La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Sevilla - 29. září 2023   21:00

Barcelona
76' S. Ramos(vl.)
1:0
(0:0)
Barcelona
ter Stegen /C/ – Cancelo, Koundé, Christensen, Balde – Gavi, Gündoğan, Raphinha (37. López) – Yamal (82. Romeu), Lewandowski, Félix (71. Torres).
Peña, Astralaga – Araújo, Alonso, Roberto, Martínez.
Ortiz – Garrido, Santiago
Estadi Olímpic Lluís Companys, Barcelona
41 116 diváků
Sevilla
Nyland – Sánchez (82. Navas), Badé, Ramos, Pedrosa (82. Suso) – Jordán, Sow (66. Reges) – Ocampos, Rakitić /C/, Lamela (75. Acuña) – Lukebakio (75. Díaz).
Dmitrović – Gattoni, Gudelj, Salas, Soumaré, Januzaj, Mir.

Fotbalisté Sevilly neprolomili dlouholeté prokletí, Barcelonu neporazili v lize pošestnácté v řadě, z toho počtvrté za sebou prohráli bez vstřelené branky. Přesně řečeno, jednu vstřelili, jenže jejich nejzkušenější hráč, letní posila z PSG Sergio Ramos, ji vsítil čtvrt hodiny před koncem do vlastní brány.
Vlastní gól byl pro trápící se Barcelonu vysvobozením, jinak si až na břevno Joãa Félixe ze 22. minuty vyloženou šanci celý zápas nevypracovala.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:8. Rohy: 13:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 11:15.
90+6'
90+6'
Diváci pískají, hraje se už přesčas.
90+5'
Další dlouhý aut už provedl dobře Ocampos, hlavičkoval Díaz, ale jen ke Koundému, který míč vší silou posílá za půlící čáru.
90+4'
Práce kvapná málo platná. Andalusané tak spěchali s vhozením autu, že ho Suso Fernández posílá jen do země nikoho.
90+4'
Po rozehrávce posílal právě İlkay Gündoğan střílený centr před bránu, který si pohlídal Ørjan Nyland.
90+3'
Barcelona otálela s rozehrávkou rohu, konkrétně İlkay Gündoğan, za což vidí žlutou kartu za zdržování.
90+3'
Po rohu nakrátko si narazil López míč o zkušeného Regese a situace se bude opakovat.
90+2'
Torres využil ležérního přístupu Badého k bránění, sebral mu nakopávaný míč a řítil se na bránu. Badé se však stačil vrátit a jeho střelu zakleknout, Lewandowského dorážka byla rovněž tečovaná do oblouku přes břevno na další roh.
90+1'
Volným krokem míří rozehrát jubilejní domácí roh İlkay Gündoğan.
90'
Barcelona drží hubené vedení na polovině soupeře a už se nikam nežene.
89'
Loïc Badé (Sevilla) napravoval ztrátu míče s Lewandowským faulem, za který vidí žlutou kartu.
86'
Trestný kop od levé postranní čáry rozehrával Ivan Rakitić, nachází však jen hlavu domácího Oriola Romeua.
85'
Střídající Suso Fernández vysunul do sóla po pravém křídle Navase, kterému nabíhal před bránu Díaz, jenže přihrávka směřovala na kopačky obránce červenomodrých Koundého.
82'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Adria Pedrosa, přichází Suso Fernández,
ze hřiště odchází Juanlu Sánchez, přichází Jesús Navas.
82'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Lamine Yamal, přichází Oriol Romeu.
81'
Brankář Barceloně pošetřil čas, nechal se ošetřit, občerstvit a bude pokračovat v zápase.
80'
Mariano Díaz napadal ter Stegenovu rozehrávku a lehce škrtl o barcelonského brankáře, který se svíjí na trávníku a drží se za kotník.
79'
Hosté roh nevyužili, po podražení Juanlua Sáncheze ale zůstanou u míče.
78'
Sevilla se hned vrhá do útočení, výsledkem je roh na pravém křídle.
76'
Barcelona právě vstřelila branku!
Dvojnásobná radost v ochozech, kromě vedení po spíše utrápeném průběhu se fanoušci Barcelony radují z kiksu, jaký udělala zkušená legenda konkurenčního Realu Madrid a nejzkušenější hráč na trávníku SERGIO RAMOS. Po křížném pasu Ferrána Torrese vracel míč hlavou před bránu dorostenec Lamine Yamal a o 21 let starší hostující obránce si ho srazil do vlastní brány.
75'
ze hřiště odchází Érik Lamela, přichází Marcos Acuña,
ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Mariano Díaz.
74'
Na Lamelův centr si naběhl Rakitić a hlavičkou těsně nad břevno vystrašil každého, kdo přeje Barceloně.
73'
Ferrán Torres ukázal svou míčovou techniku, zakončení z nějakých 14 metrů však do brány nevměstnal.
71'
Poprvé od Raphinhova zranění střídá FC Barcelona:
ze hřiště odchází její nejnebezpečnější muž první půle João Félix, přichází Ferrán Torres.
71'
Vzrušení při závaru v šestnáctce již bylo zbytečné, pískán je Koundého faul na brankáře Nylanda.
69'
Devátý roh Sevilly se snažil zakončit Pablo Paez, ale hráč s přezdívkou „Gavi“ posílá míč spíše ramenem než hlavou daleko vedle.
69'
Fermín López hledal centrem Lewandowského, před kterým míč jemně přizvedl na roh bránící Adria Pedrosa.
67'
Střídající Reges se zapojuje do hry rovnou faulem zezadu na Félixe.
66'
ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází Fernando Reges.
66'
Lamine Yamal si zasekl míč v rychlosti a střílel po zemi přes Ramose metr vedle brány.
