La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Girona - 10. prosince 2023   21:00

Barcelona
19' Lewandowski (Raphinha) • 90+2' Gündoğan (F. Torres)
2:4
(1:2)
Girona
12' Dovbyk  (Cygankov) • 40' Gutiérrez  (I. Martín) • 80' V. Fernández  (Stuani) • 90+5' Stuani  (Sávio)
Barcelona
I. Peña – Koundé, Araújo (C), Christensen (65. Balde), Cancelo – de Jong, Gündoğan, Pedri (80. F. López) – Raphinha (65. F. Torres), Lewandowski, Félix (65. Yamal).
Astralaga, Kochen – Roberto, Romeu, Cubarsí.
Díaz de Mera – Santaursula, Hernández
Estadi Olímpic Lluís Companys, Barcelona
42 848 diváků
Girona
Gazzaniga – E. García, Da. López, Blind – Couto (78. V. Fernández), I. Martín (87. Solís), A. García (C), Gutiérrez – Cygankov (78. Portu), Sávio – Dovbyk (73. Stuani).
Fuidias, Carlos – Juanpe, A. Martínez, Espinosa, Kebe.

Utkání je u konce a hostující Girona může slavit historický úspěch. Ve druhé půli přečkala tlak soupeře, několik střel na branku i mimo ni a v 80. minutě přišel úder. Po dlouhém výkopu od branky přišlo Stuaniho sklepnutí na Valeryho Fernándeze a hosté vedli o dva. Barcelona se ale nevzdala, stále se tlačila do útoku a ve druhé minutě nastavení snížil İlkay Gündoğan. Srovnání měl na hlavě Lewandowski, jenže nedal a za pár chvil si hosté pojistili vedení gólem Cristhiana Stuaniho. Ten byl posledním v tomto duelu, který tak skončil 2:4. Barcelona je po této porážce na čtvrté místě se 34 body, Girona poskočila do čela tabulky se 41 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 42 848 diváků.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 11:7. Střely mimo: 11:6. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 7:10.
90+9'
90+8'
Ještě se zažlutilo na straně Barcelony, za zastavení brejku byl potrestán Ronald Araújo.
90+7'
Zápas ještě pokračuje, ale čeká se už hlavně na závěrečný hvizd sudího.
90+6'
Žlutou kartu za oslavy dostal hostující Cristhian Stuani.
90+5'
Girona právě vstřelila branku!
Hosté si pojišťují náskok. Rozehráli přímý kop kousek od půlky, Barcelona zaspala a tak se k centru z pravé strany dostal Sávio, na zadní tyči našel zapomenutého CRISTHIANA STUANIHO a ten zblízka procpal míč za tyč – 2:4.
90+4'
Faul na Portua, hosté teď zajisté nebudou s rozehrávkou pospíchat.
90+3'
A další šance Barcelony. Nyní si na centr z pravé strany naskočil Lewandowski, ale hlavička mu nevyšla podle představ.
90+2'
Barcelona právě vstřelila branku!
Tak pozor, máme tu ještě drama. Domácí se pustili do útoku, Torres přiklepl do vápna na İLKAYE GÜNDOĞANA, ten se bleskově s míčem otočil kolem obránce a vyslal nechytatelnou ránu na Gazzanigovu pravačku – 2:3!
90'
Domácí si mohli oddechnout, zakončení z vápna totiž letělo těsně nad Peñovu branku.
89'
Girona drží míč, teď se už nebude nikam zvlášť hnát.
88'
O akrobatický pokus z vápna se pokusil Fermín López, mířil ovšem nad branku.
87'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Iván Martín, přichází Jhon Solís.
86'
Koundého tvrdá střela se opřela o jednoho z obránců, míč se odrazil k půlce.
85'
Oblouček do šestnáctky si Gazzaniga pohlídal a okamžitě se vrhl po míči.
84'
Domácí teď kombinují u vápna, chtělo by to ale i nějaké zakončení.
83'
Málem to bylo už o tři, levou stranou se do úniku hnal Sávio, svou střelou ale trefil pouze Peñu do hlavy.
82'
Barcelona je otřesená, tohle není průběh, který si klub představoval.
81'
Pětistovka hostujících fanoušků oslavuje nečekaný stav, Girona je blízko velkého úspěchu.
80'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Pedri, přichází Fermín López.
80'
Hosté jdou do dvoubrankového trháku! Po Gazzanigově dlouhém výkopu sklepl Stuani hlavou míč na VALERYHO FERNÁNDEZE, ten se zbavil obránce a střelu po zemi uklidil přesně k levé tyči. Peña se natahoval marně a je to 1:3.
