La Liga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : D. Alavés - 13. března 2022   18:30

Real Sociedad
70' Zubimendi (Oyarzabal)
1:0
(0:0)
Remiro – Gorosabel (75. Zaldúa), Le Normand, J. Pacheco, Rico – Illarramendi (C) (46. Zubimendi), Merino – Januzaj (62. Oyarzabal), Rafinha Alcântara (83. Zubeldia), Portu – Isak (62. Sörloth).
Jorge Figueroa Vázquez
Reale Arena (San Sebastián)
31 573 diváků
D. Alavés
F. Pacheco – Tenaglia, Laguardia (C), Lejeune, R. Duarte – Méndez (73. Jason), Pons (73. Loum), Pina (62. Escalante), Moya (83. De la Fuente), Rioja (83. M. Vallejo) – Joselu.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:2. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:7. Fauly: 15:12.
Real Sociedad si touto výhrou podržel šesté místo i dvoubodové manko na čtvrtý Betis. Alavés po dvou remízách vyšel bodově naprázdno a na 19. pozici ztrácí tři body na záchranu.
Hodinu jsme se nudili, ovšem závěrečných třicet minut všechno bohatě vynahradilo. Real Sociedad prostřídal přední řady a rozjel přehlídku šancí. Otevřít skóre se mu povedlo v sedmdesáté minutě, kdy Oyarzabalovu standardku prodloužil do sítě Zubimendi. Alavés okamžitě reagoval, ale v nejlépe odehrané čtvrthodině své šance na srovnání neproměnil.
90+3'
90+2'
Remiro si vychutnal stažení vysokého centru z pravé strany. Ve druhé ze tří nastavených minut je Real Sociedad velmi blízko vítězství.
90+1'
Byl to podobný signál jako u nedávné šance Valleja. Joselu tentokráte neměl prostor na sklepnutí Jasonova nákopu.
90'
Přetažený centr se zastavil až u druhého rohového praporku. Pacheco bleskově uvedl míč zpátky do pohybu. Rico fauloval a Alavés má standardku.
89'
Tohle v současné době domácím úplně stačí. Mikel Oyarzabal vybojoval na Lejeunem rohový kop a hlavně pár vteřin klidu.
87'
Zubeldía s Merinem přetlačili Louma. Na Pacheca se poté řítil Alexander Sörloth, jenže hostující gólman udržel naděje svého týmu na bod.
86'
Real Sociedad si trochu koleduje. Ani teď se u míče moc dlouho neohřál a pokračuje hostující snaha o vstřelení vyrovnávajícího gólu.
84'
Hezky sehraná standardka z hloubi pole! Joselu hlavou přemístil Jasonovu diagonálu směrem k Vallejovi. Remiro měl co dělat, aby tvrdou ránu zleva vyrazil.
83'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Manu Vallejo.
83'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Antonio Moya, přichází Miguel De la Fuente.
83'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Rafinha Alcântara, přichází Igor Zubeldia.
83'
Loum setřásl Le Normanda a hlavou vracel míč pod sebe. Spoluhráčova koncovka směřovala vysoko nad horní tyčku.
82'
Merino eliminoval možnou hrozbu z Jasonovy další standardky. Vzápětí neprošel ani centr z druhé strany, zablokoval ho Zaldúa.
81'
Nahuel Tenaglia házel balon do šestnáctky. Loum ho ve společnosti dotěrného soupeře nepřevzal.
80'
Druhý nejhorší tým LaLigy velmi dobře zareagoval na inkasovaný gól a ještě živí naději na třetí remízový výsledek v řadě.
79'
Robin Le Normand byl u koncové čáry pod tlakem. Zvolil jistotu a odkop za pomezní čáru. Z Duarteho autu nebylo nic.
78'
Tohle se ale vůbec nepovedlo. A nejlépe to ví Jason, který to přehnal s razancí centru a odpálil balon do zámezí.
77'
Naděje Deportiva na smazání manka žije. Všechno se připravuje k zahrání standardní situace z levé strany.
76'
Před Remirem bylo podruhé za sebou pořádně rušno. Domácí dvě střely zablokovali, třetí už prošla, ale muž s jedničkou na zádech ji vyrazil. Dorážka Joselua byla zablokována.
75'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Joseba Zaldúa.
74'
Luis Rioja si ve vápně hledal trochu místa k zakončení. Přitom mu míč spadl na ruku a bylo po akci.
