La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Almeria - 10. prosince 2023   14:00

Atlético
17' Morata (Griezmann) • 22' Correa (Llorente)
2:1
(2:0)
Almeria
62' Baptistão
Atlético
Oblak – Savić, Witsel, Azpilicueta (75. Giménez) – Llorente, Correa (75. Molina), Koke (C), de Paul (60. Saúl), Lino (75. Riquelme) – Griezmann, Morata (60. Depay).
Grbić, Gomis – Söyüncü, Hermoso, Mandava, Galán, Belaid.
De Burgos – De Francisco, Núñez
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
Almeria
Maximiano – Chumi, E. González, Montes, Akieme – A. Pozo (85. Puigmal), Lopy, Robertone (C) (85. Baba), Embarba (85. Ramazani) – Baptistão, Arribas.
F. Martínez, Mariño – Sanca, Fettal, H. Mendes, Kaiky, Lázaro, Centelles.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 7:6. Rohy: 3:15. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 13:11.
Atlético přehrálo poslední Almeríi 2:1, ale na tři body se nakonec nečekaně nadřelo.

V úvodu to přitom vypadalo na vcelku jednoznačnou záležitost. Nejprve nebyl Griezmannovi uznán gól pro ofsajd, ale v 17. minutě se už skóre měnilo. Opět Griezmann odebral míč Chuminu a předal ho Álvarovi Moratovi. Ten obešel bránícího Montese i vybíhajícího brankáře Maximiana a zakončoval do prázdné brány. O pět minut později byl Griezmann i u druhé gólové akce. Balón nahrál doprava Llorentemu, který ho naservíroval před bránu Ángelovi Correovi a ten se nemýlil.

Hosté před přestávkou přeci jen naznačili, že se ještě nevzdali, ale zlobit začali především po změně stran. V 62. minutě se konečně dočkali i kontaktního gólu. Po tečované střele Lopyho ještě brankář Oblak ukázal výtečný reflex, s dorážkou Léa Baptistãa už však nic nezmohl. Almería pak i nadále zlobila. Oblaka zaměstnali například Arribas či obět Baptistão, ovšem vyrovnání už nepřineslo ani více než pětiminutové nastavení.
90+6'
90+6'
Domácí se ubránili. Balón ještě zůstal na kopačkách celku z Andalusie a zatím se pokračuje...
90+5'
Witsel odvrátil centrovaný míč k Léovi Baptistãovi, jehož střela byla sražena. Roh a asi poslední šance pro Almeríi.
90+5'
Žlutou kartu si ještě prohlédl domácí Koke.
90+4'
Rohový kop hostí. Arribasův centr jeden ze spoluhráčů zasáhl, ale hlavou balón neusměrnil mezi tyče. Na pravé straně se pak dostal k míči Ramazani. Po jeho centru se však bude kopat od brány.
90+3'
Llorente vypíchl míč Ramazanimu a rozběhl se dopředu, aby podpořil Griezmanna. Francouz mu vrátil míč na pravé křídlo, ale Llorente tam zůstal sám a musel si tak počkat na podporu. Protiútok Atlética je tedy již hodně zpomalený.
90'
Koke uvolnil Marcose Llorenteho, který vběhl z pravé strany až do pokutového území. Na levačku si ale netroufl jít a tak zkoušel pálit pravou nohou. Před sebou měl ale obránce, kterého trefil.
89'
Nyní centroval z pravé strany Llorente. Depay balón hlavou jen lehce lízl a skluzující Rodrigo Riquelme na zadní tyči nedosáhl.
88'
Memphis Depay si zpracoval dlouhý pas, srovnal si míč kolem obránce na pravačku a kousek za šestnáctkou vypálil. Jeho projektil skončil nad bránou.
87'
Střely celkem – 11:16
85'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Alejandro Pozo, přichází Arnau Puigmal,
ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Largie Ramazani,
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Iddrisu Baba.
