky první půle:

Držení míče 67% – 33%, střely na bránu 3:1, střely mimo 2:2, rohy 4:1, fauly 3:4, ofsajdy 1:0.
Domácí fotbalisté bravurně proměnili obě šance, které vymyslel skvělými přihrávkami Denis Suárez, a po zásazích Galharda a Aspase vedou v poločase zaslouženě 2:0. Hosté jen potvrzují bídné výsledky z hřišť soupeřů, kde vybojovali za deset posledních zápasů jediný bod, a zatím se v Galicii nechytají záchranného lana.
45+1'
44'
To byla pecka čelo na čelo! Hlavičkový souboj s Vázquezem odnesl hůře hostující Ximo Navarro a zůstal ležet na trávníku. Rozhodčí se až v přerušené hře běžel přesvědčit o jeho stavu.
42'
Žlutá karta pro Celtu Vigo (Franco Cervi).
Aspas zakončil rychlý útok nepřesnou přihrávkou a brejk zastavil Cervi v zárodku taktickým faulem na Edgara Méndeze.
41'
Na přelomu poslední pětiminutovky poločasu se hraje pěšky uprostřed hřiště...
38'
Žlutá karta pro Deportivo Alavés (Tomás Pina).
Na půlící čáře zajel kolíky napřed do Suáreze.
37'
Joselu Mato si pokryl míč v hlavičkovém souboji a z otočky po zemi prověřil poprvé v zápase naostro Ditura, který byl u pravé tyče včas.
37'
Moya však z krátkého rohu jen umožnil odhlavičkovat míč domácímu Galhardovi.
36'
Akci Alavésu táhl po levém křídle Rioja a vynutil si faul na Vázquezovi na místě, odkud lze rozhodně ohrozit bránu. Klasický krátký roh pro hosty.
34'
Další gólovou přihrávku vyslal Denis Suárez bleskově kolmo, nejlepší střelec Celty IAGO ASPAS naběhl na správné místo a z úhlu střílí svůj šestnáctý gól ročníku. Zásah to byl mistrovský, levačkou z prvního dotyku do malé skulinky mezi Pacheca a bližší tyč.
32'
Diváci v Galicii sledují trpělivou souhru domácí Celty, která obehrává zprava doleva a snaží se rozběhat a vytáhnout sešikovaný červeno-černý blok.
30'
Loum odpadl ze souboje s Galhardem, rozhodčí pouští hru.
28'
Do kontru vyrazil Aspas, do zakončení po zemi však nedal dostatečnou razanci a Pacheco si poradil.
28'
Riojův centr zablokoval Kevin Vázquez, hosté se nedočkali ani rohu a pouze vhazují.
25'
Po zhruba dvouminutové přestávce hra pokračuje rozehrávkou Celty z vlastní poloviny hřiště.
24'
Žlutá karta pro Deportivo Alavés (Mamadou Loum).
Rozhodčí si počkal na ošetření obou hráčů a ukazuje žlutou kartu za skluz na Galharda.
23'
Mamadou Loum se svíjí na trávníku stejně jako Galhardo. Oba se bolestivě srazili nebržděným skluzem z opačných směrů a faul je pískán senegalskému záložníkovi Alavésu.
22'
Julio Velázquez se snaží povzbuzovat od lavičky své svěřence potleskem, přestože Moyova beznadějně prudká kolmá přihrávka do zámezí rozhodně potlesk nezasloužila.
20'
Aspas mocně naskočil na Galánův centr od postranní čáry, hlavičkuje však velice nepřesně.
19'
Tlak Celty Vigo ještě chvilku pokračoval, než se červeno-černým podařilo míč zakopnout přes celé hřiště k brankáři Diturovi.
17'
Iago Aspas dostal míč od Cerviho a hned vyslal do uličky Suáreze, jeden z obránců hostů však stačil jeho střelu z úhlu skluzem zblokovat na další roh.
16'
O chvilku později byl Galánův centr sražen na roh.
16'
Galán si šikovně navedl míč mezi dva protihráče a na Edgaru Méndezovi si vynutil faul.
14'
Domácí snadno ubránili roh a vyrazili do protiútoku, jenže ten ztroskotal na brzké nepřesnosti a do volného prostoru zamířil zase jejich směrem Toni Moya. Naštěstí pro Celtu poslal velmi nepodařený nákop za bránu.
14'
První rohový kop vybojovali fotbalisté Alavésu.
13'
Iaga Aspase trefila křížná přihrávka do obličeje, přesto ji dokázal výborně zpracovat a servírovat do ohně Galhardovi, který se v zahuštěném prostoru znovu prosadil ke střele, míří však těsně vedle.
12'
Alavés po obdrženém gólu nijak nezměnil svůj pasivní projev a jen se brání kombinacím domácích, kteří nepotřebují nikam pospíchat.
9'
Střelci vedoucí branky Celty Galhardovi je máván těsný ofsajd.
8'
K obdobnému přízemnímu centru se na opačné straně snažil protlačil Joselu Mato, ale Aidoo si ho dobře pokryl.
6'
Denis Suárez se zmocnil míče na pravé straně pokutového území a poslal krátkou přihrávku na malé vápno, kde byl THIAGO GALHARDO důraznější než jeho strážce a placírkou z prvního dotyku prostřelil Pacheca.
3'
Průnik Denise Suáreze dospěl jen do zámezí, míč si k odkopu staví Fernando Pacheco.
1'
Pina sejmul při první útočné akci domácího kapitána Iaspase.
1'
Domácí fotbalisté nastupují v modrobílých dresech, hosté oblékli červeno-černou kombinaci.

