La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Bilbao - 11. února 2023   21:00

Valencia
17' Castillejo (Moriba)
1:2
(1:1)
Bilbao
30' N. Williams  (de Marcos) • 72' Sancet  (I. Williams)
Valencia
Mamardašvili – Foulquier, Diakhaby, Cömert, José Gayá (C) – Musah (69. Lato), Moriba, Almeida – Castillejo (69. Kluivert), Cavani (16. Duro), Lino (87. F. Pérez).
Rivero, Herrerín – Mosquera, Guerra, J. Vázquez, Özkaçar, André.
Soto – Barbero, Álvarez
Estadio de Mestalla (Valencia)
36 688 diváků
Bilbao
Simón – de Marcos (89. Paredes), Vivian, Yeray, Lekue – Sancet, Vesga – N. Williams (80. D. García), Muniain (C) (80. Guruzeta), Berenguer (46. Zarraga) – R. García (60. I. Williams).
Agirrezabala, Iruarrizaga – Capa, Balenziaga, Vencedor, Morcillo.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 9:7. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:17.
Fotbalisté Valencie na domácím hřišti podlehli Athleticu Bilbao 1:2. Hosté se tak posouvají na průběžné šesté místo tabulky. Netopýři naopak padli počtvrté v řadě a klesli do sestupového pásma.