83'
Domácí přebírají iniciativu. Snaživé Almeríi, která dosud nestřídala, už možná odcházejí po sympatickém výkonu síly. Antoine Griezmann byl teď ale v ofsajdu.
82'
Zajímavá série narážeček Madridských! Depay ve finále narážel za obranu Riquelmemu, ale k balónu měl blíže brankář Maximiano.
79'
Balón poletoval před bránou domácích. Snahu Almeríe ukončil útočný faul Montese na Witsela.
79'
Hosté usilují o vyrovnání! Ránu Léa Baptistãa z pravé strany šestnáctky boxoval Oblak. Pozo pak získal pro hosty roh číslo třináct.
78'
Hosté zahrávali už dvanáctý rohový kop. Opět bez gólového efektu.
77'
Molina fauloval, ale rozhodčí De Burgos sebral hostům necitlivým hvizdem možnost výhody. Mohl z toho být možná i samostatný únik. Tak teď se musejí hráči Almeríe cítit ukřivdění.
76'
Marcos Llorente centroval z pravé strany. Před bránou byl Memphis Depay, ovšem před ním zakročil César Montes. Bude z toho roh.
75'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází César Azpilicueta, přichází José Giménez,
ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Nahuel Molina,
ze hřiště odchází Samuel Lino, přichází Rodrigo Riquelme.
74'
Po rohovém kopu Almeríe byl pískán útočný faul.
73'
Hezká narážečka Sergia Arribase s Adriánem Embarbou. Prvně jmenovaný pálil z pravé strany šestnáctky a přízemní střelu vyrážel Oblak. Witsel pak zakopl balón na roh. Domácí si vcelku koledují!
72'
Hosté mají ještě dvacet minut na vyrovnání. Rozhodně se nevzdávají.
70'
V péči lékařů se ocitl Lucas Robertone. U hostující střídačky navíc panuje zvýšená aktivita, tak uvidíme, zda Argentinec nebude prvním střídaným hráčem.
67'
Llorente podpořil domácí akci na pravé straně. Přízemní centr ale skončil jen u Montese.
65'
Adrián Embarba zahrával rohový kop. Obrana Atlética si to pohlídala.
65'
Zápas dostal nový náboj. Atleti ještě budou muset o tři body bojovat.
63'
Léo Baptistão si situaci pohlídal a rozhodně v ofsajdu nebyl. Gól byl tedy potvrzen.
62'
Almería právě vstřelila branku!
Je tu kontaktní gól hostí! Po autovém vhazování centroval z levé strany Sergio Akieme. Balón propadl na hranici šestnáctky k Dionovi Lopymu, jehož střela byla tečována do protipohybu Oblaka. Ten ještě dokázal výborně zareagovat, ale míč vyrazil jen k dobíhajícímu LÉOVI BAPTISTÃOVI, který to měl již snadné – 2:1.
60'
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Memphis Depay,
ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Saúl.
59'
César Azpilicueta se před nabíhajícím Arribasem dotkl míče rukou a hosté tak budou rozehrávat z pozice kousek za půlící čarou.
58'
Antoine Griezmann padá v pokutovém území po souboji s Gonzálezem. Na penaltu to podle sudího De Burgose nebylo.
57'
Domácí kouč Diego Simeone projevuje na lavičce svým typickým způsobem emoce. Cítí, že zápas ještě není rozhodnutý.
55'
Odražený míč napálil někam možná na ragbyovou bránu Lucas Robertone. Balón skončil v hledišti.
53'
Hosté dokáží zahrozit. Na centr Sergia Arribase si naběhl Adrián Embarba, který zůstal na penaltě volný a v pádu zvládl prudce hlavičkovat. Oblak však výborným zákrokem vyráží!
51'
Marcos Llorente se hlásil o míč a Correa mu ho také předal. Domácí pravý obránce však přepálil centr a míč přelétl všechny hráče v šestnáctce.
49'
Adrián Embarba zatahoval míč dopředu podél levé postranní čáry. Ve skluzu ho zastavil Rodrigo de Paul. Argentinský mistr světa si počínal čistě.
