La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : CA Osasuna - 18. září 2021   21:00

0:2
(0:2)
CA Osasuna
22' D. García  (R. García) • 29' R. Torres
D. Alavés
Sivera – Navarro, Miazga, Laguardia, R. Duarte (78. De la Fuente) – Martín (46. Pellistri), Pina (46. Loum), Moya (64. García), Rioja – Joselu, Sylla (64. Guidetti).
Owono – Pellistri, Martín, Saúl García, Abqar, Guidetti, De la Fuente, Tachi, García, Loum, Godoy.
Hernández – Naranjo, Garrido
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
CA Osasuna
Herrera – N. Vidal, Aridane, D. García, M. Sánchez – Moncayola (71. Oier), Torró, Brašanac (88. Grau) – R. Torres (82. J. Martínez), Kike García (82. Ávila), R. García (88. I. Pérez).
J. Pérez – Ávila, U. García, Ontiveros, Cote, J. Martínez, Ramalho, Budimir, I. Pérez, Grau, R. Ibáñez, Oier.

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 3:6. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:14.
Ve druhé půli už se výsledek nikterak nezměnil. Osasuna si hlídala vydobytý náskok a neměla moc důvodů za každou cenu tlačit na pilu. Přesto pokusy Jona Moncayoly a Rubéna Garcíy mohly znamenat zvýšení gólového polštáře, několikrát se nicméně vyznamenal Antonio Sivera. Jeho spoluhráči v útočné fázi marně hledali porozumění a nerozšíří tak účet svých branek. Ze hry ještě stále neskórovali. I to přispělo ke konečnému výsledku 0:2.