64'
S osmým rohem Barcelony si hráči v bílém poradili snadno, navíc byl poté faulován hostující Sow.
63'
Sevilla má před vlastní bránou vystavěnou neprostupnou hráz, další průnik odvrací na roh Badé.
62'
Yamala zezadu fauloval Pedrosa, stalo se ještě za půlící čarou.
61'
Z protiútoku tradiční vzorec Andalusanů – Ocampos hledá křížnými pasy Lukebakia, který se tlačí do zakončení, avšak dnes nemá seřízená mířidla.
60'
Druhý roh v řadě vyboxoval Nyland, za velkým vápnem se ovšem míče zmocnil Yamal a krásně pročísl pokutové území. Jeho střílený centr před bránu prošel mezi nohama Pedrosovi, za ním však vše jistil Sergio Ramos a zabránil hrozícímu nebezpečí.
60'
Rohový kop získala Barcelona a po zblokované hlavičce si ho ihned zopakuje.
57'
Po Gündoğanově rohu hlavičkoval Gavira opravdu jen o vlásek nad břevno!
56'
Fermín López nachází Lewandowského, jehož střelu zblokoval ve skluzu Juanlu Sánchez přes břevno na roh.
55'
Lewandowski sklepával míč pod sebe do šestnáctky, ale obrana Sevilly byla na místě.
53'
Dnešní utkání sleduje 41 116 diváků.
52'
Vzápětí další žlutá karta pro Sevillu, adresátem je v podobném prostoru Érik Lamela.
50'
První žlutou kartu Sevilly dostává za faul na útočné polovině Juanlu Sánchez.
50'
Lukebakio napálil dlouhý křížný míč z otočky přímo z voleje, ale zařízení minul.
49'
Jinak probíhají úvodní minuty druhého poločasu uprostřed hřiště, oba celky hrají ze zajištěných obran.
46'
Baldeho prudký nákop do velkého vápna zachytává před Lewandowským včas Ørjan Nyland.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 59% – 41%, střely na bránu 3:2, střely mimo 3:3, rohy 4:2, ofsajdy 0:1, fauly 4:5.
Gól diváci na olympijském stadiónu neviděli, nejblíže k němu měl domácí João Félix, ale v úvodní čtvrthodině nepřekonal Nylanda a o něco později zblízka napálil pouze břevno. Sevilla si nevypracovala úplně vyloženou šanci a s průběžným výsledkem bude spokojenější.
45+2'
45+1'
Rakitić hledal následným přímým kopem od levé lajny Ramose či Lukebakia, kteří na míč těsně nedosáhli.
45'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (João Cancelo).
43'
Hráči Sevilly si teď trochu vylepšují statistiku držení míče, hned první pokus o průnikovku v podání Ocampose však končí nepřesností.
42'
Marc-André ter Stegen si došel na velké vápno pro nakopávaný míč Dodiho Lukebakia a ihned rozehrává spoluhráčům.
39'
Yamal nachází zprava Lópeze, který mohl být hned po příchodu na hřiště slavný, míč však netrefil čistě a pro Nylanda to nebyl nakonec těžký zákrok.
37'
ze hřiště odchází Raphinha, přichází Fermín López.
35'
Nepříjemnost pro domácí, na trávníku je ošetřován Raphinha.
33'
Ocamposovi odskakuje prudká křížná přihrávka z Lukebakiovy kopačky pod tělo ter Stegena.
32'
Rakitić centruje z rohu přímo do ter Stegenových rukavic.
28'
Koundé po dalším rohu Barcelony nemířil hlavou zpoza malého vápna přesně.
27'
Lewandowskému odkopl míč ještě při nápřahu na roh hostující obránce Loïc Badé.
25'
Stadión mohutně píská po rychlém brejku Barcelony a pádu Raphinhi Belloliho v šestnáctce, nicméně hraje se dál.
25'
První roh fotbalisté Sevilly nevyužili.
22'
Cancelo se protáhl přes tři hráče a prostrčil míč v šestnáctce Joãu Félixovi, který odrazil bombu ze sedmi metrů o břevno před brankovou čáru. Teď měla Sevilla velké štěstí.
19'
Po faulu Pabla „Gaviho“ Paeze na Érika Lamelu kopou z vlastní poloviny přímák hosté.
18'
Z protiútoku Katalánců dával míč do vápna João Félix, nachází Roberta Lewandowského, ale jeho prudké zakončení míří vysoko nad břevno.
17'
Tvrdou střelu Ivana Rakitiće z 22 metrů vyráží s námahou ter Stegen.
15'
Po rohu İlkaye Gündoğana následuje Félixova nepřesná hlavička a jen odkop od sevillské brány.
14'
Baldeho náběh srazil Sánchez ve skluzu na roh.
13'
Dvě rychlé přihrávky do trojúhelníku na jeden dotek umožnily ránu rovněž z první Félixovi, který z velkého vápna přinutil Nylanda skákat po levici a nepříjemnou ránu vyrazit.
10'
Barcelona nyní kombinuje jen na obranné polovině.
7'
Domácí si rozehrávku zopakovali, ale neprosadili se. Míč ještě udržel Raphinha Belloli a jeho nákop prodlužoval hlavou za sebe Christensen, avšak jen na kopačky hostů.
6'
Félixova přihrávka nachází ve vápně Gaviru, který získal alespoň roh pro Barcelonu.
5'
Juanlu Sánchez se dostal přes Cancela a uvolnil do vápna Lukebakia a jeho rána míří těsně kolem šibenice.
4'
Nakopávaný míč na Lukebakia byl příliš prudký a směřuje do rukavic sevillského brankáře Nylanda.
2'
Balde dostal míč od Félixe a pronikl na okraj šestnáctky, po jeho centru se ale natahoval Yamal u zadní tyče marně.
1'
Obě mužstva nastupují na trávník, domácí v tradičních červeno-modře pruhovaných dresech, hosté v bílých.

