La Liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Atlético - 12. září 2021   14:00

Espanyol
40' de Tomás (Embarba)
1:2
(1:0)
Atlético
79' Carrasco   • 90+9' Lemar  (Carrasco)
Espanyol
Diego López (C) – Ó. Gil, F. Calero (46. Recasens), Cabrera, Pedrosa – Darder, Morlanes (58. Bare) – Aleix Vidal (75. Melamed), Melendo (58. Loren), Embarba – de Tomás (83. Dimata).
Munuera – Hernández, Pérez
RCDE Stadium (Barcelona)
15 321 diváků
Atlético
Oblak – Savić, Felipe, Hermoso (46. Kondogbia) – Koke (C) – Trippier (46. Lemar), M. Llorente, Á. Correa (46. Lodi), Carrasco – L. Suárez (71. Cunha), Griezmann (58. Félix).

To je ode mě z tohoto zápasu všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek neděle.

Fauly: 10:11.
Druhý poločas nabídl velké drama, po kterém se z tribun ozývá pískot fanoušků Espanyolu na adresu rozhodčích. Hosté předvedli ve druhém dějství úplně jiný výkon a v některých chvílích dostali domácí pod velký tlak, přes skvěle organizovanou domácí obranu si ale moc šancí nevytvořili. Lemar sice už v 53. minutě překonal domácího brankáře Diega Lópeze, jeho gól ale kvůli ofsajdu Suáreze neplatil a vyrovnání se nakonec hosté dočkali až v 79. minutě, kdy skóroval Yannick Carrasco. Když už se v dlouhém přidaném čase (který nakonec trval až 12 minut) zdálo, že zápas skončí remízou, tak v posledním útoku Atlética si narazil Thomas Lemar míč s Carrascem a svou akci zakončil vítěznou brankou.