Deportivo vcelku logicky zůstává na posledním místě tabulky, kde bylo už před tímto duelem. Osasuna se relativně snadnou výhrou posunula na šesté místo LaLigy, které v tomto ročníku znamená účast v kvalifikaci Evropské konferenční ligy.
90+4'
90+4'
Závěrečných 60 vteřin využívá Lucas Torró k průniku do vápna, přihrávku už ale nevymyslel dle svých představ. Vedle vypálil i bojovný Nacho Vidal a tím se zřejmě vyčerpaly všechny možnosti k ohrožení branky v tomto utkání.
90+3'
Vyčítavý pohled vrhá Javier Martínez na Joselua, který do souboje na půlce vlétl jako utržený ze řetězu. Hosté by si přáli, aby tato vojna co nejrychleji skončila.
90+2'
Přece jen má ale Sergio Herrera ještě přesčas! Z ostrého úhlu jeho pozornost vyzkoušel Luis Rioja a nebyl daleko od úspěchu. O čisté konto ovšem gólman Osasuny zatím nepřišel.
90+1'
Čas nad rámec základní hrací doby potrvá zhruba čtyři minuty. Na výsledku už se nic měnit nebude.
90'
V závěru utkání tečou nervy proudem, takže se dá omluvit zákrok Pellistriho, který se ani tak nehnal za zcela ztraceným míčem, ale dal si za úkol srazit nic netušícího Davida Garcíu.
90'
Už za malou chvíli se dozvíme hodnotu nastaveného času. Musel by se stát hotový zázrak, aby si Alavés z dnešního klání odnesl byť jediný bod.
89'
Správně si míč nepřevzal Nacho Vidal. Předkopnutí bylo příliš dlouhé a šanci k rozehrávce dostává Antonio Sivera.
89'
Do soupeře napálil balon Oier, tím pádem Osasuna může vymýšlet nebezpečný útok.
88'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Darko Brašanac, přichází Jaume Grau.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Rubén García, přichází Iñigo Pérez.
87'
Dva rychlé kroky a pak střela, to byla nyní filozofie Ezequiela Ávily, která ale nepřináší gólový efekt.
85'
Trochu bláhově postupoval s míčem od své branky Lucas Torró a John Guidetti ho okamžitě potrestal duchapřítomným skluzem. Jenže následuje rána, kterou by Sergio Herrera chytil třeba o půlnoci... i když, vlastně takovému času nejsme zase tolik vzdálení.
83'
Na výlet ze svého výsostného území se vydal Sergio Herrera. Ve sprinterském souboji porazil Johna Guidettiho, navíc se útočník domácích zřejmě nacházel v ofsajdu.
82'
Žlutá karta se nevyhne Manu Sánchezovi, který si také pomohl držením ve chvíli, kdy ho obskočil Ximo Navarro.
82'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Kike García, přichází Ezequiel Ávila.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Roberto Torres, přichází Javier Martínez.
81'
Teď už se Deportivu vedlo lépe, nicméně Joselu svou hlavičku neseřídil tak, aby mohla najít zařízení.
80'
Tentokrát sbírá merunu jako jablko ze stromu také Antonio Sivera. Centr se svezl z nohy Nacho Vidala až do malého vápna.
79'
Pro balon si znovu doskočil Sergio Herrera. Je to evergreen tohoto duelu, jiným způsobem se snad ani Alavés do vápna nepodíval.
78'
Rubén Duarte byl po svém odchodu hodně naštvaný. Mrzí ho nejen výsledek, ale i žlutá karta, kterou dostal. Přitom když hrál naposledy, viděl dokonce červenou.
78'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Rubén Duarte, přichází Miguel De la Fuente.
77'
Kike García se pořádně prohnal za pasem Brašanace, ale bylo to vcelku zbytečné. Stejně nezvládl v akci pokračovat.
76'
Alavés se v pohodě ubránil a z vlastní půlky rozehrává David García.
76'
Do majetkového soupisu Osasuny se přidává další roh po nepřesném centru Roberta Torrese.
75'
Na střídačce už se připravuje Miguel De la Fuente, který by měl za chvíli vběhnout na hřiště. Mezitím schytal nepříjemný zásah míčem do obličeje Facundo Pellistri, ale zdá se být v pořádku.
74'
Až do posledního momentu to udělal Luis Rioja parádně. Jeho dvě kličky v obrovské rychlosti měly světovou úroveň, akorát už se nepovedla předávka. V opačném případě by Deportivo mělo extrémně blízko k prvnímu gólu v utkání.