78'
ze hřiště odchází Yan Couto, přichází Valery Fernández.
78'
ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Portu.
78'
Girona pokračuje v obranném stylu, snaží se soupeře vůbec nepustit k míči.
76'
Gündoğanova střela Gazzanigu nepřekvapila, ten skryl míč pod sebou.
75'
Nápor Barcelony je pro tuto chvíli otupen, Girona drží míč ve středu hrací plochy.
73'
ze hřiště odchází Artěm Dovbyk, přichází Cristhian Stuani.
72'
Střídat budou i hosté, u postranní čáry už stepuje Cristhian Stuani.
72'
Po hodně dlouhé době útočí i Girona, kombinace u vápna ale skončila blokem. Rozehrávat bude gólman Iñaki Peña.
70'
Girona se teď pouze brání, stále to ale hostům vychází na výbornou.
68'
Branku netrefil ani Gündoğan, ten se neúspěšně pokoušel o křížnou střelu z vápna.
67'
I tohle ale letělo nad branku...
66'
Faul Couta na Torrese, bude následovat přímý kop z levé strany.
65'
ze hřiště odchází Raphinha, přichází Ferrán Torres.
65'
ze hřiště odchází João Félix, přichází Lamine Yamal.
65'
ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Alejandro Balde.
64'
Po centru z pravého křídla zakončoval hlavičkou Robert Lewandowski, jenže vysoko nad břevno.
64'
Je tu první žlutá karta utkání za ostrý skluz byl potrestán Daley Blind.
63'
Barcelona si koleduje o další gól. Nyní mohl zakončovat Sávio, prováhal ale nejlepší moment na střelu a byl zablokován.
62'
Prudký míč z pravé strany Peña pouze vyrazil před sebe, domácí měli štěstí, že tam nebyl nikdo na dorážku.
61'
O technickou ránu se pokoušel Yan Couto, míč se mu ale svezl a prolétl kus nad brankou Barcelony.
59'
Girona opět ve vápně. Dovbyk ale nebyl v pozici na střelu a jeho patičku pak pokryl de Jong.
58'
Po delší době se do akce dostala i Girona, Dovbyk si ale při pomohl útočným faulem.
57'
Dnes vůbec poprvé se do zakončení dostal İlkay Gündoğan, ale i jeho střela nebyla pro Gazzanigu přespříliš nebezpečná.
56'
Tlak Barcelony začíná narůstat, koncovka ale skřípe. Nevyšlo ani prostrčení na Koundého, který u vápna upadl. Dle sudího to ale bylo čisté.
54'
Po dalším výpadu přišel centr z pravého křídla a slaboučká Raphinhova hlavička. Gazzaniga si připsal snadný zákrok.
53'
Míč si postavil Raphinha, moc mu to ale nesedlo. Míč prolétl kus vedle Gazzanigovy branky.
52'
Teď tu bude nebezpečný přímý kop pro Barcelonu, po faulu od Erica Garcíi se bude rozehrávat těsně za hranicí vápna.
50'
Na trávníku nyní leží i gólman Gazzaniga, ten dostal úder loktem od Lewandowskiho. Obešlo se to bez karty, hosté rozehrávají.
48'
Na vysoký míč si naskakoval Koundé, byl ale atakován a dopadl tvrdě na záda.
48'
Barcelona se hned od úvodu snaží o tlak, zatím je to jen o zjišťování možností.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:06.
Je za námi první poločas, který přinesl povedený fotbal z obou stran. První šanci měli hosté, ale poté si slovo vzali hráči Barcelony. Své možnosti však neproměnili a tak se jako první prosadila Girona. Po brejku dva na jednoho přihrál Cygankov na Artěma Dovbyka a ten ranou o tyč otevřel skóre. To domácí vyprovokovalo k ještě zvýšené aktivitě a v 19. minutě bylo srovnáno. To se po rohovém kopu trefil hlavou Robert Lewandowski. Pokračoval fotbal s šancemi na obou stranách, ale gól už padl jen jeden. Na současných 1:2 upravil pěknou akcí levou stranou a střelou na bližší tyč Miguel Gutiérrez.
45+3'
45+1'
Pravou stranou se do pokutového území dostával Couto, už si to po kličce šteloval na střelu, byl ale zastaven vracejícím se Christensenem.
44'
Centr Girony z pravého křídla, tohle měla být pobídka na Dovbyka, ten byl ale dobře pokrytý a k míči se nedostal.
42'
Barcelona tak musí opět dotahovat, hosté naopak pokračují ve skvělých výkonech, které je zdobí celou sezónu.
