La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Las Palmas - 17. února 2024   14:00

Atlético
15' Llorente  • 20' Llorente (Correa) • 47' Correa (Koke) • 62' Correa  • 87' Depay (Riquelme)
5:0
(2:0)
Atlético
Oblak – Molina (63. Witsel), Savić, Giménez, Mandava, Lino (63. Riquelme) – Saúl, Koke (C) (63. de Paul), Barrios (71. Vermeeren) – Correa, Llorente (63. Depay).
Moldovan, Gomis – Hermoso, M. Moreno, El Jebari, Griezmann.
Figueroa – Villate, Granel
Estadio Cívitas Metropolitano, Madrid
61 196 diváků
Las Palmas
Valles – Á. Suárez (58. Araujo), Coco, Mármol, S. Cardona (74. Sinkgraven) – Park, J. Muñoz, Perrone (58. Moleiro), K. Rodríguez (C), S. Ramírez (58. M. Cardona) – al-Haddádí (81. Pejiño).
Killane – B. Ramírez, Herzog, C. Herrera, Fa. González, Kaba, Loiodice.

Utkání je u konce a domácí Atlético se raduje z vysoké výhry a třech zasloužených bodů. Po přestávce hned ve 47. minutě udeřil ranou z první Ángel Correa a dal tak vlastně definitivu na výhru. V 62. minutě navíc Ángel Correa přidal po dlouhé kontrole zákroku ve vápně gól z penalty a soupeř odpadl. Zápas se už jen dohrával, Atlético šetřilo síly na zápas Ligy mistrů, přesto klub z Madridu přidal ještě jednu branku. Postarali se o ni střídající hráči, Riquelme vysunul Memphise Depaye a ten ranou pod břevno pečetil výsledek na konečných 5:0. Atlético je po tomto vítězství na třetím místě s 51 body, Las Palmas je osmé s 35 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 61 196 diváků.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 19:9.
90+4'
90+4'
Roh už byl pouze rozehrán, na zakončení nedošlo a je tu konec.
90+3'
Ještě jedna šance hostů. Na pravou stranu dostal pas do běhu M. Cardona, zkoušel křížný pokus, ten mu ale Oblak vyškrábl na roh.
90+2'
Míč mají hosté, asi to bude o nějakém tom nákopu k vápnu.
90+1'
Diváci oslavují výhru a tři body, na trávníku sledujeme takové bago domácích hráčů.
89'
Hra je ve středu hrací plochy, hosté kombinují, ale nemají kudy se dostat blíž k brance.
88'
Pro hosty je to opravdu krutý výsledek, narazili dnes na s chutí hrajícího soupeře.
87'
Atlético právě vstřelilo branku!
A hráči se jim odvděčují pátou brankou. Atllético předvedlo akci levou stranou, míč pak putoval na střed, Roquelme dokonale načasoval pas na MEMPHISE DEPAYE, ten se prosmýkl mezi obránci a tvrdou ranou pod břevno upravil na 5:0.
86'
Po nějaké době se nám zase probudilo publikum, to povzbuzuje své oblíbence.
85'
Po dlouhém autu a slabém odvrácení hostů se do míče opřel Rodrigo de Paul, jenže položení do střely se mu moc nepovedlo. Vallesovu branku překopl.
84'
Moc se toho neděje, už se opravdu čeká jen na konec zápasu.
83'
Vermeeren zastavil akci Las Palmas po křídle a ve vlastní šestnáctce si vzal míč do svého držení.
81'
Hosté by chtěli dát alespoň jeden gól a nyní byl v šanci Rodríguez. Ten si naběhl na pas z pravé strany, jenže z hranice vápna Oblakovu branku přestřelil.
81'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Pejiño.
80'
Z pravé strany přilétl na vápno centr, na ten si naskočil Reinildo Mandava, ale hlavičkoval jen do rukavic gólmana Vallese.
79'
Julián Araujo předvedl jistý a hlavně čistý skluz proti Riquelmemu. Je tu roh pro Atlético.
77'
Domácí kombinují na vlastní polovině, hráči Las Palmas už ani zvlášť nenapadají.
76'
O výsledku je už rozhodnuto, řeší se jen výše. Atlético se nikam nežene, už šetří síly na Ligu mistrů.
74'
ze hřiště odchází Sergi Cardona, přichází Daley Sinkgraven.
73'
Hosté měli možnost snížit, když se po takovém slabé střele dostal míč na malé vápno, k němu si sbíhal Javi Muñoz, ale tomu pod nohy skočil Oblak a předvedl úspěšný zákrok.
71'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Pablo Barrios, přichází Arthur Vermeeren.