Espanyol si tak navzdory výbornému výkonu neodnesl z tohoto utkání ani jeden bod a pruběžně je se 2 body na 16. místě. Atlético se posunulo do čela španělské LaLigy.
90+12'
90+11'
Žlutou kartu za nesportovní chování dostává João Félix (Atlético Madrid).
90+11'
Žlutou kartu za nesportovní chování dostává Nico Melamed (Espanyol Barcelona).
90+11'
Melamed v souboji o míč vletěl do Félixe, jenž ho poté odstrčil. Po tomto souboji vznikla velká šarvátka, kterou ještě musí rozhodčí řešit.
90+9'
Atlético právě vstřelilo branku!
Hosté v neuvěřitelném závěru zápasu otáčejí skóre! THOMAS LEMAR si potáhl míč k šestnáctce, před kterou si ho narazil s Carrascem a po jeho zpětné přihrávce do šestnáctky se ocitl sám před Diegem Lópezem. Ten jeho střelu sice zasáhl rukou, zákrok se mu ale nepovedl a míč jen srazil do levého horního rohu své branky. Asistence: Yannick Carrasco.
90+8'
Žlutou kartu za podražení protihráče v souboji o míče před šestnáckou Espanyolu dostává Yannick Carrasco (Atlético Madrid).
90+7'
Atlético se hned vrátilo na útočnou polovinu, domácí už ale ani zdaleka neútočí v plném počtu, a tak musí hosté útočit „do plných“.
90+6'
Žlutou kartu za zdržování hry dostává trenér Vicente Moreno (Espanyol Barcelona).
90+6'
Domácí se dostali na polovinu Atlética, po několika přihrávkách před šestnáctkou ale přišel z této akce jen Darderův centr zprava, který chytil brankář hostů Oblak.
90+5'
Hosté hned otočili hru na opačnou stranu a míč se dostal na levé křídlo k Lodimu, jenž z první vypálil vysoko nad domácí branku.
90+4'
Melamed se rozběhl za odkopem z vlastní poloviny hřiště, od míče ho ale čistě odtlačil Savić, jehož Melamed navíc fauloval.
90+3'
Carrasco si navedl na pravé straně šestnáctky míč na pravačku a tvrdou střelou po zemi mezi nohy Pedrosy minul vzdálenější tyč Lópezovy branky jen o centimetry.
90+1'
Darder sedí na trávníku s křečí, od které mu pomáhá jeden z jeho spoluhráčů. Hra je přerušená.
90'
Bude se hrát ještě deset minut!
89'
Félix vysunul průnikovou přihrávkou na levou stranu šestnáctky Lodiho, jehož přihrávku odkopl z předbrankového prostoru obránce Espanyolu Cabrera.
88'
Embarba se pokusil zaskočit brankáře Atlética přímou střelou od rohového praporku, slovinský gólman si ale dal pozor a míč bez problémů chytil.
87'
Dimata získal standardku z levé strany útočné poloviny. Tu rozehrál Embarba, jenž tvrdou střelou trefil Félixe ve zdi Atlética.
86'
Espanyol rozehrál roh rychle nakrátko, hosté ale míč získali. Jejich pokus o rychlý protiútok skončil ztrátou hracího předmětu ve středu pole.
85'
Darder se elegantně uvolnil na pravém křídle a pohotovým centrem hledal za obranou Atlética nabíhajícího Dimatu. Před ním na poslední chvíli srazil míč na roh Savić.
84'
Tvrdou střelu Lorena ze střední vzdálenosti zastavil blokující Savić a hosté hned otočili hru na opačnou stranu. Domácí se stihli vrátit dozadu.
83'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Raúl de Tomás, přichází Nany Landry Dimata.
82'
Žlutou kartu za zásah loktem do tváře Dardera dostává Geoffrey Kondogbia (Atlético Madrid).
80'
Kondogbia získal míč na pravé straně vlastní poloviny, hned ho ale v souboji s de Tomásem ztratil. Tomu nakonec odpískal hlavní rozhodčí faul.
79'
Teď už gól Atlética platí a je vyrovnáno! YANNICK CARRASCO si zpracoval v šestnáctce přihrávku Lodiho a i když mu míč při jedné z jeho kliček trochu odskočil, tak ho v tvrdém souboji získal zpět pod svou kontrolu a z levé strany zblízka střelou po zemi překonal domácího brankáře Diega Lópeze. Bez asistence.
76'
Přestávka na občerstvení hráčů.
75'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Aleix Vidal, přichází Nico Melamed.
74'
Cunha se po obnovení hry srazil s Kokem, díky čemu se dostali domácí k míči. Jejich rychlý protiútok skončil ziskem rohového kopu.
72'
Při náběhu na centr Kokeho z rohového kopu velmi nepříjemně spadl z výšky na záda Felipe, který musí být ošetřen. Hra je přerušená.
71'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází Matheus Cunha.
70'
Už ve středu pole ale domácí hrací předmět ztratili. Naštěstí pro domácí udělal Koke úplně zbytečný faul, po kterém je hra přerušena.