73'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Pere Pons, přichází Mamadou Loum.
73'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Edgar Méndez, přichází Jason.
72'
Vzhledem k tomu, co se na hřišti poslední čtvrthodinu dělo, je vedoucí zásah Realu Sociedad naprosto zasloužený. Hosté musí okamžitě něco změnit.
70'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Dvacet minut před koncem Alavés sílícímu náporu podlehl! Osudnou se mu stala standardka Oyarzabala, jehož centr hlavou prodloužil mimo Pachecův dosah MARTÍN ZUBIMENDI. Pro něj je to první gól sezóny.
70'
Obrana Deportiva zůstane v pohotovosti, protože Duarte vedle postranní čáry zfauloval Rafinhu Alcántaru.
69'
První gól zápasu začíná být na spadnutí. Z rohu kopnutého Mikelem Oyarzabalem ale vážnější situace před brankou nevznikla.
68'
K předchozí šanci dostal San Sebastian přímý kop. Realizoval ho Rafinha Alcântara a tzdí tečovaná střela proletěla kousek vedle Pachecovy pravé tyče.
67'
Štěstí pro hosty! Portu centroval na nikým nebráněného Sórlotha. Norský čahoun hlavičkoval do tyče a z brankové čáry pak vykopával míč Laguardia.
66'
Držení míče: 58 % – 42 %.
64'
Máme za sebou jednoznačně nejzajímavější desetiminutovku. Real si nyní připravoval další šanci, která dopadla ofsajdem.
63'
Oyarzabal se hned zapojil do hry, když k němu docestovala přihrávka Sörlotha. Místo přihrávky k Portuovi vzal zodpovědnost na sebe, ale brána mu byla malá.
62'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Mikel Oyarzabal.
62'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Alexander Sörloth.
62'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Gonzalo Escalante.
62'
Dosud nejsložitější okamžik pro Remira! Po křížné přihrávce na Rioju musel na zem kvůli křížné střele z neúplně výhodného úhlu.
61'
Zubimendi je po svém nástupu při chuti. Ještě před vápnem natáhl ke střele, kterou minul ze svého pohledu pravou tyč.
60'
Ze standardky kopnuté Januzajem nebylo nic a San Sebastian byl zahnán až k nohám vlastního brankáře Álexe Remira.
59'
Adnan Januzaj v porovnání s Portuem trochu zaostává. Teď se ale dokázal prosadit a z přihrávky na Isaka vytěžil rohový kop.
58'
Real Sociedad opět použil k útoku svou pravou stranu. Ve vápně čekal na centr Isak, ovšem neškodnou hlavičku mu u brankové čáry zastavil Lejeune.
57'
Ricův centr letěl do hlavního balíku těl, z něhož vzešla hlavička nad břevno. Remiro v klidu vykopává.
56'
Ubránění rohu nedalo hostům moc práce. Edgar Méndez přepl do ofenzivy a udělal na Le Normandovi roh i pro své barvy.
55'
Portu opět uplatil svou rychlost, když ho vyslal na zteč Isak. Z ostrého úhlu to zkoušel na přední tyč, kde Pacheco vysokou střelu vytěsnil nad břevno.
54'
První střela Alavésu mezi tři tyče. Jejím strůjcem byl Nahuel Tenaglia, avšak z uctivé vzdálenosti Remira nezaskočil.
53'
Střídající Zubimendi obstál v rychlostním souboji s útočícím Ponsem, jenž se na něm vyfauloval.
52'
S nástupem druhé půle se toho moc nezměnilo. Ani jeden z týmů nenachází způsob, jak být nebezpečný. Obě obrany pracují skoro bezchybně.
50'
Trochu ukvapený pokus o vysunutí Portua. Míč se odkutálel do zámezí a prostřednictvím autu ho vrací Duarte.
49'
Dnešní utkání sleduje 31 573 diváků.
48'
Rafinha Alcântara byl obětí nedovoleného zákroku ve vzdušném souboji. Provinil se s osmičkou hrající Tomás Pina.
47'
Deportivo s ofsajdy rozhodně nešetří. K pátému jim stačilo sotva patnáct vteřin hry ve druhém poločase.
46'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Asier Illarramendi, přichází Martín Zubimendi.
46'
Žluté karty: 1 – 1.