73'
Zatažení za záchrannou brzdu, které muselo přijít. Lucas Torró přibrzdil soupeře s jasným záměrem, a třebaže dostal žlutou kartu, udělal dobře. Nákop z přímého volného kopu se stává lacinou kořistí pro lovce Sergia Herreru.
72'
Parádní zákrok! Rubén García nemůže věřit tomu, že Antonio Sivera jeho ránu ještě vytlačil nad bránu. Garcíův jmenovec David z následného rohového kopu neudeří jako v prvním poločase.
71'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Jon Moncayola, přichází Oier.
71'
Ani přes veškerou snahu už míč nezachytil Aridane. Možná že jeho hříva tak úplně nenapomáhá k dobré aerodynamice.
70'
O postranní čáry fauluje Ximo Navarro, přitom za žlutou kartu a úplně zbytečně. Domácím zbývá na zázrak posledních 20 minut a podobné výstupy je sráží dolů.
69'
Autové vhazování měl na svědomí Rubén Duarte, navrátilec v sestavě Alavésu. Stále si ještě zvyká, aut se mu nepovedl.
68'
Lehká teč nohy Kikeho Garcíy prosvištěla vápnem bez jakéhokoliv účinku. Útočníkovi Osasuny scházel půlkrok k tomu, aby branku ohrozil výraznějším způsobem.
66'
Osasuna už se stahuje do velmi úzkého boxu s jedním vysunutým útočníkem. I proto domácí musí tak často sahat k centrům. Z pravé strany to zkusil Ximo Navarro, ale ani jemu se nepodařilo najít někoho mimo brankáře Herrery.
65'
Další centr zachytává Antonio Sivera. V přechodové fázi chybí Alavésu větší kvalita. Není divu, že je stále v rámci LaLigy bez bodu.
65'
A další bolístku si užije Lucas Torró. Za žlutou kartu ještě u sudího Hernándeze orodoval Kike García, ale bez významnějšího diplomatického úspěchu.
64'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Mamadou Sylla, přichází John Guidetti.
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Antonio Moya, přichází Manu García.
63'
Zkrácené přesilovky chtěl využít okamžitě Antonio Moya. Prosmýknul se do pokutového území, tam už ale zůstal bez míče. Blíže k němu měl Sergio Herrera.
62'
Až po minutě na trávníku se Vidal zvedá. Osasunu čekají následující momenty s deseti hráči na hřišti.
61'
Na travnatém pažitu zůstává ležet Nacho Vidal, kterému nejprve přišlápnul nohu Rioja a pak ještě schytal tvrdý direkt od vlastního kolegy. Už k němu také peláší lékaři.
60'
Za obranou opět vyplaval Mamadou Sylla, ale ke střele jeho počínání nevedlo. Na druhé straně pro změnu Roberto Torres skutečně vypálil a Antonio Sivera udržel svůj celek ve hře.
60'
S vhazováním na vlastní polovině si dal opravdu záležet David García. Každá minuta se nyní počítá a Osasuna je tříbodovému zisku opravdu blízko, takže nač riskovat.
59'
Jen do země nikoho přihrával vzdušným pasem Joselu. Taky že se spoluhráčům okamžitě omlouvá gestem. Taková situace si žádala lepší řešení.
58'
Hlavičkou prodloužil míč za sebe Joselu a dobrým pohybem navázal stále ještě čerstvý Facundo Pellistri. Strhnul hru doleva, ale pak už si nevěděl rady se zakončením a domácí o míč znovu přišli.
57'
Protivníka si na zádech vezl Aridane, kterého na hřišti nepřehlédnete už kvůli jeho kadeřím. Teď se navíc na trávníku roztáhnul jak široký, tak dlouhý.
56'
Obětavou práci má za sebou Nacho Vidal. Jeho rázný skluz přibrzdil sebevědomou akci domácích.
56'
Když už se modro-bílý výběr dostal k vápnu soupeře, zastavuje ho ofsajd. Obrannou linii nemohl sledovat Mamadou Sylla, jelikož měl všechny beky v zádech.
55'
Ve vzdušném souboji se ozvaly lokty Brašanace, který fauloval, byť nechtěně. Rozehrávka z půlky patří Deportivu.
53'
Nejen útočné hlavičky zvládá David García. Tentokrát jedním beranidlem zcela eliminoval atak po pravé straně, který rozvíjel Alavés.
53'