Domácí přitom začali zápas lépe a od 17. minuty vedli po trefě Samuela Castilleja. Hosté však odpověděli po půlhodině hry individuální akcí Nica Williamse. Po změně stran nehráli Netopíři vůbec špatně. Měli šance, ale trápila je koncovka či výborný brankář Bilbaa Simón. V 72. minutě se tedy prosadili hosté. Jejich kapitán Muniain získal balón na útočné polovině, střídající Iñaki Williams ho pak předložil Oihanovi Sancetovi a ten rozhodl.
90+5'
90+4'
Iñaki Williams předvedl krásnou individuální akci! Z levé strany se probil až před Mamardašviliho a míč kolem něho poslal těsně vedle vzdálenější tyče! Valencia ještě žije.
90+3'
Hugo Duro obral o míč Zarragu jen s pomocí faulu. Domácím se stále více krátí čas.
90+2'
Hosté centr na bližší tyč dokázali odvrátit.
90+1'
Domácí v závěrečném tlaku. Nyní budou kopat roh.
89'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Aitor Paredes.
88'
Teď už mohlo být srovnáno! Gayá odcentroval zleva a stoper Mouctar Diakhaby, který vyrazil pomoci ofenzivě, se dostal k zakončení patičkou z bezprostřední blízkosti. Unai Simón hosty zachránil reflexivním zákrokem pravou rukou. Chytil téměř jasný gól!
88'
Foulquierův centr propadl k Durovi. Ten se ke střele nedostal, Ilaix Moriba pak po odraženém míči ano, ale trefil jen protihráče.
87'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Samuel Lino, přichází Francisco Pérez.
86'
Domácí kapitán José Gayá odcentroval z levé strany. Našel Huga Dura, který hlavičkoval jen do rukavic Simóna.
84'
Hostující gólman je v pořádku. Hra může pokračovat.
83'
Unai Simón šel ven z brány a byl včas u dlouhého nákopu domácích. Následně se srazil se spoluhráčem Vivianem a sedl si na trávník. Rozhodčí hru přerušil, nicméně ukazuje, že promrhaný čas nastaví.
81'
Kombinace Williams – Sancet – Gorka Guruzeta. Posledně jmenovaný hráč se v šestnáctce pokusil obejít bránícího hráče, což mu nevyšlo. Poté se nedostal k balónu ani Oihan Sancet.
81'
Po přetlačované u půlící čáry byl faulován Ilaix Moriba. Balón pro domácí celek.
80'
ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Dani García,
ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Gorka Guruzeta.
79'
Hosté podnikli kontr do otevřenější obrany. Ten zakončoval střelou z pravé strany po zemi Iñaki Williams, domácí tentokrát podržel brankář Mamardašvili!
78'
Domácí potřebují alespoň vyrovnat. V případě porážky by už mohli zapadnout do sestupového pásma.
76'
Domácí se nechtějí smířit s nepříznivým stavem. Před pokutovým územím to vzal na sebe Ilaix Moriba. Jeho střela byla poměrně tvrdá, ale směřovala na střed brány a Simón si tak připsal další úspěšný zákrok.
74'
Hugo Duro mohl rychle vyrovnat! Jeho tvrdou ránu z hranice šestnáctky však vyráží Unai Simón!
72'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Hosté strhávají vedení na svou stranu! Iker Muniain vybojoval na levé straně ofenzivy míč zpátky pro Athletic. Následně ho předal rozběhnutému Iñakimu Williamsovi, který v pokutovém území našel zpětnou přihrávkou OIHANA SANCETA a po jeho přízemní střele k levé tyči se Mamardašvili natahoval marně – 1:2.
70'
Útočná akce Bilbaa začíná od brankáře Simona, který míč předal svým stoperům.
69'
ze hřiště odchází Yunus Musah, přichází Toni Lato,
ze hřiště odchází Samuel Castillejo, přichází Justin Kluivert.
68'
Zdravotní problémy má Yunus Musah. Vypadá to, že bude muset střídat.
67'
Z pravé strany odcentroval Nico Williams. Pro míč si došel brankář Giorgi Mamardašvili.
66'
Iñigo Lekue obešel u lajny Castilleja a dokázal přes něho odcentrovat. Míč ale odvrátil stoper Cömert.
65'
Valencia je statisticky aktivnějším týmem. Na střely na bránu vede 4:1. Poměr střel mimo je 8:4.
63'
Dobrá rána domácího záložníka Yunuse Musaha. Ta prosvištěla pár čísel vedle levé tyče z pohledu Simóna!
61'
Žlutou kartu za nesportovní chování dostal domácí Samuel Castillejo.
60'
ze hřiště odchází Raúl García, přichází Iñaki Williams.
59'
Za malý moment půjde do hry druhý z bratří Williamsových Iñaki. Rekordman španělské ligy s 251 odehranými zápasy v řadě. Tuhle sérii přerušil až nedávno kvůli zranění.
57'
Óscar de Marcos sestřelil pronikajícího Samuela Lina a dostal za to žlutou kartu.
56'
Hosté přestáli dva rohy Netopýrů v krátkém sledu.
54'
Domácí zahrávali standardní situaci! Po ní se dostal k odraženému míči Samuel Castillejo, jehož střela byla velmi jedovatá. Unai Simón ukročil na druhou stranu a musel rychle padat na svůj pravý bok, aby balón vyrazil alespoň před sebe. Před dobíhajícím Diakhabym pak odklízel na roh jeden z obránců!
53'
V ofsajdu se ocitl Nico Williams. Míč uvede do hry domácí brankař.
52'
Samuel Castillejo se snažil prosadit na pravém křídle, ovšem fauloval bránícího hráče.
51'
Opět Nico Williams, který z pravé strany poslal míč jen do rukavic Mamardašviliho.
50'
Ve velké šanci se z ničeho nic ocitl Nico Williams! Ten přesprintoval protihráče a z pravé strany se hnal na vybíhajícího Mamardašviliho. Toho přehazoval, ovšem balón neměl dostatečnou razanci a tak ho ještě stačil doběhnout a odehrát do bezpečí Eray Cömert!
