La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Bilbao - 19. listopadu 2021   21:00

0:0
(0:0)
Levante
Cárdenas – Son (86. Miramón), Mustafi (73. Ó. Duarte), Vezo, C. Clerc – E. Bardhi (73. Goméz), Malsa (60. N. Vukčević), Campaña – De Frutos, Martí (87. Soldado), Morales (C).
Montero – Fernández, Sevilla
Estadio Ciudad de Valencia (Valencia)
15 230 diváků
Bilbao
Simón – Lekue, Yeray, I. Martínez, Balenziaga – Berenguer (55. Zarraga), Dani García, Vencedor, Muniain (C) (66. N. Williams) – Raúl García (55. Sancet), I. Williams (66. Villalibre, 85. Serrano).

To je ode mě z tohoto utkání všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 15:7.
Pokud patříte do Fanklubu defenzivního fotbalu, pak jste si toto utkání skutečně užili. Ostatní fotbaloví fanoušci ale viděli zápas, který probíhal v ospalém tempu a výhradně mezi šestnáctkami, protože ani jeden z týmů nechtěl riskovat otevření obrany. Z tohoto obrazu hry vybočoval akorát úplný začátek utkání a pak úsek mezi cca 75. a 80. minutou, ve kterých jsme viděli všechny velké gólové příležitosti. V nich selhali střelci v koncovce anebo své týmy podrželi gólmani. K závěru zápasu se pak navíc prudký liják, ve kterém probíhal druhý poločas, změnil na průtrž mračen, a jakákoliv snaha o fotbal na těžkém a podmáčeném terénu tím definitivně zemřela. Bezbranková remíza je tedy naprosto logickým výsledkem.