47'
Hosté zahráli po rohu zajímavý signál. V šestnáctce se dostal k míči Sergio Arribas, který z dobré pozice netrefil bránu! Když už si Rojiblancos něco zajímavého vytvoří, schází v koncovce kvalita.
47'
Alejandro Pozo střílel z pravé strany poutového území. Míč se otřel o bránícího Césara Azpilicuetu a skončil nad břevnem. Roh pro Almeríi.
46'
Vypadá to, že ani jeden z trenérů neprovedl před druhým poločasem změnu v sestavě.
46'
Fotbalisté Atlética Madrid zatím plní roli favorita a nad poslední Almeríí vedou po prvním poločase 2:0. Domácí skórovali už v 6. minutě, ale zásah Griezmanna byl po intervenci VAR odvolán kvůli ofsajdu. Poprvé se tak stav měnil v 17. minutě, kdy opět Griezmann odebral míč Chuminu a předal ho Álvarovi Moratovi. Ten obešel bránícího Montese i vybíhajícího brankáře Maximiana a zakončoval do prázdné brány. O pět minut později byl Griezmann i u druhé gólové akce. Balón nahrál doprava Llorentemu, který ho naservíroval před bránu Ángelovi Correovi a ten se nemýlil. Hosté před přestávkou přeci jen naznačili, že se ještě nevzdali. Jejich snaha však vedla jen k málo vídané sérii šesti rohových kopů v řadě a také dalekonosné ráně Léa Baptistãa vedle tyče.
45+5'
45+4'
Domácí ještě získali aut poblíž rohového praporku a už k míči ani nepospíchají. Zřejmě čekají na ukončení první půle.
45+3'
Sergio Arribas se na pravé straně dostal s míčem až za brankovou čáru. Kope se od brány Jana Oblaka.
45+2'
Slabý pozdrav Samuela Lina skončil v náručí brankáře hostí Luíse Maximiana.
45+1'
Hosté měli velkou šanci na snížení! Po roztažení hry doleva posílal Sergio Akieme před bránu přízemní centr. Našel Adriána Embarbu, jehož zakončení dokázal reflexivně vyrazit Oblak! Nakonec to ale zřejmě bylo zbytečné, Embarba byl pravděpodobně v ofsajdu.
44'
Na pravé straně byl rozběhnutý Alejandro Pozo. Tomu se centr asi nepovedl tak, jak chtěl. Balón ale chytil nepříjemnou faleš a Oblak ho raději kontroloval v cestě vedle své brány. Nakonec zasahovat nemusel a bude vykopávat.
43'
Rohové kopy – 1:6
42'
Morata byl na půlce odstaven tvrdým zákrokem, ale rozhodčí nechal hru pokračovat. Toho mohl využít Léo Baptistão, po jehož ráně z dálky se Jan Oblak prolétl vzduchem. Míč minul pravou tyč jeho brány možná o půl metru!
42'
Zdá se, že šestý roh hostí během asi tří minut zatím zůstane na nějakou chvíli posledním. Atlético už dostalo balón do bezpečí.
41'
To už je kuriózní. Akiemeho centr sráží na další rohový kop Azpilicueta.
40'
Embarba to nyní kopal na bližší tyč a Morata odvrací na pátý roh v řadě... Taková série se nevidí často.
39'
Série tří hostujících rohů. Po zablokované střele Edgara Gonzáleze se bude kopat dokonce čtvrtý.
38'
Hosté vyrazili dopředu. Na pravé straně se dostal k míči Léo Baptistão a jeho nástřel byl sražen do zámezí. Rohový kop.
36'
Po následné rohu se již hosté ubránili.
35'
Zkusil to Rodrigo de Paul a balón směřující skoro do pravé šibenice vytáhl nad břevno Luís Maximiano! Hezký moment z obou stran.
33'
Griezmann byl faulován v už poměrně zajímavé vzdálenosti od hostující brány. To je na přímou střelu.