Autové vhazování zařídil pro svůj celek Kike García, který neúnavně bojuje se středopolaři soupeře. Jeho hra možná není nejhezčí, ale rozhodně velmi efektivní.
51'
Hodně nepřesvědčivou rozehrávku málem ukořistil Mamadou Sylla. Domácím by se náhodná branka náramně hodila.
50'
Do útoku postupoval Mamadou Loum, jedna ze dvou nových tváří na hřišti. Akce ústí v nepovedeném centru Moyay, který se od postranní čáry snažil vymýšlet ohrožení branky.
49'
Zdá se, že trenéři Osasuny skutečně o přestávce nelenili. Hosté jsou opět na koni a Jon Moncayola byl nyní málem i na střelecké listině. Chybělo mu několik decimetrů, aby svůj volej zakroutil přesně za vzdálenější tyč.
48'
Přetažený centr se snažil zpoza lajny vytáhnout Luis Rioja. Ale nemusel. Už předtím došlo k přerušení kvůli jinému překročení pravidel.
47'
Emoce v pokutovém území uklidňuje rozhodčí, Lucas Torró si stěžoval hodně hlasitě.
47'
Domácí si připravili hned dvě změny, první velkou šanci poločasu měl ale na kopačce Roberto Torres. Jeho rána zpoza šestnáctky vystrašila i Siveru který raději boxuje na roh.
46'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Iván Martín, přichází Facundo Pellistri.
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Mamadou Loum.
46'
Výsledek 0:2 po prvním poločase formovaly dvě důležité události. Zaprvé to byl skvostný vstup Osasuny do utkání, kdy si vytvořila parádní tlak, který ve 22. minutě zužitkoval po perfektně zahraném rohu David García. Na jeho gólovou stopu už o sedm minut později navázal z penalty Roberto Torres. Tentokrát stála proti domácím i smůla, jelikož Antonio Moya se na balon vůbec nedíval, ale při blokování střely mu brnknul o ruku. Bezpečně proměněný pokutový kop byl zatím posledním přesným zásahem. Domácí se nicméně zvedli a dokonce svého protivníka v druhé části půle překonali na držení míče nebo celkový počet vyslaných střel. Utkání tak ještě určitě nemusí být rozhodnuté.
45+1'
45+1'
Centr Antonia Moyay skončil bezpečně v rukavicích Herrery, záložník Deportiva to přehnal s razancí.
45+1'
Nastavenou minutu kouskuje faul Osasuny a domácí tak mají poslední možnost k útoku.
45'
Nyní nezvládl předávku Roberto Torres, kterému se snažil naběhnout Aridane. V podobných situacích hosté ještě před čtvrt hodinou neváhali.
44'
Další zakončení už Sergio Herrera neměl, ale balon naštěstí pro něj o kousek přelétl bránu. Trenér hostů bude muset o přestávce krotit nadšení, protože s podobným přístupem by se Osasuna ještě mohla dostat do vážných problému. Csaplárova past je opět ve hře.
43'
Nebezpečnou přihrávku na malé vápno si dobře nepřebral Joselu a třímá hlavu v dlaních. To byl zatím nejlepší náznak šance v podání outsidera utkání.
42'
Výpady domácí strany jsou sice čím dál tím frekventovanější, jenže ta koncovka! Čtyřikrát za sebou se teď fotbalisté Deportiva opřeli svými bombami o soupeře, naposledy Antonio Moya.
41'
Z úctyhodné dálky vypálil Joselu, to je ale také jediný aspekt, který se dá na jeho střele vyzdvihnout. O zbytek se pohodovým zákrokem totiž postaral Sergio Herrera.
40'
Po delší době si pro práci došel Sergio Herrera. Jeho výskok zamezil Luisi Riojaovi v hlavičce.
39'
Hosté se sami dostali pod zbytečný tlak, jenže následnou protiakci nedotáhl Tomás Pina.
37'
Dlouhý aut vypustil Manu Sánchez, jeho vhazování se ovšem nesetkalo s přílišným pochopením spoluhráčů. Určitě ho ale pochválí za následnou obrannou práci proti Navarrovi.
36'
Příliš se uspěchal Manu Sánchez, který chtěl podpořit útok a zároveň využít mezírky v postavení soupeře. Jenže centr do strany, kde zrovna nikdo nestál, nebyl tím správným řešením.
35'
Na zemi se znovu ocitá Kike García, který teda k pádu nechodí daleko. Přesto jsou zatím zákroky na něj skutečně mimo pravidlový rámec.
33'