49'
Domácí přenesli hru na pravou stranu, kde byl Foulquier. Centr se mu ale nepovedl, skončil u prvního bránícího hráče Athleticu.
47'
Dnešní utkání sleduje 36 688 diváků!
46'
Utkání pokračuje. Hosté udělali jednu změnu v sestavě, Valencia zůstala u vynuceného střídání Edinsona Cavaniho, který se zranil už po čtvrthodině utkání.
46'
ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Oier Zarraga.
46'
Po prvním poločase hraje Valencia s Bilbaem nerozhodně 1:1. Domácí začali utkání lépe a v 17. minutě je poslal do vedení Samuel Castillejo, který byl na konci pohledné akce. Poté nebyl daleko od nádherné trefy střídající Hugo Duro, který nůžkami zamířil těsně vedle. Po půlhodině hry se však radovali hosté z Baskicka. Nico Williams si individuálně poradil s domácí obranou a prostřelil i brankáře.
45+1'
45+1'
Mouctar Diakhaby nebyl v úplně komfortní pozici, když musel hrát těžký míč po odkopu hostujícího brankáře. Navíc byl naháněn Raúlem Garcíou. Hlavou ale dokázal poslat mičudu do rukavic svého gólmana Mamardašviliho.
44'
Domácí Yunus Musah se snažil nahánět hostujícího obránce Yeraie. U toho ho ale fauloval a dostal žlutou kartu.
43'
Nějaké zdravotní problémy měl Samuel Lino. Z trávníku mu pomohl sportovním gestem jeden z protihráčů. Lino zřejmě bude moci pokračovat.
42'
André Almeida exekutorem standardní situace. Zkusil to přímo, mířil však nad bránu.
42'
Nico Williams se dopustil nedovoleného zákroku za žlutou kartu. Navíc zajímavá standardní situace pro domácí.
41'
Další příležitost Netopýrů. Po rohovém kopu Josého Gayi hlavičkoval z dobré pozice nad bránu Hugo Duro!
40'
Samuel Lino šel do individuálního průniku. U šestnáctky si balón přehodil na levačku a vystřelil po zemi k pravé tyči. Unai Simón tam byl včas a vyrazil balón na roh!
38'
Eray Cömert se rozhodl odcentrovat z hloubi pole. Míč však přelétl nabíhající domácí hráče a skončil v zámezí.
37'
Raúl García se snažil rozběhnout Álexe Berenguera. Ten ale fauloval bránícího Diakhabyho.
35'
Domácí pozastavil ofsajd, v němž byl Hugo Duro.
35'
Hosté dokázali využít brejkovou situaci a srovnali. Nyní se snaží útočit Valencia.
32'
Ilaix Moriba se dostal k hlavičce po centru od postranní čáry. Mířil však jen do míst, kde byl připravený Unai Simón.
30'
Je vyrovnáno! NICO WILLIAMS se dostal do situace 1 na 1 proti stoperovi Cömertovi. Toho dokázal obehrát, vběhl do šestnáctky a byť ho zezadu atakoval vracející se Foulquier, prostřelil vybíhajícího brankáře Mamardašviliho.
29'
Hráči Valencie zkusili signál, který ale nevyšel podle jejich představ. K balónu se dostali Baskové.
28'
Iker Muniain postavil Almeidovi do cesty hokejový strom. Domácí budou zahrávat standardku.
27'
Domácí se snaží aktivně napadat rozehrávku soupeře. Athletic s tím má problémy.
26'
Hosté nyní kombinují. Hru zklidnili přihrávkou dozadu na stopery, od nichž začíná další akce.
24'
Tohle mohl být nádherný gól! Hugo Duro se zhruba na penaltě položil nůžkami do Foulquierova centru a poslal míč těsně vedle pravé tyče z pohledu brankáře hostí.
23'
Střely na bránu – 1:0
22'
Atmosféře zápasu ještě dodává zvláštní punc místní dechová kapela, jejíž produkce je hodně slyšet.
21'
Domácí Hugo Duro zatáhl rukama za dres Oihana Sanceta a obdržel žlutou kartu.
20'
Hosté mohli rychle odpovědět! Vytvořili si závar u malého vápna. Tam si míč našel Daniel Vivian, který však nedokázal prostřelit obrannou hráz!
17'
Valencia právě vstřelila branku!
Domácí se ujímají vedení! Hráči Valencie předvedli pohlednou kombinaci. Hru roztáhli doleva a rychle se dostali až do pokutového území. Na konci celé akce našel Ilaix Moriba zpětnou přihrávkou SAMUELA CASTILLEJA a jeho střela zapadla i s přispěním teče bránícího hráče za záda Unaie Simóna.
16'
ze hřiště odchází Edinson Cavani, přichází Hugo Duro.
15'
Na hrací ploše zůstává sedět Edinson Cavani. Vypadá to na kotník a zkušený útočník signalizuje, že to bude na střídání.
13'
José Gayá narážel míč Ilaixovi Moribovi. Ten po kontaktu s protihráčem padá, ovšem píšťalka rozhodčího zůstala potichu. K nelibosti domácích se kope od brány Bilbaa.
12'
Na pravé straně si našel prostor pro centr Dimitri Foulquier. Hostující defenziva tentokrát nenechala zakončovat Cavaniho.
10'
Obraz hry je momentálně vyrovnaný. Oba celky se střídají v držení míče.
8'
První šance domácích! José Gayá doběhl míč u levé postranní čáry. Na nic nečekal, odcentroval a letící balón si našel Edinson Cavani. Ten svou hlavičku nasměroval vedle pravé tyče.
6'
Samuel Castillejo podtrhl ve snaze dostat se k míči Mikela Vesgu. Rozehrávat budou hosté.
5'
Hráči Athleticu se dostali k míči a kombinují na útočné polovině.
3'
Valencii žene dopředu slušně zaplněný stadion. Netopýři se představují na domácím stadionu po delší době.
1'
Úvodní výkop zápasu provedli hostí. Ti si tedy jako první osahali míč.
1'