Celta Vigo: Dituro – Vázquez, Aidoo, Araujo, Galán – B. Méndez, Beltrán, Suárez, Cervi – Galhardo, Aspas (C).
Náhradníci: Carrillo, Blanco – Murillo, Domínguez, Fontán, Veiga, Tapia, Pineda, Solari, Nolito.
Trenér: Coudet

Deportivo Alavés: Pacheco – Tenaglia, Laguardia (C), Lejeune, Navarro – Loum, Pina – E. Méndez, Moya, Rioja – Mato.
Náhradníci: Sivera – Miazga, López, Abqar, García, Aguirregabiria, Pons, Pellistri, Remeseiro, De la Fuente, Vallejo, Mendes.
Trenér: Velázquez

Rozhodčí: Cuadra – Alonso, Méndez.
Celtě se v poslední době proti Alavésu náramně daří, porazila ho čtyřikrát v řadě s celkovým skóre 13:2. V listopadu skončil zápas ve Vitorii-Gasteizu porážkou domácího Alavésu 1:2 (21. Mato – 11. Mina, 70. Aspas).
Deportivo Alavés
Klub z baskického města Vitoria-Gasteiz nečekanou výhrou 2:1 nad semifinalistou Ligy mistrů Villarrealem ještě přiživil naděje na udržení v La Lize. Čtyři kola před koncem však stále ztrácí čtyři body a vítězství ve Vigu je pro Alavés naprostou nutností. Tragická bilance z venkovních hřišť však přílši nadějí nedává. Z minulých deseti výjezdů přivezl dohromady ubohý jeden bod a s 28 nastřílenými góly má nejslabší útok v soutěži.
Pro karetní tresty nebudou k dispozici Duarte a Escalante.

Střelci: 13 – Mato, 4 – Escalante, 3 – Laguardia.
Celta Vigo
Z dvanáctého místa má klub z Galicie blízko k záchraně, kterou si může zajistit již dnes tři kola před koncem sezóny. Z posledních tří domácích zápasů ovšem Celta vybojovala jen bod, po prohře 0:2 s Getafe hrála 1:1 v Granadě.
Více než tápání klubu slabším středem tabulky sledovala veřejnost soudní proces s útočníkem Santiagem Minou, který si ve středu vyslechl čtyřletý trest vězení za znásilnění. Proti tomu se sice odvolal, ale mateřský klub ho zatím vyřadil ze soupisky.

Střelci: 15 – Aspas, 9 – Mina, 5 – Méndez, Cervi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.