69'
Domácí se snaží hru uklidnit. Míč si přihrávají na vlastní polovině hřiště hlavně obránci Espanyolu.
68'
Domácím ale tentokrát pomohli hosté, protože Koke si neporozuměl při přihrávce na pravém křídle s Félixem a míč poslal jen za brankovou čáru.
67'
Tlak Atlética se postupně stupňuje. Všichni hráči Espanyolu včetně útočníka de Tomása jsou u vlastní šestnáctky.
66'
K šestnáctce hostů se ale domácí nedostali a po ztrátě míče museli bleskurychle zacouvat dozadu. Stihli to právě včas a Cabrera byl proto schopen odkopnout do zámezí Lemarův centr zprava.
65'
Po delší době se na útočnou polovinu dostal i Espanyol. Domácí kombinují kolem seřazené obrany Atlética Madrid.
63'
Llorenteho centr z pravé strany akrobaticky patičkou zasáhl právě Félix, krásným zakončením ale domácí branku výrazně minul.
62'
Félix se pokusil o sólovou akci, do šestnáctky domácích se ale neprokličkoval. Míč proto posunul jen na křídlo.
61'
Na konci rychlého protiútoku Atlética byl Lemar, jehož velmi nepovedený centr zleva skončil až na tribuně za Lópezovou brankou.
60'
Právě Embarba sám ho pak i rozehrál, jeho slabý centr na přední tyč ale obrana madridského týmu s přehledem vyřešila. Hosté mohou zaútočit.
59'
Embarba se po zisku míče odvážně rozběhl do otevřené obrany Atlética a svým individuálním průnikem získal rohový kop.
58'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází João Félix.
58'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Manu Morlanes, přichází Keidi Bare.
58'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Óscar Melendo, přichází Loren.
56'
Gól neplatí! Suárez byl podle názoru hlavního rozhodčího i videoasistenta v ofsajdu a Espanyol tak bude mít nadále nejtěsnější náskok.
55'
Hlavní rozhodčí Juan Martínez Munuera se jde podívat na videozáznam sám.
54'
Gól ještě zkoumá videoasistent kvůli ofsajdu Suáreze. Otázkou je, zda se Suárez zapojil do hry nebo ne.
53'
Je vyrovnáno! Llorente dostal přihrávku na pravé křídlo a z první nacentroval za obranu Espanyolu. Suárez na přední tyči v ofsajdu a v souboji s obránce míč nezasáhl, ten se tak dostal za ním k volnému THOMASOVI LEMAROVI, jenž ho poslal pod břevno domácí branky. Asistence: Marcos Llorente.
52'
Espanyol je zatažen hluboko v obraně a Atlético přihrávkami ze strany na stranu obléhá seřazenou obranu soupeře. Tomu se nedaří míč získat.
51'
Hosté toho směrem dopředu ve druhém poločase už předvedli více, než v prvním dějství a i teď se jim povedlo vysokým presinkem míč získat.
50'
Lemar si navedl před šestnáctkou Espanyolu míč z pravého křídla na osu hřiště, technickou střelou ale výrazně minul domácí branku.
49'
Centr z rohu domácí obrana vyřešila a Gil poté zblkoval i Lemarův centr zleva. Míč se nakonec odrazil za šestnáctku Espanyolu ke Kondogbiovi, jehož technická střela skončila nad Lópezovou brankou.
48'
Carrasco pronikl do šestnáctky zleva, jeho přihrávku na Suáreze ale odkopl do bezpečí střídající Recasens. Carrasco pak získal pro Atlético zblokovanou střelou rohový kop.
47'
Savić, kterému se dnes zatím vůbec nedaří, podkopl při zpracovávání míče de Tomáse. Ten zůstává ležet na trávníku.
46'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Mario Hermoso, přichází Geoffrey Kondogbia.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Kieran Trippier, přichází Thomas Lemar.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Renan Lodi.
46'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Fernando Calero, přichází Lluis Recasens.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:04.
První poločas přinesl nečekaný průbeh, po něm ale jdou do šatny s nejtěsnějším a hlavně naprosto zaslouženým náskokem domácí. Ti byli od začátku zápasu výrazně aktivnější, nebezpečnější a hosty musel několikrát skvělými zákroky podržet brankář Jan Oblak. Ani on už ale Atlético nedokázal zachránit ve 40. minutě, kdy vstřelil první branku Espanyolu v této sezoně hlavou po rohovém kopu Raúl de Tomás. Atlético nepředvedlo směrem dopředu téměř nic a během přestávky bude v šatně Madridčanů zřejmě pořádná bouře...