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Cancelo, Koundé, Christensen, Balde – Gavi, Gündoğan, Raphinha – Yamal, Lewandowski, Félix.
Náhradníci: Peña, Astralaga – Araújo, Alonso, Roberto, Martínez, Romeu, López, Torres.
Trenér: Hernández

Sevilla FC: Nyland – Sánchez, Badé, Ramos, Pedrosa – Jordán, Sow – Ocampos, Rakitić (C), Lamela – Lukebakio.
Náhradníci: Dmitrović – Acuña, Gattoni, Gudelj, Salas, Navas, Reges, Soumaré, Fernández, Januzaj, Díaz, Mir.
Trenér: Mendilibar

Rozhodčí: Ortiz – Garrido, Santiago.
Barceloně se proti Seville dlouhodobě daří, poslední výhra dnešních hostů ve vzájemných utkáních už je osm let stará. Z dalších patnácti utkání vybojovala Sevilla jen čtyři body za remízy. V loňském ročníku zvítězila Barça dvakrát 3:0.
FC Sevilla zahájila ligu třemi porážkami, ale poté už vítěz Evropské ligy zabral a vybojoval sedm bodů. Po hubené výhře nad nováčkem Las Palmas a bezbrankové remíze v Pamploně si příznivci Sevilly konečně užili pořádnou kanonádu, kterou jejich oblíbenci nadělili poslední Almeríi (5:1).
Zasloužil se o ni i zatím nejlepší klubový střelec Júsuf en-Nesírí svým třetím gólem v sezóně.
O FC Barcelona se v posledních dnech psalo více v souvislosti s vyšetřováním kauzy s převodem více než sedmi milionů eur soukromé společnosti místopředsedy španělské komise rozhodčích. prezident klubu Laporta se brání slovy „Nejednalo se o úplatky, nýbrž o platby za konzultace technického rázu, které jsou ve velkých klubech zcela běžné. Všechno bylo zcela transparentní.“
Málokoho taková slova přesvědčila a nad katalánským velkoklubem se vznáší hrozba minimálně vyloučení z evropských pohárů pro příští sezónu.
Tyto události tak zastínily fotbalové výsledky Barcelony, která je po remíze 2:2 na Mallorce stále neporažená, ale až třetí o dva body za překvapivým lídrem Gironou. Nejlepším střelcem v úvodu ročníku je polský veterán Robert Lewandowski s šesti brankami.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.