69'
Do vzduchu šel Valles, našel si v přehuštěném prostoru místo a povedlo se mu míč vyboxovat.
69'
Na opačné straně tu máme po tečované střele rohový kop pro Atlético.
68'
Volný míč se dokutálel k Oblakovi, ten tak opět nemusel nijak zvlášť obtížně zakročit.
66'
Hosté mohli zkorigovat skóre po centru z přímého kopu, vysoký centr ale všechny přelétl a míč skončil v zámezí. Vhazovat bude Reinildo Mandava.
63'
ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Memphis Depay.
63'
ze hřiště odchází Koke, přichází Rodrigo de Paul.
63'
ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází Axel Witsel.
63'
ze hřiště odchází Samuel Lino, přichází Rodrigo Riquelme.
62'
Míč si na penaltový puntík postavil ÁNGEL CORREA, s ničím se nepáral, poslal tvrdou ránu do horní části branky, Valles byl bez šance na zákrok a je to už 4:0.
60'
No a nakonec je to penalta, sudí na videu našel důraznější kontakt a domácí budou moci zase navýšit svůj náskok.
60'
A už se na celou pasáž jde podívat i hlavní sudí Figueroa.
59'
Kontrola celé situace ve vápně se protahuje.
58'
ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Marc Cardona.
58'
ze hřiště odchází Álex Suárez, přichází Julián Araujo.
58'
ze hřiště odchází Máximo Perrone, přichází Alberto Moleiro.
57'
Po průniku do vápna se ke střele chystal Lino, který však po souboji s Parkem upadl. Sudí zatím penaltu nepískal, ale rozhodně se bude kontrolovat video.
55'
Nyní Park centroval z pravé strany, míčem však trefil Mandavu do citlivých míst a ten to teď vydýchává v poloze ležmo.
54'
Z dálky to zkoušel hostující Marvin Park, jeho rána ale neměla tolik potřebnou přesnost. Oblak zasahovat nemusel.
53'
Dlouhý nákop gólmana Vallese skončil až u jeho protějška, Oblak rozehrává s větším klidem.
51'
Na straně Atlétika se začala rozcvičovat značná část lavičky, zatím ale není střídání na programu dne.
49'
Valles musel mimo své pokutové území, aby byl u míče jako první a odkopl jen k půlce.
48'
Vše se ještě rychle kontrolovalo na videu, zda nebyl střelec v ofsajdovém postavení, gól ale definitivně platí a je to o tři branky.
47'
Teď už ale ano... Atlético po centru z pravé strany udrželo hru u vápna, Koke vyhrál hlavičkový souboj, dostal míč na ÁNGELA CORREU a ten svou ránu z první uklidil k levé Vallesově tyči – 3:0.
46'
Hosté zahájili druhou půli další chybou v rozehrávce, tentokrát Valles jen bezmocně rozhodil ruce, ale míč ze sítě tahat nemusel.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:05.
Je za námi první poločas, který ovládli domácí fotbalisté. Po počátečním oťukávání vystupňovali tlak a první gól přišel v 15. minutě, kdy se ve vápně odrazil míč na nohu Marcose Llorenteho a ten skóroval nekompromisní ranou. Ve 20. minutě navíc hosté spáchali obrovskou chybu v rozehrávce, míč vybojoval Correa, přiklepl opět na Marcose Llorenteho a ten opět překonal Vallese. Až poté se tým Las Palmas probral, začal hrozit a tak si Oblak musel dávat pozor, co na něj poletí. Každopádně další gól jsme už v této pětačtyřicetiminutovce neviděli a do šaten se odešlo za stavu 2:0.
45+4'
45+2'
Ještě jedna střela před odchodem do kabin a měli ji hosté. Svižná rána prolétla nad Oblakovým břevnem.
45'
Ten už nebezpečný nebyl a po nějaké době vyváží Las Palmas míč na útočnou polovinu.
45'
Málem tu byl gól do šatny, když se po auto odrazil míč na hranici ofsajdu, kde stál Samuel Lino a jeho okamžitou střelu gólman Valles jen tak tak vyškrábl na roh!
44'
Ostrý centr do pokutového území si pohlídal gólman Valles a míč vyboxoval.
43'
Vše se po rozehrávce přesunulo z pravé strany na tu levou, standardka tu ale bude také.
42'
U rohového praporku hosté opět zaváhali s rozehrou a Mármol fauloval Correu. Takže Atlético má k dispozici přímý kop.