Levante tak zůstane i po 14. kole jediným týmem španělské LaLigy bez výhry. Průběžně se nachází se 7 body na předposledním 19. místě tabulky. Bilbao je na sedmé příčce.
90+5'
90+4'
Centr do domácího pokutového území dokázala obrana Levante srazit před šestnáctku k Vencedorovi, jenž střelou z první minul Cárdenasovu branku.
90+3'
Žlutou kartu za držení pronikajícího Serrana na vlastní polovině ostává Rúben Vezo (Levante UD).
90+2'
Levante vybojovalo presinkem míč pod svou kontrolu, hosté ale výborným protipresinkem získali míč zpět a okamžitě otáčejí hru na opačnou stranu.
90+1'
Nákop na střídajícího Serrana skončil u domácího brankáře Cárdenase. Ten míč vykopl na útočnou polovinu, kde kulatý nesmysl získali obránci Bilbaa.
90'
Bude se hrát ještě pět minut.
90'
Na trávníku se začínají tvořit louže, ve kterých se zastavuje míč. Hosté se i tak dokázali dostat postupným útokem na polovinu Levante.
89'
Athletic rozehrál rychlou akci, na konci které byl střílený centr Lekueho z pravé strany do šestnáctky Levante. Ten před nabíhajícím Vencedorem dokázal svým zákrokrem srazit do bezpečí domácí brankář Cárdenas.
88'
Nico Williams si zpracoval přihrávku do otevřené obrany Levante a technickou střelu z hranice domácí šestnáctky zakroutil míč výrazně mimo domácí branku.
87'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Roberto Soldado.
86'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Son, přichází Jorge Miramón.
85'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Asier Villalibre, přichází Nico Serrano.
85'
Villalibre si na mokrém trávníku zřejmě zranil sval, protože se není schopen zvednout z trávníku. Střídající hráč Bilbaa tedy dnešní zápas nedohraje.
84'
Clercův centr zleva rovnou vyboxoval brankář Simón. Villalibre se pak rozběhl za odkopem Nica Williamse, míč ale vybojovat nedokázal.
83'
Domácí se rychle dostali zpět k šestnáctce hostů. Dva centry z křídel dokázala obrana Athleticu vyřešit, míč se ale znovu vrátil na kopačky domácích fotbalistů.
82'
Centr z rohu domácích chytil gólman hostů Simón. Okamžitým výkopem chtěl rozehrát protiútok svého týmu, jeho spoluhráči si ale míč zpracovat nedokázali.
81'
Hra se konečně rozproudila. Clerc se rozběhl po levé straně k šestnáctce Bilbaa, míč mu ale před centrem odkopl na roh Lekue.
80'
Nico Williams se krásně prokličkoval z levého křídla až do šestnáctky Levante a dokonce až před vybíhajícího brankáře Cárdenase, ten ho ale dokázal vychytat.
79'
Hosté trochu zazmatkovali při rozehrávce u vlastní šestnáctky a nechybělo moc, aby se k nepřesné malé domů dostal napadající Morales. Míč nakonec zasáhl jako první gólman Bilbaa Simón.
78'
Po rohovém kopu domácích se míč odrazil za šestnáctku ke Clercovi, ten ale místo míče zasáhl do nohy protihráče. Hra je přerušena.
77'
Konečně jsme se dočkali zajímavého momentu! Gomézovu střelu zblokoval obránce Bilbaa ve vlastní šestnáctce přímo k volnému De Frutosovi, jehož skvělou střelu z první k zemi vyrazil výborným zákrokem gólman hostů Simón.
75'
Sancet dostal nečekanou přihrávku do šestnáctky Levante, míč si ale zpracoval špatně a nakonec ho před ním chytil vybíhající domácí brankář Cárdenas.
74'
Hustý déšť se už změnil na hotovou průtrž mračen. V těchto podmínkách budou hosté rozehrávat přímý kop na útočné polovině.
73'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Shkodran Mustafi, přichází Óscar Duarte.
73'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Enis Bardhi, přichází Dani Goméz.
72'
Ne, dnešní zápas skutečně nebude patřit mezi vrcholy letošního ročníku španělské LaLigy. Kromě prvních 10 minut zápasu sledujeme fotbal v ospalém tempu, které vyvolává dojem, že oběma týmům bezbranková remíza vyhovuje.
70'
Nicovi Williamsovi se před pokutovým územím Levante otevřel prostor na střelu, tvrdou ránou ale namířil jen přímo do rukou brankáře Levante Cárdenase.
69'