První poločas byl chudý na momenty, které by zvedaly diváky z modrých sedaček. Jediným, kdo pravidelněji větral hostující obranu, byl křídelník Portu. Právě z jeho centrů vznikly dvě možnosti švédského dlouhána Isaka, nicméně Fernando Pacheco zasahovat nemusel. Práci neměl ani jeho protějšek Remiro, takže v platnosti zůstává stav 0:0.
45+1'
45+1'
V jediné nastavené minutě došlo k faulu u rohového praporku. Hostující standardní situace se obešla bez větších dramat vzhledem k vyboxování Remira a útočnému faulu v jeho blízkosti.
45'
Diego Rico vzorně hlídal Méndeze a nepovolil mu načepovat balon do pokutového území.
44'
Díky přihrávce z hloubi pole se Edgar Méndez odtrhl za domácí obranu. Vzrušení bylo i tak zbytečné kvůli ofsajdu.
43'
Portu lépe ustál souboj s Lejeunem a už mohl kmitat po své pravé straně. Centr byl takřka optimální, ovšem Isak z něj vytěžil jen hlavičku nad břevno.
41'
Domácí lavička protestovala kvůli nařízenému autu poblíž vlastní šestnáctky. Ten ve finále nepředstavoval pro hráče San Sebastianu žádnou hrozbu.
40'
Během hemžení před Pachecem došlo jen k obranné hlavičce, kterou hosté dostali míč do klidnějších vod.
39'
Víctor Laguardia šel do skluzu, aby odehrál Ricův přízemní centr na rohový kop. Ujme se ho Januzaj.
38'
Rioja ještě jednou. Tentokrát sám postupoval přímočaře do pokutového území, kde se však dotkl míče rukou.
37'
Álex Remiro musel couvat, aby v záklonu stáhl ze vzduchu centr Luise Riojy.
36'
Lejeune nakopával k Edgaru Méndezovi. U toho se vyrojil Jon Pacheco a přemístil balon do zámezí.
35'
Pacheco neudržel v rukou míč centrovaný Portuem. Měl ale štěstí, že si ho ukopl tam, kde zrovna nečíhal nikdo v bílomodrém.
34'
Rioja zadrbal protiútok čtyři na čtyři. Zezadu ho přepadl Illarramendi a veškeré hostující snahy o ohrožení Remira byly pryč.
33'
Z nekomfortní pozice předal Isak míč brankáři Pachecovi. Jeho kolegové se snaží uklidnit hru opatrnou rozehrávkou.
32'
Hosté na poslední chvíli ucpali prostory před vlastní brankou. Portu byl velkou přesilou obránců odzbrojen.
30'
Januzaj vracel míč k Ricovi, jenže ho zahnal na zadní čáru a z ní už nešlo kloudněji přihrát.
29'
Isakův finální pas netknutě proletěl předbrankovým prostorem. Podobně ošemetných momentů v okolí Fernanda Pacheca začíná přibývat.
27'
Byl to Laguardia, do kterého Januzaj bolestivě narazil. Hlavní rozhodčí dodatečně udělil žluté napomenutí.
26'
Januzaj narazil do důrazného dvojbloku, nicméně balon pokračoval k Isacovi, který na jeho akci navázal. Dobře načasoval nahrávku na Merina, který z ostrého úhlu nepřehodil Pacheca.
25'
Obklíčený Pons nezpracoval míč, který do vápna sympaticky servíroval Nahuel Teneglia.
24'
Držení míče: 61 % – 39 %.
23'
Gorosabel se vzorně postaral o příchozí centr z kopačky Edgara Méndeze. Předfinální fáze zatím hostům nejde.
22'
Moya ze standardky nakopával. Balón byl sklepávan do lepší destinace, jenže poblíž penaltové značky zrovna nikdo nestál.
21'
Zažlutilo se před Illarramendim, jenž brzdil slibně se rozvíjející postup Alavésu. Byly tam hned dva podobné zákroky, první Rafinhovi prošel.
20'
Opět je přerušeno kvůli zdravotním neduhům. Tentokrát se osobně týkaly Januzaje.
19'
Ze standardky nebylo nic. Domácí však získali balon zpátky a postupně začínají získávat kontrolu nad zápasem.
18'
První šance. Portu se rozběhl po pravém křídle a přidal k tomu i centr, z něhož patou zakončoval Isak. Míč se otřel o Laguardiu a šel do autu.