40'
Faul ze strany domácích, Kirian Rodríguez se docela diví, že loket do jeho obličeje nebyl potrestán žlutou kartou.
39'
Neklaplo jim to ani pravou stranou, Marvin Park fauloval bránícího Samuela Lina.
38'
Hosté se levou stranou moc daleko nedostali, Atlético poslalo hru zase na půlku.
37'
Neprosadil se ani Koke, který se prodíral mezi dvěma protivníky, míč mu utekl.
35'
Sledujeme teď trochu rozháranou pasáž utkání, prakticky vše končí daleko před šestnáctkami.
33'
Další karta a zase na straně domácího celku. Potrestaným hráčem byl Saúl.
31'
Už třetí rohový kop Las Palmas. Ještě před rozehráním musel sudí uklidňovat pošťuchující se hráče, samotná rozehra už pak tak zajímavá nebyla.
30'
Další vysoký míč do šestnáctky domácího celku, Oblak na míč nedosáhl dle svých představ a musela mu pomoci obrana svým odkopem.
28'
Oblak čelil prudkému míči z levé strany a taky nepříjemnému sluníčku do očí a tak si nedělal problémy a míč raději nechytal, ale vyboxoval.
28'
Žlutá karta na straně Atlétika, u pomezní čáry podkopl al-Haddádího Nahuel Molina.
27'
Hraje se docela tvrdě, nyní to v souboji o míč pocítil hostující Marvin Park, kterého atakoval Giménez.
26'
Přímý kop hostů. Táhlý centr letěl na levou stranu, kde si naběhl Sandro Ramírez a z první sklepával na branku. Oblak zachoval klid a míč na zemi pokryl.
24'
S hrou Las Palmas to vypadá hodně špatně, trenér na lavičce má rozhodně o čem přemýšlet.
23'
A udělal to na výbornou, Atlético si s centrem bez potíží poradilo a míč je už zase na půlce.
22'
Hosté se dostali na útočnou polovinu a vybojovali si rohový kop. Oblak si už koordinuje obranu.
20'
A už je to o dva góly. Obrana Las Palmas předvedla strašidelnou chybu v rozehře, Correa vybojoval míč, nabídl jej ve vápně zcela osamocenému MARCOSI LLORENTEMU a ten opravdu neměl problém sklepávat za bezmocně se natahujícího gólmana – 2:0.
19'
Sandro Ramírez si po jeho zákroku chvíli poležel, dokonce byl i ošetřován, ale vypadá to, že bude moci pokračovat.
18'
Nyní to s důrazem přehnal Molina, naremploval soupeře a hostující celek bude rozehrávat standardní situaci.
17'
Vedoucí branka domácí celek nabudila a opět se tak hraje na polovině Las Palmas.
15'
Teď už to domácím vyšlo a jdou tak do vedení. Po akci levou stranou se míč přes Lina a Correu dostal do vápna, po odrazu od jednoho z obránců si jej zpracoval MARCOS LLORENTE a nekompromisní ranou překonal Vallese – 1:0.
13'
O pár okamžiků později měl Correa po chybě gólmana další možnost, střela po zemi ale prolétla vedle pravé tyče.
12'
Neprolomil to ani Correa, který vystihl chybnou rozehru hostů, dostal se najednou před brankáře, toho ale i s brankou svým obloučkem překopl!
12'
Stále čekáme na první střelu, která by šla na branku, O něco více ze hry mají domácí.
10'
Prostrčení od Kokeho mělo jít na Llorenteho, bylo to ale až moc prudké a vše skončilo u Vallese.
9'
Vše se otočilo na opačnou stranu a Oblak rozehru tak povedenou neměl. Vysokou přihrávku poslal do autu.
8'
Míč je u gólmana Vallese, ten i pod mírným tlakem soupeřů zvládl rozehrát na svou obrannou řadu.
7'
První útočný výpad předvedli i hosté, pokus z levého křídla ovšem postrádal jakoukoliv přesnost.
6'
Na branku hostů se řítil Correa, dál si ale míč daleko od nohy a navíc se ukázalo, že přihrávku přijímal v ofsajdovém postavení.
5'
Následný přímý kop si vzal na starost Nahuel Molina, rána pravačkou ale přeletěla nejen zeď, ale i Vallesovu branku.
4'
Další faul, nyní na opačné straně a je to dokonce se žlutou kartou. Za za zákrok na Llorenteho obdržel Máximo Perrone.
3'
První ostřejší zákrok zápasu, u pomezní čáry přibrousil domácí Barrios Sergiho Cardonu.
2'
Úvodní okamžiky jsou dle očekávání takové oťukávací a vyčkávací. Atlético u míče.
1'