Valencia CF: Mamardašvili – Foulquier, Diakhaby, Cömert, José Gayá (C) – Musah, Moriba, Almeida – Castillejo, Cavani, Lino.
Náhradníci: Rivero, Herrerín – Kluivert, F. Pérez, Mosquera, Duro, Guerra, J. Vázquez, Özkaçar, André, Lato.

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Vivian, Yeray, Lekue – Sancet, Vesga – N. Williams, Muniain (C), Berenguer – R. García.
Náhradníci: Agirrezabala, Iruarrizaga – Guruzeta, Capa, D. García, Paredes, I. Williams, Balenziaga, Zarraga, Vencedor, Morcillo.

Rozhodčí: Soto – Barbero, Álvarez.
Valencia CF (17. místo, 5 – 5 – 10, skóre 25:24, 20 bodů)
Valencia se nachází těsně nad sestupovým pásmem. Na osmnáctý Cádiz má k dobru jediný bod. Momentálně má navíc na kontě tři ligové porážky v řadě. Ta první ve Valladolidu byla osudná trenérovi Genarovi Gattusovi, jehož dočasně nahradil Voro. Pod jeho vedením však Netopýři padli 0:2 na půdě Realu Madrid a 0:1 v Gironě. Tentokrát už tedy potřebují bodovat. Pomoci by k tomu měl návrat na Mestallu po sérii tří venkovních duelů.

Posledních 5 zápasů Valencie:
Valencia – Almería 2:2
Valencia – Bilbao 1:3 (Copa del Rey)
Valladolid – Valencia 1:0
Real Madrid – Valencia 2:0
Girona – Valencia 1:0
Athletic Bilbao (8. místo, 8 – 5 – 7, skóre 29:21, 29 bodů)
Fotbalisté baskického celku se nacházejí těsně za příčkami, které znamenají postup do pohárové Evropy. Například na páté Vallecano ztrácejí jen tři body. Momentální forma Athleticu však není nejlepší. Naposledy sice doma přehrál 4:1 Cádiz, ale předtím v lize zapsal tři po sobě jdoucí porážky. Naopak určitě potěšil postup už do semifinále Copy del Rey. Mimochodem, ve čtvrtfinále pohárové soutěže zvítězilo Bilbao 3:1 právě na půdě Valencie.

Posledních 5 zápasů Bilbaa:
Bilbao – Espanyol 1:0 (Copa del Rey)
Bilbao – Real Madrid 0:2
Vigo – Bilbao 1:0
Bilbao – Cádiz 4:1
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V rámci 21. kola španělské La Ligy se utkají také týmy Valencie a Bilbaa. Zatímco hostující Athletic se nachází v první polovině tabulky a je ve hře o evropské poháry, tak Netopýři marně vzpomínají na slavnou nedávnou minulost a bojují o holé přežití mezi elitou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.