Opařené Deportivo se snaží odpovídat kombinačně, ale nejde to. Ximo Navarro neprostrčil míč ani za půlící čáru.
31'
Pokud nechce sudí, aby se mu utkání vymklo z kontroly, musela nyní přijít žlutá karta. Dostává ji Roberto Torres za ostrý zákrok na středu.
29'
Osasuna právě vstřelila branku!
Domácí se v kontextu posledních minut cítí hodně ukřivdění, prohrávají ovšem 0:2 a nic na tom nezmění. ROBERTO TORRES si na penaltu velmi věřil, poslal míč bez nervů do středu a ještě si dovolil mírné přibrzdění svého náběhu. Brankář Antonio Sivera šel doprava a podruhé v utkání loví míč ze sítě. Akcie Alavésu se touto brankou propadají k bodu mrazu.
29'
Žluté karty vidí domácí fotbalisté Antonio Moya a Rubén Duarte. První se provinil rukou v pokutovém území, druhý následnými řečmi.
28'
A bude se kopat penalta. Antonio Moya měl ruku daleko od těla a dal tak sudímu možnost zapískat.
28'
Do pokutového území vyslal zajímavou nabídku Rubén García, ale zakončující Darko Brašanac nevypálil dostatečně tvrdě.
26'
Střet na středu hřiště vyvolává vášně. Víctor Laguardia není spokojený s tím, že se jeho soupeř Kike García chytil za hlavu, třebaže jej nemile zasáhl, ani s následnými protesty hostů. Bouchly v něm saze a situaci konzultuje s rozhodčím.
26'
Deportivo na inkasovaný gól odpovídá tím nejlepším možným způsobem a tlačí se vpřed. Zatím ale kromě několika autů nic nezískalo.
24'
Dobrou šanci ve vápnu na hlavičku měl Joselu, asi nejnebezpečnější hráč domácího výběru. Ve vzduchu ale nebyl úspěšný.
22'
Po rohovém kopu už se ale skóre mění. Na centr Rubéna Garcíy od praporku si velmi šikovně naskočil DAVID GARCÍA a razantní hlavičkou zaskočil brankáře. Antonio Sivera sice provedl zákrok, ale míč už ani přes veškerou snahu nedokázal vyškrábnout mimo dosah tří tyčí. Ten tak končí v síti a vede hostující tým. Asistence: Rubén García.
22'
Těžké chvíle pro domácí fanoušky se snažili nachystat Darko Brašanac v kombinaci s Rubénem Garcíou, ale z levé strany centr zatím nepřichází.
20'
Ztěžka našlapuje Luis Rioja, jemuž šlapák uštědřil Jon Moncayola. Rozhodčí okamžitě fouká do píšťalky.
17'
Po delší době si pobyt na útočné polovině užili zástupci Deportiva. Jenže centr ze strany vcelku v pohodě hlavou odvrací Nacho Vidal.
16'
Zatím se obrázek hry skutečně příliš nemění. Čeká se na první gól hostů, popřípadě ojedinělý výpad Alavésu, ze kterého by mohlo vzniknout nenadálé ohrožení brány Odkopává brankář Antonio Sivera.
14'
K hlavičce po rohovém kopu se dostal Darko Brašanac a nebyl příliš přesvědčivý. Hostující akce tím ale určitě nekončí.
13'
Prvním potrestaným hráčem tohoto utkání bude domácí Víctor Laguardia. Obránce Alavésu si musí dávat větší pozor než doposud.
12'
Domácí se pochopitelně musí spoléhat na brejky. Mamadou Sylla znovu vysoko napadal rozehrávku soupeře a chvíli se zdálo, že získá roh. Pomezní byl ale jiného názoru.
11'
Centr nezvládnul Darko Brašanac. Domníval se sice, že by měl jeho tým zahrávat roh, sudí ale protesty odmítá.
10'
Pouze k faulu soupeře vedla snaha Kikeho Garcíy, i to se ale počítá. Osasuna může v aktivitě pokračovat.
9'
Vpřed se vydal Mamadou Sylla. Jeho úprk s míčem nedokázal nikdo zastavit, ale gól nepřichází, neboť střela Sylly se kroutí až do autu. O chvíli později už zaplachtil míč po ráně Luise Riojy těsně nad břevnem.
8'
Roh se sice Deportivu podařilo odvrátit, nicméně Roberto Torres pokračoval v útočné aktivitě a vybojoval faul v blízkosti pokutového území.
7'
Od samého počátku je Osasuna aktivnější. Nyní na pravé křídlo předával balon Jon Moncayola a vznikne z toho první rohový kop.
6'
A celá situace se opakuje poté, co přesný pas nezvládl hostující Rubén García..
5'
Míč se vrací až k brankáři Antoniu Siverovi, který může ze svého pracoviště dále rozehrávat.
1'