Domácí vyrazili po zisku míče do rychlého protiútoku. Ten „ukončil“ Morales, jenž místo střely nebo přihrávky na spoluhráče začal před šestnáctkou Bilbaa kličkovat a o míč nakonec přišel.
68'
De Frutos se pak tlačil za přihrávkou na pravou stranu šestnáctky, velmi šikovně se ale před něj natlačil střídající Nico Williams, kterého De Frutos srazil nedovoleně na trávník.
67'
Po delší době dokázali hosté rozehrát solidnější útočnou akci, která však skončila jen nepovedeným centrem Lekueho z pravé strany. Ten chytil brankář Levante Cárdenas.
66'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Nico Williams.
66'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Asier Villalibre.
65'
Při náběhu na přihrávku za obranu se srazili Martí s Vencedorem. Oba hráči jsou otřeseni, zdá se ale, že budou v pořádku.
64'
Domácí navzdory vysokému presinku hostů dokázali rozehrát a dostali se na útočnou polovinu. Centr Bardhiho zprava odhlavičkoval z vlastní šestnáctky Yeray.
63'
Centr na přední tyč hosté odvrátili za šestnáctku a odražený míč pak získali. Jejich nákop na Iñakiho Williamse na hrot útoku ale přesný nebyl.
62'
Levante ale postupně přebírá iniciativu a v posledních minutách se tlačí více dopředu. Son získal pro domácí zblokovaným centrem zprava rohový kop.
61'
Morales si na levé straně, kde dnes hraje velmi aktivně, zasekl Lekueho a pokusil se zaskočit brankáře Simóna střelou k bližší tyči. Gólman hostů si dal pozor a míč chytil.
60'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Mickaël Malsa, přichází Nikola Vukčević.
59'
Malsa, jenž se mezitím vrátil po ošetření do hry, sedí znovu na trávníku a zdá se, že zápas pro něj skončil. Domácí připravují vynucené střídání.
58'
Martí to zkusil individuálně po pravé straně, do šestnáctky Bilbaa se ale neprokličkoval a jeho přihrávka do druhé vlny adresáta nenašla.
57'
Domácí se při rozehrávce rohového kopu pokusili o nacvičený signál a nechybělo moc, aby se povedl. Přihrávku na Campañu do šestnáctky na poslední chvíli zastavil Iñigo Martínez.
56'
Morales si zpracoval nákop na levé křídlo, potáhl míč k šestnáctce a jeho centr odhlavičkoval Balenziaga na rohový kop Levante.
55'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Oier Zarraga.
55'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Ohian Sancet.
53'
Až teď mohla přijít nadějná akce domácích, Moralesovu kolmici na pravé křídlo ale nedokázal rozběhnutý De Frutos zpracovat na hrací ploše.
51'
Druhý poločas začal v podobně ospalém tempu, v jakém se odehrávalo první dějství. Domácí sice mají míč na kopačkách, k šestnáctce hostů se ale téměř nepřibližují.
50'
Domácí brankář Cárdenas rozehrál výkopem na útočnou polovinu, hosté ale vytlačili domácích s míčem za středovou čáru.
49'
Iñaki Williams potáhl míč na levou stranu šestnáctky a pasem na opačnou stranu našel Berenguera. Ten chtěl hrací předmět ještě sklepnout na spoluhráče, na přihrávku Iñakiho Williamse si ale nabíhal z ofsajdu.
48'
Malsa odešel za autovou čáru a hra pokračuje rozehrávkou obránců Bilbaa. Ti momentálně drží míč na vlastní polovině.
47'
Malsa po faulu Berenguera špatně dopadl na trávník a musí být ošetřen. Hra je přerušena.
Během přestávky začalo ve Valencii hustě pršet. Uvidíme, komu bude tato změna počasí vyhovovat více.
46'
Výkop druhého poločasu měli domácí. Během přestávky nedošlo k žádnému střídání.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
První poločas začal v poměrně vysokém tempu a oba týmy měly výborné hlavičkové možnosti na otevření skóre. Ani Iñigo Martínez, ani domácí De Frutos ale neuspěli a pak se začal hrát velmi taktický zápas, který se odehrával téměř výhradně mezi šestnáctkami. O něco aktivnějším týmem bylo Levante, které se snažilo častěji střílet, všechny domácí pokusy ale skončily mimo branku hostů. Jelikož hosté také nedokázali ani jednou namířit na domácí branku, tak je bezbrankové skóre po prvním poločase naprosto logickým výsledkem.