Fauly: 1:4
45+3'
45+3'
Suárez vystřelil ze střední vzdálenosti přímo do středu domácí branky na připraveného Diega Lópeze. Tento pokus byl vůbec první střelou Atlética na branku v tomto zápase.
45+2'
Až po více než třech minutách se hosté konečně dostali k míči a rychle i na útočnou polovinu.
45+1'
Atlético se nadále jen brání. Hosté už se asi velmi těší na přestávku...
45'
Bude se hrát ještě tři minuty.
44'
Carrasco fauloval na vlastní polovině Aleixe Vidala, jenž si míč dobře pokryl. Domácí rozehráli standardku po zemi a kombinují kolem obrany Atlética.
43'
Trippier proto už trochu ze zoufalství nakopl míč zprava do šestnáctky, tam ale byl před Suárezem připravený brankář Diego López, jenž míč chytil.
42'
Atlético se hned po výkopu dostalo na útočnou polovinu, domácí ale drží hosty daleko od svého pokutového území a mají hru naprosto pod kontrolou.
40'
Espanyol právě vstřelil branku!
Domácí zaslouženě otevírají skóre svou vůbec první brankou v sezoně! Na Embarbův centr z rohu si odskočil od obránce na přední tyč RAÚL DE TOMÁS a hlavou zasáhl míč tak, že ten vysokým obloukem spadl přesně k levé tyči Oblakovy branky. Asistence: Adrián Embarba.
39'
Embarba napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti a vůbec ne zbytečně, protože jeho tvrdou ránu musel brankář Oblak vyrazit nad svou branku.
38'
Kombinace Atlética po autovém vhazování pokračovala a skončil tím, že Carrasco nedoběhl na hrací ploše Griezmannovu přihrávku za obránce.
37'
Carrasco si zpracoval těžkou přihrávku na levé křídlo, okamžitě ale u něj byl Gil, jenž mu míč odkopl do zámezí.
36'
Embarba přesným centrem po standardce našel na hranici šestnáctky Atlética volného Cabreru, jenž vypálil z voleje nad Oblakovu branku.
35'
Po krátké přestávce hra pokračuje další kombinací Espanyolu na útočné polovině. Atlético se v posledních minutách prakticky jen brání.
33'
32'
Embarbovi se rozehrávka této standardky nepovedla a jeho míč na přední tyč odhlavičkoval Suárez. Následný Pedrosův nákop skončil v rukou brankáře Atlética Oblaka.
31'
První žlutou kartu dostává za šlápnutí na nohu Aleixe Vidala Mario Hermoso (Atlético Madrid). Espanyol bude mít k dispozici přímý kop z pravého křídla.
30'
Carrasco se pak uvolnil na levém křídle, potáhl míč do domácího pokutového území a pak... nepřesným centrem hrací předmět vrátil domácím fotbalistům.
29'
Savić nepřesnou rozehrávkou prakticky okamžitě daroval míč de Tomásovi a jeho individuální průnik musel na hranici vlastní šestnáctky zastavit Koke.
28'
Gil si zpracoval kolmici na pravé křídlo, v okamžiku této přihrávky ale byl v ofsajdovém postavení.
27'
Espanyol obléhá pokutové území Atlética. Trippier zblokoval centr z levého křídla, jeho přihrávku na rozběhnutého Suáreze ale domácí hned zastavili.
25'
De Tomás si chtěl v pokutovém území Atlética zpracovat přihrávku od spoluhráče, ztratil ale rovnováhu a míč skončil za brankovou čárou.
24'
Barcelonský tým ve své taktice znovu uspěl, protože Trippier byl vytlačen až k rohovému praporku, odkud nakopl míč nepřesně za domácí branku.
23'
Atlético získalo míč ve středu pole a znovu začíná získávat územní převahu. Espanyol opět zacouval disciplinovaně dozadu.
22'
Llorente poslal obloučkem na pravou stranu šestnáctky míč na Suáreze, jenž si ho zpracoval a podobným obloučkem pak poslal daleko za Lópezovu branku.
21'
Hosté jsou evidentně zaskočeni vývojem zápasu. Obránci Atlética se snaží uklidnit hru a přihrávají si míč na vlastní polovině.
20'
Míč proto posunul do druhé vlny na dobíhajícího Melenda, jenž si míč zpracoval a vystřelil mimo Oblakovu branku.
19'
Domácí jsou zatím při chuti. Embarba zavezl míč po pravé straně k šestnáctce Atlética, do ní se ale neprokličkoval.
18'
De Tomás si naběhl za obranu Atlética na skvělou kolmici z vlastní poloviny a obešel i vybíhajícího brankáře Oblaka. Toho ale zastoupil na brankové čáře Felipe, jenž míč letící do branky odkopl.
16'
Domácí brankář Diego López si neporozuměl s Cabrerou, který těsně před ní nadzvedl oblouček na Suáreze. Naštěstí pro domácí skončil míč mimo jejich branku.
15'
Aleix Vidal si na pravém křídle narazil míč s Embarbou a přesnou přihrávkou našel v šestnáctce Melenda. Ten se s míčem rychle otočil a ze vzduchu vystřelil těsně mimo Oblakovu branku.
14'
Aleix Vidal dostal míč po pravé straně na útočnou polovinu a potáhl ho až k šestnáctce Atlética. Domácí mají konečně možnost postupného útoku.
13'
Atlético převzalo iniciativu a začíná diktovat tempo hry. Espanyol zatím disciplinovaně drží obranné postavení.
12'
Embarba se následně dostal k míči a rozběhl se do otevřené obrany Atlética. Llorente mu tvrdým, ale čistým obranným skluzem míč vzal.
11'
Trippier získal zblokovaným centrem z křídla rohový kop. Centr z něj pak obrana Espanyolu vyřešila.
9'
Llorente si hezky narazil na pravém křídle míč s Trippierem a centrem z pravého křídla poslal míč před branku Espanyolu. Nabíhajícímu Suárezovi chyběl snad krok na to, aby míč zasáhl.
8'
Brankář a kapitán Espanyolu Diego López ale opět včas vyběhl a odkopl na polovinu Atlética kolmici na Suáreza.
7'
Trippierovu kolmici na rozběhnutého Llorenteho zastavil Embarba. Atlético se po autovém vhazování vrátilo k šestnáctce Espanyolu.
6'
Jeho spoluhráči ale ve středu pole hrací předmět ztratili a rychle museli zacouvat dozadu. Stihli to a Atlético tak musí útočit „do plných“.
5'
Brankář Espanyolu Diego López zatím výborně vybíhá za své obránce, aby se dostával k nákopům soupeře jako první. I teď se mu to povedlo a může tak založit útok svého týmu.
4'
Savić pouštěl přihrávku od spoluhráče za sebe, vůbec si ale nevšiml rozběhnutého Embarby, který se tak dostal v šestnáctce Atlética k míči a jeho přesnou střelu po zemi k pravé tyči musel výborným zákrokem vyrazit gólman Oblak.
3'
Nákop hostů na Suáreze skončil u domácího brankáře Diega Lópeze. Ten chtěl rychle rozehrát, jeho výkop na útočnou polovinu na Gila ale skončil v zámezí.
2'
Atlético se dostalo na útočnou polovinu, k šestnáctce Espanyolu se ale nepřiblížilo a Suárez na levém křídle nakonec o míč přišel.
1'
Výkop utkání měli domácí. Jejich první nákop na útočnou polovinu skončil u obránců Atlética, kteří se snaží založit vlastní útok.
1'
Espanyol bude hrát v modro-bílých dresech, Atlético v tmavě modrých.
Oba týmy právě vybíhají na hrací plochu, zápas se tak o malou chvíli začne.