CA OSASUNA
12. místo, 4 zápasy, 5 bodů, skóre: 4:6

Osasuna je momentálně po boku Cádizu, který už má ovšem páté kolo za sebou, nejlépe umístěným celkem s negativním skóre. Začala poměrně nesměle dvěma bezgólovými plichtami proti nováčkovi z Espanyolu a již tradičnímu účastníkovi, Celtě Vigo. Pak ale následoval lítý boj právě proti Cádizu (3:2), kdy pětigólová přestřelka dosáhla šťastného vyústění ve prospěch Osasuny.

Závěr tohoto utkání byl vskutku strhující. Ještě v nastaveném čase prohrávali hosté 1:2, ale Roberto Torres a David García v rozmezí 91. a 95. minuty zcela otočili průběh utkání. Nadšení ale po reprezentační přestávce nevydrželo. I když proti Valencii (1:4) Los Rojillos vedli trefou Jona Moncayoly, nakonec domácí utkání hrubě nezvládli.

Dnes se bude Osasuna snažit za každou cenu navázat na formu z úvodních tří zápasů. Má k tomu ideální předpoklady, protože horšího soupeře v rámci současné tabulky La Ligy nemohla potkat.

I v dnešním zápase bude nadále scházet křídelní útočník Kike Barja. Čtyřiadvacetiletý fotbalista se odmlčí zřejmě na delší dobu. Naopak Chorvat Ante Budimir je blízko uzdravení a mohl by pomoct ofenzivě svého klubu. Začne ale patrně nanejvýš na lavičce.

Jinak je nicméně Osasuna týmem seskládaným převážně ze španělských fotbalistů. Kromě Budimira tu působí ze zahraničních hráčů už jen Srb Brašanac a Argentinec Ávila. Stoper Ramalho vlastní angolské i španělské občanství.

DEPORTIVO ALAVÉS
20. místo, 3 zápasy, 0 bodů, skóre: 1:8

V minulém ročníku Deportivo slavilo záchranu, neboť zabralo v samotném závěru soutěže a dvěma skalpy v řadě odvrátilo hrozbu pádu. Jenže co není, může být. Domácí prožívají otřesný start sezony, do které vstoupili třemi porážkami.

Los nebyl k Alavésu příliš shovívavý. Hned v prvním kole dorazil do baskické oblasti Real Madrid. Los Blancos na hřišti dominovali, utvořili si pohodový náskok 3:0 a ani snížení Joselua z penalty jim nezabránilo v cestě za pohodovým vítězstvím 4:1.

Vyrovnanější měření s nováčkem z Mallorcy (0:1) si nechali takzvaní El Glorioso vzít v 80. minutě brankou Fer Nina. Vyčpělé Deportivo pak nedokázalo vstřelit gól ani proti momentálně druhé Valencii (3:0). Za více než 270 minut na hřišti tak Alavés nezaznamenal trefu ze hry.

Mužstvo trenéra Callejy mělo prodlouženou možnost ke zdokonalování svého stylu. Poslední utkání odehrálo ještě před reprezentační přestávkou a dnes se pokusí zvrátit svůj osud. Devatenácté Getafe, které také doposud nezaznamenalo ani bod, hraje od 14:00 s Vallecanem, což je jistě přijatelný soupeř. Jeho případná výhra by tak na Deportivo vytvořila ještě větší tlak.

Alavés by dnes mohl počítat i se službami stopera Rubéna Duarteho, který si odsloužil trest za červenou kartu z utkání s Mallorcou. Nastoupí zřejmě do základní jedenáctky. Naopak start Pereho Ponse a mladíka Javiho Lópeze je vinou rekonvalescence po zraněních spíše nepravděpodobný. U týmu nepůsobí Čech ani Slovák.
Krásný večer u nejvyšší španělské fotbalové ligy. Poslední Deportivo Alavés se dnes od 21. hodiny bude rvát o úvodní bod nové sezony. Na Estadio de Mendizorroza přivítá CA Osasunu, která okupuje po čtyřech vystoupeních 11. místo La Ligy se ziskem pěti bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.