17'
Portu už mohl centrovat, jenže trefil hned první překážku v podobě Rubéna Duarteho. Následně fauloval Le Normand.
16'
Deportivo zahustilo střed a dosáhlo tím to, že domácí neškodně kombinují na vlastní polovině.
15'
Pachecovi se nepovedl odkop poté, co se nikomu nedařilo sundat míč ze vzduchu. Aut pro San Sebastian.
14'
Sudí přerušil hru, neboť se vleže za tvář drží Tomás Pina. Rukou se po něm ohnal Januzaj.
13'
Januzaj získal na Tenagliovi aut. Po něm pro změnu centroval, ale plány mu zhatil bránící Duarte.
12'
Moya poslal k zemi Alcántaru. Z několikaminutového pobytu na útočné polovině tak Alavés Remira nezaměstnal.
11'
Tenagliův centr se hezky zakroutil do šestnáctky, ale tam přistál u zkonsolidované obrany.
10'
Mimo hlavní dění došlo k netradičnímu výměně vybavení. Domácí Rafinha Alcântara si došel vyměnit spodní část dresů.
9'
Hlavní rozhodčí od začátku hru pouští. Nyní odpustil Duartemu očividné zatažení Illarramendiho. Ku prospěchu věci mu to na křídle ale nebylo.
8'
Nezačalo se v nějak dechberoucím tempu. Mnohem více si každopádně míče užívají hráči Alavésu.
6'
Joselu byl faulován ve středovém kruhu. Pozdě v souboji byl omlouvající se Jon Pacheco.
5'
Remiro si vyběhl před vápno a odkopl míč na půlku. Pak se k němu vrátil, ale to už mohl hrát konstruktivněji.
4'
Edgar Méndez podstoupil zbytečný sprint přes několik desítek metrů. Čárový sudí zvedl praporek až potom, co svou akci neúspěšně dokončil.
3'
Riojův centr neprošel. Ten od jeho spoluhráče už ano, ale z vápna jej odpravil Mikel Merino.
2'
Zahajovací výkop měli hosté hrající v červených dresech. Real Sociedad je v tradičních bílomodrých barvách.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Le Normand, J. Pacheco, Rico – Illarramendi (C), Merino – Januzaj, Rafinha Alcântara, Portu – Isak.
Náhradníci: Ryan – A. Elustondo, Guevara, Guridi, Lobete, A. Martín, Oyarzabal, Sörloth, Zaldúa, Zubeldia, Zubimendi.
Trenér: Imanol Alguacil

Deportivo Alavés: F. Pacheco – Tenaglia, Laguardia (C), Lejeune, R. Duarte – Méndez, Pons, Pina, Moya, Rioja – Joselu.
Náhradníci: Sivera – Martín, De la Fuente, Escalante, García, Jason, López, Loum, Miazga, Navarro, Pellistri, M. Vallejo.

Alavés

Hosté prohráli jediný ze čtyř předchozích zápasů a trochu si pomohli v boji o setrvání v nejvyšší soutěži. S bilancí pěti výher, sedmi remíz a patnácti porážek jsou na předposledním devátém místě. Na sedmnáctou Granadu ztrácí tří body, přičemž mají dnešní zápas k dobru. V minulém kole Deportivo získalo cenný bod za bezbrankovou remízu s druhou Sevillou. S dvanácti góly vede týmovou tabulku střelců jednatřicetiletý útočník Joselu. Zdravotní potíže zužují obránce Aguirregabiriu a záložníka Pinu.
Real Sociedad San Sebastian

Domácí tým v šestnáctifinále Evropské ligy vypadl s Lipskem a může se soustředit už jenom na domácí nejvyšší soutěž. Tu Real rozehrál výborně, nicméně vysoko nastavenou laťku neudržel a vyklidil pozice u čela tabulky. Před nedělními zápasy mu patří sedmé místo, z něhož ztrácí dva body na pátý Betis. Na přelomu února a března San Sebastian porazil Mallorcu s Osasunou, před týdnem ale narazil na vedoucí Real Madrid a podlehl mu 1:4. Nejlepším střelcem je devítigólový Mikel Oyarzabal, jehož dnešní start není zcela jistý. Zranění jistě nepustí do hry Barrenetxeu, Carlose Fernándeze, Januzaje, Monreala a Muňoze.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu osmadvacátého kola španělské LaLigy. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Realem Sociedad a Alavésem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.