Atlético Madrid: Oblak – Molina, Savić, Giménez, Mandava, Lino – Saúl, Koke (C), Barrios – Correa, Llorente.
Náhradníci: Moldovan, Gomis – Hermoso, de Paul, M. Moreno, Witsel, Vermeeren, El Jebari, Depay, Riquelme, Griezmann.
Trenér: Diego Simeone

UD Las Palmas: Valles – Á. Suárez, Coco, Mármol, S. Cardona – Park, J. Muñoz, Perrone, K. Rodríguez (C), S. Ramírez – al-Haddádí.
Náhradníci: Killane – Moleiro, B. Ramírez, Herzog, C. Herrera, Fa. González, Araujo, M. Cardona, Sinkgraven, Kaba, Pejiño, Loiodice.
Trenér: García Pimienta

Rozhodčí: Figueroa – Villate, Granel.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio Cívitas Metropolitano začne ve 14:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Jorge Figueroa, kterému budou na pomezí asistovat Aitor Villate a Álvaro Granel.
Atlético Madrid

Domácí tým je v tuto chvíli na čtvrtém místě tabulky se ziskem 48 bodů a doráží na třetí Barcelonu, na kterou ztrácí pouhé tři body. Potýká se ale s poklesem formy, neboť v rámci domácího poháru Atlético prohrálo v prvním duelu proti Bilbau 0:1 a v lize po stejném výsledku padlo na půdě Sevilly. A dnes také nebude čekat jednoduchý soupeř.

UD Las Palmas

Hostům patří osmé místo s 35 body a na šestý Real Betis ztrácí jen tři body. Do dnešního utkání jde Las Palmas s výhrou v zádech, když na svém stadionu porazilo po gólech v úplném závěru Valencii 2:0. O góly se postarali Álex Suárez a Marc Cardona.
Dobré odpoledne u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 25. kola mezi týmy Atlético Madrid a UD Las Palmas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.