32'
Léo Baptistão na půlce vystihl přihrávku Atlética a pelášil dopředu. Byl tam ale úplně sám a musel tedy hledat individuální řešení. Nezbylo mu nic jiného, než vystřelit z pravé strany a zamířil daleko vedle vzdálenější tyče.
30'
Držení míče – 59 % : 41 %
29'
Domácí jsou při chuti a nadále drží míč na útočné polovině.
27'
Do Samuela Lina vlétl u postranní čáry Alejandro Pozo. Pískáno proti hostujícímu celku.
26'
Pas na levé křídlo nedostihl Samuel Lino. Hosté budou vhazovat.
24'
Na žádné překvapení to dnes nevypadá. Almería bude pravděpodobně čekat na první ligové vítězství v sezóně i po 16. kole.
22'
Atlético právě vstřelilo branku!
O tom jsem přesně mluvil! Hosté naznačili aktivnější přístup ke hře, jenže přišel protiútok Los Colchoneros. Rodrigo de Paul posílal pas na pravé křídlo, který byl ještě zablokován. Míče se však ujal Antoine Griezmann, který ho už doprava na Marcose Llorenteho dostal. Krajní obránce Atletů se podíval, jak vypadá situace před bránou a nabídl balón nabíhajícímu ÁNGELOVI CORREOVI, jenž ho zblízka dokopl do sítě – 2:0.
19'
Domácí tedy udělali důležitý krok k úspěchu v tomto zápase. Almería bude muset hrát i dopředu a to by mohlo svěřencům Diega Simeoneho vyhovovat více než hra do zatažené defenzivy.
17'
Tohle už gól je a nic na tom nezmění ani VAR! Vše začal Antoine Griezmann, který důrazným napadáním odebral balón Chuminu a předal ho ÁLVAROVI MORATOVI. A ten to udělal fantasticky. Obešel bránícího Montese, poté udělal kličku i vybíhajícímu Maximianovi a poslal míč do opuštěné brány Almeríe.
17'
Griezmann nahrál na hranici šestnáctky Rodrigovi de Paulovi. Ten z prvního doteku posunul balón na Ángela Correu, jenž po zemí zamířil těsně vedle levé tyče!
16'
Domácí si vytvořili očekávanou územní převahu. Jednou už i skórovali, ale Griezmannův zásah nebyl uznán pro ofsajd.
15'
Álvaro Morata přebral míč na pravém křídle. Do šestnáctky mu běželo hned několik spoluhráčů, ovšem Morata nacentroval do náruče Maximiana.
14'
Griezmann ukázal výborné vidění i kopací techniku, když přenesl hru doprava na Ángela Correu. Ten chtěl ještě prostrčit za obranu na Moratu. Tam se však míč nedostal a útočník madridského celku byl navíc v ofsajdu.
11'
Ošetřován byl hostující stoper César Montes. Nejedná se ale o nic, co by mexického reprezentanta vyřadilo ze zápasu.
9'
Rodrigo de Paul vypálil zpoza šestnáctky a jeho projektil prosvištěl vedle pravé tyče z pohledu brankáře hostí!
8'
Kontrola dokončena. Griezmann byl v centimetrovém ofsajdu a gól tak neplatí!
6'
Domácí vstřelili rychlý gól, ale vše ještě bude posuzovat VAR. Antoine Griezmann se totiž nacházel na hraně ofsajdového postavení.
6'
Tak neuznaný gól Atlética! Álvaro Morata se snažil na okraji šestnáctky předat míč spoluhráči. Místo toho našel bránícího hráče, od něhož se hrací předmět odrazil do pokutového území. Tam šel do hlavičkového souboje Samuel Lino a balón se odrazil k Antoineovi Griezmannovi, který sám před Luísem Maximianem nezaváhal. Nakonec se však jednalo o těsný ofsajd.
4'
Ángel Correa si zabíhal za defenzivní linii soupeře. Brankář Luís Maximiano vše dobře přečetl, vyběhl daleko z brány a balón odkopl.