Espanyol Barcelona: Diego López (C) – Ó. Gil, F. Calero, Cabrera, Pedrosa – Darder, Morlanes – Aleix Vidal, Melendo, Embarba – de Tomás.

Náhradníci: J. García – Miguelón, Wu, Mérida, Loren, Vilà, Dimata, Vadillo, Bare, Melamed, Recasens, Á. García.

Atlético Madrid: Oblak – Savić, Felipe, Hermoso – Koke (C) – Trippier, M. Llorente, Á. Correa, Carrasco – L. Suárez, Griezmann.

Náhradníci: Lecomte – J. Giménez, Kondogbia, de Paul, Félix, Lemar, Lodi, H. Herrera, Cunha, Vrsaljko.

Rozhodčí: Munuera – Hernández, Pérez.

Vzájemné zápasy

Vzájemná bilance z posledních ligových sezon mluví ve prospěch Atlética, které z posledních deseti ligových zápasů proti Espanyolu vyhrálo pět, remizovalo dva a prohrálo 3. Jelikož Espanyol strávil minulou sezonu v LaLize2, tak se tyto dva kluby v nejvyšší španělské soutěži utkaly naposledy v ročníku 2019/2020. Atlético tehdy vyhrálo 3:1 a v Barceloně se zrodila remíza 1:1.

Posledních 5 vzájemných ligových zápasů:
6. 5. 2018: Atlético Madrid – Espanyol 0:2
22. 12. 2018: Atlético Madrid – Espanyol 1:0
4. 5. 2019: Espanyol – Atlético Madrid 3:0
10. 11. 2019: Atlético Madrid – Espanyol 3:1
1. 3. 2020: Espanyol – Atlético Madrid 1:1

Obhájce titulu vstoupil do nového ročníku španělské LaLigy úspěšně, přece jen se ale čekaly trochu suverénnější výkony. Atlético bylo po třech kolech na pátém místě se sedmi body, za prvním Realem Madrid ale zaostávalo jen o skóre. V prvním kole vyhrálo Atlético na hřišti Celty Vigo 2:1 a ve druhém doma nad Elche 1:0, ve třetím ale doma jen remizovalo s Villarrealem 2:2.

Espanyol se po roce vrátil do španělské LaLigy, úvod ligového ročníku se ale nováčkovi příliš nepovedl. Po třech kolech je jediným týmem nejvyšší španělské soutěže, který ještě nevstřelil branku, díky dobré obraně mu to ale paradoxně stačilo na zisk dvou bodů, které po třech kolech znamenaly 16. místo v průběžné tabulce. V úvodních dvou zápasech totiž uhrál s Osasunou a Villarrealem bezbrankové remízy a první gól inkasoval až na Mallorce, kde prohrál s domácím týmem 0:1. Proti obhájci titulu má tedy Espanyol jasné cíle – konečně skórovat a zabodovat.
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Espanyol Barcelona – Atlético Madrid. Utkání 4. kola španělské LaLigy začíná ve 14:00.