Fauly: 9:6
45+3'
45+3'
Bardhiho střelu z přímého kopu zastavila zeď z hráčů Bilbaa.
45+2'
Yeray těsně před vlastní šestnáctkou šlápl na nohu Bardhimu. Levante bude mít na závěr prvního poločasu standardku z výborné střelecké pozice.
45+1'
Son zavezl míč po pravé straně až k šestnáctce Bilbaa, jeho centr na Martího ale hosté odhlavičkovali do autu. Po autovém vhazování pokračuje postupný útok Levante.
45'
Bude se hrát ještě dvě minuty.
44'
Malsa vystihl rozehrávku Bilbaa, pas na De Frutose se mu ale tentokrát nepovedl a De Frutos si navíc v souboji s Balenziagou předkopl míč do zámezí.
43'
Domácí se poté bleskurychle dostali na útočnou polovinu. Hosté se zatáhli k vlastní šestnáctce a Moralesovu elegantní přihrávku patičkou na rozběhnutého De Frutose odkopli do středu pole.
42'
Domácí brankář Cárdenas nedokázal vyboxovat centr z rohu mimo vlastní šestnáctku a akrobaticky se snažil zakončit Vencedor. Jeho nepovedenou střelu zastavil jeden z obránců Levante.
41'
Vencedor si naběhl na pravou stranu šestnáctky Levante na kolmici Daniho Garcíi, jeho přihrávku před branku ale zblokoval do zámezí Mustafi.
40'
Levante výborným presinkem donutilo hosty až k malé domů na brankáře Simóna. Od něj začíná další „vlna“ postupného útoku Bilbaa.
39'
Hosté se posunuli na polovinu domácích, k domácí šestnáctce se však ne a ne přiblížit. Oba týmy hrají zatím v obraně velmi disciplinovaně.
37'
Domácí hned po ztrátě míče zacouvali dozadu do obranného postavení. Hosté musí útočit „do plných“.
36'
Levante po autovém vhazování hostů hrací předmět získalo a hned vyrazilo do rychlého protiútoku. Ten skončil centrem Moralese z levé strany, který obrana Bilbaa vyřešila.
35'
Bilbao neváhalo, rychle se dostalo k domácí šestnáctce a centr Daniho Garcíi z pravé strany musel odkopnout na tribunu vracející se domácí obránce Vezo.
34'
Obránci Levante zapojii do své rozehrávky i brankáře Cárdenase, ten ale vykopl míč do středu pole, přímo na hráče hostujícího celku.
33'
Raúl García faulem na Campañu přerušil rozehrávku Levante. Domácí s míčem zacouvali na vlastní polovinu.
32'
Balenziaga se uvolnil na levém křídle, jeho centr do šestnáctky Levante ale odhlavičkoval Mustafi. V následném souboji o míč byl faulován domácí kapitán Morales.
31'
Tempo hry v posledních minutách trochu upadlo a oba týmy si teď nepřesnými rozehrávkami vyměnily ve středu pole kontrolu nad míčem.
30'
Levante se po zisku míče nezdržovalo rozehrávkou a Malsa ho hned nakopl na levé křídlo na Moralese. Ten si míč na hrací ploše zpracovat nedokázal.
29'
Hosté se po delší době dostali k postupnému útoku na polovině soupeře, jejich kombinace ale probíhala jen v uctivé vzdálenosti od domácí branky.
28'
Malsa ho hned nakopl na pravé křídlo na rozběhnutého De Frutose, ten ale z těžké pozice vypálil vysoko nad Simónovu branku.
27'
Obléhání obrany Bilbaa nakonec k ničemu nebezpečnému před brankou hostů nevedlo. Hosté pak při pokusu o rychlý protiútok o míč prakticky okamžitě přišli.
26'
Levante se aktivním presinkem povedlo míč získat a rychle se dostalo na útočnou polovinu. Hosté se seřadili před vlastní šestnáctkou do obranného postavení.
25'
Hra se v posledních minutách pořádně kouskuje kvůli faulům v soubojích ve středu pole. Po posledním z nich se míč ocitl na kopačkách fotbalistů Athleticu Bilbao.
24'
Střely: 4:1
22'
Téměř po dvou minutách je jasný závěr – penalta se kopat nebude. Hra pokračuje odkopem domácího brankáře Cárdenase od branky.
21'
Hlavní rozhodčí José Luis Munuera Montero se jde na videozáznam podívat sám.
20'
Campaña zasáhl v souboji na přední tyči při bránění centru z rohového kopu loktem do hlavy Yeraye. Tento zákrok zkoumá VAR.
19'
Iñaki Williams dostal výbornou kolmici za obranu Levante, při kličce proti vybíhajícímu domácímu brankáři se ale vytlačil až do příliš ostrého úhlu a jeho přihrávku na dobíhajícího spoluhráče odkopl Bardhi na rohový kop.
18'
Campaña nacentroval z rohu opět na přední tyč, i tentokrát ale míč odvrátil do bezpečí hned první bránící hráč Bilbaa.
17'
De Frutos získal odvážným individuálním průnikem po pravé straně rohový kop pro Levante.
16'
Žlutou kartu za šlápnutí na nohu Clerca ve středu pole dostává Yeray (Athletic Bilbao).
15'
Bardhi vletěl zleva do pokutového území hostů, kde v souboji s Lekuem spadl. I když domácí proti tomuto verdiktu protestují, tak video potvrdilo, že Bardhi spadl bez cizího zavinění.
14'
Centr z rohu domácích letěl na přední tyč, odkud ho odhlavičkoval za šestnáctku první bránící hráč Bilbaa. Domácí získali odražený míč a pokračují v tlaku.
13'
Domácí převzali iniciativu a hosté mají obrovský problém dostat se k míči. Moralesův centr zleva odhlavičkoval Balenziaga na rohový kop.
11'
Morales na levé straně připravil pozici na centr Martímu, jenž míč jemným obloučkem poslal na zadní tyč. Tam vyskočil výše než Balenziaga De Frutos, jehož hlavička skončila těsně mimo Simónovu branku.
10'
Muniain rozehrál tuto standardku nakrátko po zemi a Bilbao chtělo pokračovat v postupném útoku, ten ale skončil nepřesnou přihrávkou na Daniho Garcíu na pravou stranu.
9'
Bilbao vystihlo rozehrávku domácích, rychle se dostalo na útočnou polovinu a kvůli faulu Malsy na Muniaina získalo další přímý kop.
8'
Obránci Levante si přihrávají hrací předmět na vlastní polovině a snaží se postupnou rozehrávkou dostat na polovinu soupeře.
7'
Raúl García se po pravém křídle opět dostal k pokutovému území domácích, tentokrát se ale dostal i k centru. Ten chytil domácí brankář Cárdenas.
6'
První žlutou kartu zápasu dostává za úder loktem do obličeje Daniho Garcíi v souboji o míč ve středu pole Roger Martí (Levante UD).
6'
Muniain nacentroval z přímého kopu zhruba na penaltový bod, kde si odskočil od obránce Iñigo Martínez. Jeho hlavička skončila těsně mimo levou tyč domácí branky.
5'
Raúl García se po pravé straně prokličkoval až k šestnáctce Levante, u které byl podražen. I hosté tedy získávají standardní situaci na polovině soupeře.
4'
Domácí získali i rohový kop, který rozehráli nakrátko. Centr z něj chytil gólman hostů Simón.
3'
De Frutos si nedokázal zpracovat nákop na pravé křídlo, Lekue mu ale míč odkopl do autu a domácí se tedy mohli usadit ke své postupné kombinaci u šestnáctky Bilbaa.
2'
První postupný útok Levante ukončil faulem na levé straně vlastní poloviny Berenguer. Nákop domácích do šestnáctky bez problémů odvrátila do bezpečí obrana Bilbaa.
1'
Výkop utkání měli hosté. Jejich první nákop na útočnou polovinu domácí obrana vyřešila a v následném souboji o míč ve středu pole se hosté provinili proti pravidlům faulem.
1'
Levante bude hrát v modro-červených dresech, Bilbao v zelených.
Oba týmy už jsou na hrací ploše, zápas se tak o malou chvíli začne.