40'
Teď už mu to ale vyšlo a hosté zase vedou! Celá akce byla posunutá na levou stranu, kde MIGUEL GUTIÉRREZ dostal až trestuhodně moc prostoru, dostal se až na dostřel a Peñu překonal ranou na bližší tyč – 1:2!
39'
Velká šance hostů. Ance do vápna už vypadala, že je překombinovaná, ale nakonec se ke střele dostal volný Gutiérrez. Opět těsně minul!
39'
Zpoza pokutového území vystřelil Raphinha, jeho ráně po zemi scházela potřebná razance.
38'
Nakonec z toho byly rohy hned dva, ale ani po jednom z centrů nehrozilo Gazzanigovi bezprostřední nebezpečí.
37'
Najednou ale přišel dlouhý nákop na Raphinhu, ten si v souboji o míč možná pomohl i faulem, nicméně sudí akci pustil. Raphinha sice následně nevystřelil, ale vybojoval roh.
36'
Iñaki Peña zahajuje postupnou akci Barcelony, ta zatím nemá potřebnou rychlost.
34'
Hraje se teď nahoru a dolů, tenhle fotbal musí diváky bavit, ať už fandí komukoli.
32'
Jen kousek scházel k tomu, aby domácí vedli! Na levé straně se kličkou u brankové čáry uvolnil Cancelo a volil prudkou střelu, kterou mu ale Gazzaniga nějakým způsobem zvládl vyrazit!
30'
Blind zastavil prudkou střelu zpoza pokutového územím velice tak pomohl svému brankáři.
28'
Další útok Girony skončil ofsajdovým náběhem z pravé strany, v něm se ocitl Couto.
27'
Christensen neuhlídal Dovbyka, ten posunul na Gutiérreze a jeho křížná střela prolétla těsně vedle Peñovy branky!
26'
Girona hraje v posledních okamžicích hodně aktivně a nenechává se domácími nijak zatlačit.
24'
Akce Girony. Na centr z levé strany si nabíhal Dovbyk, nyní mu to ale se zakončením neklaplo a míč skončil u Peni.
22'
Zleva centroval João Cancelo, tohle bylo pro Gazzanigu snadné vyřešit a stáhnout si míč do rukavic.
21'
Po vyrovnávací brance pokračuje domácí tým v tlaku, chce co nejdříve skóre otočit ve svůj prospěch.
19'
Teď je už ale srovnáno. Barcelona pokračovala v tlaku rohovým kopem, na Raphinův centr si ve vápně nejlépe naskočil ROBERT LEWANDOWSKI a svou hlavičku usměrnil na pravou stanu Gazzanigovy branky – 1:1.
18'
Gazzaniga se zatím nenudí, nyní vlastním tělem zastavil nepříjemný pas z levé strany, který se stáčel do jeho brány.
16'
O malou chvíli později se navíc pískalo proti domácím, nedovoleného zákroku se dopustil João Cancelo.
16'
Frenkie de Jong centroval z pravé strany na zadní tyč, kde však našel pouze pokrytého spoluhráče.
14'
Gazzaniga pokryl další výpad barcelonských, nyní se včas vrhl po příhře z levého křídla.
12'
Hosté jdou do vedení! Po zisku míče přišla příhra zpoza půlky na rozběhnutého Cygankova, vzniklo přečíslení dva na jednoho, přihrávka na nepokrytého ARTĚMA DOVBYKA a ten ranou o tyč překonal Iñakiho Peñu – 0:1.
11'
Lewandowski se snažil o pas na nabíhajícího Félixe, míč ale skončil u brankáře Gazzanigy.
10'
Vše se vrací do původních kolejí, Barcelona si přihrává na útočné polovině a hledá cestu k brance.
9'
Po delší době se dopředu dostala i Girona, míč jim ale odskočil a skončil u gólmana Peni.
8'
Barcelona začíná přidávat na tempu, zkouší to převážně křídelními prostory, zatím bez úspěchu.
7'
Opět Pedri a opět z pravé strany. Nyní chtěl vyzvat k zakončení de Jonga, ten byl ovšem obranou Girony zastaven.
6'
Tentokrát to domácí vzali zprava, Pedri příhrou po zemi hledal Lewandowskiho, ale jeho pas skončil u brankáře Gazzanigy.
5'
Akce Barcelony moc dlouho netrvala, po centru na zadní tyč se mával ofsajd.
4'
João Félix se pokoušel o kličku a následný centr, jeho snaha byla zablokována a je z toho roh pro Barcelonu.
3'
Nyní už Barcelona ve svém první útočném výpasu, akce je vedena levým křídlem.
2'
Hostující Dovbyk se už prodíral do pokutového území, k zakončení se ale nedostal, Araújo jej zastavil i lehkým přidržením.
1'