4'
Samuel Lino kombinoval na levé straně s Césarem Azpilicuetou. Prvně jmenovaný hráč byl v ofsajdu.
2'
Hosté začali docela sympaticky. Do šestnáctky se snažil dostat Adrián Embarba, který byl ale zastaven. Následně vyvážel míč Álvaro Morata, jenž byl ještě na vlastní polovině faulován.
1'
Utkání rozehráli hosté. Ti si jako první podrží míč. Jinak se ale dá čekat mnohem větší aktivita Los Colchoneros.
1'
Aktéři zápasu už nastoupili za zvuků hymny Atlética na hrací plochu Wanda Metropolitano.

Atlético Madrid: Oblak – Savić, Witsel, Azpilicueta – Llorente, Correa, Koke (C), de Paul, Lino – Griezmann, Morata.
Náhradníci: Grbić, Gomis – Söyüncü, Giménez, Hermoso, Saúl, Molina, Riquelme, Mandava, Galán, Depay, Belaid.
Trenér: Diego Simeone

UD Almería: Maximiano – Chumi, E. González, Montes, Akieme – A. Pozo, Lopy, Robertone (C), Embarba – Baptistão, Arribas.
Náhradníci: F. Martínez, Mariño – Sanca, Fettal, Baba, H. Mendes, Puigmal, Kaiky, Lázaro, Centelles, Ramazani.
Trenér: Gaizka Garitano

Rozhodčí: De Burgos – De Francisco, Núñez.
V loňské sezóně dokázala Almería jako nováček s Atléticem doma remizovat 1:1. Atleti pak uspěli výsledkem 2:1 alespoň na Wanda Metropolitano.
Atlético Madrid (4. místo, 10 – 1 – 3, skóre 30:13, 31 bodů)
Dobrou formu Atlética přibrzdila minulý týden porážka 0:1 na hřišti Barcelony. Před tím totiž Los Colchoneros vyhráli čtyři soutěžní duely v řadě. Dva v La Lize a dva v rámci Ligy mistrů, kde už mají jistý postup do jarní fáze. Devizou svěřenců Diega Simeoneho je kvalitní obrana, která v loze propustila jen 13 gólů a je tak druhou nejpevnější v soutěži. 30 zásahů je pak slušný počin také pro ofenzivu. V ní hraje prim s devíti trefami Antoine Griezmann.

Posledních 5 zápasů Atlética:
Atlético – Celtic 6:0 (LM)
Atlético – Villarreal 3:1
Atlético – Mallorca 1:0
Feyenoord – Atlético 1:3 (LM)
Barcelona – Atlético 1:0
UD Almería (20. místo, 0 – 4 – 11, skóre 16:37, 4 body)
Almería se nachází už v kritické situaci. Jako jediný tým v La Lize stále nevyhrála a na nesestupovou sedmnáctou pozici ztrácí už sedm bodů. Rojiblancos dosud získali jen čtyři body za remízy. Naposledy hráli doma bez gólů s Betisem, byť hostující tým hrál více než hodinu o deseti. Almería do sevillského celku bušila, ale v koncovce se prosadit nedokázala. V týdnu si navíc uřízla ostudu ve 2. kole Copa del Rey, když prohrála 0:1 na hřišti UD Barbastro, tedy klubu, který hraje až pátou nejvyšší soutěž.

Posledních 5 zápasů Almeríe:
Alavés – Almería 1:0
Almería – R. Sociedad 1:3
Getafe – Almería 2:1
Almería – Betis 0:0
Barbastro – Almería 1:0 (Copa del Rey)
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! V rámci nedělního programu 16. kola La Ligy se utkají také Atlético Madrid a Almería. Domácí celek je v tabulce na čtvrtém místě a proti poslednímu týmu tabulky si bude chtít spravit chuť po porážce, kterou utrpěl minulý týden na hřišti Barcelony.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.