Levante UD: Cárdenas – Son, Mustafi, Vezo, C. Clerc – E. Bardhi, Malsa, Campaña – De Frutos, Martí, Morales (C).

Náhradníci: Aitor Fernández – Franquesa, Radoja, Ó. Duarte, Pepelu, Soldado, N. Vukčević, Miramón, Goméz, Coke, Martínez, Cantero.

Athletic Bilbao: Simón – Lekue, Yeray, I. Martínez, Balenziaga – Berenguer, Dani García, Vencedor, Muniain (C) – Raúl García, I. Williams.

Náhradníci: Ezkieta – Petxa, Núñez, Vesga, Sancet, Morcillo, de Marcos, Zarraga, Villalibre, Capa, N. Williams, Serrano.

Rozhodčí: Montero – Fernández, Sevilla.

Vzájemné zápasy

Od návratu Levante mezi španělskou elitu v sezoně 2017/2018 je ve vzájemných ligových zápasech lepší Athletic Bilbao, který vyhrál z osmi soubojů proti Levante pět, remizoval jeden a prohrál dva. Levante navíc nevyhrálo proti Bilbau posledních pět vzájemných ligových zápasů za sebou a nevyhrálo ani v minulé sezoně v semifinále poháru, ve kterém s Athleticem vypadlo (1:1 venku, 1:2 po prodloužení doma). V minulé ligové sezoně vyhrálo Bilbao doma 2:0 a na hřišti Levante se zrodila remíza 1:1.

Posledních 5 vzájemných ligových zápasů:
3. 4. 2019: Athletic Bilbao – Levante 3:2
10. 11. 2019: Athletic Bilbao – Levante 2:1
12. 7. 2020: Levante – Athletic Bilbao 1:2
18. 10. 2020: Athletic Bilbao – Levante 2:0
26. 2. 2021: Levante – Athletic Bilbao 1:1

Bilbao prohrálo v této sezoně zatím jen dva ligové zápasy, až šest jich ale jen remizovalo a v tabulce se kvůli těmto ztrátám nachází na 8. místě. V posledních kolech navíc baskický klub tabulkou klesal, protože už tři zápasy za sebou nedokázal vyhrát. V zápasech Bilbaa padá velice málo gólů. Bilbao má druhou nejlepší obranu v soutěži (8 inkasovaných branek), za 12 odehraných zápasů ale vstřelilo jen 11 branek, což je třetí nejhorší útočná produktivita v lize. Venku v této sezoně Bilbao ještě neprohrálo, ze šesti zápasů na cizích hřištích ale vyhrálo jen jeden a až pětkrát jen remizovalo.

Levante UD

Už po třetině sezony je jasné, že Levante čeká boj o záchranu. Tým z Valencie je jediným týmem španělské LaLigy, který v letošní sezoně ještě nevyhrál a v tabulce se po 13 odehraných zápasech nachází na sestupové 19. příčce. Na 17. Granadu navíc už teď ztrácí 5 bodů. Poslední ligová výhra Levante přišla ještě v polovině dubna 2021 a od té doby tak tento klub tahá sérii 21 zápasů bez výhry ve španělské LaLize. Levante doplácí hlavně na mizernou obranu, která je s 25 inkasovanými góly nejhorší v soutěži.

Levante – Getafe 0:0
Sevilla – Levante 5:3
Levante – Atlético Madrid 2:2
Levante – Granada 0:3
Alavés – Levante 2:1
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Levante UD – Athletic Bilbao. Utkání 14. kola španělské LaLigy začíná ve 21:00.