FC Barcelona: I. Peña – Koundé, Araújo (C), Christensen, Cancelo – de Jong, Gündoğan, Pedri – Raphinha, Lewandowski, Félix.
Náhradníci: Astralaga, Kochen – Roberto, Romeu, Cubarsí, F. Torres, F. López, Balde, Yamal.
Trenér: Xavier Hernandez

Girona FC: Gazzaniga – E. García, Da. López, Blind – Couto, I. Martín, A. García (C), Gutiérrez – Cygankov, Sávio – Dovbyk.
Náhradníci: Fuidias, Carlos – Solís, Portu, V. Fernández, Juanpe, A. Martínez, Espinosa, Stuani, Kebe.
Trenér: Míchel Sánchez

Rozhodčí: Díaz de Mera – Santaursula, Hernández.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadi Olímpic Lluís Companys začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Isidro Díaz de Mera, kterému budou na pomezí asistovat Diego Santaursula a Iván Hernández.
FC Barcelona

Domácí jdou do dnešního šlágru kola ze třetí pozice, na které mají 34 bodů, což znamená čtyřbodovou ztrátu právě na dnešního soupeře a také na vedoucí Real Madrid. V domácí soutěži se Barcelona naposledy představila doma proti Atlétiku Madrid a vyhrála po gólu Joãa Félixe 1:0. Barcelonští tím tak navázali na výhru v rámci Ligy mistrů, kdy porazili 2:1 Porto.

Girona FC

Hosté jsou největším překvapením dosavadního průběhu soutěže, když jim patří druhé místo! V domácí soutěži jede Girona na vlně sedmi zápasů, kdy dokázala bodovat a body ztratila jen remízou 1:1 s Bilbaem. Naposledy Girona porazila doma Valencii, po dvou trefách Stuaniho to skončilo 2:1. Úplně poslední odehraný duel byl v rámci Copa del Rey, kdy klub vyhrál 5:2 na trávníku Orihuely.
Dobré odpoledne u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 16. kola mezi týmy FC Barcelona a Girona FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.